תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 28 מרץ 2024, 11:08

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 499 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: אריק אינשטיין נפטר
הודעהפורסם: 28 דצמבר 2013, 11:49 
קצת מוזר. על המצבה לא רשום תאריך הלידה, לא רשום השנה הלועזית שבו נולד ונפטר ולא מוזכר שמו המלא (אריה או אריה לייב).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 28 דצמבר 2013, 13:33 
רשום שנת לידה ומוות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 דצמבר 2013, 12:08 
סמל אישי של המשתמש
אבשה כתב:
קצת מוזר. על המצבה לא רשום תאריך הלידה, לא רשום השנה הלועזית שבו נולד ונפטר ולא מוזכר שמו המלא (אריה או אריה לייב).

תפתח ויקיפדיה, זה ממש לא קריטי

ביום שישי מוני מושנוב סיפר איך אריק הזמין אותו לראות משחק של מכבי מול קבוצה יוונית. ואריק מסביר לו למה הוא רוצה שהקבוצה היוונית תנצח, אתה יודע אני נולדתי ביוון...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 דצמבר 2013, 17:49 
חודש וקצת עברו מאותו ערב, בו היה ברור שזה רק עניין של זמן, עד שתופיע הכותרת עם ההודעה הדרמטית על לכתו בטרם עת. ערב שהחזיר אותי מספר חודשים אחורה, עת אבי נפטר.

אבי גדל באותו אזור בתל אביב, חלק עם אריק את אותה כיתה בתיכון, עשה הכרות עם אותן דמויות מתל אביב של אותה תקופה וכן גם את האהדה לאותה קבוצה, הפועל תל אביב.

עם תום השבעה ניסיתי לשבת לרשום מספר משפטים, אבל זו הייתה משימה בלתי אפשרית
תמונות, זיכרונות, שירים, דמויות, משחקים מאוסישקין, רחובות בתל אביב, מקומות שהיו ונמחקו, תמונות בשחור לבן מאלבומי התמונות הישנים, הכול היה שם, רק אי אפשר היה לארגן את המחשבות. הכול התפזר.

גם עכשיו.

כנראה זה יותר מידי טרי, טעון בהרבה רגשות. סוף של תקופה.

סבא וסבתא שלי התגוררו ברח' וייס, מרחק הליכה מרח' רנ"ק, שם הייתה ממוקמת גימנסיה "שלווה". זאת שהמגרש שלה שירת נאמנה את מחלקת הכדורסל של המועדון בשנותיו הראשונות, טרם המעבר לגדות הירקון. אותה אחת שאריק, א. זוהר, ד. אבידן, אבי ועוד הרבה טובים, גאונים לפי דרכם, תל אביבים בנשמתם למדו או איך שאבי הגדיר זאת עברו בשעריה ולא תמיד בכיתותיה.

פעם, כשיהיה לי יותר זמן, אסרוק מספר תמונות מהאלבומים הישנים, של אותו מגרש היסטורי.
אמנם בחלקם אבי עם גופייה של הפועל חולון, אבל המגרש הוא אותו מגרש.
בצעירותי, טרם הרסו את המגרש לנדל"ן מניב, עת היה מגרש חנייה (מוכר), הייתה לי הזכות לעמוד שם עם אבי ולשמוע סיפורים על אותה תקופה. מן מורשת קרב על דמויות והפועל תל אביב.
לאיינשטיין וא. זוהר היה מקום של כבוד.

כל קיץ הייתי מבלה באזור. תמיד אותו ריטואל. מגיעים עם הרכב, חונים בחנייה, אבא הולך לעסק המשותף עם סבא ואני עולה לסבתא הביתה. כוס שוקו, ביצת עין עם חתיכת חלה ל"טונקן" ושעתיים של סיפורים. על המשפחה בשואה, על השכנים, למה חלקם קצת לא בסדר, על הילדות של אבא, על תל אביב. כל מה שאבא שלי לא סיפר לי. על שיעורי התיאטרון אצל מר איינשטיין, אבא של, על הבריחות שלו מבית ספר לשחק כדורסל ועוד.

לסבתא שלי הייתה פרפומריה, ככה קראו לזה אז. היא הייתה ממוקמת כמה מטרים מהצומת של בן-יהודה גורדון בתל אביב. קצת לפני 12 היו שולחים אותי לבנק ובדרך חזרה הייתי עוצר שם. אהבתי לפגוש את הפרלמנט הפולני/גרמני/תל אביבי שהיה מתמקם שם לקראת שעות הצהריים. גברת איינשטיין גם הייתה שם. לא חברה קבועה. גם ככה אני לא ממש זוכר פרצופים, מאחר ובגלריה של החנות היה יותר מעניין.

עם השנים גדלתי והתחלתי להגיע בקביעות לאוסישקין יחד עם אחי ואבי. גם א.א. עם חבורתו היו שם. ביציע הראשון מהכניסה, במדרגות למעלה, קרוב לגג. אנחנו היינו שורה מתחת קצת שמאלה.
בסל של זלוטיקמן, כולנו היינו ערימה אחת גדולה.

השירים של איינשטיין ליוו אותי בכל צעד בחיי. הקסטה הראשונה ברכב, הייתה של אריק. גם עכשיו.
מאז אותו ערב, כל יום אני והחברה יושבים יחד והיא לומדת לקרוא בעברית מהשירים של איינשטיין.
לעת עתה זכיתי לכינוי אדון שוקו.

הנה אני מתחיל שוב להתפזר. הגיע הזמן לסיים, אז אסיים באיינשטיין.

בשבילי איינשטיין הוא חלק מהמורשת של הפועל. בדיוק כמו ההיסטוריה של המועדון, מגרשי הכדורסל שלו, השחקנים, התוצאות, הגביעים, האליפויות, יש את השירים של איינשטיין. אלו שידעו לבטא הכי טוב את מה שבלב. המילים והמנגינות שהביאו חמימות ידועה, שרק אדום ואדומה יבינו.

הייה שלום אדום יקר, שנה עצובה, אבל לפחות השארת שירים שיחד עם התמונות של אבא, מחממות את הלב.

:hapoel:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 דצמבר 2013, 18:26 
ריגשת לאללה בלומי.
מחכה לתמונות.
:ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 דצמבר 2013, 18:43 
סמל אישי של המשתמש
בלומי איזה כיף לך שזכית לפגוש ולהכיר אותו באופן אישי...
מונולוג מרגש מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 30 דצמבר 2013, 06:47 
עומרי קנדה כתב:
בלומי איזה כיף לך שזכית לפגוש ולהכיר אותו באופן אישי...
מונולוג מרגש מאוד.

"תדע לך עמית, בלילה - הכדור עף מהר יותר"
- דני נוימן, ערוץ 1, 09.11.2009

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 דצמבר 2013, 18:40 
אחד אדום כתב:
אבשה כתב:

ביום שישי מוני מושנוב סיפר איך אריק הזמין אותו לראות משחק של מכבי מול קבוצה יוונית. ואריק מסביר לו למה הוא רוצה שהקבוצה היוונית תנצח, אתה יודע אני נולדתי ביוון...

במעריב אביעד פוהורילס כתב שאורי זוהר כעס שלא כתבו על המצבה אריה לייב.

לגבי מוני - חיים ארוכים. לא יודע איפה ראית את זה (איפה באמת?), אבל בלי קשר אני בדיוק התכוונתי לכתוב פה את מה שהוא סיפר, כפי שנכתב בראיון איתו למוסף השבת בידיעות בשבוע שאיינטשיין נפטר:

"אחרי שכבר התקרבנו, יום אחד אריק הציע לי לבוא לראות איתו משחק כדורסל של מכבי נגד קבוצה יוונית. הגעתי והתיישבתי, ושכחתי לגמרי שהוא אוהד הפועל, חשבתי שהוא צופה כזה כמו כל המדינה שרואה מכבי בחמישי.
ואז הוא מסתכל עליי ואומר לי: 'אתה באמת רוצה שמכבי ינצחו?' אמרתי שכן ופתאום הבנתי את הטעות שלי. ואז קלטתי איזו טעות עשיתי שבכלל באתי לראות איתו משחק של מכבי. הוא אמר לי שהשורשים שלו בכפר ביוון, אז הוא מעודד את היוונים. אם מכבי היו משחקים נגד טורקים, אז השורשים שלו היו הופכים להיות מאיסטנבול".

בקיצור, לא היה לו נעים להודות, אבל הוא לא יכל לסבול אותם לא פחות מאתנו. ועוד תחשבו שהסיפור הזה התרחש הרבה לפנינו, עוד בתקופה שלהיות נגד מכבי היה נחשב בגדר בגידה במולדת.

:ROSE: :HEART2:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 דצמבר 2013, 11:09 
סמל אישי של המשתמש
אבשה כתב:
אחד אדום כתב:
אבשה כתב:

במעריב אביעד פוהורילס כתב שאורי זוהר כעס שלא כתבו על המצבה אריה לייב.

לגבי מוני - חיים ארוכים. לא יודע איפה ראית את זה (איפה באמת?), אבל בלי קשר אני בדיוק התכוונתי לכתוב פה את מה שהוא סיפר, כפי שנכתב בראיון איתו למוסף השבת בידיעות בשבוע שאיינטשיין נפטר:

"אחרי שכבר התקרבנו, יום אחד אריק הציע לי לבוא לראות איתו משחק כדורסל של מכבי נגד קבוצה יוונית. הגעתי והתיישבתי, ושכחתי לגמרי שהוא אוהד הפועל, חשבתי שהוא צופה כזה כמו כל המדינה שרואה מכבי בחמישי.
ואז הוא מסתכל עליי ואומר לי: 'אתה באמת רוצה שמכבי ינצחו?' אמרתי שכן ופתאום הבנתי את הטעות שלי. ואז קלטתי איזו טעות עשיתי שבכלל באתי לראות איתו משחק של מכבי. הוא אמר לי שהשורשים שלו בכפר ביוון, אז הוא מעודד את היוונים. אם מכבי היו משחקים נגד טורקים, אז השורשים שלו היו הופכים להיות מאיסטנבול".

בקיצור, לא היה לו נעים להודות, אבל הוא לא יכל לסבול אותם לא פחות מאתנו. ועוד תחשבו שהסיפור הזה התרחש הרבה לפנינו, עוד בתקופה שלהיות נגד מכבי היה נחשב בגדר בגידה במולדת.

:ROSE: :HEART2:

אצל שי שטרן ובגרסה ההיא הוא נולד ביוון.
ואם כל הכבוד לאורי זוהר או לאביעד פלוהוריס (או לכל מי שהוא לא סימה) לאף אחד מהם אין שום סיי בעניין המצבה, גם לא לאף אחד מאיתנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 דצמבר 2013, 11:46 
סמל אישי של המשתמש
ביום שישי הקרוב היה אמור לחגוג 75

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 דצמבר 2013, 12:19 
מוני התארח אצל שי שטרן? רק לפני שבועיים מיכאל הבן שלו גם התארח שם.
פורסם כבר שלכבוד יום ההולדת שהוא היה אמור לחגוג, אז המשפחה תערוך אירוע סגור לזכרו בסוזן דלל עם שלום חנוך, קלפטר, גבריאלוב וכו'..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 דצמבר 2013, 12:33 
סמל אישי של המשתמש
אבשה כתב:

פורסם כבר שלכבוד יום ההולדת שהוא היה אמור לחגוג, אז המשפחה תערוך אירוע סגור לזכרו בסוזן דלל עם שלום חנוך, קלפטר, גבריאלוב וכו'..

זה בוטל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 דצמבר 2013, 12:47 
סמל אישי של המשתמש
שבת הקרובה תהיה "שבת אריק" ב88fm

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 דצמבר 2013, 13:20 
סמל אישי של המשתמש
עמי נאווי כתב:
שבת הקרובה תהיה "שבת אריק" ב88fm

:HEART2: :ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ינואר 2014, 23:59 
סמל אישי של המשתמש
תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 ינואר 2014, 11:30 
סמל אישי של המשתמש
ערב מחווה לזכרו של אריק יתקיים במוצ"ש הבא, 11/1 בשעה 20:30 בהיכל התרבות דרום השרון (סמוך לקניון שרונים) בהשתתפות שם טוב לוי, דורי בן זאב, גבי ברלין ועוד.
מחיר כרטיס 90 ש"ח - http://www.heichal-ds.org.il/TemplatesPage/showcat.aspx?id2=455&smk=

מזל טוב לגדול מכולם :ROSE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 03 ינואר 2014, 15:11 
ב-88fm גם היום יש הרבה אריק ואמרו שם שגם ברשת ג' יהיו כל מיני תוכניות. שווה לעקוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 ינואר 2014, 18:29 
סמל אישי של המשתמש
ב103 יש עכשיו אריק ברדיו
עם ראיונות מרגשים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 ינואר 2014, 15:31 
יפה מאוד כתבת בלומי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 499 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: