תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 12 מאי 2024, 10:02

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 7 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: קופות גמל ומה שביניהם - עזרה כללית
הודעהפורסם: 10 אפריל 2018, 09:18 
סמל אישי של המשתמש
פעם בכמה זמן נפתח פה אשכול כזה, הפעם אני צריך עזרה
*ברור שהדבר הכי נכון לעשות זה לפנות לאיש מקצוע, במידת הצורך אעשה זאת בהמשך. כרגע אני עוד לא שם אלא רק מבקש מידע בסיסי, יודע שיש פה כמה אנשים שמבינים קצת

כמו בכל שנה, הגיע אליי הדוח השנתי לעמית
בקצרה, יש לי קופה על שמי בה הפקידו כמה עשרות אלפי שקלים כשהייתי ילד, בינתיים הקופה הכפילה את עצמה ויש שם סכום לא רע

אין לי כל כוונה להשתמש בו בשנים הקרובות, אלא חס וחלילה אל מול מקרה חירום

עם זאת, כל הקטע של הדמי ניהול קצת גרם לי לחשוב... סך הכל מדובר בהפקדה חד פעמית לפני כ-20 שנה, כך שמדובר בדמי ניהול מחיסכון- לא הייתה כל הפקדה מאז..
דמי הניהול שלוקחים ממני הם 1.05%, כאשר במידע מוסיפים שדמי הניהול הממוצעים מחיסכון הם 0.68%
עכשיו, ברור שכל ממוצע נקבע כיוון שיש אנשים שמשלמים מעל הממוצע :) , ועדיין עולה השאלה למה דווקא אני?

אז קודם כל אני אשמח לשאול לגבי דמי ניהול באופן כללי - האם אלו נחשבים גבוהים או נמוכים, וכיצד עליי לפעול כדי להוריד את דמי הניהול ("איום" במשיכה/מעבר לקופה אחרת)?

מבחינת התשואה, אם אני מוריד את ההוצאות של דמי הניהול, אז התשואה היא 6.085% - איך זה נחשב עבור אופציות שנחשבות "סולידיות" (לא מחפש להמר על הכסף....)? יש בנמצא משהו יותר טוב?

ולסיום- משיכת הכספים, מבחינת מס. מהמעט שהצלחתי לקרוא ולהבין, כספים שהופקדו לפני 2006, ובמידה ויש ותק של מעל 15 שנה, אפשר למשוך ללא כל מס (גם אם איני בגיל פרישה). האם אכן כך?
במידה ולא, האם על העברה מקופת אחת לקופה אחרת גם נדרש לשלם מס, כיוון שזו לכאורה משיכה והפקדה במקום אחר באופן עצמאי, או שיש נוהל כזה?

תודה לעוזרים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 אפריל 2018, 06:26 
אני עונה לך ממעט הידע שיש לי, יותר מניסיון ולא כאיש מקצוע:
-לגבי משיכת הכספים, זה בהנחה שמדובר בקופת גמל של עצמאי ולא שכיר.
-לגבי דמי הניהול מכולם שודדים, על פניו נראה סביר
-ניתן לעבור מקופה לקופה אין על זה מס.
- התשואה נראית סבבה אם כי יש כאלה שעושים יותר, תמיד ניתן לעבור מסלול השקעה בתוך הקופה או לעבור לקופה אחרת, יש מסלולים סולידיים יותר ויש יותר מניות.
-אם אתה לא ממש זקוק לכסף, אז אני בדעה לא למשוך מכוון שקופת גמל היא בעיקרון בהנחה ומעסיק הפקיד עבורך נועדה לטווח ארוך לפנסיה, אם כי כל מקרה לגופו.
- דבר נוסף שלא שאלת, אך מניסיוני אם אתה זקוק לסכום מסוים הלוואה למשל, ההלאוות דרך קופות גמל, קרנות השתלמות וכד הם ממש זולות קרובות לריבית הפריים מינוס, ניתן לקבל עד 30% מגובה הסכום בקופה

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

favourite tootbal team

Eric Cantona

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: קופות גמל ומה שביניהם - עזרה כללית
הודעהפורסם: 12 אפריל 2018, 07:13 
סמל אישי של המשתמש
תודה רבה.
בינתיים הורידו את דמי הניהול ל-0.9%

כמו כן מציין שזה פסגות.

אם יש פה מישהו שיודע להמליץ על מיטב דש/אלטשולר.. ואולי המלצה כללית איך לפזר, אשמח.. מזכיר שלא צריך את הכסף בטווח הקרוב...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 אפריל 2018, 11:04 
סמל אישי של המשתמש
מה שבין מה? בין קופות לבין הגמל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 אפריל 2018, 14:23 
אסף ליסינג, ראשית אתה יודע היום x טוב יותר מ-y וכך הלאה, לכן המלצה פה לא תהיינה נכונה כולל הפיזור.
הדרך הנכונה לקחת יועץ פנסיוני או כדומה עם רישיון שהוא בתחום מנוסה ועם המלצות ואז להיעזר בו.
זה מקצועי ונכון יותר.
ואגב המעקב לאורך זמן הכי טוב לגבי תיק שיש לך הוא שלך ולא של אף אחד אחר, כי מן הסתם הכסף הוא שלך ולך זה הכי חשוב, לכן מעת לעת אני מרים טלפון ועושה שינויים אם מסתבר שכדאי ותוך המלצה ויעוץ של היועץ לאן לעבור.
תכלס למרות האמור, הבנתי שהיום אלטשולר התשואות שלהם גבוהות, נגיד ביחס ליילין לפידות ואני גם בודק לעבור אליהם בחלק.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

favourite tootbal team

Eric Cantona

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 אפריל 2018, 20:40 
1. 0.9% זה לא נמוך, אבל זה גם לא שוד.
2. לגבי קופות גמל ישנות, אני בספק אם ניתן לעבור בין חברה לחברה, זה שווה בדיקה.
3. אם ההפקדות הן מהילדות שלך, אז כן - אתה יכול למשוך את כל הכספים עם פטור מלא ממס.
4. 6% תשואה בניכוי דמי ניהול בשנת 2017 זה סביר.
5. לגבי ההחלטה אם למשוך את הכספים או לא:
א. אם אתה רוצה שהכסף יהיה מושקע במניות, אג"ח וכו' (יש בזה אפשרות להרוויח, אבל גם סיכון שתפסיד) - תשאיר את הכסף בקופה בגלל הפטור ממס.
ב. אם אתה לא רוצה לקחת סיכונים ואתה רוצה שהכסף לא ירוויח ולא יפסיד - תמשוך את הכסף ותשים אותו בעו"ש שלך או בפיקדון בנקאי, וככה תחסוך את דמי הניהול.

בהצלחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 אפריל 2018, 11:40 
סמל אישי של המשתמש
אדום נחמד כתב:
מה שבין מה? בין קופות לבין הגמל?

צודק, ניסוח רע
אתה בטח אדם עסוק

תודה אע"ב ותדמור (אסף ליסינג?!?!)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 7 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 31 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: