תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 28 אפריל 2024, 18:10

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

אנא לחץ כאן על מנת לצפות בחוקי הפורום

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 28 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: סרט הדאבל- האשכול הרשמי ועדכון
הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 07:58 
אחת לכמה שנים צצה לה ידיעה על סרט הדאבל וסיכוייו לראות אור, אני כותב כאן את הדברים בצורה רשמית ואחראית שתדעו מה הססטוס של הסרט נכון לעכשיו ומה סיכוייו לראות אור.
היסטוריה: בתקופתי במועדון צולמו עשרות שעות וידאו מאחורי הקלעים עם ראיונות וגישה חסרת תקדים בספורט הישראלי (לא מגזים) לחדר ההלבשה, בתקופה של גוטמן שהיה בונקר לא קטן, אל תשאלו איך הוא בכלל הסכים לרעיון הזה. את הסרט יזמו מוטי חביב ושמשון דוידפור שפנו אליי ודחפתי לאישורו בתוך המועדון אצל ההנהלה וגוטמן. הסרט הוא בשיתוף עם המועדון. זה פרט חשוב כי הסרט הוא לא של המועדון, אלא בהסכמתו. המועדון נתן גישה, שמשון ומוטי השקיעו משאבים ושעות עבודה בצילום וראיונות שלו. המועדון תרם רק נסיעה ומלון לקזאן בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית שהיה הטריגר ליצירת הסרט מלכתחילה.
בשנת 2011, קצת לפני שעזבתי את המועדון הצטרף ירון שילון וערך ראיונות נוספים כדי להשלים את התמונה הכללית (כי מי חשב שנזכה בדאבל בינואר) וגרסה ראשונית של הסרט הוצגה לבעלים ונציגיהם (לובין, משה הראל, קצרה, טביב), שם ביקשו לעשות סיבוב תיקונים ולהוסיף ראיונות עם הבעלים. הדבר נעשה וקצת לפני הבמבי המפורסם הם צפו בגרסה שכללה ראיונות עם טביב ומוני. לצערי הבמבי טרף את הכל ואחרי שטביב קיבל את זכות ההחלטה הבלעדית, הוא ביקש לעשות שינויים מרחיקי לכת שיאדירו אותו בסרט. הסרט התמסמס בגלל סיבות כאלה ואחרות, חלקן קשורות לכסף שלא שולם לאנשים שעבדו עליו, כסף שצריך היה לשלם לערוץ הספורט עבור זכויות שימוש בגולים והשקעה נוספת בעריכה מקצועית יותר (הגרסה שהוקרנה לבעלים הייתה באיכות נמוכה ולא מתאימה לשידור).
שמשון ומוטי היו במשא ומתן עם גופי שידור שונים מיד אחרי הזכיה בדאבל (ערוץ 1, ערוץ הספורט, צ'רלטון ואחרים), הדברים נפלו כי באותה תקופה היה רצון לייצר מזה המון כסף, סכומים מאוד גדולים, מעבר לכיסוי ההוצאות הגדול שמגיע לשמשון שהשקיע בציוד ושעות צילום ומגיע לו, באופן כללי.
במשך כמעט עשור, כל פניותיי לשמשון להעביר אליי את הקלטות המקוריות כדי שנוכל להוציא מזה משהו, נתקלו בתשובות מוזרות ומתחמקות, אני יודע שהיה נסיון של חלק מהאוהדים לפנות אליו אבל אין לי מושג מי או מה יצא מזה כי לא הייתי מעורב.
במרץ האחרון פניתי שוב לשמשון, בעיקר בגלל הקורונה והרעב שהיה לאנשים לראות תוכן ספורט איכותי כשאין שידורים ישירים יותר, בטח אחרי ההצלחה של הסדרה על ג'ורדן והבאזז שהיא יצרה 20 שנה אחרי שצולמה במקור.
לשמחתי שמשון היה פתוח יותר בפניה האחרונה ואפילו עדכן שהקלטות המקוריות שמורות אצלו בכספת מאז שצולמו וגם על אחד המחשבים.
יחד עם אביחי ידין וירון שילון ניסיתי לגרום לשמשון להעביר אלינו את הקלטות כדי שנוכל להביא את הסרט לעריכה איכותית וסופית, אולי אפילו לעשות ראיונות חדשים עם הסתכלות לאחור של חלק מהשחקנים על אותה תקופה, תוך ששמשון מקבל זכות וטו ואת כל הקרדיט לעריכה הסופית ולדרך שבה יוקרן וישודר הסרט, כולל הבטחה לקבלת כל הכנסה אם וכאשר תתקבל עבור הסרט. רצינו אפילו לעשות גרסת מזכרת עם DVD ופוסטר שתימכר במחיר עלות. חשבנו אולי אפילו לייצר מיני סדרה של כמה פרקים באורך 30-40 דקות ולהציע אותה לנטפליקס או לערוץ תוכן איכותי אחר, פשוט כי יש המון וידאו שנשאר על רצפת חדר העריכה.

שמשון מצידו טען שצריך 150,000 ש"ח כדי שהוא בעצמו יוכל לעשות את הדברים, שכן אין לו כוונה להסיר ידיו מהסרט, למרות ההבטחות שלי לעיל. ניסינו לגרום לו להוזיל עלויות ע"י שימוש בחדרי עריכה ושעות עריכה שאותם אנחנו נממן, אך לצערי לא הגענו להסכמה. בהנחה ששמשון היה מסכים כבר התכוננו לגייס כספים מאנשי מפתח, ספונסרים ושחקנים, אבל לא הגענו לשלב הזה. אני לא בטוח שגם אם היינו משלמים לשמשון 150,000 ש"ח מזומן אחרי אותה שיחה, הסרט היה רואה אור ב-2020.
שמשון טוען ששידור הסרט יכול לגרור בעיות משפטיות עם טביב שהיה בעל הזכויות בזמן הצילומים, שכן שמשון תבע את טביב בבית משפט על הוצאות שהגיעו לו והם התפשרו על זה שלטביב תהיה זכות בסרט, לא סגור בדיוק מה קרה שם ומה בדיוק יגיע לטביב, אם בכלל (לכאורה, להבנתי).
ממש לאחרונה חגגנו עשור לדאבל, בחלומי ראיתי איך אנחנו משחררים את הסרט הזה בשנת העשור, אבל זה כבר לא יקרה. ערוץ הספורט הביע עניין בשידור שלו, כמובן ללא תמורה כספית, אלא בעיקר כדי שהאוהדים יוכלו לצפות בו. שמשון סירב לפניות הערוץ לשדר אפילו חלקים מהסרט כחלק מכתבה על הדאבל, ששודרה בלעדיהם.
בהודעה האחרונה שמשון כתב לי שהוא יגיש את הסרט במכרז של כאן, להערכתי ההגשה לא תהיה לפני הסתיו, יש שם איזו תקופת מכרזים לסרטים ללא תקציב, ואין לדעת אם יזכה ואפילו אם יזכה, אין לדעת מתי ישודר, או באיזו גרסה.

זה המצב נכון לכתיבת שורות אלה. אני ראיתי את הגרסה שירון שילון ערך כשהיא הייתה טריה ושוב פעם לפני חודש. יכול להבטיח לכם שיש שם חומרים נדירים ביותר, קטעים מרגשים מאוד (אלי בואנו מביא את הגביע לקבר אחיו) וסיפורים אישיים מאוד מעניינים. צילומי ההשלמה של ירון שילון כוללים את הקטע על אלי בואנו, שחקנים שמדברים ביום שאחרי הדאבל, יוסי אבוקסיס ועוד, והם לא חלק מהסרט המקורי, הם נדבך חשוב בהבאת הסיפור המקורי לשידור ובלעדיהם, הוא הרבה פחות חזק.
כאיש שיווק, לסרט הזה יש ערך כלכך הרבה יותר גדול מעוד סרט, זה סרט שיכול לחבר דור שלם של בני משפחה ואוהדים חדשים למועדון, להוות נכס היסטורי למועדון מפואר ולהגדיל את קהל האוהדים תוך קירוב האוהדים הקיימים למועדון עוד יותר.

הלוואי ויהיו לי עדכונים נוספים אחרי כתיבת שורות אלו, אני לא חושב שלשלוח הודעות לשמשון או מי מטעמו יעזור אז מבקש מכם לא לנסות להפעיל לחץ כזה, כי זו לא מטרת העדכון ולא הוגן כלפי שמשון שיש לו גם עבודה שמכניסה לו כסף...
למען הסר ספק, קשה לי לבוא בטענות לשמשון שהשקיע כסף וזמן ורוצה להחזיר את ההשקעה בדרכו שלו, ייקח כמה שייקח. את התסכול שלי מההתנהלות שלו בעשור האחרון כבר הבעתי בפניו ולכן אין לי בעיה להעלות אותה פה שוב, קשה לי להתנתק מהפרוייקט המדהים שלהוציא אותו לאור יהווה סגירת מעגל גדולה עבורי אחרי שסיימתי את דרכי בבמבי על מטוס מאוסטריה ועוד יותר קשה לי לדעת שסרט כלכך חשוב לא רואה אור והזכות הזו נמנעת מקהל כזה גדול של אוהדים.

גבע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: סרט הדאבל- האשכול הרשמי ועדכון
הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 08:04 
סמל אישי של המשתמש
תודה על המאמצים גבע.

הערת שוליים -
הסיפור של הסרט הזה הוא בעצם סימפטום של הסיפור של המועדון כולו בעשור הזה. שניהם הלכו פשוט לאיבוד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 08:08 
סמל אישי של המשתמש
ניסיתם לפנות לטביב? נשמע שהוא הבעיה המרכזית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 08:12 
האדס כתב:
ניסיתם לפנות לטביב? נשמע שהוא הבעיה המרכזית.

הבעיה שאין לנו את חומרי הגלם כדי לערוך סרט, לא טביב. טביב עוד לא בעיה בשלב הזה, אולי בהמשך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 08:27 
סמל אישי של המשתמש
שמע, אתה מנסה לשמור על כבודו, אבל שמשון מצטייר פה כדרעק לא קטן.

ותודה לך ולירון על המאמצים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 09:01 
הבעייה היא שלא ברור מה יגרום לשמשון הזה לתת את הקלטות? אם אני מבין רק כסף לא יפתור את העניין, נכון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 09:21 
סמל אישי של המשתמש
תפתח headstart, תתחיל לגייס כסף ותנסה לקנות את החומרים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 10:46 
סמל אישי של המשתמש
איך מצד אחד טביב הוא בעל השליטה בפרסום הקלטות, ומצד שני שמשון הוא זה שמחזיק אותם?
נשמע לי שהקלטות האלו שייכות להפועל ת״א, לא לטביב ולא לשמשון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 10:52 
האדס כתב:
איך מצד אחד טביב הוא בעל השליטה בפרסום הקלטות, ומצד שני שמשון הוא זה שמחזיק אותם?
נשמע לי שהקלטות האלו שייכות להפועל ת״א, לא לטביב ולא לשמשון.

תקרא שוב. זה מוסבר די ברור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 12:51 
אז שמשון דורש 150000 ש"ח ו10 שנים הם לא נראים באופק, אין סיכוי שהוא יתפשר על פחות מזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 13:04 
הוא כותב שגם אם היה כסף לא בטוח שהסרט היה עולה לאור.
פרשה מתסכלת, ניסיתי גם כן לעזור בשלב מסויים. חבר מהפורום נפגש עם הצלם ואני יודע שגם גל נפגש איתו.
ממש מבאס
ציטוט:
הסיפור של הסרט הזה הוא בעצם סימפטום של הסיפור של המועדון כולו בעשור הזה. שניהם הלכו פשוט לאיבוד

מסכים :(

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 13:15 
לדעתי הפתרון היחידי הוא שאיזה גוף שידור רציני כמו התאגיד או ערוץ הספורט יפעיל לחץ ויפתח קצת את הכיס על מנת לשדר את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 13:22 
Karl Weierstrass כתב:
לדעתי הפתרון היחידי הוא שאיזה גוף שידור רציני כמו התאגיד או ערוץ הספורט יפעיל לחץ ויפתח קצת את הכיס על מנת לשדר את זה.
מסכים. אולי אפשר לעניין איזה כתב ספורט שייקח את זה על עצמו וירים את הכפפה?

"תדע לך עמית, בלילה - הכדור עף מהר יותר"
- דני נוימן, ערוץ 1, 09.11.2009

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 16:12 
אני מצטער אבל יצאתי מאוד מבולבל
מה כרגע חוסם את הסרט? כסף? טביב? משהו אחר?

צריך כסף לשמשון + כסף לעריכה נוספת + לעניין רשות שידור כלשהי + להסדיר את העניינים המשפטיים מול טביב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 18:35 
סמל אישי של המשתמש
כל כך מתסכל.
תודה על המאמץ גבע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 20:21 
KID A כתב:
כל כך מתסכל.
תודה על המאמץ גבע.

מאוד מתסכל...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 20:22 
zapta כתב:

צריך כסף לשמשון + כסף לעריכה נוספת + לעניין רשות שידור כלשהי + להסדיר את העניינים המשפטיים מול טביב?

צריך שהקלטות יגיעו לידינו ואז נתקדם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 20:23 
כפיר אדום כתב:
Karl Weierstrass כתב:
מסכים. אולי אפשר לעניין איזה כתב ספורט שייקח את זה על עצמו וירים את הכפפה?

כתבתי את זה כבר, ניסו ולא קרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 21:29 
מה כבר יכול להיות בסרט כזה שלא ראינו מיליון פעם בעשור האחרון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 יוני 2020, 23:25 
סמל אישי של המשתמש
הצלם כתב:
zapta כתב:

צריך שהקלטות יגיעו לידינו ואז נתקדם.

או.קיי, ואיך אנחנו האוהדים יכולים לסייע לכך לקרות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 יוני 2020, 02:09 
סמל אישי של המשתמש
1. מי זה השמשון הזה?
2. אני ממש מאוכזב מכם שאף אחד עדיין לא המליץ לשלוח אליו את דלילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 יוני 2020, 10:34 
KingAlpaca כתב:
1. מי זה השמשון הזה?
2. אני ממש מאוכזב מכם שאף אחד עדיין לא המליץ לשלוח אליו את דלילה.

:LOL2:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 יוני 2020, 13:08 
סמל אישי של המשתמש
viewtopic.php?f=4&t=107788

הסרט כבר היה ערוך וכמעט צפינו בו בקולנוע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 יוני 2020, 13:15 
סמל אישי של המשתמש
מצאתי הודעה שקשורה לשמשון שימו לב יש תקציר 5 דקות ביוטיוב

בדרך לעונה בלתי נשכחת" – סרט הדאבל של עונת 2009/10. מכירת הכרטיסים להקרנת הבכורה ב-24 באוקטובר (100 ש"ח) מסייעת לגייס את שארית המימון להפקה של הסרט ובעתיד גם לאפשר תפוצה נרחבת.

לרכישת כרטיסים מאובטחת באתר העמותה: http://goo.gl/RcU3l9
לטעימה מן הסרט: http://youtu.be/TmSzpixAwCo
צלם ומפיק הסרט: שמשון דוד פור

viewtopic.php?f=4&t=106980

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 יוני 2020, 14:22 
אני די בטוח שאין לו זכות חוקית לא לפרסם את הסרט, ולא לתת לאף אחד אחר לפרסם אותו.
עם כל הכבוד, הסרט הזה הוא לא רק שלו, יש עוד אנשים מלבדו שהיו חלק מההפקה ומשיתוף הפעולה.
כל החומרים נמצאים רק אצלו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יוני 2020, 20:44 
סמל אישי של המשתמש
גרזן אדום כתב:

בדרך לעונה בלתי נשכחת" – סרט הדאבל של עונת 2009/10. מכירת הכרטיסים להקרנת הבכורה ב-24 באוקטובר (100 ש"ח) מסייעת לגייס את שארית המימון להפקה של הסרט ובעתיד גם לאפשר תפוצה נרחבת.

יא אללה, התקציר הזה גורם לי להתגעגע לשכטר. איזה דביל חמוד הוא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 יוני 2020, 10:47 
Karl Marx כתב:
גרזן אדום כתב:

יא אללה, התקציר הזה גורם לי להתגעגע לשכטר. איזה דביל חמוד הוא.

שונא אותו ברמת זהבי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 יוני 2020, 18:58 
שכטר היה בלתי נסבל גם כשהוא היה אצלנו, להבדיל מהרבה שנואים אחרים (ורמוט וזהבי למשל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 28 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 26 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: