תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 14 מאי 2024, 01:29

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 188 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: תיאטרון הטרור אלמידאן מחיפה
הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 18:14 
טרור
כספי הטרור
מימון הטרור
טרור הטרור
תומכים בטירור, טררה וטרור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 18:20 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
אם ערביי ישראל יבחרו (לצערי) להרגיש שהם "פלסטינים" ולהעלות *הפקה אומנותית* הכוללת *אמירה פוליטית* למשל התנגדות למה שנראה בעיניהם כ"כיבוש". אפילו את זה אני מוכן להכיל, ולקבל

וואו!
תודה!

תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה
תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה
תודה תודה תודה תודה תודה!

אגב,
טרור.

נ.ב.
טרור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 18:34 
חוסר היכולת שלכם להתמודד עם טענות, ובפרט אלה שקצת מורכבות מצחיק כל פעם מחדש.

טרור טרור טרור?
נכון. זה בדיוק הטענה, חוזר עליה ומדגיש אותה, לא מתחבא ועומד מאחוריה. טרור טרור טרור!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 18:37 
קומוניסים כתב:
טרור טרור טרור!

:ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 18:52 
סמל אישי של המשתמש
https://youtu.be/6FQWGCDf444?t=3m37s

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 18:58 
אני נשבע שכתבתי 'טרור הטרור' לפני שראיתי את הקטע הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 19:28 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
חוסר היכולת שלכם להתמודד עם טענות, ובפרט אלה שקצת מורכבות מצחיק כל פעם מחדש.

טרור טרור טרור?
נכון. זה בדיוק הטענה, חוזר עליה ומדגיש אותה, לא מתחבא ועומד מאחוריה. טרור טרור טרור!
אין שום דבר מורכב בעמדות שלך חביבי

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 19:37 
סמל אישי של המשתמש
אני חושב שטרור הוא טרור, ולטרור צריך להתייחס כמו לטרור ולא כמו למה שאינו טרור.
כי טרור הוא טרור ומה שאינו טרור אינו טרור. רק אם נתייחס לטרור כמו שיש להתייחס לטרור כולם יידעו שלקחנו את הטרור ברצינות ולא נתנו לטרור להיות טרור.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 20:43 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
צדקת חלקית. המדינה צריכה לאפשר גם *תכנים תרבותיים* שלא נוחים לה. כך למשל, אם ערביי ישראל יבחרו (לצערי) להרגיש שהם "פלסטינים" ולהעלות *הפקה אומנותית* הכוללת *אמירה פוליטית* למשל התנגדות למה שנראה בעיניהם כ"כיבוש". אפילו את זה אני מוכן להכיל, ולקבל, למרות עמדותיי הידועות לכם, בשם חופש הביטוי, חופש היצירה וקבלת האחר. ולכן, אם בזה היה מדובר, לא הייתי רוצה שתישלל תמיכה. חלק מחבריי בימין יחלקו עליי, כי בכל זאת מדובר בתכנים לעומתיים לישראל, אבל זאת דעתי.

אבל אתה יודע איפה הגבול עובר? אפילו לא בטרור. רק הפעילות שהם קיימו, כמה פעמים, לקידום החרם הבינלאומי על ישראל, יחד עם ראשי הBDS, מספיק כדי לסגור להם לדעתי את ברז המימון הציבורי. זה כבר ממש ממש לא תרבות ואמנות. (יש מדינות כבר באירופה שאוסרות פעילות כזאת במבנים עירוניים וממשלתיים. אז כאן זה בסדר?)

אבל גם זה לא הנושא.
גם זה לא המקרה.
BDS זה צחוק לעומת מה שקרה שם.
המקרה הזה חסר תקדים מבחינת מה שהעז לעשות גוף נתמך ציבורית באמצעות התמיכות שניתנו לו. לא היה דבר כזה בהיסטוריה. אז בניגוד לדבריך: בוודאי שאף אחד לא מנסה להשתיק "אמירה תרבותית" או פוליטית שלהם.

הטענה היא שמדובר בגוף תומך טרור, שעושה שימוש במשאב הציבורי לטובת פעילות תומכת טרור. זה נושא אחר. באותה מידה זה יכל להיות מרפאת טיפת חלב שבלילה היו נערכים בה כינוסי טרור. זה שקוראים להם "תיאטרון" קצת מבלבל אותך.
מה הקשר בין תרבות ואמנות לפעילות למען מחבלים וגופי טרור? את זה ישראל חייבת לממן?

שים לב, במקביל לכל מה שאמרתי המקום גם *לא מקיים פעילות תרבות נתמכת* ומפר כל נוהל אפשרי. אתה אומר "אז תביאו לבית המשפט". ובזה אתה צודק. אפשר לנחש שמבצע *הרמת מסך* עוד לא יצא לדרך... אבל הוא קרוב. אני לא מאמין שככה הם יצליחו להערים על כולם שוב ולקבל כספי ציבור ד

אתה צריך להבין שאנשי ה BDS לשיטתם רואים בפעילותם כלי לשיפור מדינת ישראל.
אם לא יהיה חרם לא יהיה שינוי בכיבוש.
אתה מתנגד לזה?
סבבה.
אבל אתה לא יכול להתנהג כמו המשטר הפלשתיני האלים , ולסתום פיות לדעות אחרות.
ברגע שיהיה במקום תמיכה בטרור,אני מציע לפנות לבית המשפט ולהפסיק זאת .
עד שלא תוכיח / יוכיחו כי הייתה תמיכה בטרור אני נגד סתימת פיות.

ולחשוב שהייתי יכול
לחזור על הכל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 22:21 
פאביו,
אתה מתבלבל בין שני דברים שונים.
חופש הביטוי זה מושג אחד
והזכות לקבל מימון ציבורי זה דבר אחר
במסגרת חופש הביטוי מותר לך לומר "אני תומך בחמאס". מותר לך. אמיתי לגמרי. אבל מכאן ועד לצפות לכך שהמדינה תממן את הפעילות שלך לקידום המסר הזה - או לארגן כנסים של החמאס במימון המדינה - יש דרך ארוכה.
עליך להבחין בין שני הדברים כדי שיהיה אפשר להמשיך הלאה.
בית המשפט הכיר באבחנה שציינתי ודיבר על כך לא מעט אהרון ברק שקבע כי "אין זכות קנויה לקבלת מימון". להבדיל מחופש הביטוי המושתת על זכות יסוד, אין זכות אוטומטית לאף גוף או אדם לקבל מימון לפעילותו ואפילו אם היא חיובית ולא שנויה במחלוקת כמו עזרה לקשישים/לנכים/לעניים...
כך שפעילות לחרם על ישראל יכולה להיות כדבריך כלולה בתוך מה שחופש הביטוי מאפשר!! אבל למדינה אין סיבה לתמוך בה כלכלית כערך חברתי שיש לדעתה לקדם אותו .. יש מבין?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 22:27 
ולגבי תמיכה בטרור,
אני לא הולך להעביר כאן את המידע הקשה והראיות אבל קח לך כמה טעימות מהסיפור:

זה אירוע תמיכה בארגון טרור שהם ניסו לארגן ב2009 מסווה של כנס בחירות. למרבה המזל מנע אותו מפכל המשטרה בצו שהמשטרה מסרה להם ומנעה מראש את קיום האירוע:

https://www.makorrishon.co.il/nrg/onlin ... 7/482.html

וזאת כתבה על אירוע שהם ארגנו כתמיכה בבשאר אסד וסוריה.
https://m.ynet.co.il/Articles/4194625

וכאן תוכל לקרוא/לצפות גם על אירוע שקיימו לתמיכה בשניים שריגלו לטובת חיזבאללה

https://www.10.tv/mmnews/131137

וכאמור אלה רק דוגמאות קלות

נערך לאחרונה על ידי קומוניסים בתאריך 29 יוני 2018, 22:36, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 22:36 
סמל אישי של המשתמש
הו, האירוניה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יוני 2018, 22:38 
KingAlpaca כתב:
הו, האירוניה.

בכך שציטטתי את ירום הודו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 12:35 
הלוואי ונגיע לדיון למה בכלל המדינה צריכה לממן תאטרון כלשהו.
אם יש לתאטרון ביקוש - שיתקיים מההכנסות הטבעיות שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 13:27 
זה לא הדיון פה אבל קצת נמאס לשמוע את הטיעון הזה. לאומנות יש תפקיד, ברגע שאתה הופך אותה לתלויה בהכנסות וחלק משוק חופשי היא מפסיקה למלא אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 16:14 
מי קובע האם התפקיד הזה חשוב או לא ומה הסכום שהיא צריכה לקבל?

אני נגד לקחת כסף בכפייה מהאזרחים בשביל מותרות. ספורט ואומנות זה מותרות. אם התפקיד כל כך חשוב היא תקבל את הכסף מהאזרחים שמעוניינים באומנות, והם גם יקבעו מה כמות הכסף על פי רצונם.

מדהים באיזו קלות אנשים נותנים לכל מיני מירי רגב למיניהן להחליט מה לעשות עם מיליוני שקלים של אזרחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 16:21 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
מי קובע האם התפקיד הזה חשוב או לא ומה הסכום שהיא צריכה לקבל?

אני נגד לקחת כסף בכפייה מהאזרחים בשביל מותרות. ספורט ואומנות זה מותרות. אם התפקיד כל כך חשוב היא תקבל את הכסף מהאזרחים שמעוניינים באומנות, והם גם יקבעו מה כמות הכסף על פי רצונם.

מדהים באיזו קלות אנשים נותנים לכל מיני מירי רגב למיניהן להחליט מה לעשות עם מיליוני שקלים של אזרחים.
אני מבין שאדוני ליברטריאן?
בכל מקרה אני לא מסכים שאין מקום למימון ציבורי חלקי של שירותים שאחרת יהיו לא רווחיים. למשל, בלי 'כאן' ספק אם כל משחקי המונדיאל היו משודרים, ועוד אחרי כל משחק, במקום ליהנות מהחוויה היינו מקבלים 'פירה וברקו עמוק לגרון.

אגב, המימון של מוסדות התרבות בארץ הוא חלק מאיזון מסוים מול המימון של מוסדות הדת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: תיאטרון הטרור אלמידאן מחיפה
הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 16:29 
סמל אישי של המשתמש
זה דיון מעניין, אבל למה להרוס אשכול כל כך יפה של הקומונאצי?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 16:31 
קודם כל, אני מת על איך שליברטיאן נהיתה מילת גנאי מצד השמאל הכלכלי. רמת השיח הזאת זהה לימין המדיני שמשתמש ב"שמאלני" ככינוי גנאי בויכוחים פוליטיים.

תאמין לי שכל משחקי המונדיאל יהיו משודרים גם בלי כאן, זה כבר קרה ב2006. מי שהיה לו חשוב שילם קצת וראה את כל המשחקים. הציבור הרחב שלא כל כך התעניין הסתפק במשחקים מרכזיים ושלבי הכרעה בערוץ 2. אגב, ערוץ כאן זה ערוץ בתשלום.

ולגבי מוסדות הדת - אני מסכים לחלוטין ואתה רק מחזק את הטענה שלי. לא צריך לתת לפוליטיקאים את הכח לשחק עם מיליונים (מיליונים? סליחה, התכוונתי מיליארדים) של שקלים ולהחליט מה הולך לאן. מה שצריך זה לצמצם להם את הסמכויות, ולתת לאזרחים להחליט איפה לשים את הכסף שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 17:24 
סמל אישי של המשתמש
ליברטריאן הפכה למילת גנאי אחרי שאנשי אסכולת שיקאגו חרבו את העולם המערבי, החריפו את הפערים ויצרו מפלצות תאגידיות ובעלי הון שיש להם יותר כסף ממה שהם אי פעם יוכלו לבזבז. חילחול בתחת שלי.
ולגבי השאר, תתפלא אבל אני נוטה להסכים עם הרעיון בגדול, ששירותי מותרות לא צריכים להיות ממומנים ע"י המדינה ושברוב המקרים פוליטקאים לא אחראים לא ינצלו את הכסף באופן המיטבי. אבל שידור ציבורי הוא כן הכרח. גם רפואה ובריאות וגם תחבורה. מבחינת הליברטיאן הישראלי המצוי (שבאופן הכי מגוחך הוא בדרך כלל גם מתנחל מוצץ תקציבים) אין מקום למימון של כל המצויינים למעלה. רק ביטחון (והתנחלויות כמובן)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 18:06 
שידור ציבורי הוא לא הכרח. אם מחר סוגרים את כאן, הכל ימשיך כרגיל (טוב, חוץ מזה שהטיימינג של אמצע מונדיאל לא מוצלח :)). אף אחד לא יסבול באופן קיצוני, יתדרדר לעוני קיצוני, יחלה או לא יוכל להגיע לעבודה בגלל זה (חוץ מאלה שעובדים בשידור הציבורי, כמובן, שיצטרכו למצוא עבודה אחרת).
רפואה זה תחום בעייתי, אני מודה. השיטה לא מושלמת ויש לה כשלים, בגלל זה אני בעד התערבות מינימלית ככל הניתן ולא לחלוטין. אין לי דעה נחרצת או ידע מספק כדי לטעון מה כדאי לעשות בתחום הרפואה, אבל זה תכלס מעניין ואני אקרא על זה.
לגבי תחבורה, בדיוק להיפך. תקציב התחבורה בישראל הוא עצום והתמורה אפסית. אם השוק יפתח וחברות פרטיות יתחרו התמורה שתקבל לכסף שלך תהיה הרבה יותר טובה.
הליברטיאן הישראלי המצוי דווקא ממש לא מתנחל לדעתי, לפחות לא אלה שאני מכיר (ואני מכיר די הרבה). אין לי מושג מאיפה הנתונים שלך שאתה זורק בכזאת נחרצות (שרובם מתנחלים). כמובן שההתנחלויות זה מפעל שלא צריך לראות שקל (וברמה הערכית-מדינית מבחינתי גם לא צריך להיות קיים).
מצחיק שאתה מביא את כל דוגמאות ההתנחלויות והדת כשהן בעצם מחזקות את הגישה הליברטריאנית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 18:55 
סמל אישי של המשתמש
א.ב, לא שאתה הליברטריאן הראשון שאני נתקל בו, אני סטודנט בקמפוס מלא בכאלה, אבל כל פעם מחדש אני נדהם מקלישות הטיעונים הליברטריאנים וחוסר הקשר למציאות, וחוסר היכולת לראות אנשים שהם לא כמוכם (עם כסף).
בציטוט המייצג הזה:
ציטוט:
אם השוק יפתח וחברות פרטיות יתחרו התמורה שתקבל לכסף שלך תהיה הרבה יותר טובה.

טמונה כל הבעיה בהשקפת עולם הליברטריאנית. הפרטה זה טוב למי שיש לו כסף. לא לכל השאר. אם התחבורה תופרט לחלוטין, תשתיות והכל, יהיה לך כבישים לעשירים בלבד. תפריט את הרפואה לחלוטין ותהיה לך רפואה טובה לעשירים בלבד. תפריט את תחום החינוך לחלוטין ותקבל חינוך איכותי לעשירים בלבד. תפריט את עולם המדע לחלוטין ותקבל מדע ממומן ומוזמן שפועל למען אינטרסים פרטיים. תפריט את משאבי הטבע, תקבל מי שתייה נקיים לעשירים בלבד. תפריט את בתי הכלא ותקבל את המערכת האיומה של ארה"ב. תפריט את התרבות ותחריב אותה לחלוטין.
ציטוט:
זה כבר קרה ב2006. מי שהיה לו חשוב שילם קצת וראה את כל המשחקים

היי, ב2006 הייתי נער ולמשפחה שלי לא היה כסף לשלם מאות שקלים בחודש לטלוויזיה רב ערוצית, בטח שלא להוסיף על זה כסף נוסף לצפייה במונדיאל. אתה יכול לקרוא לזה מותרות עד מחר אבל מגעיל אותי לחשוב שרק מי שיש לו כסף יוכל לקבל גישה לצפייה בדברים בסיסיים (כן, בסיסיים) כמו מונדיאל או אולימפיאדה. בגלל זה ליברטריאניות זאת מילת גנאי, כי אתם לא מסוגלים להבין אנשים שאין להם אמצעים כמוכם (פגשתי ליברטריאנים שהיו עניים בילדותם אבל עוד לא פגשתי ליברטריאן שהיה עני באותו זמן שבו החזיק בהשקפת העולם הזו), וגם אם זה לא נאמר מפורשות, בתפישה הליברטריאנית מובלעת תמיד ההנחה שהעניים הם עניים באשמתם, ולכן מגיע להם קיום מינימלי ולא יותר מכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 19:08 
אני לא עני אבל באופן מפורש גם לא עשיר.
דבר שני, לגבי השיח - ימנים יגידו ששמאלנים זה דבר מגעיל כי "אוסלו" וכי הם "שונאים את המדינה". זאת אותה רמת טיעונים.
תתבגרו ותבינו שיש אנשים עם תפיסה כלכלית שונה משלכם (זו שנכשלה בכל מקום אפשרי בערך), ושלדעתי שוק חופשי מיטיב עם החלשים. דברים שמפריטים אותם לא הופכים להיות לעשירים בלבד, הם נפתחים לתחרות ונהיים זולים יותר. זה שאתה ממצב אותך כדואג לעניים לא הופך אותך באמת לאחד כזה, זאת הבעיה הכי גדולה בתפיסה שלך - אתה בטוח באופן נחרץ שמה שאתה עושה טוב לעניים, ושליברטריאים זה רע לעניים. אני חושב בדיוק ההיפך.
למשל - חברת החשמל. אין לה תחרות כי השוק לא חופשי. אם יהיו לה יריבות, המחירים ירדו.

וכן, טלוויזיה רב ערוצית זה לא משהו שאזרחים אחרים צריכים לסבסד עבור אזרחים אחרים. גם לי יש דברים שהייתי רוצה ואין לי בגלל שיקולים כלכליים - כל אחד עושה את מערכת השיקולים שלו.

אותי מגעיל לחשוב שדוחפים ידיים לכיסים של אנשים שעובדים קשה ומחליטים איך לחלק לאנשים אחרים (ושוב - לדעתי סוציאליזם רע לעניים, שוק חופשי טוב לעניים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 19:56 
א.ב כתב:
מי קובע האם התפקיד הזה חשוב או לא

אני ממש מתרגש כשאני נחשף לאומנות טובה על כל צורותיה, והיא מעצבת חלק משמעותי מחיי.
יכול להיות שאתה לא מתרגש כמוני, אבל נגישות לאומנות היא עדיין זכות בסיסית של כל אזרח במדינה ולא משנה איפה הוא גר, מה הגיל שלו, או מה השפה אותה הוא דובר. מי אתה שתמנע מהם את זה על בסיס כלכלי? ועוד לא נגעתי ביכולת המשקמת והמונעת שיש לתרבות קהילתית, שמן הסתם עשתה גם את השכונה שלך ליותר בטוחה.
א.ב כתב:
ומה הסכום שהיא צריכה לקבל?

שאלה מצויינת, מדינות סבבה משקיעות משהו בין 1 ל-3 אחוזים מהתקציב בתרבות , בארץ זה פחות מ-0.2% שזה מביש.
א.ב כתב:

לגבי ההגדרה של אומנות (וספורט) כמותרות ראה את התגובה לציטוט הראשון שלך.
חלק מהספורט המקצועני והרווחי הוא באמת מותרות, וממש לא הייתי רוצה לראות את שימון מקבל מימון, אבל אולי אתה קצת ממהר לוותר על הג'ודו, השחייה, או השייט הישראליים, שקשה לראות איך יממנו את עצמם וגם ככה מפרפרים בין חיים ומוות תחת התיקצוב העלוב הנוכחי.
חלק מהתרבות והאומנות הרווחיים אכן לא ראויים למימון, ועידן רייכל ושלמה ארצי באמת מקבלים כסף רק מהקהל שלהם - אבל קשה לראות איך תאטרון קהילתי בפריפריה, או הצגות סל תרבות לילדים מממנים את עצמם. אתה מוכן לוותר על פרוייקטים קהילתיים כאלה רק כי אף אחד לא מוכן לקנות כרטיס?
א.ב כתב:

תבדוק את ההיסטוריה, הרבה לפני שהיו קיימות מדינות סוברניות מודרניות לכל אמן גדול היה פטרון. מאז ומעולם השלטון מימן את התרבות והתרבות ביקרה את השלטון.
אם כבר, אז הביקורת שלך היא כלפי האלקטורט הישראלי, אז בהקשר הזה תן לי להרגיע אותך, מירי רגב היא תופעה חולפת והתרבות תישאר כאן גם אחריה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 20:37 
סמל אישי של המשתמש
התייחסתי לליברטריאנים המתנחלים כי הם אחת הקבוצות הקולניות בתחום, בהובלת הטרול לבית גרשוני.
והם מייצגים את עיקר הבעיה שלי עם כל אידאולוגיה כלכלית. מבחינתי כלכלה ואידאולוגיה זה שמן ומים. האידאולוגיה היא מסך עשן לשימור כוח כלכלי. לכל בעיה כלכלית ולכל סביבה כלכלית דרוש לעיתים פיתרון שונה בתכלית ולנסות 'לצבוע' את כל הבעיות והכשלים בצבע אחד בדרך כלל משרת מישהו.

מבחינת הליברטיאן הממוצע לא צריך רגולציה. וואלה יופי, בוא ניתן לכוחות השוק לווסת את עצמם. כי זה עבד מעולה עם כיל, אקסון-ואלדז, הבנקים האמריקאים.... למשל סביב מתווה הגז, או, אז שמענו את הליברטיאן צועק שנעזוב לו את המונופול, שלא תהיה התערבות! בשם הליברטיאניזם אנשים דיברו בלהט נגד רגולציה ומיסוי ובדרך שמרו על מונופול כוחני. ממש שוק חופשי.

ציינת את התחבורה והחשמל, אם הכל יופרט, למחרת חצי מהתחנות המרכזיות וחוות החשמל יופשרו לבניית מגדלים, כי בסוף הכל זה בוננזות נדל"ן. אבל זה בכלל בשוליים.
מה לגבי קווים מרוחקים? ישובים מבודדים? איזה ערך כלכלי יש לשלוח לשם אוטובוס או להוביל לשם חשמל? כוחות השוק אומרים שזה אפשרי, אבל שנסיעה מב"ש לירוחם צריכה לעלות 200₪ לכל כיוון כדי להצדיק את עצמו. מה אז?
ואם אין רגולציה כי זה מפריע לאנשים לעשות כסף ונותן יותר מדי כוח התערבות למדינה (שלא לדבר על זה שצריך לשלם משכורות לפקידים, פויה) מה מונע מחברת החשמל הפרטית להשתמש במזוט כדי להוזיל עלויות ולסרטן אותי?

וזה ככה רק על קצה המזלג למה אני לא אוהב ליברטיאניזם. אגב, אפילו מהבנק העולמי יצא מאמר לפני כמה חודשים שמכה על חטא אי השוויון שיצרו חסידיו של מילטון פרידמן. אני אחפש אותו יותר מאוחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 יולי 2018, 23:57 
סמל אישי של המשתמש
א.ב כתב:
אני לא עני אבל באופן מפורש גם לא עשיר.
דבר שני, לגבי השיח - ימנים יגידו ששמאלנים זה דבר מגעיל כי "אוסלו" וכי הם "שונאים את המדינה". זאת אותה רמת טיעונים.
תתבגרו ותבינו שיש אנשים עם תפיסה כלכלית שונה משלכם (זו שנכשלה בכל מקום אפשרי בערך), ושלדעתי שוק חופשי מיטיב עם החלשים. דברים שמפריטים אותם לא הופכים להיות לעשירים בלבד, הם נפתחים לתחרות ונהיים זולים יותר. זה שאתה ממצב אותך כדואג לעניים לא הופך אותך באמת לאחד כזה, זאת הבעיה הכי גדולה בתפיסה שלך - אתה בטוח באופן נחרץ שמה שאתה עושה טוב לעניים, ושליברטריאים זה רע לעניים. אני חושב בדיוק ההיפך.
למשל - חברת החשמל. אין לה תחרות כי השוק לא חופשי. אם יהיו לה יריבות, המחירים ירדו.

וכן, טלוויזיה רב ערוצית זה לא משהו שאזרחים אחרים צריכים לסבסד עבור אזרחים אחרים. גם לי יש דברים שהייתי רוצה ואין לי בגלל שיקולים כלכליים - כל אחד עושה את מערכת השיקולים שלו.

אותי מגעיל לחשוב שדוחפים ידיים לכיסים של אנשים שעובדים קשה ומחליטים איך לחלק לאנשים אחרים (ושוב - לדעתי סוציאליזם רע לעניים, שוק חופשי טוב לעניים).

לא אמרתי שאתה מגעיל אותי, אלא הרעיון שגורס שספורט ותרבות זה מותרות, ושאם אתה רוצה ליהנות מהם תשיג כסף או תאכל תחת (בניגוד לטלוויזיה רב ערוצית שגם סוציאליסטיים כמובן לא מצפים שמישהו יסבסד את זה)
וכשכתבתי עשירים מקודם הכוונה היתה לכל מי שכסף הוא לא אישיו בשבילו, כלומר לא מיליארדרים אלא אנשים שחיים עם עודפים נעימים ומשרי שלווה בבנק, שלא חווים מחסור. סליחה אם זה נשמע לך רומנטי ושאני משחק אותה רובין הוד, אבל אי אפשר להמנע מכך שכסף הוא החוט המקשר בין ליברטריאנים.
ומצטער, משפט כמו "גם לי יש דברים שהייתי רוצה ואין לי בגלל שיקולים כלכליים - כל אחד עושה את מערכת השיקולים שלו."
הוא פשוט משפט אטום. אתה לא יכול שלא להכיר בכך שיש המוני אנשים שאין להם שום מערכת שיקולים, וכל שקל שהם מרוויחים הולך לקיום הבסיסי של מזון ומחסה ואין להם שום דבר מעבר.
הדיבור על כך ששוק חופשי מיטיב עם העניים הוא מס שפתיים. התפיסה הליברטריאנית לא רואה את העניים, אין שום סולידריות בתפיסת העולם הזאת, שוב, בגלל אותם הנחות מובלעות שצצות גם בין השורות שלך - שאם מישהו עני, זה בגלל הבחירות שהוא עשה בחיים.
ואני חושב שהתפיסה הכלכלית של מס גבוה והתערבות נרחבת של המדינה עובד לא רע, בצפון אירופה למשל, לטובת כלל האזרחים שם, בטח הרבה יותר טוב מהמערכת הכלכלית העקומה והלא אנושית של ארה"ב (שהיא גם דוגמה מצוינת לכך שמה שאתה אומר לא נכון - דברים שמפריטים אותם הופכים להיות רלוונטיים לבעלי אמצעים. ע"ע מערכת הבריאות בארה"ב, מערכת ההשכלה הגבוהה ושכר הלימוד שם, והתהליכים החברתיים שקורים בעקבות זה כמו ההיעלמות ההולכת ומתקדמת של מוביליות חברתית אצלם וכו' וכו')

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 יולי 2018, 07:21 
ציטוט:
אני ממש מתרגש כשאני נחשף לאומנות טובה על כל צורותיה, והיא מעצבת חלק משמעותי מחיי.
יכול להיות שאתה לא מתרגש כמוני, אבל נגישות לאומנות היא עדיין זכות בסיסית של כל אזרח במדינה ולא משנה איפה הוא גר, מה הגיל שלו, או מה השפה אותה הוא דובר. מי אתה שתמנע מהם את זה על בסיס כלכלי? ועוד לא נגעתי ביכולת המשקמת והמונעת שיש לתרבות קהילתית, שמן הסתם עשתה גם את השכונה שלך ליותר בטוחה.

ההתרגשות שלך חשובה ונחמדה, אבל אף אחד לא צריך לממן אותה. אני מתרגש כשאני מקבל סיור יומי במסוק בשמי הארץ, הסיור מעצב חלק משמעותי מחיי. האם זו זכות בסיסית? כמובן שלא, אין לי זכות לבוא ולדרוש שמישהו ישלם עבורי על התענוג הזה. אני לא מונע כלום מאף אחד על בסיס כלכלי, אתה מעוות את המילה "מונע". אני לא בא ולוקח משהו ממישהו. אם זו הטרימונולוגיה אז אתה מונע ממני סיור במסוק על בסיס כלכלי.

ציטוט:
שאלה מצויינת, מדינות סבבה משקיעות משהו בין 1 ל-3 אחוזים מהתקציב בתרבות , בארץ זה פחות מ-0.2% שזה מביש.

השאלה היתה כללית - כלומר מי הבן אדם שאמור לחליט ולקבוע בכמה מתקצבים כל דבר. זו ההתחלה של הבעיה - יבוא פוליטיקאי ויגיד אני רוצה לתת עוד כסף לישיבות. זה נראה לו חשוב, מהותי וזכות בסיסית. איך מחליטים למי נעביר יותר כסף - לישיבות או לתאטרון?

ציטוט:
לגבי ההגדרה של אומנות (וספורט) כמותרות ראה את התגובה לציטוט הראשון שלך.
חלק מהספורט המקצועני והרווחי הוא באמת מותרות, וממש לא הייתי רוצה לראות את שימון מקבל מימון, אבל אולי אתה קצת ממהר לוותר על הג'ודו, השחייה, או השייט הישראליים, שקשה לראות איך יממנו את עצמם וגם ככה מפרפרים בין חיים ומוות תחת התיקצוב העלוב הנוכחי.
חלק מהתרבות והאומנות הרווחיים אכן לא ראויים למימון, ועידן רייכל ושלמה ארצי באמת מקבלים כסף רק מהקהל שלהם - אבל קשה לראות איך תאטרון קהילתי בפריפריה, או הצגות סל תרבות לילדים מממנים את עצמם. אתה מוכן לוותר על פרוייקטים קהילתיים כאלה רק כי אף אחד לא מוכן לקנות כרטיס?

שמעון מזרחי זו דוגמה נהדרת. בזכות המימון מכספי ציבור של הערוץ הראשון, מישהו (אולי אפילו לא פוליטיקאי, אלא הפקידים שלהם בתחתית שרשרת המזון) החליט שראוי לשלם לקבוצה של המדינה סכומים בלתי נתפסים שהם הרבה מעבר לשווי השוק. גניבה נוראית של כספי ציבור במשך שנים - עשרות מיליוני דולרים אם אני זוכר נכון, לכיסה של קבוצה פרטית בכדורסל הישראלית. ולמה? כי ככה מישהו ראה לנכון. אתם לא רואים את העיוות כאן? את העוול המוסרי בלקיחת כספי אזרחים בכפייה והעברתם לגורמים אחרים על פי גחמות של פוליטיקאים ומקושרים למיניהם?
באותו אופן אני לא רואה למה אני צריך לממן את הקריירה של ג'ודוקא, שחיין או שייט. סליחה, בעצם זה קודם כל לממן את כל ההתאחדויות ובעלי התפקידים בדרך. ככה זה כשמשחקים עם כסף שהוא לא שלך - קל מאוד לתת אותו. מה איכפת לשר להעביר תקציב ואז לנפנף בסיסמאות הפופוליסטיות של "הגדלתי את התקציבים בספורט", כאילו להגדיל תקציב זה באופן אוטומטי משהו חיובי וא בא על חשבון משהו או מישהו אחר. ולגבי המשפט שלך - "חלק מהתרבות והאומנות הרווחיים אכן לא ראויים למימון" - שוב, מי מחליט מי ראוי ומי לאו? אתה באמת רוצה לתת לפוליטקאי מזדמן להחליט איך לחלק כספים של אזרחים בין אמנים?

ציטוט:
תבדוק את ההיסטוריה, הרבה לפני שהיו קיימות מדינות סוברניות מודרניות לכל אמן גדול היה פטרון. מאז ומעולם השלטון מימן את התרבות והתרבות ביקרה את השלטון.
אם כבר, אז הביקורת שלך היא כלפי האלקטורט הישראלי, אז בהקשר הזה תן לי להרגיע אותך, מירי רגב היא תופעה חולפת והתרבות תישאר כאן גם אחריה.

מירי רגב תופעה חולפת, אבל הפוליטיקאים בסגנון שלה היו לפניה ויהיו גם אחריה. היא סתם יותר בוטה, אבל כולם שיחקו עם הכסף של האזרחים וכולם ימשיכו לשחק עם הכסף של האזרחים. לוקחים בכפייה כסף ומחליטים מה לעשות איתו. אני לא מבין איך אתם לא רואים את העיוות המוסרי שנוצר כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 יולי 2018, 07:32 
ציטוט:
תייחסתי לליברטריאנים המתנחלים כי הם אחת הקבוצות הקולניות בתחום, בהובלת הטרול לבית גרשוני.
והם מייצגים את עיקר הבעיה שלי עם כל אידאולוגיה כלכלית. מבחינתי כלכלה ואידאולוגיה זה שמן ומים. האידאולוגיה היא מסך עשן לשימור כוח כלכלי. לכל בעיה כלכלית ולכל סביבה כלכלית דרוש לעיתים פיתרון שונה בתכלית ולנסות 'לצבוע' את כל הבעיות והכשלים בצבע אחד בדרך כלל משרת מישהו.

נו סבבה, זה לא אומר שהם מהווים איזשהו ייצוג משמעותי לגישה. מה גם שבן אדם שרוצה העברת כספים להתנחלויות בפירוש בעד התערבות ממשלתית, אז פחות מעניין אותי איך הוא מגדיר את עצמו.

ציטוט:
מבחינת הליברטיאן הממוצע לא צריך רגולציה. וואלה יופי, בוא ניתן לכוחות השוק לווסת את עצמם. כי זה עבד מעולה עם כיל, אקסון-ואלדז, הבנקים האמריקאים.... למשל סביב מתווה הגז, או, אז שמענו את הליברטיאן צועק שנעזוב לו את המונופול, שלא תהיה התערבות! בשם הליברטיאניזם אנשים דיברו בלהט נגד רגולציה ומיסוי ובדרך שמרו על מונופול כוחני. ממש שוק חופשי.

מתווה הגז לא עובד בשוק חופשי, אלא בשוק מסובך בכלכלה הישראלית שכוללת מלא קשרים, אישורים ורגולציות לכל דבר (ואז כמובן שניתן לתת את האישורים רק למקורבים). אני לא נגד רגולציה ומסים באופן מוחלט, אני בעד שהרגולציה והמסים יהיו מינימליים ככל הניתן. לחלק תקציבים לכל דבר זה חסר אחריות (מישהו יצטרך לשלם על הגרעון הזה יום אחד) ובעיקר לא הוגן כלפי האזרחים.

ציטוט:
ציינת את התחבורה והחשמל, אם הכל יופרט, למחרת חצי מהתחנות המרכזיות וחוות החשמל יופשרו לבניית מגדלים, כי בסוף הכל זה בוננזות נדל"ן. אבל זה בכלל בשוליים.
מה לגבי קווים מרוחקים? ישובים מבודדים? איזה ערך כלכלי יש לשלוח לשם אוטובוס או להוביל לשם חשמל? כוחות השוק אומרים שזה אפשרי, אבל שנסיעה מב"ש לירוחם צריכה לעלות 200₪ לכל כיוון כדי להצדיק את עצמו. מה אז?
ואם אין רגולציה כי זה מפריע לאנשים לעשות כסף ונותן יותר מדי כוח התערבות למדינה (שלא לדבר על זה שצריך לשלם משכורות לפקידים, פויה) מה מונע מחברת החשמל הפרטית להשתמש במזוט כדי להוזיל עלויות ולסרטן אותי?

בחשמל ניתן לפתוח את השוק לתחרות כמו בסלולר. יש תשתיות קיימות וכל החברות יכולות להשתמש בהן. שים לב, חברות ברבים. לא חברה אחת. אתה מצד אחד זועק נגד מונופול ומצד שני לא מבין שחברת החשמל זה אם כל המונופולים.
קווים מרוחקים - שוב אותה בעיה כמו קודם, פוליטיקאים יעשו מה שנח להם. יש קווי רכבות בדרום (אני נוסע בהם לעתים) שנוסעים עם קרונות ריקים. בחייאת, קרון ריק. אבל מה, לשר התחבורה היה נח לגזור את הסרט ולהצהיר שהוא "מקרב את הפריפריה" וכו' וכו'. כמובן שזה בעלות היסטרית על חשבון משלם המיסים, אבל הוא את הרווח הפוליטי שלו השיג. אני גדלתי ביישוב ללא תחבורה ציבורית בכלל, אבל ברור שאם יש ביקוש ואפשרות לחברה להפעיל אוטובוס ממקום מסוים (נניח ישוב קטן שרוצים לצאת ממנו כל בוקר 40 איש לעבודה בעיר סמוכה) אז למישהו ישתלם להוציא את האוטובוס הזה.
בהקשר לשורה התחתונה - לא אמרתי שלא צריכה להיות רגולציה בכלל, נהיה מעיף לחזור על זה שוב ושוב. אבל כיום אין אפשרות להקים חברת חשמל פרטית, וזו הבעיה העיקרית. אתה מעודד מונופול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 יולי 2018, 07:46 
ציטוט:
לא אמרתי שאתה מגעיל אותי, אלא הרעיון שגורס שספורט ותרבות זה מותרות, ושאם אתה רוצה ליהנות מהם תשיג כסף או תאכל תחת (בניגוד לטלוויזיה רב ערוצית שגם סוציאליסטיים כמובן לא מצפים שמישהו יסבסד את זה)
וכשכתבתי עשירים מקודם הכוונה היתה לכל מי שכסף הוא לא אישיו בשבילו, כלומר לא מיליארדרים אלא אנשים שחיים עם עודפים נעימים ומשרי שלווה בבנק, שלא חווים מחסור. סליחה אם זה נשמע לך רומנטי ושאני משחק אותה רובין הוד, אבל אי אפשר להמנע מכך שכסף הוא החוט המקשר בין ליברטריאנים.
ומצטער, משפט כמו "גם לי יש דברים שהייתי רוצה ואין לי בגלל שיקולים כלכליים - כל אחד עושה את מערכת השיקולים שלו."
הוא פשוט משפט אטום. אתה לא יכול שלא להכיר בכך שיש המוני אנשים שאין להם שום מערכת שיקולים, וכל שקל שהם מרוויחים הולך לקיום הבסיסי של מזון ומחסה ואין להם שום דבר מעבר.

אז בגלל שיש אנשים עשירים יותר שנהנים ממותרות (לא עשירים מופלגים, אבל כאלה שמצליחים להרוויח כמה אלפי שקלים מעל לממוצע ולהנות גם מטיסות לחו"ל, כבלים וכו') צריך לקחת להם את הכסף ולחלק אותו בין אחרים? הם הרוויחו את הכסף הזה, הוא שלהם. הוא לא שלך ולא של אף אחד אחר. לקחת להם את הכסף זה פשוט דבר כל כך לא מוסרי.

ציטוט:
הדיבור על כך ששוק חופשי מיטיב עם העניים הוא מס שפתיים. התפיסה הליברטריאנית לא רואה את העניים, אין שום סולידריות בתפיסת העולם הזאת, שוב, בגלל אותם הנחות מובלעות שצצות גם בין השורות שלך - שאם מישהו עני, זה בגלל הבחירות שהוא עשה בחיים.
ואני חושב שהתפיסה הכלכלית של מס גבוה והתערבות נרחבת של המדינה עובד לא רע, בצפון אירופה למשל, לטובת כלל האזרחים שם, בטח הרבה יותר טוב מהמערכת הכלכלית העקומה והלא אנושית של ארה"ב (שהיא גם דוגמה מצוינת לכך שמה שאתה אומר לא נכון - דברים שמפריטים אותם הופכים להיות רלוונטיים לבעלי אמצעים. ע"ע מערכת הבריאות בארה"ב, מערכת ההשכלה הגבוהה ושכר הלימוד שם, והתהליכים החברתיים שקורים בעקבות זה כמו ההיעלמות ההולכת ומתקדמת של מוביליות חברתית אצלם וכו' וכו')

מה זה "לא רואה את העניים"? אל תדבר בקלישאות. התפיסה הליברטריאנית מאפשרת חופש וחירות. אם משהו רווחי, אז כנראה שמישהו אחר יפתח עסק דומה שיהיה רווחי גם כן אבל ימכור יותר בזול. מי ירוויח מזה? העני. הרי כל מועצות החלב שמחליטות מי ייצר כמה חלב, האיסור על ייבוא כדי לשמור על חקלאים - למה זה גורם בסוף? לחוסר תחרות מספק עבור מוצרי חלב וירקות. מה התוצאה הישירה? מחירים יותר גבוהים של חלב, עגבניות, מלפפונים וכו'. מי הכי נפגע מזה? בינגו.
אני לא עף על השיטה של צפון אירופה, אבל חשוב להדגיש ששם אין הסתדרות, אין כח לוועדי עובדים כמו בארץ (אין את חוק השליש הנוראי), יש גמישות רחבה מאוד בחוקי העבודה (ניתן לפטר עובדים בקלות, לא כמו בארץ. בדנמרק רבע מהאנשים מחליפים עבודה פעם בשנה).

ואם בדוגמאות מצליחות עסקינן - אז לוקסמבורג, שוויץ, הולנד ואוסטרליה. כולן בעלות התערבות ממשלתית נמוכה, ובעלות כלכלות חזקות עם פריון מהגבוהים בעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 יולי 2018, 09:36 
א.ב כתב:
ההתרגשות שלך חשובה ונחמדה, אבל אף אחד לא צריך לממן אותה. אני מתרגש כשאני מקבל סיור יומי במסוק בשמי הארץ, הסיור מעצב חלק משמעותי מחיי. האם זו זכות בסיסית? כמובן שלא, אין לי זכות לבוא ולדרוש שמישהו ישלם עבורי על התענוג הזה. אני לא מונע כלום מאף אחד על בסיס כלכלי, אתה מעוות את המילה "מונע". אני לא בא ולוקח משהו ממישהו. אם זו הטרימונולוגיה אז אתה מונע ממני סיור במסוק על בסיס כלכלי.

יש דברים שהופכים בני אדם לבני אדם - בריאות, חמלה, אומנות, קהילה, חינוך. אם אתה חושב שאלו גחמות (כמו סיור במסוק) אני מצטער בשבילך, אתה מפספס משהו מאוד בסיסי בחוויה האנושית. וזאת אמירה שיש לה גיבוי וקונטקסט גלובלי מעבר לזמן, דת, גזע ומין.
א.ב כתב:
השאלה היתה כללית - כלומר מי הבן אדם שאמור לחליט ולקבוע בכמה מתקצבים כל דבר. זו ההתחלה של הבעיה - יבוא פוליטיקאי ויגיד אני רוצה לתת עוד כסף לישיבות. זה נראה לו חשוב, מהותי וזכות בסיסית. איך מחליטים למי נעביר יותר כסף - לישיבות או לתאטרון?

בישראל יש רב-תרבותיות יפהפיה שבה נכון לתקצב גם ישיבות וגם תיאטרון, זה לא חיב להיות אחד על חשבון השני. כל השאר זאת סתם טרמינולוגיה של הפרדה ופחד שמזינים אותך בה.
א.ב כתב:
שמעון מזרחי זו דוגמה נהדרת. בזכות המימון מכספי ציבור של הערוץ הראשון, מישהו (אולי אפילו לא פוליטיקאי, אלא הפקידים שלהם בתחתית שרשרת המזון) החליט שראוי לשלם לקבוצה של המדינה סכומים בלתי נתפסים שהם הרבה מעבר לשווי השוק. גניבה נוראית של כספי ציבור במשך שנים - עשרות מיליוני דולרים אם אני זוכר נכון, לכיסה של קבוצה פרטית בכדורסל הישראלית. ולמה? כי ככה מישהו ראה לנכון. אתם לא רואים את העיוות כאן? את העוול המוסרי בלקיחת כספי אזרחים בכפייה והעברתם לגורמים אחרים על פי גחמות של פוליטיקאים ומקושרים למיניהם?

בוא גם נשרוף את הבית חולים כי הכניסו את סמי עופר ל-mri בלי תור.
א.ב כתב:
באותו אופן אני לא רואה למה אני צריך לממן את הקריירה של ג'ודוקא, שחיין או שייט. סליחה, בעצם זה קודם כל לממן את כל ההתאחדויות ובעלי התפקידים בדרך. ככה זה כשמשחקים עם כסף שהוא לא שלך - קל מאוד לתת אותו. מה איכפת לשר להעביר תקציב ואז לנפנף בסיסמאות הפופוליסטיות של "הגדלתי את התקציבים בספורט", כאילו להגדיל תקציב זה באופן אוטומטי משהו חיובי וא בא על חשבון משהו או מישהו אחר. ולגבי המשפט שלך - "חלק מהתרבות והאומנות הרווחיים אכן לא ראויים למימון" - שוב, מי מחליט מי ראוי ומי לאו? אתה באמת רוצה לתת לפוליטקאי מזדמן להחליט איך לחלק כספים של אזרחים בין אמנים?

לממן משכורת הוגנת לירדן ג'רבי בשביל שאלפי נערות יפנימו שלא קיימת תקרת זכוכית עבורן (בתחום הג'ודו) זו השקעה מהמוצדקות שיש לכספי מיסים ויש לה השלכות הרבה מעבר לספורט, חבל שלא עושים את זה בפועל בישראל. דמויות מעוררות השראה הן הבסיס ליצירה אנושית, בלעדיהן ההתפתחות האנושית תאט לאפס או סתם תעצר.
לגבי מי מחליט, ישנן ועדות מקצועיות שגם הן רחוקות משלמות, אבל לפחות ברוב המקרים הפוליטקאים נעצרים בדלת, וכשהם מנסים להשפיע אז אפילו היועמ"ש הכי ימני ודתי בהיסטוריה עוצר אותם.
א.ב כתב:
מירי רגב תופעה חולפת, אבל הפוליטיקאים בסגנון שלה היו לפניה ויהיו גם אחריה. היא סתם יותר בוטה, אבל כולם שיחקו עם הכסף של האזרחים וכולם ימשיכו לשחק עם הכסף של האזרחים. לוקחים בכפייה כסף ומחליטים מה לעשות איתו. אני לא מבין איך אתם לא רואים את העיוות המוסרי שנוצר כאן.

הרווח עולה על ההפסד בעשרות מונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 188 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 43 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: