תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 16 יוני 2024, 08:46

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 5 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: לוזריות
הודעהפורסם: 04 נובמבר 2018, 12:59 
סמל אישי של המשתמש
למעלה משלושים שנה אני מלווה את הפועל. כדורגל, כדורסל, במגרשים, באירופה, בטלוויזיה, וו׳טאבר. אמר מישהו שכדי להצטיין במשהו באמת, צריך להשקיע בו למעלה מעשרת אלפים שעות. אז את אלה עברתי לדעתי כבר בשנות ה-20 לחיי. אז חשבתי, תמיד, שאני מכיר את הפועל וכל פרט קטן במנטליות של המועדון הזה, ולמרות זאת, רק אמש, כשהכדור של פניני יצא מהיד שלו ועשה את המסלול הדטרמיניסטי שלו דרך הטבעת ובמורד הרשת, הבנתי לראשונה את דימוי ה״לוזרים״ שדבק במועדון הזה על מחלקותיו השונות. למרבה האירוניה, להפסד הזה ולסל שהשחיל לנו האיש המאוס הזה, אין קשר לתובנה הזו. ספורט הוא ספורט, והפסדים - גם כואבים - הם חלק הכרחי ויפה בו.
לא לא, ללוזריות של הפועל יש אופי אחר לגמרי, כזה ששום נצחון מדהים או אפילו אליפות מזהירה לא יצליחו לתקן.
להיות לוזר במובן ההפועלי של המילה, זה להאבק במשך חודשים ארוכים על אזרוח של שחקן נהדר כדי לוותר עליו כמה חודשים מאוחר יותר (הוואל).
להיות לוזר, זה להחתים שחקן על חוזה שמפר אותו (אור לאומי), לנהל איתו עימות משפטי במשך שנתיים ואז לתת לו ללכת עבור פרוטות.
להיות לוזר, זה להיכנס לעימות מול ערוץ הספורט המושחת על הזזת משחק דרבי כדי שיתאים לקבוצת הבית שלו, בלי להיות מוכן ללכת עד הסוף בלי למצמץ ואז כמובן לסגת בהכנעה.
להיות לוזר, זה להילחם על אזרוח של שחקן מוכשר במשך זמן רב, לתת למאמן לייבש ולהשפיל אותו במשך עונה וחצי, ואז לוותר גם עליו בדיוק אחרי שהוא איכשהו מצליח להוכיח לכל העולם כמה הוא חיוני לנו (בנקס).
להיות לוזר זה לתת למאמן להשפיל שחקן בפומבי, בניגוד מוחלט לתרומה העצומה של אותו השחקן, רק כדי לפנות מקום לזה שהמאמן חפץ ביקרו (אלן-הווארד).
להיות לוזר זה להמר פעם אחר פעם על הסוס הלא נכון ואף-פעם לא להיות חכם מספיק כדי להתעשת בזמן ולא להאריך חוזה, גם כשברור שהנזק הוא כבר בלתי הפיך (מנקו).
להיות לוזר זה לוותר על השחקנים החזקים בקבוצה שנה אחר שנה, במקום לנסות לייצר המשכיות ולהחליף דווקא את אלו שלא הוכיחו את עצמם.
להיות לוזר זה לדבר במשך שנים על טיפוח השחקן הישראלי כמדיניות של מועדון, ואז ללכת ולהצביע בעד ביטול החוק הרוסי כדי שלמכבי תל-אביב יהיה יותר נוח באירופה.

להיות לוזר, במועדון ההפועלי של המילה, זה פשוט להיות חלש האופי שלא מסוגל לקבוע דרך וללכת בה עד הסוף. זה להיות זה שתמיד תלוי בגחמות של מי שהוא המליך עליו, ותמיד זה שממצמץ ראשון בכל עימות. די. למועדון הזה מגיעה הנהגה אחרת, דמוקרטית (לא העמדת הפנים הנוכחית), חזקה, אמיצה. כל מה שהיא כיום לא.

נערך לאחרונה על ידי Karl Marx בתאריך 04 נובמבר 2018, 18:43, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: לוזריות
הודעהפורסם: 04 נובמבר 2018, 17:15 
סמל אישי של המשתמש
אחת ההודעות הנכונות בתולדות הפורום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 נובמבר 2018, 17:33 
אני מבין שאתה מתחיל להריץ עצמך לבחירות הבאות? או מישהו אחר מטעמך?

ההודעות האלה צצות להן פעם בכמה זמן , אבל איפה האלטרנטיבה?
תראו לי אחד שהכניס לאג'נדה שלו (או שמתכוון להכניס לאג'נדה שלו) החלפה של רמי ו/או ידידיה ואז אולי אפשר יהיה לדבר על האם הוא טוב יותר או פחות ממה שיש לנו כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 נובמבר 2018, 17:37 
סמל אישי של המשתמש
:ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 נובמבר 2018, 18:41 
סמל אישי של המשתמש
מילפורד כתב:
אני מבין שאתה מתחיל להריץ עצמך לבחירות הבאות? או מישהו אחר מטעמך?

ההודעות האלה צצות להן פעם בכמה זמן , אבל איפה האלטרנטיבה?
תראו לי אחד שהכניס לאג'נדה שלו (או שמתכוון להכניס לאג'נדה שלו) החלפה של רמי ו/או ידידיה ואז אולי אפשר יהיה לדבר על האם הוא טוב יותר או פחות ממה שיש לנו כרגע.

אני לא חי בארץ כבר למעלה מ-8 שנים. פרט לחברים ולמשפחה, הפועל, בעיקר בכדורסל, היא אולי הדבר הכי חזק שמקשר אותי לישראל. אני מסנכרן את הביקורים שלי עם משחקים ומטפס פה על הקירות מרחוק כדי ללקט סטרימינג נורמלי. אז לא, לצערי, אני לא יכול לרוץ להנהלה וספק אם הייתי נבחר, אבל בוא נגיד שאם היו מבקשים ממני למנות סיבות לחזרה לארץ, הרי שהזכות להתמודד להנהלה ואולי אפילו לכהן בה היתה ללא ספק בטופ 3 עבורי. תמיד מצער אותי לקרוא כמה מעט אנשים מעמידים את עצמם לבחירה, ועוד יותר מצער אותי לראות איך אלה שאני מכיר מעשרות שנים של תיזוזים במגרשים נושרים ממנה במהירות אחרי שנבחרו.

לפני כמה חודשים התארח רמי בפייסבוק של המועדון. כתבתי לו את הדברים הבאים. כמובן שלא זכיתי לתשובה:

ציטוט:
ערב טוב רמי,
אני קורא פה את השאלות אליך ובניגוד לרבים חושב שהאיום הכי גדול על עתיד המועדון שלנו הוא לא ערוץ הספורט, לא מכבי תל-אביב ואפילו לא מנהלת הליגה. האיום הזה הוא מבית והוא חזרה לדפוסי ניהול בלתי שקיפים ואנטי-דמוקרטיים שהביאו את המועדון בגרסתו הקודמת לכליון. אני חושב שהגיע הזמן שאנשים בהנהלה (ובואו נעמיד דברים על דיוקם: ההנהלה זה אתה וידידיה רפופורט) יבינו שדמוקרטיה זה לא ״בחרתם בנו? עכשיו שבו בשקט ותנו לנהל״, אלא יצור חי שחייב אינטראקציה בלתי פוסקת בין בוחרים לנבחרים. לא ייתכן שקורים מסביב למועדון הזה דברים שמשפיעים על עשרות אלפי אוהדים והנהלת הקבוצה לא מוציאה מילה ולא מביעה עמדה פומבית. לא ייתכן שבנושא כמו שביתת השחקנים הישראלים - נושא מהותי וערכי, מתקבלות החלטות באופן שרירותי ומבלי להגיע לדיאלוג עם חברי העמותה. אין לכם מנדט לזה.
יש עוד עשרות דוגמאות שאפשר להביא למצבים בהם על ההנהלה היה לנסות לשתף את חברי העמותה בתהליך קבלת ההחלטות, או לפחות להעניק לתהליך הזה מימד מתבקש של שקיפות. לצערי, חזרנו לימים בהם אנחנו צריכים ללקט שברירי מידע ממקורבים ומעיתונאים. לא לשם כך הקמנו מועדון שאמור היה להיות נקי מהדברים האלה. המון כבוד והערכה יש לי ולרבים לפועלך במועדון מאז הקמתו, אבל התחושה היא שהדברים הולכים לכיוון שלילי ולמקום בו כבר היינו. וזה מטריד יותר מכל אויבנו ושונאינו ביד אליהו, באולפני הרצליה ובמנהלת הליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 5 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: