תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 13 מאי 2024, 19:03

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 1026 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: ולמה אף אחד כאן לא מדבר על גירוש מבקשי המקלט?
הודעהפורסם: 15 ינואר 2018, 11:07 
"אמא היתה בטוחה שכולנו נמות, שהמורדים יעברו מבית לבית ויהרגו את כולנו. המורדים הגיעו לשכנים שלנו, ואנחנו שמענו הכל: השכנים זעקו לעזרה כשהרגו אותם, ואנחנו שמענו ולא יכולנו לעזור".
https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.5726808

אפשר לקרוא את כל העדות של 'המסתננת' שחזרה לדרום סודן. זו רק דוגמא.

העדות לא מפתיעה, אבל מה שמתסכל הן התגובות בסוף הכתבה. כמה קומונוסימים ערלי לב יש, איזה תגובות מחרידות הם כותבים, וזה עוד מאנשים שמואילים לקרוא הארץ(!). אני לא מדמיין מה היה קורה אם זה היה מופיע בעיתון אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 ינואר 2018, 11:08 
סמל אישי של המשתמש
אבל לא הראו מה היה קודם!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 ינואר 2018, 12:44 
יוזמה חשובה:
בבקשה חיתמו על קריאה לטייסים לסרב להטיס פליטים בדיוק כמו שעשו טייסים באירופה. התנגדו למדיניות ממשלה אכזרית ולא מוסרית.
http://act.zazim.org.il/letter/pilots_he

מי שיכול שיפיץ בבקשה הלאה לאנשים שהוא מכיר ויחתמו עליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 14:37 
מטלי,
אתה לא מציג את העובדות אלא מטעה ומסלף.
אני טוען ש99 אחוז מהם מהגרי עבודה. אתה טוען שרובם פליטים. אתה אומר ובצדק שהבקשות לא נבחנו אבל זה לא מונע ממך לקבוע כבר את התוצאה. אתה טוען שמדינת ישראל מתאכזרת אליהם וזאת למרות שבינתיים בעיניי היא מתאכזרת דווקא לתושבי השכונות בדרום ת"א שצריכים לספוג אלימות ואונס מהמסתננים עצמם. בכל מקרה, אבהיר שאני מתנגד להחזרת המסתננים בכוח למדינות המקור שלהם, גם אם אנחנו סבורים שהם מהגרי עבודה ולא פליטי מלחמה. כמי ששולט בנתונים, האם תוכל לנקוב בדוגמאות של מסתננים שעברו למדינות שלישיות ונרצחו? יש דוגמא אחת כזו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 14:40 
קומוניסים כתב:
אם נתוני האונס, הביזה והאלימות של המסתננים כלפי תושבי השכונות לא היו כל כך קשים, יכול להיות שאפילו 'נאצי' כמוני היה מוכן לספוג את ההסתננות הזאת אם הייתי יודע שכאן זה נגמר (מבחינת המשך הנהירה לכאן של מסתננים נוספים) אלא שהנתונים מדברים בעד עצמם.

קומוניסים כתב:
אם אתה כבר שם, נשמח לדעת כמה ישראליות נאנסו בידי מסתננים, כמה ישראלים נרצחו או נפצעו אנושות מפגיעת מסתננים ומה נתוני השוד, הגניבה והביזה על ידם.
שנפרט את כל התמונה על השולחן.

קומוניסים כתב:
אני טוען ש99 אחוז מהם מהגרי עבודה. אתה טוען שרובם פליטים. אתה אומר ובצדק שהבקשות לא נבחנו אבל זה לא מונע ממך לקבוע כבר את התוצאה. אתה טוען שמדינת ישראל מתאכזרת אליהם וזאת למרות שבינתיים בעיניי היא מתאכזרת דווקא לתושבי השכונות בדרום ת"א שצריכים לספוג אלימות ואונס מהמסתננים עצמם. בכל מקרה, אבהיר שאני מתנגד להחזרת המסתננים בכוח למדינות המקור שלהם, גם אם אנחנו סבורים שהם מהגרי עבודה ולא פליטי מלחמה. כמי ששולט בנתונים, האם תוכל לנקוב בדוגמאות של מסתננים שעברו למדינות שלישיות ונרצחו? יש דוגמא אחת כזו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 14:43 
תודה נעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 15:01 
קומוניסים כתב:
מטלי,

אתה מוכן לענות לשאלות ששאלתי אותך ולא להתחמק?
להזכירך:
קומוניסים כתב:

אני תמיד עונה.

קומוניסים כתב:

אתה צודק, פספוס שלי, אתייחס אליהן.

אתן לך עצה: תבדוק טוב לפני שאתה עונה, תהיה מסודר, אל תצא בהכרזות. יהיה קשה לך איתי, אני קצת 'עובד' בזה, אני לא אומר דברים שאני לא יודע.
כשאתה תענה, אני אענה לשאלות שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 15:32 
קומוניסים כתב:
מטלי,

איפה הנתונים שלך על אונס ואלימות? לא אנקדוטות אלא סטטיסטיקה.
ובכל מקרה, וחושב מכך, אין סתירה בין העובדה שהממשלה מתאכזרת למבקשי המקלט והעובדה שהממשלה מתאכזרת לתושבי דרום ת"א. שני הדברים יכולים להיות נכונים, ובמקרה הזה הם אכן נכונים.
(ובהערת אגב, זה דפוס די ידוע של ממשלות ימין, ולא רק בישראל)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 16:02 
גיא האדום כתב:
קומוניסים כתב:
מטלי,

ובכל מקרה, וחושב מכך, אין סתירה בין העובדה שהממשלה מתאכזרת למבקשי המקלט והעובדה שהממשלה מתאכזרת לתושבי דרום ת"א. שני הדברים יכולים להיות נכונים, ובמקרה הזה הם אכן נכונים.

יותר מזה, זה מכוון. כך אפשר לשסות ציבור אחד בשני, במקום לפתור בעיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 20:03 
סמל אישי של המשתמש
לא מכיר את המסתננים הסודאנים לא דיברתי איתם מעולם.
כן מכיר את המסתננים מאריתראה ואפילו טוב מאוד.
הם נחמדים חרוצים עם מוסר עבודה גבוהה בד"כ (לפחות אלה שנשואים ובעלי משפחות), נעלבים בקלות. יודעים לעמוד על זכויותיהם.

יצא לי לקיים שיחות מעמיקות עם כ- 10 אריתראים. שיחות מעמיקות מאוד עם 3 מהם.
למעט 1 מהם שאולי אולי יכול להיחשב כפליט לדעתי כל ה- 9 הם מהגרי עבודה לכל דבר.
כמובן שבהתחלה הם טוענים שהם פליטים אבל במשך הזמן כשמקלפים אותם הם מודים שהם מהגרי עבודה.

אף אחד מהם (אלה שדיברתי איתם) לא רוצה להישארבארץ לנצח. החלום שלהם הוא קנדה וגרמניה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 20:14 
אדום מטלי כתב:
גיא האדום כתב:
קומוניסים כתב:
מטלי,

יותר מזה, זה מכוון. כך אפשר לשסות ציבור אחד בשני, במקום לפתור בעיות.

ללא ספק זה מכוון. בארץ ובעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 20:30 
סמל אישי של המשתמש
למה אתם מצפים? הוא הרי יהודי. הם שקרנים ידועים.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 20:37 
אדום אופטימי כתב:
לא מכיר את המסתננים הסודאנים לא דיברתי איתם מעולם.
כן מכיר את המסתננים מאריתראה ואפילו טוב מאוד.
הם נחמדים חרוצים עם מוסר עבודה גבוהה בד"כ (לפחות אלה שנשואים ובעלי משפחות), נעלבים בקלות. יודעים לעמוד על זכויותיהם.

יצא לי לקיים שיחות מעמיקות עם כ- 10 אריתראים. שיחות מעמיקות מאוד עם 3 מהם.
למעט 1 מהם שאולי אולי יכול להיחשב כפליט לדעתי כל ה- 9 הם מהגרי עבודה לכל דבר.
כמובן שבהתחלה הם טוענים שהם פליטים אבל במשך הזמן כשמקלפים אותם הם מודים שהם מהגרי עבודה.

אף אחד מהם (אלה שדיברתי איתם) לא רוצה להישארבארץ לנצח. החלום שלהם הוא קנדה וגרמניה.

או. חיכיתי למישהו שיביא עדות אישית ושיפוט של ועדת הגירה... "לדעתי..."
מעניין, אנשים הלכו אלפי קילומטרים ברגל, תוך סיכון בחטיפה ומכירה לעבדות, עינויים בלתי נסבלים (כאלה שמעת?), מוות בדרך בסודן ובמצרים, כלא במדבר הישראלי ועוד דברים שאני יכול להגיד לך שאני שמעתי באופן אישי, כל זה כדי להרוויח עוד כמה לירות.
ענה לי בבקשה גם אתה:
1. אם הם לא פליטים, אלא מסתננים מהגרי עבודה, למה המדינה לא בודקת את בקשות המקלט שלהם?
2. אם הם מהגרי עבודה, למה מגרשים אותם עכשיו לאוגנדה ורואנדה, ולא חזרה לאריתריאה?
3. אם מבקשי המקלט מאריתריאה הם מהגרי עבודה ולא פליטים, למה בארה"ב מכירים ב-86% מהם כפליטים, בקנדה מכירים ב-92%, בגרמניה 83%, בניו זילנד 72% בבריטניה ב-72%? כל המדינות האלה בודקות כל בקשת מקלט לפי כללים של אמנת הפליטים של האו"ם שישראל דחפה לכינונם. כל הפליטים האמיתיים מגיעים לארצות ההן, והשקרנים מגיעים לכאן? או שהם פשוט מצליחים לעבוד על כל המדינות הללו (סביר, הרי כולם שם גויים סתומים)?.

וברור שאף אחד מהם לא רוצה להישאר כאן לנצח. ממררים כאן את חייהם, ובארצות שהם רוצים לעבור אליהם מתייחסים אליהם הרבה יותר טוב. יש גם הרבה מאד יהודים שישמחו לעבור לקנדה ולגרמניה.

נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי בתאריך 17 ינואר 2018, 20:41, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 20:40 
טעות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: ולמה אף אחד כאן לא מדבר על גירוש מבקשי המקלט?
הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 21:06 
סמל אישי של המשתמש
תגיד, מטלי, איך אתה מסביר את העובדה ששיעור הקבלה אינו 100 אחוז?
הרי אם אריתריאה מדינה כזו נוראית, מה יש בהם, בעשרת האחוזים שלא קיבלו מעמד פליט, שלא מסוכן להם לחזור?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 21:16 
סמל אישי של המשתמש
אדום נחמד כתב:
תגיד, מטלי, איך אתה מסביר את העובדה ששיעור הקבלה אינו 100 אחוז?
הרי אם אריתריאה מדינה כזו נוראית, מה יש בהם, בעשרת האחוזים שלא קיבלו מעמד פליט, שלא מסוכן להם לחזור?

עבר פלילי למשל הופך אנשים ללא רצויים. גם אנשים שהיו חלק מארגון פוליטי שיש לו אשמה במצב מדינת המוצא, זה מוריד מערך מעמדם כפליטים.

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 21:38 
סמל אישי של המשתמש
תשובה טובה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ינואר 2018, 22:45 
יש קריטריונים מוגדרים לקבלת מעמד פליט, אני יכול לפרט אותם. מדינות סבירות עושות את הבדיקות הללו. אני מניח שיש גם טרמפיסטים, שהם למשל לא מהשבט נרדף, נניח במקום שיש בו רצח עם (דארפור), שלא נשקפת להם סכנת חיים. לכן יש כאלה שלא מקבלים מעמד פליט. אני מניח שגם בישראל יש טרמפיסטים(יכול להיות שהם אלה שעשו שיחות עומק עם אופטימי, והם מדגם לא מייצג...).
אלא שאין דרך לדעת את זה, כי באופן מכוון לא ממש נותנים להגיש בקשות מקלט (לך תסתכל על התורים ברחוב סלמה למקום שבו צריכים להגיש את הבקשות. אנשים עומדים שם יום אחרי יום מהבוקר עד הערב ולא זוכים להיכנס להגיש בקשה), ואת הבקשות שהוגשו לא בודקים לאורך חודשים, פשוט לא מחזירים תשובות. ב-10 שנים האחרונות, בערך 10 אנשים מבין עשרות אלפים מאריתראה ודרפור קיבלו מעמד פליט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ינואר 2018, 12:31 
סמל אישי של המשתמש
יש אריתראים שהיו בישראל היגרו לאירופה, וחזרו לבקר באריתראה תוך גניבת גבול דרך סודן כמדומני. (מי שעושה זאת הם כאלה שרוצים לבקר משפחתם.

האריתראים שעזבו את אריתראה בדרך לא חוקית (כל מהגרי העבודה בישראל ) צפויים למשפט ולכלא במידה ויחזרו לארצם מאחר ויצאו ממנה שלא בהתאם לחוק המקומי.
תנאי הכלא באריתראה הם צינוק , והתעללות פיזית קשה מצד הסוהרים.

בהודעתי הקודמת כתבתי שרק לגבי אחד מהם הגעתי למסקנה שהוא אולי פליט. הוא טוען שעזב את אריתראה לאחר שלא היה מוכן להתגייס וישב 4 חודשים בכלא בתנאים שכתבתי קודם לכן. הבחור עבד אצלי 3-4 חודשים.

מטלי, צר לי לא נכנס איתך לדיונים. כתבתי דעתי בנושא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ינואר 2018, 12:48 
סמל אישי של המשתמש
תופעה סוציולוגית מרתקת: אם אדם X תלוי באדם Y לפרנסתו ולקיומו, ולאדם Y יש דעות מוצקות וקולניות בנושא Z, הרי שאדם X ייטה להשמיע דעות דומות כדי לשמור על מקום פרנסתו ועל האפשרות להמשיך לחיות חיים מכובדים.
(דוגמאות מרתקת שהאנתרופולוג שלנו בשטח דיווח עליה בעבר: ערבים שמעמידים פני ציונים שונאי פלסטין)

אופטימי, צר לי, אני לא נכנס איתך לדיון, כמובן, אני רק מסביר למי שלא מבין לבד (נניח, לך).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ינואר 2018, 12:49 
כמה חבל שאופטימי לא מוכן להשתתף בדיון.
איזה הפסד עצום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ינואר 2018, 12:49 
פאביו, אולי תבוא להשמיע את דעתך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ינואר 2018, 12:58 
סמל אישי של המשתמש
אלי שווה לחבר בין קומוניסים לאופטימי, נראה לי סוכן מצוין לשכנוע כושים וערבושים להודות שהם בעצם רוצים לגרמניה וקנדה.
אופטימי יהיה סוכן השטח וקומוניסים על הלוגסיטיקה והשינוע.

זה רק רעיון שעלה לי, לא מתכוון להתדיין איתכם על זה כמובן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ינואר 2018, 13:33 
אדום אופטימי כתב:
יש אריתראים שהיו בישראל היגרו לאירופה, וחזרו לבקר באריתראה תוך גניבת גבול דרך סודן כמדומני. (מי שעושה זאת הם כאלה שרוצים לבקר משפחתם.

האריתראים שעזבו את אריתראה בדרך לא חוקית (כל מהגרי העבודה בישראל ) צפויים למשפט ולכלא במידה ויחזרו לארצם מאחר ויצאו ממנה שלא בהתאם לחוק המקומי.
תנאי הכלא באריתראה הם צינוק , והתעללות פיזית קשה מצד הסוהרים.

בהודעתי הקודמת כתבתי שרק לגבי אחד מהם הגעתי למסקנה שהוא אולי פליט. הוא טוען שעזב את אריתראה לאחר שלא היה מוכן להתגייס וישב 4 חודשים בכלא בתנאים שכתבתי קודם לכן. הבחור עבד אצלי 3-4 חודשים.

מטלי, צר לי לא נכנס איתך לדיונים. כתבתי דעתי בנושא.

קרל פופר טען שתאוריה המנוסחת כך שאי אפשר לתכנן ניסויים או תצפיות שיכולות להפריך אותה, היא תאוריה חסרת תקפות מדעית.
אם אתה כותב טענה, הגיונית ככל שתהיה, כתגובה לנושא שאחרים דנים בו (בתוך פורום שמהותו הוא דיון, כן?) ולא מוכן להיכנס לדיון, מה זה אומר על האמונה שלך במשמעות של מה שאמרת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 ינואר 2018, 10:57 
סמל אישי של המשתמש
ציטוט:
אל תהיו נהגי קטר אדישים
תארו לעצמכם שנהגי הקטרים בגרמניה הנאצית היו מחליטים באמצע מבצע חיסול יהודי גרמניה לעצור את הרכבות. אני מדמה לעצמי כמה נהגי קטרים קשישים, פניהם חרושות קמטים, יושבים במזנון התחנה, שותים בירה בווארית, אוכלים נקניק סוס, ומִטעמים של דת, רחמים ומרדנות מחליטים לעצור את הקרונות, והרכבות עומדות בשורה ארוכה בתחנת גרונוולד ברציף 71. אולי איכר פולני שגר על יד מחנה בירקנאו, שהצביע על העשן השחור שעלה בארובות ואמר "הנה היהודים עולים לשמים", עורר משהו אצל נהג קטר גידם, ששירת עם יהודי במלחמת העולם הגדולה (הראשונה).
לאנשי האס־אס שצרחו עליהם להניע את הקטרים אמרו כי הפחם רטוב והארכובה נשברה, ופיטמו מקטרת ברכטיאנית, והוסיפו שאין מה לעשות, צריך לחכות לפחם חדש ויבש משלזיה, ותיקון הארכובה מחייב את הרכבת הפאקונג ראש־גומי המיוחד שיש רק במינכן. והספציאליסט אדולף אייכמן, שהבין בלוחות זמנים ומסלולים, ורקם תוכנית נפלאה איך להוביל את כל יהודי גרמניה למחנות ההשמדה בדיוק של שניות — כל חמש דקות רכבת באה, הנוסעים לאושוויץ נדחפים על ידי האס־אס לקרונות הבהמות, חמישים בכל קרון, כלבי הזאב נובחים וגם נושכים ובתוך חמש דקות הרכבת יוצאת לדרך, ארבעה ימים לבירקנאו — הספציאליסט, הוא מרט את שערותיו. בלי רכבות אין השמדה. וכל התוכנית המתוחכמת ירדה לטמיון. והשמדת היהודים נעצרה ושלושה מיליון יהודים ניצלו.
זה כמובן לא קרה. הציות טבוע באדם הגרמני מינקות. הוא לא יכול מבחינה פיסית לא לציית לפקודה. זה כואב בכל הגוף לא לציית, זה נגד הטבע.
וזה גם לא חוקי, כך טענו במשפטי נירנברג רוב הנאשמים הבכירים מהמשטר הנאצי — הרמן גרינג, רודולף הס, אלפרד יודל, גרהארד קיטל, אוגוסט פרנק וגם גוסטב קרופ ממפעלי "קרופ", היום ספקית הצוללות של ישראל, "תיסנקרופ". הוא הואשם כי העביד אסירי מחנות ריכוז עד מוות, ואמר שהיו מכסות שגרינג דרש. היום, מן הסתם, בנו של קרופ פושע המלחמה צוחק בינו לבין עצמו, "הו היהודים האלה, לא השתנו, רמאים קומבינטורים לוקחי שוחד". ואני רואה אותו מרים כוסית שנאפס עם עורך דין משפחתי שממלמל לחיי הצוללות שבדרך. אגב, קרופ זוּכה במשפט, כי נקבע שמבחינה רפואית אינו מסוגל לעמוד לדין. לא כל כך מהר יוותרו הגרמנים והאמריקאים על מפעל הפלדה הענק.
יואכים פון ריבנטרופ, שר החוץ ומשפטן, נשא נאום פומפוזי, וקבע כי החובה לציית לפקודה היא קדושה מקדמת דנא, ותחילתה במנהגי האבירים הנורדים. הוא צדק, אבל זה לא עזר לו. הוא נידון לתלייה.
בית המשפט נתן להם לטעום מהצדק של המנצחים, ושינה את כללי המשחק. הוא יצר את מושג האחריות האינדיבידואלית של כל חייל וחייל, וביטל את כל סוגי החסינות שניתנו לאורך השנים לשרי מדינה ולדיפלומטים. זה היה מהפכני, ורוב נאשמי נירנברג נתלו או התאבדו או ברחו, כמו מרטין בורמן שמעולם לא נתפס.
ב–1962 קבע גם בית המשפט העליון בירושלים, כי הנימוקים של מילוי פקודה וחשש מהוצאה להורג אינם הגנה במשפטו של הספציאליסט להסעות ברכבות, אדולף אייכמן. הספציאליסט טען בקולו המונוטוני כי ביקר אולי פעם אחת במחנה ריכוז קטן, לא הרחק מברלין, וראה קבוצה קטנה של יהודים נורית וגופותיהם נופלות לתעלה שכרו קודם. קיבתו העדינה, כך סיפר, לא עמדה במראה והוא הקיא בצד וחזר אל המרצדס השחורה שלו ונסע במהירות למפקדת הרייך בברלין ולמשרדו הסטרילי.
טייסים יקרים, עיצרו את הקטרים. אל תגרשו את מבקשי המקלט. אל תהיו נהגי קרונות אדישים העוצמים עין למה שצפוי למגורשים במקום גירושם. אל תטיסו אותם חזרה לארץ שלא מוכנה לערוב לביטחונם ולחייהם. השבתתם מטוסים כי טייסים עייפים לא הורשו לשבת במחלקה הראשונה, ובעקבות מאבק ממושך של עמותת "אנונימוס" הפסקתם להטיס קופים לניסויים בחו"ל — אז אל תטיסו מבקשי מקלט אפריקאים לעינויים הרבה יותר חמורים מניסויים רפואיים.
יש בישראל בסך הכל כ–35 אלף מבקשי מקלט מאפריקה, פחות ממספר התושבים בהתנחלות מעלה אדומים, ופחות מ–0.4% מתושבי המדינה. אפשר לקלוט אותם. בואו נהפוך את היוצרות ונחזיר את ישראל למה שהיתה בשנות ה–50 — מדינה קולטת ולא מדינה מגרשת. קלטנו עולים במספרים העולים פי כמה על מספר תושביה המקוריים של המדינה. קלטנו בלי בעיות מיוחדות בעלי עור לבן יקים, פולנים ווּזווּזים, מרוקאים, תוניסאים, וקלטנו את אבא שלי ואמא שלי שמשפחותיהם הגרעיניות נרצחו באושוויץ.
כאן המקום לספר כי יש לי חיבה מיוחדת לאנשים שחורים, ואולי אני לא אובייקטיבי. אבא שלי סיפר לנו כמה פעמים אחרי בקבוק בירה נשר ורגל קרושה, כי כאשר שוחרר ממחנה ההשמדה והעבודה בבוכנוואלד היה משקלו 35 קילוגרם והוא היה קרוב לדרגת מוזלמן, אשפה אנושית שהושלכה לערימת גוויות בין אם הראתה סימני חיים ובין אם לאו. כשכוחות אמריקאיים התקרבו למחנה הוא נשאר שוכב על דרגש העץ עטוף בכתונת פסים קרועה. חייל אמריקאי שחור, ענק לפי דברי אבי, נכנס לבונקר, הרים אותו בזרועותיו הכבירות כמו שאוחזים תינוק ונתן לו לאכול דייסה מתוקה, הכי מתוקה בעולם. הוא מיד הקיא, אבל זה לא היה חשוב. זה היה האדם השחור הראשון שאבא שלי ראה. היו לו פה גדול ועיניים גדולות וצוחקות, וגם אבא שלי צחק. זה הסיפור היחיד על מחנה בוכנוואלד שסיפר וצחק, ואת השאר שמענו בלילה במיטה שבה ישנתי עם אחי יחד, כשבכה בשנתו וצעק, עד שהתעורר, והרגיע אותנו בריבוע שוקולד.
בצרפת, ששלחה שליש מיהודיה לתאי הגזים, הניאו־נאצים טוענים כי מבקשי מקלט גונבים להם מקומות עבודה, פורצים לבתיהם ואונסים את נשותיהם. אבל גם כאן קראה להם מירי רגב "סרטן" בגופנו, הדימוי הנפוץ ביותר בטקסטים ובקריקטורות בעיתון האנטישמי "דר שטירמר". מין ופשע הם מוטיבים חוזרים כשמדובר ביהודים ובמבקשי מקלט. כי יש לנו אויב משותף. מבקשי המקלט הם יצירי הקולוניאליזם האירופי באפריקה שגזל מהם את אוצרות הטבע, אנס את נשותיהם, שרף את כפריהם, ובמשך 400 שנה חטף גברים ונשים לעבדות — נוהג שנפסק רק לפני 100 שנה. וכשהגיעה סוף־סוף העצמאות, הם המליכו עליהם שליטים מושחתים שרוקנו את הקופות ושילמו נתח לאדוניהם האירופים. אין לי מושג כמה ילידי אפריקה רצחו הבלגים. אצל היהודים זה היה הרבה יותר פשוט, לא מוות בהצלפות שוט, אלא רכבות ומקלחות גזים, ושישה מיליון עולים לשמים. זו מודרניות.
למדינה יש צורך בידיים עובדות, לא חשוב באיזה צבע, ומבקשי המקלט יעבדו בכל עבודה שתפרנס אותם. האב שיהיה לו רישיון עבודה ולא יצטרך לישון במחסן מלוכלך, יהיה רוחץ כלים, צורף, אורג, אבל בנו יהיה שחקן מוכשר ב"הבימה".
אני לא מצפה שהמדינה תקים בקניה מחנות עקורים שיאוישו על ידי מלאכים ישראלים מהקיבוצים, מהנוער העובד ומהשומר הצעיר, שיעבירו הכשרות. אבי בילה חצי שנה במחנה הכשרה באיטליה ובתמונות ראיתי ששלושה חודשים אחרי השחרור הוא כבר נראה כגבר איטלקי שחום, ואף גידל שפם קטן. גם ישראל עשתה את זה בתור הזהב שלה באפריקה. עכשיו אנחנו לא ממש רצויים שם, למרות ביקורי ביבי ושרה, אבל אין שום קושי להעניק למבקשי המקלט בארץ מקצוע, חינוך ומקום מגורים; לאו דוקא בדרום תל אביב, הצפופה, הכועסת וגם המוסתת. מבקשי המקלט של היום הם היהודים של שנות הארבעים, הסבא שלי ושלכם, האדמו"ר מסוקולוב וכל האחרים, שעסקו כל ימיהם בתוספות, בראשונים באחרונים, בכל האוצר שנצבר במשך מאות שנים ונשרף והושמד והפך לתחתונים (כך קראתי אצל פרימו לוי) על ידי הנאצים.
בזכות נשרפי השואה, הקהילה החרדית מבקשת פטור מן הצבא כדי שיוכלו להמשיך בלימוד שאותו קטעו הבריונים במדים חומים או שחורים. קליטה תמת לב של אחינו כהי העור, שסבלו מהשמדה כי נחשבו לגזע נחות על ידי האירופים המפודרים, תכבד את מורשתם של מיליוני יהודים שהאמינו באמונה שלמה ב"ואהבת לרעך כמוך". לגר (הזר) השתמשה התורה במלה הלא נפוצה בה, "אהבה". שלושה הצטווינו לאהוב: את הגר מופיע פעמיים, את החבר ואת היושב במרומים.
אבי הגיע ממחנה הכשרה דרך לה ספציה, אמי הגיעה מבלגיה, וכאן נפגשו שתי הנפשות הבודדות הללו שאיבדו אשה וילד ובעל, התחתנו והחלו בחיים חדשים. אבי פתח כריכיה קטנה, ברחוב סלמה, גרנו בדירה בדמי מפתח בדרום תל אביב, לא רחוק ממקום מגוריהם של מבקשי המקלט היום. אני ואחי נולדנו, ואנחנו חיים במדינה ומרוצים יותר או פחות. יש לנו יחד שישה ילדים, נכדים לאהרן ולרחל, שבקושי זכו לראות אחד או שניים מהם.
בכורח הנסיבות נהפכה מדינת ישראל למומחית עולמית בקליטת מסות גדולות של בני אדם, שהגיעו אלינו ללא תכנון מראש. אי אפשר לומר שזה לא פער פצעים, שחלקם מעלים מוגלה עד היום. אבל אפשר לחיות, לשבת ב"תולעת ספרים". בתוך זמן קצר האב מרואנדה עם היתר עבודה ימצא עבודה, ישלח את בנו לאוניברסיטה, ואביגדור הקטן השחור והמתולתל ילמד משפטים ויהיה עורך דין של הפנתרים השחורים.
טייסים טובים, שמעתם את ההרצאה שלי על שותפות הגורל עם מבקשי המקלט. אל תניעו את הקטרים. אל תהיו נהג הקטר המופיע בסרט "שואה" של לנצמן, ולו רק בזכות החייל השחור שנשא את אבי המוזלמן על כפיים והציל את חייו.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 ינואר 2018, 11:06 
יש לך לינק לזה?
עריכה: מצאתי https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.5746021

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 ינואר 2018, 12:52 
כמה קשקושים.
יכלתם להגיד את האמת. כן, הם מהגרי עבודה וכן יש לנו לגיטימציה מוסרית וחוקית להוציא אותם. ובטח למדינות שלישיות. אבל הם כבר פה אז אפשר להשאיר אותם, או חלק מהם, לפנים משורת הדין. אמירה שאני יכול להבין אותה גם אם לא להסכים. הבריחה שלכם להשוואות לנאצים, ותיאור ישראל כפושעת במקרה הזה, מביכה ועושה צחוק בעיקר ממי שמדקלם אותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 ינואר 2018, 13:11 
סמל אישי של המשתמש
כן, שכחתי לציין שהטקסט מופנה אך ורק למי שטרם שכח מה זה להיות יהודי (או בן אדם, לצורך העניין).
תודה קומוניסים.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 ינואר 2018, 13:12 
קומוניסים כתב:
כמה קשקושים.
יכלתם להגיד את האמת. כן, הם מהגרי עבודה וכן יש לנו לגיטימציה מוסרית וחוקית להוציא אותם. ובטח למדינות שלישיות. אבל הם כבר פה אז אפשר להשאיר אותם, או חלק מהם, לפנים משורת הדין. אמירה שאני יכול להבין אותה גם אם לא להסכים. הבריחה שלכם להשוואות לנאצים, ותיאור ישראל כפושעת במקרה הזה, מביכה ועושה צחוק בעיקר ממי שמדקלם אותה.

ואתה, רשע מרושע, עוד לא ענית על השאלות שנשאלת והבטחת לענות עליהן, כנראה כי אין לך תשובות, ואם תתאמץ ותענה עליהן תיאלץ להודות שרוב מבקשי המקלט הם אנשים שברחו על חייהם, ולכן אמורים להיות פליטים.
אתה גם רשע, וגם שקרן מסית. מעניין מי המנטור שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 ינואר 2018, 13:20 
קומוניסים כתב:
כמה קשקושים.

טוב, מאחר שאתה יוצא מעמדה שהם כולם מהגרי עבודה (וזאת בניגוד כמובן ליתר הנתונים שהוצגו כאן וללא שהצלחת להביא אפילו נתון אחד שיתמוך בעמדה שלך, לפיה לאף אחד מהם לא קיימת סכנה בארצו) ברור שהשוואה מופרכת. העניין הוא שכנראה אנחנו לא מסכימים כבר לגבי עמדת המוצא. כנראה שאם היית מאמין שנשקפת לחלקם סכנת חיים במקום ממנו הגיעו, היית מרגיש אחרת לגבי הגירוש. גם למדינות ״צד שלישי״, שבמקרה כולן מדינות אפריקאיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 1026 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 33 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: