תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 10 מאי 2024, 01:29

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 3225 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: תהיה מלחמה? (האשכול הרשמי ע"ש הסלע האדום)
הודעהפורסם: 12 דצמבר 2019, 00:16 
סמל אישי של המשתמש
:ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 דצמבר 2019, 16:46 
תתאבד כבר כתב:
להכניס את כל הכותבים בעמוד 103 לפורום האח הגדול. להעניק חסינות עד לשלב חצי הגמר ללירון ואנטי
:SMOKE:

:)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 דצמבר 2019, 22:40 
סמל אישי של המשתמש
״ההיסטוריה של האנושות כציביליזציה בדרך להיגמר״, ״מאות מיליונים אם לא מיליארדים ימותו״ - כמובן שזה לא כתוב באף אחת מהכתבות שצירפת. במחקר הכי מבוסס שצוין בכתבות, שכלל מאה מדענים וחוקרי אקלים ממדינות שונות, זה הכי חמור שמצאתי:
the report says that many of the 680 million people around the world living in low-lying coastal areas will experience annual flooding events by 2050 that used to occur only once a century.

מעבר לזה, שני המקורות היחידים שתומכים איכשהו בטענה שלך, אם מתאמצים ומעקמים אותם, נטענו ללא ביסוס (הארץ- לא אומר שהטענות לא מבוססות, אלא שלא צוין מקורן) ועוד מחקר שנערך במימון הסנאט האוסטרלי על-ידי שני קשישים חביבים שלא נראה שיש להם השכלה אקדמאית כלשהי בתחום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 02:38 
סמל אישי של המשתמש
טוב, הוא בכל זאת סמולני,
זה הכי גרוע שהם יכולים לעשות, לקשקש באינטרנט (אני חושב שאפילו אנטי יודה שזה היה קצת קשקוש ההודעה הזאת שלו, הגזמה פרועה).

יותר מעניין ממה יקרה בעוד אלף שנה זה כל התפתחות הביו טכנולוגיה, כבר היום העשירים ביותר עושים לעצמם טיפולים בתאי לחץ ודה פקטו קיימת שכבה דקה באוכלוסייה שמדיגה לעצמה יכולות על-אנושיות. בין טכנולוגיה לזקנים עשירים וכמובן הנדסה גנטית, עם הינדוס תכונות לתינוקות שאמנם מאוד מוגבלת בארהב ובמערב אבל לך תדע מה קורה במדינות כמו סין ורוסיה.
חבל שעניין ההתחממות הגלובאלית הפך למאבק פוליטי בינארי; או שכן או שלא,
במקום שאנשים מכל קצוות הקשת יירתמו למאבק, בלי היסטריה ובלי דרמה, אבל גם מבלי להכחיש שהעולם לא יכול להמשיך בדרך שבה הוא הולך היום. הפקת אנרגיה באמצעים פחות מזהמים חייבת להיות באג'נדה של כלל מדינות העולם. האנושות מצטיינת במציאת פתרונות כשהמצב ממש ממש חרא (חסם עורקים, אינטרנט..). אולי כל שצריך זה לחכות שבאמת אנשים ימותו, חיות ייכחדו ואיים יוצפו

אני נשמע לעצמי קצת כמו מרכז קיצוני. :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 02:52 
סמל אישי של המשתמש
תתאבד כבר כתב:
אולי כל שצריך זה לחכות שבאמת אנשים ימותו, חיות ייכחדו ואיים יוצפו

הדברים האלה כבר קורים, אז יש מצב שלחכות להם לא יעזור יותר מדי.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 03:57 
מה אני אגיד לכם, נתראה עוד עשר עשרים שנה כשלא יהיה אפשר לגדל כבר מזון (בין היתר), בינתיים תוכלו לצאת רציונלים ושקולים על פסיכים כמוני. הלוואי שאנחנו באמת נצא סתם פסיכים.
וjugband, המקורות שהבאתי הם כמובן מקורות יחסית שמרניים, כן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 04:02 
ומעדיף אלף פעם לזרוע פאניקה עם הצהרות דרמטיות על האדישות המזעזעת שפוליטיקאים ותאגידים מנסים לשמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 04:03 
סמל אישי של המשתמש
100%anti beitar כתב:
ומעדיף אלף פעם לזרוע פאניקה עם הצהרות דרמטיות על האדישות המזעזעת שפוליטיקאים ותאגידים מנסים לשמר.

:ROSE: :ROSE: :ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 04:22 
אה ועוד נקודה, המקורות האלה מדברים בעיקר על המדע, לא על ההשלכות החברתיות והפוליטיות של המשבר. לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין לאיזו שרשרת הרסנית כל ההשלכות העתידיות שהמדע מביא לנו של המשבר האקולוגי ומשבר האקלים יכולות להוביל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 05:50 
סמל אישי של המשתמש
its-sick כתב:

ציטוט:
אנחנו עדיין לא חיים בעולם מקיים ושוויוני וכיום ברור כי התרחיש האופטימי (RCP2.6) כבר לא יתממש. דו"ח האקלים העולמי 2015–2019, שפירסם הארגון המטאורולוגי העולמי לקראת ועידת האקלים של האו"ם בספטמבר, קובע בבירור כי קצב פליטות גזי החממה וריכוזם באטמוספירה מוסיפים לעלות והשינויים שהם מביאים (כגון גלי חום) והקצב של השינויים הללו (עליית הטמפרטורה הממוצעת בים וביבשה, עליית מפלס פני הים, היעלמות קרחונים, החמצת האוקיאנוסים ועוד) נעשים תכופים או חריפים יותר .
התחזית של המודלים החדשים מצרפת הופכת את התרחישים הפסימיים לקודרים עוד יותר. בשילוב התרחישים הגרוע מכולם – פיתוח כלכלי מואץ ללא אפחתה בפליטות – הטמפרטורה הממוצעת תעלה בממוצע בעד 7 מעלות ; על פי כל הניתוחים במצב כזה המערכות האקולוגיות תומכות החיים לא יבצעו את תפקידן עוד . הערכה זו גבוהה ביותר מ-2 מעלות מהתרחיש הפסימי טרם הסכם פריס, שחזה עלייה של כ-5 מעלות בממוצע "בלבד", שגם בו יהיה קשה למין האנושי לשרוד ברווחה סבירה .

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 06:16 
אני לא בקיא מספיק כדי להגיד עד כמה פליטת הגזים וההשפעה של האדם על הסביבה קריטית (כשאני רואה מי הצדדים בויכוח אני יכול להניח מי הגיוני יותר שצודק...).
בלי קשר, בראיה היסטורית, האדם קיים תקופת זמן קצרה ביותר. צורות חיים ובעלי חיים שונים התקיימו ונעלמו לאורך ההיסטוריה. כדור הארץ עבר אירועים דרמתיים ותקופות שונות. פגיעות של אסטרואידים, תקופות קרח ותקופות חמות, יבשות נחשפו ויבשות נעלמו מתחת למים. לאור העובדות הידועות הללו, מה גורם למישהו לחשוב שמה שיש עכשיו לא ישתנה בעתיד? אתמהה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 10:03 
אם כבר אני אוכל פה את הראש, אז כמובו כמו שטקנו אמר המשבר כבר כאן, מינים נכחדים בקצב מסחרר, אנשים כבר הופכים לפליטים ומתים באסונות טבע. כאילו זה לא מספיק גרוע. אז אם ההפחדות מעתיד אפוקליפטי זה מה שנדרש לאנשים להוציא את הראש מהתחת אז זה כבר מועיל. וכן, קשה נורא להתמודד עם העניין, זה מפחיד וגדול נורא ונותן תחושה שאין מה לעשות ועדיף פשוט להתעלם. אבל מול התחזיות האפוקליפטיות יש גם המון דברים יפים שאפשר לעשות והמשבר הוא גם הזדמנות או תכלס, קריאה, ליצור אנושות סולידרית ושוויונית יותר.
זהו בינתיים :SMOKE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 12:11 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:
אני לא בקיא מספיק כדי להגיד עד כמה פליטת הגזים וההשפעה של האדם על הסביבה קריטית (כשאני רואה מי הצדדים בויכוח אני יכול להניח מי הגיוני יותר שצודק...).
בלי קשר, בראיה היסטורית, האדם קיים תקופת זמן קצרה ביותר. צורות חיים ובעלי חיים שונים התקיימו ונעלמו לאורך ההיסטוריה. כדור הארץ עבר אירועים דרמתיים ותקופות שונות. פגיעות של אסטרואידים, תקופות קרח ותקופות חמות, יבשות נחשפו ויבשות נעלמו מתחת למים. לאור העובדות הידועות הללו, מה גורם למישהו לחשוב שמה שיש עכשיו לא ישתנה בעתיד? אתמהה.

קצב השינויים שהאדם חולל (למשל, קצה בעלייה בריכוז הפחמן הדו חמצני באטמוספירה) הוא מהמהירים בהיסטוריה של העולם.
דברים כמו האסטרואיד שהכחיד את הדינוזאורים היו יותר "מהירים", אבל דברים אחרים שהכחידו את רוב החיים בכדור הארץ (למשל, ה-siberian traps) היו תהליכים של אלפים רבים של שנים (לא 150 שנה כמו במקרה של מה שאנחנו עשינו).

תמונה
מקור
בגרף רואים את הטמפרטורות מאז עידן הקרח האחרון, לא שינויים עתיקים וחריפים, אבל כאמור גם אלה הרבה פחות תלולים מהשינוי שרואים בסוף הגרף.
מצד שני, הגרף הזה כבר בן שבע שנים. התחזית העדכנית לעתיד חמורה בהרבה.

בנוסף, מטלי, החשש הוא לא שכדור הארץ ייחרב וכל היצורים החיים, עד אחרון החיידקים, ייכחדו.
החשש הוא שהציביליזציה האנושית תקרוס.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: תהיה מלחמה? (האשכול הרשמי ע"ש הסלע האדום)
הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 15:12 
סמל אישי של המשתמש
בינתיים כל שינויי האקלים והטמפ' מתאימים למודלים של המדענים שטוענים שיש התחממות גלובאלית. ואולם מדענים מהווים 98% מקהילת המדע. אז לא מבין מה הויכוח בכלל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 15:25 
אני לא מתנגד לשום דבר שאתה אומר, להיפך, מפתיע אותי שאנשים חושבים שכדור הארץ הוא מערכת יציבה, שמה שהיה הוא שיהיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 15:25 
אני לא מתנגד לשום דבר שאתה אומר, להיפך, מפתיע אותי שאנשים חושבים שכדור הארץ הוא מערכת יציבה, שמה שהיה הוא שיהיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: תהיה מלחמה? (האשכול הרשמי ע
הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 21:02 
סמל אישי של המשתמש
סומך כתב:
בינתיים כל שינויי האקלים והטמפ' מתאימים למודלים של המדענים שטוענים שיש התחממות גלובאלית. ואולם מדענים מהווים 98% מקהילת המדע. אז לא מבין מה הויכוח בכלל

אף אחד לא טוען שאין התחממות גלובלית. לנסות להציג את זה ככה זה פשוט לשקר ולבצע מניפולציות זולות.

הדיון הנושא ההתחממות הגלובלית הוא הרבה יותר ממה שמציגים לכם.

1. ראשית צריכים לבחון את המקור להתחממות הגלובלית. האם זה דו תחמוצת הפחמן? האם זה קרינה סולארית כתוצאה מהתפוצצויות בשמש? האם זה תולדה של שחרור גז מתאן מפעילות געשית בכדור הארץ?
למייטב ידעתי המחקרים מראים קורולציה הרבה יותר טובה של עליית הטמפרטורה כתוצאה מקרינה סולארית מאשר מודלים אחרים. האמת היא שהמודלים האחרים תמיד מראים על עליה של אחד מהגורמים לאחר התפרצות שמש ולכן ההסבר שזה הגורם לעליה בטפרטורה והטריגר לפחות מבחינתי הרבה יותר מתקבל על הדעת. מה גם שגם הגרפים המפורסמים שמראים קורולציה בין עליה בריחוז די תחמוצת הפחמן ועליה בטפרטורות לפעמים מראים כי העליה בטמפרטורה קדמה לעליה בדו דחמוצת הפחמן. והאמת היא שיש לזה הסבר מדעי הרבה יותר פשוט ועם הרבה פחות סתירות.

2. גם אם מתיחסים לעליה בדו תחמיצת הפחמן כגורם לעליה בטמפרטורה יש לא מעט בעיות במודלים. ראשית הטמפרטורה עלתה פחות מהתחזיות הכי אופטימיות. שנית גזי החממה כמו שהם גורמים לחום להישאר באטמוספירה הם גם מינעים מהקרינה הסולארית להגיע לכדור הארץ. מאחר וכך לגזי החממה יש בעצם השפעה לשני הכיוונים ואין לידיעתי קביעה מדעית איפה ההשפעה גדולה יותר.

3. כל זה לא קשור לרגע שמאז המהפכה התעשייתית אנחנו משחררים הרבה יותר דו תחמוצת הפחמן לאטמוספירה. הדבר מביא לריכוז גבוה יותר שלו בים ובכך לשינוי המאזן הכימי במים ולהריסת שוניות האלמוגים וסביבות אקולוגיות שלמות. בנוסף זה פוגע באיכות החיים שלנו ועוד אי אלו דברים, לכן ברור שצריך להימנע כמה שאפשר מפליטת גזי החממה.

4. הרבה מהדיבור על זה הוא לצורך המחשה לציבור הרחב ולכן לא יורדים באמת לפרטים. אלא מציגים משהו מאוד מופשט גם אם הוא שיקרי בחלקו. למשל הרבה מציגים את הפשרת הקרחונים כמקור לעליית פני הים וחשש להצפות של אזורים נרחביםת בפועל זה שקר גס. לא רק שמים תופסים פחות נפח מקרח ( האנומליה של המים) ולכן התופעם הזאת הרבה פחות משמעותית ממה שניתן לחשוב הגורם שבאמת משפיע הוא שינוי נפח המים כתלות בטמפרטורה, הרי כבר ביסודי למדו אותנו שגז תופס יותר נפח מנוזל, ולכן ככל שנחמם יותר את הנוזל לכיוון עמרטורת האידוי כך הוא יתפוס יותר נפח.

אם מישהו רוצה לקרוא על זה עוד אני ממליץ על ניר שביב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 21:31 
סמל אישי של המשתמש
אם מישהו רוצה לקרוא על זה אני מציע לפנות ל99% ממומחי האקלים בעולם. ולא לניר שביב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 דצמבר 2019, 22:07 
סמל אישי של המשתמש
el dudernio כתב:
סומך כתב:

אף אחד לא טוען שאין התחממות גלובלית. לנסות להציג את זה ככה זה פשוט לשקר ולבצע מניפולציות זולות.

1. ראשית צריכים לבחון את המקור להתחממות הגלובלית. האם זה דו תחמוצת הפחמן? האם זה קרינה סולארית כתוצאה מהתפוצצויות בשמש? האם זה תולדה של שחרור גז מתאן מפעילות געשית בכדור הארץ?
למייטב ידעתי המחקרים מראים קורולציה הרבה יותר טובה של עליית הטמפרטורה כתוצאה מקרינה סולארית מאשר מודלים אחרים. האמת היא שהמודלים האחרים תמיד מראים על עליה של אחד מהגורמים לאחר התפרצות שמש ולכן ההסבר שזה הגורם לעליה בטפרטורה והטריגר לפחות מבחינתי הרבה יותר מתקבל על הדעת. מה גם שגם הגרפים המפורסמים שמראים קורולציה בין עליה בריחוז די תחמוצת הפחמן ועליה בטפרטורות לפעמים מראים כי העליה בטמפרטורה קדמה לעליה בדו דחמוצת הפחמן. והאמת היא שיש לזה הסבר מדעי הרבה יותר פשוט ועם הרבה פחות סתירות.

2. גם אם מתיחסים לעליה בדו תחמיצת הפחמן כגורם לעליה בטמפרטורה יש לא מעט בעיות במודלים. ראשית הטמפרטורה עלתה פחות מהתחזיות הכי אופטימיות. שנית גזי החממה כמו שהם גורמים לחום להישאר באטמוספירה הם גם מינעים מהקרינה הסולארית להגיע לכדור הארץ. מאחר וכך לגזי החממה יש בעצם השפעה לשני הכיוונים ואין לידיעתי קביעה מדעית איפה ההשפעה גדולה יותר.

1. אתה טוען שרמת הפעילות של השמש עלתה בצורה דרסטית ב-150 השנים האחרונות? אפשר לראות בדל של אסמכתא לטענה מרחיקת הלכת הזאת? למיטב ידיעתי אתה טועה ומטעה.
2. גזי החממה עשויים להחזיר לחלל את החלק המתאים של קרינה אינפרא-אדומה, בדיוק כמו שהם עושים לקרינה האינפרא-אדומה שמגיעה מהקרקע, אבל נחש מה? רוב הקרינה שמגיעה מהחלל ומהשמש חמה\אנרגטית הרבה יותר, וגזי החממה האלה לא רלוונטיים למידה שבה הקרינה הזאת מחממת את הקרקע (בדיוק החום שנפלט ואז מוחזר על ידי גזי החממה).

אני חושש שאתה חוטא לכל הפחות בהצגה פשטנית ושקרית בחלקה של הדברים, כמו שאומרים, ובמקרה היותר גרוע אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 08:34 
סמל אישי של המשתמש
teknoboy כתב:
el dudernio כתב:
סומך כתב:

1. אתה טוען שרמת הפעילות של השמש עלתה בצורה דרסטית ב-150 השנים האחרונות? אפשר לראות בדל של אסמכתא לטענה מרחיקת הלכת הזאת? למיטב ידיעתי אתה טועה ומטעה .
2. גזי החממה עשויים להחזיר לחלל את החלק המתאים של קרינה אינפרא-אדומה, בדיוק כמו שהם עושים לקרינה האינפרא-אדומה שמגיעה מהקרקע, אבל נחש מה? רוב הקרינה שמגיעה מהחלל ומהשמש חמה\אנרגטית הרבה יותר, וגזי החממה האלה לא רלוונטיים למידה שבה הקרינה הזאת מחממת את הקרקע (בדיוק החום שנפלט ואז מוחזר על ידי גזי החממה).

אני חושש שאתה חוטא לכל הפחות בהצגה פשטנית ושקרית בחלקה של הדברים, כמו שאומרים, ובמקרה היותר גרוע אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר.

1. 150 שנה זה משהו זניח במדע בטח כשבודקים תהליכים של מליוני שנים. בכל מקרה הטענה היא שהתפרצויות השמש הן אלו שמהוות את הטריגר המרכזי לעליית הטמפרטורה. ב"מאמר" שהבת בכלל יורדים לקרולציה של 8 שנים זה מגוכך ולא רציני. שוב אני חוזר ומציין כי יש שתי אקסיומות.
א. כדור הארץ מתחמם.
ב. עליית הדו תחמוצת הפחמן מזיקה לחיים ולסביבה.
השאלה מה והאם יש קשר בינהן.

אז אומנם נכון שאני כבר לא עוסק בזה בעשור האחרון אבל כאוקינוגרף וגאולוג יש עוד אקסיומה אחת שקשורה לנושא. ככל שהמים חמים יותר ככה הם מכילים יותר דו תחמוצת הפחמן, וככל שיש במים יותר דו תחמיצת הפחמן ככה יהיה באויר יותר דומתחמוצת הפחמן. כאשר הים היא הבאפר של כל התהליך. לפי התאוריה הרווחת של התחממות כדור הארץ שמאשימה האדם אין פתרון או סיבה למניעת ההתחממות מאחר וזה תהליך שמזין את עצמו.

2. לא אמרתי שלא. רק הצגתי שלגזי החממה ( ולעננות גבוהה שמתלווה לזה גם) יש פעולות מנוגדות בכל הנוגע להתחממות כדור הארץ. דבר שנוטים להתעלם ממנו, או פוטרים אותו בפשטנות כמו שאתה עשית (מה כמות וסוג הקרינה שנדחת? מה אמורה להיות ההשפעה של על הטמפרטורה? מה כמות וסוג הקרינה שנכלאת? מה באמת ההשפעה שלה על הטמפרטורה?) אלו תשובות שלדעתי אין. ברור גם שאני מציג את הנתונים בפשטנות אבל זה לא מונע או אמור למנוע התייחסות לדברים.

הפועל,
אני לא יודע מה זה פרופסורים לאקלים. כבןגר החוג למדעי כדןר הארץ באוניברזיטה העיברית שמעתי הכל מהכל. מי שלי נראה הכי אמין והכי מגובה בנתוניםמלא סותרים ולא התחמק ממתן תשובות לסתירות שיש בתיאוריות זה שביב. אם ישנה לאורך השנים מס"ד נתונים שמראה כי הסדר הנכון יותר של הדברים זה התפוצצות שמש -》 עליית עמפרטורה -》 עלייה בריכוז דו תחמוצת הפחמן לא הייתי פוסל את זה בטענה שמי שטוען את זה הוא סתם פרופ' לאסטרופיסיקה.

אני שוב מפמה אותכם לשתי האקסיומות הראשונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 10:59 
אדום מטלי כתב:

תודה רבה.
באופן כללי אני חושב שאנחנו קצת מלאים בחשיבות עצמית. אז יאללה, יום אחד נתפוגג מכאן וכדור הארץ יחזור לעצמו.
הטיב להגיד את זה מורינו ורבינו הרב שליט"א ג'ורג' קרלין:
https://www.youtube.com/watch?v=uHgJKrmbYfg

יש אפילו עם כתוביות בעברית מסתבר - https://www.youtube.com/watch?v=bFbmu9kRllo

רוצים באמת לזהם פחות?
1. אל תביאו ילדים.
2. אל תטוסו.
3. אל תחזיקו רכב פרטי.

כל נושא השימוש בחד פעמי זה קצת אוברייטד ביחס לדברים הנ"ל (למרות שבעקרון אני משתדל לא להשתמש).

בנתיים בואו לפחות נוציא את המיטב ונהנה מקרבות הטוויטר בין גרתה לטראמפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 11:18 
סמל אישי של המשתמש
el dudernio כתב:
teknoboy כתב:
el dudernio כתב:
סומך כתב:

1. אתה טוען שרמת הפעילות של השמש עלתה בצורה דרסטית ב-150 השנים האחרונות? אפשר לראות בדל של אסמכתא לטענה מרחיקת הלכת הזאת? למיטב ידיעתי אתה טועה ומטעה .

1. 150 שנה זה משהו זניח במדע בטח כשבודקים תהליכים של מליוני שנים. בכל מקרה הטענה היא שהתפרצויות השמש הן אלו שמהוות את הטריגר המרכזי לעליית הטמפרטורה. ב"מאמר" שהבת בכלל יורדים לקרולציה של 8 שנים זה מגוכך ולא רציני. שוב אני חוזר ומציין כי יש שתי אקסיומות.
א. כדור הארץ מתחמם.
ב. עליית הדו תחמוצת הפחמן מזיקה לחיים ולסביבה.
השאלה מה והאם יש קשר בינהן.

אז אומנם נכון שאני כבר לא עוסק בזה בעשור האחרון אבל כאוקינוגרף וגאולוג יש עוד אקסיומה אחת שקשורה לנושא. ככל שהמים חמים יותר ככה הם מכילים יותר דו תחמוצת הפחמן, וככל שיש במים יותר דו תחמיצת הפחמן ככה יהיה באויר יותר דומתחמוצת הפחמן. כאשר הים היא הבאפר של כל התהליך. לפי התאוריה הרווחת של התחממות כדור הארץ שמאשימה האדם אין פתרון או סיבה למניעת ההתחממות מאחר וזה תהליך שמזין את עצמו.

2. לא אמרתי שלא. רק הצגתי שלגזי החממה ( ולעננות גבוהה שמתלווה לזה גם) יש פעולות מנוגדות בכל הנוגע להתחממות כדור הארץ. דבר שנוטים להתעלם ממנו, או פוטרים אותו בפשטנות כמו שאתה עשית (מה כמות וסוג הקרינה שנדחת? מה אמורה להיות ההשפעה של על הטמפרטורה? מה כמות וסוג הקרינה שנכלאת? מה באמת ההשפעה שלה על הטמפרטורה?) אלו תשובות שלדעתי אין. ברור גם שאני מציג את הנתונים בפשטנות אבל זה לא מונע או אמור למנוע התייחסות לדברים.

הפועל,
אני לא יודע מה זה פרופסורים לאקלים. כבןגר החוג למדעי כדןר הארץ באוניברזיטה העיברית שמעתי הכל מהכל. מי שלי נראה הכי אמין והכי מגובה בנתוניםמלא סותרים ולא התחמק ממתן תשובות לסתירות שיש בתיאוריות זה שביב. אם ישנה לאורך השנים מס"ד נתונים שמראה כי הסדר הנכון יותר של הדברים זה התפוצצות שמש -》 עליית עמפרטורה -》 עלייה בריכוז דו תחמוצת הפחמן לא הייתי פוסל את זה בטענה שמי שטוען את זה הוא סתם פרופ' לאסטרופיסיקה.

אני שוב מפמה אותכם לשתי האקסיומות הראשונות.

1. אני רואה שאתה לא רק לא מבין במדע, גם עם קריאת גרפים אתה מתקשה.
תעיין שוב בגרף, תשים לב טוב טוב לצירים. הקו האדום הוא הטמפרטורות, הכחול הוא קרינת השמש, הכול מ-1880 ועד ימינו (פלוס מינוס).
"השאלה היא האם יש קשר ביניהן". ודאי שיש, ואתה לא מבין אותו רק כי אתה חסר מושג בתחומים הרלוונטיים.
2. כאמור, לגזי החממה אין באמת פעילות מנוגדת לאפקט החממה, והסברתי במילים פשוטות יחסית למה.
אם אתה לא מסוגל להבין הסבר פשוט, ולא מסוגל לבדוק ולברר וללמוד לבד גם אחרי שקיבלת את הבסיס ואת מילות החיפוש הרלוונטיות - יש מצב שאתה לא בדיוק האדם המתאים להרצות לנו פה על פיזיקה של דו תחמוצת הפחמן.

לגבי הקשקוש הילדותי עם השמש, אני ארחיב קצת, כי זה שאתה טועה זאת בעיה שלך, העובדה שאתה מטעה פה אנשים היא כבר חמורה.
אז ככה: השמש לא קורנת היום יותר מאשר בעבר, וזה בדוק ומדוד. בקרינת השמש יש שינוי מחזורי בן 11 שנים של עלייה וירידה (רואים אותו בבירור אם מסתכלים על הקו הדק בגרף שבלינק שהבאתי קודם).
אם מסתכלים ברזולוציה של שנה, רואים שיש עליה בטמפ' כשיש עלייה בקרינת השמש וירידה כשיש ירידה, אבל השינוי המחזורי הזה הוא לא היחיד שיש, יש גם עלייה של הטמפ' הממוצעת (כלומר של קו הבסיס). את זאת רואים בקלות אם מסתכלים על הקו האדום העבה באותו גרף. אם מסתכלים על הכחול העבה, רואים את קרינת השמש בממוצע רץ של 11 שנים, כלומר בניכוי המחזוריות המדוברת. כשמסתכלים ככה רואים שאכן יש תנודות קטנות, אבל למשל בשלושים השנה האחרונות הקרינה הממוצעת של השמש הלכה וקטנה בעוד שהטמפרטורות הלכו וגדלו.
במילים אחרות, זה קשקוש של שמישהו שזוכר במעומעם משהו שהוא קרא בילדות על כתמי שמש, אבל בגלל שהוא חש עצמו במינימום מועמד לנובל בפיזיקה, הוא בטוח שהזיכרון המעומעם שלו שווה הרבה יותר מידע בפיזיקה, שלא לדבר על דעתם של 99% מהמומחים בתחום (שאשכרה יודעים איך עובד הקטע של גז חממה, דרך אגב).
הטענה "העולם מתחמם בגלל השמש" היא באותה חבורה של "כדור הארץ שטוח ונאס"א משקרים לנו" - קשקוש ילדותי של בורים מטומטמים שלא מסוגלים להתמודד עם הבורות שלהם.
חבל שנפלת בפח של השרלטנים האלה.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 11:55 
א.ב כתב:
אדום מטלי כתב:

תודה רבה.
באופן כללי אני חושב שאנחנו קצת מלאים בחשיבות עצמית. אז יאללה, יום אחד נתפוגג מכאן וכדור הארץ יחזור לעצמו.

רוצים באמת לזהם פחות?
1. אל תביאו ילדים.
2. אל תטוסו.
3. אל תחזיקו רכב פרטי.

כל נושא השימוש בחד פעמי זה קצת אוברייטד ביחס לדברים הנ"ל (למרות שבעקרון אני משתדל לא להשתמש).

קודם כל, השאלה הפילוסופית לגבי חשיבות עצמית נחמדה ומעניינת, אבל משבר האקלים הוא מעשה ידי אדם וזה קונצנזוס מדעי. ואתה יודע, יש אנשים שהיו רוצים שהאנושות תישמר למרות כל החרא, וסתם ילדים שאשכרה הולכים עדיין לחיות עוד 70 שנה.
ולגבי הזיהום אתה צודק, למרות שהמשבר האקולוגי שפלסטיק הוא חלק מרכזי מאוד בתוכו שזור גם במשבר האקלים אז לא הייתי מפריד לגמרי בין הדברים.
מה שיותר משמעותי מלא לצרוך או לא לזהם כאנשים פרטיים זה כמובן להילחם בשיטה שאפשרה לתאגידי נפט לקבור מחקרים על המשבר במשך עשורים בשביל רווח, והיום מאפשרת למלא את ועידות האקלים בנציגים, לעשות קואופטציה למאבק הנוער ולעשות גריןווש בראבק בזמן שהם ממשיכים לחסל את העתיד של האנושות סתם כי יש להם הרבה כסף או במילים אחרות - קפיטליזם.
10% העשירים ביותר (וכן, זה כולל כנראה גם אותי ואותך) אחראיים לבערך 49% מהפליטות, ו50% העניים ביותר אחראיים ל-בערך 10%.
https://oxfamilibrary.openrepository.com/bitstream/handle/10546/582545/tb-carbon-emissions-inequality-_1;jsessionid=168495E1A8E57ECC09FB77B3D536A12C?sequence=2
הבעיה היא מערכתית ושינוי הרגלי צרכנות זה אמנם עוזר אבל בחיים לא יעשה שינוי אמיתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 12:42 
סמל אישי של המשתמש
אל דוד, אני מבין שיש לך רקע בתחום. עדיין עם כל הכבוד כשכמעט כל דו"ח מגוף מרכזי וכל כלי תקשורת אומר שמרבית המומחים בתחום לא חושבים כמו ניר שביב, וואלה -אני אקשיב להם ולא לו, עם כל הכבוד להסבה המקצועית שלו מאסטרופיזיקה.

אם הילד שלי יצטרך ייעוץ רפואי בתת תחום Y , אז אפילו אם יש לי אישית רקע ברפואה, ואפילו אם יש מומחה רפואי בתחום אחר שמתעניין בתחום Y ואומר לי לעשות טיפול כלשהו -אם 99% מהמומחים אומרים שצריך טיפול אחר, אני אקשיב להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 13:11 
100%anti beitar כתב:
א.ב כתב:
אדום מטלי כתב:

תודה רבה.

רוצים באמת לזהם פחות?
1. אל תביאו ילדים.
2. אל תטוסו.
3. אל תחזיקו רכב פרטי.

קודם כל, השאלה הפילוסופית לגבי חשיבות עצמית נחמדה ומעניינת, אבל משבר האקלים הוא מעשה ידי אדם וזה קונצנזוס מדעי. ואתה יודע, יש אנשים שהיו רוצים שהאנושות תישמר למרות כל החרא, וסתם ילדים שאשכרה הולכים עדיין לחיות עוד 70 שנה.
ולגבי הזיהום אתה צודק, למרות שהמשבר האקולוגי שפלסטיק הוא חלק מרכזי מאוד בתוכו שזור גם במשבר האקלים אז לא הייתי מפריד לגמרי בין הדברים.
מה שיותר משמעותי מלא לצרוך או לא לזהם כאנשים פרטיים זה כמובן להילחם בשיטה שאפשרה לתאגידי נפט לקבור מחקרים על המשבר במשך עשורים בשביל רווח, והיום מאפשרת למלא את ועידות האקלים בנציגים, לעשות קואופטציה למאבק הנוער ולעשות גריןווש בראבק בזמן שהם ממשיכים לחסל את העתיד של האנושות סתם כי יש להם הרבה כסף או במילים אחרות - קפיטליזם.
10% העשירים ביותר (וכן, זה כולל כנראה גם אותי ואותך) אחראיים לבערך 49% מהפליטות, ו50% העניים ביותר אחראיים ל-בערך 10%.
https://oxfamilibrary.openrepository.com/bitstream/handle/10546/582545/tb-carbon-emissions-inequality-_1;jsessionid=168495E1A8E57ECC09FB77B3D536A12C?sequence=2
הבעיה היא מערכתית ושינוי הרגלי צרכנות זה אמנם עוזר אבל בחיים לא יעשה שינוי אמיתי.

כמה כיף ונח להאשים את הקפיטליזם. מילת קסם כזו לכל הבעיות בעולם. שחיתות? קפיטליזם. עוני? קפיטליזם. זיהום? קפיטליזם.
אז מה אם שיטות הפוכות כמו בברה"מ או בסין של תקופת הרעב הגדול הובילו לאסונות ואנשים שחיו בעוני מחפיר ותת-תנאים.

אבל הקפיטליעייייזזזזזםםם!!!!1111
:LENIN: :COMMY: :CHE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 13:29 
סמל אישי של המשתמש
טכנו אני אגיד את זה פשוט.

לא קראתי משהו בילדות. יש לי תואר ראשון בנושא עם דגש של כימיה של האוקינוסים. אני חושב שמחזור דו תחמוצת החמצן ההשפעה של הטמפרטורה עליו. השפעתו על האלמוגים והאקולוגיה הימית אני יודע לא פחות ממך. מעבר לזה למדתי גם במסגרת התואר גם על ההתחממות הגלובלית וכו. אני לא יודע צה הידע שלך וכמה הוא מושפע ממאמרים ועדויות סמי מדעיות כדוגמאת אל גור ודומיו אבל קצת כבוד למי שאתה. דבר איתו לא תזיק.

עכשיו לנושא.
לא טענתי את זה מעולם. אבל אתה כל כך חסר מושג ללא יכולת קריאה שאתה בטוח שאתה בטוח שאתה יודע על מה אתה מדבר מבלי שזה יהיה נכון. בנוסף אתה זורק מונחים כמו כתמי שמש מבלי שזה יהיה קשור לנושא, אבל העיקר שאתה נשמע חכם בעיני עצמך. בנוסף אתה גם מראה שוב ( כמו בדיינים קודמים שלנו בנושאים אחרים) חוסר יכולת לקרוא את מה שאתה לא מוכן לקבל, ועוד אתה פוטר את זה בקישקוש ילדותי מבלי שבאמת תבין. ועוד מנסנ להציג האנומליה של מליוני שנים לםי מה שקורה ב 30 השנה האחרונות. האמת היא שזה מביך. לפטור דעה של פרופסור לאסטרופיזיקה בטענה של זה קשקוש ברמת כדור הארץ השטוח זה כבר עילבון לאינטלגנציה.

אין לי בעיה שאתה המון נבער וטיפש שבטוח שהאמת היא נר לרגליו אבל אל תדרוש מכולם להיות כמותך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 13:32 
סמל אישי של המשתמש
הפועל כתב:
אל דוד, אני מבין שיש לך רקע בתחום. עדיין עם כל הכבוד כשכמעט כל דו"ח מגוף מרכזי וכל כלי תקשורת אומר שמרבית המומחים בתחום לא חושבים כמו ניר שביב, וואלה -אני אקשיב להם ולא לו, עם כל הכבוד להסבה המקצועית שלו מאסטרופיזיקה.

אם הילד שלי יצטרך ייעוץ רפואי בתת תחום Y , אז אפילו אם יש לי אישית רקע ברפואה, ואפילו אם יש מומחה רפואי בתחום אחר שמתעניין בתחום Y ואומר לי לעשות טיפול כלשהו -אם 99% מהמומחים אומרים שצריך טיפול אחר, אני אקשיב להם.

זה לא סותר.
גם ניר שביב וגם מדענים וחוקרים אחרים שלא תומכים באמת המוחלטת שטכנו מציג כאן לא טוענים שכדאי וצריך להמשיך עם פליטת דו תחמוצת הפחמן וכו' הם טוענים בדיוק כמוך וכמו שאר המדענים שצריך להמעיט ושזה מזיק. הם רק לא מאשימים בזה את ההתחממות הגלובלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 14:21 
סמל אישי של המשתמש
אתה אומר שזה סתם מקרה שההתחממות באה יד ביד עם עלייה בריכוז הפחמן הדו חמצני? (גם ב-150 השנים האחרונות וגם לאורך מיליארדי שנות היסטוריה גאולוגית)
ובמקום זה ההסבר הוא שינויים שרק אתה שמעת עליהם בקרינת השמש?
אני באמת לא מבין מה אתה מנסה להגיד.

דרך אגב, אל דוד, אם אתה רוצה שיבינו אותך, רצוי שהמשפט היחיד בהודעה שלך שמתייחס לנושא הדיון (קרי, הקשר בין CO2 לבין הטמפ') ייראה קצת פחות כמו תוצר של רשת נוירונים כושלת מהמשפט שכתבת ("אני חושב שמחזור דו תחמוצת החמצן ההשפעה של הטמפרטורה עליו.")

ואם אתה לא יודע - המחזוריות שדיברת עליה בקרינת השמש מקושרת למחזוריות הזהה של כתמי השמש. זו גם הסיבה שהחלפתי לרגע בטעות בין שתי התופעות.

עריכה: למרות בקשתי, ואף שהצגתי נתונים הפוכים, טרם סיפקת סימוכין לקביעה שלך בדבר שינויים בקרינת השמש. (אם אני מבין נכון, טענת שזאת הסיבה להתחממות. אני מסייג כי אני באמת מתקשה להבין את מה שאתה כותב)

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 14:25 
א.ב כתב:
100%anti beitar כתב:
א.ב כתב:
אדום מטלי כתב:

תודה רבה.

רוצים באמת לזהם פחות?
1. אל תביאו ילדים.
2. אל תטוסו.
3. אל תחזיקו רכב פרטי.

כמה כיף ונח להאשים את הקפיטליזם. מילת קסם כזו לכל הבעיות בעולם. שחיתות? קפיטליזם. עוני? קפיטליזם. זיהום? קפיטליזם.
אז מה אם שיטות הפוכות כמו בברה"מ או בסין של תקופת הרעב הגדול הובילו לאסונות ואנשים שחיו בעוני מחפיר ותת-תנאים.

אבל הקפיטליעייייזזזזזםםם!!!!1111
:LENIN: :COMMY: :CHE:

חחחחחחחחחחחחח כן זה ממש קונצנזוס שקפיטליזם זה הבעיה ולא להפך. ושלנין מהאימוג'י וכל החברים האוטוריטריים שלו יישרפו בגיהנום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 דצמבר 2019, 14:31 
סמל אישי של המשתמש
el dudernio כתב:
עכשיו לנושא.
1. לא טענתי את זה מעולם. אבל אתה כל כך חסר מושג ללא יכולת קריאה שאתה בטוח שאתה בטוח שאתה יודע על מה אתה מדבר מבלי שזה יהיה נכון.
2. בנוסף אתה זורק מונחים כמו כתמי שמש מבלי שזה יהיה קשור לנושא, אבל העיקר שאתה נשמע חכם בעיני עצמך.
3. בנוסף אתה גם מראה שוב ( כמו בדיינים קודמים שלנו בנושאים אחרים) חוסר יכולת לקרוא את מה שאתה לא מוכן לקבל, ועוד אתה פוטר את זה בקישקוש ילדותי מבלי שבאמת תבין.
4. ועוד מנסנ להציג האנומליה של מליוני שנים לםי מה שקורה ב 30 השנה האחרונות.
5. האמת היא שזה מביך. לפטור דעה של פרופסור לאסטרופיזיקה בטענה של זה קשקוש ברמת כדור הארץ השטוח זה כבר עילבון לאינטלגנציה.

טוב, בסוף לא התאפקתי, אז הגבתי לחלק ה"ענייני" בהודעה שלך. (למרבה הצער, רק הסעיף הרביעי במספור שלי הוא באמת ענייני, אבל נתתי לך את הכבוד של להתייחס גם לשאר)
1. כאמור, אני לא מצליח להבין את מה שאתה כותב, ולא בגללי.
2. עוד אד הומינם (גם את זה הסברתי קודם)
3. עוד אד הומינם, כבר 3 מתוך 3, בהודעה שנפתחה ב"ועכשיו לנושא"
4. האנומליה היא העלייה יוצאת הדופן בטמפרטורת העולם ובריכוז גזי החממה ב-150 השנים האחרונות. היא אנומליה לעומת הרקע של מיליוני השנים האחרונות, ואכן התקופה האחרונה שונה מהן. לכן ראוי לבדוק מה השתנה בה, ולחפש שם את ההסבר. מה אתה מציע אחרת?
את המספר "שלושים שנה" אני לא יודע מאיפה הבאת. הבאתי לך גרף של הנתונים הרלוונטיים ב-139 השנים האחרונות (התחילו למדוד ב-1880).
5. גם כשל של היתלות בסמכות (זה שיש לו תואר לא אומר שהוא צודק) וגם כשל של אי הבנה שהתחום (אסטרופיזיקה) הוא לא בדיוק שיא הרלוונטיות.

ציטוט:
1. לא אמרתי שלא. רק הצגתי שלגזי החממה ( ולעננות גבוהה שמתלווה לזה גם) יש פעולות מנוגדות בכל הנוגע להתחממות כדור הארץ.
2. דבר שנוטים להתעלם ממנו, או פוטרים אותו בפשטנות כמו שאתה עשית
3. (מה כמות וסוג הקרינה שנדחת? מה אמורה להיות ההשפעה של על הטמפרטורה? מה כמות וסוג הקרינה שנכלאת? מה באמת ההשפעה שלה על הטמפרטורה?)
4. אלו תשובות שלדעתי אין. ברור גם שאני מציג את הנתונים בפשטנות אבל זה לא מונע או אמור למנוע התייחסות לדברים.

1. יש, אבל היות ורק אחוז קטן יחסית מהקרינה שמגיעה מהשמש הוא IR, ואילו אחוז גדול יותר מהקרינה שקורנת מפני כדור הארץ הוא IR (כי הטמפ' של כדוה"א נמוכה יותר), יוצא שגזי החממה רלוונטיים יותר למקרה של הקרינה שהיתה אמורה להיפלט מאשר לקרינה שהיתה אמורה לחדור מבחוץ. (אני לא מומחה, אז אני לא יודע אם זה אותו מנגנון בכל גזי החממה, אבל זה המנגנון ב-CO2, הוא בולע פוטונים באורך גל של IR ופולט אותם בכיוון אקראי)
ובקטנה, אם כבר אנחנו מדקדקים - העננים לא רק מתלווים לגזי החממה, הם (כלומר אדי מים) הם גז חממה חשוב מאוד.
2 + 4. יפה, אתה מתחיל בלהאשים אותי בפשטנות (אף שסיפקתי הסבר לכל טענה, כלומר האשמת שווא) ואז מסיים בדרישה שיתייחסו אליך כאילו שלא דיברת בפשטנות אף שאתה מצהיר שזה מה שעשית.
3. ראשית זה שאתה לא יודע את התשובות, לא אומר שאין אותן, רק שאתה לא יודע אותן.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 3225 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: