תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 19 אפריל 2024, 10:34

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 63 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מחזור 14- הפועל ת״א-אשדוד, שני 6/1 19:15
הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 22:10 
מילפורד כתב:
בוריס כתב:
תענוג לראות את אשדוד, קבוצה סופר מאומנת שכנראה תשלם ביוקר על ההחלטה לרשום 3 זרים למשך למעלה מסיבוב.

בית הלחמי חייב הרבה לגורדן המילטון, ניצח לו את המשחק במו ידיו.

לא יודע מה ראית מאשדוד שכל כך התלהבת , אני ראיתי מהם בדיוק מה שרואים מהפועל , הגנה עלובה ומשחק התקפה מוזר שהתבסס על זריקות שלוש של סטול 2 מטר מעבר לקו בלי קשר למשחק.
למזלנו , המילטון היזן את זה, אבל לא בצורה חכמה ואוי ואבוי לנו אם נבנה על זה לטווח הארוך.
מי שניצח את המשחק במו עדיו היה מארק ליונס, ומי שדאג שהמשחק לא ייברח לנו בשלב מוקדם היה ים מדר.

בחייך.
אשדוד שיחקה תרגילים, ברמת ביצוע נהדרת.
ספייסינג מושלם, הגיעה למקומות שהיא רצתה, ניצלה מיס מצים.
איפה זה ואיפה התרגילים האיטיים שלנו שמובילים למצבי קליעה בינוניים ומטה ורק בזכות יכולת אישית וכישרון מטורף שיש בקבוצה אנחנו מגיעים לסקורים גדולים (שזה גם משהו, אבל נגד קבוצות גדולות זה לא הלך עד כה ולא יילך).

זה שסטול קלע כמה שלשות התאבדות זה לא אומר שלא שיחקנו הערב נגד אחת הקבוצות המאומנות בליגה. לפחות בחלק ההתקפי.
הישראלים שלהם מחרידים.

"תסתכלו על הקהל הזה, שבא לראות אותנו בכל שבוע וממלא את בלומפילד, שהולך איתנו לכל מקום גם בחו"ל, ולא מפסיק לעודד. ככה אנחנו צריכים להראות, מאוחדים וביחד, אנחנו צריכים להחזיר להם את החיוך והכבוד". וואליד באדיר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: Re:
הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 22:23 
הפועל כתב:
KingAlpaca כתב:
beny כתב:
‏נשיא טורונטו ראפטורס, סגן נשיא ברוקלין נטס ונציגי מיאמי היט הגיעו למשחק כדי לעקוב אחרי ים

למה קבוצות עם מערך סקאוט ענק ומקצועי שולחות את ההנהלה?

לשדר רצינות לאבדיה כנראה. הוא מסתמן כבחירת טופ 5, כנראה שהן הולכות עליו

אבדיה לא יהיה בחירת טופ 5 להערכתי, סיכוי סביר שגם לא טופ 10. באופן כללי הוא לא פרוספקט ברמה כזו שמתחנפים אליו.
וזה לא סתם נשיא הרפטורס, זה פאקינג מסאי יוג'ירי, אולי המנהל הכי מרשים ב-NBA כיום.

ובשולי המשחק, הצרחות של בית הלחמי היום על ים היו דוחות. הבן אדם שמר מצוין, היחיד בקבוצה בערך, פעם אחת סטול ברח לו (וים הספיק לעצור אותו בעבירה) ובית הלחמי פשוט השתולל עליו, העיף אותו לספסל והכניס את לזר במקומו.
גיבור גדול לעשות את זה על ים. בוא נראה אותו על גינת או אחד הזרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: מחזור 14- הפועל ת״א-אשדוד, שני 6/1 19:15
הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 22:35 
הוא קיבל בדיוק מה שהגיע לו. שמר טוב? איזה בדיחה. כמה שלשות חטפנו רק בגלל שלא היה בזין שלו להרים יד לפול סטול.
אז נכון, הוא התאמץ קצת יותר מהרגיל ואפילו היו לו דקות של הגנת אובר פליי טובה, אבל הוא עדיין חושב יותר על איך הדברים יראו בוידאו מאשר מה טוב לקבוצה.
איבודי כדור שנובעים משחצנות פרופר וסלים שאנחנו חוטפים רק בגלל חילופים ועצלנות שלו לעבור חסימות.
זה היה נראה שהוא שומר בעיקר בגלל שסוף סוף עשינו טרפים על סטול והלפ אנד ריקבר כמו שצריך.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 22:47 
רדנקו כתב:
הוא קיבל בדיוק מה שהגיע לו. שמר טוב? איזה בדיחה. כמה שלשות חטפנו רק בגלל שלא היה בזין שלו להרים יד לפול סטול.
אז נכון, הוא התאמץ קצת יותר מהרגיל ואפילו היו לו דקות של הגנת אובר פליי טובה, אבל הוא עדיין חושב יותר על איך הדברים יראו בוידאו מאשר מה טוב לקבוצה.
איבודי כדור שנובעים משחצנות פרופר וסלים שאנחנו חוטפים רק בגלל חילופים ועצלנות שלו לעבור חסימות.
זה היה נראה שהוא שומר בעיקר בגלל שסוף סוף עשינו טרפים על סטול והלפ אנד ריקבר כמו שצריך.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

אתה מבלבל את המוח. נכון, הוא לחץ את פול סטול על כל המגרש אבל לא היה בזין שלו להרים יד. אתה בכלל מקשיב לעצמך?
הרווחנו משהו כמו 5 כדורים במחצית הראשונה נטו מההגנה שלו. חבל שגם על זה אתה לא מסוגל לתת לו קרדיט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 22:58 
מילפורד כתב:
עם כל הכבוד לניצחון (ויש כבוד) , זה לא כדורסל מה שהפועל משחקים.
ועם כל הכבוד להמילטון והזריקות המוזרות (שנכנסו לו), המצטיין שלי היום זה ליונס.

קופי (כמעט) של מה שהיה נגד גלבוע בשבוע שעבר, גם שם ליונס היה מספר אחד אצלינו למרות שהמילטון וויליאמס קלעו יותר ממנו. נראה שהאסימון הזה נפל סוף סוף אצל בית הלחמי, שפתח עם ליונס את המחצית השניה נגד גלבוע ואת המשחק היום. אגב- מיקבץ השלשות של המילטון לא מקרי, הן נכנסות באחוזים טובים כבר משחק רביעי ברציפות. לקח לו קצת זמן להתאקלם, אבל מתחילים לראות ממנו את התפוקה ההתקפית שציפינו לה. מי שאכן נסוג באופן מדאיג זה סמית, שוכמן (הלא יציב) היה עדיף עליו היום בפער.
באשר לשימוש בחמישיה מרובת הישראלים- המטרה, מן הסתם, היא לתת מנוחה לזרים; גרינברג עשה דבר דומה (אפילו הושיב את כל הזרים), רק שאצלו זה עבד לפרק זמן, וכשהפסיק לעבוד, הוא הגיב מהר עם חילופים, בעוד בית הלחמי נתן להפרש לטפוח לפני שעשה משהו. ואני מסכים עם הוקיץ׳, הכעס והצעקות שלו על שחקנים שעושים טעות (וזה לא רק על מדר) דוחים ואני בספק רב שמשיגים משהו חוץ מלשדר שהוא בפניקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: Re:
הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 23:13 
הוקיץ' כתב:
הפועל כתב:
KingAlpaca כתב:
beny כתב:
‏נשיא טורונטו ראפטורס, סגן נשיא ברוקלין נטס ונציגי מיאמי היט הגיעו למשחק כדי לעקוב אחרי ים

.

ובשולי המשחק, הצרחות של בית הלחמי היום על ים היו דוחות. הבן אדם שמר מצוין, היחיד בקבוצה בערך, פעם אחת סטול ברח לו (וים הספיק לעצור אותו בעבירה) ובית הלחמי פשוט השתולל עליו, העיף אותו לספסל והכניס את לזר במקומו.

כמו שראינו בית הלחמי לא מפחד לעשות סדרות חינוך לאף אחד, אם כבר עושה יותר מדי.
דווקא את ים יחסית לאחרים הוא מאתרג.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 23:16 
יש הבדל בין לא לפתוח עם ליונס לבין לצרוח עליו מול כולם.
זה היה דוחה ולא ראוי. אני רוצה לראות את תומר חוטף דבר כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 23:18 
אני מסכים עם רדנקו, ים מדר הוא נטל הגנתי מהמשחק הראשון שלו בבוגרים.
מדי פעם יותר ומדי פעם פחות.

אולם, אני גם מסכים עם הוקיץ שבוע בטענה שזה שבית הלחמי מרגיש יותר בנוח לצאת על ים מאשר על אחרים זה לא במקום.
בוא נראה אותו עושה אותו דבר לגינת שהמאמץ ההגנתי שלו לא גדול יותר, או לחלופין בוא נראה אותו עושה את זה לים מדר עצמו במשחקי העתודה.

"תסתכלו על הקהל הזה, שבא לראות אותנו בכל שבוע וממלא את בלומפילד, שהולך איתנו לכל מקום גם בחו"ל, ולא מפסיק לעודד. ככה אנחנו צריכים להראות, מאוחדים וביחד, אנחנו צריכים להחזיר להם את החיוך והכבוד". וואליד באדיר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 23:19 
סמל אישי של המשתמש
משחק גדול זה לא היה בלשון המעטה, והדקות מאמצע הרבע הראשון עד לקראת סוף הרבע השני היו מעליבות. אבל לפחות ידענו לצאת מהבור הזה. לא קל לשחק נגד קבוצה שעל הנייר לא שווה כלום, אבל באה ומפגיזה לשלוש ככה וכל הכדורים שלה נכנסים, וסטול שאי אפשר היה לדעת איך הוא יהיה ועל המשחק הראשון הוא מפגיז ככה. עשינו את מה שצריך לעשות מול קבוצה כזאת וזה להתנפל עליהם וללחוץ אותם, ועשינו את זה בזמן בשביל להפוך את המשחק ולנצח. רק חבל שלא שיחקנו ככה מההתחלה, אין סיבה שלא נעלה בטירוף ולא צריך להיקלע לפיגור 13 בשביל לשחק ככה.

המילטון בכושר מפחיד, סוף סוף אנחנו מקבלים את מה שאנחנו אמורים לקבל ממנו.

ליונס נהדר, 8/9 לשתיים ו-5 אסיסטים על 0 איבודים, כל כך שקול וקבוצתי, ההפך הגמור מהתדמית שלו. ליונס עם ביטחון וזו קבוצה אחרת לגמרי. הוא צריך לשחק 30 דקות במשחק והכדור צריך להיות בידיים שלו כמה שיותר מהזמן הזה. ים מדר גם מתאים יותר לעלות מהספסל, וקיבלנו תפוקה טובה משניהם ביחד. חבל רק על זה שדווקא ליונס מקריב עבירות כל פעם, יש מספיק שחקנים שצריכים לעשות את זה במקומו.

לנזל סמית' לעומת זאת מתחיל להיות בעיה. לא יודע מה הסיפור אבל הוא לא פוגע בכלום כבר כמה משחקים וזה רק מתדרדר ממשחק למשחק.

קופרברג לא צריך לשחק. זה מביך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 23:20 
להוריד שחקן זר 2 דק אחרי שהכנסת אותו זה הרבה יותר משפיל ממה שעשה לים.
ים ילד וצריך צעקות כאלה שיעמידו אותו במקום. הבעיה היחידה שלו היא עודף ביטחון והוא צריך לפעמים פטיש בראש. אם אוברדוביץ הגדול מקלל את דאטומה בפסק זמן, אז נראה לי שגם ים מדר יכול לקבל כמה צעקות שינערו אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 23:27 
הוקיץ' כתב:
הפועל כתב:
KingAlpaca כתב:
beny כתב:

אבדיה לא יהיה בחירת טופ 5 להערכתי, סיכוי סביר שגם לא טופ 10. באופן כללי הוא לא פרוספקט ברמה כזו שמתחנפים אליו.
וזה לא סתם נשיא הרפטורס, זה פאקינג מסאי יוג'ירי, אולי המנהל הכי מרשים ב-NBA כיום.

ג'ונתן גיבוני, אנליסט הדראפט של ESPN שגם היה במשחק דווקא כן התרשם מההגנה של ים:

"Productive night in Tel Aviv watching Israeli PG Yam Madar make a huge impact defensively pressing the ball, forcing turnovers, and knocking down a pair of 3-pointers in a win for Hapoel Tel Aviv. Finished with 9 points, 4 assists, 3 steals in 19 minutes. "

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 23:32 
הוקיץ׳ קצת הגזמת בקטע עם הצעקות על מדר, נכון זה קצת היה מוגזם, אבל סה״כ היה שם עצבים על זה שהעברה שים עשה נעשתה קצת מאוחר וכמעט שסטול קיבל על זה זריקות (הוא אפילו ניסה למשוך אותן בזה שהלך ישר לקו).
ההכנסה של לזר במקום ים היתה לאפשר להכניס שחקן שייתן פאול כי היה אחד לתת וכי לא רצה שים (שנתן 2 עבירות שהיה לתת בדקה לפני) ייקבל את השלישית על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 ינואר 2020, 23:54 
סמל אישי של המשתמש
אני הייתי מבקר ענק של מדר, אבל הוא משתפר ועם הרבה פחות פוזה.
גינת הוא בעיה הרבה הרבה יותר גדולה ממנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 00:06 
ranjef כתב:
ים ילד וצריך צעקות כאלה שיעמידו אותו במקום. הבעיה היחידה שלו היא עודף ביטחון והוא צריך לפעמים פטיש בראש. אם אוברדוביץ הגדול מקלל את דאטומה בפסק זמן, אז נראה לי שגם ים מדר יכול לקבל כמה צעקות שינערו אותו.

אין מילה אחת שאני מסכים איתה בהודעה הזאת. אין שום דבר יותר משפיל מזה שצורחים עליך בפנים מול אלפי צופים, בטח כשזה ברור שעושים לך את זה כי אתה ילד בן 19. כל האנשים מסביבי ביציע התחילו לקלל את בית הלחמי ולא סתם מדר קיבל מחיאות כפיים מכל האולם כשהוא ירד לספסל.
דבר שני, אני רואה הרבה יותר חוסר ביטחון אצל מדר מאשר עודף ביטחון. הוא מנסה לעשות מהלכים פלאשיים אז זה נתפס כשחצנות, בפועל הוא הרבה פעמים הססן (בוודאי בכל הנוגע לזריקה) ומעדיף למסור מאשר לזרוק או ללכת לסל.
ואוברדוביץ' מקלל את כולם, זה מי שהוא. סיטואציה שונה לחלוטין מליפול על מישהו דווקא כי הוא ילד בן 19.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 00:09 
יובל כתב:
משחק גדול זה לא היה בלשון המעטה, והדקות מאמצע הרבע הראשון עד לקראת סוף הרבע השני היו מעליבות. אבל לפחות ידענו לצאת מהבור הזה. לא קל לשחק נגד קבוצה שעל הנייר לא שווה כלום, אבל באה ומפגיזה לשלוש ככה וכל הכדורים שלה נכנסים, וסטול שאי אפשר היה לדעת איך הוא יהיה ועל המשחק הראשון הוא מפגיז ככה. עשינו את מה שצריך לעשות מול קבוצה כזאת וזה להתנפל עליהם וללחוץ אותם, ועשינו את זה בזמן בשביל להפוך את המשחק ולנצח. רק חבל שלא שיחקנו ככה מההתחלה, אין סיבה שלא נעלה בטירוף ולא צריך להיקלע לפיגור 13 בשביל לשחק ככה.

המילטון בכושר מפחיד, סוף סוף אנחנו מקבלים את מה שאנחנו אמורים לקבל ממנו.

ליונס נהדר, 8/9 לשתיים ו-5 אסיסטים על 0 איבודים, כל כך שקול וקבוצתי, ההפך הגמור מהתדמית שלו. ליונס עם ביטחון וזו קבוצה אחרת לגמרי. הוא צריך לשחק 30 דקות במשחק והכדור צריך להיות בידיים שלו כמה שיותר מהזמן הזה. ים מדר גם מתאים יותר לעלות מהספסל, וקיבלנו תפוקה טובה משניהם ביחד. חבל רק על זה שדווקא ליונס מקריב עבירות כל פעם, יש מספיק שחקנים שצריכים לעשות את זה במקומו.

לנזל סמית' לעומת זאת מתחיל להיות בעיה. לא יודע מה הסיפור אבל הוא לא פוגע בכלום כבר כמה משחקים וזה רק מתדרדר ממשחק למשחק.

קופרברג לא צריך לשחק. זה מביך.

מסכים עם הכל. ליונס לא רק נהדר, אלא גם נראה הרבה יותר חיובי ומנהיג מאשר בקדנציה הראשונה אצלנו. מדבר עם כולם, מעודד. פשוט כיף.
המילטון זה רוצח. כשהוא מתחמם צריך פשוט לזוז הצידה ולתת לו להפגיז.
קופרברג זה הזיה. בשני המשחקים שהוא שיחק איך שהוא עלה לפרקט ישר רצו עלינו. למה זה טוב? גם אם אתה מאמין בו כפרוספקט אין שום ערך בלתת לו לשחק כשהוא נראה כל כך לא קשור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 07:09 
בוריס כתב:
מילפורד כתב:
בוריס כתב:
תענוג לראות את אשדוד, קבוצה סופר מאומנת שכנראה תשלם ביוקר על ההחלטה לרשום 3 זרים למשך למעלה מסיבוב.

בית הלחמי חייב הרבה לגורדן המילטון, ניצח לו את המשחק במו ידיו.

לא יודע מה ראית מאשדוד שכל כך התלהבת , אני ראיתי מהם בדיוק מה שרואים מהפועל , הגנה עלובה ומשחק התקפה מוזר שהתבסס על זריקות שלוש של סטול 2 מטר מעבר לקו בלי קשר למשחק.
למזלנו , המילטון היזן את זה, אבל לא בצורה חכמה ואוי ואבוי לנו אם נבנה על זה לטווח הארוך.
מי שניצח את המשחק במו עדיו היה מארק ליונס, ומי שדאג שהמשחק לא ייברח לנו בשלב מוקדם היה ים מדר.

בחייך.
אשדוד שיחקה תרגילים, ברמת ביצוע נהדרת.
ספייסינג מושלם, הגיעה למקומות שהיא רצתה, ניצלה מיס מצים.
איפה זה ואיפה התרגילים האיטיים שלנו שמובילים למצבי קליעה בינוניים ומטה ורק בזכות יכולת אישית וכישרון מטורף שיש בקבוצה אנחנו מגיעים לסקורים גדולים (שזה גם משהו, אבל נגד קבוצות גדולות זה לא הלך עד כה ולא יילך).

זה שסטול קלע כמה שלשות התאבדות זה לא אומר שלא שיחקנו הערב נגד אחת הקבוצות המאומנות בליגה. לפחות בחלק ההתקפי.
הישראלים שלהם מחרידים.

בניווטים יש מושג כזה של ״לאנוס את השטח״ , כשאתה מחליט שמה שאתה רואה זה אזור מסויים במפה כי זה נראה דומה אבל זה לא באמת זה.
מאוד מזכיר לי את מה שאתה עושה פה, אתה החלטת שאשדוד קבוצה מאומנת ועכשיו אתה מחפש איך להוכיח את זה.
אשדוד לא קולעת 93 נקודות על קבוצה שעושה הגנה (הוכחה לזה היתה בדקות המעטות בהן הפועל הוכיחה שאם תרצה יודעים לשחק הגנה), לא קרוב לזה.
לא ראיתי מהם שום דבר (גם לא במשחק החוץ שהם ניצחו) שהייתי רוצה לראות בהפועל , כולל המאמן.
הם הקבוצה הכי גרועה בליגה, קצת השתפרו עם ההחתמות של אופייבו וסטול, אבל עדיין קבוצה חלשה.
אם אתה רואה פה קבוצה מאומנת? אולי כדאי שתבדוק את המשקפיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 07:40 
1. מתחילת העונה מנתחים לי כל פרצוף של ליונס במקום להסתכל על מה הוא עושה על המגרש. עד עכשיו השחקן הכי מחויב בקבוצה הזו, מנהל את המשחק מצוין, קבוצתי. שרק ימשיך ככה. כל ניתוחי הבעות הפנים האלה כל כך מיותרים.

2. לגבי ים, אני לא הרגשתי שבית הלחמי מכסח אותו יותר מדי. ואני חושב שלאור ההיכרות שלהם מהנבחרת אז מה שנעשה סביר לגמרי. לא השפלה ולא בטיח. השפלה זה מה שעשו לליונס מול נס ציונה.

3. לגבי קופרברג. כרגע הפועל עם סגל של 7 בכירים. הוא חייב לשחק אפילו קצת. אני ממש לא מבין את השחרור של בריסקר. הסגל מאוד קצר.

4. אשדוד בסגל היום היא קבוצה לא רעה בכלל ובאופן קצת מוזר - עמוקה. יש לה 4 זרים ומלבדם את אליהו, צ'וברביץ', צוף, ברנדוויין, פרואינד. אבל מבחינה הגנתית היא נראית כמו בתחילת הפגרה (וגם אני לא רואה מי ישמור בסגל שלה), אבל התקפית יפה לראות את החסימות ואת התנועתיות שלה ולדעתי עכשיו היא תתחיל לנצח משחקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 09:01 
הוקיץ' כתב:
ranjef כתב:

אין מילה אחת שאני מסכים איתה בהודעה הזאת. אין שום דבר יותר משפיל מזה שצורחים עליך בפנים מול אלפי צופים, בטח כשזה ברור שעושים לך את זה כי אתה ילד בן 19. כל האנשים מסביבי ביציע התחילו לקלל את בית הלחמי ולא סתם מדר קיבל מחיאות כפיים מכל האולם כשהוא ירד לספסל.
דבר שני, אני רואה הרבה יותר חוסר ביטחון אצל מדר מאשר עודף ביטחון. הוא מנסה לעשות מהלכים פלאשיים אז זה נתפס כשחצנות, בפועל הוא הרבה פעמים הססן (בוודאי בכל הנוגע לזריקה) ומעדיף למסור מאשר לזרוק או ללכת לסל.
ואוברדוביץ' מקלל את כולם, זה מי שהוא. סיטואציה שונה לחלוטין מליפול על מישהו דווקא כי הוא ילד בן 19.

ים אכן הססן בזריקה מבחוץ, לא בגלל חוסר ביטחון, אלא בגלל שהוא לא מרגיש איתה נוח והיא לא מספיק מלוטשת אצלו.
יש לו עודף ביטחון בכל שאר הדברים, שלפעמים גורמים לאיבודי כדור מיותרים. אני מסכים שהוא השתפר בהגנה ולוחץ את הכדור הכי טוב בהפועל כרגע ביחד עם שוכמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 10:14 
העונה הזו בדרך לפח עם ההגנה הזו. קיבלנו 93 נקודות כבר פעם שנייה רצוף בבית, הפעם מהקבוצה הכי גרועה בליגה שקולעת בממוצע 77 נקודות למשחק (לפני המשחק אתמול). גם גלבוע שהיא קבוצת התקפה יותר טובה (87 נקודות למשחק לפני המשחק נגדנו) קלעו שש נקודות יותר מהממוצע.
מול גלבוע, אשדוד, באר שבע, וכל הקבוצות האלה זה יכול להספיק כדי לנצח משחקים ואת חלקם גם נפסיד. מול הקבוצות היותר רציניות פשוט נפסיד (לא סתם אנחנו במאזן 0-4 מול ירושלים, מכבי וראשון בליגה, 0-6 כולל גביעים).
זה לא מקרי ששלוש הקבוצות הראשונות (שלהן יש מאזן חיובי שהוא יחסית מובהק) יש להן הגנה של פחות מ-80 נקודות למשחק, כל השאר שחוטפות 80 נקודות פלוס, נמצאות במאזן שנע בין חיובי של משחק אחד לשלילי מובהק.

לא יודע אם בית הלחמי יכול לשנות את זה, אבל הדבר העיקרי שצריך לשפר כדי לנסות להוציא משהו מהעונה הזו, זה במינימום להוריד קבוצות מהממוצעים שלהן בהתקפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 18:06 
סמל אישי של המשתמש
LFC כתב:
העונה הזו בדרך לפח עם ההגנה הזו. קיבלנו 93 נקודות כבר פעם שנייה רצוף בבית, הפעם מהקבוצה הכי גרועה בליגה שקולעת בממוצע 77 נקודות למשחק (לפני המשחק אתמול). גם גלבוע שהיא קבוצת התקפה יותר טובה (87 נקודות למשחק לפני המשחק נגדנו) קלעו שש נקודות יותר מהממוצע.
מול גלבוע, אשדוד, באר שבע, וכל הקבוצות האלה זה יכול להספיק כדי לנצח משחקים ואת חלקם גם נפסיד. מול הקבוצות היותר רציניות פשוט נפסיד (לא סתם אנחנו במאזן 0-4 מול ירושלים, מכבי וראשון בליגה, 0-6 כולל גביעים).
זה לא מקרי ששלוש הקבוצות הראשונות (שלהן יש מאזן חיובי שהוא יחסית מובהק) יש להן הגנה של פחות מ-80 נקודות למשחק, כל השאר שחוטפות 80 נקודות פלוס, נמצאות במאזן שנע בין חיובי של משחק אחד לשלילי מובהק.

לא יודע אם בית הלחמי יכול לשנות את זה, אבל הדבר העיקרי שצריך לשפר כדי לנסות להוציא משהו מהעונה הזו, זה במינימום להוריד קבוצות מהממוצעים שלהן בהתקפה.

יש עוד המון מה לשפר בהגנה, אבל לא נכון להשוות את אשדוד של אתמול לאשדוד של שאר העונה. פול סטול זה חתיכת גיים צ'יינגר. שחקן כזה שיכול להרים זריקה מכל טווח, עם שחרור מהיר מאוד ומכדרור, זה נשק שצריך להתייחס אליו בכובד ראש. אין הרבה שחקנים בליגה שלנו אם בכלל שמחייבים כזאת התייחסות מיוחדת. ברגע שהולכים אנדר הוא ישר מעיף שלשה, גם אם החסימה שני מטר מעבר לקשת, והריווח שהוא מייצר כשקופצים עליו הוא מטורף. חומר השחקנים שהם העמידו למשחק אתמול, עם סטול ביום קליעה כזה והרבה קלעים מסביבו, הוא חומר שחקנים שבהחלט יכול לעשות צרות (בהתקפה, בהגנה אין להם כלים לשמור בכלל). הם לא הקבוצה המביכה שהייתה להם עד עכשיו בלי אף שחקן שיכול לייצר משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 19:27 
ואם כבר סטול, אחלה שחקן. אוהב אותו מאוד. יגידו לא יציב, משתולל, מתפרע, טכניות. בעיני הוא שחקן גדול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 19:58 
מסכים שעם סטול זו קבוצה אחרת, ראינו בשנה שעברה שיש לו את היכולות האלה.
מצד שני, עדיין 93 נקודות הם כנראה לא יעשו מול כל קבוצה בליגה יחד עם סטול.
לא בדקתי, אבל אני בטוח שכמעט בכל המשחקים העונה, החל מהמחזור החמישי (מספר שמתחיל להוות מדד ליכולת של קבוצה) קיבלנו יותר נקודות מממוצע הקליעה של היריבה.
אנחנו מקבלים יותר מידי סלים קלים, המון פעמים אנחנו מקבלים את אותם סלים באותן שיטות במהלך המשחק (וויטי עם הפיק אנד רול, אדם אריאל עם השלשות הפנויות בדרייב אין, פול סטול אתמול, ספנסר ווייס).
הבעיה שאנחנו לא מצליחים לאתגר אף התקפה בליגה, לא לומדים תוך כדי משחק מי חם ומה הפתרונות.
הזמנים היחידים שבהם יש הגנה טובה זה כשבאים באטרף ומפעילים לחץ כבד על מוליך הכדור.
וסתם לעניין של סטול שהוזכר, על רכז כמו סטול לא הולכים אנדר בחיים, אסור לתת לו שנייה שיש לו מבט פנוי לסל, להיצמד לו לגופייה. אז לא נעצור אותו על אפס נקודות אבל לפחות לא נקבל ממנו 24 ו-7/12 מהשלוש. ממה שראיתי מהמגרש אתמול, אני חושב שלפחות חמש שלשות שלוש היו עם מבט פנוי לסל.
ושוב, אנחנו לא מצליחים לגרום לאף התקפה בארץ לחשוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 22:21 
מעבר לזה שאשדוד אכן לא אותה קבוצה, צריך גם לציין שמכבי במאזן 13-0 וירושלים במאזן 12-1 כשההפסד היחיד הוא למכבי. לציין את המאזן שלנו נגדן כהוכחה למשהו זה קצת חסר משמעות.
עם השורה התחתונה אגב אני מסכים. היכולת שלנו לעשות משהו משמעותי העונה תלויה קודם כל ביכולת שלנו לשפר משמעותית את ההגנה.
אם רוצים בכל זאת לשאוב קצת אופטימיות, אז אני אישית מעדיף להגיע לפלייאוף עם הרבה כישרון התקפי ובעיות בהגנה מאשר להיפך. כל הקבוצות מעלות את רמת האינטנסיביות בפלייאוף, קבוצות שחיו על אינטנסיביות בעונה הסדירה הרבה פעמים מתקשות כשהכישרון מדבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 ינואר 2020, 23:45 
אין ספק שמכבי השנה נראית מדהים, האינדיקציה לכך זה המאזן שלהם ביורוליג לעומת שנים קודמות. ובכל זאת, מכבי משחקת שניים שלושה משחקים בשבוע, מגיעה פצועה עם סגלים קצרים לליגה ולדעתי זו תעודת עניות לליגה שהיא עדיין בלי הפסדים העונה. גם ירושלים קבוצה עם סגל מצוין, מאמן מעולה ועדיין לא צריכה להיות ב-12-1 עם כל הכבוד.
לגבי ההגנה, ברור שכשמגיעים לפליאוף מתחיל האטרף ורמת ההגנה עולה. אבל מעבר לכך אני מצפה לראות טיפולים נכונים למהלכים התקפיים, כי ככה אפשר למנוע נקודות, בלי שום קשר להעלאת רמת האינטנסיביות. אי אפשר לשמור באינטנסיביות ארבעים דקות, אבל כן ניתן להיצמד לקלעים, לבוא לעזרות בחדירות, גבוה כמו וויטי לשים עליו גוף ולשמור הדג' בפיק אנד רול כדי לא להשאיר עליו שומר נמוך בלי גוף ולהרחיק אותו מהטבעת לא מדנה מי שומר עליו (גבוה או שחקן נמוך אחרי חילוף). גם בהתקפה, כשצ'וברביץ' היה על המגרש, בקושי הצלחנו להוציא אותו מהצבע והוא הפריע לנו לא מעט שם. אפשר לתת דוגמאות ספציפיות להרבה מקרים, אבל אם ניגע בנקודה זה סגל שחקנים מאוד מוכשר התקפית (הכי מוכשר שאני זוכר מאז עונת רמי הדר ואולי אפילו יותר) ועובדה שהקבוצה לא נראית מאומנת ועדיין יכולה לקלוע 100 נקודות למשחק, אני פשוט לא בטוח שבית הלחמי יכול לגרום לקבוצה הזו לשמור כמו שצריך להיראות כמו קבוצה גם בהתקפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 ינואר 2020, 00:49 
סמל אישי של המשתמש
אני חושב שרמת האינטנסיביות בהגנה צריכה להשתפר בהרבה וגם הפיתרונות ההגנתיים שבית הלחמי מנחיל עד עכשיו לא טובים ולא מתאימים. יש לנו עוד הרבה מקום לשיפור בהגנה עם חומר השחקנים הזה. האם בית הלחמי יכול להביא את השיפור הזה בעצמו? אולי כן ואולי לא. אין ערובה לכך שעם מאמן אחר יש סיכוי טוב יותר לראות שיפור הגנתי, למרות שעם בית הלחמי זה עדיין לא קרה. יכול ליפול לו האסימון בשלב מסוים ויכול להיות שהוא צריך עוד זמן עם הסגל הזה. אלה דברים שלפעמים לוקח להם זמן עד שרואים שיפור.

מה שבוודאות לא נכון להגיד זה שבגלל שהסגל מוכשר התקפית, אנחנו נגיע ל-90 ו-100 נקודות בלי קשר לזהות המאמן. יש כל כך הרבה מקרים של קבוצות עם כישרון התקפי שבהם המאמן לא מצליח להביא אותו לידי ביטוי מכל מיני סיבות, ואף פעם אי אפשר לקחת משהו שמתפקד טוב כמובן מאליו.

הדוגמה הכי טובה היא מה שקרה לפני שלוש שנים. אברהמי בנה סגל מוכשר התקפית ובעייתי הגנתית (בעיקר בגלל הפציעה של לימונד) שתפקד טוב, אפילו טוב מאוד בהתחשב בפציעה של לימונד. ועדיין הוא חטף המון אש לא מוצדק בעליל על משחק ההגנה וכמות הנקודות שחטפנו, והקונצנזוס היה שמשחק ההתקפה תלוי רק בשחקנים ולא יכול להיפגע, והמאמן אחראי למשחק ההגנה ואפשר רק להשתפר עם מאמן אחר. הבאנו במקומו את רמי הדר שהייתה לו תדמית של מאמן הגנה מרשים אחרי הקדנציה שלו בחיפה, וגם מה שעבד עם אברהמי ונתפס כמובן מאליו הפסיק לעבוד. הוא הסתכסך עם כל הזרים, פצע חצי מהסגל עם אימונים מפרכים והקבוצה התפרקה.
גם העונה שעברה היא דוגמה טובה מאוד. אחרי השינויים בסגל הייתה לנו קבוצה מוכשרת מאוד (ושוב עם דיבורים על כך שזה הסגל הכי מוכשר שהיה לנו, דיבורים שנשמעים כמעט כל עונה בשלב מסוים), ופרנקו לא התקרב להוציא ממנו את המקסימום, עם רוטציות גרועות ותרגילים שלא מתאימים לחומר השחקנים.

בקיצור, אסור לקחת כמובן מאליו דברים שעובדים כרגע. אם אנחנו מגיעים ל-90 ו-100 נקודות, והמילטון, וויליאמס, ליונס ותומר נותנים את המספרים שלהם, זה לא רק כי הם מוכשרים התקפית. זה גם כי הם מקבלים את הדקות שלהם, יש להם ביטחון, הם מסתדרים עם המאמן, הם מגיעים למצבים שנוחים להם בשביל לעשות את הנקודות. אמנם אלה דברים בסיסיים, אבל גם אם זה לא עבודת אימון מרשימה כמו לחצוב מים מן הסלע ולגרום לחבורת שחקנים מוגבלים לתפקד כמו קבוצה טובה, זה ממש לא מובן מאליו.

באותו הקשר בדיוק, בעיניי הייבוש שבית הלחמי עשה לליונס הייתה יכולה להיות לגמרי עילה לפיטורים, בטח כשאין לנו את הפריבילגיה להחליף עכשיו שחקן ולבזבז את הרישום האחרון. זו גם דוגמה למקרה שבו המאמן פוגע בקבוצה ולא נותן לכישרון שיש בסגל לבוא לידי ביטוי, ואם זה היה ממשיך או אם זה יחזור שוב בעתיד אז יש מצב טוב שבית הלחמי יצטרך ללכת הביתה על זה. לפחות לפי שני המשחקים האחרונים היחסים בין בית הלחמי לליונס נראים הרבה יותר טוב, הרוטציות שלו יותר טובות, והתפוקה שאנחנו מקבלים מהשחקנים המרכזיים שלנו טובה. אני מקווה שכמו שנפל לו האסימון בנוגע לליונס וראינו "שיפור" בגזרה הזאת, נראה שיפור עם בית הלחמי גם בשאר הדברים עם הזמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 ינואר 2020, 06:12 
הוקיץ' כתב:
מעבר לזה שאשדוד אכן לא אותה קבוצה, צריך גם לציין שמכבי במאזן 13-0 וירושלים במאזן 12-1 כשההפסד היחיד הוא למכבי. לציין את המאזן שלנו נגדן כהוכחה למשהו זה קצת חסר משמעות.
עם השורה התחתונה אגב אני מסכים. היכולת שלנו לעשות משהו משמעותי העונה תלויה קודם כל ביכולת שלנו לשפר משמעותית את ההגנה.
אם רוצים בכל זאת לשאוב קצת אופטימיות, אז אני אישית מעדיף להגיע לפלייאוף עם הרבה כישרון התקפי ובעיות בהגנה מאשר להיפך. כל הקבוצות מעלות את רמת האינטנסיביות בפלייאוף, קבוצות שחיו על אינטנסיביות בעונה הסדירה הרבה פעמים מתקשות כשהכישרון מדבר.

צריך גם לזכור שהעונה הזאת זה כנראה הצ׳אנס האחרון שלנו לעשות את מה שלא עשינו 51 שנים.
מהעונה הבאה כשיחזרו לסדרות זה כבר יהיה כמעט בלתי אפשרי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 ינואר 2020, 06:20 
סמל אישי של המשתמש
nati כתב:
הוקיץ' כתב:

צריך גם לזכור שהעונה הזאת זה כנראה הצ׳אנס האחרון שלנו לעשות את מה שלא עשינו 51 שנים.
מהעונה הבאה כשיחזרו לסדרות זה כבר יהיה כמעט בלתי אפשרי.

גם השנה זה בלתי אפשרי
תפסיקו לחיות בסרט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 ינואר 2020, 13:00 
ברור שאם מחליפים מאמן צריך לבצע את כל השיקולים, להבין מעבר לעניינים המקצועיים מה האישיות שלו ולנסות לבחור את האדם שבמידה ויחליפו, תהיה יותר תועלת מנזק.
עבור רביעיית זרים, שלדעתי כולם מעל גיל 29 וכולם עברו כבר כמה קבוצות באירופה, הם יודעים איך להוציא לפועל פעולות התקפיות והגנתיות, חלקם יותר טוב וחלקם פחות טוב אבל את זה הם אמורים לדעת. העניין הוא האם בית הלחמי דורש מהם את הדברים הקטנים האלה ועושה את ההתאמות לפני כל משחק, כי ההתאמות על כל סוג של שחקן ופתרונות הגנתיים נכונים זה מה שיכול לשדרג את ההגנה שלנו בצורה משמעותית, גם אם השחקנים הם לא בולדוגים.
אני רוצה לקוות שזה אחד הדברים בראש סדר העדיפיויות של בית הלחמי ושזה לא יבוא לידי ביטוי רק בפליאוף, כי אז נדשדש במקומות 7-10, במקרה הטוב נקבל את ירושלים או מכבי ובסדרה זה נהיה על גבול הבלתי אפשרי.
הציפייה שלי מהפועל היא בכל שנה לסיים במקומות 3-6 (אם אפשר יותר גבוה אז מעולה) כדי לקבל קבוצה "עבירה" בפליאוף ולנסות להשיג משהו בשיטה של פיינל פור.
לא צריך להציב לעצמנו כמטרה בכל שנה לקחת תארים, אלא לדעתי להיות קבוצה בסדר הגודל של חולון או ראשון, שיכולות לקחת גביעים ובכלל להגיע לגמרים. אם וכאשר נהיה שם אפשר לחשוב על המטרה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 ינואר 2020, 15:30 
יובל
ההתקפה שלנו תקועה, אנחנו נגיע ל90+ נקודות נגד קבוצות חלשות כמו אשדוד, גליל ובאר שבע אבל נגד הקבוצות הטובות זה לא יספיק.
התרגילים איטיים, הריווח קטסטרופה, כל השלשות שאנחנו קולעים זה אוף דריבל.

לא סתם המאזן שלנו נגד מכבי, ירושלים, ראשלצ, חולון ונצ עומד השנה על 0-8 שלילי בכל המסגרות.

כדי לייצר ניצול מקסימלי של הכלים צריך לארגן התקפה הרבה יותר מאורגנת ומאומנת, שתייצר מצבי קליעה קונסיסטנטים.
ואת זה בית הלחמי לא עושה, לדעתי גם לא יעשה.
אין שום סיבה שקבוצה שהריווח שלה אולי הכי רע בליגה פתאום באמצע ינואר תעשה רפורמה, זה דברים שעובדים עליהם באימונים בתחילת שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 ינואר 2020, 19:37 
סמל אישי של המשתמש
להגיד שההתקפה שלנו תקועה זה לא טיעון, זו אקסיומה. אין איך להתווכח עם משפט כזה.

לגבי מאזן ה-8:0 האיום, ארבעה הפסדים מתוך השמונה הם למכבי וירושלים. המאזן של ירושלים ומכבי נגד שאר הליגה בכל המסגרות העונה עומד על 30-0.
אגב, בשניים מההפסדים שיחקנו עם סגל שונה לחלוטין מזה שיש לנו כרגע. בשניים האחרים היינו קרובים לניצחון יותר מכמעט כל קבוצה אחרת בליגה ששיחקה נגדן העונה.
גם נגד חולון הפסדנו עם סגל שונה לחלוטין. זה נתון חסר כל רלוונטיות לסגל הנוכחי.

הריווח שלנו הרבה יותר טוב ברגע שהכדור בידיים של ליונס כמו שהיה בשני המשחקים האחרונים, זה כל השינוי שהיינו צריכים במשחק ההתקפה. קבוצה שקולעת 100 נקודות למשחק בשני המשחקים האחרונים לא צריכה רפורמה במשחק ההתקפה, זה משפט מגוחך להגיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 63 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: