תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 28 מרץ 2024, 12:52

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 105 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: חזירים עם כנפיים (שאלה רצינית בנושא דת וכשרות)
הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 13:42 
פרימו לוי כתב:
למרות שאתה דביל

דביל ?
אני דביל ?
עשה טובה, כשאתה קורא לי "דביל" פעם הבאה, רק תודיע לי מי בעצם קרא לי "דביל", האם זה ג'אמפ או פרימו או מאיר או דודו זכאי או הסבתא שלך עם האוטיזם.
דביל.

וחוץ מזה, לא היה כל כך קשה להבין שהכנפזיר (מלבד היותו בעל חיים מפואר) הוא רק סמל.

teknoboy כתב:
עושה רושם שלא טרחת לעיין באשכול. לו קראת היית יודע שלא מדובר בחזיר (עם או בלי כנפיים) אלא בכנפזיר.

teknoboy כתב:
ומה קורה אם הבהמה המכונפת היא לא כנפזיר אלא נניח כנפסוס (יענו סוס עם כנפיים), או לצורך הענין כל בהמה אחרת שלא מוזכרת במפורש בשמה בתורה. מה קורה אז?

...

בני, הכנפזיר הוא בעל חיים אציל שאינו חולה אף פעם, אינו נושא נגיפים ואינו מעביר מחלות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 13:53 
ג'אמפ, אחרי זה תבקש מאנשים לעזוב אותך במנוחה, מה?
תמשיך להתגרות באנשים סתם ככה וזה בטוח יקרה.

וכל השאלה פה היא האם חזיר עם כנפיים הוא עדיין חזיר.
הרב שלך החמיץ את הנקודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 14:45 
סמל אישי של המשתמש
מושקוביץ' היקר דואג בכל תגובה שלו שקשורה אלי במישרין או בעקיפין להביע את דעתו השלילית עליי.
זאת הפעם הראשונה מזה הרבה זמן שאני כותב תגובה שקשורה אליו במישרין או בעקיפין אז גם לי מותר לא?
זינק, א. תנוח וב. תמצא חיים מאשר להתעסק בי כל היום.

ואין לי כוח ללכת לשאול את הרב שוב,
אני אומר לך את זה מהיגיון של גמרא והלכות כאלה, כנפזיר דומה לחזיר ולכן לא ירשו לאכול את זה.

טקנובוי שאלת מה קורה אם זה כנפסוס או משהו אחר? אם זה כנפסוס אני בטוח שהיא לא תותר לאכילה מאותה סיבה שאי אפשר לאכול כנפזיר, כנ"ל לגבי כל חיה לא כשרה.
אם זאת תהיה חיית כלאיים שעונה על ה"תסמינים" של חיית כשרה מן הסתם ישבו כמה רבנים ויחיליטו בעניין הזה.
ההימור שלי הלא מאוד מופרך הוא שכל חיית כלאיים כזאת תהיה לא כשרה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 14:46 
סמל אישי של המשתמש
פרימו לוי כתב:
מושקוביץ' היקר דואג בכל תגובה שלו שקשורה אלי במישרין או בעקיפין להביע את דעתו השלילית עליי.
זאת הפעם הראשונה מזה הרבה זמן שאני כותב תגובה שקשורה אליו במישרין או בעקיפין אז גם לי מותר לא?

ואין לי כוח ללכת לשאול את הרב שוב,
אני אומר לך את זה מהיגיון של גמרא והלכות כאלה, כנפזיר דומה לחזיר ולכן לא ירשו לאכול את זה.

טקנובוי שאלת מה קורה אם זה כנפסוס או משהו אחר? אם זה כנפסוס אני בטוח שהיא לא תותר לאכילה מאותה סיבה שאי אפשר לאכול כנפזיר, כנ"ל לגבי כל חיה לא כשרה.
אם זאת תהיה חיית כלאיים שעונה על ה"תסמינים" של חיית כשרה מן הסתם ישבו כמה רבנים ויחיליטו בעניין הזה.
ההימור שלי הלא מאוד מופרך הוא שכל חיית כלאיים כזאת תהיה לא כשרה

בקיצור אין לך ממש מה להוסיף לדיון.
לפחות ניסית.
:ROSE:

* המציג אינו רופא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 14:48 
סמל אישי של המשתמש
הא?
מישהו שאל שאלה, עניתי לו תשובה שב99 אחוז אני בטוח שהיא נכונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 15:23 
פרימו לוי כתב:

לא רוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 15:30 
סמל אישי של המשתמש
זינקי בוי,די להתגרות בג'אמפ.
:ROSE:

והאשכול הזה עשה לי חשק לכנפיים של דיקסי עם הום פרייז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 16:16 
פרימו לוי כתב:

איזה מסכן, עכשיו התחלת גם לדמיין דברים ? מתי דיברתי / כתבתי עליך פעם אחרונה ? ואני לא מדבר על העליהום שכל הפורום עשה עליך לפני שנתיים כי התנהגת כמו אידיוט, יא חתיכת אידיוט.

פרימו לוי כתב:

זאת בדיוק המסקנה שהגענו אליה באמצעות עזרתו האדיבה של "אחד עם כיפה" (שלא קרא לאף אחד "דביל", אגב), אידיוט.

פעם הבאה, תקרא את האשכול לפני שאתה מנסה להתייחס בו, אלא אם כן אתה רק מנסה להשתלח בי אישית כי בדיוק באותו זמן מאיר היה חולה ודוד שלך היה בעבודה וסבתא שלך בישלה דייסה אז לא היה לך מה לעשות.

אידיוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 16:47 
סמל אישי של המשתמש
אה, סליחה. בפעם הבאה אני אקרא את כל ה100 תגובות שיש בכל אשכול רק כדי לוודא שאני לא בטעות עומד לכתוב משהו שמישהו אחר כבר כתב, כי זה פשוט יהיה נורא.
לא כתבתי שהשאלה שלך דבילית, אמרתי ששאלתי בשבילך למרות שאתה אפס כלפי. למה עשיתי את זה? סתם כי רציתי לדעת את התשובה.
מתי בפעם האחרונה כתבת משהו שמתייחס אלי? לא שאני נוהג לפשפש בזכרון שלי יותר מידי בעניינים כאלה אבל אני בהחלט זוכר איזו תגובה "גאונית" שלך באשכול על פאבליק אנמי בקשר אלי, משהו בסגנון " :LAGUH!: " או " :D " כתגובה למשהו שנון לאללה של האמיר המגניב הזה
ואני לא זוכר אשכולות ספציפיים נוספים אבל אני כן זוכר שבכל פעם שאמיר או מישהו אחר מביע את דעתו השלילית עליי יש לך נטייה להצטרף
ואם אתה לא שם לב אתה זה שמתנהג כמו אידיוט פה, אני בסך הכל אמרתי ששאלתי בשבילך למרות שאני מסתייג ממך מסיבות שנראה לי שגם אתה יכול להבין אלא אם אתה סופר צבוע/מתחסד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 17:43 
מה אתם רוצים ממנו
הרב בא להגיד,שמכיוון שיש דיוק ספציפי בתורה לגבי חזיר,אז כנראה גם חיות ש"דומות" קל וחומר אותו דבר מלבד פרט קטן[חזיר עם אף ארוך,חזיר עם קרן על הראש] הן אינן כשרות,ואפילו משום מראית עין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 18:45 
פרימו לוי כתב:
אה, סליחה. בפעם הבאה אני אקרא את כל ה100 תגובות שיש בכל אשכול רק כדי לוודא שאני לא בטעות עומד לכתוב משהו שמישהו אחר כבר כתב, כי זה פשוט יהיה נורא.
לא כתבתי שהשאלה שלך דבילית, אמרתי ששאלתי בשבילך למרות שאתה אפס כלפי. למה עשיתי את זה? סתם כי רציתי לדעת את התשובה.
מתי בפעם האחרונה כתבת משהו שמתייחס אלי? לא שאני נוהג לפשפש בזכרון שלי יותר מידי בעניינים כאלה אבל אני בהחלט זוכר איזו תגובה "גאונית" שלך באשכול על פאבליק אנמי בקשר אלי, משהו בסגנון " :LAGUH!: " או " :D " כתגובה למשהו שנון לאללה של האמיר המגניב הזה
ואני לא זוכר אשכולות ספציפיים נוספים אבל אני כן זוכר שבכל פעם שאמיר או מישהו אחר מביע את דעתו השלילית עליי יש לך נטייה להצטרף
ואם אתה לא שם לב אתה זה שמתנהג כמו אידיוט פה, אני בסך הכל אמרתי ששאלתי בשבילך למרות שאני מסתייג ממך מסיבות שנראה לי שגם אתה יכול להבין אלא אם אתה סופר צבוע/מתחסד.

טוב מאיר, פעם הבאה אני אחשוב 200 פעם לפני שאני שם סמיילי על איזה משהו, כי כבודו הרי בוחן כליות ולב ויודע בדיוק מה כל סמיילי אומר ובאיזה הקשר, הא דודו ?
פרימו, אני מציע לך, ככה סתם, דווקא כן לחפש מתי פעם אחרונה הגבתי אליך או בעניינך. כנראה שרק ככה אתה תבין שאתה נמצא בוואחד תסביך רדיפה שכל הזמן מחפשים אותך ויורדים לך לחיים, בסדר ג'אמפ ?

ועכשיו, אם אני כזה אפס בעיניך, עוף מכאן ותפסיק להחריב לי את האשכול על החיה הכי מדהימה ביקום. אידיוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 18:50 
עמוס נחייסי כתב:
מה אתם רוצים ממנו
הרב בא להגיד,שמכיוון שיש דיוק ספציפי בתורה לגבי חזיר,אז כנראה גם חיות ש"דומות" קל וחומר אותו דבר מלבד פרט קטן[חזיר עם אף ארוך,חזיר עם קרן על הראש] הן אינן כשרות,ואפילו משום מראית עין.

אני לא מקבל את זה. ידוע למשל שיש שלושה או ארבעה מיני ארבה שהם כשרים למאכל. כל שאר החגבים ודמויי החגבים אינם כשרים. כשאתה מסתכל עליהם, כולם נראים אותו דבר (כמו חגב) ואני בספק אם רב יכול להבדיל בעין בלתי מזויינת (או בכלל) בין חגב כשר לחגב לא כשר.

ולכן, משהו שנראה כמו חזיר אבל אינו חזיר זה לא "קל וחומר" מאותה סיבה שמשהו שנראה כמו ארבה אבל אינו ארבה זה לא "קל וחומר".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 21:51 
סמל אישי של המשתמש
הבנת הנקרא שלך לוקה בחסר, לא קראתי לך אפס
ואל תעיף אותי משום מקום
ולא קוראים לי מאיר
וכשאמיר כותב משהו בסגנון "אולי תשאל את הדוד שלך רגע זה בעצם אתה" ואתה שם מיד אחרי זה סמיילי מתגלגל מצחוק ( :LOL2: ) אז לא צריך להיות בוחן לב וכליות כדי לדעת מה הסמיילי אומר, גם לאור היחס שלך כלפי בעבר
אין לי שום תסביך רדיפה, אתה זה שמגזים פה כשכולו אמרתי שאני מסתייג ממך ובחרתי להשתמש במילה דביל
וזהו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 יולי 2009, 22:40 
סמל אישי של המשתמש
:SHOCK3:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 יולי 2009, 11:01 
מושקוביץ כתב:
עמוס נחייסי כתב:
מה אתם רוצים ממנו

אני לא מקבל את זה. ידוע למשל שיש שלושה או ארבעה מיני ארבה שהם כשרים למאכל. כל שאר החגבים ודמויי החגבים אינם כשרים. כשאתה מסתכל עליהם, כולם נראים אותו דבר (כמו חגב) ואני בספק אם רב יכול להבדיל בעין בלתי מזויינת (או בכלל) בין חגב כשר לחגב לא כשר.

לא רק זה, חגבים וזוחלים יכולים גם להטמיא מי שבא איתם במגע, חזירים-לא.
אבל בסופו של דבר הם נפסלו מהטעם שהעלו כאן רבים- מראית עין, (וגם בגלל שרק תימנים יכולים לזהות אותם)

תיקון

מושקוביץ, אני מצטער, טעיתי.
שאלתי את אבא שלי, וכמו ששי אמר, יש עניין של מסורת בכשרות.
כי כמו שהזכרת, כל המינים של החיות היו צריכים להיות מוזכרים בתורה אם הם ניתנים לאכילה, ולכן מין חדש יצור בעיה.
חוץ מזה, במיוחד בעניין עופות, שבהם הסימנים הם לא מפורשים, אלא נלמדים באמצעות החיות הכשרות והפסולות, יש עוד עניין של מסורת, מפני, שכביכול, רשימת כל העופות מוזכרות בתורה.
אך, למרות כל זה, ייתכן שימצאו מין אחד שהוזכר כטמא או כטהור, אך פשוט לא הבינו את המשמעות שלו עד עכשיו.
או שהוא יעבור דיון ויגיעו למסקנה שהוא כן קשר באמצעות שלושה עשר הלימודים המקראיים.
בכל מקרה,
סליחה מושקוביץ, וסליחה שי אני מוריד בפנייך את הכיפה ;)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 105 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: