תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 28 אפריל 2024, 23:44

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 499 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: אריק אינשטיין נפטר
הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:09 
סמל אישי של המשתמש
מקווה שלא ייגעו בזה.
ממילא יפנו את הכל כשיבנו מצבה.

חשוב לזכור שאריק לא שנא את מכבי. הוא גם, שומו שמים, הקדיש להם שני שירים וגם שיחק עם חולצה צהובה ב-"עיניים גדולות".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:11 
יש שורה תחתונה, ולמרות שזה קצת מוגזם לדבר בשמו, אני חושב שיש לנו את היכולת לקבוע שזה משהו שהוא מאוד לא היה רוצה.
רק בגלל זה צריך להעיף את זה משם, גם אם זה כולל להתעמת קצת עם אנשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:20 
הוא לא היה רוצה את זה אבל גם לא היה רוצה שנזיז את זה בכח משם במידה וזה יקרה, אני מניח.
אני חושב שהכי חכם יהיה פשוט לסדר את הדברים שמונחים שם בצורה כזו שהצבע שלהם אפילו לא יבצבץ איכשהו וזהו.

מועדון מעוות ופסיכי שלא מסוגל להיות פעם אחת מחוץ לפריים כשמדובר בקונצנזוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:23 
viewtopic.php?f=7&t=102095

כנסו בבקשה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:25 
סמל אישי של המשתמש
NARKOTIKA כתב:
יש שורה תחתונה, ולמרות שזה קצת מוגזם לדבר בשמו, אני חושב שיש לנו את היכולת לקבוע שזה משהו שהוא מאוד לא היה רוצה.
רק בגלל זה צריך להעיף את זה משם, גם אם זה כולל להתעמת קצת עם אנשים.

אפשר להניח על הצעיף למשל פרחים או חולצה אדומה ישנה וכך להסוות אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:33 
טכנית לארז כתב:
הוא לא היה רוצה את זה אבל גם לא היה רוצה שנזיז את זה בכח משם במידה וזה יקרה, אני מניח.
אני חושב שהכי חכם יהיה פשוט לסדר את הדברים שמונחים שם בצורה כזו שהצבע שלהם אפילו לא יבצבץ איכשהו וזהו.

מועדון מעוות ופסיכי שלא מסוגל להיות פעם אחת מחוץ לפריים כשמדובר בקונצנזוס.

:ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:35 
עכשיו חזרתי משם והצטרף גם צעיף בית״ר למוצרים של מכבי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:38 
חברה שביקרה שם היום בצהריים דיווחה שלא היה סימן לצעיף שלהם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:39 
סהר כתב:
עכשיו חזרתי משם והצטרף גם צעיף בית״ר למוצרים של מכבי

נו ברור,
אריק הרי היה אוהד בית"ר מוצהר.
לראיה המערכון ב"לול" בו אריק איינשטיין, אורי זוהר , צבי שיסל ואחרים התחפשו לחיילים רומאים וצעקו יאללה בית"ר יאללה ! יאללה בית"ר יאללה !

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:40 
מגיפת ה'כולם' שכל כך מאפיינת את עם הסגולה שלנו וכתמיד גם את הפורום הזה מכה שנית. זה צעיף אחד, שהושם ע"י אדם אחד. דורסים, נתפסים, ניכוס, שמים, היינו, היו, שלהם. צעיף אחד, אדם אחד, לא תכנון לפרטי פרטים ומזימה מכוונת של קהל שלהם והמועדון שלהם.
יאללה נעזוב, כולם להמשיך להתנפל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:51 
סמל אישי של המשתמש
joshsoos כתב:
מגיפת ה'כולם' שכל כך מאפיינת את עם הסגולה שלנו וכתמיד גם את הפורום הזה מכה שנית. זה צעיף אחד, שהושם ע"י אדם אחד. דורסים, נתפסים, ניכוס, שמים, היינו, היו, שלהם. צעיף אחד, אדם אחד, לא תכנון לפרטי פרטים ומזימה מכוונת של קהל שלהם והמועדון שלהם.

לא שמעתי על מגפת ה'כולם' הזו בחיי. לא ידעת שזו תופעה.
אחרי שהסברת, לא ברור למה אתה חושב שזה מאפיין אותנו ספציפית.
והכי חשוב, כל שניסו לומר הוא שזו פעולה אופיינית ליצור מהזן המכבי. אף אחד לא באמת חושב שמאה אלף איש תיכננו את זה.
אבל עזוב, תמשיך עם.. לא יודע.. מה שאתה עושה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 15:52 
joshsoos כתב:

זה היה תופס אם מועדון הכדורסל שלהם לא היה מעלה תמונה של זה מלא בגאווה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: אריק אינשטיין נפטר
הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 16:09 
joshsoos כתב:

:ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 16:33 
dr.avi: מכבי הישן זה לא ממש שיר על הקבוצה מכבי ת"א. זה שיר על מגרש כדורסל שהיה ליד שוק בצלאל והיום הוא מגרש חניה.

אני לא חושב שאריק איינשטין לבש בחייו צעיף של מכבי (אני לא מדבר על תפקידים בסרטים. זה שכריסטוף ואלץ שיחק נאצי אכזר לא הופך אותו לכזה. כנ"ל אריק) ואני לא רואה סיבה למה אחרי מותו הקבר שלו צריך שיהיה עליו טינופת שכזאת. זה לא עניין של שנאה אלא של שיוך עצמי של הנפטר. האם זה שווה את הבלגאן של לעשות משהו בנושא? אני בספק. עדיין הצעיפים של מכבי ובית"ר שם זה לא לעניין בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 16:37 
סמל אישי של המשתמש
גיא האדום כתב:
dr.avi: מכבי הישן זה לא ממש שיר על הקבוצה מכבי ת"א. זה שיר על מגרש כדורסל שהיה ליד שוק בצלאל והיום הוא מגרש חניה.

אני לא חושב שאריק איינשטין לבש בחייו צעיף של מכבי (אני לא מדבר על תפקידים בסרטים. זה שכריסטוף ואלץ שיחק נאצי אכזר לא הופך אותו לכזה. כנ"ל אריק) ואני לא רואה סיבה למה אחרי מותו הקבר שלו צריך שיהיה עליו טינופת שכזאת. זה לא עניין של שנאה אלא של שיוך עצמי של הנפטר. האם זה שווה את הבלגאן של לעשות משהו בנושא? אני בספק. עדיין הצעיפים של מכבי ובית"ר שם זה לא לעניין בכלל.

אני יודע. עדיין הוא הזכיר שם את מגרש מכבי ואת "שניאור הגדול". שונא מכבי לא היה עושה את זה.
היה עוד שיר שהוא הזכיר שם את אולסי פרי.

נראה לך שאריק היה עושה עניין מהצעיפים האלה? אני בטוח שלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 16:52 
השילוש הקדוש - אריק איינשטיין
השנה האחרונה הייתה מדכאת במיוחד. אתה פותח עיתון, רדיו או טלוויזיה, והבלגן חוגג. כולם רבים עם כולם, הפערים הסוציאליים הולכים וגדלים, האלימות חוגגת, העולם התחתון מרים ראש ויש גם ניסיונות לעורר את השד העדתי, שכבר מזמן חשבתי שנפטרנו ממנו.

ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים. בשבילנו, אוהדי הפועל, לנצח את מכבי בכדורסל זה כמעט כמו יום העצמאות. מאז קום המדינה הם נותנים לנו בראש ללא הפסק. זה מזכיר לי סיפור על סופר אנגלי ממנצ'סטר, אוהד מנצ'סטר סיטי, שכתב ספר ששמו "איך יונייטד הרסה את חיי".

המצב די דומה למצב שלנו. יונייטד שולטת בעיר עשרות שנים חוץ מהאליפות ההיא של סיטי לפני שנה. וגם ב-1968, כשסיטי סוף-סוף לקחה את אליפות אנגליה, יונייטד לקחה באותה שנה את אליפות אירופה עם שערים של בובי צ'רלטון, ג'ורג'י בסט ובריאן קיד, שחגג במשחק הזה יום הולדת 19. כשדיברתי לפני הדרבי עם חברי רוני דניאל, האוהד מספר 2 של הפועל, הוא העלה את האפשרות של ניצחון שלנו. אני חתמתי על הפסד מכובד. ואז בא הקונצרט של הפועל בליווי מקהלת הצבא האדום.

שלושה משחקי דרבי זכורים לי במיוחד. הראשון הוא הדרבי האחרון, כי הוא האחרון. השני היה לפני כמה שנים באוסישקין. זה נגמר 71:96, שיא ההפרש אי פעם של הפועל. בשני המקרים ניצח על המקהלה הגנרל האדמוני ארז אדלשטיין. ובתחילת שנות ה-50 היה הדרבי הראשון בחיים שלי. הייתי בן 10 בערך. מגרש האספלט של הפועל, שבו התקיים הדרבי, שכן בגימנסיה "שלוה" ברחוב רנ"ק. זה היה הבית לפני אוסישקין ז"ל. לפני כמה שנים בנו על המגרש בשלווה בניין, וזה הרס לי את החיים. זה גם מה שעשו לאיצטדיון המכביה. הייתי שם לא מזמן וזה היה מפחיד: כאילו פצצת אטום נפלה על המגרש. אין זכר לכלום. אין זכר למבנה, לעץ או למשהו ברקע; כאילו מעולם לא היה פה כלום.

חלק גדול מהחיים שלי עבר עליי שם, בהתחלה כילד שצפה בתחרויות האתלטיקה, ואחר כך כאתלט פעיל. ב-1956 זכיתי שם באליפות ישראל בקפיצה לגובה. איצטדיון המכביה היה ה-מקום, ומחקו אותו. וזה עוד כלום לעומת מה שעוללו לגימנסיה הרצליה - מחקו אותה ובנו עליה את מגדל שלום, לא להאמין. אני מודע לכך שאי אפשר לשמר הכל, כי החיים דורשים את שלהם, אבל את גימנסיה הרצליה, שהיא חלק אדיר מתרבות והווי של עם? בושה וחרפה.

נחזור לדרבי הראשון שלי. מכיוון שזה היה מגרש פתוח, כיסו את הגדרות שמסביב בשקי יוטה כדי שאנשים מהרחוב לא יוכלו לראות, אחרת לא היו קונים כרטיסים. אנחנו הילדים היינו עושים חורי הצצה ביוטות, וככה רואים את המשחק. סדרנים שהסתובבו בפנים היו עוברים ליד הגדר עם מקלות ונותנים מכות על הידיים הקטנות שעשו את החורים. גם אז מכבי היו חזקים יותר והיה להם אברהם שניאור, שהיה בלתי ניתן לעצירה. המשחק הסתיים 33:36 להפועל, וזו הייתה סנסציה. את התוצאה הנמוכה אפשר להסביר בכך שבשנות ה-50 לא היה קיים חוק ה-24 שניות, ובעיקרון קבוצה הייתה יכולה להחזיק בכדור גם רבע שעה. אחחח, הזיכרון הזה. הכל ראיתי דרך החורים ביוטה.

להגיד לכם מתי הפכתי לאוהד הפועל? לשים את האצבע אני לא יכול, אבל אתה גדל בבית עם אמא מפ"מניקית, ואבא שבפולניה היה ראש קן של השומר הצעיר. מכבי היו יותר המגזר הפרטי, הבורגנות. זו הייתה האווירה של אותם ימים והבנת לאן אתה שייך. אצלנו קראו את "על המשמר", ואני קראתי את "משמר לילדים".

נהייתי אוהד הפועל בסביבות גיל 10, ובמקביל הפכתי גם לאוהד ארסנל. בגלל זה שמחתי גם שנבחרת צרפת עלתה עכשיו למונדיאל בברזיל, כי הצרפתים עשו דברים גדולים לארסנל ב-20 השנים האחרונות, מאז שארסן ונגר הצרפתי הגיע לאמן שם. שמות כמו פטריק ויירה, עמנואל פטי, רובר פירס ומעל כולם תיירי הנרי האגדי. הם הפכו אותה לקבוצה מפוארת שזכתה בשני דאבלים, והביאו לה עונה אחת שבה לא הפסידה שום משחק. השנה נראה שהימים הטובים חוזרים.
יש לי חברים אוהדי מכבי, אמנם לא הרבה, אבל יש פה ושם. כשדיברתי איתם אחרי הדרבי הם בירכו אותי, לתדהמתי. כנראה קשה להם להתחבר למכבי הנוכחית, שהיא בעצם לקט מקרי וזמני של שחקנים אמריקנים, להבדיל מהפועל שהגרעין שלה ישראלי. הדרבי בא בזמן טוב, אבל בעוד שבועיים יש דרבי בכדורגל, ואני בלחץ כבר מעכשיו. אוהדי מכבי בטח כועסים עליי כשהם קוראים את השורות האלו, ואולי קצת מקללים ושונאים. לא צריך, חבר'ה. מי כמוכם יודעים מה זה לסבול. בעשור האחרון הפועל נתנה לכם בראש בלי הפסקה. היו על זה בדיחות כמו: "מה עושה אוהד מכבי בכדורגל אחרי ניצחון על הפועל? סוגר את הפלייסטיישן והולך לישון". עכשיו אנחנו בפלייסטיישן.

חלפי לאברהם חלפי יש משפט אדיר שאומר: "נותר לנו לקוות שאחרי שדיברנו על המוות - יימח שמו". אני עובד עכשיו על תקליט אוסף של כל השירים של חלפי ששרתי: "עטור מצחך", "צער לך", "שיר השיכור" וכאלה. כעשרים שירים, כולל שלושה חדשים שהולחנו עכשיו. כל תקליט הוא ריגוש, אבל חלפי הוא ריגוש מיוחד. כחמישים תקליטים הוצאתי כבר, אולי יותר. אין מה לעשות, אני כבר ותיק. ל"עטור מצחך" ולשירים האלה אין מה לעשות חידושים. מה יש לגעת? התקליט הזה הוא כולו שירה כתובה ומולחנת.

חלפי היה חבר של אבא שלי. הוא ואבי שיחקו בתאטרון "האוהל". הוא שיחק ב"פלוך" של חנוך לוין. חלפי היה גם שחקן בקאמרי, ועשה תפקידים ב"עוץ לי גוץ לי" וב"האדרת" של גוגול - הוא שיחק את אקקי אקקייביץ'. הוא היה איש מקסים, עדין נפש. לא היו לו ילדים, אבל הוא היה מעין דוד לכל הילדים של החברים שלו. איש מיוחד במינו. הוא נולד באומן, והיו לו סבא אחד דתי וסבא אחד חילוני. בשירה שלו יש ויכוחים קשים עם הבוס למעלה. יש לו ים של שירים עם התרסה. בספרייה של אבא שלי היו עותקים ראשונים מהספרים שלו, עם הקדשה לאבי ולאמי, וגם לכבוד יום הולדתי הראשון הוא כתב.

אני שמח שיש לי חלק בהבאתו לידיעת הציבור. אלו לא דברים מובנים מאליהם, לשיר טקסטים של נתן אלתרמן, לאה גולדברג וחלפי. זו זכות גדולה לשיר שירים של משוררים לאומיים.

השכונה גדלתי ברחוב גורדון 31. משם עברנו לדב הוז 25, לדיזנגוף 93, ללוריא 11 ומשם לפה, ללב תל אביב. לא רחוק מכאן - בית כלל. אנשים לא יודעים, אבל בשנות ה-20, כמעט לפני מאה שנה, המגרש שלו היה מגרש כדורגל. מספרים על משחק אחד גדול שנערך שם בין גדוד של המשטרה הבריטית למכבי יפו. אומרים שהיה משחק גדול, שנגמר 2:3 ליפו.

אני תמיד מדמיין איך כל הסיפור הזה נראה. בטח יש אנשים שיש להם ציורים או צילומים של האזור הזה, שנקרא נורדיה והיום יושב עליו דיזנגוף סנטר. עד שנות ה-60 היו פה צריפים. חיים גורי גר שם, וגם פיני גרשון. אני באמת חושב על המשחק ההוא שם, במגרש של בית כלל, וחושב על אלפי הצופים שבאו. בטח יהודים, ערבים, אנגלים וטורקים, עם כל הלבוש הזה, והמעילים והמגבעות והשתייה הקרה.

הייתי בן יחיד להורים שלי, ונשארתי בן יחיד. מאז הגנים התפזרו בצורה פרועה ביותר. יש לי ארבעה ילדים, 18 נכדים ושישה נינים. האם אני זוכר את כל השמות? זוכר, אבל לא לפי הסדר. לא צריך להגזים. אמא הייתה עקרת בית ועבדה בארגון "אמהות עובדות", פעילה בארגונים. בישול לא היה הצד החזק שלה, אבל מה צריך לבשל. אנחנו, תן לנו פלאפל. אכלנו אצל המיואש בפינסקר פינת בוגרשוב, והיה גם המלוכלך, שזה קפה שאלכסנדר פן היה יושב בו ברחוב בן עמי, מול קולנוע חן.

כל אולפני ההקלטות שעבדתי בהם היו באזור. "ישרא-קול" בפרוג, "קולינור" ברחוב בר כוכבא. כל החיים על קילומטר מרובע. זה אזור שגרו בו כל שחקני הבימה והאוהל. רובינא ומסקין וקלצ'קין. אבא שלי וקלצ'קין באו מעיירה קטנה בפולין, שנקראה וולקוביסק. 12 אלף איש, מהם חצי יהודים. עד היום אני אוכל את עצמי שלא שאלתי את אבא פרטים על ההגעה שלו לפה. יש לי יומנים שלו משנת 31'. הוא היה סוציאליסט וביומן הוא כותב על קיפוח נשים, ילדים וערבים בעבודה. הוא שיחק ב"האוהל" והיה עושה באופן עצמאי קטעים של שלום עליכם ביידיש.

גדלתי מאחורי הקלעים של התאטרון. רבצתי שם וכל הצגה ראיתי מאות פעמים. "החייל האמיץ שווייק", "המכשפה". מגיל חמש-שש. שם גם הכרתי את חלפי. יש לו שורה באחד השירים שאומרת: "העצבות כמו כוס היא, ובה יין מר מענבי הנשמה". עכשיו, כשזה כתוב, זה מובן מאליו, אבל להגיע לזה...
נהג חדש אני אומר לעצמי, איזה מזל וכיף שיש ספורט, מוזיקה והומור בעולם. ואם בהומור עסקינן, אז האפיפיור חזר לרומא לאחר סיבוב בדרום אמריקה. בשדה התעופה חיכה לו ברכב נהגו הנאמן אנטוניו. נכנס האפיפיור לרכב, והשניים יצאו בדרכם הביתה לוותיקן. איך שיצאו לדרך פנה האפיפיור לאנטוניו ואמר לו, אני מת לנהוג, תן לי להחליף אותך ליד ההגה. אנטוניו ענה לו: זה מסוכן, פאפא. האפיפיור הסתכל עליו וענה: בחייך, אנטוניו, הדרך ריקה, תן לי לנהוג קצת. אנטוניו התרצה ועבר למושב האחורי, והאפיפיור התיישב ליד ההגה.

הוא היה מאושר ולחץ על דוושת הגז. מד התאוצה הראה 80, 100, 120 ו-140 קמ"ש. לא היה גבול לאושרו של הכס הקדוש, אבל לפתע עצר אותם שוטר תנועה. הוא ניגש לרכב וחטף הלם כשראה את האפיפיור יושב ליד ההגה.

כשכולו חיל ורעדה התקשר השוטר למפקד שלו ואמר: יש לי בעיה. עצרתי מישהו חשוב מאוד שנסע במהירות מופרזת, ואני לא יודע מה לעשות. ענה לו המפקד: בשביל זה אתה מעיר אותי? כמה חשוב הוא כבר יכול להיות? מי זה, ראש הממשלה? ענה לו השוטר: יותר חשוב. המפקד ענה לו בעצבים: מי יכול להיות חשוב יותר, הנשיא? השוטר ענה לו בהתרגשות: יותר חשוב. המפקד כבר היה על סף שיגעון, וצרח: תגיד לי מי זה! ענה לו השוטר: אין לי מושג, אבל אני רק יודע שהאפיפיור הוא הנהג שלו.

הוצא מהקשרו יש פה במדינה המון אנשים טובים. נכון שזה נשמע פלצני, אבל ככה אני מרגיש. אנשים נהדרים, אכפתיים ומוכשרים, והם אוכלים אותה בגלל האווירה הכללית, שהיא אווירת הסתאבות. נוצר חוסר אמון מוחלט בין האנשים, בין העם, ובין הממסד, וזה הכי גרוע. באחד השירים כתבתי: "סך הכל רציתי לטפטף טיפה, כי טיפה, עוד טיפה, עוד טיפה, עוד טיפה תהיינה לים".
אני לא רוצה להצטרף למקהלת המתלוננים והמבקרים, אבל מצד שני זה בלתי נמנע. אני רואה כל כך הרבה עוול. יצר הרכילות והשאיפה לדם שקיימים אצל האנשים חזקים כל כך, שזה משגע. אם היו מדברים על הבעיות האמיתיות ומטפלים בהן כמו שמדברים כאן על רכילות, זה היה טוב. אפילו התקשורת מודה ואומרת שבשביל סקופ היא תעשה הכל. הסטוץ ולא העיקר הפך להיות מרכז חיינו, ואפילו העיתונאים עצמם כבר אומרים את זה בריש גלי. אף אחד לא חושב על קורבנות הסקופ.

זה בטח מעלה פה אסוציאציות על "עיתונאי קטן שלי", אבל כרגיל אנשים הוציאו דברים מהקשרם וייחסו לי שתקפתי את העיתונות כולה. זה ממש הרגיז אותי, כי לא לזה התכוונתי. יש כל כך הרבה עיתונאים טובים, ישרים והגונים. ההתייחסות הייתה מכוונת לעיתונאים הספציפיים שעסקו ברכילות ובחדירה ברוטלית לפרטיות. הבעיה היא שהמין האנושי מחפש שיהיה אקשן. אנחנו חיים בעולם הזה, של יותר ויותר כוח, שררה וסדום ועמורה. יש כמובן דברים טובים, אבל הם הולכים קצת לאיבוד בתוך ים של דרעק.

מתוך מוסף סופשבוע של מעריב (תודה לNirOz)

:HEART2: :ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 16:56 
סמל אישי של המשתמש
רק אותי מרתיחה יותר מכל העובדה שבמכבי בחרו להציב שם את הכדור המחורבן הזה, כאילו שהצעיף לא מספיק, רק כדי שהפרסומת המזוינת של DHL (שבמקרה נמצאת בזוית נפלאה) תידחף פנימה?
כושלאמא שלהם, מועדון מזוהם. קטונתי מלדעת מה אריק היה רוצה, וכל עוד זה בגבול הטעם הטוב אני אישית לא הייתי נוגע בצעיף, אבל מכבי זה חתיכת דבר מסריח שאני מודה לאלוהים שאין לי קשר אליו. פשוט גועל נפש. אופן ההצבה של החפצים מעל אלה שלנו, הכדור הדבילי הזה. כמה גועל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 17:05 
וואו. הטור של אריק :BOW: :HEART2: :cry:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 17:11 
הטור הזה במעליב מסביר לך ד"ר אבי מי היה שניאור לאריק איינשטין. זה שאוהדי מכבי כותבים טורים על משה סיני ומה שהוא עשה להם לא הופך אותם לפחות אוהדי מכבי ולפחות שונאי הפועל. אין בזה שום דבר רע אגב. זה לא שאוהדי הסיטי עליהם מדבר ארי בטור נמנעים מחלילה לשנוא את יונייטד.

אשר לטור הזה קשה לי להשתחרר מהתחושה שהוא מאוד מזכיר לי את הדברים של אריק לעירד צפריר:
ציטוט:
גם עושים לי כל מיני דברים, אני מדבר עם איזה עיתונאי בטלפון, חבר נגיד, מקשקש על הפועל ולמחרת פתאום אני רואה בעיתון וזה כאילו אני כתבתי טור. מי רוצה לכתוב טור בכלל? בא לי להקיא

לדעתי הוא מדבר על זה: http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/327/099.html אבל יש לי הרגשה שזה לא מקרה יחיד...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 17:15 
גיא, הטור במעריב הוא ממש טור של אריק.
פוהריליס ישב איתו אחד על אחד, הקליט אותו, ערך אותו יחד איתו, זה טור שהוא אשכרה שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 17:25 
או שכן או שלא. גם על הטור ההוא אריק היה חתום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 17:27 
גיא האדום כתב:
או שכן או שלא. גם על הטור ההוא אריק היה חתום.

כן רק שפה יש גם את ההקלטות של פוהריליס, גם את הסביבה הקרובה של אריק שמעידה על כך שמאוד התרגש לקראת הטור הקבוע שיהיה לו במעריב בנוסף לזה שזה לא ראיון או משהו כזה, זה טור קבוע. שהוא חתום עליו ולא עיתונאי כלשהו ש"ראיין אותו"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 17:57 
סמל אישי של המשתמש
התגייסתי השבוע לצה"ל, התחלתי טירונות.
הודיעו לי כשאריק נפטר רק ביום שאחרי, כל היום, כל ההפסקות, כל הזמן, בין ריצה וריצה, גם ביום לאחר מכן, אחד הדברים הראשונים שעלו לי לראש זה אריק.

היום אני יכול להגיד עם יד על הלב. אריק איינשטיין הוא האדם שאני הכי שואף להיות כמוהו, אי פעם.

שלום לך :ROSE:

In Rabash we trust

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 18:10 
מדובר בסמל
סמל אישי של המשתמש
joshsoos כתב:

מה אתה מבלבל את המוח?
פירסום באינסטגרם הרשמי שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 18:17 
סמל אישי של המשתמש
טור גדול :ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 18:47 
סמל אישי של המשתמש
אינספור שבילים: יומן המסע של אריק איינשטיין
מהשכן בבית הקטן בילדותו בגורדון, דרך נהג האוטובוס שפגע בו באירוע שקטע את הופעותיו ועד בעל המסעדה שבה נהג לשבת עם הפרלמנט השבועי וכמובן: אלטמן הקטן. תחנות בחייו של הזמר הלאומי

אייל לוי, סופשבוע | 29/11/2013 13:07

את מסלול חייו של אריק איינשטיין אפשר לעבור בעשר דקות הליכה. מתחילים מבית הקברות ברחוב טרומפלדור, שבו נקבר לפני יומיים, עוברים בדירה ברחוב חובבי ציון, שבה התגורר בשנותיו האחרונות, ומסיימים ברחוב גורדון מספר 31, שם גדל כילד. לא רק שתל אביב הייתה ביתו של היוצר המופלא, המגרש הביתי שלו היה צר מידות ובמיוחד צנוע.

רחוב גורדון 31 בדירה שפעם אכסנה את משפחת איינשטיין מתגוררת היום עובדת מהשגרירות ההודית, היא בטח לא יודעת על מה כל ההיסטריה מסביב. 50 מ"ר של הבית הצנוע הצליחו לאכלס שתי משפחות בשנות ה-40: איינשטיין ופרידמן. לפרידמנים בן מוכשר, צבי, שגדול בשנתיים מאריק. צבי הוא היום פרופסור, רופא ומנתח עיניים, המתגורר בחיפה. הוא ואריק היו טיפוסים שונים לחלוטין בילדותם, אבל במשך שבע שנים חיו כמו אחים.

"היינו חבורת נערים מרחוב גורדון מספר 31 ששיחקו במגרשים הריקים מסביב", נזכר פרופ' פרידמן. "רחובות שהיום צפופים היו פעם חול פתוח. הייתי יושב עם אריק במשך שעות בדירה. לימדתי אותו קרוא וכתוב, ומפני שידע גם קפץ כיתה. למדנו יחד ביסודי. בתור ילד אתה לא זוכר את ההצגות שנעשו בבית הספר, אבל אני לא אשכח את ההצגות שבהן השתתף. בחג חנוכה אחד הוא שיחק את אנטיוכוס. היו לו הברקות של תופעת טבע. הוא היה שחקן הרבה לפני שהיה זמר".

זו תל אביב של פעם: כולם הכירו את כולם. בקומה שלהם התגורר יעקב טימן, שחקן תאטרון המטאטא ואביו של שלי טימן, השופט לעתיד. ממול גרה השחקנית הדגולה חנה רובינא ובתה אילנה. צבי זוכר היטב את יעקב, אביו של אריק, שחקן תאטרון האוהל, מסתובב בפרוזדור הארוך בביתם ומשנן טקסטים ארוכים. אלה לא היו חיים קלים בדירה הקטנה. שתי המשפחות התקשו לחיות זו לצד זו, במיוחד כשהיה צריך לחלוק את אותו מטבח ואותה אמבטיה, ולא פעם פרצו ריבים קולניים.
צבי זוכר שפעם שאל את אביו, אריה, מלטש יהלומים במקצועו, מה פתאום השכירו חלק מדירתם לאיינשטניים. האב ענה לו: "רצינו שיהיה לך בייביסיטר".

אבל הילדים, למרות היריבות בין ההורים, דווקא הסתדרו. צבי ניגן על כינור, אריק הפך לאלוף בית הספר כמעט בכל ענף ספורט שעסק בו. כשאריק היה בן 12 החליטו הוריו שהגיע הזמן למצוא דירה אחרת, ודרכיהם של השניים נפרדו. למרות הכיוונים השונים, מתברר שאריק לא שכח את הימים ההם: אריה פרידמן המשיך להתגורר ברחוב גורדון עד שנפטר בגיל 97, ובכל חודש הגיע איינשטיין לבקר אותו. השניים דיברו קצת נוסטלגיה, אבל אריק רצה במיוחד לראות את הדירה שגדל בה.

"לפעמים היינו נפגשים אצל אבי", נזכר פרופ' פרידמן. "אריק התייעץ איתי בגלל ההתמחות שלי ברפואת עיניים. הוא עבר ניתוחים, אבל סבל מהפרדות רשתית ומקוצר ראייה חמור. במצבים האלה מתעוורים. כנראה זה מה שקרה לו".

מאז מותו של אביו לא דיברו צבי ואריק. כל אחד חי את חייו. אבל השבוע, כששמע את הידיעה הקשה, לבו נחמץ בביתו שבחיפה. הוא רץ להקליט שירים בערוץ המוזיקה, והתרגש כשאפילו נכדתו, בת השבע, הזילה דמעה על האבדה הגדולה. "קשה למצוא אמנים עם צניעות כמו שלו", הוא אומר. "אנחנו משפחה מוזיקלית. אני מנגן עד היום בכינור, הבן שלי פסנתרן שגמר את בית הספר ג'וליארד בניו יורק, אבל השירה של אריק טיפוסית רק לו. בריטון, רכות בקול. אין שני לו".

נפרדתי לשלום מפרופ' פרידמן והחלטתי ללכת לראות במו עיניי את הבניין בגורדון 31. אגב , איינשטיין היה מהשכונה שלי. אנחנו מתגוררים חמישים מטרים זה מזה כבר שנים, ובכל הזמן הזה ראיתי את אשתו סימה בכל יום כמעט. אותו זכיתי לראות רק פעם אחת. זה היה ממש לפני כמה חודשים. בקושי שמתי לב. עברתי עם הרכב וראיתי איש מבוגר יושב על ספסל וממתין. רק במבט שני הבחנתי שזה הוא (השבוע חלפתי על פני ביתו הנוכחי: אנשים הדליקו נרות לזכרו משם ועד לבית בגורדון).

דלת הכניסה לבניין הייתה פתוחה. עליתי לקומה השנייה. דפקתי על אחת הדלתות ופתחה לי אישה מבוגרת, הדרה טפר, מחבורת הנוער שפרופ' פרידמן דיבר עליה. מתברר שדינה, בתו של אריק, הייתה אמורה להגיע אליה אתמול לביקור. אריק התקשר לפני שבועיים וסיפר שבתו מכינה עבודה בארכיטקטורה על הבניין שמיועד לשימור, וביקש מטפר שתארח אותה. טפר השיבה שתשמח. "יום עצוב מאוד", היא אמרה והזמינה אותי לדירתה. "גם אני לא הרגשתי טוב בימים האחרונים, אחרת הייתי הולכת ללוויה. אמרתי לאחותי שבכל מקרה נלך לבית הקברות מחר, כשיהיה ריק יותר".

הבית הוקם בשנות ה-30 של המאה הקודמת - תל אביב של פעם. שום קרבה למגדלי היוקרה שמאכלסים היום את מיטב הזמרים ופמליותיהם. "את האנשים האלה אפיינה הצניעות", מתארת הדרה. "אביו, יעקב, היה שחקן מוכר בתאטרון האוהל, אבל נעים הליכות. דיבר עברית יפה, עם אקצנט רוסי. לאריק היה רקע להצלחה".

מאחורי הבית, ברחוב נתן החכם, יש היום מגרש משחקים קטן עם נדנדה ומגלשה. הורים וילדים שיחקו שם בזמן שהאמן נטמן באדמה. פעם, לפני הרבה שנים, היה במקום מגרש כדורסל. איינשטיין נהג לרדת באותן שעות ממש ולהתאמן בקליעה. בחזרה הביתה גשם דק החל לרדת ולשבור את החמסין, אבל המועקה סירבה לעבור. הגעתי לרחוב פרישמן. נקודה משמעותית בחייו של האיש ההוא.

התאונה ששינתה את חייו
פרישמן פינת ריינס זה היה באוגוסט 1982, כשברקע רעשי מלחמת לבנון הראשונה ונזקיה הכבדים. שלום חנוך סיים אז סיבוב הופעות מוצלח של "חתונה לבנה". איינשטיין היה בדיוק חודש אחרי שיצא אלבומו "יושב על הגדר". החבר' ה נפגשו במועדון "שבלול" כדי לחגוג, ויצאו ממנו רק בשעות הבוקר המוקדמות. אריק בדרך כלל ישב במושבים הקדמיים במכונית בגלל רגליו הארוכות, אך הפעם הסכים להצטופף עם סימה מאחור ברנו 5 הקטנה, ואפשר לציירת רבקה רובינשטיין לשבת לצד הנהגת, נורית בורשטיץ. עטאף סורה, נהג אוטובוס בחברת דן המתגורר בעמק חפר, החל באותה השעה בערך לעשות את דרכו לאיסוף נהגים באזור רחוב המלך ג' ורג' וכיכר דיזנגוף. סורה ישב עייף ליד ההגה, צובר עייפות מהחתונה שהשתתף בה ערב קודם לכן. בצומת הרחובות פרישמן וריינס אירעה תאונת הדרכים בין האוטובוס לרנו 5 הקטנה: רובינשטיין נפצעה קשה ואחר כך מתה מפצעיה, ואילו איינשטיין נפגע בראשו.

כתוצאה מהתאונה נקרעה הרשתית בעינו, והוא נותח. עד יומו האחרון לא ראה היטב, ויש אומרים שהאירוע הטראומטי הוסיף להתעקשות שלו להישאר בבית. "כששמעתי שאריק איינשטיין נפטר, לקחתי שני כדורי שינה כדי להירדם", מתאר סורה בן ה-55, שהיום עוזר לבנו בעסקי האלומיניום. "לא יכולתי. כל הזמן שחזרתי את התאונה ההיא, מה שהיה באותו לילה. אי אפשר לשכוח. בכל פעם שאני שומע על תאונות דרכים אני נזכר בעצמי. כבר הרבה זמן עבר מאז. כמה, עשרים, עשרים ואחת שנה? "
31 שנה.
"אוי ואבוי, אני כל כך זקן".

סורה זוכר איך עצר את האוטובוס וירד לסייע לפצועים. "לא נפצעתי, נפגעתי רק נפשית", הוא מודה. "הורדתי את הפצועה קשה מהרכב וניסיתי להחיות אותה. לצערי היא נהרגה. זו הייתה מכונית עם שתי דלתות, ואריק אייינשטיין דימם בחוץ עד שהגיעו רכבי ההצלה".
אנשים שהתקהלו מסביב זיהו מיד את הפצוע המפורסם, ולאחר שגילו את מוצאו של הנהג, לדבריו, הוא החל לספוג קללות מכל עבר. סורה עצמו לא ידע באותם רגעים במי פגע. "הייתי אז צעיר שבא מהכפר לתל אביב הגדולה", הוא מסביר. "לא ידעתי לדבר עברית טוב כל כך ולא הייתי מאופס אחרי הטראומה. למחרת, כשהגעתי לבית המשפט, שאל אותי מישהו 'אתה מכיר את אריק איינשטיין?' עניתי: 'מי זה אריק איינשטיין בכלל?' בשבילם זה זמר, שחקן, אבל אני לא ממש הכרתי".

סורה הורשע ב-1985 בגרימת מוות ברשלנות, ונידון לשלוש שנות מאסר על תנאי, ומהן חמישה חודשי מאסר בפועל. כמו כן הוטל עליו קנס של 250 אלף שקל. "התאונה הזו השפיעה גם על חיי", הוא מודה. "במשך 80 יום ישבתי בכלא, אבל זה לא הזמן, הוא באמת שולי בכל הסיפור. הרי המאסר נגמר, אתה הולך הביתה. אלה המתים שנשארים מאחור. אני חי עם זה עד היום".

סורה עבר להתגורר במשך כמה שנים בתל אביב והמשיך לעבוד בחברת דן בתור מפקח. יום אחד פנה אליו מכר והציע להפגיש אותו עם איינשטיין, כדי לנסות לסגור את המעגל הכואב. סורה, מתברר, רצה לעשות זאת במשך השנים. עוד בזמן האשפוז של איינשטיין, אחרי התאונה, הוא הגיע לבית חולים איכילוב, אבל ברגע האחרון נרתע מהמפגש. האחיות אמרו לו שהוא יכול להיכנס, אבל החדר העמוס באורחים הפחיד אותו והוא מיהר לעזוב.

המכר, יהלומן מתל אביב, סיפר לסורה שאיינשטיין נוהג לשבת בכל יום במסעדה ברחוב אבן גבירול. הוא הציע לו לגשת לשם, אולי תתפתח שיחה. "תמיד עקבתי אחרי אריק בכתבות שהופיעו", מספר סורה. "קראתי ידיעות על אשתו סימה, ועל אורי זוהר ועל הילדים. היה חשוב לי לדעת שהכל בסדר אצלו. רציתי מאוד לראות אותו. זה בן אדם שפגעתי בו. אכפת לי ממנו".

לבסוף התרחש המפגש המיוחל עם איינשטיין במסעדה ההיא. "בזמן שישבנו לא הזכרנו את התאונה בכלל", הוא משחזר. "לא יצא לי להעלות את הנושא וגם הוא לא רצה לדבר עליו. התיישבנו, שתינו קפה ושוחחנו על המצב. איך העבודה, איך הבריאות. כמו שני מכרים שמשוחחים. נפגשנו שוב. בן אדם מקסים".

במהלך השיחות התברר לשניים שהיו שכנים במשך כמה שנים. כשסורה התגורר בתל אביב הייתה לו דירה שכורה ברחוב חובבי ציון, מטרים ספורים מביתו של הזמר. "היום אני כבר מכיר המון שירים שלו", מודה סורה. "רק עכשיו שמעתי את 'סע לאט' ואת 'יושב על הגדר'. הוא נקבר בבית הקברות טרומפלדור, ממש ליד הבית שלי. גדולי האומה קבורים שם. המקום הזה בהחלט מגיע לו".

רחוב אבן גבירול 115 המסעדה באבן גבירול היא "כתר המזרח". מי שרצה לראות את אריק איינשטיין בלייב היה צריך לנחות במסעדה, שנמצאת מול השקם המיתולוגי. במשך שנים אריק היה יושב שם קבוע, פותח שולחן. משרד ההפקות שלו, "הגר", היה ממש באותו בניין.

"אנחנו מדברים על תקופה אחרת", מתאר אברהם שמאי, מבעלי המסעדה. "לא היו אז טלפונים סלולריים. אם היו רוצים לדבר איתו, היו באים לפגישה. אז אריק היה יושב אצלנו, עם שלום חנוך ויוני רכטר וכל החבר'ה האלה, שותה קפה ומדבר חופשי על החיים".

חוץ מהכנסת אורחים, לשלושת האחים שמאי - אברהם, חיים ונסים - היה נושא שיחה משותף ומרכזי עם אריק: ספורט, ובמיוחד הפועל תל אביב, הקבוצה האהודה על החבורה. בימי ראשון, אחרי משחקי הליגה, הפרלמנט היה מתכנס לדון באירועי השבת האחרונה, וגולש לא פעם לוויכוחים ולהרבה מיתולוגיה ספורטיבית.

"לא משנה על מה מדברים, העיקר שיהיה קשור לספורט", נזכר אברהם. "כדורגל, כדורסל, ריצה, רוגבי, מה שתשים על השולחן. היה לו ידע עצום בכל נושא, כמו אנציקלופדיה".

אברהם נזכר איך אלונה, אשתו הראשונה של איינשטיין, נהגה לצלם אותם במסעדה. ציור של איינשטיין בימי סלאח שבתי, פרי מכחולו של חיים טופול, תלוי עד היום במקום של כבוד על הקיר. אם היו באים לאסוף את הזמר להקלטות, או להופעה נדירה, זה היה משם. "מלאך גבריאל - זה הוא", אומר אברהם השבוע בקול סדוק. "היה לארג', נשמה טובה. את מי שהוא היה רואה עצוב, היה לוקח אותו הצדה, יושב, מדבר איתו, מרגיע ובעיקר מצחיק".

אריק הפסיק לבוא לאזור, לדברי אברהם, כשהראייה החלה לבגוד בו והוא מיעט לצאת מביתו. כבר שנים לא ראה אותו. לפני שלושה חודשים דווקא צלצל איינשטיין והתעניין בשלומו, כשלא חש בטוב.

"הפסקתי לשמוח מאז שהוא הפסיק לבוא", מודה אברהם. "היינו יושבים כל יום ביחד. צוחקים, מדברים. באים לשמחות משפחתיות. נסים, אחי, עד עכשיו היה צמוד אליו. תבין, לא משנה אם אריק היה יושב מחוץ למסעדה או בפנים, תמיד היו מסביבו מלא אנשים. אור".
חבורת לול ואלטמן הקטן
"כבוד בית המשפט, ב-6.6.72 נראה הנאשם, מר אלטמן הקטן, כשהוא מציץ לתוך חור של המקלחות של הנשים וכל זאת בעין בלתי מזוינת. לאור המצב החמור השורר בארץ מבחינה מינית, שעשרות ורבבות של חולי מין מציצים ומחרמנים את כל היישוב באשר הוא שם, אבקש להחמיר בדינו של הנאשם. אלטמן הקטן, הידוע יותר בכינויו אלטמן הקטן, החרמן הקטן".

אין כמעט ציטוטים מפורסמים מזה בתולדות הקולנוע הישראלי. מעין טקס חניכה לנערים מתוך הסרט "מציצים", בחברת אלי (איינשטיין), גוטה (אורי זוהר), מילי (סימה אליהו), דוידק'ה (צבי שיסל) ואלטמן הקטן, שגילם מוטי מזרחי בן ה-15, היום מוטי ארבל, מנכ"ל חברת השילוח ACI.

"הגעתי אז לאודישן וישבו מולי אורי זוהר ואריק איינשטיין, שהם למעשה אלה שחרצו את גורלי", ארבל נזכר השבוע. "הם לא אמרו לי על המקום שהתקבלתי. היו הרבה מועמדים, ורק אחרי שלושה חודשים חזרו אליי. זה היה התפקיד הראשון שלי בקולנוע. בעקבותיו עשיתי כמה דברים, אבל שום דבר לא משתווה לתקופה ההיא".

חוף מציצים של היום לא דומה למציצים של אז: תל אביב של פעם, עם הצריף של אביגדור, אתר המסיבות של חבורת לול, שם גם צולמה סצנת המים המפורסמת של זוהר, הצינור ומונה זילברשטיין ז"ל. "למרות הכל הייתה עבודה רצינית מאוד", מספר ארבל. "נכון שהיו צחוקים והפקה שרחוקה מהסטנדרטים של היום. צילומים עם הרבה אלתורים ואימפרוביזציה, אבל גם חדוות יצירה שעשתה את העסק למיוחד. היו לי ולאריק שיחות, פטפטנו הרבה. זה כל היופי. אדם בן 32 מדבר עם ילד בן 15 ופותח בפניו את הלב, ואלה לא דברים ששוכחים. הוא ממש לא היה כוכב, במובן ההוא של המילה. איש צנוע".

במשך שנתיים מוטי הסתובב עם החבורה העליזה. פה בצריף, שם בדירה השכורה של שיסל, שגם הייתה בסביבת החוף. עשו ממנו אחד משלהם. "הייתי ילד והתלהבתי מהעובדה שאני בחברתם", הוא מספר. "אחרי מציצים הייתה תקופה שאריק הופיע בצוותא פעמיים בשבוע, בשלישי ושישי, בתוכנית 'ישן וגם חדש'. באופן קבוע הייתי יושב עם החבר'ה ומשתדל להתחכך בהם".

כשמציצים יצא לאקרנים, בשנות ה-70, הוא לא היה שובר קופות. להפך, לקח הרבה זמן עד שהוא נקלט ונכנס לסבב סרטי הקאלט. רק באמצע שנות ה-80 הוא הפך לסרט פולחן של הקרנות חצות, וכשהווידאו נכנס חזק לשוק, הקלטת שלו הייתה לאחת הלוהטות בספריות.

"היום אין לי קשר למשחק, אבל אתה יודע איך זה, כל העולם במה", ארבל צוחק. "אחד הדברים שלמדתי מאריק הוא הריחוק מאור הזרקורים והשמירה על הפרטיות. לכן אני לא נחשף. אם הייתי רוצה, הייתי יכול לעשות קאמבק מכאן עד באר שבע, ויש לי בסיס טוב".

שמרת על קשר עם אריק?
"בשנים האחרונות דיברתי איתו בפעם אחרונה רק ביום הולדתו השבעים. בירכנו זה את זה וקבענו להישאר בקשר. בעוונותיי הרבים, לא נשארתי. כששמעתי את החדשות הקשות, צביטה בלב היא אנדרסטייטמנט למה שהרגשתי. כמה שתחפש, לא תמצא אנשים כמוהו. שחקן גדול, זמר ענק, אבל הצד החזק שלו לדעתי היה כבן אדם. לבי כואב".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 19:01 
Peace Hope כתב:
joshsoos כתב:

מה אתה מבלבל את המוח?
פירסום באינסטגרם הרשמי שלהם.

ואת האינסטגרם ( שמעניין שלושה וחצי אנשים ) מנהל כל הקהל? גם שם אדם אחד מן הסתם ראה ותפס על זה טרמפ כמו מאות אלפים שהעלו סטטוסים לפייסבוק. מכאן ועד ה'כולם' המרחק קצת גדול, בדיוק כמו שהדבילים שנמצאים כאן באשכול ליד של המכות ביפו הם לא כל הקהל של מכבי אבל גם עליהם ייכתב קהל פאתטי ושאר בלה בלה כמו שנכתב על אוהדים שלנו נון סטופ או על כל דבר כמעט.
כולם לבוא למשחק, כולם לקנות כרטיסים, כולם פאתטים, כולם אפסים, העיקר שיודעים להתלונן שנים נגד תופעת הקומץ שהוא בעצם הרוב אצל בית"ר.
ואפשר היה פשוט להגיד שמקומו של הצעיף הזה לא על הקבר, מניח שאריק איינשטיין היה מסכים עם כזה משפט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 19:23 
סמל אישי של המשתמש
למיטב הבנתי הצעיף (שחתום ע"י כל שחקני מכבי) והכדור הושמו ע"י המועדון (או מי מההנהלה שביקר שם בקבר), ועל כן גם התמונה הועלתה לאינסטגרם הרשמי של המועדון הצהוב.

בכל אופן, לעצם העניין, כתבתי כבר גם במקום אחר: אריק ידע תמיד להפריד בין יריבות ספורטיבית - והוכחה היא עדותו של מוני מושונוב שאריק תמיד אהד את הקבוצה ששיחקה נגד מכבי גם במשחקים באירופה ("תמיד מצא לעצמו שורשים ביוון, או בטורקיה"), וגם נהג לצטט את חברו אורי גוטהלף שטבע בזמנו את האמירה המיתולוגית "אם מכבי נגד אש"ף, אז אני אש"ף" - לבין שנאה. לא, אריק לא שנא את מכבי, בטח לא שנא את אוהדי מכבי, אריק פשוט לא שנא איש. שנאה לא היתה חלק מהלקסיקון שלו, וגם לא חלק מהמטען הרגשי שלו. אבל בין "לא לשנוא" לבין היעדרה של יריבות ספורטיבית עזה ובטוחה המרחק הוא רב. רב ממש כמו המרחק בין האמירה שלו שמלווה את התמונה למה שרואים בתמונה - "ג'סטה" פתטית, שקרית וחצופה של אוהדי מכבי (או של המועדון) שלא ממש עושה כבוד לאריק. יש הבדל עצום בין "לא לשנוא" לבין היעדר יריבות ספורטיבית חריפה ועזה. לצערי, רבים מאיתנו נוטים לבלבל בין השניים, גם אצלנו וגם אצלם. לאריק ההבדל היה ברור וטבעי. הוא בחיים לא היה נוגע בצעיף צהוב. בטח לא מתעטף באחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 22:23 
סמל אישי של המשתמש
מי אתם חוצפנים שתנכסו את אריק לעצמכם, אני לא יודע אם היה איכפת לו או לא היה אכפת לו הצעיף של מכבי. אני בטוח שהמון אוהדי מכבי אהבו אותו ובכו על לכתו. הוא לא שייך להפועל הוא היה אוהד הפועל וכמו שהוא לא היה ימני אבל ביבי ספד לו וזה היה מכובד ויפה ככה גם הצעיף של הנבלות זה בגדר מכובד ויפה

ועוד הערת אגב, שוכחים לפעמים את סימה אישתו, אחת הנשים המדהימות והמסורות שיצא לי לפגוש, באמת אישה נדירה שנעלמה מעין הזרקורים, בסופו של דבר אריק היה בעיקר בן אדם פרטי. אני לא חושב שמי שאמון על זיכרו קרי משפחתו רוצה מאבקים שכאלה סביבו. אני לא חושב שראוי לנהל אי אלו מאבקים סביב בן אדם כמוהו שנפטר, זה לא מכובד כלפי זכרו ועוד יותר חמור עלול לפגוע באנשים המדהימים שהוא השאיר אחריו

שיהיה לנו רק בשורות טובות אחרי השבוע המחורבן הזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 נובמבר 2013, 22:40 
סמל אישי של המשתמש
https://www.facebook.com/photo.php?v=59 ... =2&theater

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 499 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 61 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: