תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 29 אפריל 2024, 01:31

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 1026 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: ולמה אף אחד כאן לא מדבר על גירוש מבקשי המקלט?
הודעהפורסם: 25 דצמבר 2018, 18:59 
מסתבר שלא תמיד דרעי מתייחס למהגרים בלתי חוקיים כמו לסרטן.

לפעמים הוא דווקא מגן עליהם ועל זכותם להישאר בארץ:
https://tv.social.org.il/updates/61372

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2019, 00:17 
סמל אישי של המשתמש
מאי גולן עם סיכוי להיכנס לכנסת.

איזו מדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2019, 08:29 
בעולם שבו ברק אובמה(כן,גם אלו שלפניו ואחריו,אני יודע..)כמעט מבצע מין אוראלי לראש רודנות הצעצוע של ערב הסעודית,הכל כשר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2019, 08:57 
סמל אישי של המשתמש
אגב, מי שמחפש חויה מעניינת בספונטניות, יש סדנת בישול אריתראי מחר בצהריים בתל אביב.
דמי ההרשמה לסדנה הולכים לעמותה לסיוע לנשים אריתראיות במצוקה.
https://www.facebook.com/events/234605387481812/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2019, 09:18 
סמל אישי של המשתמש
אוכל אריתראי זה צום?

סליחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2019, 16:08 
KingAlpaca כתב:

איזו מדינה.

אחלה מאי :HEART2:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2019, 19:03 
קומוניסים כתב:
KingAlpaca כתב:

איזו מדינה.

אחלה מאי :HEART2:

אם חברה שלך הייתה מקבלת את מה שהיא רוצה סביר להניח שלא היה לך קיצוני ימני בהרכב של הפועל (שאשכרה גם מבקיע גולים).

If you can meet with Triumph and Disaster
And treat those two impostors just the same
Yours is the Earth and everything that's in it

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 פברואר 2019, 02:33 
מאי גולן, בלי(או עם..) קשר לגזענות המתועבת שלה, היא שקרנית מקצועית.

לשירותכם:
https://eishton.wordpress.com/2018/05/22/may-golans-airport-lie/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 פברואר 2019, 02:54 
סמל אישי של המשתמש
אני די בטוח שזה כבר היה באשכול

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 פברואר 2019, 03:33 
גם אני חשבתי ככה, אבל למקרה שאנשים מעריצים אותה כי שוכחים את דרכיה...
למה אתה לא ישן? אתה באוסטרליה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 פברואר 2019, 03:48 
סמל אישי של המשתמש
למה שאני אשן בלילה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 פברואר 2019, 04:58 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:

לשירותכם:

ברצינות, היה אי-פעם נאו-נאצי שלא היה גם שקרן מקצועי?
מה הטעם לציין שנאו-נאצי הוא גם שקרן מקצועי? יש מישהו שישתכנע מהדעות שלה אבל אז יתאכזב מהאמינות שלה כנאו-נאצית?
זה היישר למועדון היתירויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 פברואר 2019, 10:09 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:

לשירותכם:

זה לא נחשב שקר אם זה בשביל לקדם את האג'נדה הנאצית שלך, לא?
הרי בשביל לדפוק מישהו שאינו יהודי מותר גם לנגב את התחת עם לוחות הברית ולקנח את האף בקלף של ספר תורה, לא?
אני יודע מי מבין בדיוק בזה @קומוניסים

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מאי 2019, 00:45 
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3761526

החוק המרושע לא משיג את מטרתו, והכסף לא יוחזר להם לעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מאי 2019, 13:16 
אדום מטלי כתב:
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3761526

החוק המרושע לא משיג את מטרתו, והכסף לא יוחזר להם לעולם.

תעשו את עצמכם מופתעים :mad:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מאי 2019, 17:35 
סמל אישי של המשתמש
מצד שני היצע הזונות והעובדים בזול בשחור גדל. למה להסתכל רק על חצי הכוס הריקה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 יוני 2019, 15:59 
סמל אישי של המשתמש
תמונה
מקור

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 יולי 2019, 08:46 
20% משכרם של מבקשי המקלט מנוכה, אך רובם לא יקבלו את כל הכסף בחזרה
שנתיים לאחר שנחקק "חוק הפיקדון", שנועד לעודד מבקשי מקלט לעזוב את ישראל, רק ל-68 מתוך כ–30 אלף איש הופקד כל הכסף שנוכה משכרם. מעסיקים רבים נמנעים מלהפקיד את הסכומים עבור העובדים, והאכיפה נגדם מוגבלת.

https://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.7418196

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 06:41 
אני חושב שזה היה דווקא פאביו (נראה לי שזה היה הוא, אין לי כוח לחפש במעלה האשכול). בדבר אחד הוא צדק – יגיע יום שגם אירופה לא תרצה יותר פליטים. כי בזמנו כל מדינות אירופה הכניסו בשעריהן עשרות אלפי מבקשי מקלט (ביניהם הרבה מאד אריתראים וסודנים, כמו אלו שבישראל מסרבת עד היום להכיר בהם ומתעמרת בהם), וקבלו את הרוב המכריע כפליטים.
היום הזה הגיע - אירופה מפנה את גבה לאנשים שבורחים על חייהם. הם מממנת בעצמה את "מערך הבלימה" בלוב, כדי שלא תאפשר יציאת סירות דרך הים התיכון לאירופה. אלפי פליטים נעצרים במחנות בלוב, עוברים עינויים, מתים, חולים, נסחרים, או מוחזרים לארצות שבהם יש סכנה לחייהם. ובצד השני – לא מוכנה לקבל יותר פליטים שבורחים מרצח העם באידליב, סוריה. היוונים יורים בסירות עם נשים וילדים שברחו על חייהם. נשיא צרפת מבטיח ליוון ולבולגריה שצרפת ומדינות האיחוד יסייעו להם למנוע את הגעתם של הפליטים הנמלטים מסוריה. ברור לאיחוד האירופי שהן גוזרים גזר דין מוות על אלפי נשים, ילדים וזקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 16:59 
סמל אישי של המשתמש
אהבתי את הכנות ואת הדווקא
והפרחים לאוסטרליה :ROSE:

ולחשוב שהייתי יכול
לחזור על הכל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 17:02 
סמל אישי של המשתמש
KingAlpaca כתב:

איזו מדינה.
ושוב איתכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 17:40 
סמל אישי של המשתמש
רציתי להקפיץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 22:08 
מטלי,
נושא קליטת הפליטים באירופה הוא קצת יותר מסובך, ממה שתיארת במספר שורות.
הוא היה כזה מאז ומעולם, ולא רק מתחילת מלחמת האזרחים בסוריה, ועדיין רוב מדינות אירופה קולטות מספר מכובד של פליטים.
אין לי ממש זמן להתחיל לפרט מה התפתח לחיוב, ומה לא בעשור האחרון, ואם מדקדקים, אז משנות ה- 90 עם המלחמות במדינות יוגוסלביה לשעבר.

בכל מקרה, זה לא סוד שהן לא היו מוכנות לזרם הפליטים בגדול, עקב הבעיות באפגניסטן ומלחמת האזרחים בסוריה.
הן בכל זאת קלטו מספר עצום של פליטים, עם ים של בעיות, כבעיקר הנטל נושאות מיעוט מדינות ביבשת.
זרם הפליטים הגדול נחלש, עקב מספר פעולות של האיחוד, כמו תמיכה כספית מסיבית בטורקיה והסכמים עם חלק ממדינות צפון אפריקה.
צריך לציין, שחלק ממה שהבאת, הן פעולות של מדינות הקליטה הראשונות של אירופה, לחופי הים התיכון וטורקיה, שמנוגדות להחלטות האיחוד ולחוקתו, ומבוצעות כאמצעי לחץ, על נוטלות הנטל העיקרי בקליטת הפליטים.

ובכל זאת עדיין ממשיכים לקלוט פליטים באירופה.
זאת הסטטיסטיקה של אוסטריה מהשנים האחרונות:

https://www.bmi.gv.at/301/Statistiken/

אוסטריה - סטטיסטיקת פליטים

2011 – 14.416מבקשי מקלט, מתוכם 422 סורים, 610 סומלים, 27 אריתראים ו- 80 סודנים
2012 – 17.413 מבקשי מקלט, מתוכם 915 סורים, 481 סומלים, 17 אריתראים ו- 65 סודנים
2013 – 17.503 מבקשי מקלט, מתוכם 1991 סורים, 433 סומלים, 59 אריתראים ו- 85 סודנים
2014 – 28.064 מבקשי מקלט, מתוכם 7730 סורים, 1162 סומלים ואין פירוט בדוח על אריתראים וסודנים
2015 – 88.340 מבקשי מקלט, מתוכם 24547 סורים, 2073 סומלים ואין פירוט בדוח על אריתראים וסודנים
2016 – 42.285 מבקשי מקלט, מתוכם 8773 סורים.,1537 סומלים, 96 אריתראים ו- 55 סודנים
2017 – 24.735 מבקשי מקלט, מתוכם 7356 סורים, 697 סומלים, 65 אריתראים ו- 40 סודנים
2018 – 13.746 מבקשי מקלט, מתוכם 3329 סורים, 523 סומלים, 48 אריתראים ו- 40 סודנים
2019 – 12.511 מבקשי מקלט, מתוכם 2684 סורים, 734 סומלים, 35 אריתראים ו- 21 סודנים

בחודש ינואר 2020 הוגשו 1504 בקשות מקלט, מתוכם 483 סורים, 63 סומלים, אריתראי אחד, 2 סודנים, 39 איראנים, 69 עירקים ו- 277 מאפגניסטן

בכפוף לזמני הפנוי, אני מבטיח להביא עוד סטטיסטיקה ממדינות אחרות באיחוד

בכל מקרה אירופה ממשיכה לקלוט פליטים, גם אם הן מנסות לבלום את הזרם, על מנת להרוויח זמן בטיפול שלהם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 22:10 
יורם כתב:
KingAlpaca כתב:

איזו מדינה.
ושוב איתכם.

מדינה דמוקרטית.
וגם המפלגה שלה דמוקרטית
אני לא מבין על מה ולמה המרמור
טוב על מי אני עובד.. אני מבין מצוין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 07:55 
בלומי,

לא התיימרתי לתאר את נושא קליטת הפליטים באירופה במספר שורות. מעולם גם לא טענתי שנושא הפליטים הוא פשוט. על כך אני מסכים איתך. טענתי ש" אירופה מפנה את גבה לאנשים שבורחים על חייהם". אז אולי זה תיאור גורף מדי, כי עדיין קולטים פליטים. אבל יש שינוי מהותי בהתייחסות שלה, שראוי לכל גינוי.
אנחנו רואים היום דברים שלפני שנתיים-שלוש לא ראינו.
לא מכיר את הנתונים שלך על קליטת הפליטים הנוכחית באירופה (המקור שלך לא בשפה שאני מבין, ואני רואה מספרים אחרים במקורות אחרים).
כרגע מדינות האיחוד האירופי משלמות מיליארדים ללוב כדי שיחסמו את זרם הפליטים מאפריקה. וזה מה שקורה בדיוק. הפליטים נעצרים בלוב במחנות מעצר, סובלים רעב, מחלות, סובלים מסחר ועינויים (כמו מה שהיה בסיני בשנים קודמות), וסובלים מתעמרויות של מילציות שונות בתוך לוב. אני מזכיר שבלוב יש מלחמת אזרחים. אגב, גם נציגות UNHCR בתוך לוב לא מטפלת בפליטים כפי שהיא אמורה לעשות.
כלומר, המהלך של האירופים, במודע, גורם ישירות למוות וסבל של עשרות אלפים. כל זה לא היה לפני שנתיים. גורלם של האנשים האלה לא מספיק חשוב לאירופאים, זה לא שהם עושים צעדים כדי להתארגן ולדאוג נכון יותר לפליטים, כדבריך.
ראוי גם להזכיר שחלק גדול מהתופעות שבכלל גורמות לפליטות באפריקה, הוא תוצאה של הקולוניאליזם של אותן מדינות באפריקה, שוד אוצרות הטבע שלה, ושל תמיכתם במשטרים רודניים ביבשת. ראוי שהאירופים יתאמצו לשאת בתוצאות של מדיניות העבר שלהם, עם או בלי קשר לכללים הבינלואמיים של טיפול בפליטים.

אגב, משהו במספרים שהצגת לא הגיוני בעיני, תעיין בהם שוב. משהו לא מסתדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2020, 19:58 
מטלי,

מצטער על התגובה המאוחרת, אבל אני לא מול המחשב בתקופה האחרונה ולכתוב בנייד לא טוב לעיניים בגילי.

אתחיל מהסוף:
מדובר בנתונים רשמיים של משרד הפנים האוסטרי.
המספרים הם של מספר הבקשות למעמד פליט באוסטריה, שהוגשו באותה שנה בפירוט למדינות השונות.
בדוחות קיימים גם מספרים של מספר הבקשות שאישרו באותה שנה, לאחר תהליך טיפול בבקשות, ולאו דווקא כאלו שהוגשו באותה שנה.

בגדול מאוד:

לאחר הזרם הגדול של הפליטים ב- 2015, אירופה הגיעה להסכמה עם טורקיה, ועם מדינות צפון אפריקה הידועות כציר הגעה לים התיכון ומשם בסירות לאירופה, לגבי תמיכה כספית נרחבת.
התמיכה מגיעה דרך ארגונים וולנטרים ורשמיים, ולא ישירות למדינות.
הכסף מיועד להקמת מחנות לפליטים, שכוללים את כל המתבקש לקיום חיים בסיסים. מזון, תנאים סניטרים, מגורים, טיפול רפואי ועוד.
אותן מדינות בתמורה אמורות למנוע את ההגעה הלא חוקית של מבקשי המקלט לים התיכון, בסירות כאלו ואחרות, שגרמו בעבר לאלפי מקרי מוות מיותרים.
אירופה התחייבה על העברה מסודרת של מבקשי מקלט, על פי קריטריונים כאלו ואחרים.

זה ההסדר, שהושג אז ובאופן יחסי כולם עמדו בו עד לאחרונה.

בשבועות האחרונים, מסיבות שרק לטורקים מובנות, הם שיחררו את הרסן ושוב התחיל זרם של פליטים לכיוון אירופה, ובעיקר לכיוון יוון.
קיימת דרך גם לכיוון הבלקן מבולגריה, אבל שם עוד לא שיחררו את הפקק. מעניין למה ?
אף אחד כרגע לא מתרגש מהפגנת השרירים של הטורקים, ומלבד היוונים, שגם ככה לא משאירים יותר מידי פליטים בתחומם, מלבד ברישום כוזב, ולאחר מכן הם מועברים הלאה למדינות אירופה שבאמת קולטות פליטים.

רישום כוזב:

פליט בהגעתו לאירופה מחטייב ברישום ראשוני, הנעשה במדינת היעד הראשונה אליה הוא מגיע.
מכיוון שיוון היא גאוגרפית אותה מדינה, לפחות מכיוון טורקיה, אזי הם מחוייבים לבצע רישום.
בעבר כמו הרבה מאוד מדינות אחרות, ועל מנת לא לשאת בנטל, וכלחץ על מדינות אחרות באיחוד הם לא ביצעו את הרישום הנ"ל.

בקיצור, הרבה מאוד פוליטיקה, שאמורה ללחוץ בעיקר על גרמניה, ועוד מדינות שנושאות בנטל להעביר עוד כספים, ולקחת יותר פליטים.
באוסטריה כבר קיים דיון פנימי, שמתנהל על אש קטנה, על קליטת מספרים גדולים יותר של פליטים.

אני באמת לא יודע למה אתה מאשים את האירופאים, שגם הם לא מאוחדים בנושא, בנטישת הפליטים.
אני מזמין אותך לגרמניה, שוייץ ואוסטריה, לראות פליטים משלל מדינות, שקשה מאוד לא לראות ולחוש אותם ביום יום.
הם מגיעים, ולאט לאט משתלבים בנוף היום יומי של האירופאים. כולל ממדינות אפריקה השונות.

דרך אגב,

הזכרת את רצח העם באזור אידליב בסוריה.
היה לי לאחרונה מקרה מסויים, שקשור לאזור וביקשו את עזרתי.
לא אכנס לפרטים של המקרה, אבל במרכזו עמד בחור סורי צעיר, שבמקור מאזור אידליב.
תוך כדי הטיפול נחשפנו למידע, שהבחור שקיבל מעמד פליט, לומד באוניברסיטה של לינץ ועובד למחייתו, נסע מספר פעמים בשנתיים האחרונות, לאזור אידליב.
באופן רשמי לבקר את קרובי משפחתו. אני מאמין גם שזה המצב.
אבל בינינו ועם כל הכבוד למעמד הפליט, לא נראה לך מוזר, שמישהו נמלט על חייב, וחוזר על בסיס קבוע לאזור הזוועות.
אם לא מסוכן עבורו לחזור לבקר באזור, אז מה הבעייה לחזור לחיות בו. איפה אלמנט הסכנה ?
נראה לך הגיוני, שיהודי שברח על נפשו מהנאצים, יחזור להגיד להם שלום ?

דרך אגב 2,

בעבודה של חברתי, כבר מספר שנים, מאז החל גל הפליטים הגדול, הם מקדמים פרוייקטים רבים הקשורים למבקשי המקלט.
אחד מהם מאפשר לסטודנטים לעבור השלמות במקום העבודה של החברה, לעבוד מספר חודשים, ולמסות לקבל מקום עבודה קבוע בסוף התהליך.
חברתי הזמינה חלק מהם לאכול עימה, וניסתה ליצור קשרים, בעיקר בתקופה בה קיבלו פליטים סורים.
לא היה פשוט, בעיקר מהרגע בו נודע לחלקם שאבא של החברה יהודי. קח את זה איך שאתה רוצה. חברתי, בלי יותר מידי לפרט, אמנם יהודיה, אבל זה לא מה שעומד אור לרגליה, והיא טיפוס מאוד פתוח לתרבויות העולם.
אמשיך לנקודה רציתי להגיע,
באחת הפעמים היא פגשה בחורה סורית, שחיה לבדה, ובאחת הפעמים היא סיפרה לחברתי שהיא מוזמנת לחתונה.
חברתי מייד הציעה עזרה, ורצתה לתת למה שמלות שלה שתמדוד.
היא הסבירה שהיא לא צריכה, היא הגיעה עם 3 מזוודות לאוסטריה, והיו בהן גם שמלות.
חברתי שאלה אותה, איך הבאת 3 מזוודות גדולות בספינה מטורקיה לאירופה, ואיך בדיוק סחבת אותן ?
היא הסבירה שבדיל של הספינה, היה כלולל משלוח בדואר של החפצים איתם היא ברחה מסוריה.

מילא המשלוח והדיל, אבל מי בורח מאזור קרבות, בזמן של סכנת חיים עם 3 מזוודות, ועוד לוקח שמלות.

בקיצור,

לא הכל באמת כשר בכל נושא הפליטים, ולא תמיד המסכנים כל כך מסכנים או באמת היו בסכנת חיים.
לא תמיד אפשר לבדוק את הנתונים, והאירופאים מאוד נאיבים, וגם אם הדברים לא ממש נראים להם, הם בסוף מאשרים בקשות.

כמו שאמרתי, הדברים צבועים בהרבה אפור, ולא רק שחור ולבן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 01:27 
בלומי,
אני מצטער, אבל אתה מאכזב אותי בהסתכלות שלך על הדברים. מהנסיון שלי איתך בפורום ציפיתי לראייה אחרת ולפחות קרדיט מיידי לממשלות ולפולטיקאים. מה שאתה מציג בפוסט האחרון היא נקודת מבטו של פקיד אירופי קר, כמעט שופר של הממשל. אפילו הביטויים שאתה משתמש בהם מצביעים על כך.

אני חושב שאתה לא באמת בדקת מה קורה באפריקה, בעיקר בלוב. אני מציע לך לחקור קצת על הגיהנום שמתרחש שם. האם קראת לפחות את הקישור שהבאתי?

אתחיל מזה, שה"דרך אגב" 1 ו¬-2 שהבאת מקוממים מאד. אוקי, יש טרמפיסטים, תמיד.
בעבודה שלי עם מבקשי מקלט בישראל נפגשתים עם לא מעט אנשים ונשים, שעברו עינויי תופת בסיני. תשמע, האנשים שאלה ישבו מולי ורעדו. חלקם צורחים בלילות, פוסט טראומה של גיהנום, באמת. שאלתי כמה מהם – הרי כשיצאת מאריתריאה, ידעתם שזה קורה בסיני ובלוב, הרבה בכלל לא שורדים ומתים שם – למה יצאתם? הם ענו שהאופציה להישאר שם גרועה יותר, וזה שווה את הסיכון, מכסימום נמות. ואז אתה מבין מה זה אנשים שבורחים על חייהם, זה מול העיניים שלך.
אנשים לא בוחרים להיות פליטים. אנשים לא עולים על סירה רעועה שיש סיכוי טוב שיאבדו עליה את חייהם, עם הילדים שלהם, רק כדי להרוויח כסף. הם בורחים על החיים שלהם. לכן להביא דוגמא של חריג ולנסות ללמוד ממנה על הכלל, זו הסתכלות לא הומנית וממש מרגיזה על הדברים.

לעניין עצמו:
סינגרתי על אירופה לפני שנתיים - כי בזמן שישראל לא הכירה באף מבקש מקלט מאריתריאה ודרום סודן, באירופה, באופן גורף כמעט 90% מהאריתראים קבלו מעמד פליט, וסביבות 70% מהסודנים. אותם אנשים בדיוק. עכשיו אני רואה שדברים השתנו מהותית באירופה. זה מביש, אבל צריך להגיד את זה.
עכשיו אני מצטט ביטויים שלך שחוטאים לאמת, ומייפיפים את הדברים שהאיחוד הארופאי עושה, ומציגים אותם כמשהו חיובי עם מטרה חיובית. אני מציע לך להיות יותר ספקן ביחס לכוונות והאינטרסים של הממשלות, עד כמה שזה יכול לאכזב.
" אירופה הגיעה להסכמה ...לגבי תמיכה כספית נרחבת." "תמיכה" נשמעת כמו מילה חיובית, עזרה למישהו. זהו – שאירופה לא מנסה לעזור, הם אומרת ללובים "קחו כסף – ואל תתנו להם להגיע אלינו". זה לא תומך בשום דבר חיובי, במדינה ששרויה במלחמת הכל וכל, בלי קשר למשבר הפליטים.
"הכסף מיועד להקמת מחנות לפליטים, שכוללים את כל המתבקש לקיום חיים בסיסים. מזון, תנאים סניטרים, מגורים, טיפול רפואי ועוד" – לא קמים מחנות פליטים, יש שם מחסני-אדם, בלי תנאים קיום בסיסי, עם מחלות, מכירה של אנשים לזנות ולעבדות, עינויים ומוות על ידי כל מיני מילציות ובעלי אינטרסים מקומיים. את האירופאים לא באמת מעניין מה קורה שם, כל עוד הם נשארים באפריקה.
"למנוע את ההגעה הלא חוקית של מבקשי המקלט לים התיכון, בסירות כאלו ואחרות, שגרמו בעבר לאלפי מקרי מוות מיותרים" - מה זה "הגעה לא חוקית"? אלו פליטים! סלח לי, זו התנסחות של מירי רגב ואריה דרעי. על פי אמנת הפליטים של האו"ם, כל אדם יכול להציג את כף רגלו מחוץ למדינתו, ולבקש מקלט. זה לא "לא חוקי". לא מתאים לך להגדיר את זה ככה.
" אירופה התחייבה על העברה מסודרת של מבקשי מקלט, על פי קריטריונים כאלו ואחרים" - העברה מסודרת על פי קריטריונים... בזמן שהיא עושה סדר וקריטריונים ומונעת בכח את הבריחה שלהם, אנשים מתים באלפים. שתקים מחנות פליטים על אדמת אירופה. את אושוויץ שחררו בבת אחת, לא השאירו שם אנשים כדי "לשחרר בצורה מסודרת ולפי קריטריונים".

לסיכום, אני לא אומר שאירופה לא קלטה או אפילו קולטת פליטים. אבל זה מאד רחוק מלהיות מספיק. באותו זמן ההחלטות של האיחוד גורמות הרבה מוות וסבל. האיחוד מממן את הגיהנום בלוב, כדי שלא יבואו בשעריו. אני שוב מזכיר שלמדינות אירופה יש מלכתחילה חלק גדול מאד ביצירת בעיית הפליטים באפריקה, ולכן הן צריכות לקחת אחריות ולדאוג לפתור את המצב, והן לחלוטין לא עושות את זה.

* מכיר פחות את מה שקורה בטורקיה, אז לא מדבר על כך.
** המספרים שהצגת לא הסתדרו לי, כי שיעור סה"כ הסורים, האריתראים והסומלים מתוך בקשות המקלט באוסטריה היה פחות מ-20%, וזה נראה מאד מוזר, כי השיעור של המדינות האלה בתוך מבקשי המקלט גבוה הרבה יותר. מי זה כל השאר? אבל זה לא נקודה מספיק חשובה לעסוק בה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 12:09 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:
המספרים שהצגת לא הסתדרו לי, כי שיעור סה"כ הסורים, האריתראים והסומלים מתוך בקשות המקלט באוסטריה היה פחות מ-20%, וזה נראה מאד מוזר, כי השיעור של המדינות האלה בתוך מבקשי המקלט גבוה הרבה יותר. מי זה כל השאר? אבל זה לא נקודה מספיק חשובה לעסוק בה.

הסתכלתי בדו"ח של 2018 (הדו"ח המפורט האחרון שהתפרסם שם, אם הבנתי נכון).
התפלגות מבקשי הבקשות ע"פ לאום: סוריה 24%, אירן 15%, רוסיה 7%, עירק 6%, ניגריה 5%, סומליה 4%, גאורגיה 3%, לא ידוע 3%, הודו 2%, כל שאר העולם 23%.
עריכה: יכול להיות שנוצרת אי התאמה גם כי המספר של הבקשות שאושרו בשנה X הוא לא באמת פונקציה של מספר הבקשות שהוגשו באותה שנה. לרוב התהליך אורך יותר זמן וגולש לשנה הבאה (או יותר).

ובלומי, אני לא מבין מה הקטע להגן על כל מה שאירופה עושה.
נכון, אירופה בוחנת בקשות בצורה הוגנת, מקבלת וקולטת פליטים וכו' וכו' ברמה שהרבה מדינות בעולם היו יכולות להתגאות בה (שנות אור מהמקרה של ישראל, למשל, גם בימינו), אבל:
לקרוא לאתנן שמשלמים לממשלות כמו לוב וטורקיה "תמיכה"?
להתעלם מזה שסגירת הגבולות "מפריעה" לפליטים להגיע?
להעלים עין מכל המוות והסבל שנובעים מזה (סירות שטובעות, המחנות שהם חיים בהם בדרך, הניצול שהם חווים וכו' וכו')?
אני חושש שהעלייה (הרגעית? זמנית?) של הימין הקיצוני בתגובה לגל ההגירה הגדול (לקול מצהלותיהם של שונאי הזרים בישראל ובפורום), אכן הלחיצה את המערכת, ולמרות שהניבויים של שונאי הזרים פה באשכול (שגם באירופה יוקמו מחנות לריכוז הפליטים לפני גירוש, שהפליטים יעשו פיגועים ובעקבות זה תיפסק קליטת הפליטים וכו' וכו') התבררו כולם כלא נכונים, מסתבר ששנאת הזרים שלהם ושל חבריהם מאירופה דווקא הביאה לאיזה שינוי בכיוון שהם שואפים אליו.
גם שהעובדה שארה"ב של טראמפ העמידה רף אנושיות שגובהו כגובה בור ביוב לא ממש עוזרת בקטע הזה.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 20:47 
מבטיח לענות בקרוב.
אני עדיין חושב איך לענות לכם, שמצד אחד תבינו שכבודו לא מתנגד לכניסת זרים, אך מבין שהיא אפשר להציף את מדינות אירופה, ששוב כל המערכות שלהן ייקרסו.
מדינות אירופה, אותן מדינות באיחוד שהנטל עליהן, ולא אלו שרק מתפקדות כמדינות מעבר או בכלל לא ממלאות את המכסות שהן אמורות לקחת.

הנקודה הסופית לא תשתנה, והיא שאיך שלא תסובבו את הנתונים, עדיין מגיעים מספרים של מאות אלפי מבקשי מקלט לאירופה כל שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 14:15 
בסדר בלומי, רק כשתענה תתייחס בבקשה לא רק למה שהן כן עושות בסדר, אלא גם למה שהן עושות מאד לא בסדר (כמו לשלם מיליארדים למשטרים אפלים, ולגרום באופן מודע וברור למוות וסבל של עשרות אלפים).
ותתייחס בבקשה לאחריות של מדינות אירופה ביצירת הבעיה לכתחילה, ועל אי רצונה לקחת אחריות על כך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 1026 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 35 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: