תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 10 מאי 2024, 19:43

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2305 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 77  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: אינתיפאדת היחידים
הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 16:58 
כי זה מרגיש שלא חיפשת את הנקודה אלא רק להראות לי מה זה.
בתכלס הרי ברור שטקנובוי צודק בעניין הזה שהבחירה להתגורר במקום זה או אחר אינה חייבת להישען על ערכים אידאולוגיים או דתיים או כלכליים והם אכן כדבריכם יכולים להיות גם משפחתיים וחברתיים. למעשה גם סיבה כמו "בחו"ל אין לי גישה קלה למשחקי הפועל" או אפילו "רק פה מוכרים את החמצוצים שאני אוהב והחומוס בחו"ל בכלל חרא" היא עשויה להיות סיבה לגיטימית כי מי אני שאחליט מה היא סיבה לגיטימית ומה לא. אז נכון שלקחתי את זה למקום האישי וזה מוריד את הדיון למקום שהוא נוח יותר להתמודד איתו בדיון, אבל אני מקווה שברור גם לכם שזה לא העניין. העניין הוא שכל הציונות כשהיא נעדרת יהדות ואמונה בדבר שייכות הארץ לנו מתוקף צו אלוהי כפי שבא לידי ביטוי בתורה, וכפי שנכתב גם במגילת העצמאות, היא ריקה ממהות, ואפשר לנסות למלא אותה בשפה, נוסטלגיות ילדות, הוואי ישראלי, כדורגל או אוכל וכו וכו אבל זה עדיין לא מסביר מדוע לו הייתה באפשרותנו להכריז על סוף לתנועה הציונית ולהעביר מכאן את כל המכונים "יהודים" לקנדה או אוסטרליה ולסגת מפלסטין הכבושה באופן שיחסוך בחיי אדם משני הצדדים במאה שנים הקרובות לא נעשה זאת אלא נבחר למרות הכל, להקריב כל מה שצריך ולהישאר.

טקנובוי כתב: "אני אוהב את ישראל".
אני מעריך את זה ואוהב את זה מאוד
ומבחינתי כל הדיון היה שווה בשביל זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 17:14 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
1. כי זה מרגיש שלא חיפשת את הנקודה אלא רק להראות לי מה זה.
2. בתכלס הרי ברור שטקנובוי צודק בעניין הזה שהבחירה להתגורר במקום זה או אחר אינה חייבת להישען על ערכים אידאולוגיים או דתיים או כלכליים והם אכן כדבריכם יכולים להיות גם משפחתיים וחברתיים. למעשה גם סיבה כמו "בחו"ל אין לי גישה קלה למשחקי הפועל" או אפילו "רק פה מוכרים את החמצוצים שאני אוהב והחומוס בחו"ל בכלל חרא" היא עשויה להיות סיבה לגיטימית כי מי אני שאחליט מה היא סיבה לגיטימית ומה לא.
3. אז נכון שלקחתי את זה למקום האישי וזה מוריד את הדיון למקום שהוא נוח יותר להתמודד איתו בדיון, אבל אני מקווה שברור גם לכם שזה לא העניין.
4. העניין הוא שכל הציונות כשהיא נעדרת יהדות ואמונה בדבר שייכות הארץ לנו מתוקף צו אלוהי כפי שבא לידי ביטוי בתורה, וכפי שנכתב גם במגילת העצמאות, היא ריקה ממהות, ואפשר לנסות למלא אותה בשפה, נוסטלגיות ילדות, הוואי ישראלי, כדורגל או אוכל וכו וכו אבל זה עדיין לא מסביר מדוע לו הייתה באפשרותנו להכריז על סוף לתנועה הציונית ולהעביר מכאן את כל המכונים "יהודים" לקנדה או אוסטרליה ולסגת מפלסטין הכבושה באופן שיחסוך בחיי אדם משני הצדדים במאה שנים הקרובות לא נעשה זאת אלא נבחר למרות הכל, להקריב כל מה שצריך ולהישאר.

5. טקנובוי כתב: "אני אוהב את ישראל".

1. לא נורא, אני סולח לך על אי ההבנה (אם כי חבל לי לפספס את ההזדמנות להאשים אותך בסילוף :SMOKE: ).
2. נכון.
3. נכון.
4. לפני רגע (סעיף 2) הסכמת איתי שכל מה שכתבת פה לא נכון.
5. תמיד חשבתי שזה ברור מאליו.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: Re:
הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 17:19 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
סומך כתב:
אבל אין אלוהים

אז חלאס, בוא נלך מפה למקום קצת פחות לח ודביק עם פחות מלחמות על איזה פיסת קרקע לא אטרקטיבית, פחות שחיתות, ועם דירות ומכוניות קצת יותר זולות
מה לנו ולמלחמות הדת השבטיות האלה שמתבססות על יצור מומצא ופיקטיבי? אנחנו משלמים על זה בדם ובכסף ובאיכות חיינו הקצרים ממילא

זאת כל הבעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 17:38 
בקיצור, טוב שיש לך את בלומפילד ביפו וחומוס ערבי על יד שמכין לך סעיד שאח של סבא שלו, מחמוד, נאלץ לעזוב את הבית כי סבא שלך החליט שבא לו לקחת סיפור אגדה היתולי מומצא וליישם אותו במציאות דווקא פה ועל חשבונו. תן בניגוב ותסביר לו תוך כדי שאתה טיפה מצטער אבל כבר התרגלת והתחברת לשכונה ואם הוא יתקומם הבן החמוש שלך מגולני כבר יטפל בו בכוח. ושיביא עוד חמוצים. פשוט גועל נפש. פתאום אני מבין למה אתם מדברים על כיבוש וגזילה מאחר כל הזמן. זה בדיוק מה שאתם עושים כדי להמשיך בשגרת חייכם מטעמים אגואיסטיים לחלוטין.

נערך לאחרונה על ידי קומוניסים בתאריך 01 ספטמבר 2016, 17:40, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 17:39 
Officer Barbrady כתב:
Noam כתב:
אפתח בהתנצלות על כך שאיני מאמין שאלוהים נתן לנו את הארץ באופן נצחי ובלעדי, או שיש לנו (מי זה "לנו", בעצם?) זכות לגזול זכויות וחופש מאחרים (אפילו שבעצם הם אלו שגוזלים את החופש שלנו, כי לפני 2000 שנה המדינה הייתה שלנו והארץ הובטחה לנו באופן בלעדי ונצחי).
כעת, אשאל שאלה פרקטית
ברור לי, לך ולכולם שאף אחד מהצד השני לא הולך להבין פתאום שאלוהים נתן לנו* את הארץ באופן נצחי ובלעדי, להניח את הנשק ולחיות כאן בתנאים שאנחנו הולכים להכתיב. ז"א שהמצב בו לנצח נחיה על חרבנו הוא מצב סביר בעיניך?

*אני ממשיך להשתמש בטרמינולוגיה כמו "לנו" או "אנחנו" למרות שאני לא לגמרי מבין במי מדובר.

נחיה על חרבנו עד שהמוסלמים באיו"ש ועזה יעברו תהליך הומוניזציה וליברליזציה\מערבזציה. תראה, הערבים הישראלים נלחמו בנו בקום המדינה, היום הם ליברלים (יחסית) והומניים, ויודעים שלום אמיתי מה הוא. כשהפשלתינאים יעברו את התהליך שעברו אחיהם הישראליים, יהיה שלום.

אני לא יודע מה אתה רואה בעינייך כשאתה מדבר על ליברליזציה (במיוחד שכשאני קראתי לך ליברל התייחסת לזה בתור קללה), אבל אני חושב שהתבוננות קלה על המציאות מראה שקורה תהליך בדיוק הפוך. הפלסטינים לא עוברים תהליך של "מערביזציה" כמו שהציונות עוברת תהליך של "טרוריזציה".
כמו כן, הפעם שעברה ששמעתי את הטיעון הפטרנליסטי והאנטי-ליברלי הזה היה מאנשים שתומכים בהפשטת נשים מבורקיני בצרפת. אני מאמין שאותם אנשים לא מתעניינים אם מדובר בבורקה או שביס, ככה שהייתי במקומך בוחר את החברים שלי קצת יותר בקפדנות.

בעניין העיקרי, הדיון הגיע לאזור מאוד בעייתי. יסלחו לי סומך והמתקרא נחמד, אבל קצת הזוי בעיניי שאתם משתפים עם זה פעולה.
אם אני מבין נכון, אז סוכם שכל מי שלא רוצה לנצח לחיות על חרב בשם התנ"ך אמור לעזוב את הארץ ולשבת בסן פרנסיסקו על המים ומתנהל דיון על הסיבות הטכניות של למה זה לא קורה.
אז *ברייקינג ניוז*, לאף "עם" ולאף דת אין כאן בעלות על המדינה. המדינה הזאת שייכת לכל מי שגר בה. לאלה שמאמינים, לאלה שלא מאמינים, לערבים (לא עלינו) ולכל מי שנולד בה, והיא שייכת לכל אחד מהם במידה שווה.
אני מאוד מכבד את מי שמאמין באלוהים, יעידו על כך לדעתי שאר חברי הפורום, אבל מי שחושב שבשם אמונה כלשהי שלו הוא בעל הבית, יכול לבצע כל עוולה שהוא רוצה בשם הבעלות על האדמה, ולהחליט בשבילי איפה אני אמור לחיות ואיפה לא, מוזמן ללכת להזדיין.
כולנו נולדנו במדינה הזאת, פה גדלנו, וזה הבית של כל אחד מאיתנו. מאז ומעולם לציונות היו את הבעיות שלה, לאחרונה היא תפסה כיוון רצחני והרסני שאנחנו למרבה הצער רואים נציגות שלו פה בדיון הזה.
לכן יש להילחם למען עתיד נורמלי למדינה, כזה שלא כולל את הרעיון של לחיות על החרב לנצח.
ומי שטוען שזאת המציאות וקובע שהבית שלי הוא לא פה אלא בברלין או בסן פרנסיסקו יכול לעשות מאתיים פעם מוצץ לפני שהוא מחליט בשבילי דברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 17:40 
סמל אישי של המשתמש
נועם אגרסיבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 17:42 
נעם.
בפעם המיליון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 17:44 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
בקיצור, טוב שיש לך את בלומפילד ביפו וחומוס ערבי על יד שמכין לך סעיד שאח של סבא שלו, מחמוד, נאלץ לעזוב את הבית כי סבא שלך החליט שבא לו לקחת סיפור אגדה היתולי מומצא וליישם אותו במציאות דווקא פה ועל חשבונו. תן בניגוב ותסביר לו תוך כדי שאתה טיפה מצטער אבל כבר התרגלת והתחברת לשכונה ואם הוא יתקומם הבן החמוש שלך מגולני כבר יטפל בו בכוח. ושיביא עוד חמוצים. פשוט גועל נפש. פתאום אני מבין למה אתם מדברים על כיבוש וגזילה מאחר כל הזמן. זה בדיוק מה שאתם עושים כדי להמשיך בשגרת חייכם מטעמים אגואיסטיים לחלוטין.

זאת תגובה אליי?
כי התיאור הזה כבר מזמן לא קשור לחיים שלי.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 19:08 
סמל אישי של המשתמש
Noam כתב:
Officer Barbrady כתב:
Noam כתב:
אפתח בהתנצלות על כך שאיני מאמין שאלוהים נתן לנו את הארץ באופן נצחי ובלעדי, או שיש לנו (מי זה "לנו", בעצם?) זכות לגזול זכויות וחופש מאחרים (אפילו שבעצם הם אלו שגוזלים את החופש שלנו, כי לפני 2000 שנה המדינה הייתה שלנו והארץ הובטחה לנו באופן בלעדי ונצחי).
כעת, אשאל שאלה פרקטית
ברור לי, לך ולכולם שאף אחד מהצד השני לא הולך להבין פתאום שאלוהים נתן לנו* את הארץ באופן נצחי ובלעדי, להניח את הנשק ולחיות כאן בתנאים שאנחנו הולכים להכתיב. ז"א שהמצב בו לנצח נחיה על חרבנו הוא מצב סביר בעיניך?

*אני ממשיך להשתמש בטרמינולוגיה כמו "לנו" או "אנחנו" למרות שאני לא לגמרי מבין במי מדובר.

נחיה על חרבנו עד שהמוסלמים באיו"ש ועזה יעברו תהליך הומוניזציה וליברליזציה\מערבזציה. תראה, הערבים הישראלים נלחמו בנו בקום המדינה, היום הם ליברלים (יחסית) והומניים, ויודעים שלום אמיתי מה הוא. כשהפשלתינאים יעברו את התהליך שעברו אחיהם הישראליים, יהיה שלום.

אני לא יודע מה אתה רואה בעינייך כשאתה מדבר על ליברליזציה (במיוחד שכשאני קראתי לך ליברל התייחסת לזה בתור קללה), אבל אני חושב שהתבוננות קלה על המציאות מראה שקורה תהליך בדיוק הפוך. הפלסטינים לא עוברים תהליך של "מערביזציה" כמו שהציונות עוברת תהליך של "טרוריזציה".
כמו כן, הפעם שעברה ששמעתי את הטיעון הפטרנליסטי והאנטי-ליברלי הזה היה מאנשים שתומכים בהפשטת נשים מבורקיני בצרפת. אני מאמין שאותם אנשים לא מתעניינים אם מדובר בבורקה או שביס, ככה שהייתי במקומך בוחר את החברים שלי קצת יותר בקפדנות.

בעניין העיקרי, הדיון הגיע לאזור מאוד בעייתי. יסלחו לי סומך והמתקרא נחמד, אבל קצת הזוי בעיניי שאתם משתפים עם זה פעולה.
אם אני מבין נכון, אז סוכם שכל מי שלא רוצה לנצח לחיות על חרב בשם התנ"ך אמור לעזוב את הארץ ולשבת בסן פרנסיסקו על המים ומתנהל דיון על הסיבות הטכניות של למה זה לא קורה.
אז *ברייקינג ניוז*, לאף "עם" ולאף דת אין כאן בעלות על המדינה. המדינה הזאת שייכת לכל מי שגר בה. לאלה שמאמינים, לאלה שלא מאמינים, לערבים (לא עלינו) ולכל מי שנולד בה, והיא שייכת לכל אחד מהם במידה שווה.
אני מאוד מכבד את מי שמאמין באלוהים, יעידו על כך לדעתי שאר חברי הפורום, אבל מי שחושב שבשם אמונה כלשהי שלו הוא בעל הבית, יכול לבצע כל עוולה שהוא רוצה בשם הבעלות על האדמה, ולהחליט בשבילי איפה אני אמור לחיות ואיפה לא, מוזמן ללכת להזדיין.
כולנו נולדנו במדינה הזאת, פה גדלנו, וזה הבית של כל אחד מאיתנו. מאז ומעולם לציונות היו את הבעיות שלה, לאחרונה היא תפסה כיוון רצחני והרסני שאנחנו למרבה הצער רואים נציגות שלו פה בדיון הזה.
לכן יש להילחם למען עתיד נורמלי למדינה, כזה שלא כולל את הרעיון של לחיות על החרב לנצח.
ומי שטוען שזאת המציאות וקובע שהבית שלי הוא לא פה אלא בברלין או בסן פרנסיסקו יכול לעשות מאתיים פעם מוצץ לפני שהוא מחליט בשבילי דברים.

כשאני מדבר על ליברליזציה חיובית בקרב מוסלמים, אני מדבר בעיקר על זניחת התרבות האלימה (נגד לא מוסלמים, נגד נשים, נגד ילדים).
אני מצטער להגיד לך, אבל היהודים הם לא הגורם האלים כאן. אנחנו יודעים לחיות בשלום- אנחנו חיים בשלום עם עצמנו (כל הימין-שמאל , דתיים-חילונים, אלה סכסוכים של חברה מערבית ונטולים אלימות אמיתית), עם השכנים המתונים שלנו, עם העולם המערבי. כדי שאני לא אחיה על החרב, אני צריך שהמוסלמים יורידו את החרב. הם לא מוכנים להוריד אותו, לא כשהיא מכוונת אלינו ולא כשהיא מכוונת כלפי עצמם.
המדינה, אגב, לא שייכת לערבים כמו שהיא שייכת לי. היא שייכת לי יותר, לא בגלל שהקב"ה הבטיח לי (הארץ שייכת לו), אלא בגלל שאני (היהודים) הקמתי פיזית את המדינה. אני מפתח בה כלכלה מערבית, חברה דמוקרטית, שלטון בריא, מדינה מתפקדת. כשהם יקימו את פלשתין, היא תהיה שלהם על כל הנגזר מכך- הכלכלה , התשתיות, הפשע, השחיתות, האלימות.

"לא יעלה בדעתך לומר כי יראת ה' היא מעלה באדם ומי שאין בו יראת ה' הוא גם כן אדם, אלא שחסר לו מעלה... על זה בא הכתוב להשמיענו שאינו כן, כי מי שאין בו יראת שמים אינו אדם כלל, רק בעל חיים." הגאון ר׳ אלחנן וסרמן הי"ד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 19:21 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
כי זה מרגיש שלא חיפשת את הנקודה אלא רק להראות לי מה זה.
בתכלס הרי ברור שטקנובוי צודק בעניין הזה שהבחירה להתגורר במקום זה או אחר אינה חייבת להישען על ערכים אידאולוגיים או דתיים או כלכליים והם אכן כדבריכם יכולים להיות גם משפחתיים וחברתיים. למעשה גם סיבה כמו "בחו"ל אין לי גישה קלה למשחקי הפועל" או אפילו "רק פה מוכרים את החמצוצים שאני אוהב והחומוס בחו"ל בכלל חרא" היא עשויה להיות סיבה לגיטימית כי מי אני שאחליט מה היא סיבה לגיטימית ומה לא. אז נכון שלקחתי את זה למקום האישי וזה מוריד את הדיון למקום שהוא נוח יותר להתמודד איתו בדיון, אבל אני מקווה שברור גם לכם שזה לא העניין. העניין הוא שכל הציונות כשהיא נעדרת יהדות ואמונה בדבר שייכות הארץ לנו מתוקף צו אלוהי כפי שבא לידי ביטוי בתורה, וכפי שנכתב גם במגילת העצמאות, היא ריקה ממהות, ואפשר לנסות למלא אותה בשפה, נוסטלגיות ילדות, הוואי ישראלי, כדורגל או אוכל וכו וכו אבל זה עדיין לא מסביר מדוע לו הייתה באפשרותנו להכריז על סוף לתנועה הציונית ולהעביר מכאן את כל המכונים "יהודים" לקנדה או אוסטרליה ולסגת מפלסטין הכבושה באופן שיחסוך בחיי אדם משני הצדדים במאה שנים הקרובות לא נעשה זאת אלא נבחר למרות הכל, להקריב כל מה שצריך ולהישאר.

טקנובוי כתב: "אני אוהב את ישראל".

אתה מתבלבל בין הצדקת הציונות, והצדקת הקיום.
אפשר, וזה לא סותר, לטעון שהציונות היתה חטא (לפחות מצד ערביי הארץ), ועדיין לדרוש לחיות פה חיים טובים ושקטים.
אתה, כנראה, כה חסר בטחון בנוגע לזכות שלך לחיות פה, שאתה מרגיש מחויב להסתמך על טיעונים על ארציים, כי אחרת כל התיבה שלך תקרוס.
זה, ידידי, עצוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 19:39 
Officer Barbrady כתב:
Noam כתב:
Officer Barbrady כתב:
Noam כתב:
כעת, אשאל שאלה פרקטית

כשאני מדבר על ליברליזציה חיובית בקרב מוסלמים, אני מדבר בעיקר על זניחת התרבות האלימה (נגד לא מוסלמים, נגד נשים, נגד ילדים).
אני מצטער להגיד לך, אבל היהודים הם לא הגורם האלים כאן. אנחנו יודעים לחיות בשלום- אנחנו חיים בשלום עם עצמנו (כל הימין-שמאל , דתיים-חילונים, אלה סכסוכים של חברה מערבית ונטולים אלימות אמיתית), עם השכנים המתונים שלנו, עם העולם המערבי. כדי שאני לא אחיה על החרב, אני צריך שהמוסלמים יורידו את החרב. הם לא מוכנים להוריד אותו, לא כשהיא מכוונת אלינו ולא כשהיא מכוונת כלפי עצמם.
המדינה, אגב, לא שייכת לערבים כמו שהיא שייכת לי. היא שייכת לי יותר, לא בגלל שהקב"ה הבטיח לי (הארץ שייכת לו), אלא בגלל שאני (היהודים) הקמתי פיזית את המדינה. אני מפתח בה כלכלה מערבית, חברה דמוקרטית, שלטון בריא, מדינה מתפקדת. כשהם יקימו את פלשתין, היא תהיה שלהם על כל הנגזר מכך- הכלכלה , התשתיות, הפשע, השחיתות, האלימות.

הגורם האלים ביותר במזרח התיכון כבר 70 שנה הוא הציונות, והוא הראשון שצריך לרסן. ברגע שתרסן אותו, כל השאר יתרסן מעצמו. איך האיסלאם מתייחס לילדים לא רלוונטי לעניין, ולצערי גם אין לי יותר מדי מה לעשות עם זה. כשאנשים מנסים לפתור את הבעיות האלה זה בדרך כלל מגיע ללהפשיט נשים בחוף הים, לכן אלה פתרונות לא טובים.
חוץ מזה, אתה מספיק חכם בשביל לדעת להבדיל בין מדינה ובין ארץ. כדי לקיים את המצווה של ליישב יהודים בארץ ישראל לא צריך מדינה ציונית, ולא צריך שום דבר. יהודים ישבו בארץ ישראל בכמויות קטנות במשך אלפי שנים, ולאף אחד לא הפריע שאין כאן מדינה. ברגע שצמח הרעיון האימפריאליסטי האווילי של הציונות (ועסקתי בנושא כבר המון המון המון פעמים) אז פתאום התחילו המושגים להתבלבל.
חוץ מזה, בוא נלך עד הסוף. את המדינה הקימו יהודי אירופה. כמו שהערבים לא שייכים כי הם סתם היו פה, הפרענקים שעלו לכאן ממדינות של ערבים אפילו לא היו כאן כשבנו את המדינה, וגם אם הם כן היו כאן אחרי אז הם היו מזכירות ומסגרים כמו סבתא שלי והאחים שלה בזמן שהסבא האשכנזי שלי היה מהנדס חשמל. מי קבע בדיוק שהמדינה שייכת להם כמו שהיא שייכת לאלה שבאמת עלו לפה ובנו אותה ועבדו בעבודות רציניות במקום לשבת ולשתות ערק? אם כבר לדרג את הבעלות על המדינה לפי התרומה לבנייתה, למה לא עד הסוף?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 19:41 
נו טוב, הכל מחדש.
הערבים הם הרעים, הם האלימים, עד שלא ישתנו נמשיך להילחם...
קצת חסר טעם, לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 19:53 
סמל אישי של המשתמש
Noam כתב:
Officer Barbrady כתב:
Noam כתב:
Officer Barbrady כתב:
Noam כתב:
כעת, אשאל שאלה פרקטית

הגורם האלים ביותר במזרח התיכון כבר 70 שנה הוא הציונות, והוא הראשון שצריך לרסן. ברגע שתרסן אותו, כל השאר יתרסן מעצמו. איך האיסלאם מתייחס לילדים לא רלוונטי לעניין, ולצערי גם אין לי יותר מדי מה לעשות עם זה. כשאנשים מנסים לפתור את הבעיות האלה זה בדרך כלל מגיע ללהפשיט נשים בחוף הים, לכן אלה פתרונות לא טובים.
חוץ מזה, אתה מספיק חכם בשביל לדעת להבדיל בין מדינה ובין ארץ. כדי לקיים את המצווה של ליישב יהודים בארץ ישראל לא צריך מדינה ציונית, ולא צריך שום דבר. יהודים ישבו בארץ ישראל בכמויות קטנות במשך אלפי שנים, ולאף אחד לא הפריע שאין כאן מדינה. ברגע שצמח הרעיון האימפריאליסטי האווילי של הציונות (ועסקתי בנושא כבר המון המון המון פעמים) אז פתאום התחילו המושגים להתבלבל.
חוץ מזה, בוא נלך עד הסוף. את המדינה הקימו יהודי אירופה. כמו שהערבים לא שייכים כי הם סתם היו פה, הפרענקים שעלו לכאן ממדינות של ערבים אפילו לא היו כאן כשבנו את המדינה, וגם אם הם כן היו כאן אחרי אז הם היו מזכירות ומסגרים כמו סבתא שלי והאחים שלה בזמן שהסבא האשכנזי שלי היה מהנדס חשמל. מי קבע בדיוק שהמדינה שייכת להם כמו שהיא שייכת לאלה שבאמת עלו לפה ובנו אותה ועבדו בעבודות רציניות במקום לשבת ולשתות ערק? אם כבר לדרג את הבעלות על המדינה לפי התרומה לבנייתה, למה לא עד הסוף?

הציונות היא הגורם האלים? איך אפשר להגיד את זה? כל ההיסטוריה פה בא"י מלמדת מי היה הגורם האלים. כל המזרח התיכון שותת דם בגלל המוסלמים. גם אירופה וארה"ב לאחרונה.
אגב, לא יודע עד כמה התעמקת בהיסטוריה יהודית בא"י, אבל הספרדים די הקימו את היישובים העבריים כאן אי שם בשלהי המאה ה-19. תקרא על חיים פרחי, משפחת שלוש, יוסף מויאל, אמזלג, משפחת אבולעפיה וכו'.

"לא יעלה בדעתך לומר כי יראת ה' היא מעלה באדם ומי שאין בו יראת ה' הוא גם כן אדם, אלא שחסר לו מעלה... על זה בא הכתוב להשמיענו שאינו כן, כי מי שאין בו יראת שמים אינו אדם כלל, רק בעל חיים." הגאון ר׳ אלחנן וסרמן הי"ד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 19:59 
אל תגלוש החוצה, כי זה לא קשור. כמו שדאע"ש הורג מאות אלפים בעיראק, גם ארה"ב הרבה מאות אלפים בעיראק. כמו שאסד עושה שואה בסוריה, ככה היטלר עשה שואה באירופה. מכאן אתה מבין את הקונספט (אני מקווה..)
לגבי ההיסטוריה בארץ ישראל, אני אשמח אם תביא עובדות או מספרים שיתמכו בטענה שלך.
את החלק האחרון ברור לך שכתבתי בציניות, כן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 20:09 
סמל אישי של המשתמש
אני חושב שזה הכי רלוונטי לגלוש החוצה, כי אני מדבר על המוסלמים ולא רק על הערבים הישראלים והפלשתינאים.

ציטוט:
מאורעות תרפ"ט (1929, בפי הערבים ثورة البراق, תעתיק: ה ַבת ַאל-ֻּבַראק, בתרגום לעברית: "מהפיכת אל-בוראק", שמו הערבי של הכותל) היו סדרה של פרעות אלימות ומעשי טרור מצד הערבים תושבי ארץ ישראל נגד היישוב היהודי בארץ ישראל, שהחלו ב-23 באוגוסט 1929 (י"ז באב תרפ"ט). במהלך המאורעות נרצחו 133 יהודים ו־339 נפצעו, ננטשו ונחרבו יישובים וקהילות ברחבי ארץ ישראל.

ציטוט:
פרעות תרפ"א החלו בכ"ג בניסן ה'תרפ"א (1 במאי 1921) ביפו, והתפשטו ליישובים יהודיים נוספים. המאורעות כללו מעשי רצח, אלימות, אונס, שוד וביזה ביהודים ורכושם על ידי ערבים. במהלך חמשת ימי הפרעות נרצחו 47 יהודים ונפצעו 140. לערבים היו 48 הרוגים ו-73 פצועים מירי הצבא הבריטי ומגינים יהודים על התוקפים.

ציטוט:

המרד הערבי הגדול (בערבית: ثورة فلسطين الكبرى) היה מרד מאורגן שפרץ בארץ ישראל בשנת 1936, ונמשך בהפסקות עד מרץ 1939. ביישוב היהודי כונתה התמרדות זו בשם מאורעות תרצ"ו-תרצ"ט, ובאנגלית: המרידה הערבית בפלשׂתינה (Arab revolt in Palestine 1936-1939). במהלך המרד נהרגו למעלה מ-400 יהודים, כ-200 בריטים

ציטוט:
בתחילת ימי המנדט הבריטי היו רציחות על רקע חילול כבוד המשפחה עניין רווח. אב בית דין במשפט של רוצח על רקע כבוד המשפחה אמר ש"כשבא לארץ היו משפטים כאלה מרובים ביותר כמעט שניים בכל שבוע"[22] . בשנת 1959 הרוב הגדול של מקרי הרצח בישראל היו על רקע רומנטי או של חילול כבוד המשפחה[23] .

ציטוט:
הוועד הערבי העליון החליט לדחות את החלטת החלוקה עוד לפני שהתקבלה, כדבריו של חבר הוועד, ג'מאל אל-חוסייני: "פלסטין תתמלא באש ובדם" [אם היהודים יקבלו חלק ממנה] .[דרוש מקור] אנשי הנהגת היישוב והתנועה הציונית קיבלו את תוכנית החלוקה ואף פעלו נמרצות לאישורה באו"ם, זאת על אף הסתייגויות ממנה (שבאו בעיקר מהתנועה הרוויזיוניסטית). מדינות ערב דחו את הרעיון כי פליטי השואה היהודים ייושבו מחדש בארץ, בטענה כי מדובר בבעיה פנימית של אומות אירופה, שיש לפותרה על אדמת אירופה ולא באמצעות הגירתם לארץ.

הערבים התנגדו לתוכנית החלוקה, והחלה לחימה בדרכים ובערים המעורבות והתקפות על יישובים יהודיים מבודדים. כוחות המנדט הבריטי ששלטו בארץ התרכזו בהיערכותם לפינוי ומנעו עלייה חופשית של יהודים, אסרו על הכנסת נשק, אחזקת נשק והתארגנות צבאית יהודית. כוחות המגן היהודים היו מורכבים משלושה ארגונים שפעלו בתנאי מחתרת: ההגנה, שהיה הגדול והדומיננטי והיה מזוהה עם מחנה הפועלים והיישוב העברי המאורגן בארץ ישראל, האצ"ל והלח"י שהיו ארגונים קטנים יותר והיו מזוהים עם הרוויזיוניסטים.

ואכן למחרת ההצבעה בעצרת האו"ם, ב-30 בנובמבר 1947 (י"ח כסלו תש"ח), תקפו הערבים ביריות נוסעי אוטובוס יהודי בדרכו מנתניה לירושלים סמוך לשדה התעופה לוד. שישה מנוסעי האוטובוס נהרגו ותשעה נפצעו. תקרית זו הייתה הראשונה בסדרה של התקפות ערביות על מטרות יהודיות, וניתן לראות בה את אקורד הפתיחה של מלחמת העצמאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 20:30 
מעולה :ROSE:
הבאת רצף של דוגמאות לעניין, של צד אחד מסכסוך לאומי שהיה סכסוך סימטרי. אפשר כמובן גם להביא אירועים נגדיים (טעימה: מלון המלך דוד, הטבח בדיר יאסין, שלל פיצוצים באוטובוסים ושווקים, פעילות ארגוני המחתרות). אם תרצה לקרוא לעומק על הסכסוך בתקופה הזאת, אני ממליץ בחום על הספר '1948' של בני מוריס. הוא מביא את שני הצדדים בצורה מאוד אובייקטיבית, מתייחס לעניינים הפנים-פלסטיניים בתקופה הזאת וסגר לי הרבה פינות שהיו פתוחות כשקראתי אותו. אחרי המלחמה הסכסוך הפך לא מסימטרי ללא סימטרי, ובואכה 67 הפך לשלטון טרור דה פקטו בשטחים, ולכן הגורם האלים הוא כמובן הגורם השולט.
בכל מקרה, אני שמח מאוד שהבאת דוגמאות שכולן עוזרות להראות שמדובר בסכסוך לאומי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 ספטמבר 2016, 21:38 
עכשיו ראיתי בערוץ 8 את "האיש שחיסל את האפרטהייד".

ממליץ לכל הספקנים, השמרנים, בעלי חזון "אם ניתן להם משהו הם יהרגו את כולנו" לראות את זה.
ממליץ בעצם לכולם.
האם אי פעם יהיה כאן דה-קלרק מקומי?
(אחרי זה אפשר יהיה לחזור לדיסוננס הקוגניטיבי ולהגיד ש"זה בכלל לא אותו דבר")

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2016, 00:08 
ההודעות האחרונות של נעם (ובכללי) :ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2016, 09:47 
קומוניסים כתב:
העניין הוא שכל הציונות כשהיא נעדרת יהדות ואמונה בדבר שייכות הארץ לנו מתוקף צו אלוהי כפי שבא לידי ביטוי בתורה, וכפי שנכתב גם במגילת העצמאות, היא ריקה ממהות.

הזיקה בינינו לבין שטחי ארץ ישראל ברורה.
אנא הבהר למה היא מחייבת שלטון על כל שטחי ארץ ישראל מהים עד הירדן
ואם דוד ושלמה שלא שלטו על כל שטחי ארץ ישראל (למשל אשדוד ואשקלון שהיו בשלטון פלישתי) הפרו את הצו האלוהי והיו חוטאים בעיני ה'.
בתשובתך אנא התייחס לאפשרות שדוד ושלמה הם כופרים עלובים, וביבי נתניהו והרב קוק הם בני האלוהים.

לחלופין, אם הפרת הצו האלוהי היתה נוהג מקובל בקרב ענקי העם היהודי לדורותיו, מדוע כיום ישנה חובה לקיים את הצו האלוקי לפרטיו.
תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2016, 13:56 
סמל אישי של המשתמש
20 כתב:
קומוניסים כתב:
העניין הוא שכל הציונות כשהיא נעדרת יהדות ואמונה בדבר שייכות הארץ לנו מתוקף צו אלוהי כפי שבא לידי ביטוי בתורה, וכפי שנכתב גם במגילת העצמאות, היא ריקה ממהות.

הזיקה בינינו לבין שטחי ארץ ישראל ברורה.

מה זה זיקה?
כן, רוב (אבל לא כל) היהודים, אבות אבות אבות אבות (...) אבותיהם גרו באזור שהוא היום ארץ ישראל לפני אלפי שנים, אז?
עכשיו תגיד היתה כמיהה יהודית לחזור לארץ ישראל, אבל זה היה עניין דתי וכמעט תמיד מופשט (ולראיה, אנשים שהמירו את דתם הפסיקו לכמוהה לארץ ישראל). בתכלס, במשך רוב תקופת ה"גלות", לא היתה מגבלה מעשית על הגירה לארץ ישראל, ועדיין, הרוב המוחלט של היהודים בחרו לא להגר אליה. ואם תגיד "אבל לא היתה להם את האפשרות", תסתכל על ההגירה האשכנזית מאירופה במאות ה-19 וה-20, הרוב הכמעט מוחלט של היהודים שיכלו ובחרו לעזוב את אירופה הלכו לארצות שהן לא ישראל.
וזה נכון, הציונות קבעה שלעם היהודי (שהיא אגב סירבה להגדיר בדיוק מה זה עם יהודי) יש זכות "טבעית והיסטורית" על ארץ ישראל, אבל הדבר הכי קרוב להצדקה של זה היתה הצהרת בלפור, שבוא נזכור, מדובר בהחלטה של אימפריה קולוניאלסטית שהזכות היחידה שיש לה על הקולניה הנ"ל היא שהיא כבשה אותה בכח. ואם תרצה לדבר על האו"ם ותכנית החלוקה אז סבבה, יש הרבה החלטות של האו"ם שאני רוצה לדבר עליהן, שנתחיל בסעיף 11 של החלטה 194 ונמשיך הלאה? כי אם לא, אז בוא לפחות נהיה כנים במידת המהות של לקחת חצי החלטה אחת שמתאימה למה שרצית לעשות והתעלמות מכל היתר.

אז כן, זה לא נעים לחילונים להודות בזה אולי, אבל בלי הדת, מה שיש לציונות זה בעיקר "רצינו מדינה וזה מה שמצאנו", וזה לא ממש שונה באופן מהותי מתכנית אוגנדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2016, 14:45 
סמל אישי של המשתמש
אמיר, אולי גם שווה להוסיף שרוב יהודי העולם בזו לציונות. כולל אלה שחיו בפלסטינה.
צריך לומר, הציונות היתה תנועה שולית יחסית ששאבה את האידאולוגיה שלה מהאמפריות הקולוניאליות ובעידודן. זה כל מה שזה.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2016, 14:57 
סמל אישי של המשתמש
גם הצהרת בלפור מסולפת ומעוותת עד ימינו אנו ע"י הציונות, הנוסח המדויק הינו:

"ממשלת הוד מלכותו רואה בעין יפה הקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל, ותשתדל במיטב מאמציה להקל על השגת מטרה זו, בתנאי ברור שלא ייעשה שום דבר העלול לפגוע בזכויות האזרחיות והדתיות של עדות לא יהודיות בארץ ישראל או בזכויות ובמעמד המדיני של יהודים בכל ארץ אחרת".

ברור שכוונת המשורר לא הייתה למה שהתחולל בפועל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2016, 15:12 
שמאלנים קרציות...
תנו לקומוניסים להתפתל בסתירות הלוגיות שלו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2016, 15:29 
סמל אישי של המשתמש
20 כתב:
שמאלנים קרציות...

אבל אתה מבין שמה שאתה בעצם עושה פה זה לקבל את הנארטיב של הציונות הדתית (שאני מנחש שאתה לא מסכים איתו) רק בשביל גג לסחוט ממנו הודאה ש... מה בדיוק? שדוד המלך לא הצליח לקיים את כל ההבטחה האלוהית של ברית בין הבתרים?
והעלאק סתירות הלוגיות האלו הן מה זה פשוטות לפתרון.

ואם להיות כנה, בהודעה שלך יש הרבה יותר סתירות לוגיות מההודעה של קומוניסים, שאני אולי לא מסכים עם הנחת הבסיס שלה שהבטחה אלוהית מהווה הצדקה פוליטית, אבל אני בהחלט מבין איך העמדה שלו מגיעה מההנחה הנ"ל, בטח שיותר משאני מבין איך אדם חילוני חושב שלאנשים יש זכות לגור במקום שאבות אבותיהם גרו בו לפני 2000 שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2016, 16:06 
אמיר כתב:
20 כתב:
שמאלנים קרציות...

ואם להיות כנה, בהודעה שלך יש הרבה יותר סתירות לוגיות מההודעה של קומוניסים, שאני אולי לא מסכים עם הנחת הבסיס שלה שהבטחה אלוהית מהווה הצדקה פוליטית, אבל אני בהחלט מבין איך העמדה שלו מגיעה מההנחה הנ"ל, בטח שיותר משאני מבין איך אדם חילוני חושב שלאנשים יש זכות לגור במקום שאבות אבותיהם גרו בו לפני 2000 שנה.

:ROSE: :ROSE: :ROSE:
וחבל שאי אפשר להוסיף עוד אלף פרחים.
זה תמצות בשתי שורות של כל הדיון ברעיון הציוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2016, 21:40 
עשינו את הדיון הזה כבר...
האם היה הגיון להקמת תנועה לאומית לעם היהודי? אני משוכנע שכן.
האם היא היתה יכולה להיות במקום אחר בעולם? ודאי
האם היה הגיון שהיא תהיה בארץ ישראל? היה. בגלל הקשר הדתי-תרבותי-היסטורי, כי היה כאן יישוב יהודי מתמשך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 ספטמבר 2016, 03:37 
סמל אישי של המשתמש
20 כתב:
עשינו את הדיון הזה כבר...
האם היה הגיון להקמת תנועה לאומית לעם היהודי? אני משוכנע שכן.
האם היא היתה יכולה להיות במקום אחר בעולם? ודאי
האם היה הגיון שהיא תהיה בארץ ישראל? היה. בגלל הקשר הדתי-תרבותי-היסטורי, כי היה כאן יישוב יהודי מתמשך

אתה שם לב שאתה פחות או יותר מצדיק את מה שקומוניסים אמר על הציונות הלא דתית, כן?

נ.ב.
שאני אתן לך רשימה של מדינות שהיה בהן ישוב יהודי מתמשך?
ככה בתור דוגמת טעימות, במצרים היה לך ישוב יהודי יותר רציני ויותר מתמשך ממה שהיה לך בארץ ישראל עד ראשית הציונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 ספטמבר 2016, 09:10 
אמיר כתב:
אבל בלי הדת, מה שיש לציונות זה בעיקר "רצינו מדינה וזה מה שמצאנו", וזה לא ממש שונה באופן מהותי מתכנית אוגנדה.

נכון

Noam כתב:
ומי שקובע שהבית שלי הוא לא פה אלא בברלין או בסן פרנסיסקו יכול לעשות מאתיים פעם מוצץ לפני שהוא מחליט בשבילי דברים.

נכון

קומוניסים כתב:
זה עדיין לא מסביר מדוע לו הייתה באפשרותנו להכריז על סוף לתנועה הציונית ולהעביר מכאן את כל המכונים "יהודים" לקנדה או אוסטרליה ולסגת מפלסטין הכבושה באופן שיחסוך בחיי אדם משני הצדדים במאה שנים הקרובות לא נעשה זאת אלא נבחר למרות הכל, להקריב כל מה שצריך ולהישאר.

תיאורטי ולא מעניין. ואם מישהו היה מעביר את כל המכונים "צרפתים" לקנדה ואוסטרליה, האם הם היו עושים זאת או שהיו מקריבים כל מה שצריך כדי להישאר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 03 ספטמבר 2016, 12:02 
אתה מוציא את הציטוט שלי מהקשרו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 07 ספטמבר 2016, 06:51 
סמל אישי של המשתמש
אז אתמול דוצ דיווח על נסיון דריסה בשועפט, שגרם לחיילים לירון ולהרוג את אחד הנוסעים.

לצערם, יש סרטון, ושוב התגלה עד כמה חיי הפלסטינים זולים עבור שוטרי מגב, וכמה נאות השלטון לטייח, כשאפשר.

לא דריסה ולא נעליים.
תתעוררו כבר.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2305 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 77  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 33 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: