תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 12 מאי 2024, 13:33

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

אנא לחץ כאן על מנת לצפות בחוקי הפורום

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 254 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דרבי 24.2 20:15
הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 13:25 
סמל אישי של המשתמש
redrony כתב:
teknoboy כתב:

הטעויות המטופשות האלה הן לא משהו שאפשר למנוע. זה לא שקלינגר שכח להגיד לשחקנים "אל תעשו טעויות מטופשות" ובגלל זה הם עשו טעויות.
זה מה יש, שחקנים שעושים טעויות מטופשות.
כשאתה מחליט איך לשחק, רצוי שתיקח בחשבון את השחקנים שיש לך ואת מה שצפוי שהם יעשו (כמו טעויות של טמטום).

ואתה לא יודע אם הבחירה להעיף כדורים משפרת את הסיכויים, משתי סיבות: 1. לא ראית מה קורה כשנס ציונה, רעננה ושות' משחקות כמו שאתה רוצה ולא מעיפות כדורים, 2. יש מצב שאנחנו קצת יותר טובים מנס ציונה ושות' והיינו מצליחים יותר מהן.

1. אפשר למנוע בלאמן את הקבוצה.
2. טעויות מטופשות קורות גם שאתה מסתגר, לא?
3. אני לא מדבר רק על נס ציונה ורעננה, אלא על רב הקבוצות.
4. ועכשיו אני באמת רוצה להבין. בחרת באסטרטגיית ״העפת הכדורים״ (בלי באמת לנסות להבין מה זה. אסור להתמסר? מותר לתת גול? מותר לשחקנים לעבור את החצי?). חטפת גול דקה 6/20/32 ווטאבר. מה אתה עושה עכשיו?
ממשיך להתסגר ומקווה שזה ייגמר 0:1? מחכה עד דקה 80 ב 0:1 ואז יוצא קדימה?

1. אפשר, אבל: א' רק עד גבול מסוים (בתלות בשחקנים שיש לך), וב', המאמן אמור היה בשלב זה לשים לב שיש את הבעיה הזאת, ולכן להביא אותה בחשבון.
2. ברור, אבל הן הרבה פחות מסוכנות.
3. כל מה שכתבתי רלוונטי לכל קבוצה שהיא, לא רק לנס ציונה. מה שכן, יש סיכוי לא רע שאנחנו יותר טובים מחלק מהן והיינו מצליחים יותר.
4. הכוונה, כמובן, אינה שאסור להתמסר או לתקוף, אלא שמוותרים על הניסיון (יומרה?) לבנות התקפות "מסודרות", שבהן הכדור עובר מקו לקו בניסיון למצוא חורים בהגנה, אלא במקום זה הקבוצה משחקת קרוב בהגנה (כלומר מצמצמים מרחקים בין השחקנים כשהכדור אצל היריבה) וההתקפות מתחילות מכדורים ארוכים (זה כמובן מצריך התאמות טקטיות, אבל בשביל זה בדיוק יש מאמן).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 14:00 
teknoboy כתב:
redrony כתב:
teknoboy כתב:

הטעויות המטופשות האלה הן לא משהו שאפשר למנוע. זה לא שקלינגר שכח להגיד לשחקנים "אל תעשו טעויות מטופשות" ובגלל זה הם עשו טעויות.
זה מה יש, שחקנים שעושים טעויות מטופשות.
כשאתה מחליט איך לשחק, רצוי שתיקח בחשבון את השחקנים שיש לך ואת מה שצפוי שהם יעשו (כמו טעויות של טמטום).

ואתה לא יודע אם הבחירה להעיף כדורים משפרת את הסיכויים, משתי סיבות: 1. לא ראית מה קורה כשנס ציונה, רעננה ושות' משחקות כמו שאתה רוצה ולא מעיפות כדורים, 2. יש מצב שאנחנו קצת יותר טובים מנס ציונה ושות' והיינו מצליחים יותר מהן.

1. אפשר למנוע בלאמן את הקבוצה.
2. טעויות מטופשות קורות גם שאתה מסתגר, לא?
3. אני לא מדבר רק על נס ציונה ורעננה, אלא על רב הקבוצות.
4. ועכשיו אני באמת רוצה להבין. בחרת באסטרטגיית ״העפת הכדורים״ (בלי באמת לנסות להבין מה זה. אסור להתמסר? מותר לתת גול? מותר לשחקנים לעבור את החצי?). חטפת גול דקה 6/20/32 ווטאבר. מה אתה עושה עכשיו?
ממשיך להתסגר ומקווה שזה ייגמר 0:1? מחכה עד דקה 80 ב 0:1 ואז יוצא קדימה?

1. אפשר, אבל: א' רק עד גבול מסוים (בתלות בשחקנים שיש לך), וב', המאמן אמור היה בשלב זה לשים לב שיש את הבעיה הזאת, ולכן להביא אותה בחשבון.
2. ברור, אבל הן הרבה פחות מסוכנות.
3. כל מה שכתבתי רלוונטי לכל קבוצה שהיא, לא רק לנס ציונה. מה שכן, יש סיכוי לא רע שאנחנו יותר טובים מחלק מהן והיינו מצליחים יותר.
4. הכוונה, כמובן, אינה שאסור להתמסר או לתקוף, אלא שמוותרים על הניסיון (יומרה?) לבנות התקפות "מסודרות", שבהן הכדור עובר מקו לקו בניסיון למצוא חורים בהגנה, אלא במקום זה הקבוצה משחקת קרוב בהגנה (כלומר מצמצמים מרחקים בין השחקנים כשהכדור אצל היריבה) וההתקפות מתחילות מכדורים ארוכים (זה כמובן מצריך התאמות טקטיות, אבל בשביל זה בדיוק יש מאמן).

אני באמת ובתמים לא מבין איך התקפה יכולה להתחיל מכדורים ארוכים. מה אתה בתור מאמן היית עושה ב-25 דקות הראשונות שמכבי חיכו בחצי שלהם ולא לחצו? תנסה רגע לתאר לעצמך צורת משחק.
אני אומר שכל תיאוריית להעיף את הכדורים תופסת רק שלוחצים עליך ואז אתה מאבד כל יכולת התקפית (למרות שלפעמים כמובן אין ברירה) ושהכדור כבר לשניה אצלך אתה לא מנסה לצאת קדימה ובמקרה של פיגור זה הרי לא תופס.

זה שהמאמן אמור להביא את הבעיות בחשבון, זה ברור. אבל זה גם קשור להרכב וגם קשור לצורה שבה אתה מאמן את הקבוצה. מי שראה את אשדוד נגד חיפה (אשדוד קבוצה טובה מאיתנו? ברמתינו?) ראה איך אשדוד לאורך כל המשחק מניעה כדור נגד מכבי חיפה, מגיעה למצבים, בקיצור, משחקת כדורגל.
נגד מכבי בשנה שעברה הוצאנו 1:1 עם בונקר? ואני לא בטוח שלפחות בכל מה שקשור להנעת כדור הסגל היה משמעותית יותר טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 14:06 
לאשדוד יש הרבה יותר שחקנים יצירתיים משלנו יש. בפער.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 14:18 
סמל אישי של המשתמש
שחר כתב:

חוץ מההגנה אני חושב שהם עולים עלינו בכל עמדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 14:19 
סמל אישי של המשתמש
redrony כתב:
אני באמת ובתמים לא מבין איך התקפה יכולה להתחיל מכדורים ארוכים. מה אתה בתור מאמן היית עושה ב-25 דקות הראשונות שמכבי חיכו בחצי שלהם ולא לחצו? תנסה רגע לתאר לעצמך צורת משחק.

אם נותנים לך להגיע עד החצי ואז לוחצים אותך וחוטפים לך את הכדור כשאתה בסוג של תנועה קדימה, עדיף לך להתקדם עד 30-40-50 מטר מהשער שלך, ואז לשלוח כדור ארוך לאגף\חלוץ. סבירות די גבוהה שתאבד (גם ככה איבדת), אבל לפחות הכדור יעבור אליהם כשהם רחוקים מהשער שלך ואתה מסודר להגנה (ואם לא איבדת, אתה במצב יותר טוב ומסוכן לטובתך מאשר כשהכדור אצל קשר על עיגול האמצע). הקטע הזה של משחק מסודר "כמו קבוצה גדולה" לא צריך להיות אורים ותומים, אלא פונקציה של השחקנים שיש לך.

הסתייגות קטנה: גם לזה לא בטוח שיש לנו שחקנים מתאימים, אבל כאמור, במקרה שאתה לא מצליח לתקוף ככה, אתה מסכן את עצמך פחות מאשר באלטרנטיבה.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 14:28 
שחר כתב:

בפער.
הסגל שלנו מהחלשים בליגה אנשים עוד לא הפנימו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 15:09 
teknoboy כתב:
redrony כתב:

אם נותנים לך להגיע עד החצי ואז לוחצים אותך וחוטפים לך את הכדור כשאתה בסוג של תנועה קדימה, עדיף לך להתקדם עד 30-40-50 מטר מהשער שלך, ואז לשלוח כדור ארוך לאגף\חלוץ. סבירות די גבוהה שתאבד (גם ככה איבדת), אבל לפחות הכדור יעבור אליהם כשהם רחוקים מהשער שלך ואתה מסודר להגנה (ואם לא איבדת, אתה במצב יותר טוב ומסוכן לטובתך מאשר כשהכדור אצל קשר על עיגול האמצע). הקטע הזה של משחק מסודר "כמו קבוצה גדולה" לא צריך להיות אורים ותומים, אלא פונקציה של השחקנים שיש לך.

הסתייגות קטנה: גם לזה לא בטוח שיש לנו שחקנים מתאימים, אבל כאמור, במקרה שאתה לא מצליח לתקוף ככה, אתה מסכן את עצמך פחות מאשר באלטרנטיבה.

אבל איך אתה מגיע לשם, אתה בועט כדור ארוך שמגיע 50 מטר מהשער שלך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 15:16 
שחקנים יצירתיים זה אחלה, אבל הנעת הכדור מתחילה בקישור האחורי (יכול להיות שגם שם הם חזקים מאיתנו, בלי ציניות). ולנו יש 2 שחקנים יצירתיים שלא רואים מגרש. שאחד מהם שיחק פעם אחרונה הוא איבד כדור ב-20 מטר וחוסל מאז.
אני חושב שאשדוד קבוצה סבבה, אבל אני לא חושב שהיא טובה מאיתנו בפער. אני חושב שיש לה מאמן שהבסיס שלו זו הנעת כדור וזה מה שהוא מטמיע ולא משנה מה קורה בדרך. כמובן שעבורו לחטוף שלישיה ממכבי בדרך, זה לא אסון, אלא עוד שלב בדרך להתפתחות של הקבוצה שלו.
בגלל זה הוא לקח אליפות עם קבוצה שבדיעבד אם מסתכלים אחורה, חוץ משני בלמים ועוד קשר התקפי אחד אף אחד מהשחקנים שם לא השאיר שום חותם אמיתי בכדורגל. הוא לא לחץ אגב, הוא פשוט ידע לשחק כדורגל בסיסי עם השחקנים הבינוניים שהיו לו. לקח אליפות, לא פחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 15:18 
סמל אישי של המשתמש
redrony כתב:
teknoboy כתב:
redrony כתב:

לא בטוח שהבנתי את השאלה.
הנחת העבודה היתה שהיריבה נותנת לך להגיע לחצי ורק אז מפעילה לחץ ומנסה לקחת את הכדור.
אתה עולה עד איפה שנותנים לך, ואז משחק כדור ארוך קדימה בשאיפה להפתיע ו\או לקבל את המסירה הזאת במצב שיסבך את ההגנה (ואם היריבה לוחצת אותך מהחצי, יש סיכוי לא רע שכדור ארוך יצליח לבטל חלק מהמאמץ ההגנתי שלה ויסבך אותה) במקרה טוב, ובמקרה הרע לאבד את הכדור שלושים מטר יותר רחוק מאשר בשיטה של אחזקת כדור ומסירות קצרות.

מה אתה מציע לעשות כשמגיעים לאזור שבו היריבה העדיפה לוחצת אותך ומנסה לקחת לך את הכדור?

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 16:05 
teknoboy כתב:
redrony כתב:
teknoboy כתב:
redrony כתב:

לא בטוח שהבנתי את השאלה.
הנחת העבודה היתה שהיריבה נותנת לך להגיע לחצי ורק אז מפעילה לחץ ומנסה לקחת את הכדור.
אתה עולה עד איפה שנותנים לך, ואז משחק כדור ארוך קדימה בשאיפה להפתיע ו\או לקבל את המסירה הזאת במצב שיסבך את ההגנה (ואם היריבה לוחצת אותך מהחצי, יש סיכוי לא רע שכדור ארוך יצליח לבטל חלק מהמאמץ ההגנתי שלה ויסבך אותה) במקרה טוב, ובמקרה הרע לאבד את הכדור שלושים מטר יותר רחוק מאשר בשיטה של אחזקת כדור ומסירות קצרות.

מה אתה מציע לעשות כשמגיעים לאזור שבו היריבה העדיפה לוחצת אותך ומנסה לקחת לך את הכדור?

אבל שם לא התחילו הבעיות שלנו, הן התחילו שמכבי לחצו ואנחנו איבדנו את הכדור ב-30 מטר שלנו. זה לא שאיבדנו כדור בחצי מגרש והם עשו מתפרצות. אני לא זוכר איך התחיל הגול השלישי, אבל השניים הראשונים היו בלחץ של מכבי וגם ההרחקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 16:11 
השני התחיל בכדור חוץ שלהם 70 מטר מהשער לדעתי. לא איזה איבוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 16:14 
סמל אישי של המשתמש
redrony כתב:
teknoboy כתב:

אבל שם לא התחילו הבעיות שלנו, הן התחילו שמכבי לחצו ואנחנו איבדנו את הכדור ב-30 מטר שלנו. זה לא שאיבדנו כדור בחצי מגרש והם עשו מתפרצות. אני לא זוכר איך התחיל הגול השלישי, אבל השניים הראשונים היו בלחץ של מכבי וגם ההרחקה.

שאלת אותי מה אני מציע לעשות כשהיריבה נסוגה ומפעילה לחץ רק בחצי, ועל זה עניתי. לא הכי הוגן לשנות את הנחת העבודה באמצע :SMOKE:

ולעניין: אם אתה עולה כשהתוכנית שלך היא למסור מעבר לקו הגנה או שניים בשאיפה לבטל את הלחץ שאתה נתקל בו, אתה יכול לעשות את זה גם בקו החצי וגם שלושים מטר מהשער שלך. בכל מקרה, אם תיכשל, התוצאה של זה תהיה פחות הרת אסון מאשר ניסיון לעבור את הלחץ הזה במסירות קצרות וצירופים נאים.
עוד לא הבנתי איך אתה מציע לשבור את הלחץ הזה (בחצי או בשליש או איפה שלא ניתקל בו).

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 16:32 
teknoboy כתב:
redrony כתב:
teknoboy כתב:

שאלת אותי מה אני מציע לעשות כשהיריבה נסוגה ומפעילה לחץ רק בחצי, ועל זה עניתי. לא הכי הוגן לשנות את הנחת העבודה באמצע :SMOKE:

ולעניין: אם אתה עולה כשהתוכנית שלך היא למסור מעבר לקו הגנה או שניים בשאיפה לבטל את הלחץ שאתה נתקל בו, אתה יכול לעשות את זה גם בקו החצי וגם שלושים מטר מהשער שלך. בכל מקרה, אם תיכשל, התוצאה של זה תהיה פחות הרת אסון מאשר ניסיון לעבור את הלחץ הזה במסירות קצרות וצירופים נאים.
עוד לא הבנתי איך אתה מציע לשבור את הלחץ הזה (בחצי או בשליש או איפה שלא ניתקל בו).

שניה, יש פה אי הבנה.
המשחק אתמול התחיל בזה שמכבי לא לחצו והפועל ניסו להניע כדור, בהצלחה יחסית. עד אז הכל היה בסדר, מכבי לא התקרבו לשער, לא רואה שום בעיה עם מה שהפועל ניסו לעשות.
מדקה 25 שמכבי התחילו ללחוץ, הפועל איבדו את הראש, והתחילו לעשות שטויות. ברור שבמצב הזה, לא צריך לעשות משולשים, אבל האלטרנטיבה היא לא להעיף כדור לחצי המגרש של היריב, פשוט כי אין שם אף אחד ועוד התקפה של היריב מתחילה מיד.
מה שהפועל עשו לדוגמא נגד בית״ר היה לחכות 20 מטר מהשער ולהעיף כדור בפאניקה, בלי לנסות לצאת למתפרצת, בלי לנסות להחזיק קצת את הכדור בשביל לנוח טיפה מהרדיפה אחרי הקבוצה השניה.
מה שאפשר לעשות זה לנסות ללחוץ את הכדור לדוגמא שהוא ברגליים של קשרי האמצע (זה לא ללחוץ על כל המגרש ולא לנסות להניע כדור) וכן לנסות לעשות מעברים בצורה חכמה. הרי כן צריכים למסות איכשהו לצאת קדימה מתישהו, במיוחד אם כבר קיבלת גול.
פה יש איזה קטע של או לשכב ולהעיף כדורים או לחץ והנעת כדור בצירופים נאים. אז מן הסתם יש גם באמצע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2020, 16:46 
סמל אישי של המשתמש
redrony כתב:
teknoboy כתב:
redrony כתב:
teknoboy כתב:

שניה, יש פה אי הבנה.
המשחק אתמול התחיל בזה שמכבי לא לחצו והפועל ניסו להניע כדור, בהצלחה יחסית. עד אז הכל היה בסדר, מכבי לא התקרבו לשער, לא רואה שום בעיה עם מה שהפועל ניסו לעשות.
מדקה 25 שמכבי התחילו ללחוץ, הפועל איבדו את הראש, והתחילו לעשות שטויות. ברור שבמצב הזה, לא צריך לעשות משולשים, אבל האלטרנטיבה היא לא להעיף כדור לחצי המגרש של היריב, פשוט כי אין שם אף אחד ועוד התקפה של היריב מתחילה מיד.
מה שהפועל עשו לדוגמא נגד בית״ר היה לחכות 20 מטר מהשער ולהעיף כדור בפאניקה, בלי לנסות לצאת למתפרצת, בלי לנסות להחזיק קצת את הכדור בשביל לנוח טיפה מהרדיפה אחרי הקבוצה השניה.
מה שאפשר לעשות זה לנסות ללחוץ את הכדור לדוגמא שהוא ברגליים של קשרי האמצע (זה לא ללחוץ על כל המגרש ולא לנסות להניע כדור) וכן לנסות לעשות מעברים בצורה חכמה. הרי כן צריכים למסות איכשהו לצאת קדימה מתישהו, במיוחד אם כבר קיבלת גול.
פה יש איזה קטע של או לשכב ולהעיף כדורים או לחץ והנעת כדור בצירופים נאים. אז מן הסתם יש גם באמצע.

אז נראה לי שבאמת היתה פה איזו אי הבנה, כי דיברנו על שלבים שונים במשחק או משהו כזה, וגם כי לא הצעתי לשכב ולהעיף כדורים למעלה. הנקודה שלי היא שקבוצה נחותה לא צריכה לשחק כמו קבוצה עדיפה, ולכן היא לא צריכה לשלוט בכדור, לא ללחוץ על כל המגרש, לא לנסות לבנות התקפות "מסודרות" וכו' וכו'. יכול להיות שהרטוריקה שלי היתה קצת קיצונית מדי, ואם כן אז סליחה.
את התשובה לשאלה שלך אפשר לחלק לכמה חלקים:
כשהיריבה נסוגה ולוחצת רק בחצי במטרה לעשות התקפת מעבר, והיא טובה בזה, צריך למנוע ממנה את האפשרות. לא שמתי לב שבחצי שעה הראשונה היוונו איום או משהו כזה, כך שעצם הנעת הכדור לא עוזרת במיוחד, ועלולה להיות מסוכנת. במצב כזה עדיף מסירות ארוכות בכוונה לייצר תכלס על חשבון אחזקת כדור.
כשהיריבה לוחצת אותך קרוב לשער, ודאי שצריך להיזהר עוד יותר, ולהעביר את הכדור קדימה בצורה שתבטל את הלחץ ואולי תמצא במקרה פרצה בהגנה (אני מניח שלזה הכוונה ב"לעשות מעברים בצורה חכמה").
לגבי מה לעשות כשהכדור אצל היריבה - לטעמי, בהיעדר כלים ללחץ על כל המגרש, צריך לצופף ולהפעיל לחץ רק באזור המסוכן, מתוך כוונה לחטוף ולהעביר את הכדור מהר קדימה להתקפת מעבר(כמובן, להעביר את הכדור קדימה "בצורה חכמה" ולא סתם להעיף).
בכל הסיטואציות האלה אין טעם באחזקת כדור לשם אחזקת הכדור או אפילו לצורך פיתוח של משחק יפה לעין. מול יריבה עדיפה צריך לצופף בהגנה ולצאת להתקפות מהירות בלי לבזבז זמן על מסירות קצרות באמצע.

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 254 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 40 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: