תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 15 מאי 2024, 22:41

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

למי תצביע בבחירות באפריל 2019?
הסקר נגמר בתאריך 05 אפריל 2019, 21:40
כחול לבן 19%  19%  [ 16 ]
הליכוד 1%  1%  [ 1 ]
חד"ש-תע"ל 12%  12%  [ 10 ]
העבודה 18%  18%  [ 15 ]
הימין החדש 2%  2%  [ 2 ]
יהדות התורה 1%  1%  [ 1 ]
הנאצים העוצמתיים 1%  1%  [ 1 ]
ש"ס 0%  0%  [ 0 ]
מרצ 36%  36%  [ 31 ]
כולנו 0%  0%  [ 0 ]
ישראל ביתנו 0%  0%  [ 0 ]
רע"ם בל"ד 2%  2%  [ 2 ]
זהות הפייגלה 6%  6%  [ 5 ]
גשר 0%  0%  [ 0 ]
אחר 0%  0%  [ 0 ]
לא אכפת לי 1%  1%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 85
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סקר מעודכן לבחירות 2019
הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 09:38 
פרימו לוי כתב:
כתבתי הודעה קצת יותר ארוכה ומפורטת אבל הצלחתי רגע להסתכל על עצמי מבחוץ ולהבין שאני כמו טקנו בוויכוחי פוליטיקה עם קומוניסים. חסר תוחלת.
אז רק אכתוב בקצרה כי בכל זאת אני לא מצליח להתאפק, שאמנות לא חיה בעולם הקפיטליסטי הפגום והמסריח שלכם, שבו יש זכות קיום רק למה שרווחי. שמע להגיד שאמנות זה עסק ואם זה לא רווחי אז אין לזה זכות קיום... זה אני אפילו לא יודע איך להתייחס אל זה. כן בואו נחיה בעולם שבו כל הפוטנציאל של הרוח האנושית תתגלם בגאדג'טים אלקטרוניים וריהוט להרכבה עצמית. איזה כיף אתכם ליברטריאנים.
תנו לאנשים להחליט מה שהם רוצים זאת סיסמה שאני לא יודע מה היא יותר - מטומטמת או נאיבית.
אין בעולם היום ואקום. אם אתה מוציא ממשלות ומדינה מהתמונה, מי שמקבל את הכוח והשליטה אלו תאגידים, והם אלו שמחליטים את סדר העדיפויות. אם אתה מעדיף לחיות בעולם שבו שולטים תאגידים - שאין לך שום יכולת לפקח עליהם, שום יכולת להכיר את המניעים והאינטרסים שלהם ולקול שלך אין שום משמעות בשבילם - תהיה בריא.

גם אומנות יכולה להיות מאוד ריווחית, לא חסרים שחקנים/זמרים/חברות הפקה ועוד אמנים אחרים שחיים מצוין גם ללא תמיכה ממשלתית או ציבורית, אז ככה שאומנות חיה מצוין גם בעולם הקפיטליסטי המסריח שלנו, רק בעולם הזה חיה אומנות איכותית ולא כל מייצג של גוש חרא בקופסה שיוצרה קורא לזה אומנות.

ולגבי השליטה, אתה באמת חושב ששליטה של המדינה שונה בגדול משליטה של תאגידי ענק? אתה באמת מאמין שמישהו בממשלה רואה אותך וחושב עליך בכלל ושהשיקולים שלהם אובייקטיבים ולא ניזונים מאינטרסים אישיים או מפלגתיים?
בתור אדם שחצה את מחצית חיו כבר וחי במדינה שהשליטה הכמעט מוחלטת בה היא של הממשלה (בטח בשנים שלפני הערוצים המסחריים והאינטרנט) , אני יכול להגיד לך שעד גיל 20 וקצת כל מה שלימדו והראו לי (ממשלות שנחשבות כשמאל) היה כי הערבים הרעים מנסים כל הזמן להשמיד אותנו ואנחנו הגיבורים והאמיצים עומדים בכבוד ונותנים להם מנה אחת אפיים בכל ניסיון כזה, באופן תמידי נאמר כי אנחנו הטובים והערבים הם הרעים, לא היו איזכורים לשום עוולות שעשינו לערביי המקום במלחמת השחרור או במהלך שנות שילטוננו, כל נפגע ערבי הוגדר מיידית כמחבל ועוד (אני מניח שאתה מבין את הכוונה).

ולסיום, אף אחד לא אומר שאין דברים שצריכים להיות מאורגנים ומתוקצבים על ידי המדינה, בריאות, חינוך, בטחון, תשתיות הם דברים שהמדינה ריכה לתקצב, ולעומת זאת את תרבות הפנאי, שרותי דת ועוד דברים שמעניינים חלק קטן מהציבור, אין צורך כי הממשלה תתקצב ושכל אחד יעשה כראות עיניו

(וסתם בקטנה, אני בטוח שאתה שמח על כך כי המדינה שלקחה את כספי משפחתך שהלכו לתקצוב הטלויזיה (אגרת הטלויזיה - הערוץ הראשון בשנות השבעים והשמונים) עזרו ליצור כאן את "הקבוצה של המדינה").

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 09:54 
teknoboy כתב:
א.ב כתב:
לא דיברתי רק על מיסים,
1. הבאתי עוד דוגמאות כמו חסמי ייבוא,
2. אפשרות להשתמש באדם שלא עבר בחינת לשכה של עו"ד בייצוג משפטי,
3. תכנון ריכוזי של המשק לפי מועצת החלב/מועצת הצמחים/מועצת הקמנו מועצה כדי שיהיו ג'ובים למקורבים,
4. הפחתת כח של וועדים שיכולים לשבות ואי אפשר לגעת בהם,
5. פתיחה לתחרות של שווקים כמו תחב"צ/חשמל.

1. באמת נורא ואיום שיש תקנים, ובטיחות וכל הדברים האלה. פשוט אסון שאתה לא יכול לבחור להתחשמל למוות ממנורה זולה.
2. למה לעצור כאן? בוא ניתן למי שרוצה לבקר ספרי חשבונות לעשות את זה, למה הוא צריך להתקבל לאיזו גילדה? כנ"ל לגבי מתן טיפול רפואי, מה אנחנו בימי הביניים?
3. הן הוקמו כדי להקצות מכסות ייצור ולפקח על המחירים (לא יודע אם זה רעיון טוב). המקורבים וכל זה זה בסך הכול היבט של שחיתות, דבר שרק עולה ומתגבר ככל שמחלישים את הסקטור הציבורי ובייחוד את הרגולטורים.
4. באמת נורא ואיום הקטע הזה שמותר לאנשים להתארגן כדי להגן על זכויותיהם. פשוט אסון.
5. אתה יודע שכבר ניסו את זה, נכון? תבדוק מה קרה.

ולגבי מימון של תרבות, אמנות ושאר ירקות לא יצרניים:
אתה לא צריך לממן תרבות ואמנות, זאת בחירה.
אתה גם לא צריך לממן לימודי ליבה, אמנויות, מדעים ואפילו קרוא וכתוב, גם זאת בחירה. (ולא בעיה לכתוב פה קשקוש פסאודו-ליברטיאני של אלף מילה שמסביר למה. אם אתה מתקשה לעשות את הצעד ההגיוני הבא עם הטיעון שלך-עצמך, אל תתבייש לשאול איך)
אתה בוחר במה להשקיע לפי מה שנראה לך חשוב ובהתאם לחזון שלך לעתיד.
תחשוב באיזה עולם אתה רוצה לחיות, ולפי זה תחליט איפה הציבור צריך להשקיע.
אתה לא אוהב הצגות ולא רוצה לממן אותן? אחלה, עמדה מרגשת, נשמע כמו התחלה של חזון נפלא לעתיד. (לא באמת)
אני לא רוצה שכל האוכלוסייה תהיה צרת מוחין וחסרת דימיון, אז אני בעד לממן תרבות ואמנות ומדעי הרוח וכל החרא הזה, ולו כדי לא לקחת את הסיכון שזה יקרה.
(אגב, בימים אלה ממש אתה משתתף בניסוי שבודק מה קורה כשעושים בדיוק את מה שאתה מציע לעשות, והתוצאו כבר ניכרות בשטח. בהצלחה בהמשך.)

1. אני כותב על חסמי ייבוא ואתה כותב על תקנים. מה הקשר בין השניים? חסם ייבוא זה לא תקן שצריך לעמוד בו כדי לייבא, אלא מיסוי אגרסיבי או ממש איסור על ייבוא של מוצר מסוג מסוים. התוצאה היא אוכלוסייה קטנה שזוכה מכך (למשל היצרן של אותו מוצר בארץ) ואוכלוסייה גדולה מאוד (שאר האנשים) שמשלמים יותר על אותו מוצר.
2. הגילדה של עו"ד זאת דוגמה מצוינת - הם מווסתים את מספר העוברים כדי שלא יהיו יותר מדי עורכי דין וככה יחס ההיצע/ביקוש שלהם בשוק יישמר והמשכורות שלהם ימשיכו להיות גבוהות. נחמד מצדך שאתה מגן עליהם, אבל יש אנשים שצריכים מישהו שייצג אותם בבית משפט עבור משפטים קטנים והיו רוצים ייצוג זול. לא לכולם יש כסף לעו"ד- ואם מישהו רוצה לחסוך ולהסתפק במשפטן (כלומר - סיים תואר במשפטים) ולא במישהו עם תעודה של הגילדה, מי אתה שתגיד לו לא לעשות את זה? למה להתערב בצורה כזאת בוטה בחופש הפרט? תן לבן אדם להחליט מה טוב עבורו. מכיוון שכל אחד יודע מה טוב עבורו אז אף אחד לא ילך לטיפול רפואי אצל אדם שהוא לא רופא (אלא אם הוא מאמין לאיזה אורן זריף או רב כלשהו, ואז הוא ילך אליהם בכל מקרה כמו שקורה כיום), ואף בית חולים לא יקבל לשורותיו אדם שהוא לא רופא לתפקיד כזה.
3. השחיתות מתחילה מעצם זה שיש למדינה יותר מדי כוח. ברגע שיש אנשים שמנהלים מיליארדי דולרים של אזרחים ויכולים לווסת אותם לאן שהם רוצים (או להגביל ייצור של מישהו אחר, שבעקיפין זה גם סוג של שליטה על כסף של אחרים) שם יש שחיתות.
4. התאגדות זה אחלה. אני באמת חושב ככה, במיוחד כי זה מייצג טוב יותר את ההיצע וביקוש. אם אנשים לא מוכנים לעבוד במשכורת מסוימת אז ההתאגדות מאפשרת להם כגוף מאוחד להביע טוב יותר הביקוש שלהם למשכורת, ואדם שרוצה להעסיק אותם יצטרך לקחת את זה בחשבון (כי יש להם יותר כוח לעומת אדם אחד שיבוא ויבקש משכורת גבוהה). אבל, הזכות להתאגד לא צריכה לסתור את הזכות של המעסיק לפטר את אותם עובדים. כמו שלהם יש זכות התאגדות ושביתה, כך לבעל עסק צריכה להיות זכות הפיטורים.
5. מה איכפת לך שתהיה תחרות בתחבורה ציבורית? זה בסך הכל עוד חברות שיציעו שירותי הסעות. בגרמניה זה נפתח לאחרונה ועובד מעולה.

לגבי ההמשך: אני לא בוחר לממן אמנות (אלא אם הפועל נכנסת לקטגוריה הזאת :) ).
באיזה עולם אני רוצה לחיות? יש מלא דברים שאני רוצה בעולם אבל אני לא יכול לכפות אותם על אחרים. אז בתור התחלה לפחות עולם שבו יש לי את חופש הבחירה והפרט.
לא כתבתי שאני לא רוצה לממן הצגות - אני דווקא הולך מדי פעם, אני רוצה לממן רק את ההצגות שאני רוצה. לא רוצה לממן הצגות ששרים/פקידים בממשלה יחליטו בשבילי. לא רוצה לממן מה שמירי רגב תחליט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 10:07 
ציטוט:
אהבתי שמה שמפריע לא.ב זה שהוא צריך לממן הצגות. משהו שעולה 10 שקל בשנה לתושב. ביזיון שאין כדוגמתו שלוקחים לך 10 שקל בשנה כדי שתיאטראות יוכלו להתקיים. אם זה לא ברור לך אגב תיאטראות בישראל לא יצליחו להתקיים בלי תמיכה של משרד התרבות. אז אני מבין שאתה בעצם רוצה שעולם התיאטרון ימחק לאלתר בגלל שזה עולה לכל אזרח 10 שקל בשנה. מקסים. אני אגב הייתי מתלונן קודם על כך שאני צריך לממן את הכיבוש שהוא מפעל קצת יותר יקר מהתיטראות, ועם כל הכבוד לכך שהמדיום הזה מביך וההצגות הזוועתיות שמועלות כאן, הוא גם קצת יותר מזיק מתיאטרון.

ונועם תמות בהקדם בבקשה. נרקסיסט פורום

ההצגות הן דוגמה כדי להמשיך נקודה. אפשר להרחיב את זה לספורט, קולנוע, לימודי תורה, בניה בהתנחלויות, תוכנית למשתכן וכו' וכו'.

אגב, המשפט שלך "אני הייתי מתלונן קודם על כך ש..." הוא בול מה שאני אומר. כל אחד מתלונן על דברים שונים. אני גם באופן כללי מתלונן קודם על ההתנחלויות ורק אחר כך על התאטרון (במיוחד שלתאטרון יוצא לי להגיע מדי פעם ולהתנחלויות אני מתנגד).

אתה מבין שאם לא נממן את כל הדברים האלה דרך הממשלה, אז בפועל נממן רק את מה שנרצה באופן ישיר?
אם להרבה אנשים חשוב התאטרון, הם פשוט ילכו אליו ואז הוא יתקיים. זה הסימן של השוק שיש רצון של אנשים בדבר הזה.

אם יש משהו שאף אחד לא רוצה לממן אותו, או שהוא ממש איזוטרי ורק מספר נמוך של אנשים רוצים אותו, אז הוא לא יתקיים.

ציטוט:
כתבתי הודעה קצת יותר ארוכה ומפורטת אבל הצלחתי רגע להסתכל על עצמי מבחוץ ולהבין שאני כמו טקנו בוויכוחי פוליטיקה עם קומוניסים. חסר תוחלת.
אז רק אכתוב בקצרה כי בכל זאת אני לא מצליח להתאפק, שאמנות לא חיה בעולם הקפיטליסטי הפגום והמסריח שלכם, שבו יש זכות קיום רק למה שרווחי. שמע להגיד שאמנות זה עסק ואם זה לא רווחי אז אין לזה זכות קיום... זה אני אפילו לא יודע איך להתייחס אל זה. כן בואו נחיה בעולם שבו כל הפוטנציאל של הרוח האנושית תתגלם בגאדג'טים אלקטרוניים וריהוט להרכבה עצמית. איזה כיף אתכם ליברטריאנים.
תנו לאנשים להחליט מה שהם רוצים זאת סיסמה שאני לא יודע מה היא יותר - מטומטמת או נאיבית.
אין בעולם היום ואקום. אם אתה מוציא ממשלות ומדינה מהתמונה, מי שמקבל את הכוח והשליטה אלו תאגידים, והם אלו שמחליטים את סדר העדיפויות. אם אתה מעדיף לחיות בעולם שבו שולטים תאגידים - שאין לך שום יכולת לפקח עליהם, שום יכולת להכיר את המניעים והאינטרסים שלהם ולקול שלך אין שום משמעות בשבילם - תהיה בריא.

אחי, אמנות לא חייבת להיות רווחית, הכל סבבה. יש לה זכות קיום גם בלי שהיא רווחית - אני לא בא להגיד מה צריך להיות קיים ומה לא. אם מישהו רוצה לעשות אמנות הוא יכול גם להפסיד מזה או להיות מאוזן, זה לא מזיז לי. מה שמזיז לי זה שמכניסים לי את היד לכיס.

אתה אומר שמצד אחד "אמנות לא חיה בעולם הקפיטליסטי והמסריח", אבל מצד שני רוצה כסף כדי לממן את האמנות הזאת. אתה מבין כמה זה מגוחך?
אם לא מעניין אותך כסף אז אל תבקש כסף בשביל הדברים האלה.

לא יודע אם הדיון חסר תוחלת כמו שאתה אומר, אבל לדעתי אתה צריך לפחות להבין את החלק הבסיסי הזה שאף אחד לא "מתנגד לאומנות" ולא רוצה שהיא תמות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 14:17 
סמל אישי של המשתמש
pokara כתב:
teknoboy כתב:
למה ההחלטה הזאת (במה להשקיע כסף) צריכה להיעשות רק ברמה האישית, ואסור לעשות אותה ברמה הציבורית?
לטעמי יש יתרון בהחלטה ברמה הציבורית, ולו כיוון שההחלטה האישית היא פרורגטיבה של מי שיש לו כסף (מי שאין לו כסף פשוט לא יילך להצגות או יאכל אוכל שלא היה עומד בתקני התברואה שיש היום, לצורך העניין), ואני לא רואה סיבה מיוחדת להעניק את הזכות לבחור רק למי שבמקרה נולד לאבא עשיר.

אם הההחלטה במה להשקיע את הכסף היתה נעשת על ידי גוף אוביקטיבי ושקול אזי אין ספק שהממשלה/גוף נבחר לכך בהחלט יכול לעשות את העבודה בצורה הכי טובה, אבל היות ואנו עוסקים בישראל אשר בה חלוקת הכספים שלנו מתבצעת בצורה מאוד לא שיוויונית ומגזרים שמהווים מיעוט באוכלוסיה סוחטים כספים בצורה לא פרופורציונלית בזכות היותם לשון מאזניים , אזי הייתי מעדיף כי הכסף שלי ילך רק עבור השקעה בתשתיות, חינוך, ביטחון ובריאות וביתר הנושאים אני אחליט במי לתמוך או לא

אבל זאת לא החלטה "אובייקטיבית" אלא ערכית\פוליטית\ציבורית, והגוף היחיד שיכול "לקבוע אובייקטיבית" מהי טובת הציבור, כלומר מה הציבור מעדיף, הוא הציבור עצמו (באמצעות ייצוג כזה או אחר).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 14:29 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
teknoboy כתב:
א.ב כתב:
לא דיברתי רק על מיסים,
1. הבאתי עוד דוגמאות כמו חסמי ייבוא,
2. אפשרות להשתמש באדם שלא עבר בחינת לשכה של עו"ד בייצוג משפטי,
3. תכנון ריכוזי של המשק לפי מועצת החלב/מועצת הצמחים/מועצת הקמנו מועצה כדי שיהיו ג'ובים למקורבים,
4. הפחתת כח של וועדים שיכולים לשבות ואי אפשר לגעת בהם,
5. פתיחה לתחרות של שווקים כמו תחב"צ/חשמל.

1. באמת נורא ואיום שיש תקנים, ובטיחות וכל הדברים האלה. פשוט אסון שאתה לא יכול לבחור להתחשמל למוות ממנורה זולה.
2. למה לעצור כאן? בוא ניתן למי שרוצה לבקר ספרי חשבונות לעשות את זה, למה הוא צריך להתקבל לאיזו גילדה? כנ"ל לגבי מתן טיפול רפואי, מה אנחנו בימי הביניים?
3. הן הוקמו כדי להקצות מכסות ייצור ולפקח על המחירים (לא יודע אם זה רעיון טוב). המקורבים וכל זה זה בסך הכול היבט של שחיתות, דבר שרק עולה ומתגבר ככל שמחלישים את הסקטור הציבורי ובייחוד את הרגולטורים.
4. באמת נורא ואיום הקטע הזה שמותר לאנשים להתארגן כדי להגן על זכויותיהם. פשוט אסון.
5. אתה יודע שכבר ניסו את זה, נכון? תבדוק מה קרה.

ולגבי מימון של תרבות, אמנות ושאר ירקות לא יצרניים:
אתה לא צריך לממן תרבות ואמנות, זאת בחירה.
אתה גם לא צריך לממן לימודי ליבה, אמנויות, מדעים ואפילו קרוא וכתוב, גם זאת בחירה. (ולא בעיה לכתוב פה קשקוש פסאודו-ליברטיאני של אלף מילה שמסביר למה. אם אתה מתקשה לעשות את הצעד ההגיוני הבא עם הטיעון שלך-עצמך, אל תתבייש לשאול איך)
אתה בוחר במה להשקיע לפי מה שנראה לך חשוב ובהתאם לחזון שלך לעתיד.
תחשוב באיזה עולם אתה רוצה לחיות, ולפי זה תחליט איפה הציבור צריך להשקיע.
אתה לא אוהב הצגות ולא רוצה לממן אותן? אחלה, עמדה מרגשת, נשמע כמו התחלה של חזון נפלא לעתיד. (לא באמת)
אני לא רוצה שכל האוכלוסייה תהיה צרת מוחין וחסרת דימיון, אז אני בעד לממן תרבות ואמנות ומדעי הרוח וכל החרא הזה, ולו כדי לא לקחת את הסיכון שזה יקרה.
(אגב, בימים אלה ממש אתה משתתף בניסוי שבודק מה קורה כשעושים בדיוק את מה שאתה מציע לעשות, והתוצאו כבר ניכרות בשטח. בהצלחה בהמשך.)

1. אני כותב על חסמי ייבוא ואתה כותב על תקנים. מה הקשר בין השניים? חסם ייבוא זה לא תקן שצריך לעמוד בו כדי לייבא, אלא מיסוי אגרסיבי או ממש איסור על ייבוא של מוצר מסוג מסוים. התוצאה היא אוכלוסייה קטנה שזוכה מכך (למשל היצרן של אותו מוצר בארץ) ואוכלוסייה גדולה מאוד (שאר האנשים) שמשלמים יותר על אותו מוצר.
2. הגילדה של עו"ד זאת דוגמה מצוינת - הם מווסתים את מספר העוברים כדי שלא יהיו יותר מדי עורכי דין וככה יחס ההיצע/ביקוש שלהם בשוק יישמר והמשכורות שלהם ימשיכו להיות גבוהות. נחמד מצדך שאתה מגן עליהם, אבל יש אנשים שצריכים מישהו שייצג אותם בבית משפט עבור משפטים קטנים והיו רוצים ייצוג זול. לא לכולם יש כסף לעו"ד- ואם מישהו רוצה לחסוך ולהסתפק במשפטן (כלומר - סיים תואר במשפטים) ולא במישהו עם תעודה של הגילדה, מי אתה שתגיד לו לא לעשות את זה? למה להתערב בצורה כזאת בוטה בחופש הפרט? תן לבן אדם להחליט מה טוב עבורו. מכיוון שכל אחד יודע מה טוב עבורו אז אף אחד לא ילך לטיפול רפואי אצל אדם שהוא לא רופא (אלא אם הוא מאמין לאיזה אורן זריף או רב כלשהו, ואז הוא ילך אליהם בכל מקרה כמו שקורה כיום), ואף בית חולים לא יקבל לשורותיו אדם שהוא לא רופא לתפקיד כזה.
3. השחיתות מתחילה מעצם זה שיש למדינה יותר מדי כוח. ברגע שיש אנשים שמנהלים מיליארדי דולרים של אזרחים ויכולים לווסת אותם לאן שהם רוצים (או להגביל ייצור של מישהו אחר, שבעקיפין זה גם סוג של שליטה על כסף של אחרים) שם יש שחיתות.
4. התאגדות זה אחלה. אני באמת חושב ככה, במיוחד כי זה מייצג טוב יותר את ההיצע וביקוש. אם אנשים לא מוכנים לעבוד במשכורת מסוימת אז ההתאגדות מאפשרת להם כגוף מאוחד להביע טוב יותר הביקוש שלהם למשכורת, ואדם שרוצה להעסיק אותם יצטרך לקחת את זה בחשבון (כי יש להם יותר כוח לעומת אדם אחד שיבוא ויבקש משכורת גבוהה). אבל , הזכות להתאגד לא צריכה לסתור את הזכות של המעסיק לפטר את אותם עובדים. כמו שלהם יש זכות התאגדות ושביתה, כך לבעל עסק צריכה להיות זכות הפיטורים.
5. מה איכפת לך שתהיה תחרות בתחבורה ציבורית? זה בסך הכל עוד חברות שיציעו שירותי הסעות. בגרמניה זה נפתח לאחרונה ועובד מעולה.

לגבי ההמשך: אני לא בוחר לממן אמנות (אלא אם הפועל נכנסת לקטגוריה הזאת :) ).
באיזה עולם אני רוצה לחיות? יש מלא דברים שאני רוצה בעולם אבל אני לא יכול לכפות אותם על אחרים. אז בתור התחלה לפחות עולם שבו יש לי את חופש הבחירה והפרט.
לא כתבתי שאני לא רוצה לממן הצגות - אני דווקא הולך מדי פעם, אני רוצה לממן רק את ההצגות ש אני רוצה. לא רוצה לממן הצגות ששרים/פקידים בממשלה יחליטו בשבילי. לא רוצה לממן מה שמירי רגב תחליט.

אני לא הולך להיכנס פה לוויכוחים עקרים על פרטי הפרטים של טיעונים שאני חושב שהם תועבה מוסרית מלכתחילה, עמך הסליחה.
אבל קשה לי להתאפק, אז אני אצביע על כמה כשלים מהותיים במה שכתבת ועל הדרך אגיב בקצרה גם לדברים השפויים יותר.
1. אז היית צריך לכתוב שאתה נגד מכסים. בנושא הזה אין לי דעה נחרצת.
2. אתה באמת מציע שכל אזרח יאסוף מידע, לצורך העניין, על אחוזי התמותה העקב טעויות ורשלנות בקרב בוגרי כל בית ספר לרפואה, כדי שכהילדה שלי תצטרך טיפול אוכל לבחור רופא בצורה מושכלת למרות שאין אף אחד שמפקח על התחום? ושוב, מה יהיה עם ילדי העניים שאין להם יכולת בחירה? אותם אתה מפקיר בשמחה לשרלטנים למיניהם?
ואחרי שגמרתי לאסוף את המידע על המוסדות להכשרת רופאים, אני צריך גם להתחיל לבדוק מוסדות להכשרת רואי חשבון אם אני בטעות רוצה גם לפתוח עסק?
וכשאני צריך חשמלאי הביתה? אתה יודע כמה חשמלאים ופסאודו-חשמלאים יש? עכשיו אני אמור גם לעשות לבנאדם בחינות בהנדסת חשמל ובחוקים ותקינה לפני שאני מזמין אותו להחליף לי פיוז שהתקלקל בלוח חשמל?
ולכל המחקר הזה שאתה מחייב אותי לעשות אתה קורא "להקל על הבחירה"?
3. כשלמדינה (גוף עם מנגנוני בקרה, שפועל תחת הנחייה נבחרי הציבור) יש כוח זה נורא ואיום, אבל כשלשלדון אדלסון יש מספיק כוח כדי להשפיע על דעת הקהל זה כל כל סבבה שזה עדיף.
4. אז מותר להתאגד, אבל אסור שתהיה להתאגדות משמעות או כוח. מאוד נדיב מצדך שזרקת להם עצם סמלית כזאת. אני מבין שאתה מגיש לילדים שלך ססמאות ומילים לארוחת ערב.
5. צ'ריפיקינג של החיים. תבדוק מה עם שאר ה-95% מהדוגמאות. וזה לא ש"אכפת לי", אני פשוט בוחר שלא להתעלם מהמציאות ומהעבר הקרוב, שהראו שזה לאו דווקא הפיתרון המוצלח ביותר (אני חי במדינה שהתחב"צ בה גם מופרטת וגם בפועל לא קיימת, ככה שעם כל הכבוד לגרמניה, שאני לא יודע עליה כלום, אנחנו כבר בתיקו 1:1).

עכשיו נפטרנו מהפרטים הקטנוניים, אולי תסכים לענות לי על השאלה היותר חשובה: באיזה מין עולם אתה רוצה לחיות (ושהילדים שלך יחיו) ואיך אתה חושב שהשיטה שלך מקדמת את החזון הזה?

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 15:09 
teknoboy כתב:
pokara כתב:
teknoboy כתב:
למה ההחלטה הזאת (במה להשקיע כסף) צריכה להיעשות רק ברמה האישית, ואסור לעשות אותה ברמה הציבורית?
לטעמי יש יתרון בהחלטה ברמה הציבורית, ולו כיוון שההחלטה האישית היא פרורגטיבה של מי שיש לו כסף (מי שאין לו כסף פשוט לא יילך להצגות או יאכל אוכל שלא היה עומד בתקני התברואה שיש היום, לצורך העניין), ואני לא רואה סיבה מיוחדת להעניק את הזכות לבחור רק למי שבמקרה נולד לאבא עשיר.

אם הההחלטה במה להשקיע את הכסף היתה נעשת על ידי גוף אוביקטיבי ושקול אזי אין ספק שהממשלה/גוף נבחר לכך בהחלט יכול לעשות את העבודה בצורה הכי טובה, אבל היות ואנו עוסקים בישראל אשר בה חלוקת הכספים שלנו מתבצעת בצורה מאוד לא שיוויונית ומגזרים שמהווים מיעוט באוכלוסיה סוחטים כספים בצורה לא פרופורציונלית בזכות היותם לשון מאזניים , אזי הייתי מעדיף כי הכסף שלי ילך רק עבור השקעה בתשתיות, חינוך, ביטחון ובריאות וביתר הנושאים אני אחליט במי לתמוך או לא

אבל זאת לא החלטה "אובייקטיבית" אלא ערכית\פוליטית \ציבורית, והגוף היחיד שיכול "לקבוע אובייקטיבית" מהי טובת הציבור, כלומר מה הציבור מעדיף, הוא הציבור עצמו (באמצעות ייצוג כזה או אחר).

בגדול אני לשם שינוי מסכים איתך,
הדברים המודגשים הם בעיקר שני הדברים שיותר מפריעים לי באופן אישי כשהחלוקה נעשית על ידי הגוף שנבחר על ידי הציבור במדינה מפולגת מגזרים כמו ישראל. (כי ארץ ישראל השלמה היא ממש לא חלק מהערכים שלי ובטח לא התמיכה המטורפת בשרותי דת עקב שיקולים פוליטים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 16:09 
ציטוט:
אני לא הולך להיכנס פה לוויכוחים עקרים על פרטי הפרטים של טיעונים שאני חושב שהם תועבה מוסרית מלכתחילה, עמך הסליחה.
אבל קשה לי להתאפק, אז אני אצביע על כמה כשלים מהותיים במה שכתבת ועל הדרך אגיב בקצרה גם לדברים השפויים יותר.
1. אז היית צריך לכתוב שאתה נגד מכסים. בנושא הזה אין לי דעה נחרצת.
2. אתה באמת מציע שכל אזרח יאסוף מידע, לצורך העניין, על אחוזי התמותה העקב טעויות ורשלנות בקרב בוגרי כל בית ספר לרפואה, כדי שכהילדה שלי תצטרך טיפול אוכל לבחור רופא בצורה מושכלת למרות שאין אף אחד שמפקח על התחום? ושוב, מה יהיה עם ילדי העניים שאין להם יכולת בחירה? אותם אתה מפקיר בשמחה לשרלטנים למיניהם?
ואחרי שגמרתי לאסוף את המידע על המוסדות להכשרת רופאים, אני צריך גם להתחיל לבדוק מוסדות להכשרת רואי חשבון אם אני בטעות רוצה גם לפתוח עסק?
וכשאני צריך חשמלאי הביתה? אתה יודע כמה חשמלאים ופסאודו-חשמלאים יש? עכשיו אני אמור גם לעשות לבנאדם בחינות בהנדסת חשמל ובחוקים ותקינה לפני שאני מזמין אותו להחליף לי פיוז שהתקלקל בלוח חשמל?
ולכל המחקר הזה שאתה מחייב אותי לעשות אתה קורא "להקל על הבחירה"?
3. כשלמדינה (גוף עם מנגנוני בקרה, שפועל תחת הנחייה נבחרי הציבור) יש כוח זה נורא ואיום, אבל כשלשלדון אדלסון יש מספיק כוח כדי להשפיע על דעת הקהל זה כל כל סבבה שזה עדיף.
4. אז מותר להתאגד, אבל אסור שתהיה להתאגדות משמעות או כוח. מאוד נדיב מצדך שזרקת להם עצם סמלית כזאת. אני מבין שאתה מגיש לילדים שלך ססמאות ומילים לארוחת ערב.
5. צ'ריפיקינג של החיים. תבדוק מה עם שאר ה-95% מהדוגמאות. וזה לא ש"אכפת לי", אני פשוט בוחר שלא להתעלם מהמציאות ומהעבר הקרוב, שהראו שזה לאו דווקא הפיתרון המוצלח ביותר (אני חי במדינה שהתחב"צ בה גם מופרטת וגם בפועל לא קיימת, ככה שעם כל הכבוד לגרמניה, שאני לא יודע עליה כלום, אנחנו כבר בתיקו 1:1).

עכשיו נפטרנו מהפרטים הקטנוניים, אולי תסכים לענות לי על השאלה היותר חשובה: באיזה מין עולם אתה רוצה לחיות (ושהילדים שלך יחיו) ואיך אתה חושב שהשיטה שלך מקדמת את החזון הזה?

1. אחלה.
2. לא, אני טוען שכן צריך את הגילדה הזאת - כלומר שיהיה לה אישור. ואז כשאני בא לבחור עורך דין אז אתה יכול להחליט אם אתה רוצה עורך דין מהגילדה או למשל "רק" משפטן. לגבי רפואה - אף אחד בכלל לא יקבל מישהו ללא תואר ברפואה לבית חולים. זה בייסיק. אתה לא צריך לבחון שום אחוזי תמותה. גם בלי הסטטיסטיקה הרי ברור שלא תלך למישהו שהוא לא רופא ומציע את שירותיו הרפואיים (אלא אם אתה ממאמיני זריף/הרב כדורי). ברור לחלוטין שבבתי חולים יהיו רק רופאים אמיתיים, לא מבין למה אתה מתעקש לדחוף את הדוגמה הלא רלוונטית הזאת. אם אתה מתעקש על מקרי קיצון - אז במקרים של סיכון חיים צריך אישור כדי לעסוק בתחום. אבל אם אני רוצה שמשפטן ייצג אותי ברבע מחיר מאשר עו"ד למה למנוע ממני את זה?
3. שים לב שאני כתבתי על השחיתות במדינה עקב זה שיש לה יותר מדי כוח. אתה ממש לא מגיב לנקודה שעליה כתבתי. ברגע שלא יהיו הרבה כספי ציבור לשימוש של אנשים בממשלה ולא יהיה לארגונים כמו ההסתדרות כוח לסידור ג'ובים לבני משפחה במשכורות של עשרות אלפי שקלים (על חשבון הכספים של האזרחים בכפייה) אז רמת השחיתות תרד. סה טו.
4. בטח שלהתאגדות יש משמעות וכוח, הם יכולים להשיג ככה דברים. ברור שיש גם את הסיכון שזה לא יצליח. שביתה זה אקט קיצוני ולא אמורים ללכת אליו כל שני וחמישי. תראה מה קורה ברכבת, בנמלים, בעיריית חיפה לאחרונה - שובתים לך כל שני וחמישי פשוט כי הם יכולים לעשות את זה מבלי שיגעו בהם. אם חלק מהעובדים של מעסיק לא מביאים לו תועלת (כלומר, הוא משלם להם יותר מהערך שהם מכניסים לעסק), למה הוא צריך להחזיק אותם בכוח? אחר כך מתפלאים שיש עבודה קבלנית ושמעסיק חושב 700 פעם לפני שהוא מעסיק מישהו.
5. בגרמניה לא הפריטו, תקרא מה אני כותב- לפתוח את השוק לתחרות. מה איכפת לך שבנוסף יהיו חברות פרטיות שיפעילו קווים? למי זה כואב? אה, לעסקונה המושחתת של רכבת ישראל זה לא בא בטוב.

ורוצה עולם עם חופש פרט ובלי כפייה.
השיטה מקדמת את זה בכך שהיא משאירה לי את זכות הבחירה.
אני יודע יותר טוב מהמדינה מה טוב בשבילי, אני לא צריך "אח גדול" שיחליט בשבילי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 18:25 
כשאתה אומר שאתה לא תלך לטיפול אצל מישהו שהוא לא רופא, מי יגדיר לך מי הוא רופא? אם אני שם שלט על דלת המשרד שלי וכתוב עליה שאני רופא, אתה תבוא לטיפול רפואי אצלי? ולחסוך לך את התגובה הבאה, אם "רופא הוא כל מי שסיים את לימודי הרפואה", אז השאלה היא מה נחשב "לימודי רפואה" לפי ההגדרה שלך. כי אני קראתי כמה מאמרים בויקיפידיה שבעיני הם הם לימודי רפואה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 18:27 
סמל אישי של המשתמש
נו טוב זה בכל זאת נחמד יותר לנהל את הויכוח הזה באינטרנט, כשאפשר לשבת ולחשוב קצת ולנסח, מאשר עם הליברטריאנים האוטיסטים של גבעת רם, אז אני נכנס ל rant mode:
pokara כתב:

גם אומנות יכולה להיות מאוד ריווחית, לא חסרים שחקנים/זמרים/חברות הפקה ועוד אמנים אחרים שחיים מצוין גם ללא תמיכה ממשלתית או ציבורית, אז ככה שאומנות חיה מצוין גם בעולם הקפיטליסטי המסריח שלנו, רק בעולם הזה חיה אומנות איכותית ולא כל מייצג של גוש חרא בקופסה שיוצרה קורא לזה אומנות.

ולגבי השליטה, אתה באמת חושב ששליטה של המדינה שונה בגדול משליטה של תאגידי ענק? אתה באמת מאמין שמישהו בממשלה רואה אותך וחושב עליך בכלל ושהשיקולים שלהם אובייקטיבים ולא ניזונים מאינטרסים אישיים או מפלגתיים?
בתור אדם שחצה את מחצית חיו כבר וחי במדינה שהשליטה הכמעט מוחלטת בה היא של הממשלה (בטח בשנים שלפני הערוצים המסחריים והאינטרנט) , אני יכול להגיד לך שעד גיל 20 וקצת כל מה שלימדו והראו לי (ממשלות שנחשבות כשמאל) היה כי הערבים הרעים מנסים כל הזמן להשמיד אותנו ואנחנו הגיבורים והאמיצים עומדים בכבוד ונותנים להם מנה אחת אפיים בכל ניסיון כזה, באופן תמידי נאמר כי אנחנו הטובים והערבים הם הרעים, לא היו איזכורים לשום עוולות שעשינו לערביי המקום במלחמת השחרור או במהלך שנות שילטוננו, כל נפגע ערבי הוגדר מיידית כמחבל ועוד (אני מניח שאתה מבין את הכוונה).

ולסיום, אף אחד לא אומר שאין דברים שצריכים להיות מאורגנים ומתוקצבים על ידי המדינה, בריאות, חינוך, בטחון, תשתיות הם דברים שהמדינה ריכה לתקצב, ולעומת זאת את תרבות הפנאי, שרותי דת ועוד דברים שמעניינים חלק קטן מהציבור, אין צורך כי הממשלה תתקצב ושכל אחד יעשה כראות עיניו
(וסתם בקטנה, אני בטוח שאתה שמח על כך כי המדינה שלקחה את כספי משפחתך שהלכו לתקצוב הטלויזיה (אגרת הטלויזיה - הערוץ הראשון בשנות השבעים והשמונים) עזרו ליצור כאן את "הקבוצה של המדינה").

השימוש במילה פגום ומסריח זה בפרפראזה על הדברים של zapta רק להבהיר את זה. למרות שעולם קפיטליסטי הוא באמת פגום ומסריח.
אמנות ממוסחרת חיה מצוין בעולם הקפיטליסטי. וזה אוקסימורון כי מה שאנחנו קוראים לו אומנות ממוסחרת זה לא ממש אומנות אלא יותר מוצר צריכה. מוצרי צריכה מסתדרים נהדר בעולם קפיטליסטי. אז תדמיין את המשפט הבא במקום המשפט המקורי שכתבתי: "בואו נחיה בעולם שבו כל הפוטנציאל של הרוח האנושית תתגלם בגאדג'טים אלקטרוניים וריהוט להרכבה עצמית ואלבומים של עידן רייכל ונועה קירל בתחנות דלק".
תתפלא לדעת כמה מהאומנות בעולם מתקיימת בזכות תמיכה ממשלתית. הבחירה של ליברטריאנים לתקוף דווקא דברים כמו אומנות מתוקצבת ולא דברים אחרים בדוגמאות שלהם (כמו התנחלויות. היי סתם דוגמא - שיטור בשכונות יוקרה, למה אני צריך לממן לאדם עשיר פי אלף ממני שיטור מעולה בשכונה שלו בזמן שאני סובל משיטור גרוע ולא קיים היכן שאני גר?) מעידה על האנשים ועל השקפת העולם שלהם הרבה מאוד. ומה שזה מלמד הוא לא מחזה מלבב במיוחד.
pokara כתב:

בפרפראזה על צ'רצ'יל - סוציאליזם זה השיטה הכלכלית הכי גרועה חוץ מכל היתר.
וזה נכון לגבי שארית ההודעה שלך - זה לא תופס מבחינתי לבנות השקפת עולם כלכלית-חברתית על סמך מקרי בוחן אנקדוטליים. בכל שיטה שלא תהיה יהיו כשלים והרבה. מה שמעניין זה לא ההסתכלות לפרוטות אלא הסך הכל. הסך הכל של סוציאליזם טוב לכלל האזרחים לאין ערוך יותר מאשר קפיטליזם ליברטריאני, שהוא טוב רק לשכבה מסוימת מאוד באוכלוסיה.

א.ב כתב:

אגב, המשפט שלך "אני הייתי מתלונן קודם על כך ש..." הוא בול מה שאני אומר. כל אחד מתלונן על דברים שונים. אני גם באופן כללי מתלונן קודם על ההתנחלויות ורק אחר כך על התאטרון (במיוחד שלתאטרון יוצא לי להגיע מדי פעם ולהתנחלויות אני מתנגד).
אתה מבין שאם לא נממן את כל הדברים האלה דרך הממשלה, אז בפועל נממן רק את מה שנרצה באופן ישיר?
אם להרבה אנשים חשוב התאטרון, הם פשוט ילכו אליו ואז הוא יתקיים. זה הסימן של השוק שיש רצון של אנשים בדבר הזה.
אם יש משהו שאף אחד לא רוצה לממן אותו, או שהוא ממש איזוטרי ורק מספר נמוך של אנשים רוצים אותו, אז הוא לא יתקיים.
אחי, אמנות לא חייבת להיות רווחית, הכל סבבה. יש לה זכות קיום גם בלי שהיא רווחית - אני לא בא להגיד מה צריך להיות קיים ומה לא. אם מישהו רוצה לעשות אמנות הוא יכול גם להפסיד מזה או להיות מאוזן, זה לא מזיז לי. מה שמזיז לי זה שמכניסים לי את היד לכיס.
אתה אומר שמצד אחד "אמנות לא חיה בעולם הקפיטליסטי והמסריח", אבל מצד שני רוצה כסף כדי לממן את האמנות הזאת. אתה מבין כמה זה מגוחך?
אם לא מעניין אותך כסף אז אל תבקש כסף בשביל הדברים האלה.
לא יודע אם הדיון חסר תוחלת כמו שאתה אומר, אבל לדעתי אתה צריך לפחות להבין את החלק הבסיסי הזה שאף אחד לא "מתנגד לאומנות" ולא רוצה שהיא תמות.

לי אין בעיה עם תלונות ברמת העקרון. זה בסדר גם לפעמים להצטרך להוציא על דברים שאני לא בהכרח מסכים איתם או רוצה אותם. זה חלק מהמשמעות מבחינתי של להיות חלק מחברה. אתה בוחר במקום לראות חברה לראות אוסף אינדיבדואלים שתקועים ביחד וזה ההבדל המהותי.
ואין דבר כזה לממן רק את מה שנרצה באופן ישיר. זה לא קיים. אתה עושה הפרדה מלאכותית בין תשתיות וחינוך לבין שאר הדברים אבל ההפרדה הזאת לא קיימת. יש דברים שהם חשובים ובלי תמיכה של כלל האזרחים באמצעות מיסים, הם לא יתקיימו. זה מאוד דרמטי להגיד "מכריחים אותי נכנסים לי לכיס פוגעים לי בחירות" וכו' וכו' אבל זאת סתם דרמה. כמו שמכריחים אותך להשתתף במימון בריאות ציבורית כך שגם לאנשים שהם לא אתה תהיה גישה לרפואה, ככה זה גם בשאר הדברים. ככה זה לחיות בעולם שבו אתה לא האדם היחיד. לא סתם רוב (כל) הליברטריאנים שאני מכיר במציאות הם גם מיזנתרופים איומים (בלי היעלבויות כן? אותך אני לא מכיר ואני לא אומר לגביך דבר)
ולא זה לא מגוחך לבקש כסף בשביל אומנות. דיברת על תיאטרון. תיאטרון צריך מבנים שעלות ההקמה וההחזקה שלהם היא גדולה מאוד. כדי שההפקות שלו יהיו בעלות ערך אמנותי, מוציאים על הדברים האלה הרבה מאוד כסף. אם כל העלות של הפקת תיאטרון תגולם במחיר הכרטיס, רק אנשים עשירים יוכלו ללכת לתיאטרון. כנ"ל לגבי קולנוע, שהפקותיו יקרות. אתה רוצה לחיות בעולם שבו יש מקום רק לסרטים רווחיים - כלומר לקולנוע מסחרי? כל אמנות שהיא לא מיינסטרים או לא זוכה לפופולריות עצומה - תמחק. אבל זה בסדר כי זה בעיה שלהם שהם לא "מאוזנים כלכלית"? מה שאתה אומר ממש לא נכון (שרק אם משהו הוא אזוטרי ומספר נמוך מאוד של אנשים ירצו בו אז הוא יפסיק להתקיים). יש לך הרבה באמצע - חוץ משתי הקצוות של שוברי קופות הוליוודיים והצגות מונולוג יחיד בתיאטרון פרינג' - שיש לו קהל, אבל לא מספיק כדי להיות "מאוזן כלכלית", בגלל שעלויות ההפקה של אמנות הם עצומות.
ושוב, בגדול זה פשוט העניין העקרוני. אני לא מבין איך אתה מסוגל לרצות לחיות בעולם ממוסחר שבו הרווח והכסף הם חזות הכל. שבו יש זכות קיום רק למה שהוא מאוזן כלכלית.
אגב אנחנו מדברים על אמנות וכו', אבל מה עם אנשים שהם לא "מאוזנים כלכלית"? יש להם זכות קיום? האם זה בסדר להכניס יד לכיס שלך כדי שיוכלו להתקיים או שזה צריך להשאר נחלת נדבות של פילנתרופים ורצון טוב של עמותות פרטיות?
אם כל הדברים שהם לא essentials ברמה הכי בסיסית (אגב, דיור זה פחות essential מחינוך או בריאות? איכשהו התקבע בעולם המערבי שדיור זה מותרות ולא צריך להשקיע תקציב ציבורי בזה) ממומנים רק באופן ישיר על ידי האנשים, איך אתה מאפשר את החירות לאנשים שלא נולדו למשפחה עם כסף להגשים את עצמם? מה עושים נכים? מפגרים? כל מי שאין לו יכולת להתמודד בחברה הדורסנית של העולם הקפיטליסטי באופן שווה? נסמכים על ידי הביל גייטסים של העולם? בעולם שבו הכל ממומן באופן ישיר על ידי אנשים פרטיים יש באופן קבוע יתרון לא הוגן למי שיורש כסף או נכסים. והצלחה בחיים היא תלוית שושלת משפחתית ומזל, ולא כישורים ויכולות ועבודה קשה שזה קצת ההיפך מאוטופיה קפיטליסטית לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 18:37 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:

ורוצה עולם עם חופש פרט ובלי כפייה.

שמע, מה שאתה אומר כאן זאת סיסמה. וגם די ילדותית. והסיסמה הזאת מרדדת ומשטחת לגמרי את המציאות הסופר מורכבת של העולם והחברה שאנחנו חיים בה - על כל ערכיהם המתנגשים וכו' וכו' - לכדי סיסמא קלילה שמציבה ערך אחד עליון על פני כל השאר.
ועוד איזה ערך מעאפן מכל הערכים בחרת להציב בראש. חופש פרט כלכלי. זה הערך הכי חשוב בחברת בני אדם? מיסים נמוכים? אני לא מסוגל להבין את הבחירה המוסרית הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 22:11 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
לא, אני טוען שכן צריך את הגילדה הזאת - כלומר שיהיה לה אישור. ואז כשאני בא לבחור עורך דין אז אתה יכול להחליט אם אתה רוצה עורך דין מהגילדה או למשל "רק" משפטן. לגבי רפואה - אף אחד בכלל לא יקבל מישהו ללא תואר ברפואה לבית חולים. זה בייסיק. אתה לא צריך לבחון שום אחוזי תמותה. גם בלי הסטטיסטיקה הרי ברור שלא תלך למישהו שהוא לא רופא ומציע את שירותיו הרפואיים (אלא אם אתה ממאמיני זריף/הרב כדורי). ברור לחלוטין שבבתי חולים יהיו רק רופאים אמיתיים, לא מבין למה אתה מתעקש לדחוף את הדוגמה הלא רלוונטית הזאת. אם אתה מתעקש על מקרי קיצון - אז במקרים של סיכון חיים צריך אישור כדי לעסוק בתחום. אבל אם אני רוצה שמשפטן ייצג אותי ברבע מחיר מאשר עו"ד למה למנוע ממני את זה?

לנושא הגילדות: זה לא שתוכל לבחור אם לקחת רופא מהגילה או רופא לא מהגילדה. אתה תבוא לקליניקה, תראה על הקיר תעודה, ועכשיו מה? זה רופא אמיתי שלמד במקום אמיתי או מישהו שלמד בהתכתבות באוניברסטית שקרכלשהו באוגנדה או אולי איזה שרלטן שמוכר שתן סוסים בתור תרופה לסרטן? איך אנחנו אמורים לדעת? לכולם יש תעודה דומה תלויה על הקיר, ולכולם יש את אותו חלוק ואותו סטטוסקופ. עכשיו מה? נלך לחקור על כל מוסד לימודי כזה? נשכור בלשים שיבדקו את ההיסטוריה של כל מועמד לטפל בילד שלנו? נעשה תואר שלישי בביולוגיה ומדעי החיים כדי לשפוט מי מהם הציע הצעה רלוונטית ומי אכל פטריה מקולקלת לפני הפגישה איתנו?
אותו דבר נעשה כשנצטרך חשמלאי?
זה נשמע לך הגיוני באיזושהי צורה? יעיל כלכלית? משפר את איכות החיים? מוריד את רמת הסיכון שלך למות? משהו???

ולגבי הסיפא: אני רואה שאתה שופע ביטחון עצמי אבל אני ממש לא בטוח שאתה צודק (זה בהחלט לא נכון לגבי רוב האוכלוסיה - לרובם אין את הכלים לשפוט מי רופא ראוי ומי לא, רובם לא יידעו לבחור בעצמם טיפול כשיהיה ליד שלהם סרטן, לא יודעים לשפוט עד כמה החשמלאי שהם הזמינו עושה את העבודה כמו שצריך, לא יידעו אם סוכן הביטוח מרמה אותם, וכו' וכו' וכו', ואיכשהו אפילו עליך קצת קשה לי להאמין שאתה שולט שליטה מספקת בכל התחומים האלה ובכל תחום אחר שמוסדר כיום ושאתה שואף לבטל את ההסדרה שלו).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 22:16 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:

לא יודע איך פספסתי את זה.
יכולת הבחירה הזאת שלך היא פונקציה של כסף.
אז אולי אתה מסודר, ברוך השם, ואין אצלך בעיה, אבל לרובנו המוחלט הנושא הזה יהווה חסם רציני על יכולת הבחירה שלנו.
מה שיוצא זה משפר את יכולת הבחירה של בודדים, בעוד שלרוב האוכלוסיה תהיה בדיוק אותה ברירה כמו היום (כלומר כמעט ולא) רק שהרמה של מה שהם יקבלו תהיה ברצפה, כי אף אחד לא יפקח על העסק.
במילים אחרות אתה מבקש להרע לרוב המוחלט כדי להיטיב עם מיעוט מצומצם. דומני שבעצמך הגדרת את זה קודם כעוול מוסרי (ופה אנחנו לא מדברים על חברה שרוב העובדים שלה יקבלו תוספת שכר, שמשום מה החלטת שזה פוגע באוכלוסייה הכללית, אלא על פגיעה אמיתית ברוב המוחלט של האוכלוסייה לטובת מיעוט מצומצם באמת, ולא מיעוט כמו בתרגיל הרטורי שעשית כשהפכת את ציבור העובדים למיעוט בכך ש(במובלע)הפרדת אותו לקבוצות מובחנות וביטלת את האפשרות לסולידריות ביניהן).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 23:30 
סמל אישי של המשתמש
אל תשכחו שהנאצים בשלטון, והם לא יוותרו עליו בקלות.
https://www.themarker.com/misc/iphone-article/1.6999616
ועדת הבחירות פסלה את רע"ם-בל"ד ואת עופר כסיף מחד"ש

ועדת הבחירות המרכזית פסלה הערב (רביעי) את עופר כסיף המועמד ברשימת חד"ש-תע"ל ואת רשימת רע"ם-בל"ד מלהתמודד בבחירות - בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
היום דחתה ועדת הבחירות עתירות לפסילת בן ארי ובן גביר, שהגישו בין היתר מפלגת העבודה ומרצ. ההחלטה התקבלה ברוב של 16 חברים מול 15, למרות התמיכה שהביע מנדלבליט בפסילתו של בן ארי בנימוק של הסתה לגזענות.
עתירה לפסילת רשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי-עוצמה יהודית כולה נדחתה ברוב גדול.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 23:37 
סמל אישי של המשתמש
קלאסי.
מגה קלאסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 23:37 
אם זה לא היה עצוב זה מצחיק. בכנות, כואב הלב.
אני מציע לפתוח אשכול חדש, יש מפלגה שהפכה ללא רלוונטית, ויש לה כאן מצביעים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 23:39 
סמל אישי של המשתמש
בג"צ יחזירו אותם.
הבעיה שהם ישאירו את הניאו נאצים בפנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: סקר מעודכן לבחירות 2019
הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 23:46 
מישהו מופתע?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 23:54 
ולמי שסינגר פה על יאיר לפיד ומפלגתו, נציגיו בוועדה תמכו בהחלטות המטורפות האלה. שמאלנים? שותפים של ניאו נאצים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 00:32 
חחח מי שמסנגר על יאיר לפיד ומפלגתו כנראה בעד לפסול את בל"ד.
לא יודע מה אני מעדיף, שבג"ץ יחזיר או שנניח, לא, ומחר בבוקר כל הפלסטינים שובתים והופס כלכלת הפלא הישראלית קורסת עיריית ירושלים וממשלת ישראל כורעות על הברכיים ומתחננות שיחזרו לעבוד, הם מתנים את זה בקץ הציונות הקפיטליזם והפטריארכיה והכל טוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 00:49 
100%anti beitar כתב:
לא יודע מה אני מעדיף, שבג"ץ יחזיר או שנניח, לא, ומחר בבוקר כל הפלסטינים שובתים והופס כלכלת הפלא הישראלית קורסת עיריית ירושלים וממשלת ישראל כורעות על הברכיים ומתחננות שיחזרו לעבוד, הם מתנים את זה בקץ הציונות הקפיטליזם והפטריארכיה והכל טוב
אתה קורא יותר מדי ב'אנרכיסטים נהנות'.
האלטרנטיבה לתסריט הראשון היא שחד"ש-תע"ל-מד''ע תקבל 2 מנדטים יותר (ז.א שהמשותפת, ואיתה גוש השמאל האמיתי, יתכווצו ב3-4 מנדטים ביחס ל-2015) ושום דבר אחר לא ישתנה.
לכן כמובן שעדיף שבג''צ יהפוך את ההחלטה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 01:00 
אדום מטלי כתב:
ולמי שסינגר פה על יאיר לפיד ומפלגתו, נציגיו בוועדה תמכו בהחלטות המטורפות האלה. שמאלנים? שותפים של ניאו נאצים.

עוזריהם :LOL2:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 01:03 
אדום מטלי כתב:
אם זה לא היה עצוב זה מצחיק. בכנות, כואב הלב.
אני מציע לפתוח אשכול חדש, יש מפלגה שהפכה ללא רלוונטית, ויש לה כאן מצביעים.

נו מה, אתה שבועיים פה?
נראה לך שהם לא ירוצו בסוף?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 01:10 
Noam כתב:
100%anti beitar כתב:
האלטרנטיבה לתסריט הראשון היא שחד"ש-תע"ל-מד''ע תקבל 2 מנדטים יותר (ז.א שהמשותפת, ואיתה גוש השמאל האמיתי, יתכווצו ב3-4 מנדטים ביחס ל-2015) ושום דבר אחר לא ישתנה.

תן לחלום כסרבאק
:HEART2: אנרכיסטים נהנות :HEART2:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 01:18 
Noam כתב:
100%anti beitar כתב:
ואגב, עוד דבר לגבי הזיות האנרכיה שאתם אוהבים לפנטז עליהן בחלקים מהשמאל הרדיקלי:
מעבר לנזק לגוש השמאל, הנזק העיקרי שתגרום היעלמות הייצוג הפלסטיני בכנסת (בפסילה, באי מעבר אחוז החסימה או בהימנעות המונית מהצבעה) יהיה כמובן לפלסטינים עצמם - ולכן זה רעיון שהוא לא רק אידיוטי אלא גם אגואיסטי להחריד.
ה' עדי שכמעט ואין דברים שאני שונא כמו דיוני פריבילגיות, אבל נורא קל לתמוך ברעיונות כאלו כשאתה במעמד מספיק גבוה כדי לא לספוג את ההשלכות שלהם. כי בטווח הארוך זה יהיה באמת עוד שלב בדרך לחיסול הדמוקרטיה (תהליך שאם יגיע לסופו כנראה יהפוך את נתניהו לארדואן מקומי), אבל בטווח הקצר המשמעות היא עוד חוקי לאום, עוד שלילת תקציבים ועוד דברים שבך יכולים לגעת לכל היותר ברמת הסולידריות אבל עבור מעל חצי מיליון המצביעים של המשותפת הם בעלי השפעה מכרעת ומיידית על כל האספקטים בחיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 01:38 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:

אני חושב שאנחנו צריכים ללמוד להפריד בין דברים.
טענתי שלפיד הוא יחסית שמאל מדיני. וימין בכל השאר כאשר מישהו אמר שזה מה שהוא מחפש.
להגיד לך שאני מסכים איתו בכל השאר? ממש לא אבל במסגרת הפוליטיקה בארץ למי שמחפש את השילוב הזה הוא אופציה ראויה.

בכל מקרה זה לא הנושא בבחירות אין באמת קשר בין מה שאומרים ועושים במהלך תקופת הבחירות ובין מה שעושים אחרי. סתם האם ייתכן שנציג יש עתיד הצביע בעד פסילת כסיף מתוך ידיעה שרב הסיכויים שבגצ יבטל את הפסילה ואז הוא יוכל להציג את עצמו כימים לכלל עם ישראל מבלי שבפועל תפגע זכותו של מי לרוץ לכנסת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 01:44 
Noam כתב:
Noam כתב:
100%anti beitar כתב:
ואגב, עוד דבר לגבי הזיות האנרכיה שאתם אוהבים לפנטז עליהן בחלקים מהשמאל הרדיקלי:
מעבר לנזק לגוש השמאל, הנזק העיקרי שתגרום היעלמות הייצוג הפלסטיני בכנסת (בפסילה, באי מעבר אחוז החסימה או בהימנעות המונית מהצבעה) יהיה כמובן לפלסטינים עצמם - ולכן זה רעיון שהוא לא רק אידיוטי אלא גם אגואיסטי להחריד.
ה' עדי שכמעט ואין דברים שאני שונא כמו דיוני פריבילגיות, אבל נורא קל לתמוך ברעיונות כאלו כשאתה במעמד מספיק גבוה כדי לא לספוג את ההשלכות שלהם. כי בטווח הארוך זה יהיה באמת עוד שלב בדרך לחיסול הדמוקרטיה (תהליך שאם יגיע לסופו כנראה יהפוך את נתניהו לארדואן מקומי), אבל בטווח הקצר המשמעות היא עוד חוקי לאום, עוד שלילת תקציבים ועוד דברים שבך יכולים לגעת לכל היותר ברמת הסולידריות אבל עבור מעל חצי מיליון המצביעים של המשותפת הם בעלי השפעה מכרעת ומיידית על כל האספקטים בחיים.

א. נראה לך שאני רוצה שיפסלו את בל"ד? או שאני מתיימר באמת לחשוב שהדעה שלי בנושא כיהודי באמת רלוונטית?
ב. מה למה שרשמתי ואנרכיה? או - מה לאנרכיזם ולאנרכיה? השוק החופשי שלכם זה אנרכיה
ג. אני באופן עקרוני בדילמות בין רפורמה למהפכנות נוטה לרפורמה, אז אתה לא צריך לשכנע אותי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 01:54 
א. זה התיימר ממה שכתבת בתגובה הראשונה
ב. אולי אנרכיה זו בחירה לא זהירה מספיק של מילים, בחרתי בה כהמשך לדיון על 'אנרכיסטים נהנות'. הכוונה היא לטענה שעדיף שלא יהיו מפלגות ערביות בכנסת ו/או שכן יהיו בה כהניסטים כי אז יקרה משהו (תהיה מהפכה/יהיה חרם על ישראל/ייחשפו הפנים האמיתיות של הציונות/השלם כרצונך)
ג. ראה א'

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 01:57 
בכל מקרה זה טיעון שמעצבן אותי, אבל אם אמרת אותו בצחוק אז בסדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 02:01 
אה אוקיי זה היה תוכן די הומוריסטי וגולש למחוזות הדמיון כזה :SMOKE:
אם כי, חשוב לציין שמעבר לעובדה המובנת מאליה שנפילת שלוש התועבות שציינתי היא מטרה סופר ראויה לטווח הרחוק, אני בטוח וגם יודע במידת מה שלא רק בקרב שמאלרדיקלי אלא גם בקרב פלסטינים יש דיון תמידי האם לשחק את המשחק או לשבור את החוקים על ידי חרם, בוודאי כשכל פעם מחדש האדונים הציוניסטים עושים טובה כשבית המשפט מואיל בטובו לאפשר לנתינים הילידים לשחק. כך שאני לא חושב שהטיעון הזה כזה תלוש מהמציאות - אבל בהחלט מסכים שאין לי שום זכות לקחת חלק של ממש בדיון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 02:54 
אז פה אני אעיר שוב שהדבר היחיד שיקרה כש"יישברו הכלים" הוא שהדמוקרטיה בישראל תדעך עוד קצת עד שנתניהו יהפוך להיות משהו בין אורבן לארדואן.
אני מסכים שבסיטואציה כזו מצבנו יהיה הרבה יותר גרוע ממצבנו כיום ומצבם של הפלסטינים יהיה קצת יותר גרוע, אבל מי שרואה בזה התקדמות כלשהי - גם אם הוא פלסטיני* - ייאלץ להתבדות.
בכל מקרה, וכאן אני גולש בחזרה לפסים המקוריים של הדיון, מסתמן שהדרך היחידה להמנע מהתסריט הדיסטופי הזה היא לבלוע רוק וללכת עם גנץ ולפיד.

*כאן בוודאי שאין מקום להערה על הפריבילגיות - משום שהטענה שלי היא לא שעדיף להם כך או אחרת, אלא שהם שוגים בניתוח המציאות. וזו כמובן טענה שלא תלויה במעמד הטוען.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 203 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: