תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 27 אפריל 2024, 23:17

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 53 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: חיסון נגד שפעת
הודעהפורסם: 30 ינואר 2020, 03:17 
סמל אישי של המשתמש
zapta כתב:
teknoboy כתב:
לא בטוח שהבנתי. יש דוגמה למחלה זיהומית שלא היתה מתפרצת\מגיעה אלמלא תעשיית הבשר?

ויקיפדיה:
ישנם שלושה סוגים של נגיף השפעת: A,‏ B ו-C. נגיף שפעת מסוג A הוא הסביר ביותר לפגוע באופן חמור בבני אדם בשל יכולתו לעשות שימוש של נשאים בעופות, בציפורי מים ובחזירים. בשל תכונתו לעבור מוטציה הוא מתעתע במערכת החיסון האנושית וחודר לתוך התאים האנושיים. בני אדם יכולים לפתח עמידות רבה יותר כנגד נגיפי שפעת מסוג B ו-C משום שהמוטציה שנגיפים אלה עוברים היא קלה. נכון לתחילת המאה ה-21 ידועים למעלה מ-200 סוגים של נגיפי שפעת. המקור למרבית נגיפי השפעת במזרח הרחוק, שם סמוכים בני האדם לחיות המשק שלהם, אווזים, ברווזים וחזירים. משום כך מכונות התפרצויות שפעת שנתיות בשמות "שפעת הונג קונג", "שפעת בייג'ינג" וכו'.

ולשאלתך, אי למנוע באופן מוחלט את ההתפרצויות אך ללא ספק מצאו קשר ישיר בין מגע עם חיות לבין הדבקות במחלות אז כן, אפשר ליחס לתעשיות הבקר למינהן חלק מהתפרצויות של מחלות

תסתכל בציטוט שהבאת מוויקיפדיה.
השפעת עוברת לבני אדם דווקא במקומות שבהם מגדלים בעלי חיים בסביבות שאינן תעשייתיות אלא מסורתיות.
אף אחד שעובד בלול\רפת\דיר תעשייתי לא "סמוך" לשום חיה.
האנשים שמתוארים שם מגדלים חיות למאכל, אבל בהיקף ביתי ובשיטות מסורתיות. לכן הם סמוכים לחיות שלהם (זכור לי שכשהיתה שפעת החזירים היתה השערה שהנגיף עבר כי יש אנשים שישנים עם החזירים שלהם כשקר. לא בדיוק סביבה תעשייתית).
אם כבר, יש מצב שאם הם היו מקבלים את הבשר שלהם ממקור היגייני ומפוקח אז כל השפעות האלה לא היו קורות.

חוץ מזה, למיטב הבנתי, תעשיית הבשר עושה מספיק נזק לכדור הארץ כדי שלא נחבב אותה גם בלי להמציא עליה סיפורי אגדות.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 ינואר 2020, 03:43 
סמל אישי של המשתמש
"ישנים"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2020, 16:38 
סמל אישי של המשתמש
zapta כתב:
Karl Weierstrass כתב:
zapta כתב:
NARKOTIKA כתב:
צחוקים שאחרי כל החיסונים האלה נכחד מהוירוס הסיני

בתכלס החיסונים הם אלו שמובילים לכל המוטציות האלו
חיסונים ותרופות
וכמובן כל תעשיית הבשר העולמית שמביאה עלינו מחלות הזויות
מעניין מתי האנושות תתעורר

הנה האימונולוג של הפורום, בוא תסביר לכולנו איך חיסונים ותעשיית הבשר גורמים למוטציות ?

שימוש יתר באנטיביוטיקה,תורם להתפתחות והתפשטות של זני חיידקים עמידים שהכלים שלנו כבר מוגבלים אם קיימים להתמודד נגדם, בפרט בתנאי אשפוז או סיעוד לדוגמא קלוסטרידיום ודיפיצילה, שמדביקים אנשים שאוכלוסיית החיידקים הטבעית שלהם הוחלשה בעקבות הטיפול.

שמע, אני בעד טבעונות והכל - אבל בחייאת, אנטיביוטיקה פועלת נגד חיידקים, שפעת זה וירוס. אין שום קשר בין שימוש באנטיביוטיקה לבין היכולת של וירוס השפעת לעבור מוטציות רבות בזמן כה קצר.
יש שני דברים, ושני דברים בלבד שאנחנו יכולים לעשות כדי להפחית את הסיכוי להידבק בשפעת: להתחסן ולשמור על הגיינה. סה טו.

למי שתוהה מה ההבדל בין חיידק ו-וירוס: חיידק זה מערכת שלמה שמקיימת חילוף חומרים, מייצרת חלבונים ומתרבה בעצמה. וירוס זה פיסת קוד גנטי עטוף בחלבונים שיכול לחטוף תאים ולהשתמש בהם כדי להשתכפל.
זה כמו ההבדל בין משחק כדורגל ואוהד שפורץ למגרש בזמן משחק. משחק כדורגל מתקיים יפה מאד בלי אוהד שפורץ למגרש, בעוד שאוהד שפורץ למגרש יכול אמנם להתקיים בלי משחק, אבל זה קצת מפספס את המטרה והוא לא יכול... מממ... להשתכפל? אוקי, זו חרא אנלוגיה אבל הפואנטה שלי היא שאנטיביוטיקה הורגת חיידקים ועושה בדיוק כלום לוירוסים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2020, 16:42 
סמל אישי של המשתמש
תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2020, 21:52 
סמל אישי של המשתמש
רגע אז אנטיביוטיקה טובה נגד התקיימות משחקי כדורגל אבל לא עוזרת בכלל נגד פריצת אוהדים למשחקי כדורגל, הבנתי נכון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2020, 22:16 
סמל אישי של המשתמש
משמח אותי לדעת שפלג ס. קורא בוולטון
מי אמר כימיה אורגנית ולא קיבל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 פברואר 2020, 08:48 
סמל אישי של המשתמש
pelegs כתב:
zapta כתב:
Karl Weierstrass כתב:
zapta כתב:
NARKOTIKA כתב:
צחוקים שאחרי כל החיסונים האלה נכחד מהוירוס הסיני

בתכלס החיסונים הם אלו שמובילים לכל המוטציות האלו
חיסונים ותרופות
וכמובן כל תעשיית הבשר העולמית שמביאה עלינו מחלות הזויות
מעניין מתי האנושות תתעורר

הנה האימונולוג של הפורום, בוא תסביר לכולנו איך חיסונים ותעשיית הבשר גורמים למוטציות ?

שימוש יתר באנטיביוטיקה,תורם להתפתחות והתפשטות של זני חיידקים עמידים שהכלים שלנו כבר מוגבלים אם קיימים להתמודד נגדם, בפרט בתנאי אשפוז או סיעוד לדוגמא קלוסטרידיום ודיפיצילה, שמדביקים אנשים שאוכלוסיית החיידקים הטבעית שלהם הוחלשה בעקבות הטיפול.

שמע, אני בעד טבעונות והכל - אבל בחייאת, אנטיביוטיקה פועלת נגד חיידקים , שפעת זה וירוס . אין שום קשר בין שימוש באנטיביוטיקה לבין היכולת של וירוס השפעת לעבור מוטציות רבות בזמן כה קצר.
יש שני דברים, ושני דברים בלבד שאנחנו יכולים לעשות כדי להפחית את הסיכוי להידבק בשפעת: להתחסן ולשמור על הגיינה. סה טו.

למי שתוהה מה ההבדל בין חיידק ו-וירוס: חיידק זה מערכת שלמה שמקיימת חילוף חומרים, מייצרת חלבונים ומתרבה בעצמה. וירוס זה פיסת קוד גנטי עטוף בחלבונים שיכול לחטוף תאים ולהשתמש בהם כדי להשתכפל.
זה כמו ההבדל בין משחק כדורגל ואוהד שפורץ למגרש בזמן משחק. משחק כדורגל מתקיים יפה מאד בלי אוהד שפורץ למגרש, בעוד שאוהד שפורץ למגרש יכול אמנם להתקיים בלי משחק, אבל זה קצת מפספס את המטרה והוא לא יכול... מממ... להשתכפל? אוקי, זו חרא אנלוגיה אבל הפואנטה שלי היא שאנטיביוטיקה הורגת חיידקים ועושה בדיוק כלום לוירוסים.

פלג מה ההבחנה והאנלוגיה שלך לגבי הניסנוב?
האם נגדם אנטיביוטיקה עוזרת? האם טיפולים כימוטרפים?
האם נמצא מזור בכלל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 פברואר 2020, 14:18 
סמל אישי של המשתמש
תתאבד כבר כתב:
משמח אותי לדעת שפלג ס. קורא בוולטון
מי אמר כימיה אורגנית ולא קיבל?

נטשתי את הכימיה האורגנית, אני כבר מזמן בביופיזיקה.

el dudernio כתב:

פלג מה ההבחנה והאנלוגיה שלך לגבי הניסנוב?
האם נגדם אנטיביוטיקה עוזרת? האם טיפולים כימוטרפים?
האם נמצא מזור בכלל?

הם לא משתכפלים בעצמם אבל מייצרים הכנסות דרך חטיפת קבוצת כדורגל. אז אני מניח שתמיפלו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 פברואר 2020, 14:31 
סמל אישי של המשתמש
יש סיבה לאופטימיות אם כך...
למרות שתמיד יש אפשרות לסיבוכים בטח כשהמערכת החיסונית בקריסה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 פברואר 2020, 14:23 
סמל אישי של המשתמש
אנצל את האשכול ואבקש סליחה מפותח האשכול, וזה לגבי וירוס הקורונה שמאיים כעת להתפרץ בישראל, זאת לאחר שמספר קוריאנים, דאגו להפיץ את הבשורה מדן ועד אילת.
זהו, נגמרה הליגה, תוך חודש מהיום?
למה הסינים חייבים לאכול עטלפים? זה ממש לחוץ להם לאכול את זה(עם רוטב פומרניאן)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 פברואר 2020, 14:43 
סמל אישי של המשתמש
אני אצטרף לדינו ואשאל את המומחים :

הרי יש אלפים שהחלימו מקורונה.
כלומר (על פי הסברו המחוכם של פלג) הם פיתחו נוגדנים לקורונה.
מדוע לא לוקחים מהם את הנוגדנים,האם זה תהליך בלתי ישים לבודד נודנגנים מדמם של המחלימים?

ולחשוב שהייתי יכול
לחזור על הכל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2020, 00:59 
סמל אישי של המשתמש
ממה שקראתי - זה בגדול מה שמנסים לעשות, אבל זה לא קורה כמו בסרטים, שלוקחים את הדם וישר אפשר להכין תרופה.
עדיין יש לא מעט מחקר ועבודה סביב זה, של לנסות לראות איך מתנהג החיסון של אלו שהבריאו מקורונה, האם הוא באמת מחוסן או רק יותר עמיד, האם יש לכך השפעות אחרות על הגוף, אם אפשר לשכפל את זה אצל אנשים שלא חלו בקורונה מעולם וכו׳.
אמנם זה שאפשר לבדוק את הנוגדנים של אנשים שהבריאו מזרז את התהליך והופך אותו למשמעותית יותר קצר ביחס לאם היה צריך לעשות את זה מאפס, אבל זה עדיין עבודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2020, 11:13 
הערת אגב לנושא בו עוסק האשכול - חיסונים לשפעת

בפעם הראשונה שאני זוכר, ולפחות ב- 15 השנה האחרונות, ששכנעו אותי לקבל זריקת חיסון לשפעת.
רופאת הילדים של הילדה ציינה שמסיבות כאלו ואחרות, על מנת לא לסכן את הבריאות של התינוקת, היא המליצה לי ולחברה לקבל את החיסון.

מאחר ואני באופן רגיל חסיד של כמיקלים, לא הייתה לי כל בעיה לנדב את כתפי למגוון של זריקות, כולל זאת שמחסנת את גופי לשפעת.

עברו בערך חודשיים או קצת פחות, ואת כולנו תקפה שפעת, שמעולם לא חוויתי, וחברתי לחיים אישרה זאת גם מהצד שלה.
אני לא יודע עם זה קשור לזריקה שקיבלנו, אבל אני כבר תקופה שואל את עצמי, האם שווה היה לקבל את הזריקה בשנה הנוכחית.

שלא יובן כאן, שאני ממליץ לא לקבל חיסונים כאלו ואחרים. אני הראשון לעמוד בתור ולקבל אותם.

פשוט מוזר לי, שדווקא בשנה היחידה בה קיבלתי חיסון לשפעת, הוא החליט לתקוף אותי ואת הקרובים אלי בצורה חריגה ביותר.

שבוע טוב לכולם, ותשמרו על הבריאות!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2020, 11:34 
סמל אישי של המשתמש
בלומי האדום כתב:

אני לא יודע עם זה קשור לזריקה שקיבלנו

זה לא.
עוד שאלות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2020, 11:49 
KingAlpaca כתב:
בלומי האדום כתב:

אני לא יודע עם זה קשור לזריקה שקיבלנו

זה לא.
עוד שאלות?

כבודו קשור בצורה כלשהיא לתחום הרפואה, ביולוגיה, כימיה או כאלו שהופכים אותו לסמכות בתחום ?

ולא שאלתי כלום.

סתם הבאתי סיפור אישי, מהתקופה האחרונה, בה גם ציינתי, שאני סומך על המערכות הרפואיות, ומקרה אחד לא מערער את אמונתי בקבלת טיפולים רפואיים, תרופות או חיסונים.

מוגש כחומר למחשבה בלבד!
השימוש בו על אחריות המשתמשים!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2020, 11:51 
סמל אישי של המשתמש
אבל הוא צודק, אלא אם כן אתה חושש שנגיף מומת יכול לגרום לך לחלות.
במקרה כזה מומלץ לפנות לבי"ח אוניברסיטאי, כי זה המקרה הראשון אי פעם. :SMOKE:

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2020, 12:00 
סמל אישי של המשתמש
בלומי האם זה קרה סמוך למועד החיסון?
זה קרה גם לבני משפחתי,ולאנשים מהמשרד ואף מתואר מתוך משרד הבריאות:
ציטוט:
כיצד פועל החיסון
החיסון עוזר לפתח חסינות על-ידי הדמיה של הזיהום. סוג זה של זיהום אמנם איננו גורם למחלה, אך הוא גורם למערכת החיסון לייצר תאי T ונוגדנים. לעתים, לאחר קבלת החיסון, הזיהום המדומה עלול לגרום להופעתם של תסמינים קלים, כגון חום. תסמינים קלים אלה הם תופעה רגילה ויש לצפות להם בעת שהגוף בונה חסינות.
ברגע שהזיהום המדומה נעלם, הגוף נותר עם מלאי של תאי T, תאי זיכרון, אשר יזכרו כיצד להילחם במחלה בעתיד. עם זאת, לגוף לוקח בדרך כלל מספר שבועות לייצר תאי T ותאי B לאחר החיסון. לכן, קיימת אפשרות שאדם אשר נדבק במחלה בסמוך לקבלת החיסון או מיד לאחר מכן יפתח תסמינים ויידבק במחלה משום שלא היה לחיסון די זמן לספק הגנה.

https://www.health.gov.il/Subjects/preg ... ivity.aspx

ולחשוב שהייתי יכול
לחזור על הכל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2020, 12:13 
teknoboy כתב:
אבל הוא צודק, אלא אם כן אתה חושש שנגיף מומת יכול לגרום לך לחלות.
במקרה כזה מומלץ לפנות לבי"ח אוניברסיטאי, כי זה המקרה הראשון אי פעם. :SMOKE:

במה הוא צודק, אם לא הטלתי ספק ביעילות של חיסונים באופן כללי, ולא המלצתי למישהו להימנע מלקבל אותם, על סמך מקרה אישי ?
מתי בכל מה שרשמתי, קבעתי באופן שלא משתמע לשני פנים, שיש קשר בין החיסון שקיבלנו לשפעת שתקפה את כולנו ?

בסך הכל ציינתי את העובדה, ואני מצטט:

ציטוט:
עברו בערך חודשיים או קצת פחות, ואת כולנו תקפה שפעת, שמעולם לא חוויתי, וחברתי לחיים אישרה זאת גם מהצד שלה.
אני לא יודע עם זה קשור לזריקה שקיבלנו, אבל אני כבר תקופה שואל את עצמי, האם שווה היה לקבל את הזריקה בשנה הנוכחית.

זה עונה לשאלה שלך פאביו

ציטוט:
פשוט מוזר לי, שדווקא בשנה היחידה בה קיבלתי חיסון לשפעת, הוא החליט לתקוף אותי ואת הקרובים אלי בצורה חריגה ביותר.

ואני חוזר ומציין:

ציטוט:
שלא יובן כאן, שאני ממליץ לא לקבל חיסונים כאלו ואחרים. אני הראשון לעמוד בתור ולקבל אותם.

הנסיון לייחס למישהו במקרה הנוכחי, רושם ההודעה, היא דפוס די נפוץ בעולמנו. הגיע הזמן שאנשים בוגרים יימנעו ממנהג מטריד זה

שבוע טוב לכולם והעיקר הבריאות!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2020, 12:27 
סמל אישי של המשתמש
מה שאולי מבלבל בהודעה שלך זה הניסוח "מוגש כחומר למחשבה בלבד! השימוש בו על אחריות המשתמשים!" שנראה כאילו נלקח ישירות מפוסט של מתנגדי חיסונים בפייסבוק.

מעבר לזה, אין פה חומר למחשבה, אלא אנקדוטה מעורפלת, ואין טעם שמישהו ישקיע בה יותר מדי מחשבה.
לצורך העניין, סביר יותר שמדובר בהטייה פסיכולוגית ידועה, שבה כאשר אנו נוקטים צעד שלא נקטנו בעבר אנחנו נוטים למצוא קשר בינו לבין תופעות אחרות שאנו חווים, ומתן דגש על התופעות האלה.
רוצה לומר, אותה מחלה בשנה שעברה היתה עוברת מתחת לרדאר שלך. השנה בגלל שלראשונה התחסנת, שמת לב שחלית והמחלה נראתה לך יוצאת דופן.
(אני כמובן לא יודע מה היה לך ואיך חשבת, אבל מה שתיארתי הוא תופעה ידועה ומוכרת, ונפוצה לכל הפחות בכמה סדרי גודל יותר מאשר מחלה עקב חיסון בנגיף מומת)

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2020, 13:50 
סמל אישי של המשתמש
בלומי האדום כתב:
ציטוט:

הנסיון לייחס למישהו במקרה הנוכחי, רושם ההודעה, היא דפוס די נפוץ בעולמנו. הגיע הזמן שאנשים בוגרים יימנעו ממנהג מטריד זה

שבוע טוב לכולם והעיקר הבריאות!

הגבתי במפורש ועניינית למה שכתבת.

הרהרת אם יש קשר בין הדברים,
הבהרתי לך שאין.
ואין מה להרהר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 יולי 2020, 13:25 
סמל אישי של המשתמש
https://m.maariv.co.il/news/world/Article-775842

מקרה של דבר התגלה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 יולי 2020, 13:50 
סמל אישי של המשתמש
dino כתב:
https://m.maariv.co.il/news/world/Article-775842

מקרה של דבר התגלה

זה לא משהו מיוחד.
כל שנה אנשים (מעטים מאוד, לא יודע כמה, אולי אפילו בודדים) נדבקים בדבר, מטופלים באנטיביוטיקה רגילה ופשוטה, וממשיכים בחייהם.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 יולי 2020, 10:24 
סמל אישי של המשתמש
אשכול נאחס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 53 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: