תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 28 אפריל 2024, 23:45

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

למי תצביע בבחירות באפריל 2019?
הסקר נגמר בתאריך 05 אפריל 2019, 21:40
כחול לבן 19%  19%  [ 16 ]
הליכוד 1%  1%  [ 1 ]
חד"ש-תע"ל 12%  12%  [ 10 ]
העבודה 18%  18%  [ 15 ]
הימין החדש 2%  2%  [ 2 ]
יהדות התורה 1%  1%  [ 1 ]
הנאצים העוצמתיים 1%  1%  [ 1 ]
ש"ס 0%  0%  [ 0 ]
מרצ 36%  36%  [ 31 ]
כולנו 0%  0%  [ 0 ]
ישראל ביתנו 0%  0%  [ 0 ]
רע"ם בל"ד 2%  2%  [ 2 ]
זהות הפייגלה 6%  6%  [ 5 ]
גשר 0%  0%  [ 0 ]
אחר 0%  0%  [ 0 ]
לא אכפת לי 1%  1%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 85
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סקר מעודכן לבחירות 2019
הודעהפורסם: 13 מרץ 2019, 11:07 
רואה שחורות כתב:
לאפה בחינם כתב:
שם כסף שזהות לא עוברת את אחוז החסימה. הנוכחות שלהם ברשת פשוט לא פרופורציונלית לכלום.

אשמח לשים על זה כסף

100₪ תרומה לכדורסל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 12:03 
נוכחות לא פרופורציונלית אבל הם גם לא רחוקים מלעבור את אחוז החסימה ולדעתי גם יעברו אותו... (לפי הבאז המוגזם בפייסבוק וחבריו אפשר לחשוב שיהיו להם 10 מנדטים בשקט)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 13:37 
סמל אישי של המשתמש
לאפה בחינם כתב:
רואה שחורות כתב:
לאפה בחינם כתב:
שם כסף שזהות לא עוברת את אחוז החסימה. הנוכחות שלהם ברשת פשוט לא פרופורציונלית לכלום.

אשמח לשים על זה כסף

100₪ תרומה לכדורסל?

או לחילופין לעמותה להקמת בית המקדש השלישי במהרה בימינו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 14:59 
סמל אישי של המשתמש
זה אמנם לא עיתון אמיתי אלא בטאון ראש הממשלה, אבל לא שמעתי מהפייגלה תלונות על הראיון שהתפרסם אתמול בבוקר
https://www.israelhayom.co.il/article/640775
מספר 2 של פייגלין: קנאביס? "לא ממליץ"
הרב חיים אמסלם חושף עמדות מפתיעות בראיון ל"שישבת" • נישואים גאים? "המדינה לא צריכה להתערב" • תחבורה ציבורית בשבת? "אין בעיה עם יוזמות פרטיות"

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 19:13 
teknoboy כתב:
א.ב כתב:
ולי אין בעיה שאדם x יסיע את אדם y ממקום אחד למקום שני. לטעמי שני הצדדים, גם x וגם y - יוצאים נשכרים מהנסיעה, הרי אחרת היא לא היתה מתבצעת. ויש לי חדשות בשבילך, מעצם זה שלאדם יש רישיון נהיגה (ולנהגי אובר, ובכן, יש רישיון נהיגה. אלא אם הם נוהגים בלי רישיון ואז המשטרה צריכה לעצור אותם כמו כל נהג אחר), ומתוקף כך יש להם אחריות על חיים של אחרים. אז בעצם מתן רישיון הנהיגה המדינה כן הסמיכה אותם לקחת אחריות על חיים של אחרים, אם על ידי זה שהם נוהגים על אותו כביש עם נהגים אחרים, הולכי רגל אחרים, ונוסעים אחרים יחד איתם באוטו. עבור חלקם זה לא לנהוג אחרי העבודה, זאת ה-עבודה שמחזיקה אותם עם הראש מעל המים, כי הם סטודנטים/מובטלים שמחפשים עבודה וכו'. ועבור חלקם זאת דרך גם לחזור הביתה ולעשות השלמת הכנסה על הדרך, כי הם בכל מקרה נוהגים הביתה.

אני מבין שאתה לא רואה את ההבדל בין להסיע חבר פה ושם לבין להסיע אנשים תמורת תשלום שמונה שעות ביום, אבל אני די בטוח שזה משהו פרטי שלך כי ההבדל די גדול.
כמו כן אני מבין שאין לך בעיה גם עם זה שאתה נותן לאנשים ששיעור המעורבות שלהם בתאונות גבוה מזה של נהגים מקצועיים (בממוצע, לך תדע ספציפית על כל אחד ואחד) להסיע אנשים למרות זאת.
ולצערי, זאת הרמה של כל הטיעונים שלך - אתה משטח הכול במידה שפשוט לא מאפשרת דיון משמעותי. (אני שם לב שאתה עושה את זה גם בדיון שאתה מנהל במקביל)
(לא יודע אם זה עניין אישי שלך או שזה נגזר מההשקפה הכלכלית שמצמצמת הכול ליחסי מסחר)

אגב, יש משהו שמעניין אותי. עיינתי בכתבה הזאת על מספרי המקצועות שדורשים רישוי ("גילדות" בלשונך).
יש לך אולי לינק לרשימת המקצועות עצמה, נניח בישראל, בשוודיה ובאיחוד האירופי?
מאוד מסקרן אותי לראות את ההבדלים בין הרשימות.
ולגבי ישראל ספציפית, כתוב שם שחלק עצום מהרשימה הזאת התווסף ממש בשנים האחרונות, אז אני גם אשמח לדעת מה עשרות המקצועות החדשים שדורשים רישוי (אם יש לך איזה מקור שמפרט דברים כאלה), וגם אני מודה שאני מופתע לגלות שמאז שעזבתי את ישראל, לצורך העניין, הרשימה הזאת גדלה פי 1.5.

אני רואה את ההבדל, רק לא חושב שזה ממקומך להחליט עבור אותו אדם כמה לנהוג. גם יש הבדל בין לנסוע 5 דקות למכולת או לנהוג מחיפה לבאר שבע. סו וואט?
איפה אתה רואה ששיעור המעורבות של נהגי אובר גבוה משיעור המעורבות של נהגים מקצועיים? האם זה מחושב על פי שעת נהיגה על הכביש? זה מובהק?

ציטוט:
תודה, בלומי.
אכן מעניין.
גם באוסטריה יש עשרות רבות של מקצועות שדורשים רישוי, שבמבט ראשון, בישראל רבים מהם לא דורשים רישוי (ריצוף, למשל).

כמו כן מצאתי את הדף הזה באתר האיחוד:
http://ec.europa.eu/growth/tools-databa ... rofessions
רשימה של 591 מקצועות, חלקם מתחלקים לתתי מקצועות (הראשון כולל 38 "תתי מקצועות", למשל), כלומר מאות רבות של מקצועות, שבכל מדינה ומדינה חלקם דורש רישוי.

באותו אתר, לגבי שוודיה, כתוב שיש 55 מקצועות שדורשים רישוי. לא עברתי על כולם, אבל בדף הראשון יש אחד שכולל 41 (!!!) מקצועות משנה.
לתשומת לב המשתמשים שחושבים שמספר המקצועות הדורשים רישוי בשוודה קטן כמעט פי ארבעה מזה שבישראל.

נו, אז מה אם יש מקצוע אחד שיש לו מקצועות משנה? מי זה המקצוע הזה ומה מקצועות המשנה תחתיו? כי אם גם בישראל הוא רשום כמקצוע אחד (ללא פירוט יתר של משנה, אבל כן כולל אותם) אז זה לא משנה כלום בספירה. אולי יש סיבה טובה שהם תת קטגוריה ולא נספרים בספירה הכללית. (כמובן יכול להיות גם שלא, ובישראל הרשימה מפרטת מלכתחילה את כל המקצועות כמקצועות משנה, אבל לא נשמע לך טיפה מקרי שהשוודים הכלילו את זה במשנה?)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 19:22 
ציטוט:
מספר אוהדים כבר רמזו על זה כמה תגובות מעלי באשכול, אבל אחזור על זה כאן: קפיטליזם זה לא 0 או 1. ככל שהקפיטליזם גורס מינימום התערבות ממשלתית במשק ובכלכלה, בכל המדינות הקפיטליסטיות, גם הימניות ביותר, יש התערבות של הממשלה. ולהיפך, גם מדינות שנחשבות סוציאליסטיות, כגון פינלד, הן מדינות עם משק קפיטליסטי, גם אם לא נעים להגיד את זה.

אם אתה לא מסכים עד לכאן, אז אפשר לעצור את הדיון.

זה ברור לי, אתה אומר את המובן מאליו מבחינתי.

ציטוט:
אם אתה מסכים, אז הדיון יכול להיות בשאלה עד כמה הממשלה מתערבת במשק, בכלכלה ובחברה, ובאיזה תחומים. אני לא הבאתי מספרים בכלל, אבל גם אתה לא הבאת שום נתון מדיד. כולם כאן מניחים 'עובדות ידועות' או לחילופין כותבים את דעתם.

באשכול אחר כתבת: "אני נגד לקחת כסף בכפייה מהאזרחים בשביל מותרות. ספורט ואומנות זה מותרות. אם התפקיד כל כך חשוב היא תקבל את הכסף מהאזרחים שמעוניינים באומנות, והם גם יקבעו מה כמות הכסף על פי רצונם."
מצד שני אתה מביא את אוסטרליה כדוגמא מפוארת לקפיטליזם שאתה שואף אליו.
אני מתייחס בעיקר לציטוט שלך שהבאתי.

אוקיי - לא הבאתי את אוסטרליה בתור דוגמה מפוארת לקפיטליזם שאני שואף אליו, הבאתי את אוסטרליה לדוגמה כמקום שהקפיטליזם עובד בו טוב מבין המדינות שיש בעולם. לא אמרתי שהיא מימוש המדיניות הטובה ביותר, אבל שאלת על מדינות בעולם שבהן קפיטליזם מצליח. אין דוגמה למדינה עם התנהלות כלכלית מושלמת. שמעתי בכלליות דברים ממש טובים על סינגפור אבל לא התעמקתי בה עדיין.

ציטוט:
אני לא מביא מספרים ומדדים, אלא מנסה לסתור את הדיסוננס שאתה חי בו בלי לשים לב. אם בישראל מרגיז אותך שהמדינה משתמשת בכסף שלקחה ממך עבור 'מותרות' כהגדרתך, באוסטרליה אתה תרתח מכעס, כי כאן שופכים הרבה יותר כסף ציבורי על מה שאתה מכנה "מותרות".

מאיפה הנתון ששופכים באוסטרליה יותר כסף?

ציטוט:
(שומו שמיים – בתוך מלבורן סללו מאות קילומטרים של שבילי אופניים, שלא חברה פרטית השקיעה בהן. מותרות, אפשר לחיות בלי זה.
המדינה נותנת חינם קורסים של 3 חודשים מטעם משרד העבודה (נגרות, מכונאות וכו') לכל מי שרוצה, כדי לעזור לאנשים למצוא עבודה. למה אתה צריך לממן את זה?
הממשלה והעיריות משקיעות המון כסף בבניה ואחזקה שוטפת של מתקני ספורט חופשי בכל רחבי הערים. אתה לא יכול ליסוע 3 ק"מ בתוך עיר באוסטרליה בלי שזה יבלוט לך בעין. מותרות.
סטודנטים אזרחי אוסטרליה לא נדרשים לשלם שכר לימוד לאוניברסיטה, אלא אחרי שהתחילו לעבוד בתחום בו למדו, בתנאי תשלום מעולים. עלות מימון גבוהה מאד של המדינה. מותרות. מי שאין לו כסף - שלא ילמד.
את הבנות שלי לקחו לשבוע של לימודי שחיה מבית הספר – כל שנה מא' עד ו' – למה צריך לקחת כסף מהאזרח בשביל זה?
את הבנות שלי לימדו בבית ספר לרכב על אופניים, ואימנו אותם ברכיבה עירונית – בשיתוף פעולה מעשי עם משטרת ויקטוריה – פרוייקט יקר על חשבון משרד החינוך - למה אתה צריך לשלם על זה?
היום בצהריים ראיתי ברזיות מים שהוצבו על המדרכות ברחוב כדי שאנשים יוכלו לשתות – למה שלא יביאו מים בבקבוקים מהבית? –מותרות.
אוסטרליה משקיעה באומנות, בכל הגילאים ובכל תחומי האומנות (מחול, תיאטרון, מוסיקה, אומנות פלסטית), הרבה יותר מאשר ישראל, והיא משקיעה בספורט, הן המקצעוני והן העממי, הרבה יותר ממדינת ישראל. )

בהמשך למה שכתבתי, אני לא רואה איך אוסטרליה משקיעה יותר - ייתכן והיא משקיעה את הכסף באופן יעיל יותר ועל כן היא גם מצליחה יותר. בישראל למשל כבר הגיעו לרמה שהשקעה של עוד כסף לא תעזור, אלא שינוי השיטה עצמה (למשל משרד החינוך והסתדרות המורים והתכנים שנלמדים על פי גחמות שר החינוך יכולים להיות מוחלפים בשיטת הואוצ'רים בפחות כסף).
לגבי הלימודים באוניברסיטה - זו בעצם הלוואה לא?

ציטוט:
אם אתה רואה באוסטרליה דוגמא טובה לקפיטליזם – כולל כל הדברים הללו - אני לגמרי איתך, וכנראה הבנתי אותך לא נכון באשכול הקודם.

אוסטרליה אכן דוגמה טובה לקפיטליזם. לא מושלמת, אבל טובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 19:33 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
teknoboy כתב:
א.ב כתב:
ולי אין בעיה שאדם x יסיע את אדם y ממקום אחד למקום שני. לטעמי שני הצדדים, גם x וגם y - יוצאים נשכרים מהנסיעה, הרי אחרת היא לא היתה מתבצעת. ויש לי חדשות בשבילך, מעצם זה שלאדם יש רישיון נהיגה (ולנהגי אובר, ובכן, יש רישיון נהיגה. אלא אם הם נוהגים בלי רישיון ואז המשטרה צריכה לעצור אותם כמו כל נהג אחר), ומתוקף כך יש להם אחריות על חיים של אחרים. אז בעצם מתן רישיון הנהיגה המדינה כן הסמיכה אותם לקחת אחריות על חיים של אחרים, אם על ידי זה שהם נוהגים על אותו כביש עם נהגים אחרים, הולכי רגל אחרים, ונוסעים אחרים יחד איתם באוטו. עבור חלקם זה לא לנהוג אחרי העבודה, זאת ה-עבודה שמחזיקה אותם עם הראש מעל המים, כי הם סטודנטים/מובטלים שמחפשים עבודה וכו'. ועבור חלקם זאת דרך גם לחזור הביתה ולעשות השלמת הכנסה על הדרך, כי הם בכל מקרה נוהגים הביתה.

אני מבין שאתה לא רואה את ההבדל בין להסיע חבר פה ושם לבין להסיע אנשים תמורת תשלום שמונה שעות ביום, אבל אני די בטוח שזה משהו פרטי שלך כי ההבדל די גדול.
כמו כן אני מבין שאין לך בעיה גם עם זה שאתה נותן לאנשים ששיעור המעורבות שלהם בתאונות גבוה מזה של נהגים מקצועיים (בממוצע, לך תדע ספציפית על כל אחד ואחד) להסיע אנשים למרות זאת.
ולצערי, זאת הרמה של כל הטיעונים שלך - אתה משטח הכול במידה שפשוט לא מאפשרת דיון משמעותי. (אני שם לב שאתה עושה את זה גם בדיון שאתה מנהל במקביל)
(לא יודע אם זה עניין אישי שלך או שזה נגזר מההשקפה הכלכלית שמצמצמת הכול ליחסי מסחר)

אגב, יש משהו שמעניין אותי. עיינתי בכתבה הזאת על מספרי המקצועות שדורשים רישוי ("גילדות" בלשונך).
יש לך אולי לינק לרשימת המקצועות עצמה, נניח בישראל, בשוודיה ובאיחוד האירופי?
מאוד מסקרן אותי לראות את ההבדלים בין הרשימות.
ולגבי ישראל ספציפית, כתוב שם שחלק עצום מהרשימה הזאת התווסף ממש בשנים האחרונות, אז אני גם אשמח לדעת מה עשרות המקצועות החדשים שדורשים רישוי (אם יש לך איזה מקור שמפרט דברים כאלה), וגם אני מודה שאני מופתע לגלות שמאז שעזבתי את ישראל, לצורך העניין, הרשימה הזאת גדלה פי 1.5.

1. אני רואה את ההבדל, רק לא חושב שזה ממקומך להחליט עבור אותו אדם כמה לנהוג. גם יש הבדל בין לנסוע 5 דקות למכולת או לנהוג מחיפה לבאר שבע. סו וואט?
2. איפה אתה רואה ששיעור המעורבות של נהגי אובר גבוה משיעור המעורבות של נהגים מקצועיים? האם זה מחושב על פי שעת נהיגה על הכביש? זה מובהק?

1. מן הסתם זה לא מקומי, אבל זה כן מקומו של הציבור. בדיוק כמו שהציבור יכול להחליט שכדי לנתח חולים צריך לעמוד בתנאים מסוימים, וכמו שהוא יכול להחליט שכדי להטיס אנשים במטוס צריך לעמוד בתנאים מסוימים, ככה הוא יכול להחליט שכדי להסיע אנשים תמורת כסף צריך לעמוד בתנאים מסוימים.
2. אולי אני טועה, אבל אני מניח שזה אחד התנאים לקבלת רישיון להסעת נוסעים (או לפחות אמור להיות), ולכל הפחות כדי לקבל רישיון כזה צריך לעבור הכשרה מיוחדת (אם יש לך השגות לגבי איכות ההכשרה או רעיונות לשיפור הקריטריונים זה מבורך, תכתוב למשרד התחבורה).
אם אין תנאי כזה (נניח שצריך רק לבוא לאיזה מקום, לשלם, להירשם ולקבל את הרישיון), באמת אין סיבה לא לתת לכל אחד להסיע אנשים בכסף.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 19:45 
ציטוט:
1. מן הסתם זה לא מקומי, אבל זה כן מקומו של הציבור. בדיוק כמו שהציבור יכול להחליט שכדי לנתח חולים צריך לעמוד בתנאים מסוימים, וכמו שהוא יכול להחליט שכדי להטיס אנשים במטוס צריך לעמוד בתנאים מסוימים, ככה הוא יכול להחליט שכדי להסיע אנשים תמורת כסף צריך לעמוד בתנאים מסוימים.
2. אולי אני טועה, אבל אני מניח שזה אחד התנאים לקבלת רישיון להסעת נוסעים (או לפחות אמור להיות), ולכל הפחות כדי לקבל רישיון כזה צריך לעבור הכשרה מיוחדת (אם יש לך השגות לגבי איכות ההכשרה או רעיונות לשיפור הקריטריונים זה מבורך, תכתוב למשרד התחבורה).
אם אין תנאי כזה (נניח שצריך רק לבוא לאיזה מקום, לשלם, להירשם ולקבל את הרישיון), באמת אין סיבה לא לתת לכל אחד להסיע אנשים בכסף.

ההנחות שלך יפות, אבל איפה שחיפשתי לא ראיתי שמוזכר תנאי כזה. מדובר שם בעיקר על קורס ותשלום:

https://krn.co.il/%D7%94%D7%95%D7%A6%D7 ... %93%D7%A2/

http://www.thetaxi.co.il/Article-1336/% ... 7%99%D7%AA

מעבר לכך, הסתכלתי על נתונים וראיתי שמעורבות המוניות וכלי רכב של "נהגים מקצועיים" גבוהה יותר משאר האוכלוסייה:

https://www.chamber.org.il/media/149838/gilayon3.pdf
https://www.mako.co.il/news-israel/loca ... 261004.htm

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 20:59 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
ציטוט:

ההנחות שלך יפות, אבל איפה שחיפשתי לא ראיתי שמוזכר תנאי כזה. מדובר שם בעיקר על קורס ותשלום:

https://krn.co.il/%D7%94%D7%95%D7%A6%D7 ... %93%D7%A2/

http://www.thetaxi.co.il/Article-1336/% ... 7%99%D7%AA

מעבר לכך, הסתכלתי על נתונים וראיתי שמעורבות המוניות וכלי רכב של "נהגים מקצועיים" גבוהה יותר משאר האוכלוסייה:

https://www.chamber.org.il/media/149838/gilayon3.pdf
https://www.mako.co.il/news-israel/loca ... 261004.htm

אני אחלק את התשובה שלי לשני חלקים. קודם כול, אפשר לראות שיש איזו מחשבה שנהגים מקצועיים אמורים להיות יותר טובים, אבל נראה שלא עשו יותר מדי כדי להבטיח את זה.
אני לא יודע באיזה קורס מדובר (שש שעות? 660 שעות?), אבל אני מקווה שלא תופתע לשמוע שלדעתי, אם מדובר בקורס שהוא בין בדיחה לכסת"ח, ובפועל כל מה שצריך זה לשלם - אני איתך ואין בזה שום טעם (וכנראה שבמצב כפי שהוא כיום באמת אין טעם, אם שיעור התאונות שלהם בכלל גבוה יותר).

אבל מה המסקנה? המסקנה שלך היא מן הסתם שאין טעם בכלל ברישוי לנהגים מקצועיים, והמסקנה שלי היא שצריך להקשיח את התנאים לרישוי כזה ולשלול אותו ממי שלא עומד בתנאים כלשהם לאורך זמן.
אז מה עשינו בזה?
בגלל זה אין טעם כל כך להיכנס לפרטי פרטים של כל מיני מקרים אקראיים, כי גם אם שנינו נסכים שהמציאות בתחום X רחוקה מלהיות מושלמת, די ברור שנציע דרכים שונות לשיפור המצב (או יותר נכון להסדרה חוקית שלו במקרה הטוב והתעלמות ממנו במקרה היותר נפוץ, כי לא נראה לי שהצעת דרך לצמצם את שיעור התאונות של אנשים שמסיעים אנשים אחרים, וכל מה שהצעת זה לאפשר לכל מי שרוצה לעשות את זה בלי שום סינון או בקרה. אבל זה בגלל שבכלל לא מעניין אותך דברים כמו אנשים שמשלמים על נסיעה ומגיעים לבית קברות, לך חשוב רק כל הקשקוש הזה על "אפשרות הבחירה").

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 21:08 
סמל אישי של המשתמש
ועוד משהו, בכלליות.
אני איתך בשאיפה לצמצם את המגבלות על החירות של כולנו, אבל אני גם מפרש את החירות הזאת פירוש יותר רחב, ולא רק במובן של פעילות כלכלית, ובנוסף, את החירות הרחבה הזאת אני חושב שצריך לפעמים להגביל (בשאיפה כמה שפחות, אבל מדי פעם יעלה צורך כזה) לטובת שלום הציבור, בטחונו ורווחתו (גם של הציבור ככלל וגם של הפרטים כפרטים), כי עם כל הכבוד לזכות לחירות, הזכות שלנו לחירות אינה מוחלטת והיא לא בהכרח גוברת על כל שאר השיקולים.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 מרץ 2019, 22:03 
רק כדי לסכם כי התעייפתי -אני רק אציין שמבחינתי חופש הוא גם לא רק כלכלי. אני בגלל זה מתקשה להצביע לפייגלין למשל. חופש זה משהו מהותי בהרבה רמות בחיים. אחד הדברים שבהם הוא בא לידי ביטוי הוא כלכלה, כי לא מתאים לי הכוח של המדינה מה לעשות עם הכסף שלי.

שב"ש ושש"ל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 מרץ 2019, 07:12 
אני שמח שאנחנו רואים את הדברים עין בעין.
בשלב מסוים של הדיון טעיתי לחשוב שאתה נגד השקעה של הממשלה לטובת האזרחים בתחומים שאינם קיומיים.
אני שמח שאתה רואה במדיניות הכלכלית חברתית של הממשלות באוסטרליה מופת להתנהלות נכונה. גם אני חושב שרשויות שמשקיעות הרבה ברווחת התושבים, בתרבות ואמנות, בספורט, בבריאות, בחינוך ובהתפתחות האישית - הן רשייות שפועלות נכון לחברה יותר צודקת ובריאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 מרץ 2019, 09:12 
נראה לי שאתה צריך לקרוא שוב את ההודעה שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 מרץ 2019, 11:19 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
רק כדי לסכם כי התעייפתי -אני רק אציין שמבחינתי חופש הוא גם לא רק כלכלי. אני בגלל זה מתקשה להצביע לפייגלין למשל. חופש זה משהו מהותי בהרבה רמות בחיים. אחד הדברים שבהם הוא בא לידי ביטוי הוא כלכלה, כי לא מתאים לי הכוח של המדינה מה לעשות עם הכסף שלי.

שב"ש ושש"ל.

רק בקטנה: עכשיו פתאום הנושא הוא ההוצאה הציבורית?
עד עכשיו דיברנו על דבר שבכלל לא עולה לציבור כסף, והוא כל עניין הרישוי לעיסוק בתחומים מסוימים.
זה נושא שלא קשור בכלל לכסף, והביטול של הדברים האלה יחסוך לך סכומים זניחים אם בכלל.
כל הדיון היה על איזון בין חירות הפרט לצרכי הציבור, עכשיו פתאום הבעיה היא תקציבית?
ואם תגיד לי שבכלל לא התייחסת לאיזון הזה שאני מדבר עליו אלא התייחסת רק למימד הכלכלי של הנושא, הרי שאתה מוכיח את מה שאמרתי קודם - שאתה מסתכל על הכול במונחים מאוד מאוד צרים מעולם יחסי החליפין ובכך משטח ומרדד את העולם האנושי לעולם חד ממדי שכל כולו יחסי חליפין מנוכרים (למשל: לא אכפת לנו מנוסעי התחב"צ ומבטחונם האישי, ממדיניות התחבורה, מההשלכות השונות של סוגי הנסיעה השונים על בריאות, אכות סביבה, מרקם עירוני וכו' וכו', אלא אך ורק מזכותו הטבעית של כל אדם באשר הוא לגבות כסף תמורת איזה שירות שבא לו לתת, כולל הסעת נוסעים).
ועוד בקטנה: מן הסתם אתה יכול לנחש שגם בנושא ההוצאה הציבורית דעותינו חלוקות, על פי קווים צפויים פחות או יותר, ומאותם נימוקים פחות או יותר. כך שלהעתיק את הדיון לשדה הסמוך לא משנה הרבה, כי כאמור פרטי המקרים לא רלוונטיים , רלוונטי העיקרון שעומד בבסיס.

אה, ושבת שלום וכיף לך ולכל עם ישראל :WHOME:

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 מרץ 2019, 12:16 
באמת שחפירות על ליברטריאניזם מול סוציאל דמוקרטיה זה הדבר הכי משעמם בעולם וזה בא ממישהו שרוצה לעשות תואר בכלכלה. רבאק תנו להתעסק במה שחשוב כמו בהיפופוטמים מפליצים בשידורי תעמולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 מרץ 2019, 13:09 
סמל אישי של המשתמש
לאפה בחינם כתב:
באמת שחפירות על ליברטריאניזם מול סוציאל דמוקרטיה זה הדבר הכי משעמם בעולם וזה בא ממישהו שרוצה לעשות תואר בכלכלה. רבאק תנו להתעסק במה שחשוב כמו בהיפופוטמים מפליצים בשידורי תעמולה.

באיזה ערוץ שידורי התעמולה ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 מרץ 2019, 15:20 
אני ראיתי בטוויטר. לדעתי עוד לא התחילו השידורים בטלוויזיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 מרץ 2019, 18:00 
סמל אישי של המשתמש
לאפה בחינם כתב:

מריבות פנימיות של קפיטליזם מצמצות מאד את גבולות הדיון וגם מנקזות אנשים שהיו יכולים להיות אנטי-קפיטלסטים לטובת הגנה על המערכת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 מרץ 2019, 21:28 
יונית לוי רצחה היום בשידור חי את בני גנץ.
אלוהים כמה שזה היה מביך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 מרץ 2019, 21:44 
סמל אישי של המשתמש
קשה לי לראות את זה מרוב שזה מביך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 מרץ 2019, 22:14 
מה היהההההה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 מרץ 2019, 23:19 
די, נו. לבן אדם אין את יכולות הרטוריקה של ביבי אבל סתם נתפסו עליו למרות שהיה לו דיליי בשידור מארצות הברית.
הכי מצחיק שריקלין הגיב על זה בגיחוך, אדם שלא שאל שאלה אחת קשה אף פעם בקריירה ה''עיתונאית'' שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 אפריל 2019, 15:32 
סמל אישי של המשתמש
אם מישהו שינה דעתו בינתיים, אז אפשר להחליף ההצבעה בסקר.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 43 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: