תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 13 מאי 2024, 23:30

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

למי תצביע בבחירות באפריל 2019?
הסקר נגמר בתאריך 05 אפריל 2019, 21:40
כחול לבן 19%  19%  [ 16 ]
הליכוד 1%  1%  [ 1 ]
חד"ש-תע"ל 12%  12%  [ 10 ]
העבודה 18%  18%  [ 15 ]
הימין החדש 2%  2%  [ 2 ]
יהדות התורה 1%  1%  [ 1 ]
הנאצים העוצמתיים 1%  1%  [ 1 ]
ש"ס 0%  0%  [ 0 ]
מרצ 36%  36%  [ 31 ]
כולנו 0%  0%  [ 0 ]
ישראל ביתנו 0%  0%  [ 0 ]
רע"ם בל"ד 2%  2%  [ 2 ]
זהות הפייגלה 6%  6%  [ 5 ]
גשר 0%  0%  [ 0 ]
אחר 0%  0%  [ 0 ]
לא אכפת לי 1%  1%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 85
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סקר מעודכן לבחירות 2019
הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 12:29 
א.ב כתב:
100%anti beitar כתב:
א.ב כתב:
100%anti beitar כתב:
ואני שואל מה ל"כלכלה חופשית" ולחופש

החופש לעשות מה שאתה רוצה עם הכסף שלך. שעבדת עבורו. למשל אתה תרצה לממן הצגה x ואדם אחר הצגה y, ולא שמירי רגב תחליט עבורכם לממן הצגות מסוג z.
אני יכול להבין שאתה לא מסכים עם הגישה, אבל רציני - אתה לא רואה קשר בין חופש לחופש כלכלי?

אני חושב שיש פה ערבוב קצת של חופש הביטוי/אמנות ל"חופש כלכלי".
כסף זה לא דבר שנחת מהשמיים, זו המצאה של בני אדם שמייצגת יכולת להשתמש במשאבים (המוגבלים) שיש בעולם. יותר כסף שיש לי או לך זה פחות כסף שיהיה למישהו אחר, ולא -אני ממש לא בעד היכולת לצבור כסף (או נכסים כמו דירות או עסקים) על חשבון אנשים אחרים ותוך ניצול שלהם שהוא הכרח בשיטה הזו כדי ליצור רווח.

לא רואה שום ערבוב. אני בעד חופש הביטוי של כל אמן, אני נגד הכפיה עליי לממן אותו. רוצה לעשות הצגה/מיצג אמנותי? וולקאם. למה אני צריך לעזור לך?

אוקיי, עכשיו הבנתי שאתה מתכוון למיסים. אני מודה שאני לא יודע כמה מהם בכלל הולכים לתקצוב תרבות (מניח שדי זניח), והאמת זו שאלה מורכבת ואין לי תשובה חד משמעית לגבי זה. מה לגבי שימוש בכספי מיסים לרווחה? לחלוקה מחדש של המשאבים בחברה? שזו המטרה המרכזית שלהם בכלכלה סוציאל-דמוקרטית (יעני עדיין קפיטליסטית אבל עם מדינת רווחה, לא מה שהייתי שואף אליו אבל עדיין סביר אם בא לי להיות פרגמטי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 12:36 
לא דיברתי רק על מיסים, הבאתי עוד דוגמאות כמו חסמי ייבוא, אפשרות להשתמש באדם שלא עבר בחינת לשכה של עו"ד בייצוג משפטי, תכנון ריכוזי של המשק לפי מועצת החלב/מועצת הצמחים/מועצת הקמנו מועצה כדי שיהיו ג'ובים למקורבים, הפחתת כח של וועדים שיכולים לשבות ואי אפשר לגעת בהם, פתיחה לתחרות של שווקים כמו תחב"צ/חשמל. יש כל כך הרבה דברים שאפשר לשנות ופשוט יעשו לכולנו את החיים זולים יותר ועם יותר אפשרויות בחירה.

לגבי החלק השני: בגדול כלכלה קפיטליסטית עם סוציאל דמוקרטיה זה לא המודל האולטימטיבי אבל אני חושב שהוא לא רע בכלל. כמו שאמרת אם להיות פרגמטים זה כנראה מה שצריך לשאוף אליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 12:42 
pokara כתב:
100%anti beitar כתב:
א.ב כתב:
100%anti beitar כתב:

החופש לעשות מה שאתה רוצה עם הכסף שלך. שעבדת עבורו. למשל אתה תרצה לממן הצגה x ואדם אחר הצגה y, ולא שמירי רגב תחליט עבורכם לממן הצגות מסוג z.
אני יכול להבין שאתה לא מסכים עם הגישה, אבל רציני - אתה לא רואה קשר בין חופש לחופש כלכלי?

כסף זה לא דבר שנחת מהשמיים, זו המצאה של בני אדם שמייצגת יכולת להשתמש במשאבים (המוגבלים) שיש בעולם. יותר כסף שיש לי או לך זה פחות כסף שיהיה למישהו אחר, ולא -אני ממש לא בעד היכולת לצבור כסף (או נכסים כמו דירות או עסקים) על חשבון אנשים אחרים ותוך ניצול שלהם שהוא הכרח בשיטה הזו כדי ליצור רווח.

אז בעד מה אתה? חלוקה של המשאבים באופן שווה בין כל האנשים ללא קשר לתרומתם או עבודתם?
מה ההגדרה שלך לחופש כלכלי? (אני חיב להודות שכשאני שומע "חופש כלכלי" אני מבין שהכוונה לחופש כדוגמאת זה שהביא א.ב.)

רוב בעלי ההון צברו את הכסף שלהם מתרומה ועבודה, או מירושה? מנקים ,עובדי זבל וכוח עזר בבתי חולים עובדים קשה יותר או פחות ממנכ"לים?
החופש לשמר ולהגדיל את ההון שלך בא בהכרח על חשבון אחרים... מה עשה אשכנזי ממוצע (סליחה) שירש דירה בתל אביב בשביל הזכות העצומה שנפלה בחלקו להתפרנס מגבייה של שכר דירה? לצורך העניין.
אי אפשר לחלק מחדש באופן שווה בין כל האנשים אבל בהחלט אפשר לשאוף לשם הרבה יותר. ומה אני רואה כחופש כלכלי? קודם כל החופש לא להיות נתון לניצול (עבודה בשכר היא ניצול בשביל רווח של אחרים) על ידי אנשים ששפר עליהם מזלם יותר בחיים. החופש לא להיות מופלה בבריאות כי יש אנשים שיכולים לממן טיפול טוב יותר ומהיר יותר.
האידיאל הוא בעלות ציבורית משותפת על הכל וביטול ההון אבל נו :SMOKE: בינתיים נסתפק בסוציאל דמוקרטיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 12:47 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
לא דיברתי רק על מיסים,
1. הבאתי עוד דוגמאות כמו חסמי ייבוא,
2. אפשרות להשתמש באדם שלא עבר בחינת לשכה של עו"ד בייצוג משפטי,
3. תכנון ריכוזי של המשק לפי מועצת החלב/מועצת הצמחים/מועצת הקמנו מועצה כדי שיהיו ג'ובים למקורבים,
4. הפחתת כח של וועדים שיכולים לשבות ואי אפשר לגעת בהם,
5. פתיחה לתחרות של שווקים כמו תחב"צ/חשמל.

1. באמת נורא ואיום שיש תקנים, ובטיחות וכל הדברים האלה. פשוט אסון שאתה לא יכול לבחור להתחשמל למוות ממנורה זולה.
2. למה לעצור כאן? בוא ניתן למי שרוצה לבקר ספרי חשבונות לעשות את זה, למה הוא צריך להתקבל לאיזו גילדה? כנ"ל לגבי מתן טיפול רפואי, מה אנחנו בימי הביניים?
3. הן הוקמו כדי להקצות מכסות ייצור ולפקח על המחירים (לא יודע אם זה רעיון טוב). המקורבים וכל זה זה בסך הכול היבט של שחיתות, דבר שרק עולה ומתגבר ככל שמחלישים את הסקטור הציבורי ובייחוד את הרגולטורים.
4. באמת נורא ואיום הקטע הזה שמותר לאנשים להתארגן כדי להגן על זכויותיהם. פשוט אסון.
5. אתה יודע שכבר ניסו את זה, נכון? תבדוק מה קרה.

ולגבי מימון של תרבות, אמנות ושאר ירקות לא יצרניים:
אתה לא צריך לממן תרבות ואמנות, זאת בחירה.
אתה גם לא צריך לממן לימודי ליבה, אמנויות, מדעים ואפילו קרוא וכתוב, גם זאת בחירה. (ולא בעיה לכתוב פה קשקוש פסאודו-ליברטיאני של אלף מילה שמסביר למה. אם אתה מתקשה לעשות את הצעד ההגיוני הבא עם הטיעון שלך-עצמך, אל תתבייש לשאול איך)
אתה בוחר במה להשקיע לפי מה שנראה לך חשוב ובהתאם לחזון שלך לעתיד.
תחשוב באיזה עולם אתה רוצה לחיות, ולפי זה תחליט איפה הציבור צריך להשקיע.
אתה לא אוהב הצגות ולא רוצה לממן אותן? אחלה, עמדה מרגשת, נשמע כמו התחלה של חזון נפלא לעתיד. (לא באמת)
אני לא רוצה שכל האוכלוסייה תהיה צרת מוחין וחסרת דימיון, אז אני בעד לממן תרבות ואמנות ומדעי הרוח וכל החרא הזה, ולו כדי לא לקחת את הסיכון שזה יקרה.
(אגב, בימים אלה ממש אתה משתתף בניסוי שבודק מה קורה כשעושים בדיוק את מה שאתה מציע לעשות, והתוצאו כבר ניכרות בשטח. בהצלחה בהמשך.)

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 12:54 
100%anti beitar כתב:
pokara כתב:
100%anti beitar כתב:
א.ב כתב:
100%anti beitar כתב:

אז בעד מה אתה? חלוקה של המשאבים באופן שווה בין כל האנשים ללא קשר לתרומתם או עבודתם?
מה ההגדרה שלך לחופש כלכלי? (אני חיב להודות שכשאני שומע "חופש כלכלי" אני מבין שהכוונה לחופש כדוגמאת זה שהביא א.ב.)

רוב בעלי ההון צברו את הכסף שלהם מתרומה ועבודה, או מירושה? מנקים ,עובדי זבל וכוח עזר בבתי חולים עובדים קשה יותר או פחות ממנכ"לים?
החופש לשמר ולהגדיל את ההון שלך בא בהכרח על חשבון אחרים... מה עשה אשכנזי ממוצע (סליחה) שירש דירה בתל אביב בשביל הזכות העצומה שנפלה בחלקו להתפרנס מגבייה של שכר דירה? לצורך העניין.
אי אפשר לחלק מחדש באופן שווה בין כל האנשים אבל בהחלט אפשר לשאוף לשם הרבה יותר. ומה אני רואה כחופש כלכלי? קודם כל החופש לא להיות נתון לניצול (עבודה בשכר היא ניצול בשביל רווח של אחרים) על ידי אנשים ששפר עליהם מזלם יותר בחיים. החופש לא להיות מופלה בבריאות כי יש אנשים שיכולים לממן טיפול טוב יותר ומהיר יותר.
האידיאל הוא בעלות ציבורית משותפת על הכל וביטול ההון אבל נו :SMOKE: בינתיים נסתפק בסוציאל דמוקרטיה.

תקן אותי אם אני טועה, אבל אני מבין שבגדול אתה בעד כלכלה קומונסטית? :facepalm:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 13:15 
בגדול אתה לא טועה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: סקר מעודכן לבחירות 2019
הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 13:15 
סמל אישי של המשתמש
לפיד השמאלי הזה
מבטל במחיר יד את לגיטימיות המפלגות הערביות למרות שיעורי ההצבעה
מציב תנאים לפלסטינים עבור מדינה, שאף עם לא היה מוכן לקבלם, ועוד מסייג שהם רק תנאים הכרחיים אבל לא בהכרח מספיקים.
הוא בחיים לא יסיים את הכיבוש. בחיים
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0778768534

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 13:26 
100%anti beitar כתב:
בגדול אתה לא טועה...

לא הספיקו לך הדוגמאות לכשלון השיטה הזאת שאתה עדיין תומך בה? (ברית המועצות, הקיבוצים בישראל, ונצואלה)

כאילו, אתה מודע לכך לשעולם לא יכול להווצר מצב של שיוויון מוחלט בין כל האנשים (אוטופיה)?
ושבמידה והיה קורא פלא ואכן היה נוצר שיוויון כזה מחר בבוקר (והיות שהאנשים הם לא רובוטים וכל אחד פועל אחרת) אזי היה נוצר למעשה חוסר שיוויון (כי סתם לדוגמא חלק מהאנשים לא היו עושים כלום במקום עבודתם כי במילא הם יקבלו אותו דבר כמו שהמשקיען הכי גדול עושה)?
שלא היה פתח ליזמות וחדשנות (המצאות וקידמה) כי אותו יזם לא היה מרויח בסופו של יום דבר ממה שהוא פיתח/המציא (מלבד אולי כבוד)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 13:43 
סמל אישי של המשתמש
אדום נחמד כתב:
לפיד השמאלי הזה
מבטל במחיר יד את לגיטימיות המפלגות הערביות למרות שיעורי ההצבעה
מציב תנאים לפלסטינים עבור מדינה, שאף עם לא היה מוכן לקבלם, ועוד מסייג שהם רק תנאים הכרחיים אבל לא בהכרח מספיקים.
הוא בחיים לא יסיים את הכיבוש. בחיים
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0778768534

נחמד...
אז בוא נתייחס לרגע ברצינות ל 4 התנאים.
1. גם היום השב"כ מוסד ו מטכ"ל פועלים בכל מקום בעולם. אני מקווה שזה לא מפתיע אותך. גם אם תקום מדינה פלשתינאית חופש הפעולה שישראל נותנת לעצמה במרחב הגלובלי לא ישתנה.
2. ירושלים. כמו שכבר אמרתי השאלה היא האם השכונות / כפרים במזרח העיר הן ירושלים. אליבא זה לפיד התשובה לא.
3. זכות השיבה, זכות השיבה לא תינתן לתחום מדינת ישראל, לפלסטין שבירתה מזרח ירושלים? מה לנו ולזה לא קובעים על עם אחר. לא מבין מה לא שמאלני בזה?
4. בקעת הירדן. לא מבין את הדרישה הזאת אבל שוב לא מבין מה לא שמאלני בה?

מעבר לזה אני מקשיב לסאב טקסט של הדברים. לפיד מדבר על הציבור הערבי ככזה שאמור להתעסק בחינוך, חברה ותשתיות ולא בלאומנות. זה בדיוק דיבור וגישה של שמאל לעומת ימין. לפיד מדבר על שליטה על עם אחר ולא על כיבוש של קרקע זה בדיוק גישה של שמאל לעומת ימין.

אני לא אומר שאין בו מן הפטרונות והגישה של אני יודע מה טוב לערבים אבל להבנתי זה לא בא ממקום גזעני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 13:53 
סמל אישי של המשתמש
pokara כתב:
100%anti beitar כתב:
בגדול אתה לא טועה...

לא הספיקו לך הדוגמאות לכשלון השיטה הזאת שאתה עדיין תומך בה? (ברית המועצות, הקיבוצים בישראל, ונצואלה)

כאילו, אתה מודע לכך לשעולם לא יכול להווצר מצב של שיוויון מוחלט בין כל האנשים (אוטופיה)?
ושבמידה והיה קורא פלא ואכן היה נוצר שיוויון כזה מחר בבוקר (והיות שהאנשים הם לא רובוטים וכל אחד פועל אחרת) אזי היה נוצר למעשה חוסר שיוויון (כי סתם לדוגמא חלק מהאנשים לא היו עושים כלום במקום עבודתם כי במילא הם יקבלו אותו דבר כמו שהמשקיען הכי גדול עושה)?
שלא היה פתח ליזמות וחדשנות (המצאות וקידמה) כי אותו יזם לא היה מרויח בסופו של יום דבר ממה שהוא פיתח/המציא (מלבד אולי כבוד)?
מה לגבי הסקנדינביות? זה קפיטליזם או סוציאליזם? זה הצלחה או כישלון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 13:57 
pokara כתב:
100%anti beitar כתב:
בגדול אתה לא טועה...

בברית המועצות היה קודם כל משטר טוטליטרי, וכלכלה מתוכננת ונשלטת לחלוטין על ידי המדינה.
אני ממש ממש ממש קטונתי מלפרוש תכנית כלכלית שלמה, אבל הסוציאליזם שאני מאמין בו הוא בעלות משותפת של העובדים על מקומות העבודה, ולא מצב שבו 90% עובדים בשכר שהוא בהכרח נמוך יותר ממה שהם שווים כדי שלבעל העסק יווצר רווח. ומצב שבו לכל אחד יש זכות לקורת גג, במקום שיהיו תאגידים או סתם עשירים שרוכשים אלפי יחידות דיור ומשכירות אותן במחיר מופקע, או מחזיקים דירות רפאים - איך זה יכול להיות שהזכות להחזיק רכוש חשובה יותר מהזכות לפאקינג קורת גג?
כאמור אם רוצים להיות פרגמטיים אפשר לא להרחיק לכת עד בעלות משותפת - גם נציגות של עובדים בהנהלות ואיגודים (השטן לפי ליברטריאנים) חזקים זה יותר טוב ממה שיש עכשיו.
במציאות הנוכחית אני פשוט מעדיף התערבות של המדינה שהיא לפחות תאורטית אמורה לייצג את הציבור על פני תאגידים שזה פשוט ריכוז של הון פרטי, מסוכן לאללה.
ברמה הפילוסופית והמוסרית, הקפיטליזם והשוק החופשי גורמים לנו לחיות בתחרות תמידית שבעיניי, אולי אני סתם נאיבי, פשוט מנוגדת לנטיות הכי טבעיות שיש לנו כבני אדם לסולידריות ואכפתיות. אם יש יותר דירות ריקות מחסרי בית - מה מצדיק את העובדה שיש בכלל חסרי בית? זה יכול להיות אחרת, זה פשוט עניין של שיטה כלכלית ספציפית שאפשר לעשות לה אתחול לפי ערכים אחרים.
אני לא ממש מבין למה דווקא שוק חופשי ותחרות יגרמו לאנשים ליזום יותר מאשר במצב של כלכלה סולידרית יותר... תפישה מאוד עצובה ופסימית של הטבע האנושי. חוץ מזה שבמילא הרבה מאוד מהטכנולוגיה מתפתחת במגזר הציבורי בכלל (ראה ערך אייפון).
עוד לא דיברנו בכלל על מה המשמעות של "שוק חופשי" (מה זה בכלל שוק חופשי? לילדים מותר לעבוד? אין דבר כזה שוק חופשי תמיד יהיו רגולציות פשוט לפי תפיסות עולם וערכים מסוימים) והעדר רגולציות לסביבה, כשאנחנו במצב שאוטוטו אין אנושות, אנשים נאחזים בפנאטיות הנאו ליברלית שלהם שרגולציות זה השטן...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 14:02 
el dudernio כתב:
Noam כתב:
el dudernio כתב:
Noam כתב:
el dudernio כתב:
תרשה לי לענות לך בשאלה מה זה שמאל מדיני
אני לא מתכוון לענות על זה
בכל מקרה, זה לא לפיד

סליחה שביקשתי ממך להביע דעה מבטיח זה לא יקרה שוב
אתה יכול לשאול אותי מה שאתה רוצה בשמחה, אני רק מבקש להתמקד בשאלות שאפשר לענות עליהן ב-25 מילים ומטה.
אין לי כוונה להשקיע בדיונים האלו יותר מזה.

יאללה תאתגר את עצמך.
תכתוב השקפת עולם מדינית אשר תתאר את הצד השמאלי במפה הפוליטית ב 25 מילה. מבטיח לא לתפוס אותך בניואנסים ובקטנות.

למשל:
הסכם אזורי שבבסיסו הכרה בשתי מדינות לשני עמים והבנת הצרכים הבסיסיים של כלל האזרחים הפוטנציאלים בכל מדינות האזור תוך כדי שמירה על לחרותם המלאה.

לא הבנת
הבעיה היא לא שקשה לי לכתוב תגובות ארוכות, הבעיה היא שאני לא רוצה להשקיע זמן בלהסביר לך דברים כאלו.
בשביל להעביר רעיונות תחת מגבלת תווים אני יכול לכתוב בטוויטר, אבל זה דבר שדורש ממני זמן ומחשבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 14:06 
סמל אישי של המשתמש
נוווועם יא קרציה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 14:14 
נעם צדק
ואני מלהג ומקשקש פה כשאני אמור לסיים עבודה אחרונה לסמסטר ינעל רבאק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 14:17 
סמל אישי של המשתמש
אם הוא צודק אז שיפסיק לבזבז זמן על כמה הוא צודק :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 14:25 
סומך כתב:
pokara כתב:
100%anti beitar כתב:
בגדול אתה לא טועה...

ממה שאני יודע על המודל שלהם, זה עירבוב של שני המודלים, יש שם דאגה גדולה לרווחת התושבים (באמצעות מיסים גבוהים גם לבעלי ההכנסות הנמוכות שמופנים בחזרה לרווחת הקהילה) אבל מצד שני גם שם יש את האפשרות להתעשר ולעשות כסף בדומה לשיטה הקפיטלסטית (קצת יותר לאט בגלל המיסים הגבוהים כמובן, ולמרות זאת מייסד חברת איקאה הוא עדיין בין האנשים העשירים בעולם).

הצלחה או כישלון זה בעייני המתבונן ומה הפרמטרים ששהוא בוחר, אם תבחר את אחוז אבטלה או מדד האושר במדינה , אז אין ספק שהשיטה מוצלחת, אם תבחר בבדיקה של אחוז האלכוהליסטים או המתאבדים לדוגמא, תגלה שהשיטה נוראית. (וברור לי לחלוטין שלא רק סוג הכלכלה הוא מה שמשפיע על כל אחד מהפרמטרים הללו).
אני חושב שהשיטה מוצלחת אבל עם גלי ההגירה למדינות אלו בשנים האחרונות, אני לא בטוח שהיא תמשיך להחזיק מעמד לאורך זמן (אלא אם ימצאו את הדרך הקשה לשלב את אותם מהגרים ויגרמו להם גם לתרום ולא רק לקחת)

לעניות דעתי גם הצורה בה פועלת ישראל היא בסדר גמור, הבעיה שלנו היא הקצאת המשאבים והכספים שהולכת בצורה לא שיווניות בעליל ומוטת השפעות פוליטיות של מיעוטים בחברה שמנצלים את כוחם לסחיטה מטורפת (חרדים, התנחלויות), ובמידה וכל הכספים אשר הלכו לצורך מימון דת/התנחלויות היו הולכים למערכת הבריאות/החינוך/רווחה, מצבינו היה דומה לשלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 14:45 
סמל אישי של המשתמש
pokara כתב:
סומך כתב:
pokara כתב:
100%anti beitar כתב:
בגדול אתה לא טועה...

ממה שאני יודע על המודל שלהם, זה עירבוב של שני המודלים, יש שם דאגה גדולה לרווחת התושבים (באמצעות מיסים גבוהים גם לבעלי ההכנסות הנמוכות שמופנים בחזרה לרווחת הקהילה) אבל מצד שני גם שם יש את האפשרות להתעשר ולעשות כסף בדומה לשיטה הקפיטלסטית (קצת יותר לאט בגלל המיסים הגבוהים כמובן, ולמרות זאת מייסד חברת איקאה הוא עדיין בין האנשים העשירים בעולם).

הצלחה או כישלון זה בעייני המתבונן ומה הפרמטרים ששהוא בוחר, אם תבחר את אחוז אבטלה או מדד האושר במדינה , אז אין ספק שהשיטה מוצלחת, אם תבחר בבדיקה של אחוז האלכוהליסטים או המתאבדים לדוגמא, תגלה שהשיטה נוראית. (וברור לי לחלוטין שלא רק סוג הכלכלה הוא מה שמשפיע על כל אחד מהפרמטרים הללו).
אני חושב שהשיטה מוצלחת אבל עם גלי ההגירה למדינות אלו בשנים האחרונות, אני לא בטוח שהיא תמשיך להחזיק מעמד לאורך זמן (אלא אם ימצאו את הדרך הקשה לשלב את אותם מהגרים ויגרמו להם גם לתרום ולא רק לקחת)

לעניות דעתי גם הצורה בה פועלת ישראל היא בסדר גמור, הבעיה שלנו היא הקצאת המשאבים והכספים שהולכת בצורה לא שיווניות בעליל ומוטת השפעות פוליטיות של מיעוטים בחברה שמנצלים את כוחם לסחיטה מטורפת (חרדים, התנחלויות), ובמידה וכל הכספים אשר הלכו לצורך מימון דת/התנחלויות היו הולכים למערכת הבריאות/החינוך/רווחה, מצבינו היה דומה לשלהם.

תודה על ההתייחסות המפורטת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 14:48 
100%anti beitar כתב:
pokara כתב:
100%anti beitar כתב:
בגדול אתה לא טועה...

בברית המועצות היה קודם כל משטר טוטליטרי, וכלכלה מתוכננת ונשלטת לחלוטין על ידי המדינה.
אני ממש ממש ממש קטונתי מלפרוש תכנית כלכלית שלמה, אבל הסוציאליזם שאני מאמין בו הוא בעלות משותפת של העובדים על מקומות העבודה, ולא מצב שבו 90% עובדים בשכר שהוא בהכרח נמוך יותר ממה שהם שווים כדי שלבעל העסק יווצר רווח. ומצב שבו לכל אחד יש זכות לקורת גג, במקום שיהיו תאגידים או סתם עשירים שרוכשים אלפי יחידות דיור ומשכירות אותן במחיר מופקע, או מחזיקים דירות רפאים - איך זה יכול להיות שהזכות להחזיק רכוש חשובה יותר מהזכות לפאקינג קורת גג?
כאמור אם רוצים להיות פרגמטיים אפשר לא להרחיק לכת עד בעלות משותפת - גם נציגות של עובדים בהנהלות ואיגודים (השטן לפי ליברטריאנים) חזקים זה יותר טוב ממה שיש עכשיו.
במציאות הנוכחית אני פשוט מעדיף התערבות של המדינה שהיא לפחות תאורטית אמורה לייצג את הציבור על פני תאגידים שזה פשוט ריכוז של הון פרטי, מסוכן לאללה.
ברמה הפילוסופית והמוסרית, הקפיטליזם והשוק החופשי גורמים לנו לחיות בתחרות תמידית שבעיניי, אולי אני סתם נאיבי, פשוט מנוגדת לנטיות הכי טבעיות שיש לנו כבני אדם לסולידריות ואכפתיות. אם יש יותר דירות ריקות מחסרי בית - מה מצדיק את העובדה שיש בכלל חסרי בית? זה יכול להיות אחרת, זה פשוט עניין של שיטה כלכלית ספציפית שאפשר לעשות לה אתחול לפי ערכים אחרים.
אני לא ממש מבין למה דווקא שוק חופשי ותחרות יגרמו לאנשים ליזום יותר מאשר במצב של כלכלה סולידרית יותר... תפישה מאוד עצובה ופסימית של הטבע האנושי. חוץ מזה שבמילא הרבה מאוד מהטכנולוגיה מתפתחת במגזר הציבורי בכלל (ראה ערך אייפון).
עוד לא דיברנו בכלל על מה המשמעות של "שוק חופשי" (מה זה בכלל שוק חופשי? לילדים מותר לעבוד? אין דבר כזה שוק חופשי תמיד יהיו רגולציות פשוט לפי תפיסות עולם וערכים מסוימים) והעדר רגולציות לסביבה, כשאנחנו במצב שאוטוטו אין אנושות, אנשים נאחזים בפנאטיות הנאו ליברלית שלהם שרגולציות זה השטן...

נתחיל מזה שכלכלה קומינסטית אמיתי חייבת להיות במשטר טוטאליטרי (שיחלק באופן שווה את המשאבים בין כולם).

ונמשיך לסתם שאלה, אם אותם עשירים לא יקנו את הדירות (כשחלקם על מנת להשכיר אותם), מי יקנה את הדירות הללו? ובהמשך, למה שיבנו בכלל את הדירות הללו?, ואם תשובתך תהיה כי המדינה תבנה אותה מכספי המיסים, אני אשאל אז למה בכלל אנשים ירצו ללכת לעבוד ולא לשבת ולהוריד ראשים כל היום (כי החופש לקורת גג יקנה להם זכאות לדירה והמדינה גם תספק להם תלושי מזון על מנת שלא יהיו רעבים).

אתה בעצמך מציין כי מרבית הטכנולוגיות מתפתחות בשוק הציבורי שכידוע הוא קצת יותר קפיטליסטי, אז אם יהיה מצב בו כל החברות מרוויחות אותו דבר וכל העובדים בהן מרויחים אותו דבר, למה שמישהו יתאמץ? למי יהיה כסף לקנות את הטכנולוגיות הללו בכלל (שבדרך כלל בתחילה מאוד יקרות ונרכשות על ידי הקפיטליסטים העשירים)?

ודרך אגב, אני ממש לא נגד רגולציות למינהן כל עוד הן נכונות ובאות לשמור על הציבור מפני דברים שיכולים לסכן או לפגוע בו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 15:13 
סמל אישי של המשתמש
el dudernio כתב:

נחמד...
1. גם היום השב"כ מוסד ו מטכ"ל פועלים בכל מקום בעולם. אני מקווה שזה לא מפתיע אותך. גם אם תקום מדינה פלשתינאית חופש הפעולה שישראל נותנת לעצמה במרחב הגלובלי לא ישתנה.
2. ירושלים. כמו שכבר אמרתי השאלה היא האם השכונות / כפרים במזרח העיר הן ירושלים. אליבא זה לפיד התשובה לא.
3. זכות השיבה, זכות השיבה לא תינתן לתחום מדינת ישראל, לפלסטין שבירתה מזרח ירושלים? מה לנו ולזה לא קובעים על עם אחר. לא מבין מה לא שמאלני בזה?

מעבר לזה אני מקשיב לסאב טקסט של הדברים. לפיד מדבר על הציבור הערבי ככזה שאמור להתעסק בחינוך, חברה ותשתיות ולא בלאומנות. זה בדיוק דיבור וגישה של שמאל לעומת ימין. לפיד מדבר על שליטה על עם אחר ולא על כיבוש של קרקע זה בדיוק גישה של שמאל לעומת ימין.

אני לא אומר שאין בו מן הפטרונות והגישה של אני יודע מה טוב לערבים אבל להבנתי זה לא בא ממקום גזעני.

1. אתה היית מוכן לחתום על הסכם שלום עם מדינה שמצהירה כי שמורה לה הזכות לפלוש אליך בכל עת שהיא רואה לנכון?
2. לפיד אמר שירושלים לא תחולק. אתה יכול לקרוא סאבטקסט, כמו שאתה מנסה לקרוא סאבטקסט בהודעות של לירון על ספורי, אבל לפיד אומר דברים מאוד ברורים.
3. נניח לזכות השיבה
4. הדרישה היא לשלוט על הגבול המזרחי של פלסטין עם ירדן. כלומר, כל פעם שפלסטיני ירצה לעבור/לסחור עם ירדן, הוא יאלץ לעמוד בקריטריונים ישראליים.

כל התנאים (שוב, נניח לשיבה) הם כאלה שאף פלסטיני לא יחתום עליהם, ולכן אין ליומרות שלו סיכוי. אבל אני אומר יותר מזה. אני אומר שגם אם התנאים יתקיימו, אין לו כוונה או יכולת לממש את החזון הזה.

לגבי הסיומת:
לפיד מחליט עבור הפלסטינים אזרחי ישראל מה אמור לעניין אותם. זה לא שמאל ולא ימין, זה סתם טמטום פטרוני. הציבור הזה מצביע באחוזים גבוהים למפלגות האלה על סמך כל האחרות. זו עובדה. אם את הציבור הפלסטיני לא היה מעניין הנושא המדיני (אגב, למה לערבים אסור להתעסק בנושא המדיני? רק ליהודים מותר?), היתה קמה מפלגה שמייצגת את הרצון של הציבור הזה.
גם ההמנעות של לפיד מהמילה כיבוש היא לא שמאל ולא ימין, אלא בורות פופוליסטית.
באמת שמי שמצביע לו צריך למות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 15:21 
אדום נחמד כתב:
el dudernio כתב:

נחמד...

1. אתה היית מוכן לחתום על הסכם שלום עם מדינה שמצהירה כי שמורה לה הזכות לפלוש אליך בכל עת שהיא רואה לנכון?
2. לפיד אמר שירושלים לא תחולק. אתה יכול לקרוא סאבטקסט, כמו שאתה מנסה לקרוא סאבטקסט בהודעות של לירון על ספורי, אבל לפיד אומר דברים מאוד ברורים.
3. נניח לזכות השיבה
4. הדרישה היא לשלוט על הגבול המזרחי של פלסטין עם ירדן. כלומר, כל פעם שפלסטיני ירצה לעבור/לסחור עם ירדן, הוא יאלץ לעמוד בקריטריונים ישראליים.

כל התנאים (שוב, נניח לשיבה) הם כאלה שאף פלסטיני לא יחתום עליהם, ולכן אין ליומרות שלו סיכוי. אבל אני אומר יותר מזה. אני אומר שגם אם התנאים יתקיימו, אין לו כוונה או יכולת לממש את החזון הזה.

לגבי הסיומת:
לפיד מחליט עבור הפלסטינים אזרחי ישראל מה אמור לעניין אותם. זה לא שמאל ולא ימין, זה סתם טמטום פטרוני. הציבור הזה מצביע באחוזים גבוהים למפלגות האלה על סמך כל האחרות. זו עובדה. אם את הציבור הפלסטיני לא היה מעניין הנושא המדיני (אגב, למה לערבים אסור להתעסק בנושא המדיני? רק ליהודים מותר?), היתה קמה מפלגה שמייצגת את הרצון של הציבור הזה.

מה בסך הכל ביקשתי אבל? לפצל דיונים?
למה לעשות דווקא ולהפוך את הקריאה בפורום הזה לעוד פחות נסבלת ממה שהיא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 15:46 
Noam כתב:
אדום נחמד כתב:
el dudernio כתב:

נחמד...

3. נניח לזכות השיבה

לגבי הסיומת:

מה בסך הכל ביקשתי אבל? לפצל דיונים?
למה לעשות דווקא ולהפוך את הקריאה בפורום הזה לעוד פחות נסבלת ממה שהיא?

קראנו את בקשתך והחלטנו שלא לקבלה.

אתה רשאי להגיש בקשה לדיון מחודש בעוד 3 חודשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 15:50 
לא זכור לי שכתבתי את השם שלך בשלב כלשהו של הדיון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 16:10 
Noam כתב:
לא זכור לי שכתבתי את השם שלך בשלב כלשהו של הדיון

לא זכור לי שזה רלוונטי בדיון בפורום פתוח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 20:37 
סמל אישי של המשתמש
100%anti beitar כתב:
pokara כתב:
100%anti beitar כתב:
בגדול אתה לא טועה...

:ROSE:
ואהבתי שמה שמפריע לא.ב זה שהוא צריך לממן הצגות. משהו שעולה 10 שקל בשנה לתושב. ביזיון שאין כדוגמתו שלוקחים לך 10 שקל בשנה כדי שתיאטראות יוכלו להתקיים. אם זה לא ברור לך אגב תיאטראות בישראל לא יצליחו להתקיים בלי תמיכה של משרד התרבות. אז אני מבין שאתה בעצם רוצה שעולם התיאטרון ימחק לאלתר בגלל שזה עולה לכל אזרח 10 שקל בשנה. מקסים. אני אגב הייתי מתלונן קודם על כך שאני צריך לממן את הכיבוש שהוא מפעל קצת יותר יקר מהתיטראות, ועם כל הכבוד לכך שהמדיום הזה מביך וההצגות הזוועתיות שמועלות כאן, הוא גם קצת יותר מזיק מתיאטרון.

ונועם תמות בהקדם בבקשה. נרקסיסט פורום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 21:03 
פרימו לוי כתב:
100%anti beitar כתב:
pokara כתב:
100%anti beitar כתב:
בגדול אתה לא טועה...

:ROSE:
ואהבתי שמה שמפריע לא.ב זה שהוא צריך לממן הצגות. משהו שעולה 10 שקל בשנה לתושב. ביזיון שאין כדוגמתו שלוקחים לך 10 שקל בשנה כדי שתיאטראות יוכלו להתקיים. אם זה לא ברור לך אגב תיאטראות בישראל לא יצליחו להתקיים בלי תמיכה של משרד התרבות. אז אני מבין שאתה בעצם רוצה שעולם התיאטרון ימחק לאלתר בגלל שזה עולה לכל אזרח 10 שקל בשנה. מקסים. אני אגב הייתי מתלונן קודם על כך שאני צריך לממן את הכיבוש שהוא מפעל קצת יותר יקר מהתיטראות, ועם כל הכבוד לכך שהמדיום הזה מביך וההצגות הזוועתיות שמועלות כאן, הוא גם קצת יותר מזיק מתיאטרון.

ונועם תמות בהקדם בבקשה. נרקסיסט פורום

אני חושב שזה לא מופנה אך ורק לתיאטרון אלא כקונספט בכללי, אין למדינה שום סיבה לממן את זה
לא את זה, לא את הכדורגל ולא כל דבר אחר. אם יש לזה קהל תהייה לזה הצדקה והכסף יכנס גם אם המדינה לא תתערב
ואם אנשים לא הולכים לתיאטרון והעסק הזה לא מכניס ולא רווחי אז למה שזה יתקיים? כי מישהו אמר שזה טוב? מי מחליט מה טוב ומה לא? מה חינוכי או מעשיר ומה לא?
תנו לאנשים להחליט מה הם רוצים ולא למדינה עם סדר העדיפויות הפגום והמסריח שלה
מדינה צריכה לדאוג לבטחון, בריאות, חינוך ותשתיות ושכל שאר הכסף ישאר אצל התושבים, אני חושב שאני מספיק פיכח להחליט מה טוב לי ומה לא ועל מה בא לי לבזבז כסף

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 21:42 
סמל אישי של המשתמש
למה ההחלטה הזאת (במה להשקיע כסף) צריכה להיעשות רק ברמה האישית, ואסור לעשות אותה ברמה הציבורית?
לטעמי יש יתרון בהחלטה ברמה הציבורית, ולו כיוון שההחלטה האישית היא פרורגטיבה של מי שיש לו כסף (מי שאין לו כסף פשוט לא יילך להצגות או יאכל אוכל שלא היה עומד בתקני התברואה שיש היום, לצורך העניין), ואני לא רואה סיבה מיוחדת להעניק את הזכות לבחור רק למי שבמקרה נולד לאבא עשיר.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 21:59 
סמל אישי של המשתמש
כתבתי הודעה קצת יותר ארוכה ומפורטת אבל הצלחתי רגע להסתכל על עצמי מבחוץ ולהבין שאני כמו טקנו בוויכוחי פוליטיקה עם קומוניסים. חסר תוחלת.
אז רק אכתוב בקצרה כי בכל זאת אני לא מצליח להתאפק, שאמנות לא חיה בעולם הקפיטליסטי הפגום והמסריח שלכם, שבו יש זכות קיום רק למה שרווחי. שמע להגיד שאמנות זה עסק ואם זה לא רווחי אז אין לזה זכות קיום... זה אני אפילו לא יודע איך להתייחס אל זה. כן בואו נחיה בעולם שבו כל הפוטנציאל של הרוח האנושית תתגלם בגאדג'טים אלקטרוניים וריהוט להרכבה עצמית. איזה כיף אתכם ליברטריאנים.
תנו לאנשים להחליט מה שהם רוצים זאת סיסמה שאני לא יודע מה היא יותר - מטומטמת או נאיבית.
אין בעולם היום ואקום. אם אתה מוציא ממשלות ומדינה מהתמונה, מי שמקבל את הכוח והשליטה אלו תאגידים, והם אלו שמחליטים את סדר העדיפויות. אם אתה מעדיף לחיות בעולם שבו שולטים תאגידים - שאין לך שום יכולת לפקח עליהם, שום יכולת להכיר את המניעים והאינטרסים שלהם ולקול שלך אין שום משמעות בשבילם - תהיה בריא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 22:01 
סמל אישי של המשתמש
teknoboy כתב:
למה ההחלטה הזאת (במה להשקיע כסף) צריכה להיעשות רק ברמה האישית, ואסור לעשות אותה ברמה הציבורית?
לטעמי יש יתרון בהחלטה ברמה הציבורית, ולו כיוון שההחלטה האישית היא פרורגטיבה של מי שיש לו כסף (מי שאין לו כסף פשוט לא יילך להצגות או יאכל אוכל שלא היה עומד בתקני התברואה שיש היום, לצורך העניין), ואני לא רואה סיבה מיוחדת להעניק את הזכות לבחור רק למי שבמקרה נולד לאבא עשיר.

גם חלק גדול מההשקעה בתרבות למשל הוא לצורכי חינוך (סל תרבות). מה גם שבשביל החופש לבחור צריך שיהיה במה לבחור. ואם המדינה משקיעה כסף לצורך הגדלת הבחירה זה לא דבר שלילי לטעמי.

אבל שוב דוקטרינת חזק שולט בכלכלה, היא הדוקטרינה שביבי מנסה להוביל. וכך למי שיש כסף יוכל להמליך ולשלוט בשוק, להרוג את המתחרים וליצור מנופולים תחומיים. אם בעל המונופול יהיה מקושר לשלטון יהיה טוב (יחסית) אבל זאת דוקטרינה שלא יכול להחזיק זמן רב ולכן יש רגולציה שמנועת מהשוק להרוג את עצמו, ורגולטורים קובעים מדיניות ומשקיעים כסף כדי להוציאה לפועל. אם זה בתקנות, אם במכסות ועם על ידי עידוד בפועל בעזרת הזרמת כספית. הדיון אם כך אמור להיות לא על ההתערבות הציבורית במשק אלא על עוצמת ההתערבות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 02:41 
סמל אישי של המשתמש
לא רק זה, גם ״תנו לאנשים לבחור לעשות מה שהם רוצים עם הכסף שלהם״ זו אמירה חסרת היגיון כלכלי.
אני תמיד אוהב לתת הדוגמא של תחבורה ציבורית.
היא משרתת הרי לא רק את הנוסעים בה, אלא גם את בעלי הרכבים האחרים על הכביש, שזה מוריד להם מכוניות אחריות מהכביש, ולפיכך חוסך להם זמן נסיעה ודלק. זה משרת גם את בעלי העסקים בעיר, שיותר לקוחות יכולים להגיע אליהם. וגם את הולכי הרגל, שנושמים פחות זיהום אוויר ויוציאו פחות ככל הנראה על רפואה בעתיד.
כמובן שאדם יכול לבחור אם לסוע באוטובוס או לא, ואם הוא נוסע הוא ישלם בהתאם,
אבל בגלל שבין אם הוא רוצה או לא, הוא עדיין ישתמש בשירותים של תחבורה ציבורית גם אם יבחר לא לסוע בה, זה חסר הגיון כלכלי לתת לו לבחור שלא להוציא על זה כסף בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 09:13 
teknoboy כתב:

אם הההחלטה במה להשקיע את הכסף היתה נעשת על ידי גוף אוביקטיבי ושקול אזי אין ספק שהממשלה/גוף נבחר לכך בהחלט יכול לעשות את העבודה בצורה הכי טובה, אבל היות ואנו עוסקים בישראל אשר בה חלוקת הכספים שלנו מתבצעת בצורה מאוד לא שיוויונית ומגזרים שמהווים מיעוט באוכלוסיה סוחטים כספים בצורה לא פרופורציונלית בזכות היותם לשון מאזניים , אזי הייתי מעדיף כי הכסף שלי ילך רק עבור השקעה בתשתיות, חינוך, ביטחון ובריאות וביתר הנושאים אני אחליט במי לתמוך או לא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 58 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: