תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 12 מאי 2024, 05:17

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 36 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: רצו אירוויזיון – יקבלו ביזיון
הודעהפורסם: 24 פברואר 2019, 20:23 
https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001275509

יופי של יוזמה, שיהיה להם בהצלחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: רצו אירוויזיון – יקבלו ביזיון
הודעהפורסם: 24 פברואר 2019, 23:35 
ציטוט:
ברור למסעדנים שהתיירים מגיעים לארץ בין היתר בגלל הפן הקולינרי הישראלי

ברור. זה אפילו לא "בין היתר". הסיבה העיקרית. בעצם לא העיקרית---היחידה---שבגללה תיירים יציפו את ת"א בסוף מאי בזמן הארוויזיון זה מסעדות היוקרה של העיר.
מעבר לזה, קשה לי להאמין שזה יעבוד. אם המתחרים שלי סוגרים בשבוע הכי עמוס בשנה הולך להיות אצלי מפוצץ. למה שאני אסגור? תחרות חופשית וכו'. שרק ייזהרו של לא להקים במקרה קרטל.
(מעבר זה אני לא ממש מבין על מה התרעומת. רוב הטיעוני ששמעתי עד עכשיו היו בסגנון של עד עכשיו נתנו לנו לעשות X ועכשיו לא יתנו לנו. זה עדיין לא מסביר למה X היה נכון ולמה שעולם המסעדנות ימשיך להיות ממלכה אוטונומית שדיני העבודה והמיסים בישראל אינם חלים עליה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 12:14 
יהיו מספיק אנשים שירצו כסף
אנחנו בישראל אחרי הכל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 18:40 
גיא האדום כתב:
ציטוט:
ברור למסעדנים שהתיירים מגיעים לארץ בין היתר בגלל הפן הקולינרי הישראלי

ברור. זה אפילו לא "בין היתר". הסיבה העיקרית. בעצם לא העיקרית---היחידה---שבגללה תיירים יציפו את ת"א בסוף מאי בזמן הארוויזיון זה מסעדות היוקרה של העיר.
מעבר לזה, קשה לי להאמין שזה יעבוד. אם המתחרים שלי סוגרים בשבוע הכי עמוס בשנה הולך להיות אצלי מפוצץ. למה שאני אסגור? תחרות חופשית וכו'. שרק ייזהרו של לא להקים במקרה קרטל.
(מעבר זה אני לא ממש מבין על מה התרעומת. רוב הטיעוני ששמעתי עד עכשיו היו בסגנון של עד עכשיו נתנו לנו לעשות X ועכשיו לא יתנו לנו. זה עדיין לא מסביר למה X היה נכון ולמה שעולם המסעדנות ימשיך להיות ממלכה אוטונומית שדיני העבודה והמיסים בישראל אינם חלים עליה).

זה לא מדוייק גיא. הטענה היא כנגד שינויי חקיקה שהכבידו משמעותית על המסעדות בכל הנוגע לעלויות מעסיק. אחד הנושאים הוא ההיטל על העסקת עובדים זרים, מהלך שנועד לכאורה לעודד העסקת עובדים ישראלים ולדחוק את רגלי הזרים מן המטבחים. בפועל החוק פשוט הגדיל משמעותית את עלויות המסעדנים.

זה לא היטל שחלק על כל המעסיקים - למשל הוא לא חל בתחום החקלאות והסיעוד. לטעמי היה מקום גם לשקול הרחבה של הסעיף לגבי מסעדות, שזה ענף שנשען בצורה משמעותית על עובדים זרים בשנים האחרונות.

גם בנושא הטיפים הסידור יצר הכבדה משמעותית שאולי היה ניתן לפתור בצורה יותר חכמה שתועיל לכולם.

צריך לזכור שמסעדות הן עסקים שמעצם טבעם מצויים בסיכון גבוה יחסית, מצד אחד, ומצד שני הן באופן מובהק בתחום העסקים הקטנים, ומצד שלישי מפרנסות אלפי משפחות - כך שגם מבחינת מדיניות יש מקום לקדם חקיקה שתסייע לעסקים האלו.

לכן אני חושב שהמחאה של המסעדנים במקום, והתרעומת מוצדקת, לפחות בחלקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 20:11 
סמל אישי של המשתמש
נועם שחם כתב:

זה לא מדוייק גיא. הטענה היא כנגד שינויי חקיקה שהכבידו משמעותית על המסעדות בכל הנוגע לעלויות מעסיק. אחד הנושאים הוא ההיטל על העסקת עובדים זרים, מהלך שנועד לכאורה לעודד העסקת עובדים ישראלים ולדחוק את רגלי הזרים מן המטבחים. בפועל החוק פשוט הגדיל משמעותית את עלויות המסעדנים.

זה לא היטל שחלק על כל המעסיקים - למשל הוא לא חל בתחום החקלאות והסיעוד. לטעמי היה מקום גם לשקול הרחבה של הסעיף לגבי מסעדות, שזה ענף שנשען בצורה משמעותית על עובדים זרים בשנים האחרונות.

גם בנושא הטיפים הסידור יצר הכבדה משמעותית שאולי היה ניתן לפתור בצורה יותר חכמה שתועיל לכולם.

צריך לזכור שמסעדות הן עסקים שמעצם טבעם מצויים בסיכון גבוה יחסית, מצד אחד, ומצד שני הן באופן מובהק בתחום העסקים הקטנים, ומצד שלישי מפרנסות אלפי משפחות - כך שגם מבחינת מדיניות יש מקום לקדם חקיקה שתסייע לעסקים האלו.

לכן אני חושב שהמחאה של המסעדנים במקום, והתרעומת מוצדקת, לפחות בחלקה.

בסופו של דבר הבעיה שלהם היא שהם יצטרכו לשלם יותר לעובדים שלהם, אני אישית ממש ממש לא חושב שזה משהו רע במיוחד, ואני כולה צפייה דרוכה לראות את ההפגנה המצחיקה הזו מתמוססת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 20:49 
שיעלו מחירים וישלמו לפי החוק לעובדים שלהם כמו כל עסק נורמאלי. מה הסיפור?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 20:53 
סמל אישי של המשתמש
הסיפור הוא שהם מתמכים במידה רבה על עובדים שיש להם עלויות שאין לאף עובד אחר במשק, ומבקשים להשית עליהם גם עלויות בדיעבד ממה שהבנתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 21:09 
בדיעבד אולי מבקשים מהם את הזכויות הפנסיוניות, לא שכר.
ולא הבנתי את המשפט הראשון. הם מסתמכים על עלות נמוכה? אז שיפסיקו להסתמך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 22:48 
NARKOTIKA כתב:

הסיפור הוא שהם לא פראיירים, ואם משיתים עליהם עלויות נוספות אז בסופו של דבר העלויות הללו יתגלגלו אלינו, הצרכנים. הרי המסעדות לא יהיו מוכנות להפסיד, ובצדק, והן פשוט יעלו מחירים כדי לכסות על העלויות הנוספות שהושתו עליהם.

ומי לדעתך ישלם בסוף את המחירים הגבוהים הללו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 23:08 
אדום-עולה בבלומפילד כתב:
NARKOTIKA כתב:

הסיפור הוא שהם לא פראיירים, ואם משיתים עליהם עלויות נוספות אז בסופו של דבר העלויות הללו יתגלגלו אלינו, הצרכנים. הרי המסעדות לא יהיו מוכנות להפסיד, ובצדק, והן פשוט יעלו מחירים כדי לכסות על העלויות הנוספות שהושתו עליהם.

הצרכן יישלם והצרכן צריך לשלם. אלו עלויות הייצור. צרכנים אמורים לשלם את עלויות הייצור של המוצרים והשרותים שהם צורכים. לא מתאים להם שלא יקנו את המוצרים האלו אבל אין הצדקה שעלויות הייצור שלהם יהיו כפופים לכללים אחרים.
עלות השרות שהמסעדה נותנת לך צריכה לכלול את העלות של המלצר, כולל העלות של המס שלו. למה שהוא יהיה פטור ממס? המס הזה אמנם יגולגל בחלקו או במלואו לצרכנים אבל ייחסך ממשלם המיסים.

נועם, האמת היא שאני לא בקיא בכללים בתחום החקלאות, אבל אני לא רואה למה חקלאים או מסעדנים או כל מעסיק אחר יכולים להעסיק עובדים זרים בלי תנאים סוציאלים שהם חייבים לספק לישראלים. מה ההצדקה לזה? זה נשמע כמו כלל נוראי שמפלה את העובדים הישראלים ופוגע בעובדים הזרים ללא כל סיבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 23:35 
אדום-עולה בבלומפילד כתב:
NARKOTIKA כתב:

מי שקונה את השירות. מה זאת השאלה המוזרה הזאת?
מי משלם את המחירים של חנויות הריהוט? הבגדים? הטיסות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 23:43 
סמל אישי של המשתמש
גיא האדום כתב:
אדום-עולה בבלומפילד כתב:
NARKOTIKA כתב:

הצרכן יישלם והצרכן צריך לשלם. אלו עלויות הייצור. צרכנים אמורים לשלם את עלויות הייצור של המוצרים והשרותים שהם צורכים. לא מתאים להם שלא יקנו את המוצרים האלו אבל אין הצדקה שעלויות הייצור שלהם יהיו כפופים לכללים אחרים.
עלות השרות שהמסעדה נותנת לך צריכה לכלול את העלות של המלצר, כולל העלות של המס שלו. למה שהוא יהיה פטור ממס? המס הזה אמנם יגולגל בחלקו או במלואו לצרכנים אבל ייחסך ממשלם המיסים.

נועם, האמת היא שאני לא בקיא בכללים בתחום החקלאות, אבל אני לא רואה למה חקלאים או מסעדנים או כל מעסיק אחר יכולים להעסיק עובדים זרים בלי תנאים סוציאלים שהם חייבים לספק לישראלים. מה ההצדקה לזה? זה נשמע כמו כלל נוראי שמפלה את העובדים הישראלים ופוגע בעובדים הזרים ללא כל סיבה.

שוב, למיטב הבנתי, הטיעון הוא לא על זכויות סוציאליות אלא על מס מבקשי המקלט שהוא אכן ייחודי ומבקשים לגבות אותו גם בדיעבד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2019, 23:44 
NARKOTIKA כתב:
אדום-עולה בבלומפילד כתב:
NARKOTIKA כתב:

אז מבחינתך זה בסדר שהמחירים של כל השירותים הללו ימשיכו לעלות? שיוקר המחיה ימשיך לעלות?
אם כן סבבה, אבל נראה לי ש-99% מהציבור חושב אחרת ממך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 00:02 
ביוקר המחיה לא מטפלים באמצעות עיוותים של החוק. ובכלל, זה מושג מאוד מוזר בקונטקסט שאנחנו מדברים עליו. יותר כואב לי ולך המונפולים במשק, החשמל הדלק והדיור.
הצרכנים אגב במילא משלמים את הטיפים היום, אז העלייה במחיר תהיה אבל לא ביחס ישיר למחיר היום.

וכן, מסעדות זה מותרות, מי שקונה את זה צריך לשלם את עלויות הייצור של זה. אתה רוצה לטפל ביוקר המחיה? תטפל בשורש הבעיה ולא במעטפת. אם החשמל והחלב שהמסעדה קונה יעלו פחות אז הוא יוכל להוריד מחירים.
אם לא משתלם להחזיק מסעדה שדואגת לזכויות הבסיסיות של העובדים שלה, שלא תהיה מסעדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 00:41 
סמל אישי של המשתמש
אני מוכן לשים כסף שהעליות שכ"ד בעשור האחרון השפיעו הרבה יותר על ההוצאות של מסעדות מאשר כל הדברים האלו ביחד, אבל זה בסדר, לשלם לבעל הבית זה אחלה, לשלם לאנשים עשירים זה טוב בכללי, אבל חו"ח לשלם לעובדים משכורות כמו בני אדם שאפשר לחיות מהן.

נ.ב.
אתה יכול אפילו לדמיין עולם כל כך נורא שבו פילה דינס במונטיפיורי עולד 135 שקל במקום 128?
אלוהים ישמור, אולי אפשר גם לתת להם לשלם מתחת לשכר מינימום, יש מצב שיורידו אז זה ככה ל 120 שקל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 02:20 
עולם המסעדות בישראל הוא עולם מוזר ומעוות.
ברוב מכריע של המסעדות אתה מקבל שרות לא טוב ממלצרים לא מקצועיים – בלשון המעטה – ומשלם מחיר יקר, ועליו אתה חיב להוסיף טיפ, שאין לך שום הבנה למה אתה צריך לתת אותו, מלבד העובדה שאם לא תעשה כך אתה מלין שכר לאנשים. אצלי הדיסוננס הזה יוצר תמיד תחושה לא נעימה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 02:55 
סמל אישי של המשתמש
הפועל כתב:
גיא האדום כתב:
אדום-עולה בבלומפילד כתב:
NARKOTIKA כתב:

שוב, למיטב הבנתי, הטיעון הוא לא על זכויות סוציאליות אלא על מס מבקשי המקלט שהוא אכן ייחודי ומבקשים לגבות אותו גם בדיעבד

מוזר, כי בכתבה שהביאו כאן כתוב בפירוש שחלק מהטענות זה שהם מתרעמים שפתאום הם צריכים גם אשכרה לשלם למלצרים שלהם ולתת להם זכויות סוציאליות. אסון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 05:24 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:
עולם המסעדות בישראל הוא עולם מוזר ומעוות.
ברוב מכריע של המסעדות אתה מקבל שרות לא טוב ממלצרים לא מקצועיים – בלשון המעטה – ומשלם מחיר יקר, ועליו אתה חיב להוסיף טיפ, שאין לך שום הבנה למה אתה צריך לתת אותו, מלבד העובדה שאם לא תעשה כך אתה מלין שכר לאנשים. אצלי הדיסוננס הזה יוצר תמיד תחושה לא נעימה.

טיפים זו שיטה מחורבנת שצריכה להעבור מעולם כמה שיותר מהר.
אם יתחילו לשלם מיסים על זה זה יקדם את התהליך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 05:54 
אדום-עולה בבלומפילד כתב:
NARKOTIKA כתב:
אדום-עולה בבלומפילד כתב:
NARKOTIKA כתב:

אז מבחינתך זה בסדר שהמחירים של כל השירותים הללו ימשיכו לעלות? שיוקר המחיה ימשיך לעלות?
אם כן סבבה, אבל נראה לי ש-99% מהציבור חושב אחרת ממך.

אתה לא אמור להבין בקלקלה?
לפי הלוגיקה הזאת צריך לתת לכל העסקים בישראל פטור מתשלום מיסים כי אז המחירים יוזלו.
כשהמחירים עולים כדי ש(א) מיסים ייגבו ו(ב) ינתנו זכויות סוציאליות לעובדים (ואז אגב הם גם פחות יסתמכו על הרשת הסוציאלית שמשלם המיסים מממן) אז "הציבור" לא באמת משלם את המחיר. האנשים שהולכים למסעדות יוקרה משלמים את המחיר. אנשים שאוכלים בבית מרוויחים (הם לא משלמים אבל יש יותר כסף בקופת המדינה לדברים אחרים). ובאמצע יש אנשים שמבחינתם זה לא משנה. ובדרך גם העובדים מרוויחים.

הפועל, תקן אותי אם אני טועה אבל למטב הבנתי: (א) חלק מהמאבק הזה הוא במובהק על תשלום מיסים, למשל על טיפים. ו(ב) ה"מס מבקשי מקלט" אלו הפרשות שמקבילות להפרשות הפנסיוניות שמפרישים על עובדים ישראלים, לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 09:15 
סמל אישי של המשתמש
גיא האדום כתב:

הפועל, תקן אותי אם אני טועה אבל למטב הבנתי: (א) חלק מהמאבק הזה הוא במובהק על תשלום מיסים, למשל על טיפים. ו(ב) ה"מס מבקשי מקלט" אלו הפרשות שמקבילות להפרשות הפנסיוניות שמפרישים על עובדים ישראלים, לא?

טוב אחרי שקצת קראתי על זה יותר לעומק ולא רק מכותרות, יש להם הרבה דרישות. ספציפית
ציטוט:
1. הסדר פסיקת הטיפים
2.​ ביטול היטל עובדים זרים
3. ביטול חוק הפיקדון
4. הקצאת היתרי עבודה לטבחים וניקיון
5. טיפול בעמלות הגבוהות של תן ביס וסיבוס

לגבי מרבית הסעיפים כל אחד ישקול בעצמו האם הקרטל של תן ביס וסיבוס זה משהו שמצדיק פעולה, האם צריך הקצאות לעובדים זרים בניקיון וטבחות וכו' וכו'.
ספציפית לגבי חוק הפקדון למבקשי מקלט, זה קצת מסובך. צריך להפריש 36% מהמשכורת, שזה באמת אמור להחליף חלקית את ההפרשות לפנסיה וכו'. זה עדיין יוצא יותר כי המעסיק מפריש 16% ולעובד רגיל אפשר 12.5%. בנוסף אבל (וזה לדעתי הכי קריטי) לוקחים 20% מהעובד, וכמובן שהעובדים לא יכולים להסתדר עם משכורת כ"כ נמוכה וצריך לשלם להם עכשיו יותר. יש פה פער משמעותי (אם אני מבין נכון אגב ההפרשות הסוציאליות בכלל לא נגבות ממהגרי עבודה רגילים בסיעוד וחקלאות). ויש עוד בעיה די הזויה, רשות המיסים מנסה לגבות את הכספים האלו גם בדיעבד, מה שיוצר יש מאין עלות גדולה מאד
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... 03,00.html
ציטוט:
בכירים בענף המסעדנות מתריעים בחודשים האחרונים מפני קריסה קרבה של התחום, בעקבות החלטת בג"ץ לאשר גבייה רטרואקטיבית של היטל על העסקת מבקשי מקלט. לפי ההחלטה יאולצו המעסיקים לשלם על מבקשי המקלט תשלום רטרואקטיבי של חמש-שש שנים. במילה אחת - קטסטרופה, אבל מה זה אומר במספרים?

היום נחשפים כאן לראשונה המספרים, שיובילו, כך על פי מסעדנים ובכירים בענף, לקריסת תחום המסעדנות בארץ לאור הדרישה של האוצר. אז במה מדובר? בלא מעט: לקבוצת r2m ("בראסרי", "קופי בר" ואחרים) הגיעה שומה לתשלום של 3 מיליון שקלים; מסעדת "סזאר" ברחובות קיבלה שומה לתשלום של 300 אלף שקלים (על שלוש שנים בלבד), והצפי שהתשלום יגיע בסוף לכמעט למיליון שקלים; בית קפה בשדרות רוטשילד בתל אביב, שבעליו ביקשו שלא נזכיר את שמו, ייאלץ לשלם למעלה ממיליון וחצי שקלים; השומה של ביסטרו ותיק ומוכר בתל אביב עומדת על 4 מיליון שקלים; ואחת הרשתות המוכרות והפופולריות בארץ מתבקשת לשלם 8 מיליון שקלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 09:34 
אגב, יש לי איזה כלל אצבע שפיתחתי-
אם קבוצה ספציפית מתרצת את המאבק שלה ב"זה בשביל הציבור" (ע"ע "יוקר המחייה") - סימן שהם מזיינים בשכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 10:22 
גיא האדום כתב:
אדום-עולה בבלומפילד כתב:
NARKOTIKA כתב:

ההיטל המדובר הוא לא חלק מן התנאים הסוציאליים. זה כסף שהולך לכיס של המדינה. לגבי נושא הסוציאליות, זה לא מדוייק. בעבר הנוהג היה שהטיפ שייך למלצרים ואינו חלק מהכנסות המסעדה, ומלצר היה עובד עבור שכר בסיס + טיפים. ההפרשות היו נעשות לפי שכר הבסיס. להבנתי, כשהמדינה החליטה כמדיניות לראות בטיפ הכנסה של המעסיקים (וכך לגבות מס בגין הטיפ שלמעשה היה סוג של הכנסה בשחור של המלצרים), נוצר שינוי בכללי המשחק שפוגע בכולם למעט בכיס של המדינה.

למיטב הבנתי המסעדנים לא מלינים על החובה לשלם סוציאליות, הם רק רוצים הסדר שייטיב עם כולם במקום המצב שקיים כרגע.

בכל מקרה, המשקולת הכבדה היא ההיטל על העסקת עובדים זרים, שלא קשור בשום צורה לנושא הסוציאלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 19:04 
ההיטל הזה יינתן לעובדים כשהם יעזבו את הארץ או יפרשו (שזה אמור להיות אותו הדבר) לא? אז זה סוג של פנסיה. אבל הפואנטה היא שאם כשמעסיקים ישראלים מכל שקל שיוצא מהמעסיק העובד מקבל מיידית X, בנוסף לY בעתיד, וZ הולך למדינה ואצל עובדים זרים אין הסדרים מקבילים. אני מבין ממה שהפועל אמר שההסדרים אצל העובדים הזרים היו עד עכשיו יותר קלים מאלו של הישראלים ועכשיו הם יהיו יותר קשים, ואני לא חושב שיש הצדקה לזה או לזה, לא במסעדנות ולא בחקלאות. אבל עצם העובדה שההפרשות האלו יובילו לכך שהעובד מקבל פחות משכר מינימום (שזאת הבעייה לא?), אז אדרבא, שיעלו להם את השכר, כמו שעושים לכל עובד.
אגב בארה"ב, כשמעסיקים עובד זר (חוקי), אחד הדברים שהרשויות מתעקשות עליו זה שהמעסיק צריך להוכיח (במסמכים) שהוא לא משלם לעובד הזר פחות מלעובדים לא-זרים אחרים. הרעיון הזה של מסלול עוקף לכללי העבודה המקומיים לא מקובל אפילו לא בארה"ב.
אשר לטיפים, להפריש למלצרים לפי שכר בסיס זאת פיקציה שפוגעת במלצרים (למשל כשהם מקבלים דמי אבטלה) ובקופת המדינה (קרי, בכולם) וראוי להפסיק אותה. ברור שהמשך המצב טוב למסעדנים אבל אני לא רואה למה זה מצדיק אותו. אם למסעדנים יש בעיה עם זה אז הבעיה שלהם היא בפרוש בעיה של תשלום על התנאים הסוציאלים של העובדים שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 19:15 
סמל אישי של המשתמש
זה לא סוג של פנסיה, כי זה בנוסף להפרשות שמקבילות להפרשות הפנסיה. וזה נלקח מהנטו של העובדים האלו שהם גם ככה מאד חלשים וחיים מהיד אל הפה. זה ש(תיאורטית) יחזירו להם את זה מתישהו בעתיד הרחוק לא ממש עוזר להם. זה ממש דוחף אנשים שממילא בשולי החברה לעוני מרוד, דוחף נשים לזנות. זה פשוט רשע בהתגלמותו ההיטל הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 19:37 
סמל אישי של המשתמש
הפועל כתב:
זה לא סוג של פנסיה, כי זה בנוסף להפרשות שמקבילות להפרשות הפנסיה. וזה נלקח מהנטו של העובדים האלו שהם גם ככה מאד חלשים וחיים מהיד אל הפה. זה ש(תיאורטית) יחזירו להם את זה מתישהו בעתיד הרחוק לא ממש עוזר להם. זה ממש דוחף אנשים שממילא בשולי החברה לעוני מרוד, דוחף נשים לזנות. זה פשוט רשע בהתגלמותו ההיטל הזה.

כל מה שזה עושה זה שזה הופך עובדים זרים לאפילו יותר זולים לעומת עובדים מקומיים, וזה לא דבר חיובי איך שלא תסובב את זה. ואם אכפת לך מהאנשים האלו, הרבה יותר פשוט, נכון וצודק להעלות את שכר המינמום, אני בטוח שהמעסיקים שנורא נורא דואגים לרווחת העבודים יהיו בעד זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 19:43 
סמל אישי של המשתמש
אמיר כתב:
הפועל כתב:

כל מה שזה עושה זה שזה הופך עובדים זרים לאפילו יותר זולים לעומת עובדים מקומיים, וזה לא דבר חיובי איך שלא תסובב את זה. ואם אכפת לך מהאנשים האלו, הרבה יותר פשוט, נכון וצודק להעלות את שכר המינמום, אני בטוח שהמעסיקים שנורא נורא דואגים לרווחת העבודים יהיו בעד זה.

לא אמרתי שאני נגד להעלות את שכר המינימום, ונגד הפרשות באופן כללי. אם איכשהו זה כן הובן כך זאת ממש לא היתה כוונתי.
אני אומר דבר פשוט - היטל הפיקדון למבקשי מקלט הוא מהלך מרושע שנועד לאמלל אנשים שגם ככה חייהם הם כמעט האומללים ביותר שניתם להעלות על הדעת במדינת ישראל, והופך את ההעסקה שלהם למאד בעייתית. ובעלי המסעדות (בעיקר מהאינטרסים שלהם מן הסתם) צודקים בדרישה לבטל אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 20:23 
סמל אישי של המשתמש
הפועל כתב:

לא אמרתי שאני נגד להעלות את שכר המינימום, ונגד הפרשות באופן כללי. אם איכשהו זה כן הובן כך זאת ממש לא היתה כוונתי.
אני אומר דבר פשוט - היטל הפיקדון למבקשי מקלט הוא מהלך מרושע שנועד לאמלל אנשים שגם ככה חייהם הם כמעט האומללים ביותר שניתם להעלות על הדעת במדינת ישראל, והופך את ההעסקה שלהם למאד בעייתית. ובעלי המסעדות (בעיקר מהאינטרסים שלהם מן הסתם) צודקים בדרישה לבטל אותו.

כמו שאני מבין את זה, זה תופס לכל העובדים הזרים ולא רק למבקשי המקלט, נכון?
כי אם כן, למרות שמאד ברור לי למה בעלי המסעדות רוצים להפוך את זה לסיפור על מבקשי המקלט, בוא נדבר על זה כמו שצריך. ובאמת, בוא נפסיק להעמיד פנים שלאנשים האלו אכפת בשיט ממבקשי המקלט או מהעובדים שלהם באופן כללי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 22:25 
ההיטל הזה אין בו שום מרכיב של דאגה לעובד. הוא רק על מבקשי מקלט ולא על עובדים זרים. אומרים להם ״ מהכסף שאתם מרוויחים אנחנו לוקחים לכם 25 אחוז, כשתעזבו את הארץ תקבלו אותו״. הוא בנוסף לכל ההפרשות הרגילות שמעסיק מחויב בהם. מטרתו היא ׳לעודד׳ את מבקשי המקלט לעזוב מרצונם, כי המדינה יודעת שאסור לה לגרש אותם.

ואגב, זה לא אמור להיות על המעסיק, זה אמור להכביד רק על העובד ולצאת מהנטו שלו, כדי להתאכזר אליו. לא יודע בדיוק איך זה מתגלגל למעלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 22:43 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:
ההיטל הזה אין בו שום מרכיב של דאגה לעובד. הוא רק על מבקשי מקלט ולא על עובדים זרים. אומרים להם ״ מהכסף שאתם מרוויחים אנחנו לוקחים לכם 25 אחוז, כשתעזבו את הארץ תקבלו אותו״. הוא בנוסף לכל ההפרשות הרגילות שמעסיק מחויב בהם. מטרתו היא ׳לעודד׳ את מבקשי המקלט לעזוב מרצונם, כי המדינה יודעת שאסור לה לגרש אותם.

ואגב, זה לא אמור להיות על המעסיק, זה אמור להכביד רק על העובד ולצאת מהנטו שלו, כדי להתאכזר אליו. לא יודע בדיוק איך זה מתגלגל למעלה.

זה לא מתגלגל למעלה, זה התירוץ של המדינה. זה לכאורה פוגע רק בעובד. אבל מן הסתם עובדים בשכר נמוך שלוקחים להם 20% מהשכר צריכים עכשיו לעבוד עוד שעות במקום אחר, ולהעדיף עבודות בשחור וכו', ואם המעסיק הנוכחי שלהם רוצה שימשיכו לעבוד כמו קודם אז הוא תכלס צריך לשלם להם יותר. וזה לפני שדיברנו על הגביה בדיעבד. בקיצור זה דופק את בעלי המסעדות אז הם צועקים. ולצעקה שלהם יש קצת יותר קול ממבקשי המקלט, אפילול אם היא אינטרסנטית (כמו מרבית הדברים בחיים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2019, 00:31 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:

אם ככה זה אכן גועל נפש ואני בהחלט תומך בכל מאבק לשנות את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 36 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 43 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: