תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 14 מאי 2024, 04:56

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 23 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: נוקיה 9 pureview
הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 11:00 
סמל אישי של המשתמש
מכשיר הדגל החדש מבית נוקיה.
מה, כדאי? יעלה בערך 700 דולר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: נוקיה 9 pureview
הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 11:31 
סמל אישי של המשתמש
פששש, עשיר אתה.
נראה לי אתה יכול כבר עכשיו לקנות את הפועל.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 11:43 
סמל אישי של המשתמש
זה לא מהיקרים. קצת יותר ממכשירי הדגל הסיניים.
כמו מכשירי הביניים של העשירים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 15:20 
סמל אישי של המשתמש
כל מה שמעל 700 שקל נראה לי מאד יקר, בהתחשב בזה שלא חסר לי כלום בטלפון הזול יחסית שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 15:42 
סמל אישי של המשתמש
הבעיה שלי עם הסינים(חוץ מזה שהם נוטים לאכול כלבים), זה שכל המכשירים שלהם לא מוגנים מפני אבק ומים. וגם מקרינים חזק מאחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 15:58 
סמל אישי של המשתמש
קרינה זה קשקוש, לא מזיק.
קניתי לבת שלי בשנה שעברה טלפון סיני משוריין מים אבק ונפילות מתחת ל 75 דולר. (הוא יצא מהשוק לפני כמה חודשים ועכשיו יש רק דגמים ב 100 דולר).
היא אוהבת לשחק בטלפון באמבטיה, עמיד עמיד, גם כששקוע כמה דקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 16:44 
סמל אישי של המשתמש
its-sick כתב:
קרינה זה קשקוש, לא מזיק.

אוקי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 20:03 
אין אף מחקר נכון להיום (למיטב ידיעתי) שמראה שקרינה סלולרית עושה איזשהו נזק. להגיד שזה קשקוש זה רחוק מלהיות מדעי, אבל כך גם להגיד שקרינה סלולרית מסוכנת.
באופן אישי, מאחר ויש אינסוף דברים שיכולים להיות מסוכנים לנו ואין לנו מושג לגביהם, אני לא רואה טעם בלהשקיע בזה יותר מדי מחשבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 21:26 
סמל אישי של המשתמש
יש מטא מחקרים שסיכמו עשרות מחקרים והוכיחו מעל לכל ספק שהקרינה מטלפונים סלולריים אינה מסוכנת.
אם היא היתה מסוכנת היינו רואים לכך הרבה עדויות, היא נמצאת בכל מקום כבר עשרות שנים.
גם באופן בלתי תלוי בטלפונים, לא ידוע לכימיה (יש שם קצת ידע...) שקרינה לא מייננת משנה הרכב חומרים.
פיזיקלית, רמות האנרגיה של הפוטונים לא מתאימות לאינטראקציה כזו עם חומר. יכולות לייצר זרם חלש וממש קצת לחמם, וזהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 21:42 
מבחינה כימית ופיזיקלית אתה צודק.
ועדיין להגיד שהמדע הוכיח מעל לכל ספק שקרינה סלולרית לא עושה כלום, או שבגלל זה שלא ראינו השפעות עדיין (למיטב ידיעתנו) זה מוכיח משהו, זה פשוט לא נכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 מרץ 2019, 04:42 
סמל אישי של המשתמש
נכון ועוד איך. אם יש נזק רפואי כלשהו אז:
1) הוא מאד מאד נדיר והסיכוי לו זניח. איזה נזק זה? לא רואים כזה.
2) בידע המדעי יש חור שלא ידוע לנו עליו שזה די מוזר. אנחנו בדרך כלל יודעים מה אנחנו לא יודעים. אם יש תופעה פיזיקלית שקורה כל הזמן שבה קרינה שאינה מייננת משנה הרכב חומרים ואף פיזיקאי או כימאי לא נתקל בה עם כל כמות הקרינה סביבנו ועשרות אלפי מחקרים שמתנהלים בכל רגע נתון, זה כבר דורש הסברים ממש מיסתוריים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 מרץ 2019, 19:33 
סמל אישי של המשתמש
אין פה שום דבר מוזר, המנגנון שיכול לגרום לנזק מוכר וידוע.
תיאורטית יכול להיות שלאורך הגל השידור של הטלפון יש רזוננס עם "משהו" בגוף האדם (דוגמה פשוטה יותר אבל על אותו עיקרון: אורך הגל של המיקרו הוא במקרה אורך גל שמזיז מולקולות מים).
מעשית, כנראה שאין, כי באמת לא נמצא שום נזק בקרב משתמשי טלפונים.
על פניו, בפועל האפקט היחיד של הקרינה הזאת הוא חימום מזערי (מה בכלל ההספק שידור של הטלפון? כמה ואט? אז זה סדר הגודל של החימום, לצורך העניין), שלא ממש עושה משהו.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 מרץ 2019, 22:59 
teknoboy כתב:
אין פה שום דבר מוזר, המנגנון שיכול לגרום לנזק מוכר וידוע.
תיאורטית יכול להיות שלאורך הגל השידור של הטלפון יש רזוננס עם "משהו" בגוף האדם (דוגמה פשוטה יותר אבל על אותו עיקרון: אורך הגל של המיקרו הוא במקרה אורך גל שמזיז מולקולות מים).
מעשית, כנראה שאין, כי באמת לא נמצא שום נזק בקרב משתמשי טלפונים.
על פניו, בפועל האפקט היחיד של הקרינה הזאת הוא חימום מזערי (מה בכלל ההספק שידור של הטלפון? כמה ואט? אז זה סדר הגודל של החימום, לצורך העניין), שלא ממש עושה משהו.

הרזוננס עם המים זה החימום. תנור מיקרו וסלולר זה אותו אורך גל, נראה לי שהחימום של הטלפון הסלולרי זה גם חימום של המים באפקט דומה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 00:16 
סמל אישי של המשתמש
בגדול, קרינה אלקטרומגנטית מחממת (קצת).
לגבי המיקרו, נדמה לי שיש איזה עניין מסוים עם אורך הגל הספציפי הזה, אבל יכול להיות שאני טועה ומשתמשים דווקא בו כי הוא נוח מהבחינה של התהודה בחלל בגודל של מיקרוגל? (כלומר הוא באורך מתאים ליצירת גל עומד וכל זה, כמו שקורה במיקרו, וזה בעצם הטריק של החימום?)

כך או כך, לגבי הטלפונים לא ידוע לא על אפקט כזה ולא על נזק שאפשר לצפות שייגרם כתוצאה מאפקט כזה.

במחשבה שנייה, מה שכתבתי קודם על הסייג התיאורטי מתבסס על איזו אמירה של מישהו שאמנם אמין בעיניי בהקשר הזה (פרופסור לפיזיקה במכון וייצמן) אבל לא בטוח שלגמרי הבנתי למה הוא התכוון, אז אולי טעיתי כשציטטתי אותו (ועוד מהזיכרון) :DEVIL4:

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 17:06 
סמל אישי של המשתמש
אם כך, למה הרגולטור עדיין דורש לפרסם אזהרה על קרינה לא מייננת על מכשירים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 18:30 
סמל אישי של המשתמש
לחץ ציבורי של ההמונים חסרי המושג על הפוליטיקאים הביא לרגולציה עולמית בנושא, למרות שאין שום בסיס מדעי להנחה שיש סף כלשהו שמעליו נגרם נזק בסיכוי ידוע כלשהו. אין ידע על סף כזה.
הסף החוקי למעשה נקבע בערך לפי החציון של מה שכבר היה בטלפונים אז בעת שיחה, כי לא רצו להפוך את כולם ללא חוקיים אלא רצו לדחוף את אלו שלמעלה לכיוון מטה.
הסף עצמו מגוחך מלכתחילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 23:25 
teknoboy כתב:
בגדול, קרינה אלקטרומגנטית מחממת (קצת).
לגבי המיקרו, נדמה לי שיש איזה עניין מסוים עם אורך הגל הספציפי הזה, אבל יכול להיות שאני טועה ומשתמשים דווקא בו כי הוא נוח מהבחינה של התהודה בחלל בגודל של מיקרוגל? (כלומר הוא באורך מתאים ליצירת גל עומד וכל זה, כמו שקורה במיקרו, וזה בעצם הטריק של החימום?)

כך או כך, לגבי הטלפונים לא ידוע לא על אפקט כזה ולא על נזק שאפשר לצפות שייגרם כתוצאה מאפקט כזה.

במחשבה שנייה, מה שכתבתי קודם על הסייג התיאורטי מתבסס על איזו אמירה של מישהו שאמנם אמין בעיניי בהקשר הזה (פרופסור לפיזיקה במכון וייצמן) אבל לא בטוח שלגמרי הבנתי למה הוא התכוון, אז אולי טעיתי כשציטטתי אותו (ועוד מהזיכרון) :DEVIL4:

קרינה אלקטרומגנטית יכולה גם לשבור (וליצור) מולקולות וליינן אטומים (כידוע מ״קרינה מייננת״:) ) , זה באמת קשור לאורך הגל ולאותם רזוננסים במבנה של המולקולה. במקרה של קרינת מיקרו, גם אם יש כזה רזוננס (כלומר התדר של הגל מתאים במקרה לאיזו תופעה במבנה של המולקולה), האנרגיה הנמוכה יחסית של הקרינה מבטיחה לנו שזה יהיה איזה רזוננס מכאני (נניח יעורר את התנודה של שני אטומים במולקולה האחד כנגד השני)*. האנרגיות שדרושות כדי לעשות משהו ״כימי״ כמו ינון או שבירת מולקולה הם בסדרי גודל גדולים יותר, ככל שאני מכיר.

* יש עוד דברים פחות מכאניים שקרינה כזו יכולה לעשות, כמו בmri, אבל גם זה לא אמור לסכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 23:53 
סמל אישי של המשתמש
מדובר כמובן על קרינה לא מייננת.
הרזוננס המכאני הזה שאתה מדבר עליו הוא כנראה פחות או יותר העניין שעומד בבסיס האמירה שציטטתי קודם ציטוט חופשי. תודה על ההבהרה.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2019, 08:30 
סמל אישי של המשתמש
בר קולמוסא כתב:

קרינה אלקטרומגנטית יכולה גם לשבור (וליצור) מולקולות וליינן אטומים (כידוע מ״קרינה מייננת״:) ) , זה באמת קשור לאורך הגל ולאותם רזוננסים במבנה של המולקולה. במקרה של קרינת מיקרו, גם אם יש כזה רזוננס (כלומר התדר של הגל מתאים במקרה לאיזו תופעה במבנה של המולקולה), האנרגיה הנמוכה יחסית של הקרינה מבטיחה לנו שזה יהיה איזה רזוננס מכאני (נניח יעורר את התנודה של שני אטומים במולקולה האחד כנגד השני)*. האנרגיות שדרושות כדי לעשות משהו ״כימי״ כמו ינון או שבירת מולקולה הם בסדרי גודל גדולים יותר, ככל שאני מכיר.

* יש עוד דברים פחות מכאניים שקרינה כזו יכולה לעשות, כמו בmri, אבל גם זה לא אמור לסכן.

אני לא מבין שום דבר ברפואה ואני גם ממש לא מעודכן לגבי מה המדע אומר היום על הבטיחות של טלפונים ניידים, אבל אני קצת מבין בפיזיקה, ובלי להעליב, די עשית סלט שם.
דבר ראשון, הקרינה מטלפונים ניידים היא קרינת מיקרוגל והיא לא מייננת, ומן הסתם לא יכולה "לשבור וליצור מולקלות".
רזונסס מכאני זה משהו אחר בכלל שלא קשור לעניין הזה, והאמת, גם MRI לא ממש.
אה, והקטע הזה שהמיקרוגל מכוון לתדירות של מולקולת המים זו אגדה אורבנית שאין לי לגמרי מושג מאיפה היא באה ולמה היא כל כך נפוצה, אבל מיקרוגל לא עובד ככה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2019, 10:42 
אמיר כתב:
בר קולמוסא כתב:

אני לא מבין שום דבר ברפואה ואני גם ממש לא מעודכן לגבי מה המדע אומר היום על הבטיחות של טלפונים ניידים, אבל אני קצת מבין בפיזיקה, ובלי להעליב, די עשית סלט שם.
דבר ראשון, (1) הקרינה מטלפונים ניידים היא קרינת מיקרוגל והיא לא מייננת, ומן הסתם לא יכולה "לשבור וליצור מולקלות".
(2) רזונסס מכאני זה משהו אחר בכלל שלא קשור לעניין הזה, והאמת,(3) גם MRI לא ממש.
(4) אה, והקטע הזה שהמיקרוגל מכוון לתדירות של מולקולת המים זו אגדה אורבנית שאין לי לגמרי מושג מאיפה היא באה ולמה היא כל כך נפוצה, אבל מיקרוגל לא עובד ככה.

(1) הממ.. זה מה שאמרתי. "במקרה של קרינת מיקרו... האנרגיה הנמוכה יחסית של הקרינה (מבטיחה שהיא לא תעשה כימיה) "
(2) רזוננס מכאני בהחלט קשור לעניין הזה - הכוונה לתדר תנודה עצמי של המולקולה, להבדיל מנגיד רזוננס אלקטרוני. למה זה לא רזוננס מכאני?
(4א)אני מודה שאני לא בקיא ספציפית בתנור מיקרו, אז אולי נפלתי באגדה האורבנית, הייתי די בטוח שאופני התנודה (ויברציה) של מולקולות פשוטות כמו מים מעוררות באנרגיה דומה לגלי מיקרו, ככה שזה נשמע כמו הסבר הגיוני לחימום. מהסתכלות זה באמת לא נכון, הויברציות בתדרים גבוהים יותר אבל הסיבובים בתדרים מתאימים.
(3) וגם MRI קשור לטענה - הוא קשור כי מדובר ברזוננס של הספין בתדרים זהים (טוב, זה תלוי בשדה המגנטי החיצוני) אבל הנקודה היא שקרינת מיקרו יכולה לעשות עוד דברים, שונים מ(חשבתי ויברציות אבל יותר נכון) סיבובים של המולקולה.

(4ב) ועכשיו לחימום מיקרו, אם אתה מבין אשמח להסבר: בנתיים ראיתי שהמנגנון של חימום מים ע"י מיקרו נשען על dielectric heating. המנגנון הוא שחומרים דיאלקטרים, שיכול להתפתח בהם דיפול חשמלי מושרה, מנסים להתיישר בכיון של השדה, כך שאם השדה משתנה (כמו בגל) הם מסתובבים איתו. אני מניח ש
1. אורך הגל של תנור מיקרו מתאים לאופן סיבוב של מולקולת מים.
2. האנרגיה באופן הזה עוברת דרך התנגשויות לאנרגיה קינטית (פה אני סתם מנחש)

מה באמת נכון לגבי תנור מיקרו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 19:00 
סמל אישי של המשתמש
בר קולמוסא כתב:

(1) הממ.. זה מה שאמרתי. "במקרה של קרינת מיקרו... האנרגיה הנמוכה יחסית של הקרינה (מבטיחה שהיא לא תעשה כימיה) "
(2) רזוננס מכאני בהחלט קשור לעניין הזה - הכוונה לתדר תנודה עצמי של המולקולה, להבדיל מנגיד רזוננס אלקטרוני. למה זה לא רזוננס מכאני?
(4א)אני מודה שאני לא בקיא ספציפית בתנור מיקרו, אז אולי נפלתי באגדה האורבנית, הייתי די בטוח שאופני התנודה (ויברציה) של מולקולות פשוטות כמו מים מעוררות באנרגיה דומה לגלי מיקרו, ככה שזה נשמע כמו הסבר הגיוני לחימום. מהסתכלות זה באמת לא נכון, הויברציות בתדרים גבוהים יותר אבל הסיבובים בתדרים מתאימים.
(3) וגם MRI קשור לטענה - הוא קשור כי מדובר ברזוננס של הספין בתדרים זהים (טוב, זה תלוי בשדה המגנטי החיצוני) אבל הנקודה היא שקרינת מיקרו יכולה לעשות עוד דברים, שונים מ(חשבתי ויברציות אבל יותר נכון) סיבובים של המולקולה.

(4ב) ועכשיו לחימום מיקרו, אם אתה מבין אשמח להסבר: בנתיים ראיתי שהמנגנון של חימום מים ע"י מיקרו נשען על dielectric heating. המנגנון הוא שחומרים דיאלקטרים, שיכול להתפתח בהם דיפול חשמלי מושרה, מנסים להתיישר בכיון של השדה, כך שאם השדה משתנה (כמו בגל) הם מסתובבים איתו. אני מניח ש
1. אורך הגל של תנור מיקרו מתאים לאופן סיבוב של מולקולת מים.
2. האנרגיה באופן הזה עוברת דרך התנגשויות לאנרגיה קינטית (פה אני סתם מנחש)

מה באמת נכון לגבי תנור מיקרו?

טוב טיפה סדר -
1. קרינת מיקרוגל יכולה אשכרה לשרוף אותך חי, שזו האמא של הכימיה. כשמדברים על אנרגיה בקרינה לא מייננת מדברים על אנרגיה פר פוטון.
2. רזונסס מכני זה זה -
תמונה
וזה לא קשור למה שאנחנו מדברים.
3. MRI עובד על מגנטים, עכשיו נכון, הכח המגנטי והכח החשמלי אחד הם (וגם הכח הגרעיני החלש אם רוצים להיות ממש טכניים), אבל לצרכי העניין שלנו פה, זה לא קשור, וזה גם לא קרינת מיקרוגל.
4א. המורה שלי לפיזיקה בתיכון סיפר את זה, כולם נופלים על זה, כמו הסיפור על זה שהמים בשירותים מסתובבים הפוך בחצי הכדור הדרומי.
4ב. עוד פעם, אין לזה שום קשר למולולקולת המים או לתדירות שלה. תכניס צלוחית שמן למיקרוגל ותדליק ותראה מה קורה. סליחה, אל תעשה את זה כי אתה יכול לשרוף את הבית שלך.
לגבי להסביר, מה אני אגיד לך, בניפנופי ידיים אני לא יודע לעשות את זה, ויש די הרבה דברים שצריך ללמוד לפני זה, אתה באמת רוצה ללכת לקרוא על מה זה מומנט דיפול או מקדמי פרמטיביות?
בוויקיפדיה אומרים לך מפורשות שזה לא קשור לרזונסס של מים והם עושים את זה די בשפה של בני אדם, זה לא מספיק לך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 20:57 
סמל אישי של המשתמש
its-sick כתב:
נכון ועוד איך. אם יש נזק רפואי כלשהו אז:
1) הוא מאד מאד נדיר והסיכוי לו זניח. איזה נזק זה? לא רואים כזה.
2) בידע המדעי יש חור שלא ידוע לנו עליו שזה די מוזר. אנחנו בדרך כלל יודעים מה אנחנו לא יודעים. אם יש תופעה פיזיקלית שקורה כל הזמן שבה קרינה שאינה מייננת משנה הרכב חומרים ואף פיזיקאי או כימאי לא נתקל בה עם כל כמות הקרינה סביבנו ועשרות אלפי מחקרים שמתנהלים בכל רגע נתון, זה כבר דורש הסברים ממש מיסתוריים.

הטיעונים שלך הם רטוריים ולא מדעיים. יש מחקרים לא מעטים שמצביעים על סכנות אפשריות כתוצאה משימוש בטלפונים ונדרש עוד מחקר בתחום.
ציטוט:
יש מטא מחקרים שסיכמו עשרות מחקרים והוכיחו מעל לכל ספק שהקרינה מטלפונים סלולריים אינה מסוכנת.

זה משפט מאוד מוטעה ומטעה..
המשפט הנכון הוא שעוד לא הוכח מעל לכל ספק שקרינה מטלפונים סלולריים מסוכנת.
אשמח לראות את המטא מחקרים האלו שמוכיחים מעל לכל ספק. אני מכיר את זה:

https://www.thelancet.com/journals/lano ... 70-2045(11)70147-4/fulltext

"In view of the limited evidence in humans and in experimental animals, the Working Group classified RF-EMF as “possibly carcinogenic to humans” (Group 2B). This evaluation was supported by a large majority of Working Group members."
כלומר ממש לא הוכח מעל לכל ספק שאין סכנה. אלא יש ראיות מוגבלות בלבד שלא מספיקות כדי להוכיח קצריוגניות של מכשירים סלולריים. הבדל גדול מאוד.
וכמובן שיש קשר גם למינון החשיפה, והמינונים שכולנו נחשפים אליהם רק הולכים וגדלים.
אני אישית משתדל כמה שפחות להצמיד את הטלפון לראש לפרקי זמן ארוכים ואני מרחיק את הטלפון בזמן השינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2019, 21:20 
סמל אישי של המשתמש
בבקשה, ספר לי מה הסיכוי לנזק אם יש לי טלפון שעצמת הקרינה שלו היא חצי מהסף החוקי, ולאיזה סיכוי זה עולה כשאני קרוב לסף. באילו מחלות מדובר?
מי שרוצה לבחור טלפון לפי עצמת הקרינה חייב הערכת סיכוי שכזו לכל מכשיר,אחרת כל העיסוק בזה הוא קשקוש.
אין שום הערכה שכזו. הספים נקבעו לפי מה שהטלפונים שידרו ולא להיפך. זאת עובדה היסטורית.
אם יש נזק הוא זניח באופן מוחלט, כי אחרת היה קל מאד לתת הערכה מספרית לנזק הזה, וזה לא.

לכל סוגי הסרטן למשל הוכח בהרבה מחקרים שאין קשר לטלפונים:
https://www.cancer.gov/about-cancer/cau ... fact-sheet

את הלינק שלך ניסיתי בכמה דרכים ולא נפתח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 23 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 53 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: