תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 28 מרץ 2024, 11:51

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 762 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: קורונה
הודעהפורסם: 03 אוגוסט 2020, 11:34 
כל זה פנטסטי ומצוין ועדיין לקרוא למשותפת "מפלגת" (או רשימה פרלמנטרית, כאילו ההפרדה הזאת באמת משנה) שמאל זה פשוט לא מדויק.

"משהו בעולם המציאות לא מסתדר עם הדיכוטומיות" זה דרך מוזרה להגיד "לצערנו הסיטואציה ההזויה והלא חוקית הזאת הכריחה רשימה של 3 מפלגות שאין ביניהן הרבה קשר או הסכמה על דברים להתאחד ולכן גם אין לה מצע מאוחד". אתה חושב שלצפות ממפלגה שאמורה להיות שמאל לתמוך בפרוגרסיביות חברתית זה דיכוטומיה שלא קיימת בעולם המציאות?

הבנו הכל, אנחנו יודעים למה המשותפת רצה ככה, אנחנו יודעים למה חשוב להצביע לה, ואני הצבעתי לה וכנראה אצביע לה שוב. פנטסטי. אבל בואו נקרא לילד בשמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 אוגוסט 2020, 11:52 
סמל אישי של המשתמש
זה בסדר גמור לאמר שזה מורכב ויש אילוצים. אבל יש לא מעט מצביעי משותפת שהמורכבות הזאת והניואנסים נעלמים מעיניהם כשמדובר בהצבעה למפלגות ציוניות, או אפילו השתתפות בפעילות פוליטית איתן. כך שמבחינתי האישית יש קצת שמחה לאיד על הבלגן הזה (שברמה הגלובלית הוא מאד מצער)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 אוגוסט 2020, 12:21 
סמל אישי של המשתמש
הגלמוד מלוד כתב:
כל זה פנטסטי ומצוין ועדיין לקרוא למשותפת "מפלגת" (או רשימה פרלמנטרית, כאילו ההפרדה הזאת באמת משנה) שמאל זה פשוט לא מדויק.

"משהו בעולם המציאות לא מסתדר עם הדיכוטומיות" זה דרך מוזרה להגיד "לצערנו הסיטואציה ההזויה והלא חוקית הזאת הכריחה רשימה של 3 מפלגות שאין ביניהן הרבה קשר או הסכמה על דברים להתאחד ולכן גם אין לה מצע מאוחד". אתה חושב שלצפות ממפלגה שאמורה להיות שמאל לתמוך בפרוגרסיביות חברתית זה דיכוטומיה שלא קיימת בעולם המציאות?

הבנו הכל, אנחנו יודעים למה המשותפת רצה ככה, אנחנו יודעים למה חשוב להצביע לה, ואני הצבעתי לה וכנראה אצביע לה שוב. פנטסטי. אבל בואו נקרא לילד בשמו.

נגיד את זה אחרת.
השאלה היא לא אם המשותפת היא "מפלגת שמאל", אלא האם מי שאוחז בדעות שמאל צריך להצביע לה.
היות ואנחנו חיים בעולם של מעשים ובחירות, ולא בעולם של מילים והגדרות (מלבד קומוניסים, אופיסר וכיו"ב) השאלה הראשונה לא מעניינת והשנייה היא היחידה שחשובה לנו.
במציאות של ישראל, עמדה שמאלית מחייבת התנגדות לציונות או לפחות ליחס של הציונות לפלסטינים\ערבים\לא-יהודים, ויש בדיוק מפלגה אחת שמתנגדת לזה.

בנוסף לזה, הזיהוי של "שמאל" עם פוליטיקת הזכויות (והזהויות) הוא לא הדבר הכי מדויק בעולם. אדם יכול להיות ליברטריאן (ואפילו גזען) ועדיין לתמוך בזכויות להט"ב או בלגליזציה.
אין מה לעשות, הדיכוטומיה הזאת שאתה מציג של שמאל\ימין לא מספיקה כדי לתאר כל מצב אפשרי בעולם, ובפרט היא לא מספיקה כדי להנחות שמאלן בישראל שצריך לבחור למי להצביע.
היות ואין לך "מפלגת שמאל אמיתית", אתה צריך להחליט מה המשמעות\ליבה של העמדה השמאלית שלך ולהצביע למפלגה שמקדמת את זה.
אם בעיניך הליבה של השמלאנות היא זכויות להט"ב או משהו דומה, אז תצביע למרצ.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 אוגוסט 2020, 15:36 
teknoboy כתב:
הגלמוד מלוד כתב:

נגיד את זה אחרת.
השאלה היא לא אם המשותפת היא "מפלגת שמאל", אלא האם מי שאוחז בדעות שמאל צריך להצביע לה.
היות ואנחנו חיים בעולם של מעשים ובחירות, ולא בעולם של מילים והגדרות (מלבד קומוניסים, אופיסר וכיו"ב) השאלה הראשונה לא מעניינת והשנייה היא היחידה שחשובה לנו.
במציאות של ישראל, עמדה שמאלית מחייבת התנגדות לציונות או לפחות ליחס של הציונות לפלסטינים\ערבים\לא-יהודים, ויש בדיוק מפלגה אחת שמתנגדת לזה.

בנוסף לזה, הזיהוי של "שמאל" עם פוליטיקת הזכויות (והזהויות) הוא לא הדבר הכי מדויק בעולם. אדם יכול להיות ליברטריאן (ואפילו גזען) ועדיין לתמוך בזכויות להט"ב או בלגליזציה.
אין מה לעשות, הדיכוטומיה הזאת שאתה מציג של שמאל\ימין לא מספיקה כדי לתאר כל מצב אפשרי בעולם, ובפרט היא לא מספיקה כדי להנחות שמאלן בישראל שצריך לבחור למי להצביע.
היות ואין לך "מפלגת שמאל אמיתית", אתה צריך להחליט מה המשמעות\ליבה של העמדה השמאלית שלך ולהצביע למפלגה שמקדמת את זה.

הצבעה למרצ היא אף פעם לא שיקול בשבילי, השיקול בשבילי היא או המשותפת או לא להצביע וזה תמיד היה ככה. אני מגדיר את עצמי מתנגד לציונות וזה הדבר מס' 1 בסדר העדיפויות שלי - אבל אני לחלוטין לא מתכוון להגיד לך שאני לא עושה פה, כמו כל מצביע אחר במדינת ישראל, compromise על דברים חשובים מאוד שאני חושב שקל לכם מאוד למחוק אותם משום מה, וזה טיפה מגעיל.

ה"היות ואין לך משהו אחר להצביע אליו, תצביע לאלה שהכי פחות גרועים" זה נחמד, אז לפחות, כמו שאמרתי, תקרא לילד בשמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 אוגוסט 2020, 15:48 
סמל אישי של המשתמש
הגלמוד מלוד כתב:
teknoboy כתב:
הגלמוד מלוד כתב:

נגיד את זה אחרת.

הצבעה למרצ היא אף פעם לא שיקול בשבילי, השיקול בשבילי היא או המשותפת או לא להצביע וזה תמיד היה ככה. אני מגדיר את עצמי מתנגד לציונות וזה הדבר מס' 1 בסדר העדיפויות שלי - אבל אני לחלוטין לא מתכוון להגיד לך שאני לא עושה פה, כמו כל מצביע אחר במדינת ישראל, compromise על דברים חשובים מאוד שאני חושב שקל לכם מאוד למחוק אותם משום מה, וזה טיפה מגעיל.

ה"היות ואין לך משהו אחר להצביע אליו, תצביע לאלה שהכי פחות גרועים" זה נחמד, אז לפחות, כמו שאמרתי, תקרא לילד בשמו.

נראה לי שאנחנו חושבים אותו דבר, רק שאתה משום מה מצפה שתהיה לך איזו בחירה מושלמת ומתאכזב מזה שהיא לא קיימת.
נראה לי שאחרי שנפתור את בעיית הציונות (סתם, ברור שלא נצליח) נוכל להתפנות ליצירת חברה אוטופית, אבל עד אז נצטרך להסתפק בהתנגדות לאתנוקרטיה גזענית, אלימה ומושחתת.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 אוגוסט 2020, 16:01 
זה לא הקטע, אני לא מצפה כלום - פשוט נכנסתי לדיון כי ראיתי שהיה דיון על האם המפלגה היא מפלגת שמאל או לא, ואני חושב שהיא לא, אבל בכל זאת היא האופציה היחידה לכל בן אדם שפוי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 אוגוסט 2020, 00:36 
טקנו, כתבת כרגע שאתה רוצה לפתור את בעיית הציונות או שמישהו פרץ לך ליוזר?
ממתי הציונות היא בעיה? חשבתי שזה רק אקיבוש.
איך בדיוק אתה חושב שצריכה להיפתר בעיית הציונות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 אוגוסט 2020, 09:53 
סמל אישי של המשתמש
אתה לא באמת כזה דביל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 אוגוסט 2020, 11:42 
סמל אישי של המשתמש
מה נסגר בסוף עם הקורקינטים בתל אביב, יהיה איזה מהלך של הסדרה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 אוגוסט 2020, 14:45 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:

אני חושב שמדינת כל אזרחיה עם ביטול חוק השבות, הכרה באסון הנכבה ויחס לבעיית הפליטים הפלסטינאים היא התחלה טובה :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 אוגוסט 2020, 18:16 
קומוניסים כתב:

בתקווה, עם ביטול מדינת הלאום היהודית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 אוגוסט 2020, 18:21 
סמל אישי של המשתמש
כל עוד הציונות מבוססת על אפליה לפי תורת גזע, אז היא לא מוסרית.
פשוט צריך להפסיק להפלות.
מצידי שיתנו לכל היהודים בעולם חלון של חמש שנים לעלות, ואחר כך מבוטל חוק השבות (זה לא שיש היום מסך ברזל, מי שלא עולה פשוט לא רוצה. רק למדינות בהן אין אפשרות לעלות שיתנו מעמד מיוחד).
לפנות את כל ההתנחלויות. לאפשר נישואים אזרחיים. לבטל גיוס חובה ותלות במוצא. לבטל מימון אברכים על בסיס מוצא (שיתנו מלגות לכמה אלפי מצטיינים, לא כל דביל צריך ללמוד).
זכויות וחובות שוים לכל האזרחים ללא הבדל מוצא.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 אוגוסט 2020, 19:36 
סמל אישי של המשתמש
teknoboy כתב:
פלגס, לא באמת צריך לכתוב את זה כי זה כבר נכתב עשרות פעמים (בפעם האחרונה לפני שבוע, לדעתי, בתגובה להטרלה ילדותית של אופיסר).
פשוט אין טעם לפתוח את הדיון מחדש בכל פעם שמישהו נזכר שמשהו בעולם המציאות לא מסתדר במאה אחוז עם הדיכוטומיות שהוא למד בגיל עשר (אם כי אפשר, ועובדה שבכל פעם נמצא מי שיסביר מההתחלה את אותם דברים למשתמש התורן שאתמול נפקחו עיניו).

אני יודע ובגדול מסכים, פשוט קשה לי לעצור את עצמי (והרציונל שאני נותן לזה הוא שאולי יוזרים חדשים יקראו וישכילו. זה לא שאני חושב שאני אשכנע את מי שטוען את הטענות המגוחכות האלה).

קומוניסים כתב:
אקיבוש.

לימנים יש חוש הומור של ילדי גן, בחיי.
אגב, אם המילה הזו עושה לכם טריגר (למרות שהיא מדוייקת מאד), אפשר להשתמש גם בביטויים המדוייקים האחרים: הדיקטטורה הצבאית ו/או משטר האפרטהייד בשטחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 אוגוסט 2020, 19:49 
סמל אישי של המשתמש
לגבי חוק השבות, לא יודע אם חייבים לבטל אותו, אבל בטוח שחייבים להוסיף לצדו מסלולי התאזרחות אחרים (נורמלים, מה שנקרא), כאלה שלא נראים כמו חוקי נירנברג (כלומר לא על בסיס גזע\אתנוס\דם) ולא מחייבים המרת דת, כמו שיש בכל המדינות שישראל מדמיינת שהיא נמנית עליהן (או מתיימרת לדמיין, או מעמידה פנים שהיא מדמיינת, כבר קשה לדעת).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 אוגוסט 2020, 23:49 
pelegs כתב:
teknoboy כתב:
פלגס, לא באמת צריך לכתוב את זה כי זה כבר נכתב עשרות פעמים (בפעם האחרונה לפני שבוע, לדעתי, בתגובה להטרלה ילדותית של אופיסר).
פשוט אין טעם לפתוח את הדיון מחדש בכל פעם שמישהו נזכר שמשהו בעולם המציאות לא מסתדר במאה אחוז עם הדיכוטומיות שהוא למד בגיל עשר (אם כי אפשר, ועובדה שבכל פעם נמצא מי שיסביר מההתחלה את אותם דברים למשתמש התורן שאתמול נפקחו עיניו).

אני יודע ובגדול מסכים, פשוט קשה לי לעצור את עצמי (והרציונל שאני נותן לזה הוא שאולי יוזרים חדשים יקראו וישכילו. זה לא שאני חושב שאני אשכנע את מי שטוען את הטענות המגוחכות האלה).

קומוניסים כתב:
אקיבוש.

לימנים יש חוש הומור של ילדי גן, בחיי.
אגב, אם המילה הזו עושה לכם טריגר (למרות שהיא מדוייקת מאד), אפשר להשתמש גם בביטויים המדוייקים האחרים: הדיקטטורה הצבאית ו/או משטר האפרטהייד בשטחים.
אין כאן יוזרים חדשים כבר כמעט עשור

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 אוגוסט 2020, 10:50 
סמל אישי של המשתמש
Noam כתב:

אני יודע, כאמור ה"רציונל" זה רק כדי לתת תירוץ לאובססיה שלי לענות לאנשים שטועים באינטרנט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 אוגוסט 2020, 12:49 
סמל אישי של המשתמש
pelegs כתב:
Noam כתב:

אני יודע, כאמור ה"רציונל" זה רק כדי לתת תירוץ לאובססיה שלי לענות לאנשים שטועים באינטרנט.

אל תחזור לפייסבוק בחיים, האובססיה הזאת תעלה לך בבריאות.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 אוגוסט 2020, 16:25 
סמל אישי של המשתמש
teknoboy כתב:
pelegs כתב:
Noam כתב:

אל תחזור לפייסבוק בחיים, האובססיה הזאת תעלה לך בבריאות.

זו אחת הסיבות שעזבתי את פייסבוק מלכתחילה. זוועה זוועה זוועה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: קורונה
הודעהפורסם: 29 אוגוסט 2020, 20:48 
סמל אישי של המשתמש
אין זה שיש קהל במשחקים בצרפת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2020, 15:37 
סמל אישי של המשתמש
בצל ההחמרה באירופה מגל נוסף, שאלה לרופאים/מדענים שפה:

האם לדעתכם יהיה חיסון עד הקיץ, או שכמו שדוקטור גרוטו חושב, זה יקח מספר שנים עד שיהיה חיסון אפקטיבי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2020, 15:39 
סמל אישי של המשתמש
ההערכה הכי רצינית שאני שמעתי מדברת על סביבות אפריל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2020, 16:31 
סמל אישי של המשתמש
סומך כתב:

אז מה פתאום איתמר גרוטו טוען שזה יקח עוד מספר שנים? טוען שהדרך לחיסון בדרך כלל לוקחת 10 שנים לפחות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2020, 17:21 
סמל אישי של המשתמש
dino כתב:
סומך כתב:

אז מה פתאום איתמר גרוטו טוען שזה יקח עוד מספר שנים? טוען שהדרך לחיסון בדרך כלל לוקחת 10 שנים לפחות
לא יודע, אולי כי לא תמיד מוצאים חיסון.
בהנחה שאחד משלל הניסויים שנערכים כרגע בפאזה 3 יעבדו, זה אמור לקחת עד סביבות אפריל.
אבל אולי אף חיסון לא יעבוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2020, 11:46 
כרגע אחד הניסויים הופסק בגלל תופעות לוואי קשות. בעצם לא זוכר אם היה מדובר בניסוי לתרופה או לחיסון.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2020, 13:10 
סמל אישי של המשתמש
רדנקו כתב:
כרגע אחד הניסויים הופסק בגלל תופעות לוואי קשות. בעצם לא זוכר אם היה מדובר בניסוי לתרופה או לחיסון.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
זה היה ניסוי בחיסון של אסטרה זנקה (אוקספורד) והניסוי כבר חודש מאז

אגב, בסין כבר התחילו לחסן אוכלוסיות גדולות בחיסון המקומי.
בינתיים מחסנים עובדי ממשלה, צבא וחברות ממשלתיות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2020, 13:27 
יש כבר 3 חברות (אם אני זוכר נכון) שהן בשלב האחרון של הניסויים ואחת מהן היא מודרנה שמההתחלה הצהירה שבאיזור דצמבר יהיה לה ניסוי ביד במידה והכל ילך חלק
היא דיווחה על תוצאות חיוביות מאוד בניסויים הקודמים, נראה מה יקרה בניסוי האחרון
אם אני לא טועה היא גם פיתחה חיסון לנגיף ממשפחת הקורונה בעבר (סארס או מארס, לא זוכר במדויק) ובנוסף מדינת ישראל חתמה איתה על רכישת חיסונים ממזמן אז ככה שצריך להחזיק להם אצבעות וכמובן הקשר הישראלי, אחד ממנהלי הפיתוח של החיסון הוא ישראלי
ברור לכולם שיש פה אינטרס מאוד גדול לממשלות לזרז תהליכים כדי להגיע לחיסון ראשונים

אני לא מבין גדול אבל הרתמות כזאת למאבק בקורונה ומציאת חיסון הוא אירוע חסר תקדים בעולם הרפואה, כל הדיווחים על הזמן הממוצע של הפקת חיסון הם לא רוולנטים מכיוון ולא הייתה סיטואציה כזאת בעולם המודרני

כמו שכבר כתבו פה, בסין כבר התחילו לחסן אנשים וגם ברוסיה התחילו לחסן אנשים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2020, 16:09 
zapta כתב:

אני לא מבין גדול אבל הרתמות כזאת למאבק בקורונה ומציאת חיסון הוא אירוע חסר תקדים בעולם הרפואה, כל הדיווחים על הזמן הממוצע של הפקת חיסון הם לא רוולנטים מכיוון ולא הייתה סיטואציה כזאת בעולם המודרני

כתבת את זה ברצינות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2020, 16:28 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:
zapta כתב:

כתבת את זה ברצינות?
הוא צודק, הזמנים התקצרו, לא בגלל שמעגלים חלילה פינות במחקרים אלא בגלל שכל החלק הבירוקרטי התקצר ממש.
אישתי עובדת בתחום והיא אומרת שכל האישורים מגיעים ממש מהר וועדות הליסינקי מתכנסות באופן מיוחד ולא צריך לחכות להתכנסויות השוטפות שלהן וכו'...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2020, 19:10 
סומך כתב:
אדום מטלי כתב:
zapta כתב:

כתבת את זה ברצינות?
הוא צודק, הזמנים התקצרו, לא בגלל שמעגלים חלילה פינות במחקרים אלא בגלל שכל החלק הבירוקרטי התקצר ממש.
אישתי עובדת בתחום והיא אומרת שכל האישורים מגיעים ממש מהר וועדות הליסינקי מתכנסות באופן מיוחד ולא צריך לחכות להתכנסויות השוטפות שלהן וכו'...

הביורוקרטיה אולי מעכבת קצת, אבל לא היא לוקחת שנים. מה שלוקח שנים בבדיקה של תרופה היא שרוצים לבדוק אם יש תופעות לוואי שלוקח זמן רב עד שהן מתבטאות ומתגלות. ראה למשל תלידומיד והחיסון האמריקאי לשפעת החזירים של 1976.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2020, 19:40 
סמל אישי של המשתמש
בדיקות הבטיחות נעשו בפאזות הקודמות
עכשיו בודקים שהחיסון אפקטיבי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 762 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: