תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 28 מרץ 2024, 11:51

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 199 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: ים מדר
הודעהפורסם: 21 יולי 2020, 23:19 
אין ויכוח שלפני שנה היו הרבה משחקים שים מדר לא היה שווה מקום בהפועל תל אביב בהינתן השאיפות שלה.
היום שנה אחרי (כולה בן 19) הרבה יותר בגרות ושיפור בהגנה ואין ספק שלמדר יש מקום כרגע בהפועל (או בכל קבוצה בליגת העל).
זה שלים מדר היה, יש ויהיה כישרון עצום מעולם לא היה ויכוח.
האם היה צריך ״להקריב״ את שנה שעברה כדי לקבל את מה שאנחנו מקבלים עכשיו מים? האם אי אפשר היה להשיג את זה אם היה מקבל עוד יותר דקות שנה שעברה בליגה הלאומית בהשאלה? לא יודע , זה שאלות בדיעבד.
מצד שני, גם לקפוץ עכשיו ולתת את ההודעה הזאת שלך זה חכמה קטנה מאוד לעשות בדיעבד.

שורה תחתונה, שחקן ענק, אם יהיה בהפועל שנה הבאה, בין הישראלים הטובים בליגה אם לא הטוב שבהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: ים מדר
הודעהפורסם: 21 יולי 2020, 23:52 
יובל כתב:
די עם הפארסה הזאת. די כבר.
הילד לא קשור לרמת האלה. "רכז" שבקושי מצליח לעבור את החצי בכדרור, לא מצליח לייצר שום יתרון ותוקע כל התקפה, לא מסוגל לקלוע (2/16 לשלוש כל העונה, שלשה אחת במחזור הראשון ועוד שלשה מקרית מחצי מגרש), וכמובן חור עצום בהגנה.
אין שום סיבה בעולם לשחק איתו. הוא פשוט הורג אותנו בכל דקה שלו על המגרש.

וסליחה, אני גם לא "אוהב" אותו. ילד בן 18 עם פוזה של פרימדונה, שזורק זין בהגנה ועוד מעז להתלונן על כמות דקות המשחק שלו ולאיים בעזיבה. אבל העיקר שהוא יקבל סטנדינג אוביישן מהקהל הטיפש כל פעם שהוא מוחלף כאילו מדובר בדונצ'יץ' הבא, וישוטט על המגרש 10-15 דקות בלי סיבה מקצועית כי בהפועל "חושבים לטווח הארוך". רביב שבגיל 34 נותן את התחת בהגנה כל משחק ומשקיע פי מאה יותר ממנו ונתן להפועל פי מיליון, לא מקבל רבע מהתשואות שילד בן 18 מקבל. בדיחה.

בינתיים זה אחד לאחד מה שהיה עם תמיר בלאט. שחקן לא קשור לרמות האלה, שגם לא מתאמץ לשמור, שמקבל קרדיט רק בגלל הגיל שלו, והערצה מגוחכת של הקהל כי הוא "ילד". וזה בטח גם יימשך כמו סיפור תמיר בלאט. עונה ראשונה מזעזעת, עונה שנייה גרועה, עונה שלישית בינונית, כשכל אותו זמן הוא מקבל קרדיט לא הגיוני ואפס ביקורת ועוד מעז להתלונן על הדקות שלו, ובסוף גם ילך לקבוצה אחרת כי בהפועל ירצו להחזיק עוד גארד ישראלי.

אנחנו בשנה הראשונה, השנייה, או השלישית? התבלבלתי:-( אני גם נהניתי בהודעה מהסנגור על רביב והתשואות שהוא מקבל או לא מקבל.

If you can meet with Triumph and Disaster
And treat those two impostors just the same
Yours is the Earth and everything that's in it

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 יולי 2020, 23:54 
סמל אישי של המשתמש
הילד ענק והוא מוכיח שהוא רוצה הוא יכול לעשות הגנה על כל גארד בליגה. השאלה אם הוא רוצה ובפלייאוף נראה לי שהוא רוצה מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 יולי 2020, 23:56 
סמל אישי של המשתמש
איזה שחקן. יכול להיות אחד הגדולים כאן. רוב הסיכויים שממשיך אצלנו עונה הבאה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 00:38 
האדום הצורר כתב:
יובל כתב:
די עם הפארסה הזאת. די כבר.
הילד לא קשור לרמת האלה. "רכז" שבקושי מצליח לעבור את החצי בכדרור, לא מצליח לייצר שום יתרון ותוקע כל התקפה, לא מסוגל לקלוע (2/16 לשלוש כל העונה, שלשה אחת במחזור הראשון ועוד שלשה מקרית מחצי מגרש), וכמובן חור עצום בהגנה.
אין שום סיבה בעולם לשחק איתו. הוא פשוט הורג אותנו בכל דקה שלו על המגרש.

וסליחה, אני גם לא "אוהב" אותו. ילד בן 18 עם פוזה של פרימדונה, שזורק זין בהגנה ועוד מעז להתלונן על כמות דקות המשחק שלו ולאיים בעזיבה. אבל העיקר שהוא יקבל סטנדינג אוביישן מהקהל הטיפש כל פעם שהוא מוחלף כאילו מדובר בדונצ'יץ' הבא, וישוטט על המגרש 10-15 דקות בלי סיבה מקצועית כי בהפועל "חושבים לטווח הארוך". רביב שבגיל 34 נותן את התחת בהגנה כל משחק ומשקיע פי מאה יותר ממנו ונתן להפועל פי מיליון, לא מקבל רבע מהתשואות שילד בן 18 מקבל. בדיחה.

בינתיים זה אחד לאחד מה שהיה עם תמיר בלאט. שחקן לא קשור לרמות האלה, שגם לא מתאמץ לשמור, שמקבל קרדיט רק בגלל הגיל שלו, והערצה מגוחכת של הקהל כי הוא "ילד". וזה בטח גם יימשך כמו סיפור תמיר בלאט. עונה ראשונה מזעזעת, עונה שנייה גרועה, עונה שלישית בינונית, כשכל אותו זמן הוא מקבל קרדיט לא הגיוני ואפס ביקורת ועוד מעז להתלונן על הדקות שלו, ובסוף גם ילך לקבוצה אחרת כי בהפועל ירצו להחזיק עוד גארד ישראלי.

אנחנו בשנה הראשונה, השנייה, או השלישית? התבלבלתי:-( אני גם נהניתי בהודעה מהסנגור על רביב והתשואות שהוא מקבל או לא מקבל.
כל מילה ממה שנכתבה כאן על ידי יובל היתה נכונה אז והיתה נכונה גם לחלק גדול מהעונה הנוכחית לפני פגרת הקורונה.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 01:55 
סמל אישי של המשתמש
מה שאותו תמהוני שכח לספר הוא שכל הוויכוחים לא היו על הפוטנציאל של ים מדר, אלא על היכולת שהוא הראה בעונה שעברה. אני טענתי (ולא רק אני) שהוא לא היה צריך לשחק כי הוא היה גרוע מאוד עד כדי לא קשור לרמות האלה, בלי קשר לפוטנציאל שלו, ושאת אותן דקות שהוא קיבל אצלנו הוא היה יכול לקבל בכל מקום אחר ולא היינו צריכים שהוא יתגלח עלינו. היו כאלה שאמרו שהוא צריך לשחק כי הוא פוטנציאל גדול ואנחנו נרוויח מזה לטווח הרחוק. והיה אותו, שטען שכבר אז הוא צריך להיות שחקן חמישייה ולקבל כמה שיותר דקות, על סמך יכולתו הנהדרת באותה נקודת זמן. אני רק אציין בהקשר הזה שאת העונה הקודמת ים מדר סיים עם עם 2.8 נקודות ב-10 דקות למשחק, 6/24 לשלוש לאורך העונה כולה ויותר איבודים מאסיסטים. אני באמת לא יכול להבין איך השיפור של מדר העונה, מטאורי ככל שיהיה, מוכיח שאותו משתמש צדק בכך שבעונה שעברה ים מדר לא היה מזעזע אלא בעצם שיחק נהדר, אבל זו כבר בעיה שלו. אני עדיין חושב שמי שטוען שרכז עם ממוצע עונתי של 2.8 נקודות באחוזים גרועים ויותר איבודים מאסיסטים מתפקיד הרכז משחק נהדר מאוד מאוד טועה, בלשון המעטה.

אגב, הנה עוד כמה דברים שאיכשהו רק אותו הדיוט ראה וכל מלומדי הכדורסל מטעם עצמם פספסו (ולמי שתוהה, המחשבה לא לעשות מנוי בעקבות השחרור של גיא פלטין הוא לא סרקזם אלא הודעה רצינית לחלוטין):

אבא של קידר כתב:
בוריס כתב:
לא יודע מי אחראי לזה אבל זו חתיכת פארסה ודי מכעיסה.
פלטין הוא פוטנציאל גדול, והיהלום הכי גדול שלנו לא פחות מים, עצוב מאוד שלא הצלחנו לשמר אותו.

אני מסכים. שחקן שכל שכך נהניתי לראות בנוער.

לאור ההתנהלות, אשקול אם יש בכלל טעם לעשות מנוי.
אבא של קידר כתב:
הלואי ושחר עמיר יהפוך בעונה הבאה לשחקן הרבה יותר משמעותי, שחקן מוכשר ומגוון.
אבא של קידר כתב:
לאן נעלם הכשרון המבטיח שחר עמיר?
אבא של קידר כתב:
ברגע ששחררו את שחר עמיר, ככל שהדבר נכון, הבנתי שכל הפרוייקט הנפלא הזה של מחלקת הנוער מיותר. מאוד חבל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 08:02 
סמל אישי של המשתמש
זה בעיקר מלמד על החוסר סבלנות של אוהדי הפועל. כל מה שהיה צריך אצל ים זה מאמן מתאים, עבודה קשה וסבלנות וזה נעשה בצורה מדהימה.
מקווה שנלמד מהסיפור הזה להיות סבלנים עם ילדים מפוצצי כישרון בני 18 שעושים פשלות בעונה הראשונה שלהם.

אגב, מישהו יודע אם ישנה אפשרות חוקית או לא חוקית כלשהי שאם מדר לא ייבחר בדראפט הקרוב יעבור אל ההם שנה הבאה?
לגבי סיכויי הדראפט- בהתחלה חשבתי שחסר סיכוי אבל לא מפספסים שם את מה שקורה:
https://twitter.com/Mike_Schmitz/status ... 2477384709

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 08:25 
איך היה אומר קלדרון ז"ל: "בסוף תבינו". שמח שעכשיו אנחנו מבינים. הקפיצה שים עשה בחודש הזה היא פשוט מדהימה, מקווה רק שזה לא יעלה לאף אחד לראש ושימשיך לעבוד ולהשתפר כי יש עוד הרבה לאן.

הפרוייקט של הפועל צריך להיות להשאיר את ים בקבוצה כמה שרק אפשר ולבנות את הקבוצה סביבו. ואם לעזוב מפה, רק לנ.ב.א. קבוצת יורוליג בכירה בחו"ל. כל דבר אחר לא יתקבל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 08:33 
חחח , אם הוא לא יגיע לnba ומכבי (או ירושלים) יירצו אותו, הוא יהיה שם, מי שחושב/מקוה אחרת, משלה את עצמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 08:50 
מילפורד כתב:
חחח , אם הוא לא יגיע לnba ומכבי (או ירושלים) יירצו אותו, הוא יהיה שם, מי שחושב/מקוה אחרת, משלה את עצמו.

אם נוותר בכזו קלות כל הכשרון הכי גדול שצמח כאן ושיכול להיות העתיד של המועדון הזה, אז אין למועדון הזה זכות קיום ואפשר באמת לקרוא לו "החוג".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 09:15 
מילפורד כתב:

יש לו עוד שנתיים בחוזה ואם הוא לא הולך ל-NBA אין סיכוי שהוא יעבור למכבי/ירושלים (אלא אם הן יהיו מוכנות לשלם סכומים מופרכים, מה שלא יקרה).
אחרי זה כבר לא נוכל להשאיר אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 10:19 
נועם שחם כתב:
מילפורד כתב:

אם נוותר בכזו קלות כל הכשרון הכי גדול שצמח כאן ושיכול להיות העתיד של המועדון הזה, אז אין למועדון הזה זכות קיום ואפשר באמת לקרוא לו "החוג".

מה הקשר? אתה יכול להחזיק אותו כל עוד יש לו חוזה. ברגע שהחוזה ייגמר אין לך מה לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 10:23 
סמל אישי של המשתמש
כמו שראינו בעבר גם חוזה זה לא מחייב בהכרח.
אם ירצה לעזוב יעזוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 10:28 
א.ב כתב:
נועם שחם כתב:
מילפורד כתב:

מה הקשר? אתה יכול להחזיק אותו כל עוד יש לו חוזה. ברגע שהחוזה ייגמר אין לך מה לעשות.

אמממ... להציע לו חוזה חדש?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 10:39 
נועם שחם כתב:
א.ב כתב:
נועם שחם כתב:
מילפורד כתב:

אמממ.. למכבי וירושלים יש הרבה הרבה הרבה יותר כסף?
זה סבבה להציע, זה סבבה להציע אפילו הרבה, אבל בסוף זה לא באמת תלוי בנו. אם הוא יהיה מספיק טוב ואחת מהן תרצה אותו זה קרב אבוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 10:50 
א.ב כתב:
נועם שחם כתב:
א.ב כתב:
נועם שחם כתב:
מילפורד כתב:

אמממ.. למכבי וירושלים יש הרבה הרבה הרבה יותר כסף?
זה סבבה להציע, זה סבבה להציע אפילו הרבה, אבל בסוף זה לא באמת תלוי בנו. אם הוא יהיה מספיק טוב ואחת מהן תרצה אותו זה קרב אבוד.

עצוב שזו הגישה. זה מתאים להפועל מרמורק, לא להפועל ת"א.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 11:11 
מה הקשר לגישה? אני מחובר למציאות, ואומר שגם אם נציע את המקסימום שאנחנו יכולים לים מדר, אם מכבי/מגדל תרצה אותו היא תוכל להציע יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 11:12 
זאת לא הגישה , זאת המציאות, ים מדר, עם כל הכישרון וכמה שהוא גדול ועוד יהיה יותר גדול לא ינצח לבד.
צריך קבוצה כדי לנצח ואי אפשר יהיה להשקיע את ״כל הכסף״ עליו.
במציאות הנוכחית, אם אחת משתי אלו תרצה אותו, הוא יהיה שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 11:23 
הבנתי מה שכתבתם.

אני חושב שאם צמח פה שחקן שאולי גדל פעם בדור ויכול להוביל את המועדון הזה לשינוי ההגמוניה, צריך לשנות אולי את צורת החשיבה וגם את המציאות.

להתייחס למצב בו אנחנו מלקטי שאריות זו לא גזירת גורל, זה מצב נתון שאפשר לשנות אותו.

בכל מקרה, אני לא רואה לא את ירושלים ולא את מכבי שמות לים מדר מליון דולר על השולחן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 11:25 
סמל אישי של המשתמש
גם עם הרבה פחות ממיליון דולר יהיה לנו קשה להתמודד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 11:53 
יהלום אדום כתב:
גם עם הרבה פחות ממיליון דולר יהיה לנו קשה להתמודד

זה מובן. אבל התבוסתנות הזו כבר קצת מוגזמת. התרגלנו יותר מדי להשתרכות בשוליים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 12:01 
בוא תגיד מה אתה מציע לעשות, כי בנתיים אתה רק כותב שצריך "לשנות גישה".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 12:22 
א.ב כתב:

כתבתי מה צריך. לבנות את הקבוצה סביב ים מדר ולשים חוזה מספיק טוב בשביל שימשיך לשחק אצלנו כל עוד הוא לא עובר לנ.ב.א או מקבל חוזה גדול באירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 12:37 
רעיון מצויין! אני בעד.

עכשיו חוץ מלזרוק סיסמאות , איך עושים את זה , צריך להביא כסף וכסף גדול בשביל זה.

אגב, זה משהו שעובדים עליו בעמותה וכבר יצאו מיילים בנושא על שינוי המבנה הניהולי וניסיון למצוא משקיעים ישימו יותר כסף.

כרגע, אני לא רואה את הכסף זורם אלינו....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 12:49 
סמל אישי של המשתמש
אני מאמין שאם הוא ימשיך ברמה הזאת הוא יגיע לNBA.
אם הוא לא מגיע העונה ויש חוזה לעונה הבאה חייבים להשאיר אותו.
לתת לו להיות קפטן ולבנות קבוצה סביבו ולקוות שאחרי זה יגיע לNBA או לכל הפחות למצוא לו איזו אלבה ברלין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 12:51 
סמל אישי של המשתמש
אתם תהרגו אותו ואותנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 13:39 
נועם שחם כתב:
א.ב כתב:

כתבתי מה צריך. לבנות את הקבוצה סביב ים מדר ולשים חוזה מספיק טוב בשביל שימשיך לשחק אצלנו כל עוד הוא לא עובר לנ.ב.א או מקבל חוזה גדול באירופה.

גאוני!
ועכשיו, בהינתן אילוצים של כמה כסף הפועל יכולה לשלם לים מדר, גם במימוש הרעיון המקורי שלך, יש שתי קבוצות שיכולות להציע לו יותר ולקחת אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 14:17 
מילפורד כתב:
רעיון מצויין! אני בעד.

עכשיו חוץ מלזרוק סיסמאות , איך עושים את זה , צריך להביא כסף וכסף גדול בשביל זה.

אגב, זה משהו שעובדים עליו בעמותה וכבר יצאו מיילים בנושא על שינוי המבנה הניהולי וניסיון למצוא משקיעים ישימו יותר כסף.

כרגע, אני לא רואה את הכסף זורם אלינו....

אני מדבר כרגע על ענין של גישה, של שאיפות מקצועיות של המועדון. בוא נתחיל קודם כל בהבנה של מה אנחנו רוצים מעצמנו ומה אנחנו משדרים לעולם.

כרגע נראה שהגישה של בואו נהיה קבוצה קטנה וצנועה שלא מסוגלת להלחם על השחקנים שלה, קנתה אחיזה קצת מוגזמת פה, ביציע וכנראה גם בהנהלה ואצל השחקנים. מנטליות של מועדון קטן, נהריה באדום. חשיבה של לוזרים. בוא נשבור את המעגל הזה, ואז נדבר על כסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 14:29 
לא יודע מאיפה הבאת את זה, מבחינת הפועל כולם אומרים שמדר שחקן של הפועל וזהו, והם גם לא צריכים להגיד שום דבר יותר מזה.
היינו כבר בעבר בכל מיני הצהרות כאלה ששחקן יהיה בהפועל כל עוד הוא משחק כדורסל וכו׳, זה אמירות מטופשות שבסופו של דבר לא מוסיפות שום דבר לאף אחד.

ים כרגע בהפועל, אין לאף אחד כוונה לשחרר אותו למעט לnba.
עד כאן ה״גישה״.

עכשיו בוא נרד מהאוטופיה הזאת ונחייה במציאות, כשהוא יבין שיש קבוצה שתתן לו הרבה יותר כסף , והם גם ישכנעו אותו שהוא ייקבל את ההזדמנות המקצועית (אפילו להתקדם לליגות חזקות באירופה) , שם הוא יהיה.
המקסימום שאנחנו יכולים לעשות יהיה לא לשחרר אותו ולתת לו לשבת ביציע עד סוף החוזה שלו.
אני בטוח שבטווח הארוך זה ממש יעזור לנו...

אנחנו יכולים להגיד, להאמין, לחשוב ואפילו לפתח גישה שהוא נשאר איתנו לעד, בוא נסכם את זה בקצרה שכמה שלא ״נשנה גישה״ לתפיסתך, השינוי גישה הזה לא יהיה מה שבאמת יחזיק אותו פה.

ה״גישה״ שלנו צריכה (כמו תמיד) להיות להרכיב את הקבוצה (לא שחקן בודד!) הכי טובה שאנחנו יכולים במגבלת התקציב שיש לנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 יולי 2020, 14:54 
סמל אישי של המשתמש
מה שריאלי שנוכל לעשות לגבי ים מדר - בדומה לגינת - זה לתת לו את הבמה להתפתח 3-4 שנים, נהנה ממנו בזמן הזה, נבנה קבוצה סביבו, וכשיגיע הזמן שלו להתקדם הוא יתקדם. אם ירגיש טוב בזמן שהוא פה (מקצועית, חברתית, תעסוקתית, קהל) - יישאר עוד קצת, אם לא - יחתוך בהזדמנות הטובה הראשונה שתיקרה בדרכו. אין הרבה מה לעשות כל עוד אין לנו תקציבים להחזיק קבוצה ברמת יורוליג שתאתגר את ים מקצועית וגם תתגמל אותו כספית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 199 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: