תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 23 מאי 2024, 04:16

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 429 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  הבא

בבחירות הבאות אצביע למפלגת...
הסקר נגמר בתאריך 05 אפריל 2019, 02:35
הליכוד 0%  0%  [ 0 ]
כחול לבן 17%  17%  [ 4 ]
העבודה 26%  26%  [ 6 ]
מרצ 52%  52%  [ 12 ]
איחוד מפלגות הימין 4%  4%  [ 1 ]
הימין החדש - בנט ושקד 0%  0%  [ 0 ]
אחמד טיבי 0%  0%  [ 0 ]
בל"ד 0%  0%  [ 0 ]
זהות - פייגלין 0%  0%  [ 0 ]
אורלי לוי - גשר 0%  0%  [ 0 ]
כחלון 0%  0%  [ 0 ]
יהדות התורה 0%  0%  [ 0 ]
ש"ס 0%  0%  [ 0 ]
ליברמן 0%  0%  [ 0 ]
לאף אחד 0%  0%  [ 0 ]
לא החלטתי/לא יודע/לא אכפת 0%  0%  [ 0 ]
אחר 0%  0%  [ 0 ]
סך הכל הצבעות : 23
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בחירות 2019 - הסקר הרשמי של פורום שדים
הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 12:22 
Asafas כתב:
NARKOTIKA כתב:
זה קשקוש, כמו שיובל כתב.
אתה גר בפריפריה?

אני לא גר בפריפרייה, אבל אני ממש לא יכול להעיד על הכלל.
אתה ויובל יכולים להגדיר את זה ״קשקוש״, אבל העובדה היא שהרבה אנשים יוצאי עדות המזרח, ביניהם גם אנשים משכילים לא מוכנים לשכוח ולסלוח למפלגת מפא״י על שלוחותיה היום.

קח איזה מדגם שאתה רוצה.
בתור התחלה תעבור על 50 השמות המזרחים הראשונים בטוקבקים לכתבה פוליטית בפייסבוק. תגיד לי כמה פעמים חילצת מפא"י וכמה פעמים חילצת בוגדים/ערבים/מחבלים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 12:24 
פרימו לוי כתב:
גם בעיני זה סתם זריית חול. אצל הצעירים (נגיד 30 ומטה) שאני מכיר, חוץ ממיעוט בעלי מודעות פוליטית מפותחת לרוב האנשים אין בכלל מושג מה זה מפא"י וזה לא מעניין אותם. אנשים צעירים שמצביעים ימין עושים את זה כי הם נגד פשרה מדינית ופוחדים מערבים, וזה כי הם גדלים במערכת חינוך ציונית שבהגדרה היא גזענית ומגויסת אידיאולוגית לצד מסוים.
אני לא כל כך רואה את הקורלציה בין מזרחיים לימין. גדלתי בפריפריה אשכנזית שהיתה לא פחות ימנית וגזענית מכל סטריאוטיפ על מזרחיים.
הקורלציה קשורה בעיני יותר למסורתיות/דתיות והשקפת עולם שמרנית כסמן למידת הימניות המדינית וגזענות.

עם זה אני מסכים.
המונחים שלך לא נכונים. כלומר- אתה כן רואה את הקורלציה (זאת עובדה) אבל אתה מסיק סיבתיות אחרת. (שזה סופר לגיטימי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 12:24 
סמל אישי של המשתמש
פרימו לוי כתב:
הפועל כתב:
להפיל את זה על מערכת החינוך זאת הגזמה. שנאת ערבים ודתיות לאומנית תמיד היו פה, אבל גם היה ציבור גדול שהיה מוכן לתת צ'אנס לפשרה. קריסת אוסלו והתבססות חמאס בעקבות ההתנתקות הרבה יותר רלבנטיים לסחף ימינה של הציבור הזה (10-15 מנדטים בערך של אנשי מרכז-שמאל שעברו להצביע ימין).

אני מדבר מנקודת מבט של האנשים הצעירים סביבי, שכשאוסלו קרס רובנו היינו איפשהו בין גן חובה לבי"ס יסודי.
זה שבמערכת החינוך נחשפים רק לנרטיב הציוני, וגם בתקשורת, זה מקשה מאוד על "לצאת "שמאלני". אם כבר קורלציות, הקורלציה הכי חזקה שאני רואה אצל צעירים סביבי היא בין מחשבה ביקורתית מפותחת לבין שמאלנות, או הפוך - בין נטייה למיינסטרימיות לימניות. המיינסטרים אצל צעירים זה להיות ימני וגזען, ולדעתי, ההתבססות הזאת נובעת מ"שטיפת מוח" מתמשכת שקשורה בהחלט במערכת החינוך. לדעתי, הרבה יותר משפיע אצל מי שלא חווה את מה שאתה מדבר עליו חזק (קרי: צעירים) זה הנרטיב השולט, המסגור של התופעות, וסליחה שאני נשמע כמו מרצה לסוציולוגיה. אבל ממה שאני רואה, הרבה יותר מניתוח גיאופוליטי רציונלי שאתה מתאר, מה שמשפיע זאת העובדה שבנרטיב המרכזי מחבלים יכולים להיות רק ערבים ולא יהודים, שצה"ל הוא הצבא הכי מוסרי בעולם גם כשהוא הורג ילדים, ש1000 ילדים בעזה לא שווים ילד יהודי אחד בעוטף עזה, שאלוהים הבטיח לנו את הארץ הזאת ולערבים יש מלא מדינות ללכת אליהם בעוד שלנו יש רק אחת וכו' וכו'. הפרופגנדה הזאת אלו דברים שלומדים בתקופה המעצבת במערכת החינוך, נכנסים עמוק וכמעט ולא יוצאים יותר לעולם - גם אם המחשבה הביקורתית מתפתחת לבסוף. והם לא קשורים בהסתכלות רציונלית כלשהי וניתוחים בטחוניים כלשהם שקשורים בחמאס או באוסלו, שרוב הצעירים בכלל לא עושים.

יכול להיות שהזכרון שלי מטעה אותי, אבל אני לא זוכר שגם בדור שלי מערכת החינוך היתה מופת לחינוך ליברליזם ושיוויון. ובכלל אנשים צעירים הרבה פעמים קיצוניים בנטיות הלאומניות והשבטיות שלהם יותר מהוריהם.

אני נוטה להאמין שההשפעה המשמעותית יותר היא שהרבה פחות אנשים מבעבר גדלים להורים עם נטיה לשמאל ונכונות לפשרה. הדוגמה בשבילי היא תמיד אח של אשתי. הוא מהדור שאתה מדבר עליו. בגדול דעתו היא שצריך להכניס את הערבים לגזים (ציטוט ישיר). ההורים שלו לא קיצוניים כמוהו. הוא לגמרי מה שנקרא בן טובים, ממשפחה בורגנית קלאסית, שבעבר הרחוק היו כנראה מתלבטים בין להצביע עבודה לליכוד. היום להצביע עבודה זאת בכלל לא אופציה בשבילם. והילד שלהם הלך עוד יותר קיצוני, כי אין שום השפעה מאזנת בבית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 12:26 
סמל אישי של המשתמש
Asafas כתב:
אתה ויובל יכולים להגדיר את זה ״קשקוש״, אבל העובדה היא שהרבה אנשים יוצאי עדות המזרח, ביניהם גם אנשים משכילים לא מוכנים לשכוח ולסלוח למפלגת מפא״י על שלוחותיה היום.

לא ביניהם.בעיקר הם. ולא בכדי. המשכילים, שטרחו ללמוד את הנושא, מזהים קשר בין המעוולים המקוריים לממשיכי דרכם. אבל הם גם מודעים יותר פוליטית, וקשה לשייך אותם בהכרח לימין.
הרוב, שאינו משכיל (מימין ומשמאל אגב), נוהר אחרי הנרטיב הכללי, שהוא רדוד הרבה יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: בחירות 2019 - הסקר הרשמי של פורום שדים
הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 12:36 
NARKOTIKA כתב:
Asafas כתב:
NARKOTIKA כתב:
זה קשקוש, כמו שיובל כתב.
אתה גר בפריפריה?

קח איזה מדגם שאתה רוצה.
בתור התחלה תעבור על 50 השמות המזרחים הראשונים בטוקבקים לכתבה פוליטית בפייסבוק. תגיד לי כמה פעמים חילצת מפא"י וכמה פעמים חילצת בוגדים/ערבים/מחבלים

העובדה שהיום קל מאוד לנגן על המאבק שיש לנו עם הפלסטינאים, לא מוריד במאומה מהכעס והטינה שיש ליוצאי עדות המזרח כלפי מפא״י.
אני אלך לכיוון קיצוני- גם אם אבי גבאי יחליט שהוא יותר ימין מהליכוד, אנשים עדיין לא יבחרו במחנ״צ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 13:25 
בגלל שלא יאמינו לו ויתייגו אותו כשמאלני.
תשאל את ביבי איך מביאים קולות. מתי שמעת את הליכוד מזכירים את מפאי במסע בחירות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 13:41 
NARKOTIKA כתב:

היה את ה״מנשקי מזוזות״ ששיחק תפקיד לא קטן בבחירות הקודמות (וזה בהחלט רכב על המשקעים הישנים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 15:20 
סמל אישי של המשתמש
על פי רוב, קיימת תמימות דעים בקרב דור ראשון ושני של עולים ממדינות נחשלות שהבחירה הלא רציונלית בליכוד היא ה״פיי-דיי״ של ה״אליטות האשכנזיות״. זאת ועוד, גם במחיר של הרס עצמי במודע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 15:25 
סמל אישי של המשתמש
אגב, לא מדובר בדעה. זו עובדה מוגמרת שמגובה בנתונים סטטיסטיים ואיכותניים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 15:33 
סמל אישי של המשתמש
עובדיה כתב:
על פי רוב, קיימת תמימות דעים בקרב דור ראשון ושני של עולים ממדינות נחשלות שהבחירה הלא רציונלית בליכוד היא ה״פיי-דיי״ של ה״אליטות האשכנזיות״. זאת ועוד, גם במחיר של הרס עצמי במודע
האם עשירונים גבוהים מאזור השרון ותל אביב שמצביעים ברובם המכריע לשמאל הסוציאליסטי, שמצהיר על העלאת מיסים למכניסי משכורות גבוהות, העלאת מס החברות והחלת מס ירושה- נכללים באותה קטגוריה של מזרחים מהפריפריה שמצביעים לליכוד ש"דופק אותם" במודע?

"לא יעלה בדעתך לומר כי יראת ה' היא מעלה באדם ומי שאין בו יראת ה' הוא גם כן אדם, אלא שחסר לו מעלה... על זה בא הכתוב להשמיענו שאינו כן, כי מי שאין בו יראת שמים אינו אדם כלל, רק בעל חיים." הגאון ר׳ אלחנן וסרמן הי"ד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 15:35 
NARKOTIKA כתב:

בכל מערכת בחירות מגיע דביל תורן שעושה את העבודה בשביל הליכוד. פעם זה היה צ׳חצ׳חים, היום זה ״מנשקי הקמעות והמזוזות״.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 15:36 
סמל אישי של המשתמש
הם לא דבילים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 15:41 
סמל אישי של המשתמש
Officer Barbrady כתב:
עובדיה כתב:
האם עשירונים גבוהים מאזור השרון ותל אביב שמצביעים ברובם המכריע לשמאל הסוציאליסטי, שמצהיר על העלאת מיסים למכניסי משכורות גבוהות, העלאת מס החברות והחלת מס ירושה- נכללים באותה קטגוריה של מזרחים מהפריפריה שמצביעים לליכוד ש"דופק אותם" במודע ?

כאילו
איך אפשר לענות לך על זה ברצינות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 15:45 
סמל אישי של המשתמש
זה אשכרה כל הסיפור ב2 שורות

או שאתה גאון שהצלחת להדגים את מה שאני אומר בצורה כל כך מופשטת
או שאתה הם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 16:45 
סמל אישי של המשתמש
אופיסר, זו היתה ההודעה הכי הזויה שלך בפורום אי פעם.
אני לא חושב שתוכל להתעלות על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 17:43 
סמל אישי של המשתמש
אופיסר לא עושה בכוונה, הוא פשוט מוגבל וקצת טמבל, לא צריך לקחת ברצינות.
לפעמים יוצאות לו הודעות שנראות קוהרנטיות אבל בד"כ זה בגלל שהוא מצטט תגובות של פעילי אלטרייט שמוצאות חן בעניו, הבעיה שאז אי אפשר לנהל דיון כי כשמעלים טיעוני נגד לוקח הרבה זמן עד שהוא מקבל תשובה שהוא יכול להדביק לנו פה בחזרה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 18:12 
סמל אישי של המשתמש
עובדיה כתב:

על פי איזה מדד בדיוק מרוקו או עירק היו מדינות נחשלות אבל רומניה לא?
אני לא יודע מאיפה השורשים שלך, אבל אני הייתי בחורים שהמשפחה שלי הגיעה מהן, ואם יש לנו רציונליות, היא לא הגיעה מפיאטרה ניאמץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 20:15 
סמל אישי של המשתמש
הפועל כתב:
להפיל את זה על מערכת החינוך זאת הגזמה. שנאת ערבים ודתיות לאומנית תמיד היו פה, אבל גם היה ציבור גדול שהיה מוכן לתת צ'אנס לפשרה. קריסת אוסלו והתבססות חמאס בעקבות ההתנתקות הרבה יותר רלבנטיים לסחף ימינה של הציבור הזה (10-15 מנדטים בערך של אנשי מרכז-שמאל שעברו להצביע ימין).

הטריק הכי ישן שימנים בכל העולם עושים זה למצוא ציבור דפוק, אבל במקום לעזור לו, כי זה עולה כסף ולהוריד מס לעשירים זה המטרה של רוב המפלגות הימיניות בעולם, הם מוצאים קבוצה יותר חלשה ודופקים אותה אפילו יותר, כמו ש LBJ אמר -
"If you can convince the lowest white man he's better than the best colored man, he won't notice you're picking his pocket. Hell, give him somebody to look down on, and he'll empty his pockets for you."
ואני לא חושב שיש יותר מדי אנשים בהיסטוריה של העולם שיש להם יותר נסיון עם אנשים שמצביעים נגד האינטרסים הכלכליים שלהם בגלל גזענות מאשר LBJ.

מפא"י הנחילה כזאת תפיסה גזענית כלפי הערבים אצל הציבור היהודי (שלא לדבר על זה שהיא היתה במלחמה מתמדת עם ערביי ישראל והסביבה) שזה היה פשוט במיוחד לימין לעשות את זה באה"ק.

נ.ב.
אוסלו היה הסכם איום ונורא, ולמרות שאני לא הולך להעמיד פנים שחשבתי את זה בזמנו, בראיה לאחור, אני לא יכול ממש להאשים אנשים שפחות נלבהים להצביע לפוליטקאים שלא רק תמכו בו, אלא עדיין חושבים שזה היה רעיון טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 21:20 
אמיר כתב:
נ.ב.
אוסלו היה הסכם איום ונורא, ולמרות שאני לא הולך להעמיד פנים שחשבתי את זה בזמנו, בראיה לאחור, אני לא יכול ממש להאשים אנשים שפחות נלבהים להצביע לפוליטקאים שלא רק תמכו בו, אלא עדיין חושבים שזה היה רעיון טוב.

אתה שופך את התינוק עם המים.
אוסלו היה הסכם גרוע, אבל הרעיון היה מצוין, שלא כמו הקביעה בסיפא שלך (ככל שהרעיון הוא שיש כאן שני עמים שרואים בכברת הארץ הזו את מולדתם, וצודק, ויותר מזה חכם, לחלק את הארץ בינהם. כששני העמים מכירים בזה).
התוכנית לביצוע הרעיון הייתה מחורבנת, גם בכך שנתנה את האפשרות לכל מי שמעונין - והיו כאלה בשני הצדדים – לנפץ את הביצוע לרסיסים.
עכשיו, רוב מכריע של האנשים שאתה מגדיר ככאלה ש"פחות נלבהים להצביע לפוליטקאים שלא רק תמכו בו, אלא עדיין חושבים שזה היה רעיון טוב", הם אנשים שמראש לא רצו שזה יצליח, ובליבם קצת חגגו עם כל פיגוע. אני מניח שיש מיעוט קטן מאד של אנשים שהיו לפני אוסלו ליברלים ודמוקרטים במהותם, והיום הם חושבים שכל הערבים רוצים להרוג אותנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 21:27 
סמל אישי של המשתמש
הסכם אוסלו תוכנן כך שהוא יחזק את השליטה הישראלית בשטחים (לפחות "עד שיהיה הסדר קבע"), בשיתוף פעולה עם חלק מההנהגה הפלסטינית, שהסכימה למשטר את הפלסטינאים בתמורה לכמה קישוטים והבטחות למעמד מדיני מסודר כלשהו בעתיד.
מי היה מאמין, אבל הסדר הקבע הזה מעולם לא הגיע.
בנוסף לזה, היו מי שדאגו שהבסיס שההסכמים האלה הניחו לא יוביל לשום דבר חיובי, תוך שהם מנצלים את המכשירים המשפטיים שההסכמים האלה יצרו למטרותיהם (ובעצם בדיוק למטרה שלשמה הם נוצרו ותוכננו, קרי חיזוק השליטה הישראלית בשטח).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 21:29 
הרעיון לא היה מצוין, הוא היה גרוע ומרושע אפילו יותר מהביצוע.
כל זה לא משנה את העובדה שאין דבר וחצי דבר בין ההתנגדות של אמיר לאוסלו ובין ההתנגדות של הימין לאוסלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 21:33 
אמיר, בעקרון אני מסכים עם מה שאתה אומר לחלוטין, אבל סיבה אחת שבגללה אני לא אצביע לרשימה המשותפת היא שרוב חברי המפלגה הם ימנים, מאמינים באידיאולוגיה ימנית שמנוגדת לחלוטין למה שאני מאמין בו. אם הייתה מפלגה ערבית סוציאליסטית/קומוניסטית אני הראשון שהיה מצביע לה, אבל כן, על בסיס כלכלי וחברתי, אני מעדיף להצביע למפלגת socdem כמו מרץ מאשר מפלגה ימנית כמו הרשימה המשותפת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 21:49 
סמל אישי של המשתמש
הגלמוד מלוד כתב:
אמיר, בעקרון אני מסכים עם מה שאתה אומר לחלוטין, אבל סיבה אחת שבגללה אני לא אצביע לרשימה המשותפת היא שרוב חברי המפלגה הם ימנים, מאמינים באידיאולוגיה ימנית שמנוגדת לחלוטין למה שאני מאמין בו. אם הייתה מפלגה ערבית סוציאליסטית/קומוניסטית אני הראשון שהיה מצביע לה, אבל כן, על בסיס כלכלי וחברתי, אני מעדיף להצביע למפלגת socdem כמו מרץ מאשר מפלגה ימנית כמו הרשימה המשותפת.
אתה יכול לפרט מה ימני במפלגות הרשימה(למעט רעם)?
כאילו, לא כל עמדה לאומית היא ימנית. בוודאי לא לפני שהלאומיות מומשה.
רק למען ההשוואה, כ-ל המפלגות היהודיות הן לאומיות ברמה זו או אחרת, וזאת כשהלאומיות שלהם כבר מומשה מזמן.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 22:01 
Noam כתב:
כל זה לא משנה את העובדה שאין דבר וחצי דבר בין ההתנגדות של אמיר לאוסלו ובין ההתנגדות של הימין לאוסלו.

כשאני אומר "רעיון" אני לא מדבר על עקרונות ההסכמים עצמם, אלא על תפיסת העולם שהובילה למהלך של הסכם עם הפלשתינים. לא תשכנע אותי שרון פונדק ורבין (בשלב זה של חייו) היו אנשים עם כוונות מרושעות. אני לא מספיק בקיא בתחום, אבל נראה לי שהכשלון ביצירת ההסכמים הוא בעיקר רשלני, לא מכוון.
בכל מקרה, עיקר הטענה שלי לאמיר הייתה הסיפא של דבריך.

נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי בתאריך 30 דצמבר 2018, 22:03, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 22:01 
סמל אישי של המשתמש
אמיר כתב:
עובדיה כתב:

על פי איזה מדד בדיוק מרוקו או עירק היו מדינות נחשלות אבל רומניה לא?
אני לא יודע מאיפה השורשים שלך, אבל אני הייתי בחורים שהמשפחה שלי הגיעה מהן, ואם יש לנו רציונליות, היא לא הגיעה מפיאטרה ניאמץ.

זו האמת הלא מתוקנת
אם תחפש מניע ניתן להניח שמדובר בדורות שגדלו בשבטיות ברוטלית, תחת שלטון עריץ וספגו רעיונות לאומניים מינקות.
מטבע הדברים כל אלו ביחד עם דמוקרטיה יוצרים מצביעים פוטנציאליים למפלגות סקטוריאליות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 22:03 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:
אמיר כתב:
נ.ב.

אתה שופך את התינוק עם המים.
אוסלו היה הסכם גרוע, אבל הרעיון היה מצוין, שלא כמו הקביעה בסיפא שלך (ככל שהרעיון הוא שיש כאן שני עמים שרואים בכברת הארץ הזו את מולדתם, וצודק, ויותר מזה חכם, לחלק את הארץ בינהם. כששני העמים מכירים בזה).
התוכנית לביצוע הרעיון הייתה מחורבנת, גם בכך שנתנה את האפשרות לכל מי שמעונין - והיו כאלה בשני הצדדים – לנפץ את הביצוע לרסיסים.
עכשיו, רוב מכריע של האנשים שאתה מגדיר ככאלה ש"פחות נלבהים להצביע לפוליטקאים שלא רק תמכו בו, אלא עדיין חושבים שזה היה רעיון טוב", הם אנשים שמראש לא רצו שזה יצליח, ובליבם קצת חגגו עם כל פיגוע. אני מניח שיש מיעוט קטן מאד של אנשים שהיו לפני אוסלו ליברלים ודמוקרטים במהותם, והיום הם חושבים שכל הערבים רוצים להרוג אותנו.

אני תמכתי באוסלו בגלל שחשבתי שזה צעד ראשון למדינה פלסטינאית בגבולות 67', אני חושב שבראיה לאחור קשה מאד מאד לטעון שהוא אכן היה כזה, למרות שהוא נמכר ככה לפחות לפלשתנאים.
בשנים שעברו מאז גם על ההסתכלות הכללית שלי על פתרון שתי המדינות השתנתה מאד, אבל זה סיפור נפרד.

Noam כתב:

לגמרי ולגמרי. חו"ח שלא ישתמע מדברי שאני מסכים עם חנן פורת על משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 22:12 
סמל אישי של המשתמש
תערו של הנלון
(לכן, לדעתי, גם 'נעם' טועה)

נערך לאחרונה על ידי סומך בתאריך 30 דצמבר 2018, 22:15, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 22:13 
אדום נחמד כתב:
הגלמוד מלוד כתב:
אתה יכול לפרט מה ימני במפלגות הרשימה(למעט רעם)?
כאילו, לא כל עמדה לאומית היא ימנית. בוודאי לא לפני שהלאומיות מומשה.
רק למען ההשוואה, כ-ל המפלגות היהודיות הן לאומיות ברמה זו או אחרת, וזאת כשהלאומיות שלהם כבר מומשה מזמן.

כמו שציינת, רע"מ היא מפלגה ימנית בדעותיה, לכן למרות שחד"ש היא מפלגה קומוניסטית, אעדיף להצביע לsocdem מאשר לקומוניזם משולב עם תאוקרטיה ולאומנות בתוך הייבריד הזוי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 22:15 
אדום מטלי כתב:
Noam כתב:

כשאני אומר "רעיון" אני לא מדבר על עקרונות ההסכמים עצמם, אלא על תפיסת העולם שהובילה למהלך של הסכם עם הפלשתינים. לא תשכנע אותי שרון פונדק ורבין (בשלב זה של חייו) היו אנשים עם כוונות מרושעות. אני לא מספיק בקיא בתחום, אבל נראה לי שהכשלון ביצירת ההסכמים הוא בעיקר רשלני, לא מכוון.
בכל מקרה, עיקר הטענה שלי לאמיר הייתה הסיפא של דבריך.

למרבה הצער נבצר ממני בשלב זה של הסמסטר לנהל דיונים ברמת העומק שהייתי רוצה, לכן אני אעשה צעד שאני לא מת עליו ואצטט את מה שכתבתי לך בפעם שעברה שדיברנו על הנושא, בימי ספטמבר העליזים:

Noam כתב:
אדום מטלי כתב:
Noam כתב:
ההתנהלות של רבין דווקא הייתה מובנת מאוד, הבעיה הייתה באנשים שאכלו את הלוקש שלו. רבין לא רצה שלום ולא התכוון אפילו לרגע לעשות שלום, המטרה העיקרית של אוסלו (והסיבה שהימין ממשיך לתחזק אותו עד היום) הייתה מעבר לקבלנות משנה של הכיבוש שתאפשר לישראל לשלוט ביהודה ושומרון מבלי ללכלך את ידיה בסחי של הערים ומחנות הפליטים. כל שיח השלום נועד, כמו הזית שתי המדינות של ביבי, כדי לסייע להעביר את המדיניות הזאת.
אני לא יודע מה היה הסטייט אוף מיינד של השמאל האמיתי באותה תקופה או מה הייתה מידת שיתוף הפעולה שלו עם ההזיה הציונית שנקראת אוסלו, אבל כל בר דעת אמור להבין ששלום לא עושים עם גדרות ומחסומים.

לא חושב שאתה צודק.
אני חושב שרבין רצה לעשות שלום באמת ובתמים. אני מסכים על כך שהפרקטיקה שהיתוו הייתה כמו שהצגת, אבל רבין באמת חשב שאפשר לעשות ככה שלום. זה קצת דומה לחשיבה של האנשים שגם היום אומרים שנעשה שלום "עם השארת גושי ההתנחלויות בריבונות שלנו", או לסטייט אוף מיינד של אנשים שאומרים "אנחנו נותנים להם X,Y..." - חשיבה אדנותית, שמניחה שכל מה הפלסטינים יקבלו הוא בונוס שנעשה מטוב ליבנו. האנשים הללו באמת רוצים שלום, הם רק לא מסגולים להכיל ולתפוס את הסיטואציה האמיתית הבסיסית, של שני עמים שעומדים שווה בשווה (אני קצת עושה ליהודים הנחה, כן?) עם דרישות לבעלות על אותו חבל ארץ. ככה זה כשאתה החזק במשך 70 שנה. אתה נהפך למאמין שהסטטוס קוו הוא הצדק, הוא נקודת הבסיס.

בוא נחלק את הנושא לשניים - רבין ואוסלו.
קיימים כמה הסברים אופציונליים (חלקם הוזכרו כאן) לפער בין חלומות השלום של רבין לבין הפרקטיקה של אוסלו. אני מודה שבאופן אישי לא נשמע לי סביר שגנרל שהפגין חלאנות בלתי נסבלת בימי "נשבור להם את הידיים והרגליים" הפך להיות ילד פרחים בערוב ימיו, אבל כבר היו דברים מעולם. ביום ההתנקשות ברבין הייתי בערך בן שנתיים ומעולם לא נראה לי חשוב במיוחד להתעניין דווקא בניואנס הזה, ככה שאני לא יודע מה באמת היה שם.
ויחד עם כל זה - ההסכם הארור הזה הוא כל מה שהציונות, לימין ול"שמאל", הייתה צריכה בשביל להוריד ממנה את הקוף של יהודה ושומרון (או לכל הפחות את חלקו המהותי). לראיה - אפילו הממשלה הימנית ביותר בהיסטוריה, זו ששכללה את פרקטיקות המצור על רצועת עזה לכדי אמנות של ממש, לא מעלה בכלל על הפרק תזוזה של סנטימטר מאותו אוסלו המדובר. עיקר העיסוק ביהודה ושומרון הוא עיסוק במאחזים, שהם כלי להנצחת המצב הקיים, וענייני טיהור אתני שגרתיים.
כאמור, קשה לי מאוד מאוד להאמין שהמוטיבציה מאחורי התועבה הזאת הייתה מוטיבציה של שלום ורק במקרה בסוף יצא שזה משרת פיקס את הכיבוש. השאלה אם זו הייתה הכוונה המקורית של רבין או שהוא נגרר אחרי אחרים שהובילו הרבה פחות קריטית בעיניי מהדיון על הקטסטרופה שההסכמים האלו הביאו על האזור.

זה נכון שגם אחרי ההודעה הבאה שתכתוב (כל עוד היא תהיה לפני אמצע מרץ) לא יהיה לי זמן להעמיק בדיון, אבל פער העמדות בינינו כלפי שהוא משתקף מהדיון הקודם אולי רומז שאנחנו ממילא ניאלץ לסיים אותו באי הסכמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2018, 22:29 
סמל אישי של המשתמש
הגלמוד מלוד כתב:

כמו שציינת, רע"מ היא מפלגה ימנית בדעותיה, לכן למרות שחד"ש היא מפלגה קומוניסטית, אעדיף להצביע לsocdem מאשר לקומוניזם משולב עם תאוקרטיה ולאומנות בתוך הייבריד הזוי[/quote]
זה לא הייבריד הזוי. זה כורח המציאות. כל סיעה שומרת על הייחודיות שלה.

אגב, אמנם החרגתי את רעם, אבל גם ה'ימניות' שלהם לא באה לידי ביטוי בנושאים שרלוונטיים לך. הם מפלגה דתית, שמרנית, שאיתה צריכים הפלסטינים אזרחי ישראל להתמודד.

ועדיין, מדובר בסיעה אחת מתוך 4. אתה לא מצליח לראות מספיק יתרונות ברשימה, ביחס לחסרונות של מפלגות אחרות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 429 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: