תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 29 אפריל 2024, 08:15

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

למי תצביע בבחירות באפריל 2019?
הסקר נגמר בתאריך 05 אפריל 2019, 21:40
כחול לבן 19%  19%  [ 16 ]
הליכוד 1%  1%  [ 1 ]
חד"ש-תע"ל 12%  12%  [ 10 ]
העבודה 18%  18%  [ 15 ]
הימין החדש 2%  2%  [ 2 ]
יהדות התורה 1%  1%  [ 1 ]
הנאצים העוצמתיים 1%  1%  [ 1 ]
ש"ס 0%  0%  [ 0 ]
מרצ 36%  36%  [ 31 ]
כולנו 0%  0%  [ 0 ]
ישראל ביתנו 0%  0%  [ 0 ]
רע"ם בל"ד 2%  2%  [ 2 ]
זהות הפייגלה 6%  6%  [ 5 ]
גשר 0%  0%  [ 0 ]
אחר 0%  0%  [ 0 ]
לא אכפת לי 1%  1%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 85
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סקר מעודכן לבחירות 2019
הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 10:14 
פרימו לוי כתב:
נו טוב זה בכל זאת נחמד יותר לנהל את הויכוח הזה באינטרנט, כשאפשר לשבת ולחשוב קצת ולנסח, מאשר עם הליברטריאנים האוטיסטים של גבעת רם, אז אני נכנס ל rant mode:
pokara כתב:

גם אומנות יכולה להיות מאוד ריווחית, לא חסרים שחקנים/זמרים/חברות הפקה ועוד אמנים אחרים שחיים מצוין גם ללא תמיכה ממשלתית או ציבורית, אז ככה שאומנות חיה מצוין גם בעולם הקפיטליסטי המסריח שלנו, רק בעולם הזה חיה אומנות איכותית ולא כל מייצג של גוש חרא בקופסה שיוצרה קורא לזה אומנות.

ולגבי השליטה, אתה באמת חושב ששליטה של המדינה שונה בגדול משליטה של תאגידי ענק? אתה באמת מאמין שמישהו בממשלה רואה אותך וחושב עליך בכלל ושהשיקולים שלהם אובייקטיבים ולא ניזונים מאינטרסים אישיים או מפלגתיים?
בתור אדם שחצה את מחצית חיו כבר וחי במדינה שהשליטה הכמעט מוחלטת בה היא של הממשלה (בטח בשנים שלפני הערוצים המסחריים והאינטרנט) , אני יכול להגיד לך שעד גיל 20 וקצת כל מה שלימדו והראו לי (ממשלות שנחשבות כשמאל) היה כי הערבים הרעים מנסים כל הזמן להשמיד אותנו ואנחנו הגיבורים והאמיצים עומדים בכבוד ונותנים להם מנה אחת אפיים בכל ניסיון כזה, באופן תמידי נאמר כי אנחנו הטובים והערבים הם הרעים, לא היו איזכורים לשום עוולות שעשינו לערביי המקום במלחמת השחרור או במהלך שנות שילטוננו, כל נפגע ערבי הוגדר מיידית כמחבל ועוד (אני מניח שאתה מבין את הכוונה).

ולסיום, אף אחד לא אומר שאין דברים שצריכים להיות מאורגנים ומתוקצבים על ידי המדינה, בריאות, חינוך, בטחון, תשתיות הם דברים שהמדינה ריכה לתקצב, ולעומת זאת את תרבות הפנאי, שרותי דת ועוד דברים שמעניינים חלק קטן מהציבור, אין צורך כי הממשלה תתקצב ושכל אחד יעשה כראות עיניו
(וסתם בקטנה, אני בטוח שאתה שמח על כך כי המדינה שלקחה את כספי משפחתך שהלכו לתקצוב הטלויזיה (אגרת הטלויזיה - הערוץ הראשון בשנות השבעים והשמונים) עזרו ליצור כאן את "הקבוצה של המדינה").

השימוש במילה פגום ומסריח זה בפרפראזה על הדברים של zapta רק להבהיר את זה. למרות שעולם קפיטליסטי הוא באמת פגום ומסריח.
אמנות ממוסחרת חיה מצוין בעולם הקפיטליסטי. וזה אוקסימורון כי מה שאנחנו קוראים לו אומנות ממוסחרת זה לא ממש אומנות אלא יותר מוצר צריכה. מוצרי צריכה מסתדרים נהדר בעולם קפיטליסטי. אז תדמיין את המשפט הבא במקום המשפט המקורי שכתבתי: "בואו נחיה בעולם שבו כל הפוטנציאל של הרוח האנושית תתגלם בגאדג'טים אלקטרוניים וריהוט להרכבה עצמית ואלבומים של עידן רייכל ונועה קירל בתחנות דלק".
תתפלא לדעת כמה מהאומנות בעולם מתקיימת בזכות תמיכה ממשלתית. הבחירה של ליברטריאנים לתקוף דווקא דברים כמו אומנות מתוקצבת ולא דברים אחרים בדוגמאות שלהם (כמו התנחלויות. היי סתם דוגמא - שיטור בשכונות יוקרה, למה אני צריך לממן לאדם עשיר פי אלף ממני שיטור מעולה בשכונה שלו בזמן שאני סובל משיטור גרוע ולא קיים היכן שאני גר?) מעידה על האנשים ועל השקפת העולם שלהם הרבה מאוד. ומה שזה מלמד הוא לא מחזה מלבב במיוחד.
pokara כתב:

ולגבי השליטה, אתה באמת חושב ששליטה של המדינה שונה בגדול משליטה של תאגידי ענק? אתה באמת מאמין שמישהו בממשלה רואה אותך וחושב עליך בכלל ושהשיקולים שלהם אובייקטיבים ולא ניזונים מאינטרסים אישיים או מפלגתיים?

בפרפראזה על צ'רצ'יל - סוציאליזם זה השיטה הכלכלית הכי גרועה חוץ מכל היתר.
וזה נכון לגבי שארית ההודעה שלך - זה לא תופס מבחינתי לבנות השקפת עולם כלכלית-חברתית על סמך מקרי בוחן אנקדוטליים. בכל שיטה שלא תהיה יהיו כשלים והרבה. מה שמעניין זה לא ההסתכלות לפרוטות אלא הסך הכל. הסך הכל של סוציאליזם טוב לכלל האזרחים לאין ערוך יותר מאשר קפיטליזם ליברטריאני, שהוא טוב רק לשכבה מסוימת מאוד באוכלוסיה.

אז עכשיו אתה משנמך את כל האומנות המצליחה ובעלת ההיתכנות הכלכלית והופך אותה ל"מוצר צריכה" על מנת שתוכל להצדיק את תמיכתך במתן קצבאות/מענקים/תמיכה לכל האמנים הפחות מוצלחים ומעניינים בשם הסוציאליזם והשיוויון?

אולי ההפך הוא הנכון, ו"מוצרי הצריכה" הללו כהגדרתך הם האומנות האיכותית, וכל השאר זה פשוט "מוצרי זבל" של אנשים לא ממש מוצלחים שלא ידעו מה לעשות אם החיים שלהם, אז החליטו לבחור בדרך האומנות ובגלל שהם כל כך גרועים, אף אחד גם לא מתעניין באומנותם וכעת בשם הסוציאליזם אני צריך לממן אותך?

דרך אגב, לגבי הדוגמא על שיטור טוב יותר בשכונות היקרות (שזה למעשה שיטור עירוני ולא ממשלתי), אתה ממש לא מממן לאף אחד מהשכונות הללו את השיטור היותר טוב שלהם, העירייה עושה את זה בכספי הארנונה, ולצורך מתן פרופורציות, תושבי רמת אביב משלמים פי 4 ארנונה (למ"ר) לעומת תושבי שכונות דרום תל אביב, מה שבסופו של דבר גורם לכך שלא רק שאתה לא מממן להם את השיטור, הם ממנים חלק ניכר מהעלויות של השיפור וההשקעה בשכונה שלך עצמה.

אני עדיין לא מצליח להבין איך אתה מגיע למסקנה שהסך הכל של הסוציאליזם טוב לאין שיעור מקפטליזם כשבמקרי הבוחן של הסוציאליזם המוכרים והלא תיאורטים (ברה"מ, הקיבוצים בישראל, ונצואלה, קובה, ואפילו סין עד שהפכה לסמי קפיטליסטית) , הכשלון של השיטה ברור ומובהק (ושוב בתור סוציאליזם טהור ולא כדוגמאת מדינות סקנדינביה ששם יש שילוב של השיטות).

לסיכום כי כנראה לא תצליח לשכנע אותי ואני לא אותך, אני כן מאמין שישנם נושאים שבהם המדינה צריכה לטפל ולדאוג, ישנם הרבה אחרים שזה לדעתי חופש הפרט והייתי שמח אם המדינה הייתה נותנת לי את החלטות לגביהן ולא כופה אותם עלי (גם במחיר השיוויון עלק).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 14:20 
סמל אישי של המשתמש
pokara כתב:
אולי ההפך הוא הנכון, ו"מוצרי הצריכה" הללו כהגדרתך הם האומנות האיכותית, וכל השאר זה פשוט "מוצרי זבל" של אנשים לא ממש מוצלחים שלא ידעו מה לעשות אם החיים שלהם, אז החליטו לבחור בדרך האומנות ובגלל שהם כל כך גרועים, אף אחד גם לא מתעניין באומנותם וכעת בשם הסוציאליזם אני צריך לממן אותך?

יצא המרצע מן השק, אתה לא נגד האומנות עצמה (למרות שבבירור אין לך מושג מה הערך התרבותי של אומנות), אלא נגד האמנים ה"לא מוצלחים" שמקבלים מימון. אתה יודע כמה אמנים בישראל מסוגלים להתפרנס ברמה בסיסית רק בזכות האומנות שלהם? רוצה להתחיל לדבר על כל אלו שגם אחרי חוזי פרסום ועשרות הופעות בשנה, כולל ועדי עובדים ובתי ספר ומה לא, עדיין לא מצליחים להתפרנס ברמה בסיסית?

אפשר גם לזכור באיזה פורום אנחנו נמצאים ולתהות האם לפי ראיית העולם החזירית הזאת אין זכות קיום למועדון ספורט בלי כמות מינימלית של אוהדים/צופים? כל אדם יכול גם להיות בעלים של קבוצת כדורגל? כל בעלים של קבוצת כדורגל יכול להחליט לשנות את השם, הצבעים, להעביר את המועדון למקום אחר? להפסיק את פעילות המועדון לאלתר? אם זה לא רווחי 100% מהזמן, עדיף שייעלם ומהר?

אוהד הפועל אינו זקוק לשום אישור ולשום המלצה בכל מה שקשור לקבוצה שלו. הרי איננו חולקים על כך שהיא מעצבנת, וכל מה שאנחנו מבקשים הוא רק שיסבירו לנו איך, איך הקבוצה המרגיזה הזאת בכל זאת כל כך שגיבה (ואדירה וכבירה ונצחית, ואדומה ונפלאה ובלתי מושגת)-ע.מ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 15:08 
roygordana כתב:
pokara כתב:

יצא המרצע מן השק, אתה לא נגד האומנות עצמה (למרות שבבירור אין לך מושג מה הערך התרבותי של אומנות), אלא נגד האמנים ה"לא מוצלחים" שמקבלים מימון. אתה יודע כמה אמנים בישראל מסוגלים להתפרנס ברמה בסיסית רק בזכות האומנות שלהם? רוצה להתחיל לדבר על כל אלו שגם אחרי חוזי פרסום ועשרות הופעות בשנה, כולל ועדי עובדים ובתי ספר ומה לא, עדיין לא מצליחים להתפרנס ברמה בסיסית?

אפשר גם לזכור באיזה פורום אנחנו נמצאים ולתהות האם לפי ראיית העולם החזירית הזאת אין זכות קיום למועדון ספורט בלי כמות מינימלית של אוהדים/צופים? כל אדם יכול גם להיות בעלים של קבוצת כדורגל? כל בעלים של קבוצת כדורגל יכול להחליט לשנות את השם, הצבעים, להעביר את המועדון למקום אחר? להפסיק את פעילות המועדון לאלתר? אם זה לא רווחי 100% מהזמן, עדיף שייעלם ומהר?

רוצה אולי להסביר לי מה הערך התרבותי של האומנות? משום מה אני מתחיל לקבל את ההרגשה כי אתה אומן מתוסכל שלא ממש מצליח ........

כן, אני נגד קצבאות ותמיכה בכללי ובתוכם גם באומנות , בטח ב"אמנים בעייני עצמם" שגם בעייני הציבור הרחב כנראה לא נתפסים ככאלה כי אחרת הם לא ממש היו צריכים את המימון הזה, ותסלח לי, אבל ישנם עשרות אומנים שמתפרנסים מכך בכבוד בארץ ללא עזרה ציבורית (יכול להיות שחלקם מפוצץ את הרווחים שלהם על בילויים\שופוני\סמים\חברים אבל זו בעיה שלהם ולא שלי בסופו של יום), ואם יש אומנים שלא ממש מצליחים להתפרנס בכבוד מכך, הייתי מציע להם לחפש עבודה אחרת או נוספת. (גם אני נורא רוצה להתפרנס מלצייר ולפסל, אבל מה לעשות שאין לי שום כישרון לזה, האם לשיטתך אני אמור לעזוב את מקום עבודתי ולקבל תמיכה ממשלתית לעבודות הנוראיות שאני יוצר ואף אחד לא מתעניין בהן?)
אשמח גם שתתן לי 10 שמות של אומנים שלהגדרתך "גם אחרי חוזי פרסום ועשרות הופעות בשנה, כולל ועדי עובדים ובתי ספר ומה לא, עדיין לא מצליחים להתפרנס ברמה בסיסית?" (פשוט כי אני חושב שזאת שטות מוחלטת שאמרת)

וכן בתפיסת העולם החזירית שלי (להבדיל מתפיסת העולם הכנראה "מוסרית ושיוויונית" כשבפועל היא נצלנית בעייני), אני לא רואה זכות קיום לקבוצות כדורגל מקצוענית אשר לא מסוגלות לממן את עצמן (למעט אם יש להם בעל בית שמוכן לספוג את ההפסדים על גבו), ומקומה של כזאת קבוצה הוא ככל הנראה בליגה של חובבים או מקומות עבודה.
למרות שאני לא אוהב את זה,בעלי הקבוצה יכול לעשות מה שהוא רוצה עם הקבוצה (אני מניח שאם יש לה בסיס אוהדים מספיק גדול הוא לא יעשה יותר מידי שינויים כי לא תהיה לו סיבה) בדיוק כמו בכל עסק אחר.
אף אחד לא מצפה שקבוצת הכדורגל תהיה רווחית 100% מהזמן אלא שהיא פחות או יותר תחזיק את עצמה (ואם יש רווחים אפילו עוד יותר טוב), אבל כל אדם שפוי (אלא אם הוא פילנתרופ גדול/בעל אינטרס אחר) לא היה רוצה לראות או להחזיק בקבוצת כדורגל שרק מפסידה, ובמידה וכך זה קורה (ואוהדי הקבוצה לא נרתמים לתרום לו ולכסות את ההפסדים הללו) לא הייתי מתפלא אם הוא היה מוכר את הקבוצה או סוגר אותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 17:32 
Noam כתב:
100%anti beitar כתב:
חחח מי שמסנגר על יאיר לפיד ומפלגתו כנראה בעד לפסול את בל"ד.
לא יודע מה אני מעדיף, שבג"ץ יחזיר או שנניח, לא, ומחר בבוקר כל הפלסטינים שובתים והופס כלכלת הפלא הישראלית קורסת עיריית ירושלים וממשלת ישראל כורעות על הברכיים ומתחננות שיחזרו לעבוד, הם מתנים את זה בקץ הציונות הקפיטליזם והפטריארכיה והכל טוב
אתה קורא יותר מדי ב'אנרכיסטים נהנות'.
האלטרנטיבה לתסריט הראשון היא שחד"ש-תע"ל-מד''ע תקבל 2 מנדטים יותר (ז.א שהמשותפת, ואיתה גוש השמאל האמיתי, יתכווצו ב3-4 מנדטים ביחס ל-2015) ושום דבר אחר לא ישתנה.
לכן כמובן שעדיף שבג''צ יהפוך את ההחלטה.

אם הפסילה תשאר (והיא לא) חד"ש תקבל כמעט את כל הקולות של רע"ם. אם הפסילה תבוטל (והיא תבוטל) רע"ם יהיו מאוד קרובים לאחוז החסימה, רק שלא ברור מאיזה כיוון. אם זה יהיה מלמעלה אלו עוד 4 ח"כים שאולי לא יתמכו בנתניהו. אם זה יהיה מלמטה הסיכוי להחלפת השלטון יעלם בוודאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 17:49 
סמל אישי של המשתמש
גיא האדום כתב:
Noam כתב:
100%anti beitar כתב:
חחח מי שמסנגר על יאיר לפיד ומפלגתו כנראה בעד לפסול את בל"ד.
לא יודע מה אני מעדיף, שבג"ץ יחזיר או שנניח, לא, ומחר בבוקר כל הפלסטינים שובתים והופס כלכלת הפלא הישראלית קורסת עיריית ירושלים וממשלת ישראל כורעות על הברכיים ומתחננות שיחזרו לעבוד, הם מתנים את זה בקץ הציונות הקפיטליזם והפטריארכיה והכל טוב
אתה קורא יותר מדי ב'אנרכיסטים נהנות'.
האלטרנטיבה לתסריט הראשון היא שחד"ש-תע"ל-מד''ע תקבל 2 מנדטים יותר (ז.א שהמשותפת, ואיתה גוש השמאל האמיתי, יתכווצו ב3-4 מנדטים ביחס ל-2015) ושום דבר אחר לא ישתנה.
לכן כמובן שעדיף שבג''צ יהפוך את ההחלטה.

אם הפסילה תשאר (והיא לא) חד"ש תקבל כמעט את כל הקולות של רע"ם. אם הפסילה תבוטל (והיא תבוטל) רע"ם יהיו מאוד קרובים לאחוז החסימה, רק שלא ברור מאיזה כיוון. אם זה יהיה מלמעלה אלו עוד 4 ח"כים שאולי לא יתמכו בנתניהו. אם זה יהיה מלמטה הסיכוי להחלפת השלטון יעלם בוודאות.

מי אמר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 17:57 
סמל אישי של המשתמש
גם לי קשה להאמין שכמעט כל הקולות יעברו לחד"ש, אבל הפסילה לא תישאר וזה בכל מקרה לא רלוונטי.
כל הוועדה הזו מיותרת לחלוטין, מבזבזים יום שלם על נאומים וטיעונים ודיונים רק כדי שבסוף כל אחד יצביע כמו שהוא ידע מראש שיצביע וההחלטה בכל מקרה תעבור לבג"צ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 18:19 
אני לא חושב שהיא תקבל את כולם. לדעתי היא תקבל קצת יותר מחצי מהם (דהיינו, בערך שני מנדטים) והיתר ייעלמו כי זה פשוט יוציא למצביעים את הרוח מהמפרשים, אבל זו ספקולציה וזו ספקולציה ואין דרך לדעת מה באמת יקרה.
בכל מקרה, המלחמה בין הגושים בבחירות האלו היא בעיקר משחק של 4-5 מפלגות סביב אחוז החסימה וזה מה שיכריע. אני מקווה שחזרה של בל"ד תביא להתעוררות ולהצבעת מחאה עבורה ודווקא תגביר את הסיכויים שלה לעבור אותו, אבל הם יצטרכו לעבוד בשביל לגרום לזה לקרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 20:42 
teknoboy כתב:
א.ב כתב:
לא, אני טוען שכן צריך את הגילדה הזאת - כלומר שיהיה לה אישור. ואז כשאני בא לבחור עורך דין אז אתה יכול להחליט אם אתה רוצה עורך דין מהגילדה או למשל "רק" משפטן. לגבי רפואה - אף אחד בכלל לא יקבל מישהו ללא תואר ברפואה לבית חולים. זה בייסיק. אתה לא צריך לבחון שום אחוזי תמותה. גם בלי הסטטיסטיקה הרי ברור שלא תלך למישהו שהוא לא רופא ומציע את שירותיו הרפואיים (אלא אם אתה ממאמיני זריף/הרב כדורי). ברור לחלוטין שבבתי חולים יהיו רק רופאים אמיתיים, לא מבין למה אתה מתעקש לדחוף את הדוגמה הלא רלוונטית הזאת. אם אתה מתעקש על מקרי קיצון - אז במקרים של סיכון חיים צריך אישור כדי לעסוק בתחום. אבל אם אני רוצה שמשפטן ייצג אותי ברבע מחיר מאשר עו"ד למה למנוע ממני את זה?

אני יודע יותר טוב מהמדינה מה טוב בשבילי, אני לא צריך "אח גדול" שיחליט בשבילי.

לנושא הגילדות: זה לא שתוכל לבחור אם לקחת רופא מהגילה או רופא לא מהגילדה. אתה תבוא לקליניקה, תראה על הקיר תעודה, ועכשיו מה? זה רופא אמיתי שלמד במקום אמיתי או מישהו שלמד בהתכתבות באוניברסטית שקרכלשהו באוגנדה או אולי איזה שרלטן שמוכר שתן סוסים בתור תרופה לסרטן? איך אנחנו אמורים לדעת? לכולם יש תעודה דומה תלויה על הקיר, ולכולם יש את אותו חלוק ואותו סטטוסקופ. עכשיו מה? נלך לחקור על כל מוסד לימודי כזה? נשכור בלשים שיבדקו את ההיסטוריה של כל מועמד לטפל בילד שלנו? נעשה תואר שלישי בביולוגיה ומדעי החיים כדי לשפוט מי מהם הציע הצעה רלוונטית ומי אכל פטריה מקולקלת לפני הפגישה איתנו?
אותו דבר נעשה כשנצטרך חשמלאי?
זה נשמע לך הגיוני באיזושהי צורה? יעיל כלכלית? משפר את איכות החיים? מוריד את רמת הסיכון שלך למות? משהו???

ולגבי הסיפא: אני רואה שאתה שופע ביטחון עצמי אבל אני ממש לא בטוח שאתה צודק (זה בהחלט לא נכון לגבי רוב האוכלוסיה - לרובם אין את הכלים לשפוט מי רופא ראוי ומי לא, רובם לא יידעו לבחור בעצמם טיפול כשיהיה ליד שלהם סרטן, לא יודעים לשפוט עד כמה החשמלאי שהם הזמינו עושה את העבודה כמו שצריך, לא יידעו אם סוכן הביטוח מרמה אותם, וכו' וכו' וכו', ואיכשהו אפילו עליך קצת קשה לי להאמין שאתה שולט שליטה מספקת בכל התחומים האלה ובכל תחום אחר שמוסדר כיום ושאתה שואף לבטל את ההסדרה שלו).

אתה משום מה בוחר להתעלם מחלקים מסוימים - "אם אתה מתעקש על מקרי קיצון - אז במקרים של סיכון חיים צריך אישור כדי לעסוק בתחום".
לגבי הסיפא - כאמור, כיום הגילדה של עורכי הדין סגורה ואפשר לקחת רק את שירותיהם כדי שהשכר שהם לוקחים מלקוחות יוכל להישאר גבוה. ברגע שעוד אנשים יתנו את השירות הזה, תהיה אפשרות לקחת מישהו בשכר יותר זול. זה כן מגדיל את אפשרות הבחירה - זה יתן עוד אפשרויות לקחת מישהו יותר זול. זה לא עוזר רק לי, זה עוזר לכולם. הרבה אנשים צריכים עו"ד בשלב כלשהו של החיים ולא כולם נכנסים להרפתקה הזאת בגלל הסיכון הכלכלי של הוצאות על עו"ד, וגם לאנשים שיכולים לקחת עו"ד אבל מעוניינים לחסוך.
כל ההודעה שלך מבוססת שוב ושוב על נושא הרופא שמלכתחילה כתבתי שהוא מקרה חריג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 20:47 
teknoboy כתב:
א.ב כתב:
השיטה מקדמת את זה בכך שהיא משאירה לי את זכות הבחירה.

לא יודע איך פספסתי את זה.
יכולת הבחירה הזאת שלך היא פונקציה של כסף.
אז אולי אתה מסודר, ברוך השם, ואין אצלך בעיה, אבל לרובנו המוחלט הנושא הזה יהווה חסם רציני על יכולת הבחירה שלנו.
מה שיוצא זה משפר את יכולת הבחירה של בודדים, בעוד שלרוב האוכלוסיה תהיה בדיוק אותה ברירה כמו היום (כלומר כמעט ולא) רק שהרמה של מה שהם יקבלו תהיה ברצפה, כי אף אחד לא יפקח על העסק.
במילים אחרות אתה מבקש להרע לרוב המוחלט כדי להיטיב עם מיעוט מצומצם. דומני שבעצמך הגדרת את זה קודם כעוול מוסרי (ופה אנחנו לא מדברים על חברה שרוב העובדים שלה יקבלו תוספת שכר, שמשום מה החלטת שזה פוגע באוכלוסייה הכללית, אלא על פגיעה אמיתית ברוב המוחלט של האוכלוסייה לטובת מיעוט מצומצם באמת, ולא מיעוט כמו בתרגיל הרטורי שעשית כשהפכת את ציבור העובדים למיעוט בכך ש(במובלע)הפרדת אותו לקבוצות מובחנות וביטלת את האפשרות לסולידריות ביניהן).

כאמור, כמו שכתבתי ההוספה של עוד אנשי מקצוע מגדיל את ההיצע - ובכך מוזילה את המחיר. נקודת המפגש של היצע-ביקוש תהיה נמוכה יותר. נניח שיש כיום 1,000 אנשים שמציעים שירות ברמה 8 מתוך 10 ויש להם 1,000 לקוחות. על פניו על כל נותן שירות יש לקוח.
בוא נוסיף עוד 500 נותני שירות שמציעים שירות ברמה 6 מתוך 10. הם לא יוכלו לקחת את אותו מחיר כמו נותני השירות ברמה 8, כי הם הרי פחות טובים וברור שכל לקוח יעדיף עבור אותו מחיר את נותן השירות הטוב יותר. הם יציעו את השירות ברמה 6 במחיר זול יותר. כמה זול יותר? זול כדי שמישהו יבוא אליהם (הרי עדיף להם לקחת פחות ושמישהו יבוא אליהם). אז עכשיו יש לנו 1,500 נותני שירות ו1,000 לקוחות, כאשר ללקוחות יש כוח כלשהו - הם מהווים פחות ביקוש ביחס להיצע ולכן מציעי השירות צריכים להוזיל את המחיר. מה יקרה כאשר חלק מהלקוחות יבחרו בנותני השירות הזולים? חלק מנותני השירות האיכותיים יותר (אלה ברמה 8) ישארו מחוסרי עבודה ויאלצו להוריד את המחיר שלהם. הם לא יורידו עד לרמה של נותני השירות ברמה 6, אבל כן ירדו במחיר ביחס למחיר המקורי שהם הציעו לפני שהכנסנו את נותני השירות ברמה 6 לשוק.
כלומר, המחיר של כולם כעת זול יותר, וגם יש אפשרות בין לשלם מעט על נותן שירות בינוני או לשלם יותר (אבל עדיין פחות מבמקרה הראשון!) על נותן שירות ברמה 8.
בצורה הזאת אתה גם תתן (לכולם, לא למיעוט) את הבחירה אם לשלם יותר על שירות טוב יותר או להסתפק על תשלום מופחת על שירות בינוני, וגם תוזיל את המחיר (לכולם, לא למיעוט).

אתה כמובן תידבק למקרי הקיצון של רופא/חשמלאי, אבל רוב השוק מבוסס על שירותים שהם לא עניין של חיים ומוות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 20:49 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
teknoboy כתב:
א.ב כתב:
לא, אני טוען שכן צריך את הגילדה הזאת - כלומר שיהיה לה אישור. ואז כשאני בא לבחור עורך דין אז אתה יכול להחליט אם אתה רוצה עורך דין מהגילדה או למשל "רק" משפטן. לגבי רפואה - אף אחד בכלל לא יקבל מישהו ללא תואר ברפואה לבית חולים. זה בייסיק. אתה לא צריך לבחון שום אחוזי תמותה. גם בלי הסטטיסטיקה הרי ברור שלא תלך למישהו שהוא לא רופא ומציע את שירותיו הרפואיים (אלא אם אתה ממאמיני זריף/הרב כדורי). ברור לחלוטין שבבתי חולים יהיו רק רופאים אמיתיים, לא מבין למה אתה מתעקש לדחוף את הדוגמה הלא רלוונטית הזאת. אם אתה מתעקש על מקרי קיצון - אז במקרים של סיכון חיים צריך אישור כדי לעסוק בתחום. אבל אם אני רוצה שמשפטן ייצג אותי ברבע מחיר מאשר עו"ד למה למנוע ממני את זה?

אני יודע יותר טוב מהמדינה מה טוב בשבילי, אני לא צריך "אח גדול" שיחליט בשבילי.

לנושא הגילדות: זה לא שתוכל לבחור אם לקחת רופא מהגילה או רופא לא מהגילדה. אתה תבוא לקליניקה, תראה על הקיר תעודה, ועכשיו מה? זה רופא אמיתי שלמד במקום אמיתי או מישהו שלמד בהתכתבות באוניברסטית שקרכלשהו באוגנדה או אולי איזה שרלטן שמוכר שתן סוסים בתור תרופה לסרטן? איך אנחנו אמורים לדעת? לכולם יש תעודה דומה תלויה על הקיר, ולכולם יש את אותו חלוק ואותו סטטוסקופ. עכשיו מה? נלך לחקור על כל מוסד לימודי כזה? נשכור בלשים שיבדקו את ההיסטוריה של כל מועמד לטפל בילד שלנו? נעשה תואר שלישי בביולוגיה ומדעי החיים כדי לשפוט מי מהם הציע הצעה רלוונטית ומי אכל פטריה מקולקלת לפני הפגישה איתנו?
אותו דבר נעשה כשנצטרך חשמלאי?
זה נשמע לך הגיוני באיזושהי צורה? יעיל כלכלית? משפר את איכות החיים? מוריד את רמת הסיכון שלך למות? משהו???

ולגבי הסיפא: אני רואה שאתה שופע ביטחון עצמי אבל אני ממש לא בטוח שאתה צודק (זה בהחלט לא נכון לגבי רוב האוכלוסיה - לרובם אין את הכלים לשפוט מי רופא ראוי ומי לא, רובם לא יידעו לבחור בעצמם טיפול כשיהיה ליד שלהם סרטן, לא יודעים לשפוט עד כמה החשמלאי שהם הזמינו עושה את העבודה כמו שצריך, לא יידעו אם סוכן הביטוח מרמה אותם, וכו' וכו' וכו', ואיכשהו אפילו עליך קצת קשה לי להאמין שאתה שולט שליטה מספקת בכל התחומים האלה ובכל תחום אחר שמוסדר כיום ושאתה שואף לבטל את ההסדרה שלו).

אתה משום מה בוחר להתעלם מחלקים מסוימים - "אם אתה מתעקש על מקרי קיצון - אז במקרים של סיכון חיים צריך אישור כדי לעסוק בתחום".
לגבי הסיפא - כאמור, כיום הגילדה של עורכי הדין סגורה ואפשר לקחת רק את שירותיהם כדי שהשכר שהם לוקחים מלקוחות יוכל להישאר גבוה. ברגע שעוד אנשים יתנו את השירות הזה, תהיה אפשרות לקחת מישהו בשכר יותר זול. זה כן מגדיל את אפשרות הבחירה - זה יתן עוד אפשרויות לקחת מישהו יותר זול. זה לא עוזר רק לי, זה עוזר לכולם. הרבה אנשים צריכים עו"ד בשלב כלשהו של החיים ולא כולם נכנסים להרפתקה הזאת בגלל הסיכון הכלכלי של הוצאות על עו"ד, וגם לאנשים שיכולים לקחת עו"ד אבל מעוניינים לחסוך.
כל ההודעה שלך מבוססת שוב ושוב על נושא הרופא שמלכתחילה כתבתי שהוא מקרה חריג.

רופא, חשמלאית, מורה נהיגה, נהג אוטובוס, מהנדסת, קבלן בניין ושלד, טכנאית גז וכו' וכו' וכו' - כל מי שהעבודה שלו כרוכה בסכנת חיים לאחרים.
אם כבר, מבין הגילדות הקיימות, יוצאת הדופן היא זאת של עורכי הדין במובן זה שאולי היא באמת מיותרת (אף אחד לא ימות אם איזה שרלטן ייקח ממנו כסף בשביל לנסח לו חוזה).
ברוב המקרים, הגילדות האלה, כמו תקנים וכמו שאר "מגבלות על החופש שלך" נועדו בדיוק בשביל הסיבה המובנת מאליה - כדי להסדיר תחומים שאם יהיה בהם בלגן ההשלכות יהיו נוראיות.
אז אתה חושב שאתה אבו-עלי וסופרמן ומבין בהכול, ואולי זה אפילו נכון וכל הכבוד לך, אבל מה עם קצת רחמים על מי שלא מושלם כמוך? או שאתה בסרט שמי שפחות מוצלח זאת בעיה שלו ושימות, ועדיף מהר?

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 21:20 
נו באמת, כמעט כל בן אדם שרוצה להיות נהג אוטובוס מתקבל. ממש צריך גילדה בשביל זה.
שלא לדבר על שחיתות כמו גילדת האדריכלים - שמכריחים מסיימי תואר לעבוד בהתמחות של 3שנים בשכר מינימום ברשימה מצומצמת של משרדים שמקורבים לראשי הגילדה. כמובן גם שאם חס וחלילה למתמחה לא מתאים להישאר במשרד והוא מחליט לעבור אז הוותק שהוא צבר מתאפס לו (כלומר שנה וחצי במשרד x + שנה וחצי במשרד y זה וותק של שנה וחצי).

ברור לי שהכוונה המקורית של הגילדות טובה, אבל אין מה לעשות - איפה שיש כוח יש שחיתות. ולגילדות יש הרבה כוח ויש שם הרבה שחיתות. צריך לקחת מהן את הכוח הזה כי הן ידאגו ליצור מצב כזה ששוק העבודה בתחום שלהן ישאר יקר יותר לכולנו.

אגב, תקופת לימודים ארוכה כזאת שכוללת גם 3 שנים בשכר מינימום סוגרת את המקצוע לעשירים בלבד. אף אדם מרקע עני לא יוכל להיות סטודנט כל כך הרבה זמן (תואר+התמחות).

ואני לא חושב שאני איזה גאון שמבין בהכל. אני פשוט לא חושב שהמדינה יודעת, ברוב המקרים, יותר טוב ממני. ושהנזק שהיא יוצרת עולה על התועלת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 00:55 
סמל אישי של המשתמש
pokara כתב:
רוצה אולי להסביר לי מה הערך התרבותי של האומנות? משום מה אני מתחיל לקבל את ההרגשה כי אתה אומן מתוסכל שלא ממש מצליח ........

כן, אני נגד קצבאות ותמיכה בכללי ובתוכם גם באומנות , בטח ב"אמנים בעייני עצמם" שגם בעייני הציבור הרחב כנראה לא נתפסים ככאלה כי אחרת הם לא ממש היו צריכים את המימון הזה, ותסלח לי, אבל ישנם עשרות אומנים שמתפרנסים מכך בכבוד בארץ ללא עזרה ציבורית (יכול להיות שחלקם מפוצץ את הרווחים שלהם על בילויים\שופוני\סמים\חברים אבל זו בעיה שלהם ולא שלי בסופו של יום), ואם יש אומנים שלא ממש מצליחים להתפרנס בכבוד מכך, הייתי מציע להם לחפש עבודה אחרת או נוספת. (גם אני נורא רוצה להתפרנס מלצייר ולפסל, אבל מה לעשות שאין לי שום כישרון לזה, האם לשיטתך אני אמור לעזוב את מקום עבודתי ולקבל תמיכה ממשלתית לעבודות הנוראיות שאני יוצר ואף אחד לא מתעניין בהן?)
אשמח גם שתתן לי 10 שמות של אומנים שלהגדרתך "גם אחרי חוזי פרסום ועשרות הופעות בשנה, כולל ועדי עובדים ובתי ספר ומה לא, עדיין לא מצליחים להתפרנס ברמה בסיסית?" (פשוט כי אני חושב שזאת שטות מוחלטת שאמרת)

וכן בתפיסת העולם החזירית שלי (להבדיל מתפיסת העולם הכנראה "מוסרית ושיוויונית" כשבפועל היא נצלנית בעייני), אני לא רואה זכות קיום לקבוצות כדורגל מקצוענית אשר לא מסוגלות לממן את עצמן (למעט אם יש להם בעל בית שמוכן לספוג את ההפסדים על גבו), ומקומה של כזאת קבוצה הוא ככל הנראה בליגה של חובבים או מקומות עבודה.
למרות שאני לא אוהב את זה,בעלי הקבוצה יכול לעשות מה שהוא רוצה עם הקבוצה (אני מניח שאם יש לה בסיס אוהדים מספיק גדול הוא לא יעשה יותר מידי שינויים כי לא תהיה לו סיבה) בדיוק כמו בכל עסק אחר.
אף אחד לא מצפה שקבוצת הכדורגל תהיה רווחית 100% מהזמן אלא שהיא פחות או יותר תחזיק את עצמה (ואם יש רווחים אפילו עוד יותר טוב), אבל כל אדם שפוי (אלא אם הוא פילנתרופ גדול/בעל אינטרס אחר) לא היה רוצה לראות או להחזיק בקבוצת כדורגל שרק מפסידה, ובמידה וכך זה קורה (ואוהדי הקבוצה לא נרתמים לתרום לו ולכסות את ההפסדים הללו) לא הייתי מתפלא אם הוא היה מוכר את הקבוצה או סוגר אותה.

א. מה הערך התרבותי של אומנות? אם אי פעם בחייך ראית ציור או תמונה, שמעת שיר, צפית בהצגה או מופע, תוכנית או סרט וכו' אתה אמור לדעת בעצמך.
ב. עשרות אומנים שמתפרנסים בכבוד ללא עזרה ציבורית! וואו, פנטסטי! (ממדינה של 9 מיליון, כן?)
ג. נראה לך שאתה יכול פשוט לגשת למשרד הממשלתי הקרוב לביתך, להודיע שאתה צייר ולקבל צ'ק? יש לך מושג בכלל איך זה עובד?
ד. אני לא מנוע החיפוש האנושי שלך, אבל אני כן אציע לך לחפש "זמר/שחקן/אמן פושט רגל" ולנסות להחזיק את עצמך מלהאשים את כולם אוטומטית שבזבזו את ההכנסות שלהם על דברים שאתה לא מאשר או משהו.
ה. אז אני מבין שאין לך בדל טענה לשאול אייזנברג, שמעון מזרחי, אלי טביב, חיים רמון, אמיר כבירי וכו'. זה הכל ביזנס, מגניב!

אוהד הפועל אינו זקוק לשום אישור ולשום המלצה בכל מה שקשור לקבוצה שלו. הרי איננו חולקים על כך שהיא מעצבנת, וכל מה שאנחנו מבקשים הוא רק שיסבירו לנו איך, איך הקבוצה המרגיזה הזאת בכל זאת כל כך שגיבה (ואדירה וכבירה ונצחית, ואדומה ונפלאה ובלתי מושגת)-ע.מ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 01:39 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
שלא לדבר על שחיתות כמו גילדת האדריכלים - שמכריחים מסיימי תואר לעבוד בהתמחות של 3שנים בשכר מינימום ברשימה מצומצמת של משרדים שמקורבים לראשי הגילדה. כמובן גם שאם חס וחלילה למתמחה לא מתאים להישאר במשרד והוא מחליט לעבור אז הוותק שהוא צבר מתאפס לו (כלומר שנה וחצי במשרד x + שנה וחצי במשרד y זה וותק של שנה וחצי).

ברור לי שהכוונה המקורית של הגילדות טובה, אבל אין מה לעשות - איפה שיש כוח יש שחיתות. ולגילדות יש הרבה כוח ויש שם הרבה שחיתות. צריך לקחת מהן את הכוח הזה כי הן ידאגו ליצור מצב כזה ששוק העבודה בתחום שלהן ישאר יקר יותר לכולנו.

אגב, תקופת לימודים ארוכה כזאת שכוללת גם 3 שנים בשכר מינימום סוגרת את המקצוע לעשירים בלבד. אף אדם מרקע עני לא יוכל להיות סטודנט כל כך הרבה זמן (תואר+התמחות).

ואני לא חושב שאני איזה גאון שמבין בהכל. אני פשוט לא חושב שהמדינה יודעת, ברוב המקרים, יותר טוב ממני. ושהנזק שהיא יוצרת עולה על התועלת.

בוא נלך על כיוון יותר פרקטי.
עזוב רגע את זה שאתה חכם מספיק לקחת אדריכל שלמד בהצלחה וכו' וכו', יש עוד אספקטים.
חברת הביטוח שתבטח את הבית, היא תיקח על עצמה את הסיכון שלקחת איזה חאפר שיתכנן לך את המבנה? ודאי שלא, היא תדרוש שהוא יעמוד בקריטריונים מסוימים. נראה לך הגיוני שעכשיו יתחילו לבדוק ולבחון שוב ושוב כל אדם שרוצה לחתום על תוכנית של בית? לא יותר קל אם יהיה איזה גוף שמרכז את כל המידע ויודע מראש מי יכול לחתום על מה?
אותה חברת ביטוח, כשתלך לעשות ביטוח תאונות לבית שלך, הם יקחו את הסיכון שהחשמלאי שהזמנת אחרי שיקול דעת מעמיק הוא באמת מקצוען ולא חאפר? הם לא ידרשו שהוא יעמוד בתנאים מסוימים? נראה לך הגיוני שהם (וכל גוף אחר שמעורב איכשהו בעניינים שלהם, ובדיוק כמו כל לקוח פוטנציאלי שלהם) ילכו לבדוק ולבחון כל אדם שמתיימר לדעת איך מתקינים לוח חשמל? לא יותר הגיוני שיהיה איזה גוף שמרכז את כל המידע ויודע למי מותר לחבר מה ולאן?
אתה באמת חושב שהגיוני לקחת את כל הבדיקות והבחינות האלה, להכפיל את המספר שלהם פי אינסוף תוך שאתה בוחן את אותם אנשים שוב ושוב, ליצור ים של בלגן שיעכב כל פעילות כלכלית או עסקית (או אחרת) שאפשר לדמיין, וכל זה רק כדי שחס וחלילה לא יהיה איזה גוף שצריך להירשם בו לעמוד בכמה תנאים מינימליים כדי לעסוק במשהו שעלול לגרום לאסון ולמוות המוני?
ובאמת קשה להבין שאת העיקרון הזה אפשר, ולפעמים ראוי, להחיל גם במקרים שבהם ההשלכות קצת פחות חמורות מאסון הומניטרי בפוטנציה? (אולי בעיניך משפחה שאיבדה את כל רכושה כי הבחור שהתיימר להיות עורך דין לא הבין את החוזה שהצד השני הביא לו זה משהו שאפשר להקל בו ראש, אבל לטעמי גם זה דבר שראוי לנסות למנוע)

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 03:17 
אחרי ששמענו שסוצאליזם וערבות הדדית פשטו את הרגל בבריה״מ ובקובה, האם יש מדינה שמדגימה את נפלאות הקפיטליזם והשוק החופשי? איזו מדינה כיום היא האופטימום מבחינתכם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 14:46 
אדום מטלי כתב:
אחרי ששמענו שסוצאליזם וערבות הדדית פשטו את הרגל בבריה״מ ובקובה, האם יש מדינה שמדגימה את נפלאות הקפיטליזם והשוק החופשי? איזו מדינה כיום היא האופטימום מבחינתכם?

מה זאת אומרת? צ'ילה של פינושה, ארגנטינה של החונטה, רוסיה של האוליגרכים או שאר הניסויים של מילטון פרידמן ימ"ש לא מספיקים?
כן זה טיעון לא רציני בדיוק כמו לפסול סוציאליזם בגלל בריה"מ, אבל הפוסל במומו פוסל נאוקונז יקרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: סקר מעודכן לבחירות 2019
הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 15:11 
סמל אישי של המשתמש
שמות שעולים הרבה הם הונג קונג וסינגפור

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 20:13 
גרמניה? יפן? מדינות סקנדינביה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 20:40 
סמל אישי של המשתמש
אדום נחמד כתב:
שמות שעולים הרבה הם הונג קונג וסינגפור
אכן מודלים של חופש

אדום כתב:
גרמניה? יפן? מדינות סקנדינביה?

בכולן יש ים רגולציה ומדיניות סוציאלית רחבה.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 20:45 
נכון, זאת לצד כלכלת שוק חופשי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 21:02 
סמל אישי של המשתמש
זהו, שכל המדינות שאכן מצליחות משתמשות ברגולציה, מיסוי גבוה ומדיניות סוציאלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2019, 21:43 
ומגזר ציבורי גדול ואיגודים גדולים וחזקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2019, 15:32 
סמל אישי של המשתמש
האמירה שאומנות מוצלחת תצליח לממן את עצמה, ואם משהו לא ריווחי מספיק המדינה לא צריכה לממן אותו ואין בעיה שייסגר אולי נחמדה בתיאוריה, אבל היא מנותקת מהמציאות.
כמעט כל שחקן גדול התחיל בתיאטרונות פרינג׳. כמעט כל מחזאי כתב בהתחלה מחזות שלא מילאו אולמות קטנים. בלי מימון של המדינה בתיאטרונות קטנים, לא יהיו לך הצגות ענק בהבימה שמושכות קהל.
זה כמו לסגור את כל המחלקות ילדים ונוער, את כל הליגות הנמוכות, ולצפות שרמת הליגה תשמור על עצמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2019, 17:03 
teknoboy כתב:
א.ב כתב:

בוא נלך על כיוון יותר פרקטי.
עזוב רגע את זה שאתה חכם מספיק לקחת אדריכל שלמד בהצלחה וכו' וכו', יש עוד אספקטים.
חברת הביטוח שתבטח את הבית, היא תיקח על עצמה את הסיכון שלקחת איזה חאפר שיתכנן לך את המבנה? ודאי שלא, היא תדרוש שהוא יעמוד בקריטריונים מסוימים. נראה לך הגיוני שעכשיו יתחילו לבדוק ולבחון שוב ושוב כל אדם שרוצה לחתום על תוכנית של בית? לא יותר קל אם יהיה איזה גוף שמרכז את כל המידע ויודע מראש מי יכול לחתום על מה?
אותה חברת ביטוח, כשתלך לעשות ביטוח תאונות לבית שלך, הם יקחו את הסיכון שהחשמלאי שהזמנת אחרי שיקול דעת מעמיק הוא באמת מקצוען ולא חאפר? הם לא ידרשו שהוא יעמוד בתנאים מסוימים? נראה לך הגיוני שהם (וכל גוף אחר שמעורב איכשהו בעניינים שלהם, ובדיוק כמו כל לקוח פוטנציאלי שלהם) ילכו לבדוק ולבחון כל אדם שמתיימר לדעת איך מתקינים לוח חשמל? לא יותר הגיוני שיהיה איזה גוף שמרכז את כל המידע ויודע למי מותר לחבר מה ולאן?
אתה באמת חושב שהגיוני לקחת את כל הבדיקות והבחינות האלה, להכפיל את המספר שלהם פי אינסוף תוך שאתה בוחן את אותם אנשים שוב ושוב, ליצור ים של בלגן שיעכב כל פעילות כלכלית או עסקית (או אחרת) שאפשר לדמיין, וכל זה רק כדי שחס וחלילה לא יהיה איזה גוף שצריך להירשם בו לעמוד בכמה תנאים מינימליים כדי לעסוק במשהו שעלול לגרום לאסון ולמוות המוני?
ובאמת קשה להבין שאת העיקרון הזה אפשר, ולפעמים ראוי, להחיל גם במקרים שבהם ההשלכות קצת פחות חמורות מאסון הומניטרי בפוטנציה? (אולי בעיניך משפחה שאיבדה את כל רכושה כי הבחור שהתיימר להיות עורך דין לא הבין את החוזה שהצד השני הביא לו זה משהו שאפשר להקל בו ראש, אבל לטעמי גם זה דבר שראוי לנסות למנוע)

כנראה שצוקרברג עוקב אחרי פורום שדים כי הוא הקפיץ לי בפייסבוק את הכתבה המעולה הזאת:

https://www.themarker.com/career/.premi ... mTDyFqN-SQ

אמלק: מספר המקצועות שדורשים רישוי בישראל - 142.
בשוודיה - 38.

כלומר אם אנחנו רוצים לחקות את המודל השוודי אפשר מחר בבוקר לבטל 100 גילדות כאלה.
נכון, נשאיר את אלה שהכרחי שיהיו, אבל כמובן שרוב הגילדות יוצרות חסמי כניסה מיותרים למקצועות מסוימים, מאטות את קצב הבניה ומייקרות את התהליך (בגלל גילדת השמאים למשל), מגבילות מספר נהגי המונית וחוסמות את הכניסה של אובר (פתרון נוח וזול יותר שעובד מצוין) ובגדול מעלות את יוקר המחייה לכולנו לטובת קבוצות לחץ קטנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2019, 17:15 
אדום מטלי כתב:

בעקרון על כל מדינה שאני ארשום לך יקפוץ מישהו ויסביר שזה לא קפיטליזם כי ככה וככה וזה דיון שלא נגמר. הנה למשל כבר מישהו כתב כאן:

ציטוט:
מה זאת אומרת? צ'ילה של פינושה, ארגנטינה של החונטה, רוסיה של האוליגרכים או שאר הניסויים של מילטון פרידמן ימ"ש לא מספיקים?

כמובן שמדובר במשטרים רודנים שלהם ולקפיטליזם/שוק חופשי אין קשר בעולם.

אבל אם בכל זאת אני עושה חיפוש כללי בגוגל (כן, אין לי כרגע משהו יותר טוב כי "דעתי האישית" זה עוד יותר סובייקטיבי)
בגדול כמעט בכל הרשימות מצאתי את אותה חמיישיה פותחת:

1. הונג קונג
2. סינגפור
3. ניו זילנד
4. שוויץ
5. אוסטרליה

לרוב אירלנד השישית, וגם בריטניה וקנדה שם באיזור. עוד ראיתי את אסטוניה והולנד.
הסקנדינביות מעל ישראל.
החיפוש מוביל הרבה פעמים לאותו מקור או מקורות דומים, לפעמים בשינוי של שנים (דירוג מ2016, 2017 וכד')

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2019, 17:36 
סמל אישי של המשתמש
בריטניה?
חמוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2019, 17:40 
100%anti beitar כתב:
ומגזר ציבורי גדול ואיגודים גדולים וחזקים.

הו, בוא נסגור רגע כמה פינות לגבי שוודיה.

1. אין שם שכר מינימום. השכר מוסדר בין המעסיק לאיגוד המקצועיים.
2. הסחר שם חופשי. אין מכסים או כמעט שאין בכלל (תבדוק אותי על זה כי לא מצאתי מקור מספיק אמין. בכל אופן רחוק שנות אור מישראל)
3. מס החברות שם יותר נמוך מישראל (וזה עוד אחרי שבישראל הוא ירד בשנים האחרונות).
4. המס בשוודיה גבוה לכולם, בלי הרבה מדרגות מס. 31% למשכורת הבסיסית.
5. המע"מ שם (שכמובן משפיע על המחיר לכולם באופן שווה בלי קשר להכנסה) הוא 25%. בישראל 17%.

האיגודים גדולים וחזקים? אחלה, אני לא נגד איגודים גדולים וחזקים. זה נפלא. רק ששם האיגודים נותנים לעובד הכשרה מקצועית, מנסים למצוא לו את המקום המתאים לו ולא שובתים כל שני וחמישי. להבדיל מישראל, שכאן זכות השביתה היא הזכות הכי חשובה בלי קשר למה הוביל בכלל לשביתה - בשוודיה קל מאוד לפטר עובדים. וגם לא עושים מזה ביג דיל, כי שוק העבודה כל כך גמיש ויש תחלופת עובדים כך שכל עובד מוצא את המקום שבו הוא יעיל יותר (מה שמעלה להם את הפריון). יודע מה עושה איגוד בשוודיה כשמפטרים עובדים שלו? הוא מחפש להם עבודה חדשה ונותן להם במידת הצורך הכשרה מקצועית בהתאם.

יודע עוד משהו? בישראל קיים חוק השליש. הוא אומר שמספיק ששליש מהעובדים במקום עבודה כלשהו מתאגדים, וכל שאר השני שליש נאלצים בכפייה להיות חלק מההתאגדות ולשלם להם דמי חבר. אז מה אם 66.6% לא רוצים בכלל את ההתאגדות ולא מתאים להם התנאים, קבוצת לחץ קטנה שהתאגדה תכפה על כולם לשלם לה דמי חברות.
החוק הזה, אם זה לא היה מובן מאליו, לא קיים בשוודיה.

יודע עוד משהו?
הארגונים הכי גדולים בישראל (ההסתדרות החדשה, ארגון המורים) וגם עוד כמה איגודים מקצועיים שהוקמו לפני מספיק שנים מוגדרים בישראל כאגודות עות'ומאניות.
מה זה אומר? שלהבדיל מעמותות "רגילות", הם כפופים לחוק העות'מאני (כן, זה חוק מהתקופה ההיא..). כלומר, אין עליהן חובת שקיפות. לא דו"חות כספיים, פרוטוקולים של ישיבות - כלום.
כמובן שמדובר בגופים שמקבלים דמי חבר מכמות עצומה של אנשים (בכפייה בחלק מן המקרים, ראה את הפסקה הקודמת) ובנוסף מתקוצבות על ידי המדינה.
זה הארגונים והאיגודים הגדולים והחזקים בישראל. ככה הם מתנהלים - כפייה וחוסר שקיפות מוחלט על פעולותיהם עם כסף של אחרים.
מיותר לציין שאין את זה באיגודים בשוודיה, נכון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 04:56 
א.ב כתב:
אדום מטלי כתב:

בעקרון על כל מדינה שאני ארשום לך יקפוץ מישהו ויסביר שזה לא קפיטליזם כי ככה וככה וזה דיון שלא נגמר. הנה למשל כבר מישהו כתב כאן:

ציטוט:

כמובן שמדובר במשטרים רודנים שלהם ולקפיטליזם/שוק חופשי אין קשר בעולם.

אבל אם בכל זאת אני עושה חיפוש כללי בגוגל (כן, אין לי כרגע משהו יותר טוב כי "דעתי האישית" זה עוד יותר סובייקטיבי)
בגדול כמעט בכל הרשימות מצאתי את אותה חמיישיה פותחת:

1. הונג קונג
2. סינגפור
3. ניו זילנד
4. שוויץ
5. אוסטרליה

לרוב אירלנד השישית, וגם בריטניה וקנדה שם באיזור. עוד ראיתי את אסטוניה והולנד.
הסקנדינביות מעל ישראל.
החיפוש מוביל הרבה פעמים לאותו מקור או מקורות דומים, לפעמים בשינוי של שנים (דירוג מ2016, 2017 וכד')

את רוב המדינות שכתבת אני לא מכיר, אז אני לא יודע עד כמה אתה צודק (ומה בדיוק אתה מחפש בגוגל כדי למצוא את זה...). את אוסטרליה אני מכיר לא רע. אני מודיע לך חגיגית שמוציאים כאן הרבה יותר מאשר בישראל על דברים שאתה מצהיר שאתה לא מוכן שיקחו מהכיס שלך בשביל לתת לאחרים. תרבות על כל גווניה, ספורט (ברמה שאתה לא תופס בכלל), שטחים ירוקים בתוך העיר, תחבורת ציבורית, חינוך, רווחה ועוד. זו חברה הרבה יותר סוציאלית מאשר ישראל. בוא לכאן לשנה לא כאזרח, אלא אפילו על ויזת עבודה, ותרגיש את זה על בשרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 07:04 
סמל אישי של המשתמש
לפי סקר הארץ מאתמול, גנץ מאבד שישה מנדטים ל 31 והגוש החוסם יורד ל 57, כשהקוקואים של הפייגלה בפנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 10:26 
סמל אישי של המשתמש
אין לי כוח לקרוא 5 עמודים
שמישהו יספר לי קצת על זהות
לא מפסיקים לדבר עליהם
מה הסיפור?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2019, 10:44 
סמל אישי של המשתמש
אל באנדי כתב:
אין לי כוח לקרוא 5 עמודים
שמישהו יספר לי קצת על זהות
לא מפסיקים לדבר עליהם
מה הסיפור?

הונאה נהדרת של ליברטריאני דתי הזוי שהצליח לחבור לתומכי הלגלילזציה ובדרך להפוך להפתעת הבחירות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 38 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: