תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 29 אפריל 2024, 02:28

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא

למי תצביע בבחירות באפריל 2019?
הסקר נגמר בתאריך 05 אפריל 2019, 21:40
כחול לבן 19%  19%  [ 16 ]
הליכוד 1%  1%  [ 1 ]
חד"ש-תע"ל 12%  12%  [ 10 ]
העבודה 18%  18%  [ 15 ]
הימין החדש 2%  2%  [ 2 ]
יהדות התורה 1%  1%  [ 1 ]
הנאצים העוצמתיים 1%  1%  [ 1 ]
ש"ס 0%  0%  [ 0 ]
מרצ 36%  36%  [ 31 ]
כולנו 0%  0%  [ 0 ]
ישראל ביתנו 0%  0%  [ 0 ]
רע"ם בל"ד 2%  2%  [ 2 ]
זהות הפייגלה 6%  6%  [ 5 ]
גשר 0%  0%  [ 0 ]
אחר 0%  0%  [ 0 ]
לא אכפת לי 1%  1%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 85
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סקר מעודכן לבחירות 2019
הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 11:06 
פוליטיקאי שהחליט לאמץ את עמדות הקרן החדשה בכל סוגיות דת ומדינה, בשם ערכים אוניברסליים הוא פוגע בצביונה היהודי של ישראל ולכן גם זוכה לתמיכת רבים בשמאל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 11:28 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
teknoboy כתב:
א.ב כתב:
נו באמת, כמעט כל בן אדם שרוצה להיות נהג אוטובוס מתקבל. ממש צריך גילדה בשביל זה.
שלא לדבר על שחיתות כמו גילדת האדריכלים - שמכריחים מסיימי תואר לעבוד בהתמחות של 3שנים בשכר מינימום ברשימה מצומצמת של משרדים שמקורבים לראשי הגילדה. כמובן גם שאם חס וחלילה למתמחה לא מתאים להישאר במשרד והוא מחליט לעבור אז הוותק שהוא צבר מתאפס לו (כלומר שנה וחצי במשרד x + שנה וחצי במשרד y זה וותק של שנה וחצי).

ברור לי שהכוונה המקורית של הגילדות טובה, אבל אין מה לעשות - איפה שיש כוח יש שחיתות. ולגילדות יש הרבה כוח ויש שם הרבה שחיתות. צריך לקחת מהן את הכוח הזה כי הן ידאגו ליצור מצב כזה ששוק העבודה בתחום שלהן ישאר יקר יותר לכולנו.

אגב, תקופת לימודים ארוכה כזאת שכוללת גם 3 שנים בשכר מינימום סוגרת את המקצוע לעשירים בלבד. אף אדם מרקע עני לא יוכל להיות סטודנט כל כך הרבה זמן (תואר+התמחות).

ואני לא חושב שאני איזה גאון שמבין בהכל. אני פשוט לא חושב שהמדינה יודעת, ברוב המקרים, יותר טוב ממני. ושהנזק שהיא יוצרת עולה על התועלת.

בוא נלך על כיוון יותר פרקטי.
עזוב רגע את זה שאתה חכם מספיק לקחת אדריכל שלמד בהצלחה וכו' וכו', יש עוד אספקטים.
חברת הביטוח שתבטח את הבית, היא תיקח על עצמה את הסיכון שלקחת איזה חאפר שיתכנן לך את המבנה? ודאי שלא, היא תדרוש שהוא יעמוד בקריטריונים מסוימים. נראה לך הגיוני שעכשיו יתחילו לבדוק ולבחון שוב ושוב כל אדם שרוצה לחתום על תוכנית של בית? לא יותר קל אם יהיה איזה גוף שמרכז את כל המידע ויודע מראש מי יכול לחתום על מה?
אותה חברת ביטוח, כשתלך לעשות ביטוח תאונות לבית שלך, הם יקחו את הסיכון שהחשמלאי שהזמנת אחרי שיקול דעת מעמיק הוא באמת מקצוען ולא חאפר? הם לא ידרשו שהוא יעמוד בתנאים מסוימים? נראה לך הגיוני שהם (וכל גוף אחר שמעורב איכשהו בעניינים שלהם, ובדיוק כמו כל לקוח פוטנציאלי שלהם) ילכו לבדוק ולבחון כל אדם שמתיימר לדעת איך מתקינים לוח חשמל? לא יותר הגיוני שיהיה איזה גוף שמרכז את כל המידע ויודע למי מותר לחבר מה ולאן?
אתה באמת חושב שהגיוני לקחת את כל הבדיקות והבחינות האלה, להכפיל את המספר שלהם פי אינסוף תוך שאתה בוחן את אותם אנשים שוב ושוב, ליצור ים של בלגן שיעכב כל פעילות כלכלית או עסקית (או אחרת) שאפשר לדמיין, וכל זה רק כדי שחס וחלילה לא יהיה איזה גוף שצריך להירשם בו לעמוד בכמה תנאים מינימליים כדי לעסוק במשהו שעלול לגרום לאסון ולמוות המוני?
ובאמת קשה להבין שאת העיקרון הזה אפשר, ולפעמים ראוי, להחיל גם במקרים שבהם ההשלכות קצת פחות חמורות מאסון הומניטרי בפוטנציה? (אולי בעיניך משפחה שאיבדה את כל רכושה כי הבחור שהתיימר להיות עורך דין לא הבין את החוזה שהצד השני הביא לו זה משהו שאפשר להקל בו ראש, אבל לטעמי גם זה דבר שראוי לנסות למנוע)

כנראה שצוקרברג עוקב אחרי פורום שדים כי הוא הקפיץ לי בפייסבוק את הכתבה המעולה הזאת:

https://www.themarker.com/career/.premi ... mTDyFqN-SQ

אמלק: מספר המקצועות שדורשים רישוי בישראל - 142.
בשוודיה - 38.

כלומר אם אנחנו רוצים לחקות את המודל השוודי אפשר מחר בבוקר לבטל 100 גילדות כאלה.
נכון, נשאיר את אלה שהכרחי שיהיו, אבל כמובן שרוב הגילדות יוצרות חסמי כניסה מיותרים למקצועות מסוימים, מאטות את קצב הבניה ומייקרות את התהליך (בגלל גילדת השמאים למשל), מגבילות מספר נהגי המונית וחוסמות את הכניסה של אובר (פתרון נוח וזול יותר שעובד מצוין) ובגדול מעלות את יוקר המחייה לכולנו לטובת קבוצות לחץ קטנות.

אמרתי לך שאני לא מתכוון להיכנס לפרטי הפרטים של התועבה המוסרית שלך כדי להפוך אותה לקצת פחות מתועבת.
אם יש לך השגות על איזה פרט קטן כזה או אחר (כמו הצורך בקיומו של ארגון מסוים), מצדי תהפוך את זה למשימת חייך לבטל אותו, אבל די עם הזיוני שכל האלה ש"לא צריך אח גדול" וכו' וכו'.
לפחות התקפלת מהשטות של "אני מבין מספיק גדול בהכול כדי לבחון לבד גם את החשמלאי שלי וגם את האונקולוג שלי וגם את הרואה חשבון שלי, ולכן הכול על הזין שלי".

ואובר (וגם airbnb, במקרים הנדירים יותר ויותר שבהם מדובר על אדם פרטי שמשכיר את הבית שבו הוא גר) זאת עוד דרך מתוחכמת להפוך אנשים לעבדים תוך כדי שמלטפים להם את האגו ומספרים להם שהם "יזמים" (נהגי אובר, למשל, מרוויחים לא פעם פחות משכר המינימום, תוך שהם מחסלים את עסקי המוניות באותו אזור, וכך במקום נהגי מוניות שעברו הכשרה ומפוקחים אנחנו מקבלים סטודנט שלא ישן בלילה ומרוויח 70% משכר מינימום תמורת זה שהוא מסיע אותנו (אין לי לצערי את הלינק, אבל אם זה חשוב לך, יש אין ספור פרטים כולל רפרנסים למחקרים וכדומה בדף הפייסבוק של דותן לשם או משהו כזה).
מצד שני, ברור לי שאתה אישית בלעת את החרטא על "יזמות זעירה" בלי מלח, ואני מניח שפתחתי פה פתח להתנצחות אין סופית חדשה, אז אם זה ככה - בוא נשאיר את הדיון הזה לפעם אחרת (או שתלך לדותן הזה, תקרא מה הוא אומר ותריב איתו).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 19:03 
סמל אישי של המשתמש
אל באנדי כתב:
אין לי כוח לקרוא 5 עמודים
שמישהו יספר לי קצת על זהות
לא מפסיקים לדבר עליהם
מה הסיפור?

תמונה

https://www.facebook.com/thisisamalek/p ... =3&theater

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 19:29 
סמל אישי של המשתמש
ויש גם את זה:
ציטוט:
ראשי המשטר האיראני הקוראים להשמדתנו ועושים כל שביכולתם כדי לקדם זאת, הם האויב, הם 'ראש
הנחש', ואותם צריך, מוסרי, וגם אפשרי, לחסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 21:47 
אדום מטלי כתב:
א.ב כתב:
אדום מטלי כתב:
אחרי ששמענו שסוצאליזם וערבות הדדית פשטו את הרגל בבריה״מ ובקובה, האם יש מדינה שמדגימה את נפלאות הקפיטליזם והשוק החופשי? איזו מדינה כיום היא האופטימום מבחינתכם?

בעקרון על כל מדינה שאני ארשום לך יקפוץ מישהו ויסביר שזה לא קפיטליזם כי ככה וככה וזה דיון שלא נגמר. הנה למשל כבר מישהו כתב כאן:

ציטוט:
מה זאת אומרת? צ'ילה של פינושה, ארגנטינה של החונטה, רוסיה של האוליגרכים או שאר הניסויים של מילטון פרידמן ימ"ש לא מספיקים?

כמובן שמדובר במשטרים רודנים שלהם ולקפיטליזם/שוק חופשי אין קשר בעולם.

אבל אם בכל זאת אני עושה חיפוש כללי בגוגל (כן, אין לי כרגע משהו יותר טוב כי "דעתי האישית" זה עוד יותר סובייקטיבי)
בגדול כמעט בכל הרשימות מצאתי את אותה חמיישיה פותחת:

1. הונג קונג
2. סינגפור
3. ניו זילנד
4. שוויץ
5. אוסטרליה

לרוב אירלנד השישית, וגם בריטניה וקנדה שם באיזור. עוד ראיתי את אסטוניה והולנד.
הסקנדינביות מעל ישראל.
החיפוש מוביל הרבה פעמים לאותו מקור או מקורות דומים, לפעמים בשינוי של שנים (דירוג מ2016, 2017 וכד')

את רוב המדינות שכתבת אני לא מכיר, אז אני לא יודע עד כמה אתה צודק (ומה בדיוק אתה מחפש בגוגל כדי למצוא את זה...). את אוסטרליה אני מכיר לא רע. אני מודיע לך חגיגית שמוציאים כאן הרבה יותר מאשר בישראל על דברים שאתה מצהיר שאתה לא מוכן שיקחו מהכיס שלך בשביל לתת לאחרים. תרבות על כל גווניה, ספורט (ברמה שאתה לא תופס בכלל), שטחים ירוקים בתוך העיר, תחבורת ציבורית, חינוך, רווחה ועוד. זו חברה הרבה יותר סוציאלית מאשר ישראל. בוא לכאן לשנה לא כאזרח, אלא אפילו על ויזת עבודה, ותרגיש את זה על בשרך.

אז אני מודיע לך חגיגית שאני לא מומחה לענייני אוסטרליה, אבל מריצה מהירה באינטרנט מתקבל לי בכל מקום שהיא מדינה קפילטיסטית. כן, זה לא מחקר מעמיק, אבל מצד שני קשה לי גם להסתמך על מה שאתה אומר. הרי אתה אומר את זה על אוסטרליה וגם אלפקה כתב איזה מילה וחצי על בריטניה (שהיא הפחות קפיטליסטית). אבל מה? בסך הכל גרתם שם קצת. אין לי מושג אם אתם כלכלנים, אם התעמקתם בנושא, אם אתם מדברים מתוך תחושה של לחיות שם. אני יכול להבטיח לך שחצי מאזרחי ישראל חושבים שישראל מדינה קפיטליסטית ושוודיה סוציאליסטית. סו וואט?
אבל אני בכל זאת אשמח לבוא לשנה ולהרגיש על בשרי. :)

בכל מקרה, אם יש לך הסברים ומקורות למה אוסטרליה היא מדינה סוציאלית אשמח לשמוע ולהכיר. אבל אני לא יכול להסתמך על הדברים שלך כי "גרת שם".
כאן למשל:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7 ... 7%99%D7%94
חושבים אחרת ממך.
ולא, ויקיפדיה לא מקור האמת בעולם. אבל זה יותר אמין מבחינתי, במיוחד בצירוף מקורות מחו"ל שקיבלתי כשעשיתי גוגל על רשימת המדינות הקפיטליסטיות. אני בכל מקרה באמת אשמח לדעת עוד - הרי בסופו של דבר הבאתי דירוג מגוגל ואני לא יכול להתייחס לכל מדינה ומדינה בעולם האם היא קפיטליסטית או לא ועד כמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 21:59 
ציטוט:
אמרתי לך שאני לא מתכוון להיכנס לפרטי הפרטים של התועבה המוסרית שלך כדי להפוך אותה לקצת פחות מתועבת.
אם יש לך השגות על איזה פרט קטן כזה או אחר (כמו הצורך בקיומו של ארגון מסוים), מצדי תהפוך את זה למשימת חייך לבטל אותו, אבל די עם הזיוני שכל האלה ש"לא צריך אח גדול" וכו' וכו'.
לפחות התקפלת מהשטות של "אני מבין מספיק גדול בהכול כדי לבחון לבד גם את החשמלאי שלי וגם את האונקולוג שלי וגם את הרואה חשבון שלי, ולכן הכול על הזין שלי".

אין לי השגות על פרט קטן זה או אחר, אתה מקטין את ההבדל ביננו לשוודיה למשל.
הראתי שיש הבדל של 100 גילדות מתוך 140 שיש בישראל.
כלומר יותר מ70% מהגילדות בישראל הן בסבירות גבוהה מאוד מיותרות.
זה לא משימת חיי לבטל ולשנות משהו, אנחנו בסך הכל מדברים על משהו בפורום. אני לא מזיין את השכל, אלא כותב את דעתי כמו שאתה כותב את דעתך. אני באמת חושב שהמדינה לא צריכה לתפקד כאח גדול ושבפועל זה מה שחברי הכנסת בישראל מנסים להנחיל כאן.
לא אמרתי אף פעם שאני מבין מספיק גדול בהכול, אתה סתם מכניס לי מילים לפה כדי לנסות להתנגח בטיעונים שלא אמרתי כי ככה נח לך. אני כן חושב שברוב המקרים ההתערבות של המדינה מסיבה יותר נזק מאשר תועלת, והסתייגתי לגבי מספר דברים שהם ענייני חיים ומוות. אבל היי, יותר קל לך ככה להציג את הטיעונים שלי כדי לרדד אותם ואז לענות. וגם אז מה שאתה מצליח לייצר זה "די עם הזיוני שכל". נייס.

ציטוט:
ואובר (וגם airbnb, במקרים הנדירים יותר ויותר שבהם מדובר על אדם פרטי שמשכיר את הבית שבו הוא גר) זאת עוד דרך מתוחכמת להפוך אנשים לעבדים תוך כדי שמלטפים להם את האגו ומספרים להם שהם "יזמים" (נהגי אובר, למשל, מרוויחים לא פעם פחות משכר המינימום, תוך שהם מחסלים את עסקי המוניות באותו אזור, וכך במקום נהגי מוניות שעברו הכשרה ומפוקחים אנחנו מקבלים סטודנט שלא ישן בלילה ומרוויח 70% משכר מינימום תמורת זה שהוא מסיע אותנו (אין לי לצערי את הלינק, אבל אם זה חשוב לך, יש אין ספור פרטים כולל רפרנסים למחקרים וכדומה בדף הפייסבוק של דותן לשם או משהו כזה).
מצד שני, ברור לי שאתה אישית בלעת את החרטא על "יזמות זעירה" בלי מלח, ואני מניח שפתחתי פה פתח להתנצחות אין סופית חדשה, אז אם זה ככה - בוא נשאיר את הדיון הזה לפעם אחרת (או שתלך לדותן הזה, תקרא מה הוא אומר ותריב איתו).

עבדות היא מצב שבו אדם נמצא בבעלות של מישהו אחר ועובד עבורו מבלי שיש לו את חופש הבחירה לכך. אז זה שתזרוק מילים גדולות כמו עבדות לא יהפכו את הדברים שלך לנכונים. נהגי אובר עושים את מה שהם עושים מרצונם החופשי, והם חליטים לעצמם אם זה משתלם או לא. הם מחסלים את עסקי המוניות באיזור? הם בעיקר מורידים את יוקר המחיה ועוזרים לאנשים להתנייד בקלות ממקום למקום.
אני אעקוב אחרי דותן לשם. אני עוקב אחרי הרבה אנשים שהפוכים ממני בדעות הכלכליות (עמי וטורי ודומיהם). למעשה ככה פיתחתי את התודעה הכלכלית שלי לפני כמה שנים טובות (הגעתי מסוציאליזם, ודווקא ממעקב ברשתות החברתיות נחשפתי לעוד דעות מנוגדות בתגובות והגעתי לעקוב אחרי עוד אנשים/קראתי בעצמי ברחבי המרשתת).
שמח שברור לך מה אני אישית חושב, או למה אני מאמין או מה אני מכיר. אחר כך עוד תעיז להגיד בזלזול שאני מר גאון שיודע הכל, בזמן שאתה מתיימר לדעת עליי אישית. הגמל הדבשת וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 23:08 
סמל אישי של המשתמש
אתה מודע לזה שאין כזה דבר מדינה קפיטליסטית או מדינה סוציאלית?
אלא אם אתה דביל.

זה לא 0 ו1, זה ספקטרום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 23:13 
סמל אישי של המשתמש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 23:32 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
ציטוט:

1.
אין לי השגות על פרט קטן זה או אחר, אתה מקטין את ההבדל ביננו לשוודיה למשל.
הראתי שיש הבדל של 100 גילדות מתוך 140 שיש בישראל.
כלומר יותר מ70% מהגילדות בישראל הן בסבירות גבוהה מאוד מיותרות.
זה לא משימת חיי לבטל ולשנות משהו, אנחנו בסך הכל מדברים על משהו בפורום. אני לא מזיין את השכל, אלא כותב את דעתי כמו שאתה כותב את דעתך. אני באמת חושב שהמדינה לא צריכה לתפקד כאח גדול ושבפועל זה מה שחברי הכנסת בישראל מנסים להנחיל כאן.
לא אמרתי אף פעם שאני מבין מספיק גדול בהכול, אתה סתם מכניס לי מילים לפה כדי לנסות להתנגח בטיעונים שלא אמרתי כי ככה נח לך. אני כן חושב שברוב המקרים ההתערבות של המדינה מסיבה יותר נזק מאשר תועלת, והסתייגתי לגבי מספר דברים שהם ענייני חיים ומוות. אבל היי, יותר קל לך ככה להציג את הטיעונים שלי כדי לרדד אותם ואז לענות. וגם אז מה שאתה מצליח לייצר זה "די עם הזיוני שכל". נייס.

ציטוט:

2.
עבדות היא מצב שבו אדם נמצא בבעלות של מישהו אחר ועובד עבורו מבלי שיש לו את חופש הבחירה לכך. אז זה שתזרוק מילים גדולות כמו עבדות לא יהפכו את הדברים שלך לנכונים. נהגי אובר עושים את מה שהם עושים מרצונם החופשי, והם חליטים לעצמם אם זה משתלם או לא. הם מחסלים את עסקי המוניות באיזור? הם בעיקר מורידים את יוקר המחיה ועוזרים לאנשים להתנייד בקלות ממקום למקום.
אני אעקוב אחרי דותן לשם. אני עוקב אחרי הרבה אנשים שהפוכים ממני בדעות הכלכליות (עמי וטורי ודומיהם). למעשה ככה פיתחתי את התודעה הכלכלית שלי לפני כמה שנים טובות (הגעתי מסוציאליזם, ודווקא ממעקב ברשתות החברתיות נחשפתי לעוד דעות מנוגדות בתגובות והגעתי לעקוב אחרי עוד אנשים/קראתי בעצמי ברחבי המרשתת).
שמח שברור לך מה אני אישית חושב, או למה אני מאמין או מה אני מכיר. אחר כך עוד תעיז להגיד בזלזול שאני מר גאון שיודע הכל, בזמן שאתה מתיימר לדעת עליי אישית . הגמל הדבשת וכו'.

1. מי אמר שמה שטוב לשוודיה טוב לישראל?
אין איזה מספר פלא של גופי תקינה\רגולציה שצריך להגיע בדיוק אליו. כל מדינה והשאלות שעולות בה, והתשובות שהיא מוצאת להן.
במקום להזות על איזה יעד פלאי שצריך לשאוף אליו, כדאי לבדוק כל מקרה לגופו, ולהחליט בצורה הגיונית (האם צריך לחייב עורכי דין לעמוד בתנאים מסוימים? לא יודע. האם רופאים צריכים? ודאי. האם חשמלאים? מרמה כלשהי נראה לי לא הגיוני שלא. וכו' וכו').

2. המילה עבדות היתה באמת חזקה מדי. "עבודה בשכר מתחת לשכר המינימום" היה קצת ארוך אבל יותר מדויק.
ואני שמח לשמוע שלא בלעת את קשקוש היזמות. מצד שני, אני רואה, לצערי, שאתה מסתפק בלראות בדיוק עד קצה האף של עצמך, ומעבר לזה ששאובר עוזר לך בחיים האישיים שלך שום דבר לא ממש מעניין אותך.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 23:40 
KingAlpaca כתב:
אתה מודע לזה שאין כזה דבר מדינה קפיטליסטית או מדינה סוציאלית?
אלא אם אתה דביל.

זה לא 0 ו1, זה ספקטרום.

מודע לזה. גם כתבתי במפורש שבריטניה היא הפחות קפיטליסטית מבין אוסטרליה ובריטניה. מכאן יכלת להבין שאני יודע שיש ספקטרום.
אלא אם אתה דביל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 23:42 
אין דבר כזה מישהו 'דביל' או 'לא דביל'.
שניכם כנראה על הספקטרום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 23:53 
ציטוט:
אין איזה מספר פלא של גופי תקינה\רגולציה שצריך להגיע בדיוק אליו. כל מדינה והשאלות שעולות בה, והתשובות שהיא מוצאת להן.
במקום להזות על איזה יעד פלאי שצריך לשאוף אליו, כדאי לבדוק כל מקרה לגופו, ולהחליט בצורה הגיונית (האם צריך לחייב עורכי דין לעמוד בתנאים מסוימים? לא יודע. האם רופאים צריכים? ודאי. האם חשמלאים? מרמה כלשהי נראה לי לא הגיוני שלא. וכו' וכו').

2. המילה עבדות היתה באמת חזקה מדי. "עבודה בשכר מתחת לשכר המינימום" היה קצת ארוך אבל יותר מדויק.
ואני שמח לשמוע שלא בלעת את קשקוש היזמות. מצד שני, אני רואה, לצערי, שאתה מסתפק בלראות בדיוק עד קצה האף של עצמך, ומעבר לזה ששאובר עוזר לך בחיים האישיים שלך שום דבר לא ממש מעניין אותך.

1. הו, אחלה. לגמרי איתך בעניין הזה. אני גם חושב שכאשר מאמצים משהו שמצליח במקום אחר צריך לקחת בחשבון את כל המשתנים וההשפעות וההתאמות שיש לעשות למקום שאליו לוקחים אותו (למשל בהקשר של שוודיה, שכאן מאוד רוצים לאמץ את אורך חופשת הלידה, יש ממוצע של 1.9 ילדים לעומת 3.1 בישראל). אני לא חושב שצריך לקחת כל דבר משם באוטומט, אבל אתה לא חושב שהפער העצום הזה צריך להדהד? הוא לא, לכל הפחות, מעלה לך ספקות? הרי ברור שגם אני לא עברתי עכשיו על 140 הגילדות בישראל וחקרתי כל אחת ואחת והגעתי להחלטה מושכלת מי ראויה להתקיים ומי בולמת את שוק העבודה. אבל כן, ברור לי שיש גילדות מיותרות בארץ שמייקרות את החיים של כולנו (את אלה שזכרתי מהראש כבר כתבתי כאן, ואחסוך לכולנו לעבור על הרשימה כולה).

2. יש לי ניסוח קצת יותר ארוך אבל טיפה יותר מדויק - "עבודה מבחירה מתחת לשכר המינימום" (מה גם שאני ממש לא יודע אם זה באמת מתחת לשכר המינימום, זה משהו שנזרק כאן ללא גיבוי). אם תהיה לי אפשרות לעבוד במשהו שיכניס לי כסף קל מהצד, למה למנוע את זה ממני? אנשים רוצים לעבוד באובר. אף אחד לא דוחף אותם לשם, זו הבחירה שלהם. למה אתה חושב שאתה יודע יותר טוב מאותם אנשים מה טוב עבורם?
ואובר לא עוזר לי בחיים האישיים, מכיוון שאיגוד נהגי המוניות פקד לליכוד כמות גדולה של חברים. הם דאגו לקדם את ישראל כ"ץ ולשמור על הכוח שלו והוא בתמורה חסם את הפעילות של אובר בארץ.
התוצאה? כולנו משלמים מחיר יקר יותר על נסיעות.
אתה בעיקר עסוק בלספר כמה אני לא רואה מעבר לאף של עצמי, בזמן שאתה מונע מאחרים לעבוד בעבודה לא מחייבת ובשעות נוחות לפי בחירתם, ובעיקר בעיקר הכי חשוב - עבודה שהם רוצים לעבוד בה. העיקר תרגיש טוב עם עצמך שאתה סוציאלי ומתחשב כשבפועל מה שאתה תומך בו מונע מאנשים לעבוד ולאנשים נוספים אותה פעולה מעלה את יוקר המחייה.

נערך לאחרונה על ידי א.ב בתאריך 11 מרץ 2019, 00:01, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 23:58 
NARKOTIKA כתב:
אין דבר כזה מישהו 'דביל' או 'לא דביל'.
שניכם כנראה על הספקטרום.

:)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 00:58 
א.ב כתב:
אדום מטלי כתב:
א.ב כתב:
אדום מטלי כתב:
אחרי ששמענו שסוצאליזם וערבות הדדית פשטו את הרגל בבריה״מ ובקובה, האם יש מדינה שמדגימה את נפלאות הקפיטליזם והשוק החופשי? איזו מדינה כיום היא האופטימום מבחינתכם?

בעקרון על כל מדינה שאני ארשום לך יקפוץ מישהו ויסביר שזה לא קפיטליזם כי ככה וככה וזה דיון שלא נגמר. הנה למשל כבר מישהו כתב כאן:

ציטוט:
מה זאת אומרת? צ'ילה של פינושה, ארגנטינה של החונטה, רוסיה של האוליגרכים או שאר הניסויים של מילטון פרידמן ימ"ש לא מספיקים?

כמובן שמדובר במשטרים רודנים שלהם ולקפיטליזם/שוק חופשי אין קשר בעולם.

אבל אם בכל זאת אני עושה חיפוש כללי בגוגל (כן, אין לי כרגע משהו יותר טוב כי "דעתי האישית" זה עוד יותר סובייקטיבי)
בגדול כמעט בכל הרשימות מצאתי את אותה חמיישיה פותחת:

1. הונג קונג
2. סינגפור
3. ניו זילנד
4. שוויץ
5. אוסטרליה

לרוב אירלנד השישית, וגם בריטניה וקנדה שם באיזור. עוד ראיתי את אסטוניה והולנד.
הסקנדינביות מעל ישראל.
החיפוש מוביל הרבה פעמים לאותו מקור או מקורות דומים, לפעמים בשינוי של שנים (דירוג מ2016, 2017 וכד')

את רוב המדינות שכתבת אני לא מכיר, אז אני לא יודע עד כמה אתה צודק (ומה בדיוק אתה מחפש בגוגל כדי למצוא את זה...). את אוסטרליה אני מכיר לא רע. אני מודיע לך חגיגית שמוציאים כאן הרבה יותר מאשר בישראל על דברים שאתה מצהיר שאתה לא מוכן שיקחו מהכיס שלך בשביל לתת לאחרים. תרבות על כל גווניה, ספורט (ברמה שאתה לא תופס בכלל), שטחים ירוקים בתוך העיר, תחבורת ציבורית, חינוך, רווחה ועוד. זו חברה הרבה יותר סוציאלית מאשר ישראל. בוא לכאן לשנה לא כאזרח, אלא אפילו על ויזת עבודה, ותרגיש את זה על בשרך.

אז אני מודיע לך חגיגית שאני לא מומחה לענייני אוסטרליה, אבל מריצה מהירה באינטרנט מתקבל לי בכל מקום שהיא מדינה קפילטיסטית. כן, זה לא מחקר מעמיק, אבל מצד שני קשה לי גם להסתמך על מה שאתה אומר. הרי אתה אומר את זה על אוסטרליה וגם אלפקה כתב איזה מילה וחצי על בריטניה (שהיא הפחות קפיטליסטית). אבל מה? בסך הכל גרתם שם קצת. אין לי מושג אם אתם כלכלנים, אם התעמקתם בנושא, אם אתם מדברים מתוך תחושה של לחיות שם. אני יכול להבטיח לך שחצי מאזרחי ישראל חושבים שישראל מדינה קפיטליסטית ושוודיה סוציאליסטית. סו וואט?
אבל אני בכל זאת אשמח לבוא לשנה ולהרגיש על בשרי. :)

בכל מקרה, אם יש לך הסברים ומקורות למה אוסטרליה היא מדינה סוציאלית אשמח לשמוע ולהכיר. אבל אני לא יכול להסתמך על הדברים שלך כי "גרת שם".
כאן למשל:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7 ... 7%99%D7%94
חושבים אחרת ממך.
ולא, ויקיפדיה לא מקור האמת בעולם. אבל זה יותר אמין מבחינתי, במיוחד בצירוף מקורות מחו"ל שקיבלתי כשעשיתי גוגל על רשימת המדינות הקפיטליסטיות. אני בכל מקרה באמת אשמח לדעת עוד - הרי בסופו של דבר הבאתי דירוג מגוגל ואני לא יכול להתייחס לכל מדינה ומדינה בעולם האם היא קפיטליסטית או לא ועד כמה.

אתה מצחיק. כבר עשית את אותה טעות (טיפשית, אם יורשה לי) באשכול אחר לפני כמה חודשים. הבאת כתבה מוויקיפדיה שבאוסטרליה כלכלה קפיטליסטית, והיא כלכלה גדולה. אין כאן שום הסבר על איזה ״מדד קפיטליסטיות״. עכשיו, אין חולק על כך שהיא כלכלה גדולה וחזקה, ואין חולק על כך שהשיטה היא קפיטליסטית (במובן הזה שהיא לא קומוניסטית) כמו בכל מדינות המערב, כולל המדינות הכי סוציאליסטיות.
אני ביקשתי דוגמא למדינות שבהן הקפיטליזם כמו שאתה רוצה אותו (לטעמי ג׳ונגל אנושי שבו החזק=העשיר מסתדר ושהשאר יסבלו) מתקיים. נתת כדוגמא את אוסטרליה. ובכן, אני גר באוסטרליה, ומודיע לך שאם בישראל אתה מתעצבן על זה שלוקחים כסף מהכיס שלך ומשקיעים אותו בעניינים לא קיומיים כמו בתרבות, בתחבורה ציבורית, בשמורות טבע, בספורט, בזיקוקים לשנה החדשה - באוסטרליה היית נזקק לכדורי הרגעה, כי כאן הרשויות מוציאות הרבה יותר על רווחת האזרח, כולל ברמה המוניציפלית. אני לא הולך להביא לך מספרים כי אין לי עניין להתאמץ להוכיח לך את זה, אז אולי בהונג קונג או טאיוואן אתה צודק, אבל באוסטרליה אתה טועה בענק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 01:36 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
ציטוט:

1. הו, אחלה. לגמרי איתך בעניין הזה. אני גם חושב שכאשר מאמצים משהו שמצליח במקום אחר צריך לקחת בחשבון את כל המשתנים וההשפעות וההתאמות שיש לעשות למקום שאליו לוקחים אותו (למשל בהקשר של שוודיה, שכאן מאוד רוצים לאמץ את אורך חופשת הלידה, יש ממוצע של 1.9 ילדים לעומת 3.1 בישראל). אני לא חושב שצריך לקחת כל דבר משם באוטומט, אבל אתה לא חושב שהפער העצום הזה צריך להדהד? הוא לא, לכל הפחות, מעלה לך ספקות? הרי ברור שגם אני לא עברתי עכשיו על 140 הגילדות בישראל וחקרתי כל אחת ואחת והגעתי להחלטה מושכלת מי ראויה להתקיים ומי בולמת את שוק העבודה. אבל כן, ברור לי שיש גילדות מיותרות בארץ שמייקרות את החיים של כולנו (את אלה שזכרתי מהראש כבר כתבתי כאן, ואחסוך לכולנו לעבור על הרשימה כולה).

2. יש לי ניסוח קצת יותר ארוך אבל טיפה יותר מדויק - "עבודה מבחירה מתחת לשכר המינימום" (מה גם שאני ממש לא יודע אם זה באמת מתחת לשכר המינימום, זה משהו שנזרק כאן ללא גיבוי). אם תהיה לי אפשרות לעבוד במשהו שיכניס לי כסף קל מהצד, למה למנוע את זה ממני? אנשים רוצים לעבוד באובר. אף אחד לא דוחף אותם לשם, זו הבחירה שלהם. למה אתה חושב שאתה יודע יותר טוב מאותם אנשים מה טוב עבורם?
ואובר לא עוזר לי בחיים האישיים, מכיוון שאיגוד נהגי המוניות פקד לליכוד כמות גדולה של חברים. הם דאגו לקדם את ישראל כ"ץ ולשמור על הכוח שלו והוא בתמורה חסם את הפעילות של אובר בארץ.
התוצאה? כולנו משלמים מחיר יקר יותר על נסיעות.
אתה בעיקר עסוק בלספר כמה אני לא רואה מעבר לאף של עצמי, בזמן שאתה מונע מאחרים לעבוד בעבודה לא מחייבת ובשעות נוחות לפי בחירתם, ובעיקר בעיקר הכי חשוב - עבודה שהם רוצים לעבוד בה. העיקר תרגיש טוב עם עצמך שאתה סוציאלי ומתחשב כשבפועל מה שאתה תומך בו מונע מאנשים לעבוד ולאנשים נוספים אותה פעולה מעלה את יוקר המחייה.

1. עם כל הכבוד לשוודיה, אני לא מתרגש מפער, מהדהד ככל שיהיה, בין שתי דוגמאות אקראיות. כשאכיר את ההתפלגות אדע להגיד לך יותר. אולי אתה יכול להרחיב בנושא.
2. ברור שמבחירה, אל תכניס לי מילים לפה, גם אם יותר קל להתמודד עם טיעון הקש שדחפת לי פה. אני אתעלם מהדיון מהוויכוח של עם הדברים שאתה מנסה להציג כאילו טענתי.
ואני לא "אומר לך" שאתה לא רואה אף אחד מלבד עצמך, מה שעשיתי נקרא לשקף לך את מה שאתה אומר.
דרך אגב, שלא ישתמע לא נכון, אין לי בעיה עם מי שרוצה לעבוד בעבודה שנייה, אבל יש לי בעיה עם ניצול של אנשים (כמו עבודה בשכר שנמוך מהמינימום, את הרפרנס המסודר תמצא, כאמור, אצל הלשם הזה).
אה, ויש לי גם בעיה קלה עם זה שאנשים, שאף אחד לא יודע מי הם ומה הם ואף אחד לא הסמיך אותם לקחת אחריות על חיים של אחרים ולהסיע אותם ברכב ממקום למקום, הולכים אחרי יום עבודה לנהוג עוד כמה שעות (ועוד בשכר רעב כדי לשרוד, על חשבון שעות הפנאי שלהם, אבל מסתבר שאת חלקנו זה בכלל לא מעניין).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 08:30 
סמל אישי של המשתמש
הדף של החמישיה הקאמרית הציף היום את הקלאסיקה הזו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 09:30 
שם כסף שזהות לא עוברת את אחוז החסימה. הנוכחות שלהם ברשת פשוט לא פרופורציונלית לכלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 09:39 
סמל אישי של המשתמש
לאפה בחינם כתב:
שם כסף שזהות לא עוברת את אחוז החסימה. הנוכחות שלהם ברשת פשוט לא פרופורציונלית לכלום.

זה לא לגמרי נכון. היו איזה שני סקרים שהם עברו. מסכים שזה חסר פרופורציה, כי יש להם שני קהלים מאד חופרים ברשת של הליברטריאנים ואנשי עלה ירוק. אבל זה לא אלדד יניב, שבאמת לא היה קשור לכלום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 18:28 
סמל אישי של המשתמש
באמת יש פה שלושה אנשים שמצביעים לפייגלין?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 18:53 
הכל זה ספקטרום אבל קפיטליזם זה סתם קקי.
KID A כתב:

אומרים שזה הכי מאוזן... כי הימין המדיני והרצון להקים בית מקדש ולהבהיר את המזה"ת מתאזן כנראה עם ההומופוביה, שמירה על ערכי המשפחה, ונאוליברליזם פנאטי ששואף להפריט בתי חולים.
אבל הוא כזה ליברליייי (כאילו, אפילו ליברלי הוא לא וגם זה לא להיט)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 23:11 
ציטוט:
אתה מצחיק. כבר עשית את אותה טעות (טיפשית, אם יורשה לי) באשכול אחר לפני כמה חודשים. הבאת כתבה מוויקיפדיה שבאוסטרליה כלכלה קפיטליסטית, והיא כלכלה גדולה. אין כאן שום הסבר על איזה ״מדד קפיטליסטיות״. עכשיו, אין חולק על כך שהיא כלכלה גדולה וחזקה, ואין חולק על כך שהשיטה היא קפיטליסטית (במובן הזה שהיא לא קומוניסטית) כמו בכל מדינות המערב, כולל המדינות הכי סוציאליסטיות.

לא הבנתי למה זאת טעות. אם אתה רוצה פירוט עמוק יותר אתה יכול לחפש באינטרנט ותקבל הסברים יותר מעמיקים על מדד קפיטליסטיות. לא הבנתי את החלק השני שכתבת, ש"השיטה היא קפיטליסטית כמו בכל מדינות המערב, כולל המדינות הכי סוציאליסטיות". מה? אתה אומר שבעצם גם המדינות הכי סוציאליסטיות הן קפילטיסטיות? אתה פשוט טועה.

ציטוט:
אני ביקשתי דוגמא למדינות שבהן הקפיטליזם כמו שאתה רוצה אותו (לטעמי ג׳ונגל אנושי שבו החזק=העשיר מסתדר ושהשאר יסבלו) מתקיים.

לא נכון. אתה כתבת, ואני מצטט מילה במילה: "אחרי ששמענו שסוצאליזם וערבות הדדית פשטו את הרגל בבריה״מ ובקובה, האם יש מדינה שמדגימה את נפלאות הקפיטליזם והשוק החופשי? איזו מדינה כיום היא האופטימום מבחינתכם?"
ביקשת דוגמה למדינה שמדגימה את נפלאות הקפיטליזם והשוק החופשי. זה כתוב ממש בבירור. לא ביקשת דוגמה למדינות שבהן הקפיטליזם כמו שאני רוצה אותו.
ואחרי שסגרנו את הפינה שפשוט לא שאלת כמו שצריך (ומן הסתם לא יכלתי לנחש למה התכוונת, כי מה שכתבת לא ניתן לפרשנות אחרת), אז התשובה שלי היא שאני לא מכיר מספיק את כל המדינות לעומק כדי לתת לך מדינה ספציפית (אני הרי לא מכיר את מערכת המס, מתן חלוקת התקציבים בכל נושא וכד' לעומק), אבל מהמעט שקראתי אני קונה בכל יום נתון שנהיה מדינה קפיטליסטית כמו אוסטרליה.

ציטוט:
נתת כדוגמא את אוסטרליה. ובכן, אני גר באוסטרליה, ומודיע לך שאם בישראל אתה מתעצבן על זה שלוקחים כסף מהכיס שלך ומשקיעים אותו בעניינים לא קיומיים כמו בתרבות, בתחבורה ציבורית, בשמורות טבע, בספורט, בזיקוקים לשנה החדשה - באוסטרליה היית נזקק לכדורי הרגעה, כי כאן הרשויות מוציאות הרבה יותר על רווחת האזרח, כולל ברמה המוניציפלית. אני לא הולך להביא לך מספרים כי אין לי עניין להתאמץ להוכיח לך את זה, אז אולי בהונג קונג או טאיוואן אתה צודק, אבל באוסטרליה אתה טועה בענק.

well, אם לא תביא לי מספרים אז כל הדיון הזה עקר. אני מאמין שאני בסוף כן אקרא קצת יותר לעומק על אוסטרליה כי זה מעניין אותי, אבל אתה סתם כותב "מוציאים יותר". אולי מוציאים שם את הכסף באופן יעיל הרבה יותר? הרי בישראל הבעיה היא לא כמות ההוצאות (ההוצאות כאן גדולות מאוד), אלא הדרך בה מוציאים אותן - ובמקום לייעל דברים ממשיכים לשפוך עוד כסף כאילו שזה יפתור את הבעיה.

אני בכל מקרה גם אשמח לפענח את המשפט שלך "אין חולק על כך שהשיטה היא קפיטליסטית (במובן הזה שהיא לא קומוניסטית) כמו בכל מדינות המערב, כולל המדינות הכי סוציאליסטיות.". זה הכי מסקרן אותי. מה זה לעזאזל השיטה היא קפיטליסטית אבל המדינה לא קפיטליסטית? כי אוסטרליה כן קפיטליסטית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 23:24 
ציטוט:
1. עם כל הכבוד לשוודיה, אני לא מתרגש מפער, מהדהד ככל שיהיה, בין שתי דוגמאות אקראיות. כשאכיר את ההתפלגות אדע להגיד לך יותר. אולי אתה יכול להרחיב בנושא.
2. ברור שמבחירה, אל תכניס לי מילים לפה, גם אם יותר קל להתמודד עם טיעון הקש שדחפת לי פה. אני אתעלם מהדיון מהוויכוח של עם הדברים שאתה מנסה להציג כאילו טענתי.
ואני לא "אומר לך" שאתה לא רואה אף אחד מלבד עצמך, מה שעשיתי נקרא לשקף לך את מה שאתה אומר.
דרך אגב, שלא ישתמע לא נכון, אין לי בעיה עם מי שרוצה לעבוד בעבודה שנייה, אבל יש לי בעיה עם ניצול של אנשים (כמו עבודה בשכר שנמוך מהמינימום, את הרפרנס המסודר תמצא, כאמור, אצל הלשם הזה).
אה, ויש לי גם בעיה קלה עם זה שאנשים, שאף אחד לא יודע מי הם ומה הם ואף אחד לא הסמיך אותם לקחת אחריות על חיים של אחרים ולהסיע אותם ברכב ממקום למקום, הולכים אחרי יום עבודה לנהוג עוד כמה שעות (ועוד בשכר רעב כדי לשרוד, על חשבון שעות הפנאי שלהם, אבל מסתבר שאת חלקנו זה בכלל לא מעניין).

1. זה לא רק שוודיה, בכתבה שהבאתי אליה קודם לינק יש דירוג של כמות הגילדות. אנחנו לא במקום טוב. (או טוב, אם מסתכלים מהצד שלך).
2. מדהים, זה תיאור מדויק של מה שאתה עושה לאורך האשכול. מנפח דברים שאני אומר, מוציא אותם מהקשרם ואז מנסה להתמודד עם טיעונים שלא טענתי. אני לעומת זאת, לא הכנסתי לך כלום לפה, אתה השמטת את המילה בחירה. אז הדגשתי אותה כי היא עקרונית מאוד.
אובר לא חייבת להיות עבודה שניה של בן אדם, יש סטודנטים שזאת העבודה היחידה שלהם. הם הרי לא יכולים להתחייב לעבודה מלאה, אז הם עובדים באובר מתי שנח להם וכמה שבא להם. אם נמנע את זה מהם לא בטוח שתהיה להם עבודה בכלל.
ולי אין בעיה שאדם x יסיע את אדם y ממקום אחד למקום שני. לטעמי שני הצדדים, גם x וגם y - יוצאים נשכרים מהנסיעה, הרי אחרת היא לא היתה מתבצעת. ויש לי חדשות בשבילך, מעצם זה שלאדם יש רישיון נהיגה (ולנהגי אובר, ובכן, יש רישיון נהיגה. אלא אם הם נוהגים בלי רישיון ואז המשטרה צריכה לעצור אותם כמו כל נהג אחר), ומתוקף כך יש להם אחריות על חיים של אחרים. אז בעצם מתן רישיון הנהיגה המדינה כן הסמיכה אותם לקחת אחריות על חיים של אחרים, אם על ידי זה שהם נוהגים על אותו כביש עם נהגים אחרים, הולכי רגל אחרים, ונוסעים אחרים יחד איתם באוטו. עבור חלקם זה לא לנהוג אחרי העבודה, זאת ה-עבודה שמחזיקה אותם עם הראש מעל המים, כי הם סטודנטים/מובטלים שמחפשים עבודה וכו'. ועבור חלקם זאת דרך גם לחזור הביתה ולעשות השלמת הכנסה על הדרך, כי הם בכל מקרה נוהגים הביתה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2019, 23:57 
סמל אישי של המשתמש
KID A כתב:

אגלה לך סוד,סקרי בחירות בפורום השדים בכל נושא שהוא ובמיוחד לגבי כנסת ישראל, הם מדגם מייצג פחות מאסקימוסים בסיביר כאוכלוסיית המדגם.
סקרים ותחזיות לגבי אירופה, ארה"ב,דרום אמריקה וישראל, יש פה כח קוסמי שלא נגמר :SMOKE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2019, 00:01 
סמל אישי של המשתמש
אתה באמת לא הבנת את הדבר המובן מאליו שמטלי כתב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2019, 00:10 
לגבי שיטה/מדינה קפיטליסטית? לדעתי הבנתי, אבל אני אתן לו להסביר את עצמו ולא אגיב באוויר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2019, 01:36 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
ולי אין בעיה שאדם x יסיע את אדם y ממקום אחד למקום שני. לטעמי שני הצדדים, גם x וגם y - יוצאים נשכרים מהנסיעה, הרי אחרת היא לא היתה מתבצעת. ויש לי חדשות בשבילך, מעצם זה שלאדם יש רישיון נהיגה (ולנהגי אובר, ובכן, יש רישיון נהיגה. אלא אם הם נוהגים בלי רישיון ואז המשטרה צריכה לעצור אותם כמו כל נהג אחר), ומתוקף כך יש להם אחריות על חיים של אחרים. אז בעצם מתן רישיון הנהיגה המדינה כן הסמיכה אותם לקחת אחריות על חיים של אחרים, אם על ידי זה שהם נוהגים על אותו כביש עם נהגים אחרים, הולכי רגל אחרים, ונוסעים אחרים יחד איתם באוטו. עבור חלקם זה לא לנהוג אחרי העבודה, זאת ה-עבודה שמחזיקה אותם עם הראש מעל המים, כי הם סטודנטים/מובטלים שמחפשים עבודה וכו'. ועבור חלקם זאת דרך גם לחזור הביתה ולעשות השלמת הכנסה על הדרך, כי הם בכל מקרה נוהגים הביתה.

אני מבין שאתה לא רואה את ההבדל בין להסיע חבר פה ושם לבין להסיע אנשים תמורת תשלום שמונה שעות ביום, אבל אני די בטוח שזה משהו פרטי שלך כי ההבדל די גדול.
כמו כן אני מבין שאין לך בעיה גם עם זה שאתה נותן לאנשים ששיעור המעורבות שלהם בתאונות גבוה מזה של נהגים מקצועיים (בממוצע, לך תדע ספציפית על כל אחד ואחד) להסיע אנשים למרות זאת.
ולצערי, זאת הרמה של כל הטיעונים שלך - אתה משטח הכול במידה שפשוט לא מאפשרת דיון משמעותי. (אני שם לב שאתה עושה את זה גם בדיון שאתה מנהל במקביל)
(לא יודע אם זה עניין אישי שלך או שזה נגזר מההשקפה הכלכלית שמצמצמת הכול ליחסי מסחר)

אגב, יש משהו שמעניין אותי. עיינתי בכתבה הזאת על מספרי המקצועות שדורשים רישוי ("גילדות" בלשונך).
יש לך אולי לינק לרשימת המקצועות עצמה, נניח בישראל, בשוודיה ובאיחוד האירופי?
מאוד מסקרן אותי לראות את ההבדלים בין הרשימות.
ולגבי ישראל ספציפית, כתוב שם שחלק עצום מהרשימה הזאת התווסף ממש בשנים האחרונות, אז אני גם אשמח לדעת מה עשרות המקצועות החדשים שדורשים רישוי (אם יש לך איזה מקור שמפרט דברים כאלה), וגם אני מודה שאני מופתע לגלות שמאז שעזבתי את ישראל, לצורך העניין, הרשימה הזאת גדלה פי 1.5.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2019, 07:30 
א.ב כתב:
לגבי שיטה/מדינה קפיטליסטית? לדעתי הבנתי, אבל אני אתן לו להסביר את עצמו ולא אגיב באוויר.

אני אניח שאין לך כוונת זדון ואתה בתמימות לא מבין את כוונתי.
לפיכך אסביר שוב, ואנסה להתייחס ישירות לשאלה שלך.

מספר אוהדים כבר רמזו על זה כמה תגובות מעלי באשכול, אבל אחזור על זה כאן: קפיטליזם זה לא 0 או 1. ככל שהקפיטליזם גורס מינימום התערבות ממשלתית במשק ובכלכלה, בכל המדינות הקפיטליסטיות, גם הימניות ביותר, יש התערבות של הממשלה. ולהיפך, גם מדינות שנחשבות סוציאליסטיות, כגון פינלד, הן מדינות עם משק קפיטליסטי, גם אם לא נעים להגיד את זה.

אם אתה לא מסכים עד לכאן, אז אפשר לעצור את הדיון.

אם אתה מסכים, אז הדיון יכול להיות בשאלה עד כמה הממשלה מתערבת במשק, בכלכלה ובחברה, ובאיזה תחומים. אני לא הבאתי מספרים בכלל, אבל גם אתה לא הבאת שום נתון מדיד. כולם כאן מניחים 'עובדות ידועות' או לחילופין כותבים את דעתם.

באשכול אחר כתבת: "אני נגד לקחת כסף בכפייה מהאזרחים בשביל מותרות. ספורט ואומנות זה מותרות. אם התפקיד כל כך חשוב היא תקבל את הכסף מהאזרחים שמעוניינים באומנות, והם גם יקבעו מה כמות הכסף על פי רצונם."
מצד שני אתה מביא את אוסטרליה כדוגמא מפוארת לקפיטליזם שאתה שואף אליו.
אני מתייחס בעיקר לציטוט שלך שהבאתי.

אני לא מביא מספרים ומדדים, אלא מנסה לסתור את הדיסוננס שאתה חי בו בלי לשים לב. אם בישראל מרגיז אותך שהמדינה משתמשת בכסף שלקחה ממך עבור 'מותרות' כהגדרתך, באוסטרליה אתה תרתח מכעס, כי כאן שופכים הרבה יותר כסף ציבורי על מה שאתה מכנה "מותרות".

(שומו שמיים – בתוך מלבורן סללו מאות קילומטרים של שבילי אופניים, שלא חברה פרטית השקיעה בהן. מותרות, אפשר לחיות בלי זה.
המדינה נותנת חינם קורסים של 3 חודשים מטעם משרד העבודה (נגרות, מכונאות וכו') לכל מי שרוצה, כדי לעזור לאנשים למצוא עבודה. למה אתה צריך לממן את זה?
הממשלה והעיריות משקיעות המון כסף בבניה ואחזקה שוטפת של מתקני ספורט חופשי בכל רחבי הערים. אתה לא יכול ליסוע 3 ק"מ בתוך עיר באוסטרליה בלי שזה יבלוט לך בעין. מותרות.
סטודנטים אזרחי אוסטרליה לא נדרשים לשלם שכר לימוד לאוניברסיטה, אלא אחרי שהתחילו לעבוד בתחום בו למדו, בתנאי תשלום מעולים. עלות מימון גבוהה מאד של המדינה. מותרות. מי שאין לו כסף - שלא ילמד.
את הבנות שלי לקחו לשבוע של לימודי שחיה מבית הספר – כל שנה מא' עד ו' – למה צריך לקחת כסף מהאזרח בשביל זה?
את הבנות שלי לימדו בבית ספר לרכב על אופניים, ואימנו אותם ברכיבה עירונית – בשיתוף פעולה מעשי עם משטרת ויקטוריה – פרוייקט יקר על חשבון משרד החינוך - למה אתה צריך לשלם על זה?
היום בצהריים ראיתי ברזיות מים שהוצבו על המדרכות ברחוב כדי שאנשים יוכלו לשתות – למה שלא יביאו מים בבקבוקים מהבית? –מותרות.
אוסטרליה משקיעה באומנות, בכל הגילאים ובכל תחומי האומנות (מחול, תיאטרון, מוסיקה, אומנות פלסטית), הרבה יותר מאשר ישראל, והיא משקיעה בספורט, הן המקצעוני והן העממי, הרבה יותר ממדינת ישראל. )

אם אתה רואה באוסטרליה דוגמא טובה לקפיטליזם – כולל כל הדברים הללו - אני לגמרי איתך, וכנראה הבנתי אותך לא נכון באשכול הקודם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2019, 09:10 
teknoboy כתב:
אגב, יש משהו שמעניין אותי. עיינתי בכתבה הזאת על מספרי המקצועות שדורשים רישוי ("גילדות" בלשונך).
יש לך אולי לינק לרשימת המקצועות עצמה , נניח בישראל, בשוודיה ו באיחוד האירופי?
מאוד מסקרן אותי לראות את ההבדלים בין הרשימות.
ולגבי ישראל ספציפית, כתוב שם שחלק עצום מהרשימה הזאת התווסף ממש בשנים האחרונות, אז אני גם אשמח לדעת מה עשרות המקצועות החדשים שדורשים רישוי (אם יש לך איזה מקור שמפרט דברים כאלה), וגם אני מודה שאני מופתע לגלות שמאז שעזבתי את ישראל, לצורך העניין, הרשימה הזאת גדלה פי 1.5.

בקצרה, כי ממש אין לי זמן בחודש האחרון.
באיחוד האירופי ובמדינות דוברות גרמנית, אני יכול לתת מספר לינקים:

החוק להכרה במקצועות במדינות האיחוד. בשלב מסויים בחוק יש רשימות של מקצועות בכל מדינה.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 36&from=DE

רשימת המקצועות באוסטריה החייבים בתעודה והכרה מהמדינה, על מנת לעבוד במקצוע בתחומי המדינה:
https://www.bmdw.gv.at/Nationale%20Mark ... e_BMDW.pdf

חייב לזוז. באתר של האיחוד האירופי, יש אזור למציאת כל מקצוע בכל מדינה, והאם צריך רשיון, על מנת לעסוק בו ובאיזו מדינה.
אנסה למצוא אותו יותר מאוחר או בערב. או שתחפשו לבד!

שיהיה לכולם יום אדום נפלא, נעים ו- שקט א.ב. :WHOME:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2019, 10:45 
סמל אישי של המשתמש
תודה, בלומי.
אכן מעניין.
גם באוסטריה יש עשרות רבות של מקצועות שדורשים רישוי, שבמבט ראשון, בישראל רבים מהם לא דורשים רישוי (ריצוף, למשל).

כמו כן מצאתי את הדף הזה באתר האיחוד:
http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/regprof/index.cfm?action=professions
רשימה של 591 מקצועות, חלקם מתחלקים לתתי מקצועות (הראשון כולל 38 "תתי מקצועות", למשל), כלומר מאות רבות של מקצועות, שבכל מדינה ומדינה חלקם דורש רישוי.

באותו אתר, לגבי שוודיה, כתוב שיש 55 מקצועות שדורשים רישוי. לא עברתי על כולם, אבל בדף הראשון יש אחד שכולל 41 (!!!) מקצועות משנה.
לתשומת לב המשתמשים שחושבים שמספר המקצועות הדורשים רישוי בשוודה קטן כמעט פי ארבעה מזה שבישראל.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 מרץ 2019, 10:46 
סמל אישי של המשתמש
לאפה בחינם כתב:

אשמח לשים על זה כסף

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: