תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 28 אפריל 2024, 23:45

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 762 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: קורונה
הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 21:52 
שיעורי החלמה בסין - 74.4%
שיעורי החלמה בשאר העולם - 13.2%.

יש הסבר הגיוני לזה (למשל שבסין המחלה רצה כבר כמה חודשים בעוד שבאירופה בערך 3 שבועות) או שאפשר להאמין בקונספירציה?

הפערים האלה מוזרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 22:15 
סמל אישי של המשתמש
יש לך את הסקר המקורי? נשמע שאפשר להגדיר "החלמה" בצורה די רחבה, ככה של של בנורווגיה יחמירו יותר מבסין, וכך הרבה מדינות מערביות מחמירות יותר... רעיון.
אפשר גם להתלבט האם כל המדינות מדווחות כקורונה באותה הצורה, כי אם יש לך חולה שפעת רגילה בסין, ייתכן ששם הוא מספר, וכאמור במדינות אחרות יותר מקפידים על הפרדת המחלות (או אבחון מדוייק יותר).

וזה בכלל מבלי לציין שאם הסינים ידווחו שהשמש בשמיים, אני אצא החוצה רק לדווח. הנתונים שהם (ואיראן, וטורקיה, וסעודיה, וצפון קוריאה) מציגים, נעשים בלי פיקוח אמיתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 22:17 
סמל אישי של המשתמש
לדעתי הזמן הממוצע מרגע הופעת התסמינים עד החלמה\מוות הוא ארבעה שבועות, פלוס מינוס.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 22:21 
סמל אישי של המשתמש
טכנית לארז כתב:

יש הסבר הגיוני לזה (למשל שבסין המחלה רצה כבר כמה חודשים בעוד שבאירופה בערך 3 שבועות) או שאפשר להאמין בקונספירציה?

הפערים האלה מוזרים.
מהזיכרון אני כמעט בטוח שכשבסין היו בהתחלה עם פחות מ-10000 נדבקים אחוז המחלימים היה בשיעור דומה, אפילו נמוך יותר.
לא חושב שזה חריג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 22:31 
בקיצור,זה עדיין מופרך להאמין שהוירוס מהונדס ושדלף בטעות, ושלסינים יש פתרונות שהם לא יחשפו שכן יפלילו את עצמם.

נקווה פשוט ששיעורי ההחלמה גם בשאר העולם יהיו על 75%+ בעוד שלושה שבועות נניח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 22:51 
מה הכוונה ב 75% החלמה? חוץ מה-3 אחוזים שמתים, מה קורה עם השאר? 22 אחוז ממשיכים להיות חולים כל הזמן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 23:13 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:
מה הכוונה ב 75% החלמה? חוץ מה-3 אחוזים שמתים, מה קורה עם השאר? 22 אחוז ממשיכים להיות חולים כל הזמן?

ברור שזה ענין של זמן

אם הנגיף עדין נמצא בדם החולה הוא לא החלים, אם לוקח לגוף האדם בערך חודש לדכא את הנגיף ברור שהזמן של ר שבועות הוא לא נקודת זמן מתאימה לייחוס.

ושוב השאלה היא כמה אנשים מתים והאם ישנה פגיעה מערכתית כלשהי שנשארת כתוצאה מהמחלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 23:26 
סמל אישי של המשתמש
טכנית לארז כתב:

הפערים האלה מוזרים.

איזו קונספירציה כבר יכולה להיות פה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 23:30 
סמל אישי של המשתמש
הפועל כתב:
כנראה במצב כזה יש יתרון לחברות "ממושמעות" יותר כמו במזרח אסיה

אנשים לא יותר "ממושמעים" במזרח אסיה.
יש קצת פחות שם את התפיסה fuck you got mine ממקומות כמו ארה"ב, קצת הרבה פחות, אבל זה עניין של משמעת.

טכנית לארז כתב:

הפערים האלה מוזרים.

זה לוקח 2-3 שבועות להחלים מזה (או לפחות, עד שאתה מגיע למצב שסגורים שאתה לא מדבק, שזה מה שלרוב סופרים פה) ככה שבהתחלה של ההתפרצות זה נראה שכאילו אף אחד לא מחלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 23:54 
סמל אישי של המשתמש
לא יודע לגבי מקומות אחרים מעבר לתדמית. רק יכול לאמר מההתרשמות אישית שלי מקוריאה ושיחות עם מכרים מקומיים מהעבודה על התרבות שם - נראה ונשמע שהם בפירוש אנשים די "ממושמעים", מקשיבים להוראות, נמנעים מיוזמה, הולכים בתלם, וכל הסטריאוטיפים (הכל באופן יחסי והכללה כמובן וכו). אני די הופתעתי מזה, הייתי בטוח שזה חצי אגדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 00:26 
סמל אישי של המשתמש
הפועל כתב:
לא יודע לגבי מקומות אחרים מעבר לתדמית. רק יכול לאמר מההתרשמות אישית שלי מקוריאה ושיחות עם מכרים מקומיים מהעבודה על התרבות שם - נראה ונשמע שהם בפירוש אנשים די "ממושמעים", מקשיבים להוראות, נמנעים מיוזמה, הולכים בתלם, וכל הסטריאוטיפים (הכל באופן יחסי והכללה כמובן וכו). אני די הופתעתי מזה, הייתי בטוח שזה חצי אגדה.

קוריאה רק ביקרתי, זו לא הייתה ההתרשמות שלי מהם, אבל קשה לדעת מביקורים יחסית קצרים. והקוראינים שאני מכיר באופן אישי לא היו כאלו.
זה במיליון אחוז לא נכון למדינות כמו סין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: קורונה
הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 00:45 
. תמונה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 01:41 
סמל אישי של המשתמש
אוגוסטוס היל כתב:
. תמונה

תמונה
תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 03:54 
סמל אישי של המשתמש
:LOL2: :LOL2: :LOL2:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 06:53 
LOL

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 10:13 
הפועל כתב:
תתאבד כבר כתב:

והאמת שהאסון האמיתי מתרחש לא רק בזירה הבריאותית, אלא במפולת הכלכלית שהעולם חווה עכשיו. אנשים אמיתיים מאבדים עבודה, אנשים אמיתיים מאבדים את החסכונות שלהם. זה אשכרה 2008 אול אובר אגיין, רק שהפעם הממשלות לא יכולות פשוט לשפוך כסף ושזה יעבור.
סעמק

הכי מטריד לשמוע את כל אלו שמדברים על ה"הזדמנות הכלכלית" שיש פה. כאילו זה משחק מחשב, ולא משהו שמאיים ברמה ריאלית לחלוטין על החיים של מאות מיליונים, ושישבור את פרנסתם של לא פחות במקרה הטוב.

דווקא אנשים שמנצלים "הזדמנות כלכלית" ומכניסים כסף לשוק ההון משפרים את המצב של הכלכלה בתקופה קשה. הם מכניסים כסף בתקופת מיתון ובאמצעות הכסף הזה המדדים לא קורסים לחלוטין ושווי של חברות לא מגיע לאפס. הם מסכנים את הכסף שלהם (כי ייתכן וגם יפסידו אותו) ממניעים אישיים לחלוטין אבל זה לטובת הכלכלה ולטובת הפחתת האיום על פרנסתם של המאות מיליונים שאתה מדבר עליהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 10:52 
כמה מסובכת בדיקה לגילוי קורונה שמערכת הבריאות מצמצמת אותה כל כך?
נראה לי מאוד הגיוני שיבדקו כל יום כמה שיותר אנשים ובכך לנסות להשיג שליטה מסויימת
גם ניכר שגילוי מוקדם מציל חיים כך שאני באמת לא מצליח להבין למה לא בודקים הרבה יותר אנשים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 12:08 
zapta כתב:
נראה לי מאוד הגיוני שיבדקו כל יום כמה שיותר אנשים ובכך לנסות להשיג שליטה מסויימת
גם ניכר שגילוי מוקדם מציל חיים כך שאני באמת לא מצליח להבין למה לא בודקים הרבה יותר אנשים?
https://twitter.com/smallweed/status/1237614552897843200

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 12:27 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
הפועל כתב:
תתאבד כבר כתב:

והאמת שהאסון האמיתי מתרחש לא רק בזירה הבריאותית, אלא במפולת הכלכלית שהעולם חווה עכשיו. אנשים אמיתיים מאבדים עבודה, אנשים אמיתיים מאבדים את החסכונות שלהם. זה אשכרה 2008 אול אובר אגיין, רק שהפעם הממשלות לא יכולות פשוט לשפוך כסף ושזה יעבור.
סעמק

הכי מטריד לשמוע את כל אלו שמדברים על ה"הזדמנות הכלכלית" שיש פה. כאילו זה משחק מחשב, ולא משהו שמאיים ברמה ריאלית לחלוטין על החיים של מאות מיליונים, ושישבור את פרנסתם של לא פחות במקרה הטוב.

דווקא אנשים שמנצלים "הזדמנות כלכלית" ומכניסים כסף לשוק ההון משפרים את המצב של הכלכלה בתקופה קשה. הם מכניסים כסף בתקופת מיתון ובאמצעות הכסף הזה המדדים לא קורסים לחלוטין ושווי של חברות לא מגיע לאפס. הם מסכנים את הכסף שלהם (כי ייתכן וגם יפסידו אותו) ממניעים אישיים לחלוטין אבל זה לטובת הכלכלה ולטובת הפחתת האיום על פרנסתם של המאות מיליונים שאתה מדבר עליהם.
אין לזה שום ערך כלכלי אמיתי. הבורסה היתה חוזרת לאותם ערכים כלכליים אחר כך. הכסף שהאנשים האלה ירויחו יהיה חסר לשאר המשקיעים, כולל קרנות הפנסיה.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 13:04 
Kyahs כתב:
zapta כתב:
https://twitter.com/smallweed/status/12 ... 2897843200

קודם כל תודה
אבל זאת לא תשובה מאוד מספקת אני חייב להגיד מפני שיש כבר מדינות שמבצעות היקף נרחב יותר של בדיקות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 14:24 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
הפועל כתב:
תתאבד כבר כתב:

סעמק

אפילו אם זה נכון (ואני מטיל בזה ספק), מי שמתעסק בזה כשיש סיכון אמיתי לחיים של מאות מיליונים, כולל של בני משפחתו הקרובים, והוא עצמו - לטעמי משהו דפוק אצלו לו בראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 15:12 
הפועל כתב:
א.ב כתב:
הפועל כתב:
תתאבד כבר כתב:

סעמק

אפילו אם זה נכון (ואני מטיל בזה ספק), מי שמתעסק בזה כשיש סיכון אמיתי לחיים של מאות מיליונים, כולל של בני משפחתו הקרובים, והוא עצמו - לטעמי משהו דפוק אצלו לו בראש.

למה בן אדם פרטי שדואג לעתידו הכלכלי הוא דפוק בראש?
נניח סדר יום של ישראל ישראלי מרמת גן: הולך לעבוד, מסיים יום עבודה, לוקח את הילדים, ארוחת ערב, בלה בלה טלוויזיה ולישון. מה כואב לך שבזמנו הפרטי הוא שוקל אם להשקיע כסף בשוק ההון? זה לא שהוא היה מוצא תרופה לנגיף בזמן הזה.

נערך לאחרונה על ידי א.ב בתאריך 11 מרץ 2020, 15:17, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 15:16 
its-sick כתב:
א.ב כתב:
הפועל כתב:
תתאבד כבר כתב:

סעמק

אין לזה שום ערך כלכלי אמיתי. הבורסה היתה חוזרת לאותם ערכים כלכליים אחר כך. הכסף שהאנשים האלה ירויחו יהיה חסר לשאר המשקיעים, כולל קרנות הפנסיה.

הבורסה חוזרת לאותם ערכים בסופו של דבר בגלל האנשים שמאמינים גם בתקופה שהיא קורסת. אם אף אחד לא יאמין בה היא לא תעלה מעצמה.
אגב, אם הבורסה גם ככה חוזרת לעצמה אז מי שלא יגע בהשקעות שלו לא באמת יפסיד כלום. מי שיפסיד זה מי שהתעסק ועשה החלטות לא נכונות (ואז הם בעצם בקבוצה הראשונית של אלה שהחליטו להתעסק עם ההשקעות בזמן הקריסה, פשוט מהצד המפסיד ולא מהצד המרוויח. כמו שכתבתי בהודעה המקורית יש בזה סיכון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 16:35 
סמל אישי של המשתמש
ואכן, בקריסה הגדולה של 2000-2002 (הנאסדק ירד מ 5048 ל 1114, 78% ירידה) כמעט כל המניות שלי חזרו לעצמן אחרי כמה שנים ולא הפסדתי מהן כלום.
אני אכן פראייר שלא הכנסתי אז עוד כסף, אבל זה בגלל שגם לי לא היתה עבודה אז (זה אותו השוק, הייטק)...
הפסדתי רק על אורכית בגלל שהם הונו את המשקיעים, ויצאתי הכי מוקדם מכל החברים שלי, ביום שפורסמה ההונאה.
והבורסה לא חזרה לעצמה כי אנשים האמינו בה בדרך למטה, היא חזרה כי חברות שמוכרות לא תלויות בבורסה בכלום.
דוגמא שזכורה לי היטב מהשקעותיי אז: קליקסופטוור ירדו מ 3 דולר ל 14 סנט ואחר כך חזרו וטיפסו עד 12 דולר. אנשים שקנו בדרך למטה לא שינו שום דבר לגבי ההכנסות של החברה ושוויה הכלכלי.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 17:49 
מסכים שחברה שמוכרת פשוט תרוויח, מצד שני מחיר המניה נקבע על פי המכירה האחרונה של כל מניה. אם יהיו רק מוכרים ומספר אפסי של קונים מחיר המניה יתקרב לאפס. אם כל המניות יקרסו אז הפנסיות של כולנו באמת יתקרבו לאפס. כמו כן יש חברות שהן לא מאוד רווחיות ומחיר המניה שלהן קריטי עבורן.
אני מסכים איתך בגישה הכללית שכל חברה אחראית לעצמה אבל שוב - מדדי הבורסה חוזרים לעצמם בתנאי שיש מספיק קונים (או ליתר דיוק, יותר קונים ממוכרים). אנשים שקנו את קליקסופטוור גרמו להאטת הירידה במחיר המניה, או לחלופין גרמו לעלייתה בשלב השני (בטיפוס ל12 דולר).

ועדיין לא ראיתי שום הסבר משכנע לזה ש"משהו דפוק בראש" אצל מי שמתעסק עכשיו בהשקעות, פנסיה וכד'. כאילו זה פשע לדאוג לעתיד שלך.

*רק אציין שלמרות זאת, לא לגעת בפנסיה זה דווקא פתרון לא רע בעיני. כאמור, ניסיון "לנצל הזדמנות" יכול להסתיים גם לא טוב ואתה לוקח על עצמך סיכון כשאתה עושה דבר כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 21:10 
חתיכת בלאגן הוירוס הזה.
האמת, שאם לא החסרי אחריות באיטליה, אפשר היה להמשיך את החיים בצורה פחות או יותר נורמלית, בשאר המדינות הגובלות איתה.
עד לפני יומיים, הכל היה פחות או יותר על מי מנוחות, בלי צעדים מיוחדים או הסגרים ביתיים נרחבים.

מאתמול או שלשום, החברה נכנסו לפעולה:
1. איסור התכנסות באוויר הפתוח מעל ל- 500 איש
2. איסור התכנסות במקומות סגורים מעל 100 איש
3. סגירת הגבול עם איטליה לאיטלקים (אוסטרים יכולים לחזור, ולהיכנס לשבועיים בידוד בבית. משאיות רשאיות להיכנס, אבל לא לעצור בתוך אוסטריה)

כפועל יוצא מזה:
בוטלו כל המופעים עד תחילת אפריל
בוטלו כל משחקי הכדורגל עד תחילת אפריל (הם לא רואים טעם במשחקים ללא קהל)
בוטלו ההרצאות באוניברסיטאות
בוטלו הכניסות למוזיאונים וכנסיות
משבוע הבא כל הילדים מעל גיל 14 נשארים עד אמצע אפריל בבית, ללימודים מרחוק
מיום רביעי, כל הילדים מתחת לגיל 14 נשארים בבית, אלא אם להורים אין סידור. אם 2/3 ימשיכו להגיע יחשבו מסלול מחדש

זה בקטנה, עוד לפני שהגענו לכל העובדים שקשורים לענפי התעופה והתיירות, שעקב המצב הוצאו לחופשה. חלקם הגדול בתשלום חלקי.
החברה, שעובדת במרכז אחד הבנקים הגדולים בו, סוחבת איתה משבוע שעבר מחשב נייד הבייתה למקרה, והכניסה לבנק תיחסם באופן פתאומי.
אחה"צ היא הודיעה לי, שבהוראה מלמעלה, הם מתחילים לעבוד רק עם 50% מהעובדים במשרדים, והשאר מהבית.

וכל הצעדים הם לא שאנשים לא יידבקו, אלה בעיקר לעצור את הקצב, שהמערכות הרפואיות לא ייקרסו.

הולך להיות פה שמח בשבועות הקרובים.
מישהו מכיר אי ללא קורונה או כזו מהחבית בלבד :bang:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 21:38 
אה??? תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 21:46 
סמל אישי של המשתמש
כותרת קליק בייט. כבר בכותרת משנה מסייגים טיפה. ושים לב לפיסקה האחרונה
ציטוט:
ניסוי קליני ראשון, שיכלול עד 25 משתתפים בריאים, צפוי להתחיל באפריל הקרוב וצפוי להסתיים בקיץ. גם חיסון ישראלי, יידרש ככל הנראה לעבור תהליך דומה או אף מחמיר יותר, לפני שיאושר לשימוש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 23:00 
סמל אישי של המשתמש
טראמפ הוציא הודעה: "אני מוכן לגמרי להשתמש בכל העוצמה של הממשל הפדרלי על מנת להתמודד עם האתגר הנוכחי של נגיף הקורונה".

אחרי חודשים של התעלמות וזלזול, באו מחירי הנפט וירידות השערים וזיעזעו את עולמו של הנשיא.

זו בשורה נהדרת כי אם יש מדינה בעולם שיכולה לגייס משאבים בלתי נתפסים לטובת פתרון לבעיית הקורונה , זו אמריקה.

אולי טראמפ הבין שבקצב הזה , כשסנדרס מוכה וביידן יתייצב מולו, הפסד בבחירות הופך לדבר ריאלי והגיוני , ולכן שינה כיוון.

כך או כך יהיה מעניין לראות מה תעשה ארצות הברית בזמן הקרוב.

Sent from my H8324 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 03:22 
"וירוס הקורונה - מה צריך לעשות עכשיו"

מאמר מעניין, מציג את המציאות בצורה קודרת יותר ממה שהיא נראית לנו, מעורר מחשבה.

https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi ... d3d9cd99ca

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 762 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 43 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: