תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 10 מאי 2024, 19:00

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

אנא לחץ כאן על מנת לצפות בחוקי הפורום

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 190 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: VAR
הודעהפורסם: 28 ינואר 2020, 15:09 
א.ב כתב:
redrony כתב:
א.ב כתב:
הפתרון הבלתי נמנע הוא שהשופטי VAR יוכלו לקחת החלטה במקום השופט והוא לא יצטרך ללכת לבדוק במסך.
זה כבר קורה בפועל במקרים ברורים (למשל הגול של ברשצקי אתמול - כנראה אמרו לו באוזנייה שהגול במיליון אחוז חוקי), אבל הייתי מבטל לחלוטין את החלק שהשופט הולך למסך לבדוק. השופט VAR הוא שופט לכל דבר ואין סיבה שלא ללכת עם ההחלטה שלו.

זה קצת בעיה, מפני שנראה לי מקובל שיש שופט כזה ושופט כזה. אחד מחמיר יותר, אחד נותן למשחק לרוץ וכו׳.
זה דבר די מקובל והרבה קבוצות גם עושות סקאוטינג על שופטים. אז אני כן חושב שמה שנתון לפרשנות של שופט צריך להיות מוחלט ע״י אותו שופט. דברים שהם מוחלטים ואינם נתונים לפרשנות כמו נבדל או עבר את הקו או לא ואפילו יד ברורה ברחבה של שחקן שבכוונה מנע שער אכן אפשר להימנע מללכת (במקרה ברשצקי הוא לא הלך, למרות שנראה לי שזה מה שהתכוונת להגיד)

אז מה אם זה מקובל? אפשר לשנות את מה שמקובל. זה שיש מצב קיים זה לא טיעון הגיוני בפני עצמו.
קבוצות יסתגלו ויתרגלו למציאות חדשה. כמו שהן התרגלו לנבדל פסיבי, התרגלו שאסור לשוער לתפוס ביד מסירה של המגן והתרגלו לעוד חידודים בחוקים במהלך השנים (או הדוגמה הכי ברורה - הן עכשיו מתרגלות לזה שיש VAR).

השאלה אם זה משרת את המטרה. אתה מסכים איתי שזו בעיה (תיאורטית כמובן) שבאותו משחק תהיה פרשנות שונה לאותו מקרה? (יד ברחבה לפנדל, עבירה בגול). לא מדובר פה בחוק אלא על אחידות בשיפוט וזה בדיוק יהיה ההיפך מלהתרגל. שחקנים ״מרגישים״ את השופט תוך כדי המשחק ומתרגלים לדרך שהוא שופט בה. אז נכון שה VAR קורה במקרים פחות תכופים אבל אני מניח שבסוף בכל המקרים הנתונים לפרשנות המטרה שהשופט הראשי יקבל את החחלטה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 ינואר 2020, 16:48 
https://www.one.co.il/Article/19-20/1,1 ... tml?ref=hp
הועדה אומרת שחכמון טעה בפסילה של השער של אלטמן וטעה ששרק לפני סוף המהלך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 ינואר 2020, 17:21 
shocking

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 ינואר 2020, 19:17 
redrony כתב:
א.ב כתב:
redrony כתב:
א.ב כתב:
הפתרון הבלתי נמנע הוא שהשופטי VAR יוכלו לקחת החלטה במקום השופט והוא לא יצטרך ללכת לבדוק במסך.
זה כבר קורה בפועל במקרים ברורים (למשל הגול של ברשצקי אתמול - כנראה אמרו לו באוזנייה שהגול במיליון אחוז חוקי), אבל הייתי מבטל לחלוטין את החלק שהשופט הולך למסך לבדוק. השופט VAR הוא שופט לכל דבר ואין סיבה שלא ללכת עם ההחלטה שלו.

זה קצת בעיה, מפני שנראה לי מקובל שיש שופט כזה ושופט כזה. אחד מחמיר יותר, אחד נותן למשחק לרוץ וכו׳.
זה דבר די מקובל והרבה קבוצות גם עושות סקאוטינג על שופטים. אז אני כן חושב שמה שנתון לפרשנות של שופט צריך להיות מוחלט ע״י אותו שופט. דברים שהם מוחלטים ואינם נתונים לפרשנות כמו נבדל או עבר את הקו או לא ואפילו יד ברורה ברחבה של שחקן שבכוונה מנע שער אכן אפשר להימנע מללכת (במקרה ברשצקי הוא לא הלך, למרות שנראה לי שזה מה שהתכוונת להגיד)

אז מה אם זה מקובל? אפשר לשנות את מה שמקובל. זה שיש מצב קיים זה לא טיעון הגיוני בפני עצמו.
קבוצות יסתגלו ויתרגלו למציאות חדשה. כמו שהן התרגלו לנבדל פסיבי, התרגלו שאסור לשוער לתפוס ביד מסירה של המגן והתרגלו לעוד חידודים בחוקים במהלך השנים (או הדוגמה הכי ברורה - הן עכשיו מתרגלות לזה שיש VAR).

השאלה אם זה משרת את המטרה. אתה מסכים איתי שזו בעיה (תיאורטית כמובן) שבאותו משחק תהיה פרשנות שונה לאותו מקרה? (יד ברחבה לפנדל, עבירה בגול). לא מדובר פה בחוק אלא על אחידות בשיפוט וזה בדיוק יהיה ההיפך מלהתרגל. שחקנים ״מרגישים״ את השופט תוך כדי המשחק ומתרגלים לדרך שהוא שופט בה. אז נכון שה VAR קורה במקרים פחות תכופים אבל אני מניח שבסוף בכל המקרים הנתונים לפרשנות המטרה שהשופט הראשי יקבל את החחלטה

תמיד יהיו בעיות, אבל זה הרע במיעוטו. השופט VAR אמור להתערב רק במקרים קיצוניים (פנדלים, שערים, נבדלים) ולא בעבירות רגילות של מרכז מגרש.
יש הרבה מקצועות שיש יותר משופט אחד.
אם זה מה שדרוש כדי שהמשחק יזרום ולא תהיה הפסקה של 3 דקות בשביל לבדוק אירוע, אז שהקבוצות יתמודדו ויתרגלו. זה לא שהקטינו את השערים וביטלו את הקרנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 ינואר 2020, 20:30 
אני חושב שהvar זה שינוי שקצת מוציא את הכדורגל מהאיזון
החוקה צריכה update
אולי לעשות שעון כמו של הכדורסל, לעצור אותו כשאין משחק ולהפחית את המס׳ דקות המשוחק
ולדעתי יש כמה אמצעים טכנולוגיים שאפשר להכניס שיחסכו בדיקות var כמו עין הנץ וכו׳ או כמו המצלמה הזאת של הרצים האוליפים במקום קוון

אבל בסה״כ אני חושב שיש יותר צדק בכדורגל כרגע מאשר לפני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 ינואר 2020, 20:32 
אין לי שום בעיה עם הואר, הוא פשוט מראה כמה הפנדל זה חוק מפגר בכדורגל.
צריך לשנות את החוק הזה בעיקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 ינואר 2020, 14:21 
א.ב כתב:
redrony כתב:
א.ב כתב:
redrony כתב:
א.ב כתב:

תמיד יהיו בעיות, אבל זה הרע במיעוטו. השופט VAR אמור להתערב רק במקרים קיצוניים (פנדלים, שערים, נבדלים) ולא בעבירות רגילות של מרכז מגרש.
יש הרבה מקצועות שיש יותר משופט אחד.
אם זה מה שדרוש כדי שהמשחק יזרום ולא תהיה הפסקה של 3 דקות בשביל לבדוק אירוע, אז שהקבוצות יתמודדו ויתרגלו. זה לא שהקטינו את השערים וביטלו את הקרנות.

אני מסכים, אבל זה כבר נושא אחר. אני לא רואה הרבה מקרים שהמשחק נעצר ל-3 דקות ושזה קורה בעיניי זה מעיד על חוסר מקצועיות של השופט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: VAR
הודעהפורסם: 02 פברואר 2020, 09:02 
תמונה

ככה זה שזה כל כך קרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 פברואר 2020, 09:04 
סמל אישי של המשתמש
הזיה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 פברואר 2020, 10:38 
לא מבין ממה אתם מופתעים. באנגליה פסלו כבר לא מעט שערים כאלה ולכן יש דיבור לשנות את חוק ההבדל ושייחול רק על הרגליים ולא על שאר האיברים בגוף כמו במקרה הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 190 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 98 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: