תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 15 יוני 2024, 22:54

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 429 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  הבא

בבחירות הבאות אצביע למפלגת...
הסקר נגמר בתאריך 05 אפריל 2019, 02:35
הליכוד 0%  0%  [ 0 ]
כחול לבן 17%  17%  [ 4 ]
העבודה 26%  26%  [ 6 ]
מרצ 52%  52%  [ 12 ]
איחוד מפלגות הימין 4%  4%  [ 1 ]
הימין החדש - בנט ושקד 0%  0%  [ 0 ]
אחמד טיבי 0%  0%  [ 0 ]
בל"ד 0%  0%  [ 0 ]
זהות - פייגלין 0%  0%  [ 0 ]
אורלי לוי - גשר 0%  0%  [ 0 ]
כחלון 0%  0%  [ 0 ]
יהדות התורה 0%  0%  [ 0 ]
ש"ס 0%  0%  [ 0 ]
ליברמן 0%  0%  [ 0 ]
לאף אחד 0%  0%  [ 0 ]
לא החלטתי/לא יודע/לא אכפת 0%  0%  [ 0 ]
אחר 0%  0%  [ 0 ]
סך הכל הצבעות : 23
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בחירות 2019 - הסקר הרשמי של פורום שדים
הודעהפורסם: 03 ינואר 2019, 04:33 
סמל אישי של המשתמש
roygordana כתב:
אמיר, זה קצת מזכיר את הדיונים על איזה שחקן בינוני עדיף שיעלה בהרכב במשחק הקרוב.
יש ח"כ/שר שלא עושה את זה בתור קריירה? אחמד טיבי?
אתה יכול בכלל להצביע על ח"כ/שר שהוביל מהלך שאתה תומך בו או שאתה חושב שהוא חשוב? מבחינתי, לבני הספיקה כבר להוביל כמה מהלכים כאלו, כולל כמה שאני לא מסכים איתם בכלל אבל יש בהם מהות וערכים ונסיון כנה להשפיע לטובה.

היא מכירה את כל הנראטיבים המשפיעים פה באזור וכבר עמדה בראש צוות מו"מ מול הפלסטינים בכמה סבבים. היא עלולה להיות ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה פה, כבר לא בטוח שהיא תקבל את ההזדמנות.

קח נניח את נפתלי בנט ויוסי שריד, לא סובל את שניהם, אבל די פשוט להגיד מה העמדות שלהם, מה האג'נדה שלהם, מה הם מנסים לקדם.
מה היא בדיוק האג'נדה של ציפי לבני?
מה תפיסת העולם שהיא מנסה לקדם?

נ.ב.
אתב באמת חושב שיש סיכוי, אפילו קלוש ש -
א. היא היתה נבחרת לראשות הממשלה דרך המחנ"צ
ב. היא יכולה להוביל להסכם שלום מול הפלשתינאים

כי אני לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 ינואר 2019, 05:31 
סמל אישי של המשתמש
בלומי :ROSE:

אבל למה להכביר במילים מיותרות, הנה מה שתמר גוז'נסקי כתבה על הסכם אוסלו לפני כמה שנים:

http://gozansky.co.il/?p=842
ציטוט:
במבט לאחור ולעתיד

חלפו 20 שנה, ותקוות רבות שנתלו בהסכם – ובמיוחד התקווה שתוך חמש שנים, כלומר עד 1998, יושלם הסכם הקבע הישראלי-פלסטיני – לא התממשו.

מק"י וחד"ש היו ערות כבר אז לסכנה, שלמרות ההכרה באש"ף ולמרות הקביעה המפורשת, שהסכם הקבע יתבסס על החלטות מועצת הביטחון ועל הכרה הדדית בזכויות הלאומיות – להסכם החלקי הזה ("עזה ויריחו תחילה") לא יהיה המשך. לכן הן הגדירו את הסכם אוסלו כצעד ראשון ותבעו, כי ההסדר החלקי יוגדר כמרכיב בהסדר כולל.

אולם למרות שהתביעה הזאת של מק"י וחד"ש לא יושמה, ביטא הסכם אוסלו כמה חידושים מהותיים, שלמענם נאבקו הקומוניסטים ושותפיהם במשך עשרות שנים:

לראשונה בהיסטוריה נחתם הסכם ישראלי-פלסטיני;

לראשונה מאז החלטת החלוקה (1947) והקמת ישראל (1948), הכירה ישראל רשמית בזכויות הלאומיות של העם הפלסטיני, כלומר – גם בזכותו להגדרה עצמית;

לראשונה הכירה ישראל באש"ף, ארגון-הגג של התנועה הלאומית הפלסטינית, בתור נציגו החוקי של העם הפלסטיני;

לראשונה חתם אש"ף על הסכם המכיר בקיום ישראל ובזכותה לשלום ולביטחון;

לראשונה נקבע שבשטחים הכבושים, כולל בירושלים המזרחית, ייערכו בחירות, בהן יבחרו הפלסטינים לראשונה בפרלמנט.

חשיבותה של פריצת הדרך בנקודות שצוינו לעיל לא פגה גם לאחר 20 שנה. בעקבות פריצת דרך זו, זכה אש"ף בהכרה מצד רוב מדינות העולם ובנציגות במוסדות האו"ם, וגם התגבשה הסכמה בינלאומית רחבה לגבי עקרונות פתרון הקבע, העולים בקנה אחד עם העקרונות שמק"י וחד"ש העלו שוב ושוב.

החולשות בהסכם, ובכלל זאת העדר המתווה להסכם הקבע; ההשלמה עם המשך השליטה הצבאית הישראלית, לרבות במעברי הגבול; האפשרות שניתנה לישראל להמשיך בהתנחלויות עד שיושג הסכם הקבע; הפקדת השליטה הכלכלית בידי ישראל – הן שהפכו דומיננטיות במציאות המדינית, ובעיקר לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין, שנתיים לאחר חתימת ההסכם.

במבט לאחור, דברים שאמרנו ב-1993 נשמעים כאילו נאיביים. ח"כ תופיק זיאד אמר אז בדיון בכנסת, על אודות סרבני השלום בקרב סיעות הימין והמתנחלים: "הסרבנים בשטחים הכבושים והסרבנים פה אינם יכולים לעצור את ההתפתחות הכרחית. הם לא יכולים לעצור את השלום. האבן הזאת הגדולה, שהיא אבן השלום, התגלגלה כבר מראש ההר ואין כוח שיכול לעצור בעדה".

הניסיון לימד שסרבני השלום בלמו, עיכבו, השהו ועצרו את התהליך במשך עשרים שנה, ושני העמים שילמו על כך מחיר יקר. אולם בראייה היסטורית, זיאד צדק: גם כאשר הוא מתמהמה, סופו של הכיבוש יגיע. שום הסדר זמני או חלקי אינו תחליף לפתרון הכולל האפשרי היחיד של שתי מדינות בקווי ה-4 ביוני 1967, שתי בירות בירושלים, פינוי ההתנחלויות ופתרון בעיית הפליטים בהתאם להחלטות האו"ם.

גם תמר גוז'נסקי היא אחת מאותם נוכלים רשעים שעבדו על הפלסטינים, או שהיא וחד"ש ומד"ע הם חלק מהערבים הנאיבים שרבין ופרס הצליחו לעבוד עליהם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 ינואר 2019, 10:20 
סמל אישי של המשתמש
אז לפני חמש שנים תמר גוז'נסקי כתבה שיש להסכמי אוסלו ערך סימלי. אז?
זה אפילו לא סותר את הטענה שהועלתה פה לגביהם (שהם למעשה עסקת חליפין שבה הפלסטינאים מקבלים סמלים והכרה וישראל מקבלת שליטה בשטח וכוח).
שנקבע בהסכמים שייערכו שם בחירות? טוב ויפה. כמה פעמים זה קרה? מתי היה הבחירות האחרונות?
היא כתבה שב-93 אפילו תאופיק זיאד נפל בפח והאמין שיש סיכוי שאיכשהו חלון ההזדמנויות הצד שההסכם פתח אכן ינוצל? אני חושב שגם כל מי שכתב פה נגד ההסכם היה בעדו ב-93, ובדיוק מהסיבות שהיא מונה.

בקיצור, אוסלו היה יכול להיות התחלה של משהו יפה (והוא אפילו תוכנן כדי לאפשר את זה), אבל כיוון שההסכם היה בנוי על הדדיות ועל אמון שהולך ומתפתח, דבר שלא קרה, הוא נתקע.
וכיוון שההסכם נבנה כך שאם התהליך לא יגיע לסיומו הפלסטינאים יישארו עם הזין ביד, גם זה מה שקרה, וכך הגענו למצב היום - בדיוק כמו ב-93 רק קצת יותר גרוע: הכיבוש יותר חונק, הסיכוי להסדר בעתיד עוד יותר אפסי, וכו' וכו', רק שעכשיו מותר לישראל ולישראלים גם להגיד "אבל אוסלו!!!!11!!!1".

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 ינואר 2019, 11:32 
סמל אישי של המשתמש
אמיר כתב:
roygordana כתב:
אמיר, זה קצת מזכיר את הדיונים על איזה שחקן בינוני עדיף שיעלה בהרכב במשחק הקרוב.
יש ח"כ/שר שלא עושה את זה בתור קריירה? אחמד טיבי?
אתה יכול בכלל להצביע על ח"כ/שר שהוביל מהלך שאתה תומך בו או שאתה חושב שהוא חשוב? מבחינתי, לבני הספיקה כבר להוביל כמה מהלכים כאלו, כולל כמה שאני לא מסכים איתם בכלל אבל יש בהם מהות וערכים ונסיון כנה להשפיע לטובה.

היא מכירה את כל הנראטיבים המשפיעים פה באזור וכבר עמדה בראש צוות מו"מ מול הפלסטינים בכמה סבבים. היא עלולה להיות ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה פה, כבר לא בטוח שהיא תקבל את ההזדמנות.

קח נניח את נפתלי בנט ויוסי שריד, לא סובל את שניהם, אבל די פשוט להגיד מה העמדות שלהם, מה האג'נדה שלהם, מה הם מנסים לקדם.
מה היא בדיוק האג'נדה של ציפי לבני?
מה תפיסת העולם שהיא מנסה לקדם?

נ.ב.
אתב באמת חושב שיש סיכוי, אפילו קלוש ש -
א. היא היתה נבחרת לראשות הממשלה דרך המחנ"צ
ב. היא יכולה להוביל להסכם שלום מול הפלשתינאים

כי אני לא.

בנט לא הרבה זמן בפוליטיקה וכבר הספיק להוביל חיבורים ולנתק אותם, בוא נדבר בעוד 8-10 שנים כשהוא ימצא את עצמו באותה הרשימה עם לפיד / כחלון / לבני / גנץ?
אני לא חלק ממערך היח"צ של לבני, מעולם לא הצבעתי לרשימה שהיא היתה חברה בה. מידע על העשייה הציבורית שלה נגיש לכולם, אתה יכול להצמיד לזה איזה פרשנות שתבחר. הייתי אומר שהיא דוגלת בהסדר מדיני הוגן וארוך טווח עם כל שכנינו ובצדק ושוויון חברתי.

נ.ב.
א. כן. אני מזכיר לך שערב לפני הבחירות ב-2015 הרצוג והיא הודיעו על רוטציה במידה ויבחרו להרכיב את הממשלה הבאה. ביבי צייץ מייד משהו בסגנון "ציפי לבני בהזדחלות יחידים ללשכת ראש הממשלה". יכול להיות שהמהלך שינה משהו עבור הרבה מצביעים, לעולם לא נדע.
ב. לגמרי כן, גם בתור שרת חוץ.

teknoboy כתב:
...
וכך הגענו למצב היום - בדיוק כמו ב-93 רק קצת יותר גרוע: הכיבוש יותר חונק, הסיכוי להסדר בעתיד עוד יותר אפסי, וכו' וכו', רק שעכשיו מותר לישראל ולישראלים גם להגיד "אבל אוסלו!!!!11!!!1".

ברק, אולמרט ואפילו שרון הובילו מו"מ ישירים משמעותיים, אני לא חושב שאוסלו היה המכשול העיקרי שעמד בפניהם להשלים את המשימה. ביבי, לעומת זה, היה עסוק בעיקר במו"מ מול חמאס בתקופה שלו.

אוהד הפועל אינו זקוק לשום אישור ולשום המלצה בכל מה שקשור לקבוצה שלו. הרי איננו חולקים על כך שהיא מעצבנת, וכל מה שאנחנו מבקשים הוא רק שיסבירו לנו איך, איך הקבוצה המרגיזה הזאת בכל זאת כל כך שגיבה (ואדירה וכבירה ונצחית, ואדומה ונפלאה ובלתי מושגת)-ע.מ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 ינואר 2019, 11:40 
סמל אישי של המשתמש
roygordana כתב:
teknoboy כתב:
...
וכך הגענו למצב היום - בדיוק כמו ב-93 רק קצת יותר גרוע: הכיבוש יותר חונק, הסיכוי להסדר בעתיד עוד יותר אפסי, וכו' וכו', רק שעכשיו מותר לישראל ולישראלים גם להגיד "אבל אוסלו!!!!11!!!1".

ברק, אולמרט ואפילו שרון הובילו מו"מ ישירים משמעותיים, אני לא חושב שאוסלו היה המכשול העיקרי שעמד בפניהם להשלים את המשימה. ביבי, לעומת זה, היה עסוק בעיקר במו"מ מול חמאס בתקופה שלו.

איך הסכם אוסלו היה אמור להפריע להם במשהו? אתה חושב שהוא עזר להם להתקרב להשלמת המו"מ?
הטענה שלי לגבי אוסלו היא בסך הכול שההסכם נתן לישראל יתרונות גדולים בשטח בתמורה להכרה וסמלים שהפלסטינאים קיבלו, וברגע שהעסק נתקע קצת זה מה שנשארנו איתו - ישראל עם נוכחות חזקה יותר בשטח, על כל המשתמע.
אני גם חושב שזה לא מקרי ושזאת היתה כוונת הצד הישראלי, אבל יכול להיות שאני טועה וזה יצא ליוסי ביילין ולשאר נערי פרס כל כך מושלם ממש במקרה (כידוע, אם אלף קופים יכתבו על אלף מכונות כתיבה וגו').

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 ינואר 2019, 21:21 
אמיר, לא ראית את האורגיה התקשורתית לג'ון מקיין ובוש האב לאחרונה? אתה לא יודע שלמות הופך פושעי מלחמה למתונים אוטומטית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 05:36 
סמל אישי של המשתמש
אני לא בטוח שאני מבין למה שיהיו לתמר גוז'נסקי תובנות מיוחדות על המניעים של פרס, אבל לא משנה, כמו שאמרתי, אני לא חושב שזה סופר חשוב אם זה קרה במקרה או בכוונה.
הגלמוד מלוד כתב:
אמיר, לא ראית את האורגיה התקשורתית לג'ון מקיין ובוש האב לאחרונה? אתה לא יודע שלמות הופך פושעי מלחמה למתונים אוטומטית?

לא הבנתי, ציפי לבני מתה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 14:08 
teknoboy כתב:
זה אפילו לא סותר את הטענה שהועלתה פה לגביהם (שהם למעשה עסקת חליפין שבה הפלסטינאים מקבלים סמלים והכרה וישראל מקבלת שליטה בשטח וכוח).
שנקבע בהסכמים שייערכו שם בחירות? טוב ויפה. כמה פעמים זה קרה? מתי היה הבחירות האחרונות?
היא כתבה שב-93 אפילו תאופיק זיאד נפל בפח והאמין שיש סיכוי שאיכשהו חלון ההזדמנויות הצד שההסכם פתח אכן ינוצל? אני חושב שגם כל מי שכתב פה נגד ההסכם היה בעדו ב-93, ובדיוק מהסיבות שהיא מונה.

בקיצור, אוסלו היה יכול להיות התחלה של משהו יפה (והוא אפילו תוכנן כדי לאפשר את זה), אבל כיוון שההסכם היה בנוי על הדדיות ועל אמון שהולך ומתפתח, דבר שלא קרה, הוא נתקע.
וכיוון שההסכם נבנה כך שאם התהליך לא יגיע לסיומו הפלסטינאים יישארו עם הזין ביד, גם זה מה שקרה, וכך הגענו למצב היום - בדיוק כמו ב-93 רק קצת יותר גרוע: הכיבוש יותר חונק, הסיכוי להסדר בעתיד עוד יותר אפסי, וכו' וכו', רק שעכשיו מותר לישראל ולישראלים גם להגיד "אבל אוסלו!!!!11!!!1".

אני פחות או יותר מסכים לכל מה שכתבת כאן, אני טוען שהתוצאות הן פרי של רשלנות והשארת נושאים מהותיים פתוחים לפתרון בעתיד. התוצאות הן לא מה שאדריכלי אוסלו תכננו, לא הראית כאן שום הוכחה לכוונה זדונית לשלוט בפלסטינים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 14:17 
סמל אישי של המשתמש
NARKOTIKA כתב:
ידעתי שתשאל את זה.
בגדול, העזיבה לקדימה היה צעד של המתונים. מה סימוכין יותר טוב מזה? חוץ מזה, היום נסכים שהיא מתונה. גם ב10 שנים האחרונות. נשמע לי לגיטימי שאתה תביא סימוכין לכך שהיא הייתה קיצונית, ועדיף שזה לא יהיה משהו מגיל 16 כמו שכבר כתבו פה.
ועם כבר יש איזו אמירה קיצונית, נשמע שהמסלול שלה מוכיח את ההפך מזגזגנית, כי היא לא קמה בוקר אחד בצד השני של המפה הפוליטית. שטייניץ שלפי הזכרון שלי היה בכלל ב'שלום עכשיו" אמור לקבל הרבה יותר על הראש, אתה לא חושב?

ולא, אני לא זוכר על איזה טיקט היא רצה בפריימריז. על איזה שנה מדובר?
י

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 14:18 
סמל אישי של המשתמש
אמיר כתב:
לא הבנתי, ציפי לבני מתה?
כרגע נראה שכן

נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 14:21 
אמיר כתב:
בלומי האדום כתב:
לדעתי רוב הציבור הבין בדיוק לאן הולכים, בין אם זה היה רשום בהסכמים או היה נרשם בהמשך בדפי ההיסטוריה. כפי שציינתי, לא סתם רצחו פה ראש ממשלה.

אם לא עראפת והחבורה שלו, מי הייתה ההנהגה החלופית הפלשתינאית של אותן שנים ?
כל מי שהקיף אותו, מתוניס ומהשטחים, נוצרים/מוסלמים/אתאיסטים, הנהגה מדינית או צבאית לא העמיד אלטרנטיבה, וכולם היו מאחוריו פה אחד.
זה לא שהייתה איזו אלטרנטיבה חלופית או שאני לא זוכר טוב ?

זכור לי חילוקי דעות בין ההנהגה הלא רשמית בשטחים, בעיקר יהודה ושומרון לבין ההנהגה בתוניס, אבל לא ברמה של הקמת אלטרנטיבה רשמית למגעים.

הסכם אוסלו א' - נחתם באוגוסט 1993
הסכם אוסלו ב' - נחתם בספטמבר 1995
רצח רבין - נובמבר 1995

בלי להיכנס לפרטים, לא ממש זכורים לי עיקובים ביישום חלק א' של ההסכם.
על חלק ב' מבחינות מובנות, אין ממש טעם לדבר. לאחר הרצח, המאורעות בארץ ותוצאות בחירות 1996, היה ברור שההסכמים הם בעיקר חומר לשיעורי היסטוריה.

מה בדיוק רציתם שייתרחש במציאות ?

הסכם בזק, שתוך כדי כמה חודשים ייבנו שלטון דמוקרטי בשטחים, יחברו בין עזה לגדה, יתחילו לפנות התנחלויות, יחלקו את ירושלים, ייפתרו את בעיות מערכות המיים/חשמל/גז הנפרדות, יקימו מנגנוני ממשל חדשים, והכל בשביל לסגור חורים, שאם מחר בבוקר ייתחלף שלטון, הם לא יוכלו לחזור בהם מההסכם. תמיד נשארת להם האלטרנטיבה הצבאית, כמוצא אחרון.

תפסיקו להיות נאיביים. ההסכם לנקודת הזמן שלו בהסטוריה היה טוב. גם אם לא מושלם, הוא היה צעד ראשון בהכרה של שני הצדדים באפשרות לפיתרון מדיני לסכסוך.

כל השאר היה אמור לבוא בהמשך, וכמו שרשמתי, זה כבר בכייה לדורות.

הבעיה הבסיסית באוסלו זה שהוא מבוסס על ההנחה שהפלשתינאים יהיו מוכנים לקבל הסכם שבו רוב ההתנחליות נשארות בשליטה ישראלית (אני מזכיר, אפילו הבנות ביילין אבו מאזן, שאין שום ראיה שאף יהודי בשיראל חוץ מיוסי ביילין היה מוכן אפילו לחשוב עליהן השאירו את רוב ההתנחלויות). אני אישית לא חשבתי אז ולא חושב היום שיש איזשהו סיכוי שהם יסכימו לזה, ואני מבין אותם לגמרי. והקטע, שגם כל האנשים שהיו מעורבים באוסלו ידעו את זה, בגלל זה עם מרחו אנשים עם דיבורים על פעימות ותהליכים כדי שלא ישאלו שאלות.
אנשים אכן אמרו משפטים כמו "בוני אמון" אבל אני אף פעם לא הבנתי איך זה אמור לעבוד, מה בדיוק אמור לגרום לפלשתניאים להיות יותר בסבבה עם התנחלויות? הפגנות של מתנחלים? טרור יהודי?
וזה אכן לא עבד.

עכשיו, אפשר להתווכח על מה היו הכוונות של המעורבים, אין לי שום ידע פנימי, אבל שווה לזכור שלהניח תום לב לחלק גדול מהמעורבים זה להניח צורת התנהגות שהם לא הפגינו לפני או אחרי. ומצד שני התוצאות דווקא מאד מאד קונסיסטניות עם כל מה שמישהו כמו שמעון פרס עשה כל הקריירה שלו, ככה שאני לא בטוח שמגיע כזה כרדיט לאנשים שם.

נניח וכל מה שאתה אומר נכון, וההנהגה בשמאל, שהעבירה את הדיונים עם החבורה שמנגד, לא ממש התכוונה לפנות התנחלויות, וכל הצעדים בוני האמון הם כיסוי תחת לדפוק עוד יותר את העם הפלשתינאי ונציגיו.

למה היו צריכים המתנחלים ונציגיהם בכנסת וברחבי ארץ ישראל השלמה, לעלות על בריקדות ולסיים עם רצח ראש ממשלה ?
אם הכל היה כל כך ברור, ממה בדיוק הם פחדו ?

יחד עם זאת, גם אם תשכנע אותי, שהסכם אוסלו היה הגרוע שבהסכמים, אני מעדיף לקחת את החיובי ממנו.
נחמד לקרוא את דבריה של תמר גוז'נסקי, שהיא אינסטציה מספיק מכובדת עבורי, שמסכימה פחות או יותר עם מה שאני חושב.

אסיים בציטוט מדברי הגברת גוז'נסקי, שיובל הביא (תודה!), שאני מסכים עם כל מילה שם:
ציטוט:
ח"כ תופיק זיאד אמר אז בדיון בכנסת, על אודות סרבני השלום בקרב סיעות הימין והמתנחלים: "הסרבנים בשטחים הכבושים והסרבנים פה אינם יכולים לעצור את ההתפתחות הכרחית. הם לא יכולים לעצור את השלום. האבן הזאת הגדולה, שהיא אבן השלום, התגלגלה כבר מראש ההר ואין כוח שיכול לעצור בעדה".

הניסיון לימד שסרבני השלום בלמו, עיכבו, השהו ועצרו את התהליך במשך עשרים שנה, ושני העמים שילמו על כך מחיר יקר. אולם בראייה היסטורית, זיאד צדק: גם כאשר הוא מתמהמה, סופו של הכיבוש יגיע. שום הסדר זמני או חלקי אינו תחליף לפתרון הכולל האפשרי היחיד של שתי מדינות בקווי ה-4 ביוני 1967, שתי בירות בירושלים, פינוי ההתנחלויות ופתרון בעיית הפליטים בהתאם להחלטות האו"ם.

גם אם לא בדור שלי, יום אחד מחנה השלום ינצח!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 16:28 
לעולם לא תקום מדינת טרור ערבית בלב ארץ ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 16:32 
היא באמת לא תקום בלב ישראל. היא תקום ליד ישראל, ביהודה ושומרון.
אבל שלום לא יהיה פה אף פעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 21:49 
סמל אישי של המשתמש
Noam כתב:

יהיה שלום והיא לא תהיה מדינת טרור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: בחירות 2019 - הסקר הרשמי של פורום שדים
הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 23:36 
מה זה שלום?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 ינואר 2019, 23:56 
אמיר כתב:
אני לא בטוח שאני מבין למה שיהיו לתמר גוז'נסקי תובנות מיוחדות על המניעים של פרס, אבל לא משנה, כמו שאמרתי, אני לא חושב שזה סופר חשוב אם זה קרה במקרה או בכוונה.
הגלמוד מלוד כתב:

לא הבנתי, ציפי לבני מתה?

הכוונה הייתה לשרון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 ינואר 2019, 00:00 
סמל אישי של המשתמש
חשבתי שלשמעון פרס :WHOME:

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 ינואר 2019, 00:33 
סמל אישי של המשתמש
Noam כתב:
מה זה שלום?
תקווה

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 ינואר 2019, 05:14 
סמל אישי של המשתמש
Noam כתב:
מה זה שלום?
בעיני הימין, כניעה מוחלטת של "הגויים" וארץ ישראל השלמה מאוכלסת ביהודים בלבד.
מילונית, מצב יציב בלי פעולות איבה אלימות.
מעשית וריאלית, שתי מדינות שמשתפות פעולה ביניהן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 ינואר 2019, 05:17 
סמל אישי של המשתמש
el dudernio כתב:
Noam כתב:

יהיה שלום והיא לא תהיה מדינת טרור.
המטרה הכי חשובה בשבילי היא שישראל תפסיק להיות מדינת טרור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 ינואר 2019, 12:41 
teknoboy כתב:

גם תופס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 ינואר 2019, 18:14 
סמל אישי של המשתמש
הגלמוד מלוד כתב:
teknoboy כתב:

גם תופס

מה הוא מת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 ינואר 2019, 05:48 
סמל אישי של המשתמש
https://www.themarker.com/news/1.2718413
אלפקה חזר לכותרןת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 ינואר 2019, 08:58 
סמל אישי של המשתמש
לציבור מגיע רק מנוולים בשלטון, כי יש לנו מדינה שמונעת רק משנאה אחד לשני.
אני מאחל מכל הלב שתהיה קואליציה שמורכבת מאנשי הליכוד ואנשי מרצ "הפלורילסטים והסובלנים", זה מה שמגיע לציבור שלנו. נבלות. אני שמח שאנשי הפורום נתנו לאחת מהנבלות תמיכה רחבה.
זנדברג אשת שמאל חזקה, אפילו שאת הפריימריז שלה מימן מישהו שאת הונו עשה ממכירת נשק למדינה אפריקאית תחת שלטון טרוריסטי, זה לא מה שחשוב. היא במרצ אז היא שמאלנית לא משנה מה היא תעשה או מה דעותיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 ינואר 2019, 09:05 
סמל אישי של המשתמש
איך? איך 4 שמו גנץ? איך? אתם דפוקים בראש?

כמו כן, עדכון לסקר - טיבי נטש את הרשימה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 ינואר 2019, 11:04 
סמל אישי של המשתמש
אדום נחמד כתב:
איך? איך 4 שמו גנץ? איך? אתם דפוקים בראש?

כמו כן, עדכון לסקר - טיבי נטש את הרשימה
מה בדיוק ההבדל בין גנץ ללפיד? זה שהאחד לא מדבר בעוד השני אומר כל דבר אפשרי גם אם זה סותר מה שאמר דקה קודם?
אצל שניהם לא ברור מה דעתם בכל ענין שהוא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: בחירות 2019 - הסקר הרשמי של פורום שדים
הודעהפורסם: 09 ינואר 2019, 11:12 
סמל אישי של המשתמש
אם זה אש"ף נגד נתניהו, אני אש"ף
רוצה לאמר, גנץ השותק יהיה הבחירה אם הוא יכול להדיח את הקיסר
(וזה לא מה שאני סימנתי בסקר)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 ינואר 2019, 13:15 
מעניין שעוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה בפורום;-)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 ינואר 2019, 13:31 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
מעניין שעוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה בפורום;-)

מה מעניין? שאף יודונאצי לא אוהב את אלי ישי?
זה לא מעניין בשיט. למה שדווקא מזרחים לא תשנאו? ועוד בדרך כלל העור שלהם קצת כהה.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 ינואר 2019, 13:42 
הסבתא של הפועל כתב:
לציבור מגיע רק מנוולים בשלטון, כי יש לנו מדינה שמונעת רק משנאה אחד לשני.
אני מאחל מכל הלב שתהיה קואליציה שמורכבת מאנשי הליכוד ואנשי מרצ "הפלורילסטים והסובלנים", זה מה שמגיע לציבור שלנו. נבלות. אני שמח שאנשי הפורום נתנו לאחת מהנבלות תמיכה רחבה.
זנדברג אשת שמאל חזקה, אפילו שאת הפריימריז שלה מימן מישהו שאת הונו עשה ממכירת נשק למדינה אפריקאית תחת שלטון טרוריסטי, זה לא מה שחשוב. היא במרצ אז היא שמאלנית לא משנה מה היא תעשה או מה דעותיה.

לא סובל את זנדברג אבל אצביע מרצ. מבחינתי השאלה היא האם להכניס את מקום 6 של מרצ, מקום 14 של המשותפת או 15 של העבודה, ומביניהם אין לי ספק בכלל מי צריך להיות בכנסת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 429 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: