תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 29 אפריל 2024, 04:46

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 762 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: קורונה
הודעהפורסם: 08 מרץ 2020, 22:54 
אמיר כתב:
100%anti beitar כתב:
יש למישהו משהו מרגיע להגיד דרך אגב? כי הידיעות מאיטליה שברו אותי.

הסיכוי שלך להידבק מזה יותר קטן מהסיכוי שלך להדבק בשפעת "רגילה", ואלא אם אתה זקן או חולה, רוב הסיכויים שתחלים מזה..

אני ממש לא בטוח שזה נכון לאנשים שעברו את גיל 25. האמת שאני מאוד בספק שהסיכוי להידבק לא יותר קטן, אבל הסיכוי למות באמת קטן יותר לאנשים צעירים ובריאים.
מעבר לזה, בארה"ב זה שילוב של מערכת בריאות די בינונית (בעיקר בטיפול שיטתי של השכבות החלשות), ממשלה פדרלית שבאמת סובלת מהתעללות שיטתית ודלדול משאבים במשך עשורים, ותקציב שאינו מאפשר התמודדות רצינית עם משבר שכזה. אם היה ממשל נורמלי (זה של אובאמה למשל), אז לארה"ב יש את המשאבים להתמודד עם המשבר הזה למרות הבעיות הסיסטמיות במערכת הבריאות שלה. אבל בממשל הנוכחי? הרבה הרבה פחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2020, 22:54 
סמל אישי של המשתמש
teknoboy כתב:

הסר דאגה מלבך, בתרחיש האפוקליפטי, סביר שבעולם הלא-מערבי ימותו הרבה יותר (גם בפרופורציה וגם נומינלית).
זה פחות יועיל לכדור הארץ, אבל הם ימותו nonetheless.

לגבי אמריקה: מה הסיכוי שהם יבינו את הרמז ויקלטו שמערכת בריאות זה לא דבר רע?

תלוי איפה, נכון לעכשיו אסיה מטפלת בזה הרבה יותר טוב מהעולם המערבי.
ובגדול, כל הפנטזיות האלו על מאות מיליוני אנשים מתים זה לא משהו אם להגיד את האמת, במיוחד כשיש לך אנשים רציניים לכאורה שכותבים לך דברים כאלו -

תמונה
https://twitter.com/edwardpentin/status ... 27650?s=21

לימין אין פטרונות לזה אז סביר שהם יפלו על אקופשיזם.

teknoboy כתב:

לגבי אמריקה: מה הסיכוי שהם יבינו את הרמז ויקלטו שמערכת בריאות זה לא דבר רע?

יותר ויותר אנשים מבינים את זה בכל יום שעובר, אבל הבעיה היא שהמערכת הפוליטית בארה"ב בנויה במיוחד בשביל לעצור נסיונות לעשות דברים.

יותר ויותר אנשים מבינים את זה בכל יום שעובר, אבל הבעיה היא שהמערכת הפוליטית בארה"ב בנויה במיוחד בשביל לעצור נסיונות לעשות דברים.

נערך לאחרונה על ידי אמיר בתאריך 08 מרץ 2020, 23:01, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2020, 23:00 
סמל אישי של המשתמש
גיא האדום כתב:
אמיר כתב:
100%anti beitar כתב:

הסיכוי שלך להידבק מזה יותר קטן מהסיכוי שלך להדבק בשפעת "רגילה", ואלא אם אתה זקן או חולה, רוב הסיכויים שתחלים מזה..

אני ממש לא בטוח שזה נכון לאנשים שעברו את גיל 25. האמת שאני מאוד בספק שהסיכוי להידבק לא יותר קטן, אבל הסיכוי למות באמת קטן יותר לאנשים צעירים ובריאים.
מעבר לזה, בארה"ב זה שילוב של מערכת בריאות די בינונית (בעיקר בטיפול שיטתי של השכבות החלשות), ממשלה פדרלית שבאמת סובלת מהתעללות שיטתית ודלדול משאבים במשך עשורים, ותקציב שאינו מאפשר התמודדות רצינית עם משבר שכזה. אם היה ממשל נורמלי (זה של אובאמה למשל), אז לארה"ב יש את המשאבים להתמודד עם המשבר הזה למרות הבעיות הסיסטמיות במערכת הבריאות שלה. אבל בממשל הנוכחי? הרבה הרבה פחות.

לא קראתי שום מומחה אחד שחושב שנכון לעכשיו יש יותר אנשים שיש להם COVID-19 משפעת "רגילה" ובגדול לא חושבים שזה יותר מדבק.
ואני בטוח שכל נשיא אחר היה מטפל בזה יותר טוב מטראמפ, אבל הממשל של אובמה לא טיפל משהו בזיקה (זה היה בעיקר באשמת הקונגרס אבל).

מסכים במיליון אחוז שלארה"ב יש את המשאבים להתמודד עם זה מצויין, הבעיה שהם לא מנסים אפילו לעשות כלום כרגע.
עדיין לא בודקים פה כמעט אף אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2020, 23:40 
סמל אישי של המשתמש
יש סיכוי לא רע לדעתי שבסוף כל הסיפור הזה הפתרון של סנדרס למערכת הבריאות האמריקאית יראה כמו פרגמטיזם מתון להרבה אנשים שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 00:02 
הפועל כתב:
יש סיכוי לא רע לדעתי שבסוף כל הסיפור הזה הפתרון של סנדרס למערכת הבריאות האמריקאית יראה כמו פרגמטיזם מתון להרבה אנשים שם.

יש מצב שהאנושות תבין סוף סוף שזה או סוציאליזם או ברבריות. לא הייתי בונה על זה אבל. כאילו גם אם כן, התאגידים והעשירים כבר חזקים מדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 02:48 
סמל אישי של המשתמש
אמיר כתב:
גיא האדום כתב:
אמיר כתב:
100%anti beitar כתב:

לא קראתי שום מומחה אחד שחושב שנכון לעכשיו יש יותר אנשים שיש להם COVID-19 משפעת "רגילה" ובגדול לא חושבים שזה יותר מדבק.
ואני בטוח שכל נשיא אחר היה מטפל בזה יותר טוב מטראמפ, אבל הממשל של אובמה לא טיפל משהו בזיקה (זה היה בעיקר באשמת הקונגרס אבל).

מסכים במיליון אחוז שלארה"ב יש את המשאבים להתמודד עם זה מצויין, הבעיה שהם לא מנסים אפילו לעשות כלום כרגע.
עדיין לא בודקים פה כמעט אף אחד.

לא נכון שזה לא יותר מדבק. פקטור ההדבקה (R0) של שפעת הוא 1.3, ושל הקורונה לפי רוב המחקרים הוא בין 2 ל-3.
https://www.livescience.com/new-coronav ... h-flu.html
https://www.nytimes.com/interactive/202 ... ansmission
https://www.medicalnewstoday.com/articl ... o-estimate

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 02:58 
סמל אישי של המשתמש
יובל כתב:

לא נכון שזה לא יותר מדבק. פקטור ההדבקה (R0) של שפעת הוא 1.3, ושל הקורונה לפי רוב המחקרים הוא בין 2 ל-3.
https://www.livescience.com/new-coronav ... h-flu.html
https://www.nytimes.com/interactive/202 ... ansmission
https://www.medicalnewstoday.com/articl ... o-estimate

R0 הוא פונקציה של יותר מהוירוס עצמו, לדגומא, לא סביר ש R0 של אותו נגיף בדיוק יהיה זהה בעיר כמו ווהאן שיש לה 11 מיליון תושבים ומערכת סאבווי גדולה, פעילה ועמוסה ובעפולה.
בכל מקרה, זה מה שראש אירגון הביראות העולמי אומר -

Both COVID-19 and influenza cause respiratory disease and spread the same way, via small droplets of fluid from the nose and mouth of someone who is sick.
However, there are some important differences between COVID-19 and influenza.
First, COVID-19 does not transmit as efficiently as influenza, from the data we have so far.
With influenza, people who are infected but not yet sick are major drivers of transmission, which does not appear to be the case for COVID-19.

https://www.who.int/dg/speeches/detail/ ... march-2020

לא יודע, יכול להיות שהם טועים, אף אחד לא יודע במאה אחוז, אבל עד עכשיו הם היו הרבה הרבה יותר מדוייקים (שלא לומר אחראיים) מהתקשורת האמריקאית על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 03:15 
ארגון הבריאות העולמי הוא גם לא מי יודע כמה בינתיים . הם לא אלו שפרסמו את המידע הדי מופרך שאחוז התמותה הוא 3.4%?
הזיקה אגב היה די משחק ילדים לעומת זה. היו פחות מ1,000 ילדים אמריקאים שנולדו עם מומים מולדים כתוצאה מזה. כאן מדברים על אפשרות לסדרי גודל אחרים לחלוטין ועם ממשל פדרלי הרבה פחות מתפקד.
ואני לא יודע אם המסקנה האמריקאית תהיה שמערכת בריאות א-לה ברני סנדרס היא הפתרון. אני חושב שמערכת בריאות א-לה ביידן גם הייתה עשויה לעזור מאוד. אבל האמריקאי הממוצע עשוי גם להגיע למסקנה כי המשבר הזה מוכיח שאי אפשר לסמוך על הממשלה הפדרלית וראוי לצמצם אותה עוד יותר. זה טריק רפובליקני קלאסי. הורסים את הממשל ואז אומרים "הנה, אמרנו לכם שהוא הרוס". זה עבד להם בעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 06:00 
סמל אישי של המשתמש
ארגון הבריאות הבינלאומי הוא גוף מאד רציני ומאד חשוב שעושה עבודה מאד רצינית, מאד חשובה, ומאד מסוכנת.
הרפובליקאים בארצות הברית שונאים את האו"ם ושונאים את ה WHO בגלל שהם הולכים להכניס אמריקאים למחנות של FEMA או אלוהים יודע על מה הם צורחים עכשיו, וזה אשכרה מסכן את הבריאות של כל האנשים בעולם.
באמצע ההתפרצות הזו, מרקו פאקינג רוביו שמנסה לחתוך את התקציב של הארגון הזה שנים, החליט להתחיל לריב איתם על טאיוואן, כי ברור שעכשיו זה הזמן לפתור את השאלה על מעמד טאיוואן באו"ם, ולא רק זה, אפידימולוגיסטים יפתרו את זה, כי יש להם המון זמן פנוי עכשיו.

ארצות הברית גם החליטה לא להשתמש בקיט הבדיקה של WHO אלא לפתח אחד בעצמה, שלא עבד, והם רצים רצים לתקן את זה, ועדיין לא מסוגלים לבדוק פה את כל האנשים שיש להם תסמינים. לא קרוב לזה.

נערך לאחרונה על ידי אמיר בתאריך 09 מרץ 2020, 16:23, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 07:32 
סמל אישי של המשתמש
עם מי אפשר לדבר להשאיר את טד קרוז בבידוד לנצח?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 10:06 
סמל אישי של המשתמש
גיא האדום כתב:
ארגון הבריאות העולמי הוא גם לא מי יודע כמה בינתיים . הם לא אלו שפרסמו את המידע הדי מופרך שאחוז התמותה הוא 3.4%?
לדעתך זה יותר מ 3.4% או פחות? כי אלו המספרים המדווחים מסין וזה גם סדר הגודל של מספר המתים באיטליה ואיראן. רק קוריאה מראה משהו רחוק מזה מתוך ארבע המדינות עם אלפי חולים, וזה כשיש עוד המון חולים שלא הבריאו ולא ידוע אם יצטרפו לספירת המתים או המבריאים.
https://www.worldometers.info/coronavirus
הבעיה העיקרית בסטטיסטיקות האלה היא שאיכות הטיפול הרפואי משפיעה מאד על אחוז התמותה, וקצת קשה לכמת את האיכות הזו.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 10:44 
יצא לי לקרוא על זה לאחרונה והמומחים ממשיכים לדבוק במספרים שמציגים בד.קוריאה מהסיבה שהם בודקים הרבה יותר
ברוב המדינות יש חולים שלא אובחנו כחוליי קורונה ובנוסף יש תמותה שלא תמיד משוייכת לקורונה עקב מחלות אחרות שהיו לאותו אדם וכו׳

אם איכשהו מנסים לשאוב אופטימיות אז ההדבקה בסין ירדה דרסטית ודווח כי ביממה אחרונה הם ירדו ל40 נדבקים בלבד, כמובן שצריך לקחת בערבון מוגבל את הנתונים מסין אך המגמה היא בהחלט של בלימת ההתפשטות

הייתי שמח אם מישהו כאן יודע לחדד את עניין הטמפ׳, שמעתי לא פעם שברגע שהטמפ׳ יתחילו להתחמם ונתקרב לקיץ אז המגפה עלולה להעצר, יש בזה אמת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 11:20 
סמל אישי של המשתמש
zapta כתב:
יצא לי לקרוא על זה לאחרונה והמומחים ממשיכים לדבוק במספרים שמציגים בד.קוריאה מהסיבה שהם בודקים הרבה יותר
ברוב המדינות יש חולים שלא אובחנו כחוליי קורונה ובנוסף יש תמותה שלא תמיד משוייכת לקורונה עקב מחלות אחרות שהיו לאותו אדם וכו׳

אם איכשהו מנסים לשאוב אופטימיות אז ההדבקה בסין ירדה דרסטית ודווח כי ביממה אחרונה הם ירדו ל40 נדבקים בלבד, כמובן שצריך לקחת בערבון מוגבל את הנתונים מסין אך המגמה היא בהחלט של בלימת ההתפשטות

הייתי שמח אם מישהו כאן יודע לחדד את עניין הטמפ׳, שמעתי לא פעם שברגע שהטמפ׳ יתחילו להתחמם ונתקרב לקיץ אז המגפה עלולה להעצר, יש בזה אמת?

לא מדויק
יש הרבה מחלות וירליות שפעילות יותר בחורף (למשל, שפעת), ויש כאלה שבקיץ (למשל, וירוס בטן)
יש יסוד להאמין שהקורונה יתנהג כמו שפעת ויהיה עונתי, אבלללללל כשמדובר בפנדמיה, הגל הראשון בד"כ לא עונתי
מתפרץ בעוצמה ולא דועך בגלל הקיץ (אני חושב שזה מה שהיה גם בשפעת הספרדית)
כלומר, גם אם מדובר בוירוס שיהיה עונתי, זה יהיה רלוונטי החל משנה הבאה ולא להתפרצות הנוכחית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 12:26 
סמל אישי של המשתמש
קבלו כמה לינקים מוצלחים שמסבירים טוב כל מיני עניינים סביב הוירוס:

מדלייפקרייסיס: רופא בריטי שמריץ סדרה נהדרת על נושאים רפואיים לקהל הרחב.
https://www.youtube.com/watch?v=eGRl5ekAqo0&feature=youtu.be

3בלו1בראון: מתמטיקאי שיוצר ויזואליזציות נפלאות.
בוידאו הזה הוא מסביר על גידול אקספוננציאלי וקצת איך לפרש מספרים כשזה מגיע למחלות מדבקות:
https://www.youtube.com/watch?v=Kas0tIxDvrg&feature=youtu.be

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 15:52 
סמל אישי של המשתמש
https://www.mako.co.il/health-illnesses ... 071026.htm
בנאפולי טוענים כי תרופה לדלקת מפרקים יעילה בטיפול בנגיף
בית חולים בנאפולי שבאיטליה מדווח כי הצליח לרפא שני חולים תוך 24 שעות באמצעות שימוש בתרופה לדלקת מפרקים, והטיפול נכנס לשלב הניסויים הקליניים ב-14 בתי חולים בוואהן

בית החולים Cotugno בנאפולי שבאיטליה מדווח כי הצליח לרפא שני חולים תוך 24 שעות באמצעות שימוש בתרופה לדלקת מפרקים. החולים, שסבלו מדלקת ריאות חמורה בעקבות הידבקות בנגיף, טופלו בתרופה בשם Tocilizumab הנועדה במקור לחולי שיגרון והסובלים מתסמונת שחרור ציטוקינים, תופעת לוואי של טיפול ב-CAR-T cel.
בסין, 21 חולים שטופלו באותה התרופה הראו סימני שיפור תוך 24-48 שעות, וכעת הטיפול נכנס שם לשלב הניסויים הקליניים ב-14 בתי חולים בוואהן.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 16:13 
סמל אישי של המשתמש
its-sick כתב:
גיא האדום כתב:
לדעתך זה יותר מ 3.4% או פחות? כי אלו המספרים המדווחים מסין וזה גם סדר הגודל של מספר המתים באיטליה ואיראן. רק קוריאה מראה משהו רחוק מזה מתוך ארבע המדינות עם אלפי חולים, וזה כשיש עוד המון חולים שלא הבריאו ולא ידוע אם יצטרפו לספירת המתים או המבריאים.
https://www.worldometers.info/coronavirus
הבעיה העיקרית בסטטיסטיקות האלה היא שאיכות הטיפול הרפואי משפיעה מאד על אחוז התמותה, וקצת קשה לכמת את האיכות הזו.

בסין מחוץ להובאי המספרים הם באזור ה 1%.
בהובאי לא היו להם מיטות פנויות בבתי חולים כמה שבועות, וגם לא היו להם מספיק בדיקות בהתחלה ככה שהרבה אנשים לא אובחנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 17:28 
דרך אגב, 2008 הולך להיות משחק ילדים לעומת מה שמתחיל עכשיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: קורונה
הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 17:53 
או הנה התחלנו.
עזוב שלי ולך אין מושג. בגדול נוסחת ה"מה יהיה" היא כזאת - ככל שמי שמנבא מומחה יותר בתחום ככה צריך פחות להקשיב לו.
לכולם אין מושג ובעיקר כולם מדברים מפוזיציה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 18:29 
סמל אישי של המשתמש
נראה לי שהוא דיבר על המצב הכלכלי ולא על הקוביד-19,
ובתחום הזה כולם יודעים שאם ימשיכו ככה, אז כנראה שהוא צודק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 18:45 
אוגוסטוס היל כתב:
או הנה התחלנו.
עזוב שלי ולך אין מושג. בגדול נוסחת ה"מה יהיה" היא כזאת - ככל שמי שמנבא מומחה יותר בתחום ככה צריך פחות להקשיב לו.
לכולם אין מושג ובעיקר כולם מדברים מפוזיציה

ברור שאין לי מושג מה יהיה. אפשר לכתוב את זה בתחילת כל משפט פחות או יותר. וכן התכוונתי לכלכלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: קורונה
הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 19:42 
ברור שכלכלה. הבנתי. על זה דיברתי. אם יש לקח מ 2008 זה שאף אחד לא יודע מה יהיה.
אם זה ימשיך ככה אז זה ימשיך ככה ואם לא אז לא.
וגם בתוך "ככה" יש 100 ניואנסים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 02:34 
סמל אישי של המשתמש
הפועל כתב:
בינתיים צפון איטליה נכנסת לבידוד. תסריט סין הולך ומתפשט. ברגע האמת כל הפחדנות הפוליטית כנראה נעלמת ומבינים שאין ברירה. מניח ש זה יגיע בקרוב גם לשאר העולם. מבאס

איטליה כולה בבידוד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 11:43 
סמל אישי של המשתמש
הפועל כתב:
הפועל כתב:
בינתיים צפון איטליה נכנסת לבידוד. תסריט סין הולך ומתפשט. ברגע האמת כל הפחדנות הפוליטית כנראה נעלמת ומבינים שאין ברירה. מניח ש זה יגיע בקרוב גם לשאר העולם. מבאס

איטליה כולה בבידוד

כי אנשי צפון איטליה הפכו את הסגר על החלק הצפוני של המדינה ללא רלוונטי כשהם לקחו את הרגליים שלהם והמחלה בפרט לדרום.
אגואיסטיות ששמעתי שמייחסים רק לישראלים אבל מסתבר שזה אנושי..
אגב ידוע כמה מה "100 אלף ישראליים בבידוד" באמת בבידוד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 11:55 
סמל אישי של המשתמש
כנראה במצב כזה יש יתרון לחברות "ממושמעות" יותר כמו במזרח אסיה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 13:18 
סמל אישי של המשתמש
ניסיתי לחפש ולא ממש הצלחתי.

הוירוס עובר באוויר (כלומר, מספיק לשהות במחיצתו של חולה ולהידבק דרך נשימה), או רק דרך מגע עם חולה ואז מגע בפתחים בגוף?

"לא יעלה בדעתך לומר כי יראת ה' היא מעלה באדם ומי שאין בו יראת ה' הוא גם כן אדם, אלא שחסר לו מעלה... על זה בא הכתוב להשמיענו שאינו כן, כי מי שאין בו יראת שמים אינו אדם כלל, רק בעל חיים." הגאון ר׳ אלחנן וסרמן הי"ד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 14:11 
סמל אישי של המשתמש
Officer Barbrady כתב:

הוירוס עובר באוויר (כלומר, מספיק לשהות במחיצתו של חולה ולהידבק דרך נשימה), או רק דרך מגע עם חולה ואז מגע בפתחים בגוף?
הוירוס 'טיפתי'
כלומר עובר רק במגע עם הפרשות של חולה - רוק, נזלת...
לכן אם נמצאים קרוב לחולה או דרך הידיים, לוחצים יד לחולה ואז נוגעים בפנים למשל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 15:07 
סמל אישי של המשתמש
סומך כתב:
Officer Barbrady כתב:

הוירוס 'טיפתי'

אם אני לא טועה אז שפעת עובר באוויר, ככה שזה 1-0 לשפעת. תגובתו של הקורונה לגול שחטף?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 15:43 
סמל אישי של המשתמש
אולי לא לשחק משחק "למיטב הבנתי" בנושא שבו המומחים הכי גדולים אפילו אומרים שהם לא מבינים,
וגם אם ספציפית באופן ההדבקה הם כן מבינים, אני פשוט חושש לשלומך כי אתה לא נעשה צעיר יותר ועושה רושם שאתה נהנה להתחכם בכל הנושא הזה של חיסונים ואחריות.

כמות האנשים שאני נתקל בהם שמזלזלים באיזה מין ביטחון דתי בשפעת מזכירה לי דתיים שמשתמשים בהבנה הלקויה של המדע את תורת הקוונטים כדי להוכיח את קיומו של האל. די, אם לא מבינים במשהו, אפשר לשתוק ולהקשיב. הבהלה תעבור כשהמחלה תעבור, לא כשאלפי גברברים חסונים יגכחו על ההיסטריה של שאר העולם.

והאמת שהאסון האמיתי מתרחש לא רק בזירה הבריאותית, אלא במפולת הכלכלית שהעולם חווה עכשיו. אנשים אמיתיים מאבדים עבודה, אנשים אמיתיים מאבדים את החסכונות שלהם. זה אשכרה 2008 אול אובר אגיין, רק שהפעם הממשלות לא יכולות פשוט לשפוך כסף ושזה יעבור.
סעמק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 15:59 
סמל אישי של המשתמש
dino כתב:
סומך כתב:
Officer Barbrady כתב:

הוירוס 'טיפתי'

אם אני לא טועה אז שפעת עובר באוויר, ככה שזה 1-0 לשפעת. תגובתו של הקורונה לגול שחטף?

אני חושב שאתה טועה וגם שפעת 'טיפתית' ובכל מקרה, עושה רושם שהקורונה יותר מדבק.
מחלה שעוברת באויר תהיה בד"כ מחלה שכרוכה בפריחה או פצעים על העור, שמהם עפים חלקיקים מדבקים.
למשל, חצבת שאם אני לא טועה היא מהמדבקות שבמחלות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 21:18 
סמל אישי של המשתמש
תתאבד כבר כתב:

והאמת שהאסון האמיתי מתרחש לא רק בזירה הבריאותית, אלא במפולת הכלכלית שהעולם חווה עכשיו. אנשים אמיתיים מאבדים עבודה, אנשים אמיתיים מאבדים את החסכונות שלהם. זה אשכרה 2008 אול אובר אגיין, רק שהפעם הממשלות לא יכולות פשוט לשפוך כסף ושזה יעבור.
סעמק

הכי מטריד לשמוע את כל אלו שמדברים על ה"הזדמנות הכלכלית" שיש פה. כאילו זה משחק מחשב, ולא משהו שמאיים ברמה ריאלית לחלוטין על החיים של מאות מיליונים, ושישבור את פרנסתם של לא פחות במקרה הטוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 762 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 33 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: